VAN HET SEIZOEN 1931. COSTUMES Sterk verlaagde prijzen. Serie B. No. 1060 Kinderen- en Jongenscostumes, zéér goedkoop. coupe de mooiste en onze afwerking de beste is. Bezoekt onze Magazijnen. Plaatselijk Nieuws de grootste sorteeringen Heereu, Jongens en Kinderen. WERING VAN DE KERSENVLIEü. De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft (gelet op ar tikel 2 van de Wet van 6 December 1928 tot wering van de kersenvlieg bij in- en doorvoer van kersen) Duitsch- land aangewezen als land, waaruit met ingang van heden de in- en doorvoer ven kersen verboden is, indien dezen- dingen niet zijn vergezeld van een schriftelijke verklaring van den Phy- topathologischen Dienst van dat land, inhoudende, dat de kersen niet zijn aangetast door de kersenvlieg en dat zij afkomstig zijn uit een streek, waar de kersenvlieg niet voorkomt DAAR WAS GEEN REDDEN AAN! Te Spakenburg is brand uitgebroken in de auto-garage van den vischhande- laar Koops. De garage was van hout opgetrokken en met een rieten dak bedekt. De brand ontstond doordat de ben zine vlam vatte bij het vullen van da benzinetank, waarbij de heer Koops een petroleumlamp gebruikte. De Amersfoortsche brandweer werd gealarmeerd, doch deze behoefde geien dienst te doen, daar bij aankomst het gebouwtje reeds was afgebrand. Op verzoek van den burgemeester hadden nog enkele burgers getracht het vuur te blusschen, omdat de nieu we Spakenburgsche spuitgasten nog niet waren benoemd en de oude reeds wa ren bedankt. De schade bedraagt f4000. HET VERTREKSEIN VOOR DE TREINEN. Naar men verneemt bestaat bij de Nederlandsche Spoorwegen het voor nemen een belangrijke wijziging in het vertreksein van de treinen op de sta tions te brengen. Tot op heden vertrekken de treinen wanneer de d.d. chef den vertrekstaf (z.g. pannekoek) opsteekt, welke des avonds groen licht vertoont. 'De wijziging bestaat hierin, dat de d.d. chefs uitgeschakeld worden, en de treinen zullen vertrekken op een auto matisch sein dat uit de seinhuizen op de stations bediend wordt. Is de trein op een station gereed, dan verschijnt automatisch het trein- nummer, wat voor den hoofdconduc teur, machinist of wagenvoerder het sein is, dat de trein kan vertrekken. Bij avond wordt het treinnummer ver licht ie n wordt bovendien nog een groen licht vertoond. Dagelijksche ontvangst van NOUVEAUTÉ's. Onze etalages toonen U steeds 't nieuwste. BAHLMANN GORINCHEM HEUSDEN. De kleinhandelsprijs van Boter en Eieren in deze gemeente is deze week als volgt Boter fl.65 per K.G. Eieren 4l/s cent per stuk. A.s. Zondagmorgen om 40 uur hoopt in de Luth. Kerk op te treden Dr. H. J. Toxopeus. De Heusdensche slagers hebben hun gewoonte getrouw, voor de paasch- dagen wederom een drietal beste slacht beesten aangekocht opi de Bossche Paaschveetentoonstelling, wegende 1600, 1200 en 1000 pond. De drie die ren waren bekroond met een 3en prijs. Zaterdag a.s. speelt de voetbal- vereeniging „L.O.N.G.A." een wedstrijd tegen „Wilhelmina" op het terrein na bij de brug. Aanvang half vier. AEMKEKK. Op, Zaterdag 21 Maart j.l. hield de Onderl. Varkensverz. „Al ler Belang", alhier haar jaarverga dering in de zaal van Wed. C. Dek ker. De Voorzitter, J. Snoek, opende de vergadering door de aanwezigen een welkom toe te roepen. Daarna kreeg de Secretaris P. M. Pouli ge legenheid zijn notulen der vorige ver gadering voor te lezen, waarna hij het jaarverslag over 1930 ten ge hoor e bracht. Hieruit bleek, dat de Verzekering steeds toenam in ledental. Per 1 Jan. 1930 telde zij 156 leden en per 31 Dec. 1931 197 leden, dus een voor uitgang in 1930 van 39 leden. Na benoeming van een Commis sie voor het nazien der rekening over 1931 kreeg de Administrateur C. M. Pouli, gelegenheid de rekening over 1930 voor te lezen, waaruit o. m. bleek, dat totaal 20 varkens voor een bedrag van f 646, aan de leden waren uitbetaald. Per 1 Jan. 1930 bedroeg de reserve f700.35, per 1 Jan. 1931 f777,70. Wegens periodieke aftreding van de heeren A. Colijn en W. Noor loos Czn., werden deze bij acclamatie herkozen. Daarna kwam ter sprake de oprichting van een slachtfonds- verzekering van varkens voor leden en niet-leden. Daar thans geen ge gevens van een andere verzekering waren ingekomen, wordt wel tot op richting besloten, maar zal een ver gadering volgen voor het vaststellen der Statuten van dit fonds. Het voor nemen is dan de te betalen premie te stellen op ongeveer 50 cent, dus een heele vermindering in verhou ding tot de thans geldende prijs van f 1,Het ligt dan in de bedoeling genummerde loodjes beschikbaar te stellen, die aan de te verzekeren var kens moeten worden gehecht en die dan verkrijgbaar zullen zijn bij den administrateur en bij de bestuurs leden. Tot bestuurslid voor Werkendam werd aangewezen de heer P. v. d. Dag te De Werken, terwijl verder werd goedgekeurd, dat ook belang stellenden uit Sleeuwijk en Omstre ken zich kunnen opgeven als lid de zer Verzekering. We wekken dus ie der op lid te worden, het is aller belang. Na uitreiking van sigaren aan de aanwezige leden, werd de ver gadering gesloten. A.s. Vrijdagavond hoopt de Chr. Hist. Kiesver. alhier, een leden vergadering te houden. A.s. Zaterdagavond hoopt de Chr. Nat. Werkmansbond in de zaal Dekker alhier een propaganda-avond te houden, waar als spr. zal optre den de heer Broen. Belanghebbende kunnen alhier ter gem.-secretarie vóór 15 April a.s. hun aanvrage indienen, ter verkrij ging van een vischakte. Volgens de 11de Alg. Volks telling bestaat de bevolking dezer gemeente uit 1895 m-:> 1810 vr. to taal 3705. De „landdag" van den Ring Altena van Herv. Jong. Ver., welke op Hemelvaartsdag a.s. te Andelzal gehouden worden, zullen als spre kers optreden Ds. Gravenmeijer van 's-Hage, Ds. Röth van Zoetermeer- Zegwaard, Ds. Bastlema van Zeist en Ds. Ten Bokkel Huinik van Nu- mansdorp. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk, tijdens den Bid stond voor 't gewas bracht op f 189. AALBURG. Dinsdag 31 Maart des avonds half zeven hoopt alhier voor de Ned. Herv. Gemeente op te treden Ds. v. 't Zand van Delft. Er zal dan bid uur voor het gewas worden gehou den. GORINCHEM. Veiling van 26 Maart 1931. Spinazie 1625 ct. per kg. Spruiten 1620, 2esrt. 5x/2iop.k. Uien 46V2, 2e srt. 1 ct. p. kg. Wortelen ix/23 ct. per kg. Brederoden 2528 ct. per kg. Knolrapen 21/2 ct. per kg. Roode kool f5.50—f12 p. 100 st. Savoye kool f3f7 p. 100 stuks. Bloemkool f 18 per 100 stuks. Radijs f7f7.50 per 100 bos. Prei f5f9 p. 100 bos. Selderie f3f7 per 100 bos. GIESSEN. Maandagavond hield in Café De Lorm de Landb.vereen. „Giessen-Rjjswijk" een ledenvergadering. Nadat de Voorzitter, de heer A. D. v. d. Schans, de vergadering had geopend, kreeg de Secr., de heer Nieuwerhuizen, rekening te doen van het beheer der weegbrug te Rijswijk. De inkomsten hadden bedragen f253.06, de uitgaven f230,94, batig saldo f22.42. Uitgekeerd werd f4 per aandeel van f5. In 4930 werden 880 808 K.G. bieten gewogen. De heer v. d. Schans gaf een nadere uiteenzetting van de nieuwe Pachtwet, die reeds door de Tweeae Kamer is aan genomen en spoedig in de Eerste Kamer in behandeling komt. De punten die voor de pachters in deze streek van be lang zijn als verlenging huurtijd, schade loosstelling bij misgewas of onvoorziene rampen, werden nader besproken. Spr. betwijfelde echter of de nieuwe Pachtwet wel zooveel verbetering zal brengen voor de bewoners in dit gewest. Nadat door de aanwezigen nadere in lichtingen werden a-evraagd, wees men nog op de groote be^waten die aan het borgblijven voor andereu bestaan en waarvoor men thans dient te ijveren om die afgeschaft te krijgen. HEESBEEN. Op Woensdag 1 April zal in de Herv. Kerk een bidstond worden gehouden des avonds te half zeven. Als predikant treedt op Ds. Leen- mans uit Delft. RAAMSDONKSVEER. Ds. T. de Vries, Predikant der Ger. Kerk alhier, heeft voor de beroeping naar Mijdrecht bedankt. Tot Bestuurslid der Groene Kruis- Afdeeling alhier werd gekozen Mr. A. M. de Roon. SLEEUWIJK. De heer J. V. had het ongeluk zich in zijn vinger te hakken, wat zoo ernstig aankwam, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Met het mooie weer der laatste dagen is men met man en macht op den akker aan het werk om alles gereed te brengen voor den nieuwen oogst. Bij Mejuff. M. werden deze week reeds de eerste aardappelen gepoot, SPRANG. Rectificatie). In het no. van Woensdag j.l. komt onder de ze gemeente (Sprang) een onvolledig bericht voor hetwelk in het belang der slagers uit die omgeving ver duidelijking noodzakelijk maakt. Vermeld zij dan dat de fraude leus geslachte en in beslag geno men koe toebehoorde aan P. S., Vee handelaar te Vrijhoeve-Capelle. A.s. Maandagavond zal de A.R. Kiesvereen. alhier in vergadering bij een komen, om over te gaan tot vast stelling van den Candidatenlijst voor de a.s. raadsverkiezing. Woensdagavond hoopt de Ger. Jongel. vereen, alhier, haar feestelijke jaarvergadering te houden. Een keurig verzorgd programma belooft een ge- zelligen en leerzamen feestavond. De heer J. v. Oord uit Werkendam, afd. Voorzitter, zal een slotwoord spreken. J.l. Maandagavond kwam de Ned. Herv. Jongel. vereen, op G.G. „Timo- theus" alhier, in haar 26ste jaarver gadering bijeen. Te ruim 7.30 uur opend haar eere-voorzitter, Ds. J. Fok- kema, deze feestvergadering op gebrui kelijke wijze, na een woord van wel kom tot de iaanwezigen, waarbij spr. de medewerking der vergadering vroeg. Door den Seccretaris Joh. Versteeg Czn., werd verslag uitgebracht, waar uit bleek, dat de vereen, in ledental w^s vooruitgegaan. Ook het financieel verslag gaf rede tot dank. Benevens een reeks van voordrachten waarbij ernst en luim elkander afwis selden, werden een 2-tal onderwerpen behandeld, door P. v. Heijst, (gew. gesch.) „De bruiloft te Kanaan"; door H. Quirijns, (vaderl. gesch.) „Prins Willem van Oranje" en door A. Drost (Kerk gesch.) ,,De kerkhervormers Lu ther, Zwingli en Calvijn." Benevens een groot aantal begunsti gers waren vele afgevaardigden van zustervereen. aanwezig, zoo ook ver tegenwoordigers van de A.R. Kiesver- eeniging Patrimonium" en Chr. Be sturenbond. Al deze vereen, uitte hun beste wenschen voor deze jubileerende vereeniging, welke wenschen met een Sedert onze laatste publicatie hebben wij aan onderstaande personen een EXTRA-CADEAU uitgereikt: No. 973. E. Boot, Oosterwijk. No. 974. A. Booy, Dubbeldam, (voor gepublic. Peilnummer). No. 975. Wed. H. van den Anker, Dalem. No, 976. Wed. P. van Gent, Kerkdriel. No. 977. A. Taxtor, Capelle. No. 978. A. Sterk Tzn., Spijk. No. 979. A. van Bennekom, Gorinchem, (voor gepublic. Peilnummer). No. 980. W. de Groot, Achterland, Groot Ammers. No. 981. D. Bouman, Wijk. No. 982. M. Jansen, Gorinchem. No. 983. C. Advocaat, Nieuwpoort, (voor gepublic. Peilnummer). Bij elk half pond LETTERS-KOFFIE of LETTERS-MARGARINE wordt een schitterende BLOEMENKAART gratis verstrekt. Den houder van onderstaand Peilnummer wordt beleefd verzocht zijn PEILKAART binnen drié dagen aan ons kantoor op te zenden, onder vermelding welk EXTRA-CADEAU hij wenscht te ontvangen en den naam van den winkelier waar hij gewoonlijk zijn LETTERS ARTIKELEN betrekt. Hij ontvangt dan geheel gratis het aangevraagde EXTRA-CADEAU. NV. v.h M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. mmim toepasselijk wederwoord door den voor zitter werden beantwoord. Door de dienende Martha's werd op flinke wijze getracteerd. Aan het slot sprak Ds. Fokkama nog een opwekkend woord, waarna de heer Adr. Jansen, voorzitter der vereeniging, sloot met dankzegging. Om circa 1 uur gingen allen hoogst voldaan huiswaarts. J.l. Woensdag speelde de jonge garde „Hercules." alhier, een voetbal match tegen N.O.A. De wedstrijd ein digde met 32 in het voordeel van Hercules. Door de Ned. Herv. Jongel. ver- éen. „Timotheus" alhier, werd een be drag van f25.geschonken aan het plaatselijk comité voor inzamelingen van gelden ten bate van het fonds voor het zilveren jubileum van den „Gerefor- meerden Bond." GELOOF EN HEKSERIJ. Te Stade in Hannover zijn twee bewoners van het dorp Fredenbeck, tot 4 jaar en 21/2 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Zij hadden indertijd de hoeve van den boer Hoeft in brand gestoken om de moeder van Hoeft, die in het dorp als heks bekend stond, te dooden. Bij den brand is behalve de moeder nog een lid van het ge zin omgekomen. 1 Beide beklaagden verklaarden, vast aan heksen te gelooven en de een zeide overtuigd te zijn, dat de ziek te onder zijn vee aan den invloed van de „heks" was te wijten. Wij brengen voor het nieuwe Seizoen VOOR Onze confectiecostumes is géén fabriekswerk zooals elders, doch door onze eigene prima kleermakers vervaardigd. Passen dus prachtig daar onze Heerencostumesf 6 90, 8.75, 9.75, 10 50, 42.90, 15.50, 19.00, 22 50, 24 00, 26.00, 29.00, 32.00, 34.00, 36,00, 89.00, 42.00, 44.00, 46 00, 49.00, 56.00. Opgericht 1873. te v=V I *11 iMlMlllflIII IIW III I'M HI IIIII Mil mill Mllll

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2