Derde Blad voor het Land van Keusden en Aitena de Langstraat en da Bomrnetörwaard So. 5107 Bij Kiespijn 4°lo. Openbare Verkooping Openbare Verknoping Rentevergoeding jjeiieiKlfiiagdisg, Plaatselijk Metiws Woonhuis, schuur, tuin, boomgaard, bouw-, wd- en hooiland Notaris RIET RA Notaris RIETRA veilen en verkoopen: Hlijnhardt's Poeders Coöperatieve Boerenleenbank VEEN, publiek veilen en verkoopen: WOONHUIS WEILAND BEHÖORENDE BIJ HET en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde U spoedig helpen: Mijnhardt'sKiespijnpoe ders. Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Hoestpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop 1 Prijs per poe der 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. HOEUK VAN MATEN EN GEWICHTEN. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN HEUSDEN maken bekend: dat dit jaar voor den Herijk der Maten en Gewichten zitting zal worden gehouden te HEUSDEN in het lokaal der voor malige U.L.O, school (Burgtplein) op WOENSDAG 1 APRIL van 1012 en van 14 uur voor die genen, waarvan de geslachtsnaam begint met de letters A tot en met J, en op DONDERDAG 2 APRIL van 912 en 1 3 uur voor diegenen, waarvan de geslachtsnaam begint met de letters K tot en met Z. Aan belanghebbenden wordt in her innering gebracht 1. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aan geboden om onderzocht te kunnen worden IJzeren maten binnen en buiten ge verfd. Blikken maten blank geschuurd. Koperen gewichten afwasschen en ook de gaten reinigen. IJzeren gewichten mogen niet gepot lood zijn, doch moeten roestvrij zijn ge maakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie. Wijzigingen der maten, zooals aan- gesoldeerde deksels enz worden niet toegelaten. Lengtematen met bijzondere merk- teekens moeten worden geweigerd. 2. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1931 gestempeld moeten zijn met de letter f en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het IJkkantoor te 's-Hertogenbosch, Postelstraat 60, eiken Woesdag en Donderdag van 91 uur. 3. dat de maten en gewichten, welke worden gestempeld met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen terug gebracht worden. 4. dat betaald moet worden voor het onderzoek van maten en gewichten ijkloon en voor het justeeren van gewichten (justeerloon) en wei ten bate van 's-Rijks schatkist. 5. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het IJkkantoor herijkt kunnen worden, (Op zending per post fraeo, met insluiting van een postbewijs tot een bedrag over- overeenkomende met de som van 10 ct voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de bij de laatste verificatie afgegeven gezegelde enveloppe, daar de gewichtjes anders aan de eischen, gesteld voor nieuwe, zullen moeten voldoen.^ HEUSDEN, 17 Maart 1931. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN HEUSDEN. H. J. van Eggelen, Burgemeester. A. de Haan, Wethouder. AMMERZODEN. Op de alhier gehouden Prov. stierenkeuring, werden aangevoerd 26 stuks, waarvan 14 stuks werden goed gekeurd. ANDEE. „"""..PP Dinsdag 24 Maart a.s„ des' \.m. 10 uur, zal in de voormalige Open- oare school alhier gelegenheid bestaan voor kostelooze inenting en herinenting. - Bij het graven op een perceel van A. verwijs alhier, werd een potje met oude zilveren munten gevonden. Aan de uitvoering van het kinder koor „Het Vinkje", op 25 dezer, zal medewerking worden verleend door het dameskoor „Looft den Heere" uit Sleeu- wijk. ALMKERK. Woensdagavond hield de Chr. gem. zangvereen. „Hallelujha", direc teur de heer Christ, in de zaal van de wed. Dekker alhier, haar reeds aan gekondigde uitvoering. Op zeer correcte wijze werd het rijk voorziene program ma afgewerkt, waaruit bleek, dat er flink gestudeerd was. Wij kunnen dan ook met gerustheid directeur en le den toeroepen, blijft voo voortgaan op den ingeslagen weg en „Hallelujha" zal groot worden. Alles had een zeer ordelijk verloop. Als een bijzonderheid kan wor den gemeld, dat dezer dagen bij den landbouwer P. de P. een schaap ter wereld kwam, welk drie pooten had. A.s. Woensdagavond hoopt Ds. Dönszelman, Herv. Pred. alhier, met zijne gemeente Biduur te houden voor 't gewas. BENEDEN - LANGSTRAAT. In den hooihandel blijft het zeer kalm gesteld. Men besteedt voor het goede handelshooi f 12.en voor het tarwe en rogge stroo f8.per 509 kg. BABYLONIëN BROEK. Op Dinsdag 17 Maart vierde de Herv. Jongelingsver. „Obadja" alhier, in de Herv. Kerk haar 5de jaarfeest. Wegens ziekte van den Eere-Voor zitter, Ds. Kruys Voorberge, werd de ze vergadering geleid door den WelEd. Heer W. Bronkhorst uit Andel, die, na de aanwezigen een hartelijk welkom te hebben toegeroepen, verzocht te zin gen Ps. 119 5 en 7 en daarna een gedeelte uit Gods woord voorlas en wel 1 Koningen 18 vers 116. Hij besprak vervolgens genoemd Schriftgedeelte en wenschte, dat ide feestvierende vereeniging steeds mieer en meer de voetstappen mocht drukken van dien Obadja, naar wier naam zij zich genoemd hebben, en van wien geschreven staat, dat hij den Heere vreesde van zijn jonkheid af. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, terwijl door den penningmeester verslag werd uitgebracht aangaande de financien der Vereen., uit welk verslag bleek, dat de vereen, over een batig saldo van f61.48 kan beschikken. Vervolgens werd overgegaan tot het afwerken van het programma. Door den heer H. de Graaff werd een Bijbelsch onderwerp ingeleid over „De uitzending der dicipelen", naar aanleiding van Lulcas 10 vers 124. De inleider zette zijn onderwerp goed en duidelijk uiteen, en nadat door en kele der aanwezigen nadere toelichting of wel vragen waren gesteld, werd j aan de afgevaardigden der verschillende zustervereen. gelegenheid gegeven, hun gelukwenschen aan te bieden. Nadat gezamenlijk het bondslied „Soli Deo Gloria" was gezongen, werd de pauze aangekondigd, waarin door en kele dames thee en koekjes werden rondgediend. Na de pauze werd door den heer H. Boom een voordacht ten gehoore ge bracht getiteld „De oude visscher"; Door den heer N. de Graaff werd daar na een opstel voorgelezen over „De reis naar Antwerpen", waarin hij de genoeglijke uren daar gesmaakt, nog eens helder voor den geest bracht. De heer P. de Graaff vergastte ons op een voordacht getiteld „Een lot in de loterij". Op eenvoudige, natuurlijke wij ze vertolkte hij het verhaal van boer Klaas, die een lot in de loterij had genomen, en zich reeds luchtkasteelen bouwde en alle geluk zag beschoren, en hoe hij ten slotte zoo geheel be drogen uitkwam. Uit het daverend ap plaus dat volgde, kon men opmaken, dat deze voordracht in den smaak viel. Nadat nog eenige voordrachten en opstellen ten beste waren gegeven, werd deze jaarvergadering met gebed en het zingen van Gez. 102 vers 1 gesloten. GORINCHEM. Veiling 18 Maart. Kasspinazie 4549 ct, Spruiten 20 30 ct., 2e srt. 10—15 ct., Uien 2i/a —4 ct., Wortelen 33ya ct., Knolrapen 34i/2 ct., Brederoden 2526 ct., per kg. Roodekool f10 tot f 15, kleinere f6 tot f 9, Savoyekool f4 tot f 9, Prei 12.50, Knolrapen f2.50 per 100 stuks. Rabar ber f8 tot f 15, Selderie f5.50 tot i8, beide per 100 bos. HERPT. Maandagavond vergaderde de var kensverzekering St. Cunera voor haar jaar- jijksche vergadering. Rekening en ver antwoording werden goedgekeurd, enkele huishoudelijke zaken behandeld en de af tredende bestuursleden C. v. Grevenbroek, Chr. van Herpt en A. v. Lieshout herkozen. Donderdagavond vergaderde de btierenvereeniging onder leiding van Chr. v; Herpt, bij ontsteltenis van den voor zitter. Ook hier werden rekening en verantwoording goedgekeurd, de aftredende bestuursleden Adr. Verhoeven en Adr. Buys Zn. herkozen. Het bestuur werd aange spoord zoo spoedig mogelijk op een an deren stier uit te zien. Naar aanleiding van het besluit van de algemeene vergadering begaf zich een com missie uit de vereeniging naar de Wijk, om aldaar een stier uit te zoeken en is in deze geslaagd. Met goedkeuring van de algemeene vergadering heeft men daar aangekocht den stier Leo 6, afstammende uit het pre ferente Frans-bloed 5068 S en Willem 1496 S, alsmede uit een keur-stamboek moeder. LOONSCHEN DIJK. Vrijdagavond 7 uur werd ineen der lokalen van de Chr. school alhier, onder leiding van het hoofd der school, een ouderavond gehouden. Een groot aantal ouders had aan de oproejo tot bijwoning dezer bijeenkomst gevolg ge geven. Na het lezen van een hoofdstuk uit de Schrift en het zingen van Psalm 25 vers 2J" werd de samenkomst ge opend met gebed, waarna de heer M. J. Juursema de aanwezigen welkom heette en een inleiding hield over „Het Straffen", welke lezing door de be langstellenden met de meeste aandacht gevolgd werd, evenals de inleiding van den heer H. Braaksma over „Beroeps keuze" en die van Mej. H. voor de Poorte. De inleiding van mej. A. v. Campen werd, in verband met het ver gevorderd uur, van de agenda afgevoerd en aangehouden tot een volgende ou deravond. Gedurende de pauze, waarin de aan wezigen getracteerd werden, was er ge legenheid zich op de hoogte te stellen van de vorderingen der leerlingen en ter bezichtiging van het gemaakte schrif telijke werk, van welke gelegenheid eien druk gebruik werd gemaakt. Ook de afdeeling handwerken, die in een an der lokaal was tentoongesteld, mocht zich in een drukke belangstelling, van de zijde der moeders, verheugen. Ongeveer half elf werd deze avond, na een opwekkend woord van den lei der, om dergelijke avonden steeds trouw te bezoeken, met het zingen van Ps. 89 vers 2 en dankgebed gesloten. SLEE U WIJK. Woensdag 41 Maart j.l. werd in de Herv. Kerk alhier een vergadering ge houden van den Ring „Altena" van Herv. Jongelingsvereenigingen in het Land van Altena, onder presidium van den Weledl. Heer W. Bronkhorst uit Andel. Nadat door de aanwezigen gemeenschappelijk Psalm 146 vers 1 en 3 was gezongen, las de Voorzitter een gedeelte voor uit Gods woord en wel Math. 41 vers 1 —15. Vervolgens riep hij de aanwezigen een hartelijk welkom toe, en zeide, dat het hem een genoegen deed in Sleeuwijk te vergaderen, daar dit de eerste maal was dat dit gebeurde onder zijn leiding, en verder dat het opmerkelijk was dat beide onderwerpen die zouden worden ten ge hoore gebracht handelden over geloofs helden, helden in volle wapenrusting, die hun leven hadden gegeven om Christus wil, namelijk Johannes den Dooper en Jan de Bakker. Nadat door den Secr. de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen en onveranderd vastgesteld, betrad de heer P. van Vugt van de Afd. Rijswijk den katheder om een onderwerp in te leiden over „Onthoofding van Johannes den Dooper" naar aanleiding van Math. 14 vers 1—12. De inleider zette zijn inleiding zeer goed en op duidelijke wijze uiteen. Op dit onderwerp volgde een zeer geanimeerde bespreking, terwijl door Ds. de Leeuw enkele vragen nader werden toegelicht. Daarna werd pauze gehouden en werden door enkele dames chocolademelk en koekjes rondgediend, terwijl tevens het bondslied „SOLI DEO GLORIA" werd gezongen. Na de pauze werd aan den Heer P. de Graaff van de afd. Babiioniënbroek gelegenheid gegeven zijn opstel over Jan de Bakker voor te lezen. Hij schetste in korte trekken het leven en het lijden van den martelaar die in het volste ge loofsvertrouwen temidden der vlammen nog roemen kon in zijn God en Zalig maker. Door de afd. Almkerk werd bij monde van den heer A. Colijn een voordracht ten beste gegeven getiteld „Getroefd". Gekomen zijnde aan punt 7 van de agenda, n.l. beantwoording van de vraag, „Kan een Christen zonder schade voor ztjn zieleleven intensief deelnemen aan den verkiezingsstrijd zooals die de laatste jaren gevoerd wordt" merkte de voor zitter op dat deze vraag ingekomen was van de afd. Sleeuwijk en dat het bestuur van den Ring goed had gedacht deze vraag daarom ook door de afd. Sleeuwijk te laten beantwoorden, waarop het woord werd gegeven aan den heer Dekker uit Sleeuwijk. De heer Dekker zeide, daar hy zelf steller van de vraag was, deze niet te willen beantwoorden, maar alleen de mo tieven te willen aanvoeren die hem aan leiding hadden gegeven tot het stellen van deze vraag. Nadat de heer Dekker op zeer uitvoerige wijze zijn beweegredenen daaromtrent had te kennen gegeven, kwam de rondvraag aan de orde. Bij de rondvraag werd door den secr. van den ring een ingekomen schrijven van de Herv. Jongelingsver. „Eben-Haëzer" uit Yeen voorgelezen, welk schrijven in hield, dat genoemde Vereen, besloten had toe te treden tot den Ring „Altena". De Voorzitter richtte vervolgens een woord van dank tot het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk voor het beschikbaar stellen van het kerkgebouw, en aan de dames die zorg hadden gedragen voor de tractatie, waarna Gezang 3 vers 2 werd gezongen en deze ringvergadering door Ds. de Leeuw met gebed werd gesloten. VEEN. Voor het bouwen van een woon huis met autogarage, voor rekening van den heer A. den Dekker, werd het tim- werwerk opgedragen aan C. Honcoop alhier en het metselwerk aan den heer H. van Noorloos te Andel. Dinsdagmorgen had de koop-man D. alhier het ongeluk, doordat zijn hit schrok van den dijk te tuimelen. Behoudens eens gebroken burrie en stukken aan het tuig, is dit ongeluk nog buitengewoon gunstig afgeloopen. Bij den landbouwer d. D. is on der het vee een verdacht geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. WIJK EN AALBURG. Op 2de Paaschdag a.s. zullen al hier door de voetbalvereen. „Wilhel- mina" groote seriewedstrijden worden gehouden. Verschillende vereenigingen zijn aangeschreven en er hebben zich al reeds eenige voor deze wedstrijden raten inschrijven. De prijzen zijn door de vereeniging reeds aangekocht, WAALWIJK. Heden had hier de voorjaarskeu ring plaats van 1 en 2-jarige springstieren. Er werden 41 dieren voorgebracht. Goedgekeurd werden de stieren van Gebs. de Jong Waspik; J. A. Kamp, Waspik; J. Werther, Sprang-Capelle; J. Pruysen, Sprang-CapelleM. Nieuwen- huisen, Sprang-Capelle; W. J. v. Kampen, Sprang-Capelle J. H. de Bruin, Sprang- Capelle A. Michaël, Sprang-Capelle Wed. J. v. d. Schans, Sprang-Capelle B. Tim mermans, Sprang-Capelle „Stierhouderij" LoonopzandAdr, v. Delft, Drunen Ant, v. Delft, Drunen Wed. v. Huiten, Dru nen Wed. Pijnenburg, Drunen Wed. v. Tuyl, Waalwijk C. Bayens, Waalwijk W. Kuisten, Waalwijk; P. Klerx, Waal wijk A. Leijten, Waalwijk. ZUILICHEM. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben geweigerd de door A. C. Rüger te Zuilichem gevraagde wijziging van zijn vergunning tot het in werking houden van den autobusdienst op de trajecten ZuilichemAalstNederhemertWell Ammerzoden Hedel en Nederhemert— AalstZuilichemNieuwaalGameren Zaltbommel, in dien zin, dat het vervoer- verbod op gedeelten van die trajecten komt te vervallen. Op de Woensdag gehouden wei landverpachting werd voor nog geen eerste klas koeienland nog f 50gegeven per schaar, NIEUWENDIJK. Door den invallenden vorst kon de aangekondigde greppelploegdemon- stratie niet doorgaan. Plan bestaat bij niet-vriezend weer dit a.s. Dinsdag te houden op het land van den heer M, Verschoor tegenover quaternes. Ze vangt aan omi, 1 uur. De zoon van H. Verwoerd stoot te zijn vinger aan een rietstoppel, zoo dat hij" zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Dr. Mijnlieff constateerde bloedvergiftiging. A.s. Zaterdagavond hoopt de Chr. Schoolvereen. een vergadering te houden in de consistorie. Als spreker hoopt op te treden, de heer J. van Herp van Werkendam. Door de coop, zuivelfabriek „Al tena", wordt voor belanghebbenden de Ruderhorzelzalf gratis beschikbaar ge steld. Het wordt ten sterkste aanbe volen de onthorzelingen eenparig ter hand te nemen, voor Spaargelden Direct opvorderbaar. Kassier JAC. v. d. POL. VAN te HAARSTEEG VLIJS1BM te DUSSEN, zal te Haarsteeg (Vlymen) ten herberge van Antoon Vugts, op Woensdagen 1 en 8 April 1931, telkens des namiddags 6 aar precies krachtens art. 12 B. W. de volgende onroerende goederen afkomstig uit de nalatenschappen der echtelieden den heer Theodorus Keetels en Mejuffrouw Antonetta van Beurden. Koop 1. Het hecht en sterk Woonhuis met afzonderlijke schaar, erf, moestnin en boom gaard, gelegen te Haarsteeg (Vlijmen), gemerkt E. 2, Kadaster Vlijmen, sectie A. nos. 1088 en 1089, groot 15,10 aren. Koop 2. Bouwland, in den Grooten naaktenhoek, Kadaster Vlijmen, sectie A. no. 1077, groot 31,60 aren. Koop 3. Bouwland, de Geer op den Donk tusschen Haarsteeg en Vlijmen, Kadaster Vlymen sec tie A. no. 830, groot 35,60 aren. Koop 4. Hooiland Jan Prie- menhoef, in het luisbroek, Kadaster Vlijmen sectie C. no. 232, groot 40,70 aren. Koop 5. Weiland in het Herptsche Veld, Kadaster Herpt, sectie C. no. 363, groot 1,1280 hectare. Alles vrij van huur. Lasten vanaf 1 Januari 1931, Aanvaarding bij de betaling koopsom uiterlijk 8 Mei 1931. krachtens Rechterlijk Bevel, van woonhuis met annexe schaar en stalling, afzonderlijke schuur, erf, tuin en weiland, te Dussen. te Dassen, zal aldaar ten herberge Heessels, op DONDERDAGEN 9 en 23 APRIL 1931 telkens des namid dags 4 uur precies bij inzet en toeslag, publiek Koop 1. Het hecht en sterk met annexe schaar en stalling, afzonderlijke schuur, erf en tuin, gelegen te DUSSEN in Groot Zuideveld, Kadaster sectie H not, 640 en 641, groot 17,53 aren. Koop 2. onmiddellijk achter koop 1, ge legen aldaar, Kadaster sectie H nos. 609, 610, 611, 612 en 613, groot 1,3830 hectare. Combinatie van koopen 1 en 2 bij den toeslag. Eigendom van en in gebruik bij den heer Willem Wijtvliet te Dussen (Binnen). Lasten vanaf 1 Januari 19 U. Aanvaarding by de betaling uiterlyk 4 weken na den toeslag. Jftosilal lïi&'BB.'XjK&SSrSZ

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 9