Tweede Blad Ho. 5108 Woensdag 85 Maart Faillissement, C. BOUIAN, Jan Geertzen 's-BOSGH, DE RECLAME voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. MflflGPILLEN Ter voorkoming van J. ELEKAN, Burgerlijken Stand Plaatselijk Meuws Luxe Autoverhuur WINSTGEVEND Rechtskundig Adviseur Havenstraat 5 (nabij het Station), 'a-HERTOGENBOSCH. Merk „HERO" Tandheelkundige, GORINCHEM K VAN DRUNEN, van ouds bekend Hotel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages- BEHOORENDE BIJ HET Proefveld voor graslandbemesting te Woudrichem in 1930. Door de Land- en Tuinbouwvereeni- ging „Land van Altena'' te Woudrichem is om in 't algemeen propaganda te maken voor het gebruik van kunstmest op grasland, in 1930 een eenvoudige proef genomen op een perceel hooiland, gelegen buitendijks, onder de gemeente Woudrichem. Dit grasland was nooit met kunst mest bemest geweest, alleen als 's win ters het water hoog is, gaat het onder water en is er kans, dat een weinig- slib van het water der Merwede ach terblijft. Het perceel, waarop de proef werd genomen, was 2.32 H.A. groot en werd in drie stukken verdeeld, welke naast elkaar lagen, respectievelijk groot No. 1 0,74 H.A., No. 2 0,75 H.A. en No. 3 0.83 H.A. Het middelste perceel No. 2 was vóór de proef het minste in kwaliteit en werd bemest met 200 K.Q. kalizout 40 pCt. a f 13.20, 400 K.G. superfosfaat 19 pCt. a f 14.80 en 300 K.G. kalksal- peter a f32,40, totaal f60.40. Hierbij komen de kosten van het zaaien a f4, zoodat totaal f64,40 werd uitgegeven. Per H.A. omgerekend een bedrag van f 85,86. De opbrengsten der verschillende per- ceelen waren als volgt: No. 1 (onbe- mest) gaf een opbrengst van 2630 K.G. hooi op per H.A. 3554 K.G.; No. 2 (bemest) 5814 K.G. hooi op per H.A. 7752 K.G. en No. 3 (onbemest) 3365 K.G. ihooi of per H.A. 4051 K.G. Hoewel het hooi van het bemeste perceel meer waarde had dan van het onbemeste, omdat het eerste gras was en het andere voor een groot deel on kruid, is alles dooreen geschat op een [waarde van f30 per 1000 K.G. De opbrengst voor ieder perceel wordt dan per H.A. voor No. 1 f 106,62; No. 2 f232,56 en No. 3 f 121,62. Perceel 1 en 3 dooreengerekend geeft een opbrengst van f 114,12 per H.A. De meeropbrengst van perceel No. 2 is 3948 K.G. hooi of f 118,02. De kosten der bemesting hieraf getrokken, geeft perceel No. 2 een overschot van f32,16. Naast dit overschot moet er rekening mee worden gehouden, zooals boven reeds is aangegeven, dat: le. het be meste perceel het minste in kwaliteit was; 2e. het hooi van dit perceel beter van kwaliteit was, dan dat der andere perceelen en 3e. het nagras ook veel beter van kwaliteit was, doch dit alleen op het gezicht is geconstateerd, omdat het nagras is geweid. Resumeerende, kan worden gezegd, dat het gebruik van kunstmest hier zeer rendabel bleek. Naast een geldelijk overschot gaf het beter hooi, beter nagras en vooral een beter grasbestand. Voor streken waar jaar op jaar wordt gehooid, een voorbeeld ter navolging. Landbouwblad. DE WERKEN EN SLEEUWIJK Over de maand Februari. Geboren: Jan, z. van P. van Someren en A. SlagmolenArga, d. van J. A. P. van Strien en W« J. den BoerKrijntje, d. van A. de Vries en Chr. A. van StratenLeo C. J., z. van A. Knoot en M. Chr. Ruijtenberjg)Maaike C., d. van P. de Man en J. van Andel; Johanna, d. van H. Smits en M. Verhoeven. Ondertrouwd: J. de Keizer, 28 j. met J. Groeneveld, 24 j.; IJ. Paans, 22 j. met E. J. Baggerman, 19 j.C. A. Potters, 22 j« met A. B. den Dunnen, 21 j. Getrouwd: Johannes Visser 28 j., met Maria Josina de Keijzer 28 j. Overleden: Hellemina Nanske, Ouwerkerk 75 j. weduwe van C. O. DekkerChristiaan Alidaan van de Pol 17 dagen; Leendert Rijkers 75 j. echtgenoot van A. J. den Dekker; Teuntje Bastiana van Beest 7. j. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Februari 1931. Geboren: Jenneke Johanna, d. v. A. de Jong en Chr. v. Zeist; Jozefa, d. v. B. A. Verhoeven en A. J. Bogers; Jacoba Maria Pieternella, d. v. J. M. v. Raamsdonk en J. J. Vos; Gerrit, z. v. M. Kuijsten en C. Nieuwenhuizen; [Marry, d. v. D. v. Oversteeg en J. Treffers. Ge t r o u w d W. v. Beek, 21 j. en M. v. d. Schans 19 j. O v e rl e d e n A. Roosenbrand, 48 j. D. N. v. d. Waals, 39 j., echtgen. v. W. de Bie; P. v. d. Hoek, 50 j.; H. Swart, 53 j., echtgen. v. J. Quirijns; C. Timmermans, 87 j., echtgen. v. J. Hooymaijers; C. Snijders, 19 mnd; J. D. Goedhart, 75 j., wedn. v. H. Baks; H. J. A. C. Wittebol, 78 j., wedn. v. J, Geenen. WOUDRICHEM. Over de maand Februari. Geboren: Dirkje K., d. van L. A. van der Giessen en PI. Vink. Overleden: Johannis van der Kaa, 75 j., weduwnaar van C. van der Wiel; Aart M, Pellicaan, 10 maandenAlbertus Baks, 11 maan den. POEDEROIJEN. Over de maand Februari. Geboren: Antje, d. van W. van Horssen en G. W. v. Heemskerk Hendrika, d. van W. v. Giessen en T. v. Meteren; Marrigje Jacoba, d. van G. A. v. d. Werken en I. v. d. Maas; Jan Hendrik", 1. van A. Sterk en J. M. Duijzer. WASPIK. Over de maand Februari. Geboren: Maria L., d. van L. v. Dongen en P. M. v. Iersel; Jo hannes P., z. van L. Verdijk en C. A. Boelaars; Johannes P. z. van W. M. F. Verhoofstad en J. E. van Et- ten; Franciscus J. A., z. van A. F. Maas en W. A. M. v. Riel; Theo- dorus A., z. van Bartholomeus J. Zijlmans en C. P. v. Onzenoort; Tho mas J. W. z. van T. J. van den Was- senberg en C. J. Rijken; Albertus, z. van J. C. v. Pas en Johanna Mi chael; Bartholomeus J. C. z. van C. A. H. Langerwerf en C. M. C. v. Strien. Gehuwd: Henricus, M. J. Boers, 31 j. en Johanna M. v. d. Hoven, 26 j.; Johannes M. A'. Zwaans, 25 j. en Johanna M. v. d. Vleuten, 22 j. Overleden: Antonie Verbunt, wedn. van Petronella Engels, 84 j.; Leendert Okkers, wedn. van Antonia Dank", 84 j.; Adriana J. M. Kuijs- ters, 2 weken; Cornelis P. H. de Bont, 9 maanden; Johanna Meijer, 1 jaar; Jozef F. A. M. de Whiter, 32 j.; Johanna Gennesen, weduwe v. Pieter v. d. Waater, 78 j.; Mathijs Savelkouls, echtgen. van Dimphena Straver, 76 j.; Maria H. v. Veltho- ven, 60 j.; Antonius G. Montens, 5 weken. ALMKERK. Op. de Donderdag 19 dezer ge houden ledenvergadering van de Oranjevereen. alhier, werden tot be stuursleden herkozen de heeren C. A. Koekoek, P. M. Pouli, A. v. Dis, M. de Peuter en W. Paans. In de plaats van den heer G. de Jong werd gekozen de heer C. de Boer Jz. Te vens werd besloten om in Juni a.s. nogmaals een ledenvergadering te houden. CAPELLE. Bij de deze week gehouden stierenkeuring werden uit de gemeen te Sprang-Capelle goedgekeurd de stieren van J. WertherJ. Pruijssen M. NieuwenhuizenW. J. v. Cam- pen J. H. de BruijnA. Michael en Wed. J. v. d. Schans. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat bij den landbouwer P. de R. te Vrijhoeve-Capelle een schaap vier jongen ter wereld heeft gebracht. Vanaf heden zullen ter secre tarie der gemeente Sprang-Capelle kosteloos verkrijgbaar worden gesteld aanvragen ter bekoming van visch- akten. Volgens de laatst vastgestelde kiezerslijst bedraagt het aantal kie zers der gemeente Sprang-Capelle voor de Tweede Kamer 2553, voor de Prov. Staten 2531 en voor de Gemeenteraad 2487. Aan de navolgende personen der lichting 1932 der gem. Sprang- Capelle is vrijstelling wegens broe- derdienst verleend: J. H. v. Beek, A. Braspenning, H. C. Cooi, P. J. Dekkers, G. de Haas, A. Haverhals, J. H. Hommel, J. C. Hulst, M. W. Kluijtenaar, E. Kuntze, P. J. Laros, G. v. Oosterhout, E. M. v. Pelt, A. Rijken, P. J. v. d. Schans, H. J. Spierings, C. A. Sprangers, W. IJ. Spuijbroek, P. Sterrenburg, A. Tim mermans, A. Verduijn, A. v. Vuuren, J. Wagemakers, G. v. d. Werken, A. v. Oversteeg. Met ingang van 7 April a.s. zal aan de overweg van het station Capelle-Nieuwev. een electrisch ver licht aanwijsbord worden gepjaatst, welk bord voor het sluiten der hoo rnen gedraaid wordt en de waarschu wing „Stop, voor den overweg" zal vertoonen. NIEUWENDIJK. J.l. Woensdag werd het land- bouw-examen afgenomen van de cur sisten der Landb. vereen, alhier. De Voorzitter der vereen., O. Wal raven, opende deze bijeenkomst en sprak tot den heer Huizinga, Rijks- landbouwconsulent, woorden van wel kom. Na afloop der les, sprak de heer I. Huizinga de leerlingen toe, besprak de algemeene crisis en hoopte, dat al len veel mochten meenemen in de prak tijk van het geleerde. Hierna sprak de Voorzitter O. Wal raven woorden van dank tot den heer I. Huizinga en tot den landbouwonder- wijzer v. Gessel te Veen. Op een vraag van den Voorzitter, hoe de afloop was, antwoordde de heer Huizinga, dat allen een diploma ver worven hadden en de les hem was mee gevallen. Hierna feliciteerde devoorz. alle geslaagden, welke waren O. Wal raven Jr., H. Keiler, Adr. de Bok, L. Ebert, W. Ebert, J. de Graaf, v. Donkelaar, C. Groeneveld, H. Groe neveld, J. v. Helden W.z. en J. iv. Beek. Daarna nam O. Walraven Jr. namens de cursisten het woord, die memo reerde, dat men eerst zoo'n besten leer meester hadden aan den heer Huizer van Woudrichem, die, jammer voorden cursus, maar zeker ook voor hemzelf, door ziekte deze lessen moest staken. Toen de heer v. Gessel uit Veen be noemd iwas, waren alle cursisten wel leenigszins bevreesd, deze vrees blejek echter alras ongegrond, zeer genoeglijk hebben ze ook geleerd van den heer v. Gessel. Als huldeblijk voor de aan gename wijze van leeren en omgang, bood de heer O. Walraven Jr., den heer v. Gessel een geschenk aan na mens alle leerlingen en sprak de hoop uit, dat het den heer v. Gessel in zijn nieuwe standplaats steeds goed moge gaan. Nog bleef men een poosje gezellig bij elkaar, waarbij de heer v. Gessel bedankte voor alles en vooral ook voor de aangename wijze van omgang tij dens de lessen. Wij zullen hopen, dat de gediplomeer den vrucht van hunnen arbeid moge hebben en de crisis in land- en tuin bouw ispoedig tot een einde moge ko men. SLEEUWIJK. Het aantal kiezers voor de 2e Kamer bedraagt 1702, voor de Prov. Staten 1679 en voor den Gemeente raad 1648. Volgens de voorloopige uit komsten der 11e Algem. Volkstelling bestaat de bevolking dezer gemeente uit: 1786 m., 1645 vr„ tot. 3431 p. 67. Ouwe Daan schuifelde voorzichtig voor waarts hielp Rob, Lallah omhoog te te trekken en veilig op de steen te zetten. „Nu zoo gauw mogelijk naar de overzij," hijgde Rob, „voor we alledrie naar beneden storten." Het meisje wierp hem een dankbaren blik toe en klauterde heel voorzichtig naar den overkant. De anderen volgden. 68. Doodelijk uitgeput leunde het meisje tegen de rots en sloot haar oogen. Ouwe Daan knielde bij haar neer en greep haar hand. „Je bent nu veilig" suste hij. „We zijn vrienden en je hebt niets meer te vreezen". 69. Lallah opende haar oogen en keek hem onderzoekend aan. Aangemoedigd door de vrien delijke glimlach op Daans gezicht en z'n zachte stem, glimlachte ze tegen hem. Eenige minuten rustten zij. Toen wenkte Lallah hen, haar te volgen en liep een helling op naar een boomen- groep. Indien gij niet in staat zijt uwe leveranciers of andere schuldeischers te betalen, wendt U dan in vertrouwen tot het meer dan 30 jaar be staande RECHTSBUREAU van: BIJ A. J. DEN HOET koopt men een RIJWIEL, [►NAAIMACHINE^] of iets dergelijks.-^] Aanbevelend A. J. DEN HOET Aalburg V VERKRIJGBAAR BIJ HUISHOUDGrROENTBN Snijboonen per heele blik 371/9 ct. halve 25 ct. Spercie- boonen heele 371/t ct. halve 25 ct. Doperwten heele 40 ct. Verder alle soorten le kwali teit Snijboonen, Spercieboonen, Doperwten, Wortelen, Andijvie, Postelein, Spinazie, Asperge» en Appelmoes. Vraagt nog heden een prijscourant bjj C. BOUMAN, Telef. No. 9 HEUSDEJf. P. i. SGHETSELAAR TELEFOON 349. spreemra 10-12 eM-3 's Maandags 9-3 Minvermogenden 9.30—10 v.m. Lessen tot na geslaagd te zijn voor examen.^J Tel. no. 1.8. WIJK Kerkstraat B 44. ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. I' IN DIT BLAD IS 45- Nieuwsblad Verstopping verstoort Uw gestel en humeur. Neem geen sterk pur- geerende middelen, doch van tijd tot tijd de 0 zacht werkende Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel. IQSTI f 0.65 per flacon. Bg36^SigGïBKfi]Eïïg[nfiï3KnlGïfil[Hfainrginiiltiïïlia<g BEZOEKT - f,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5