BS KINDERK LEEDING. Firma P. M. VELTMAN EN ZONEN, GLANSVERF - Eind - Rijwielonderdeelen, A. P. MICHAËL, Magazijn „De Kleine Winst" Firma L.J. Veerman Leesboeken Studieboeken Romans Tijdschriften Vakbladen pracht collectie KINDERPAKJES in diverse modellen. j, OPRUIMI3T €r Het Bloemenhuis kwaliteit BLOEMWERKEN, 11 Zooals telkenjare brengen wij ook heden met de opening van het Seizoen een BEZOEKT daafom onze Magazijnen en bezichtigt onze Etalages en U zult overtuigd zijn dat wij steeds brengen het nieuwste en blijven het goedkoopst! HEEREN- EN KINDERKLEEDING. Minderbroederstraat 6 (nabij magazijn „De Zon") Telefoon 819 's-HERTOGENBOSCH. Kunstbloemen. Spiegels, Schilderijen, Beelden en Stolpen, Telef. 56 L 's-Hertogenbosch. Vergadering van den raad der Ge meente DUSSEN, op Donderdag 19 iMaart des n.m. 3 uur. VoorzitterEdelAchtb. Heer Snij ders. Afwezig de heer v. Etten. Een vacature, wegens vertrek van den heer L. v. Drunen. De overige heeren zijn allen pre sent, als de Voorzitter de vergadering opent. De notulen worden gelezen en vast gesteld. Ingekomen stukken De Voorzitter deelt mede, dat in de vacature van L. v. Drunen, door het stembureau benoemd verklaard is de heer Ph. Raams, die evenwel in middels bericht heeft ingezonden, dat hij deze benoeming niet aanneemt. Verzoek van het Centraal Proef- tuinbedrijf te Gorinchem, om voor '31 wederom een subsidie te mogen ont vangen, in het exploitatie tekort. Rekening 1930 met verslag is bij gevoegd. Hoewel B. en W. van meening zijn, dat een dergelijk bedrijf zich zelf moet bedruipen, stellen zij den raad toch voor, om voor dezen keer nog een bijdrage van f 10.te verlee- nen, omdat het een zaak betreft, die voor een categorie van ingezetenen van belang is. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Steun aan werkeloozen. 0 De Voorzitter zegt, dat met het oog op dit punt, deze vergadering speciaal is belegd, omdat Werkeloozen een brief hebben ingediend waarbij de leden van den raad Jongbloet, Smeenk, Herman en Berm verklaren dat het igewenscht is steun te ver- leenen. Spr. heeft de vorige week eenige werkeloozen bij zich gehad om steun doch aangezien de raad had besloten (geen steun te verleenen, kon hij daaraan niet voldoen. Ook het schrijven kon daartoe geen aanlei ding geven. Als de heeren buiten zeggen wel steun verleenen en hier in de vergadering zeggen zij van niet. dan hebben B. en W. zich aan dit laatste te houden. Inmiddels is van den Minister van Binnenlandsche za ken een ontwerp-steunregeling ont vangen en nu is het de vraag is het nog noodig dat een steunregeling in het leven wordt geroepen, ja of neen Er zijn op 't ooigenblik niet' veel men- schen meer die steun behoeven. De heer Smeenk zegt, dat toen de commissie haar laatste vergadering heeft gehouden, de werkverschaffing nög in gang was, de commissie oor deelde het daarom toen niet noodig een steunregeling te maken. De werk verschaffing1 is daarna evenwel stop gezet en waarom genoemde raadsle den er toe zijn gekomen om nu te zeggen dat er wel steun moet worden gegeven, komt, omdat de burgemees ter tegen de werkeloozen heeft ge zegd, gaat de raadsleden af en vinden die het goed, dat er steun uitgekeerd wordt, dan is het mij goed. De Vooorzitter antwoordt dat de menschen in moeilijkheden zaten door den ingevallen vorst en bij hem kwa men om steun. Spr. heeft deze men schen toen gegeven wat hij kon, n.l. een goed woord, uitgezonderd een, die zich bruut aanstelde en die hii toen ook bruut behandelde. Spr. heeft de menschen toen nog eens in de ver gadering van B. en W. laten komen en heeft hen toen verteld, dat geen steun kon worden uitgekeerd, omdat B. en W. vast zaten aan het raadsbe sluit, waarbij besloten was geen steun te verleenen. Spr. heeft toen tegen deze werkeloozen gezegd, als jullie 3 raadsleden bewerkt, die een raads vergadering aanvragen, dan zal ik de raad onmiddelijk in een spoedei- schende vergadering bijeen roepen. Spr. acht zich niet gerechtigd om als de raad een besluit heeft genomen dit in te trekken, hij dient een der gelijk besluit zoolang mogelijk eer biedigen. Vooral ook stond spr. op dit standpunt, omdat er door raads leden gezegd was, dat B. en W. met het verleenen van steun te ver wa ren gegaan. De heer Smeenk zegt, dat er in de vorige vergadering geen gezicht op was, dat er werkeloosheid zou ko men, de menschen die werkeloos wa ren, waren door B. en W. aan het werk gezet. Toen is evenwel het win tertje gekomen en was steunverleening wel noodig. De heer Jongbloet verklaart direct te hebben gezegd, dat het zonder spoed- eischende vergadering niet kon. De heer Berm zegt, dat hem door de werkeloozen onder getuigen is ge vraagd of hij voor of tegen steun was, hij verklaarde zich voor steun. De heer Herman meent, dat de heer Smeenk gelijk heeft. Spr. was van mec- nig, dat de commissie in overleg met den Burgemeester bevoegd was, de menschen steun te verleenen. Nu kwa men Vrijdag 5 werkeloozen bij spr., die verklaarden dat de Burgemeestr had gezegd, dat hij geen steun kon verleenen. Spr. meent, dat de Burge meester daartoe wel de bevoegdheid had. Hij heeft ^e werkeloozen gezegd, ga naar de heeren Smeenk en Jongbloet toe, dan is het mogelijk dat zij ,het Zaterdagmorgen met den Burgemeester bespreken. De Voorzitter zegt, dat de heer Her man de zaak niet op den kop moet zet ten. De raad heeft een besluit genomen, om geen steun te verleenen, B. en W. zijn geroepen, dit besluit uit te voeren. Het is mogelijk dat de werkeloozen Uw ha-den ook vooral 's avonds in te wrijven met Purol, dan blijven ze, ondanks al het natte en ruwe werk, toch gaaf en zacht. PUROL doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. zijn woorden verkeerd hebben overge bracht, doch hij heeft hen gezegd, dat zij een 3-tal raadsleden moesten aan sporen, om een verzoek tot een spoed- eischende raadsvergadering te doen, hij zou die dan direct hebben uitgeschre ven. Aan een briefje als thans is in geleverd, daaraan heeft spr. niets. Het fgaat nu evenwel over de vraag of steun nog wel noodig is. De heer Jongbloet zou geen steun mer geven, hij acht die niet meer noodig. De heer Herman zou de menschen niet tegenwerken, en zou steun ver leenen met terugwerkende kracht. De heer Jongbloet meent, dat dit niet gaat, er is geen controle geweest wie werkeloos waren, men behoort zich toch iederen dag te melden. De Voorzitter zegt, dat men dit niet kan verlangen, hij heeft echter wel de namen genoteerd van hen die zich hebben aangemeld. Dhr. Smeenk zou uit de genoteer de namen uitzoeken, wie of voor steun in aanmerking komen, dan wil hij het voorstel van den heer Herman, om deze alsnog steun uit te keeren, steu nen. Spr. zou een steun van f 6.per week, met 50 ct. per kind willen ver leenen. Voorzitter. Dan toch alleen voor de vorstweek. Berm. Zijn er nog werkeloozen? Voorzitter. Er zijn menschen die al tijd werkeloos zijn. Ik heb aan de fa briek gevraagd, doch daarvoor zijn ze niet geschikt. In den Biesbosch zijn er eenige door de vorst uigeraakt. Een ploeg v. 6 menschen heb ik aan de brug te werk gesteld gekregen, om er nog een ploeg bij elkaar te krijgen, zou moeilijk gaan. Groot is de werkeloos heid hier niet. Ik heb er 13 genoteerd, Berm. Er is gezegd om alleen ge- organiseerden steun te geven, maar ge organiseerd of ongeorganiseerd, hon ger is erg. Ook is er gezegd alleen hoofden van gezinnen komen in aan merking, maar Donkersloot zit alleen en heeft het ook hard te verantwoor den. De Voorzitter zegt, dat men zoo ie mand als een hoofd van een gezin kan beschouwen. De heer M. v. d. Pluijm vindt het heel mooi steun te verleenen, doch men mag wel goed toezien, want als men het geld van den steun gaat verzuipen is het toch wel wat erg. Hierop wordt het voorstel Herman, om een week steun uit te keeren, met algemeene stemmen aangenomen. Vaststelling Bouwvoorschotverorde- ning. De Voorzitter zegt, dat het de be doeling is, in deze verordening bepa lingen op te nemen, waaraan zij, die een voorschot krijgen, zich hebben te houden. Men heeft bij het verleenen van een dergelijk voorschot rekening te houden met de goedkeuring van Ged. St. en ook de Inspecteur moet er over gehoord worden. Hier is men tot heden gegaan tot 90 pCt. der ge schatte waarde, doch er zijn gemeen ten, waar men maar 75 tot 80 pCt, kan krijgen. De Voorzitter leest de consept-ver- ordening voor. De heer Smeenk merkt op, dat alleen een voorschot kan worden verkregen op nieuwbouw. Spr. acht dit een be zwaar, de ingezetenen moeten ook de gelegenheid hebben, om onder die voor waarden een bestaand huis te koopen. De Voorzitter meent dit te moeten ontraden, de geheele opzet is, uitbrei ding van woningruimte en dat bereikt men zoo niet. De heer Middelkoop vreest, dat men op de wijze als de heer Smeenk voor stelt, een handel in huizen zal gaan krijgen. De heer Jongbloet is het daarmede eens, de gemeente zal dan heel wat aanvragen krijgen. De verordening wordt hierop vast gesteld, als door den Voorzitter voor gelezen. De Voorzitter deelt mede, dat van 1 het bestuur van de R.K. Meisjesschool in wijk A een aanvraag is ingekomen, voor een voorschot van f600.voor 1931. Aan dit verzoek kan evenwel niet worden voldaan, omdat het onderwijs per leerling 8.93 heeft bedragen en het aantal leerlingen 78 drie vierde. Het bestuur heeft dus slechts r;cht op f 562.59. Voor de R.K. Meisjesschool in wijk B op f526.66. Voor de R.K. Jongensschool inwijk B op f513.32. Voor de R.K. Meisjesschool in wijk C op f914.43. Voor de R.K. Jongensschool inwijk C f943.—. Bijdrage ex artikel 72 der L.O. wet 1920, voor de bijzondere lagere meis jesschool in wijk B. De Voorzitter deelt mede, dat van het bestuur van de meisjesschool in de Kerkstraat een verzoek om mede werking is ingekomen, voor den bouw van een 3de lokaal. B. en W. stellen voor, de gevraag de medewerking te verleenen. De heer Jongbloet kan hiermede wel accoord gaan, als de bouw niet uit de hand wordt gegund. De Voorzitter meent, dat dit een jkwestie is, die B. en W. aangaat. De heer Jongbloet is dan tegen het voorstel. De Voorzitter zegt, dat de raad niet anders heeft te doen, dan medewerking te verleenen. Smeenk. De raad moet 'n bijdrage verleenen en nu staat in de aanvrage, dat de aanbesteding onderhandsch zal geschieden, deze bepaling moest er niet in staan. Jongbloet. B. en W. hebben het recht te verlangen, dat aanbesteding publiek moet geschieden, dit is in het belang ider bdastingdbetalers, die moeten het per slot betalen en daarom hebben zij recht op openbare aanbesteding. Voorzitter. Jullie gaat je boekje te buiten, als je zegt, zoo moet het ge beuren. B. en W. zullen natuurlijk een btgrooting laten overleggen en rekening houden met het gesprokene, doch jul lie verlangt toezegging en die kunnen B. en W. niet geven. Jongbloet. Dan behoeven ze den raad niets te vragen, dan moet men zich maar tot Ged. St. wenden. Smeenk. Ik kan alleen met het voorstel van B. en W. accoord gaan, onder voorwaarde, dat publieke aanbesteding zal plaats hebben. Voorzitter. Ik geloof wel, dat B. en W. met deze opmerking rekening zul len houden, doch toezeggen kunnen zij niet. Men zit hier voor de wet. Jongbloet. Maar ook voor het be lang der ingezetenen. Voorzitter. Ik zeg niet, dat geen aan besteding zal plaats hebben, doch de raad moet geen eischen stellen. Wethouder v. d. Pluijm acht onder- handsche aanbesteding ook verkeerd. De Voorzitter acht het goed, dat de heer v. d. Pluijm dit zegt, doch de raad gaat te ver als hij eischen stelt. De heer Smeenk vraagt, waarom B. en W. niet kunnen toezeggen dat pu blieke Aanbesteding zal plaats hebben. Het college weet ook heel goed, wat een vuil er den laatsten keer is oj> gewaaid; mijnheer Pastoor is ook niet tegen publieke aanbesteding. De Voorzitter verklaart niet toe te kunnen laten, dat de raadsleden op den stoel van B. en W. gaan zitten. De heer Jongbloet zegt, dat dit vol strekt de bedoeling niet is, doch ieder deskundige weet, dat het den laatsten keer veel te duur is geweest. Spr. wil evenwel vertrouwen stellen in B. en W. en zal voor hun voorstel stemmen. De Voorzitter zegt, dat als de raad graag publieke aanbesteding ziet, B. en W. daarmede gaarne rekening zullen houden. Toezeggen dat dit werkelijk zal gebeuren, gaat te ver,, ieder moet op zijn plaats blijven. Dhr. v. Balkom zou ook prijs stel len op publieke aanbesteding. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Aankoop grond. Wordt in besloten vergadering be handeld, zoodat de openbare vergade ring wordt gesloten. enz. enz. Steeds verkrijgbaar in den Boekhandel HEUSDEN. CC CC O w w OS Q vj-i pi. CC CS S— O O 2 CQ S3 i ft V) 82 <-4 .2 c c a T3 CS SO u. C :3» Q. I M o n W o O prima Vraagt KLEURENKAART PRIJSCOURANT van de nog in voorraad zijnde groote partij van mijne opgeheven RIJWIELZAAK als Kettingen, Kettingkasten, Pedalen, Vrijwielen, Spatschermen, Zadels, Spatlappen, Naven, Assen, Bellen, Handvatten, enz. enz. te veel om op te noemen. fPBT Rijwielhandelaren bij kwantum aan spotprijzen. TEVENS TE KOOP een gereedschapskist, 2 halve linnenkasten, 2 kleerkisten, een lange reep met blokken en strop voor hijschwerk. Ijzerhandel AALBURG. P.S. Kaehelkunstmoeders a 14 en 16 gulden compleet, en alle mogelijke pluimvee artikelen. A. G. v. d. HEIJDEN Markt 85 's-Hertogenbosch. Wij bieden U een RUIME SORTEERING tegen zeer voordeellge prijzen. Aanbevelend ALS BOVEN. II. <J. VERHOEVEN ZOON OPGERICHT 1857 als BOUQETTEN, CORBEILLES, GRAFKRANSSEN enz. tot in de fijnste uitvoering. BRUIDSBOUQETTEN onze specialiteit. Lid der Fleurop Europeesche Bloemen expresse. Verzendingen naar alle plaatsen des lands. Verzuim niet ti lens de sell <V s c to u. co "O 3 O ft ■C, -O X!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4