Buitenland. Lamlhouwruhriek. Plaatselijk Nieuws. Rechtzaken. achter. Ten laste van de winst- en verlies rekening is de gebruikelijke voorzie ning getroffen voor de pensioenrege ling en voor afschrijving op gebouwen. Voorts hebben wij ook dit jaar de N.V. Bankierskantoor onder beheer van Determeyer Weslingh Zoon in de gelegenheid gesteld, een bedrag van f2.500.000.af te lossen op de door de amortisatiebewijzen gedekte vorde ring der Nederlandsche Bank, welk be drag in onze boeken is afgeschreven. Er kan dan wederom 'een dividend van 5 pCt. worden uitgekeerd." De balans vertoont de volgende cij fers: Debetzijde: Kas, kassiers en callgelden f 15.406.348.72. Wissels f 103.454.728,64. Banken en ban kiers f40.995.462.64. Prolongatie gege ven en voorschotten tegen effecten f72.676.781.59. Effecten f7.099.829.41. Syndicaten f2.193.458.73. Deelnemingen in financieele Instellingen f 1.208.979.50. Debiteuren in rekeningcourant f 140.639.433.69. Vorderingen wegens ge stelde borgtochten f 19.214.576.67. Ge bouwen f6.900.000.Saldo in verband met termijnzaken f 1.431.59. Te leve ren fondsen f 1.545.151.62. Creditzijde: Kapitaal f 50.000.000.Reserve f 20.000.000.Geadviseerde wissels f 1.749.659.96. Geaccepteerde wissels f33.924.008.66. Door derden geaccep teerd f4.606.029.24. Voor derden op pro longatie uitgezet f595.500.Deposito's f81.734.231.81. Crediteuren in rekening- courant f 195.295.257.22. Te ontvangen fondsen f 1.515.908.34. Gestelde borg tochten f 19.214.576.67. Dividend 1930 f2.500.000.Saldo op nieuwe reke ning f201.010.90. Het winstcijfer van rente en wissel bedraagt f9.497.022.70, dat der provi sie f5.578.124.59 en der effecten en syndicaten f 128.410.86. De debetzijde der winst- en verlies rekening vertoont de navolgende cij fers: Bedrijfsonkosten f 8.230.600.55. Ga rantie tegenover de Nederlandsche Bank f405.154.40. Pensioenfonds f626.159.27. Afschrijving gebouwen f 729.251.09. Af schrijving ter zake van amortisatiebe wijzen f 2.500.000.Dividend 5 pCt. f2.500.000.— Dividend bel. f226.250.— Saldo op nieuwe rekening f201.010.90. SLECHT BELOONDE VRIEND SCHAP. Een man, die pas uit de gevangenis iwas ontslagen en bij een kennis in Zutphen een vriendelijk onthaal had gekregen, bleef daar eenige dagen en hem werd een rijwiel ter leen ver strekt, waarmede hij de omgeving kon bezoeken om werk te vinden. De man strekte zoo langzamerhand zijn toch'.en per geleend rijwiel zoover uit, dat hij in Enschedé belandde en daar trof hij tweer een anderen kennis, die eenige uren gezellig met hem uitging. Het werd laat in den avond en terugrijden «aar Zutphen was wel wat ver. Er moest echter geld wezen voor nacht- logies enz. en de Enschedesche vriend nam op zich de fiets maar te verkoopen. Hij kreeg er vijftien gulden voor, die hij den man ter hand stelde. Deze dacht er toen niet meer aan naar Zutphen terug te keeren en ook had hij geen geld de fiets terug te koopen, dus er moest maar van komen wat wilde. De Zutphensche eigenaar ging, toen zijn mooie vriend niet terugkeerde, naar de politie en deed aangifte van ver moedelijke verduistering en thans is de verdachte gearresteerd. RAAD VAN VLAANDEREN GEVORMD. De Vlaamsch-Nationalistische „Schelde" bevat een manifest aan het Vlaamsche volk waarin medegedeeld wordt, dat onder voorzitterschap van dr. August Borms een nieuwe Raad van Vlaanderen is gesticht. Hij stelt zich ten doel de zelfstandigheid van Vlaanderen ook in staatkundig opzicht te verwezenlijken. De wetgevende, bestuur lijke en rechterlijke macht over Vlaande ren aldus het manifest moet geheel en uitsluitend in handen gelegd worden van eigen Vlaamsche volksgenooten. Vlaan deren dient zijn plaats in te nemen in de rij der vrije volken, om zijn betrekkingen met andere Volken en Staten zelfstandig naar eigen inzicht te regelen. BRUTALE BANKOVERVAL. Elf gewapende bandieten, voorzien van automatische geweren, een machinege weer en een revolver, hebben kans ge zien bij een overval op de City National Bank and Trust Company te Philadelphia twee politieagenten en acht bewakers en employè's op te sluiten en de bank te berooven van een bedrag van 40.000 dollar. Met vijf auto's, blijkens het nummer afkomstig uit den staat New-Jersey, arri veerden zij voor het bankgebouw. Vijf gewapende roovers hielden het pu bliek voor het gebouw op een afstand, terwijl de zes anderen het gebouw bin nendrongen, de bewakers en politie agen ten opsloten en het bedrag ontvreemden De roovers wisten met de buit te ontko- express, die naar Schotland is vertrokken, is op bet station Leigton verongelukt. De locomotief is eenige meters voor het station ontspoord. Vier wagens sloe gen om, terwijl twaalf andere wagens uit de rails liepen. Er zijn zes personen, o. a. de machinist, de stoker en een kok gedood en eenige personen gewond. SMOKKELEN. De smokkelbeweging in de omgeving van Aken is den laatsten tijd sterk toe genomen. In de laatste vier weken werden door twee douane-beambten in het district Aken aiet minder dan 40 smokkelaars op hee- terdaad betrapt. KALKAMMONSALPETER, EEN BIJ ZONDERE MESTSTOF. Onder de nieuwe meststoffen welke wetenschap en techniek den land- en tuinbouwers ter beschikking heeft ge steld, behoort ook de kalkammoiisal- petcr. Nieuwe meststoffen zeggen wij, ofschoon deze stikstofmest in vele stre ken van ons land in de practijk reeds een goede naam verworven heeft. Wat is kalkammonsalpeter voor een stikstofmeststof Zooals de naam reeds aanduidt bevat ze de stikstof in twee vormen en wel in den vorm van am moniak en in die van salpeter. Ze ver- eenigd in zich dus de voordeelen van snelwerkende en geleidelijk werkende stikstofmeststof. Immers, de salpeter stikstof werkt snel, de ammoniakstik- stof aanhoudend, daar waar zij bij een langere groeiperiode van een gewas noodig is. Op uitstekende wijze wordt dus in de behoefte aan stikstof der plan ten voorzien te meer daar door de weersomstandigheden de stikstofwer king nu eens gunstig voor salpeter, dan weer gunstig voor ammoniakstik- stof is. Waar men vroeger bij de be mesting veel gebruik maakte van een ammoniak- en salpeterstikstof op het zelfde gewas, waar men dus twee ver schillende meststoffen moest geven, kunnen wij dus nu volstaan met kalk ammonsalpeter alleen, daar een gun stige combinatie van ammoniak en sal peter daarin is verwezenlijkt. Een gun stige combinatie. Kalkammonsalpeter be vat n.l. 20i/2 pCt. stikstof waarvan de helft als ammoniak, de helft als sal peter. Hoe wordt kalkammonsalpeter be oordeeld? Ir. P. G. Meijers, Rijkslandbouwcon- sulent te Groningen schrijft in het Gro ninger Landbouwblad van 20 April 1929 a.m.: „Kalkammonsalpeter. Dit is een meststof, waarin 10 pCt. stikstof aan wezig is in den vorm van ammoniak, 10 pCt. in den vorm van nitraat endaar- naast komt nog 35 pCt. kalk voor. De stof is bijzonder goed strooibaar. Dit jaar worden er in Groningen vele proeven mee genomen en wij durven ieder gerust iaan te raden deze nieuwe meststof eens te probeeren. De wer king zal heel dicht bij die van kalk- salpeter komen." Vele landbouwers hebben de proef genomen, het resultaat was voor kalk ammonsalpeter zéér gunstig zooals blijkt uit het verslag van de verg. der vereen, tot bevordering van Landbouw en Nijverheid te Leens. In bovenge noemd landbouwblad van 4 Oct. '30 lezen wij: „Uit een discussie over stik- stofmeststofen blijkt, dat kalkammon salpeter op de meeste gronden goed voldoet, doch dat op slempige gronden kalksalpeter wordt geprefereerd. In de brochure „Eenige wenken voor 'bemesting van grasland", uitgegeven door de graslandcommissie der Gro ninger Maatschappij van Landbouw, wordt over kalkammonsalpeter op gras land gezegd: „Ons lijkt kalkammonsal peter de meest ideale meststof voor grasland. Ze bevat de stikstof in twee vormen, is best uitstrooibaar en voert kalk toe. Maar niet alleen op grasland, ook op alle cultuurgewassen zal deze stik stofmeststof in de practijk een goeden naam veroveren. Ze is alleszins waard, dat men er uitgebreide proeven mee neemt. Tenslotte wijzen wij nog op den la gen prijs van de stikstof in kalkammon salpeter, waardoor het mogelijk is de gewassen met weinig kosten een krach- ig werkende bemesting te geven, ter wijl men de 35 pCt. koolzure kalk, welke zo» gunstig kan werken op de structuur van vele gronden, als toegift can beschouwen. men. o— DE SCHOTLAND-EXPRESS VERONGELUKT. Uit Londen wordt gemeldDe Schotland HEUSDEN. Aan de groote muziekfeesten te s Bosch, welke aldaar gehouden worden op den 2en Pinksterdag en Zondag 31 Vlei a.s., zal door de fanfare der H. Fa milie worden deelgenomen. Nieuw aangeslotenen aan het Rijks- telefoonnet te Heusden No. 43. P. Colijn, Veehandelaar, Heesbeen. 44. H. Crijns, Banketbakker, Boter markt, Heusden. In de 7e ronde om het damkam pioenschap van Nederland won onze stad genoot de heer A. de Graag van J. F. Kuyer en in de 8e ronde speelde de Graag remise tegen P. J. v. Dartelen. Zaterdag wordt de 9e ronde en Zondag de 10e en laatste gespeeld. De stand na de 8e ronde is Rustenburg 11, P. J. v. Dartelen 9, A. de Graag, F. Raman en W. C. J. Polman 8, J. H. Vos 7, J. F. H. v. Mill 6, L. de Haan en B. Ris 5, J. F. Kuyer 3. AALST. Op de deze week gehouden voor- j aars verpachting van booi- en weilanden, werden beduidend lagere prijzen besteed. Verschillende hooiperceelen bracht plm. 50 pCt. minder op dan vorig jaar. De hooihandel te dezer plaatse ver toont eenige opleving. Door den handelaar v. G. werd reeds f 11.per 500 K.G. besteed. Op de voorjaarskeuring van spring, stieren te Zuilichem werd o.a. weer goed gekeurd, de reeds in 1930 goedgekeurde roodbonte stier van G. Maas alhier. Den heer P. van Ooijen Azn. al- alhier is als volontair ter Secretarie der gemeenten Brakel en Poederoijen toege laten. Naar wij vernemen houdt de heer Van der Ent alhier, elke Woensdagavond in de Ned. Herv. Kerk alhier bybellezing. Deze avonden worden georganiseerd door enkele leden der Ned. Herv. Gem. Dezen hebben den heer Van der Ent hiertoe aan gezocht en van de kerkvoogden het kerk gebouw voor dit doel gekregen. ALMKERK. J.l. Vrijdagavond gaf de firma v. Nelle uit Rotterdam, voor een stampvolle zaal, bij de Wed. Dekkers alhier, een ge heel gratis koffie-filmavond, welke uitslui tend bestemd was voor dames. Nadat dhr. Juch alle aanwezigen had verwelkomt, en zijn blijdschap had uitgesproken, dat al len zoo trouw waren opgekomen, werden verschillende filmen vertoond, o.a. hoe de koffie geplant, groeit en bewerkt moet worden en werd afgewisseld door zang, begeleid door den pianist Havelaar van Woudrichem. Ook werden in de pauze alle nog verrast op een kop koffie. Ter wijl ten slotte elke dame nog een pakje tabak mee naar huis kreeg. Met zeer veel genoegen kan bovengenoemde fiirma, op dezen gezelligen avond terugzien, en wij hopen dat zij, ons weer spoedig op zoo'n avond zal verrassen. Op de j 1. gehouden ledenvergade ring v. d. varkensvereeniging „Aller Be lang" alhier, werden tot bestuursleden herkozen de heerenA. Colijn en W. Noorloos. CAPELLE. Onze oud-dorpsgenoot de heer Adr. G. Verheijden Gz„ die zijn studiën aan de Amsterdamsche Gem. Universiteit voltooide, is benoemd tot Leeraar in de Geographie en Geschiedenis bij het Openb. Middelbaar Onderwijs in Ned. Indië en zal in het begin van Mei de reis naar onze Koloniën aanvaarden, om aldaar te werk te worden gesteld. Nadat Ds. A. v. Willigen Zondag morgen in de godsdienstoefening had bekend gemaakt, dat hij voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Goude rak had bedankt, werd hem op verzoek van ouderling G. v. d. Schans door de aanwezigen toegezongen Ps. 91 6 waar voor Z.E. zijn gemeentenaren hartelijk dank bracht. De in deze gemeente, in verband met het 25-jarig jubileum van den Ger. Bond, gehouden collecte, ten bate van deze vereen., heeft f320.opgebracht. Onder leiding van het hoofd der school, den heer E. Colet, zal a.s. Don derdag, der avonds halfacht, in de O. L. School in de Kom alhier, een ouderavond worden geouden. Het ie elftal der voetbalvereen „Exelsior" speelde j.l. Zondagmiddag een competitewedstrijd voor de le klasse B.N.B. tegen R.W.B. II uit Waalwijk, welke wedstrijd met 20 door „Exelsior" ge wonnen werd. Het 2e elftal was onfor tuinlijker door voor de 2e klasse B.Y.B. met 40 van D.E.S. II te Kaatsheuvel te verliezen. DRUNEN. Veiling van 23 Maart. Spinazie 16—20 ct. Id. II 13—15. Witlof 20—27. Id. II 10—17. Sjalot ten 69. Wortelen 12. Spruiten II 1618. Droge boonen 18—20. Knol raap 2x/23. Kroten (grof) 34. Ap pelen IIM214. Alles per kilo. Savoyekool 14. Wittekool 5— 5y2. Alles per stuk. Keelen 45. Prei 2—14. Alles per bos. SPRANG. Door den assistent der Dir. belas tingen alhier werd j.l. Donderdag een koe welke fraudeleus geslacht was in beslag genomen. Door den vrachtrijder C. v. Z. werd het vervoerd. J.l. Vrijdagavond werd door de afd. Sprang van den Chr. Bouwvakarb.- Bond haar 2 jarig bestaan op feestelijke wijze herdacht. Om circa 7,30 uur opende haar Voor zitter, de heer H. Boogers, op gebruike lijke wijze. In zijn openingswoord heette spr. de aanwezigen hartelijk welkom, waarna een flink samengesteld programma werd afgewerkt. Door het lid H. Chabot werd behandeld een onderwerp„Het nut van het Ver* eenigingsleven". Door de dienende dames werd flink getracteerd. Om circa 12 uur keerde men hoogst voldaan huiswaarts. Onder leiding van Ds. J. C. Hagen werd door de Ger. Knapenvereeniging „Samuël" alhier, een feestelijke jaarver gadering gehouden. In zijn openingswoord wees spr. op de lijdensgeschiedenis van Jezus, hierbij de knapen opwekkend reeds vroeg Jezus als Zaligmaker van zondaren te zoeken. Door den Secretaris, dhr B. Dalmaijer, werd een goed verzorgd verslag gelezen. Verschillende onderwerpen en voordrachten werden ten gehoore gebracht. De aan wezigen werden getracteerd op thee met koekjes en andere versnaperingen. Door Mevrouw Hagen werden de knapen op gebakjes onthaald, wat voor deze een heele verrassing was. Op zeer gezellige wijze werd den avond doorgebracht. Om circa 11 uur sloot Ds. Hagen deze vergadering en eindigde één der leiders met dankzegging. In den schoorsteen bij den slager J. v. d. M. ontstond brand, waardoor een heele partij spek, vleesch en worst verbrandde. Daar het niet geassureerd is, voor genoemde een heele schadepost. Zaterdagavond kwam de A.-R. Kiesvereen. in haar 12e jaarverg. bijeen. Haar Voorzitter opende deze vergadering met gebed en het lezen van een gedeelte uit de H. S sprak vervolgens een kort openingswoord. Door den Secretaris werden de notulen der vorige vergadering gelezen welke werden goedgekeurd. In een keurig verzorgd jaarverslag werd den arbeid der vereen, gememoreerd. Ook het financieel verslag gaf reden tot dank. Tot afgevaardigde naar de Depu- taten-vergadering werd benoemd Ds. J. Fokkema, tot bijwoning der diverse feest- vergaderingen de heeren J. Vos, W. Dalmaijer, A. Chabot en Ant. Janson. Bij de gehouden bestuursverkiezingen werden herkozen de heeren W. M. Dal maijer, J. W. Genuït en J. Ruijter, die de herbenoeming onder dankzegging voor het in hen bij vernieuwing gestelde ver trouwen, aannamen. Door den Voorzitter werd verslag ge daan van de door hem bijgewoonde ver gadering van den kieskring. De heer Van Willigenburg hield hierna een causerie over de a.s. Staten- en Raadsverkiezingen, waarop een gezellige bespreking volgde. Na een slotwoord waarbij de Voorzitter opwekt tot getrouwe plichtsbetrachting, werd de vergadering met dankzegging door Ds. Fokkema gesloten J.l. Zaterdag speelde onze Korf balclub „N. E. O." een wedstrijd tegen „Philips" uit Eindhoven. De strijd ein digde met 122 in het voordeel van „Philips". Zekeren P. B. alhier nam zijn 4 jarig dochtertje achter op de flets. Het kind kwam met een der voetjes tusschen de spaken, waardoor het zulke kwetsuren aan haar voetje opliep, dat de genees kundige hulp van Dr. W. moest worden ingeroepen. SLEEUWIJK. Zij, die in het bezit wenschen te komen van een visch- of hengel- akte, moeten daartoe hun aanvrage vóór 15 April inzenden ter gemeente secretarie. Aanvraagformulieren zijn kosteloos verkrijgbaar ten gemeenter huize. Bij besluit van den Comm. der Koningin dezer provincie is aan de volgende personen lichting '32 voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens broederdienst. 1. H. Bakker; 2. C. Biesheuvel; 3. T. Biesheuvel; 4. J. Bleijenberg; 5. J. Bras; 6. H. A. de Graaff; 7. F. L. den Haan; 8. D. M. v. d. Heuvel; 9. A. v. de Koppel; 10. T. C. van Poederooijen; n. C. Pruijsen; 12. T. van Rosmalen; 13. T. Schaddelee; 14. P. J. v. d. Schuit; 15. T. v. d. Stelt; 16. C. P. J. Sterkenburg; 17. B. T. Visser; 18. H. v. Vuuren. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het cand. examen rechten C. P. Beukenkamp alhier. LWASPIK. Voor den dienstplicht der lichting 1932 is aan 21 ingeschrevenen dezer ge meente vrijstelling wegens broederdienst verleend. Bij de U. Dinsdag gehouden alge- meene voorjaarskeuring voor springstieren, zijn de stieren van Gebr. de Jong en J. A. Kamp goedgekeurd. Bij Koninklijk Besluit is goedge keurd verleend aan het besluit van den Raad dezer gemeente tot heffing van 40 opcenten op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting. WELL. De Gem. Zangvereen. „Semper Crescendo" alhier, hoopt Zaterdag a.s. in Ons Huis haar tweede winteruitvoering te geven, ten bate van de School met den Bijbel. Twee tooneelstukken zullen wor. den opgevoerd. WIJK EN AALBURG. Alhier zijn twee gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd, en wel onder het vee van de landbouwers G. L. en A. K. WIJK. Heden (Woensdag)avond om half zeven zal er in de Herv. Kerk alhier Biduur voor 't gewas worden gehouden. WERKENDAM. De Zaterdag gehouden voetbalwed strijd door „Merwede" van Gorinchem en „W V.V." alhier, eindigde met 3 1 voor eerstgenoemde. Hedenavond 7 uur hoopt in de Kerk der Geref Gemeente op te treden, Ds. v. Dijke van Nieuw-Beijerland. Zondag 5 April a.s. hoopt de Chr. Jongel. en Jongem.vereeniging „Andreas" in haar gebouw, een propagandavergade- ring te houden. Als directeur van de Mondharmo nicaclub „Werkendam Ontwaakt" is be noemd, dhr. P. de Keijzer van Sliedrecht. Zaterdagavond j.l. hield de A. R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" haar jaarvergadering in 't Gebouw van Chr. Belangen. Na opening van Ps. 252 en gebed, werden voorgelezen de notulen der vorige vergadering, alsmede de jaar verslagen van Secretaris en Penningmees ter. Het ledental is op peil gebleven, ter wijl er momenteel een bedrag van f 423,71 in kas is. Hierna werd door dhr. J. J. van Oord, wethouder van Werkendam en dhr. L. B. v. d. Straaten, wethouder van de Werken c.a. een inleiding gele- leverd aangaande de gevoerde gemeente politiek gedurende de afgeloopen vier ja ren, elk van zijn eigen gemeente, en als Anti-Rev. fractie. Op deze beide inlei dingen volgde een zeer drukke en vrucht bare bespreking, omrede ook op 't pro gramma van dezen avond stond. Praat avond over Gemeentezaken. Wegens bet late uur werden de vol gende punten, zooals bestuursverkiezing, candidaatstelling gemeenteraad, enz. tot een volgende vergadering aangehouden. Door den Voorzitter dhr. M. J. v. Oord, werd deze vergadering met dankgebed gesloten. ZALTBOMMEL. Op de gehouden stierenkeuring waren aangevoerd 42 stuks stieren, waar van werden goedgekeurd de dieren van de volgende eigenarenA. J. van Voort- huijzen, Zalt-Bommel, 2 D. Slegh, Ga meren, 4 Stierenvereen., Well, 1 G. J. de Geus, Gameren, 1 D. Dingemans, Bruchem, 1 L. van Rheen, Bruchem, 1 D. Juin, Gameren, 4. In het rundvee stamboek werd opgenomen de stier van L. van Rheen uit Bruchem met 75.5 punten. BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraken. A. v. B., Loon-op-Zand, jachtwet, appèl Kgt. Waalwijk, vonnis bevestigd. J. B., Waalwijk, heling, f15 sub. 10 d. h. J. B. de F., Waalwijk, heling, vrijstprrk. A. M. A. H., Waalwijk, dief stal, 6 maanden gevangenisstraf. F. J. A D., Waalwijk, diefstal, 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. B. v. d. L., Waalwijk, diefstal, 9 maanden tuchtschool. DIEFSTAL VAN PALING. Tererecht stond J. B., visscher te Wou drichem, ter zake dat hij in de eerste helft van 1930 te Woudrichem op ver schillende tijdstippen telkens een hoeveel heid paling heeft ontvreemd, eigendom van den visscher Teunis Wynbelt, die als getuige werd gehoord. Verdachte ontkent pertinent. Getuige Wijnbelt verklaarde, dat ver dachte al zes jaar het volste vertrouwen der firma genoot. Hij was een buitengewone werkkracht en hem was wel eens in de zaak bedrag van f80.000 toevertrouwd. De diefstal wordt geraamd op 850 pond. Verdachte prutste aan de Lipssloten en had volgens de verklaring van zijn oud patroon op een listige manier den diefstal uitgevoerd. Toen er gecontroleerd werd op een manier welke aan verdachte alleen bekend was, hielden de diefstallen plotseling op. Verdachte had een afspraak met W. B. en D. B., visschers te Gorinchem, die de paling kwamen afhalen in den nacht en deswege ook door de rechtbank zijn ver oordeeld. Het gerechtshof bevestigde het vonnis. Deze beide veroordeelden, neven van verdachte, die thans terecht stond, moesten tegen hem als getuigen worden gehoord, doch beiden weigerden ter zake te ver- klaren. Ze waren bang dat ze van hun verklaren last zouden ondervinden. De president verzekerde, dat voor getui gen de zaak uit was en zij alleen last zonden krijgen met de Justite zoo ze blevea weigeren. Dat gaat zoo maar niet. Nie mand kan zich aan getuigenis voor de wet onttrekken. Getuigen werden gewaarschuwd ook tegen mijneed. Tenslotte begrepen ze toch, dat ze juist handelden door maar naar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2