LaiiiltxMiwr uhriek Ingezonden. Radijs 23 ct. per bos. Worteltjes 9—12 ct. p. bos. OUDENDIJK. De landbouwersknecht v. A. ge raakte Zaterdagmorgen onder een zaai- machine, waarby hij kwetsuren opliep aan zijn beenen en lichaam. De muziekvereeniging „Kunst na Strijd", directeur de heer C. G. van Dijk te Almkerk, hoopt op Hemelvaartsdag deel te nemen aan het concours te Capelle en zal in de Eere Afdeeling uitkomen. De Zaterdag gehouden voetbalwed strijd tusschen Sparta" alhier en „Mer- wede" te Gorinchem, eindigde met 21 in het voordeel van Merwede. naar de Ned. Herv. Kerk alhier aannam, hoopt Zondag 21 Juni a.s. zijn intree-rede te houden. Zaterdag j.l. behaalde de voetbal- vereeniging „Longa" alhier, op de Serie wedstrijden uitgeschreven door de v.v. „S.D.O." te Sprang, den derden prijs, zijnde een zilveren lauwertak. De zoon van den heer S., werk zaam in de graanmalerij, had het ongeluk met zyn hand tusschen de machine te geraken, hetgeen zoo aankwam, dat hij zich direct naar het ziekenhuis te 's-Bosch moest begeven, om zich onder genees kundige behandeling te stellen. Voor het op Donderdag j.l. ge houden examen te 's-Bosch voor klerk by de Belastingen^slaagde mej. P. Baaijens en Adriaan Deurlöo alhier. De opbrengst van den verkoop van het Emmabloempje, heeft alhier f32.90 opgebracht. Bij de firma de Haan en Oerle mans alhier werd Zaterdag met goed gevolg te water gelaten het nieuwe Rhein- Herne-kanaalschip genaamd „Sagitta" in aanbouw voor den heer J. A. Pijl te Antwerpen. De afmetingen van het schip zijn lang 30 M., breed 9.20 M., hol 2.50 M. en meet circa 1350 ton. Het schip heeft 10 laadruimenvoor- en achterop komt een motorankerlier en tevens een pompinstallatie het schip is zeer luxueus ingericht en voldoet in alle opzichten aan de eischen des tijds. Na het te water laten werd terstond een begin gemaakt met het leggen der kiel van een dito schip voor Hollandsche rekening. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1931 ingelegd f 17376.81 en terugbetaald f 22140.45. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje bedraagt het nummer 10740. Terwijl de handelaar D. alhier met paard en wagen in de richting van de Oudheusdensche poort reed, schrok in de bocht nabij de tramhalte v. Delft plotseling het paard van een auto die juist op dien tijd passeerde. Het paard steigerde waardoor de wagen naar links uitweek met het gevolg dat de geheele voorruit van de auto werd ingedrukt, een lantaarn werd beschadigd en de inzittende heer een lichte verwonding opliep. Dit ongeval verwekte veel opschudding terwijl de politie ter plaatse een onderzoek in stelde. j.l. Zondag werd door de leden der R.K. Kiesvereen. gestemd voor de volgorde der candidaten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Uitgebracht werden 498 stemmen, waarvan 6 van onwaarde, alzoo 192 geldige stemmen. De uitslag was als volgtH. A. M. J. M. Verhoeven 154 (aftr.), M. L. van Riet 147, P. Verschure 144, L. M. de Mol 134 (aftr.), S. W. A. Metselaar 100 (aftr.), P. F. Schmiehausen 94 (aftr J. H. J. Meijer 90, F. J. Kleijn 58, M. A. Laros 39 stemmen. De candidaten zullen dus in de volgorde worden gesteld als hierboven aangegeven. ANDER Zaterdag j.l. speelde de voetbal vereen. „Sparta II" alhier, een vriend schappelijke wedstrijd tegen „Wilhel- mina III" uit Wijk, welke eindigde in gelijk spel 2—2. Donderdag a.s. herdenken W. Noorloos en Echtgen. alhier, hun 50- jarige echtvereeniging. ALMKERK. A.s. Vrijdag 8 dezer, hopen P. v. Drunen en Echtgenoote alhier, den dag te herdenken, dat zij voor 40 jaren door den band des huwelijks werden verbonden. Wij willen hopen, dat het deze oudjes dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. SPRANG. Mej. V. alhier had het ongeluk te vallen, waardoor zij haar pols brak. Mej. C. v. d. E. had Zaterdag avond het ongeluk, over een hoop stee- nen, welke langs den straatweg gestort liggen, te vallen, waardoor zij eenige verwondingen aan haar rechterhand op liep. Zondag zwol de hand en arm hevig op. Dr. Winkelman constateerde bloed vergiftiging, zoodat direct tot operatie moest worden overgegaan. WIJK. J. Nieuwkoop had het ongeluk zich met een schop aan zijn hand te verwon den, waardoor deze opzwol, zoodat hij zich genoodzaakt zag geneeskundige hulp van dr. Schmitz in te roepen. WELL. De alhier gehouden Emmabloem- collecte heeft opgebracht f 32,45. Zaterdagavond trokken alhier de beide muziekvereenigingen „St. Ceacilia" uit Ammerzoden en „O. B. K." uit Well, de Burgerwacht en Vrijwilliger Landstorm gezamenlijk over Wordragen, Ammerzoden naar het R. K. bondsgebouw, alwaar een vaandeluitreiking plaats vond aan den Vrijwilligen Landstorm. Een propaganda- rede werd uitgesproken door den Edel Achtb. Heer F. W. van Beek, burgemees ter van Boxtel. Tevens werd de Land stormfilm 1930 B vertoond. De avond werd opgeluisterd door fanfaremuziek. WERKENDAM. Heden (Woensdag) avond 8 uur, zal de officieele opening plaats heb ben van het gerestaureerde gebouw voor Chr. Belangen. De Zaterdagmiddag gehouden voetbalwedstrijd door V.S.V. alhier en S.F.C. van Sleeuwijk, eindigde met 3:1 voor eerstgenoemde. Gedurende de maand April pas seerden de Rijksschutsluis alhier van en naar de Merwede en Bakkerskil, 710 vaartuigen. Tijdens het schoonmaken van een zolder kwam mej. L. Schr. zoodanig van een trapje te vallen, dat hierbij haar linkerarm ernstig werd gekneusd, als mede haar linkerzijde. Zij moest zich onder behandeling stellen van dr. B. alhier. Waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting, is de heer G. met zijn auto nabij de Kroonpad van den Bandijk gereden. Persoonlijk kwam hij er goed af, evenwel werd de auto ernstig beschadigd en moest later wor den weggesleept. Als candidaten voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing zijn geplaatst voor de Staatk. Geref. Partij, de heereri C. T. de Waal 1 (aftr.); A. W. Versluis 2; C. Cornet 3; A. T. Klop 4; P. A. Paans Rzn. 5. Zaterdag 2 Mei j.l. herdacht de heer J. Pruissen den dag, dat hij 40. jaren onafgebroken in dienst is geweest als landbouwknecht op den polder Mug- genwaard, in den Biesbosch. Het heeft den jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbroken. Het dochtertje van den heer K. alhier had het ongeluk, terwijl een ben- zinevat ging rollen, met haar handje hieronder bekneld te geraken. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dat de toestand nog in het ge heel niet rooskleurig is, bewijst weil het volgende. Zaterdag zou door Notaris Paap al hier een groote partij geschaafde plan ken worden verkocht. Hoewel het hout niet duur was, zijn maar enkele partijtjes verkocht, en is bijna de geheele motorlading opgehou den. WOUDRICHEM. Donderdag 30 April 1.1. werd in café Overeem een vergadering gehou den van Stemg. Ing. van het Waterschap „Oudland van Altena". Aan de orde waren een 7-tal punten. Nadat de Voorzitter, de heer A. den Dekker, de vergadering geopend had, ging men over tot verkiezing van een Heemraad. Hiervoor bleek bijzonder veel belangstelling te bestaan, waar door het uitreiken der stembiljetten mter dan 5 uren in beslag nam. LJitge- reikt werden 1492 biljetten, ingeleverd 1470 stemmen, terwijl door een paar heeren, die zich even hadden verwij derd, nog 17 stemmen werden inge leverd, terwijl men even aan het steim- opnemen was, die door den Voorz. ge weigerd werden. De uitslag was als volgt: L. A. van Eethen te Andel, 740 st., Joh. Daim te Woudrichein, 727 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) CAPELLE. Door B. en W. dezer gemeente werd "ten raadhuize aanbesteed het zet ten van een muur bij de algemeene» begraafplaats te Sprang. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. Spierings, Capelle, f1238 C. Michaël, Vrijh. Capelle f1232 C. P. Spuijbroek, Sprang f1170 J. Quirijns, Capelle f 1110 J. W. Nieuwen huizen, Sprang f1097 A. H. Willemse, Sprang f1075 M. v. Campen, Capelle f1032 H. J. Versteeg, Capelle f1012 Gebr. v. Willigenburg, Sprang f 999 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. DRUNEN. Veiling 4 Mei 1931. Spinazie 811 ct. per kg. Id. II 26 ct. per kg. Postelijn 1820 ct. per kg. Asperges 98106 ct. per kg. Rabarber 45 ct. per kg. Bloemkool I 1720 ct. per stuk. Id. II 10—13 ct. p. st. Id. Ill 8—10 ct. p. st. Sla I 45i/2 ct. p. st. Id. II 23i/2' ct. p. st. Komkommers II 912 ct. p. st. Komkommers Wit 1011 ct. p. st. Keelen 2—3. ct. p. bos.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2