Wenk aan onze Adverteerders: STIER TE KOOP, J. ELEKAN, C. BOUMAN ASPERGES. Op Woensdag 3 Juni 1931, Prot. Kiesvereeniging Heusden. Rund- en Yarkensvleesch en f ij n e Vleeschwaren, Concours te Sleeuwijk Adverteeren doet verkoopen. C. KUIJS —VAN ALPHEN Advertentie». O, 's-HERTOGENBOSCH, COUPEUSE versche ALGEMEENE VERGADERING „Fermitan" wormpoeders Rund- en Varkensslagerij Mej. H. Jonker, Nederlandsche werkkrachten te verkrijgen zijn, kunnen buitenladsche werkkrachten in Nederland toege laten worden, op den voet zooals Bel gië onlangs heeft afgekogdigd. DE KONINGIIT'NAAR PARIJS. De correspondent van de N.R.Ct. te Parijs meldt: Het bezoek tegen 15 Juni door Ko ningin Wilhelmina aan Parijs te bren gen, ter gelegenheid van de koloniale- rentoonstelling zal allerwegen met war me instemming worden vernomen. Het laatste officieele bezoek door de Konin gin en den Prins aan Parijs gebracht, dateert van vóór den oorlog. Later is de Prins hier nog geweest. De Koningin zal het eerste staats hoofd zijn, dat door president Doumer in zijn nieuwe waardigheid wordt ent- vangen. Hij wil ter eere van de Konin gin een intiem noenmaal aanbieden. Allen, die hebben medegewerkt om de Nederlandsche afdeeling op de ten toonstelling te maken tot een belang rijke en belangwekkende manifestatie waarover uitvoerig is geschreven, zul len in dit hooge blijk van belangstelling de verdiende nationale belooning van hun werk vinden. OOK PRINSES JULIANA NAAR PARIJS. Naar we vernemen zal H. K. H. prinses Juliana de koningin bij haar bezoek aan de Koloniale Tentoonstelling te Parijs vergezellen. De prinses heeft het voornemen een week te Parijs te blijven. Dit bezoek wordt de inzet van de jaarlijksche buitenlandsche reis, waar van de vorstelijke personen einde Juni terugkeeren. PROVINCIALE~STIERENKEURINQ TE 's-BOSCH. Bij de te 's-Bosch gehouden tweede centrale Provinciale Stierenkeuring wer den o.m. de navolgende prijzen toege kend: Zwartbont Friesch Hollandsch, Ru briek 1, 5-jarige en oudere: lste prijs c. Ceres Albert Vi 8501 S. eigen, fokver. Elshout. 3a Wodan Jan A 9964 S, fokver. Land van Heusden en Altena. Rubriek II 3 en 4-jarige: 3f Adolph II 8742 S eigen. Gebr. Oerlemans v. d. Schans Drongelen. Rubriek III van 27 maanden tot 3 jaar: la Kollumer X 10128 S eigen. Stierhouderij 's-Gravenmoer. 3c Frans XXXI 10622 S eig. dezelfde. Rubriek V van 10 tot 18 maanden: laj Leo VI 19817 eig. stierhouderij Herpt. Rubriek IX Maas Rijn IJsel veeslag: 3h Max 2909 S eig. stierh. Haarsteeg. G. Maas te Aalst een le prijs met een 2-jarige vaars. op 25 MEI. 'Het Nationaal concours voor zang en muziekvereenigingen op den 2e Pinksterdag, uitgeschreven ter gele genheid van het tien-jarig bestaan tder gemengde zangvereen. „Juliana" 'alhier, is door het schitterend zo merweer en door de a'lg'emeene sa menwerking een groot succes gewor den voor de jubileerende vereeniging. Reeds Zaterdagavond bewogen zich honderden naar het prachtig gelegen terrein, waar de officieele opening zon plaats vinden, terwijl daarna ver schillende muziek- en zangvereenigin- gen uit den omtrek een avondcon cert gaven. Omstreeks 7 u. verzamelden zich de leden der feestvierende vereeniging op de muziektent met het uitvoerend comité en de eereleden. De voorzitter van het uitvoerend-comité de Wel- Edelgeb. Heer M. Sigmond verzocht hierop, den heer H. A. van der Giezen van Lexmond het concours te wil len openen. Deze dankte in enkele welgekozen bewoordingen voor de hem geboden eer en aanvaardde als oud-voorztteir en als eerelid der ver eeniging gaarne deze aangename taak, spreker herinnerde er aan hoe voor tien jaar een groot aantal jon gelui den wensch koesterden een zangvereeniging op te richten, doch niet tot het initiatief kwamen. Thans ging spreker na hoe men tot de op richting kwam, releveerde een en an der uit het vereenigingsleven, dank te voor de genoten medewerking en sprak de wensch uit dat beide dagen mochten staan in het teeken van vriendschap en saamhoorigheid. De vereeniging „Juliana" zelve, direc teur de heer A. W. Havelaar leidde nu het concert in. Daarna volgde andere gezelschappen. Den geheelen avond heerschte er een prettige stem ming en met aandacht werd gelui sterd naar de optredende vereenigin- gen. Ook Maandag bleek welk een ge weldig bondgenoot het uitvoerend-co mité in het prachtige weer bezat. De toeloop van belangstellenden was zoo groot, dat het alle verwachtingen ver re overtrof. Voor den aanvang van den kampstrijd, vereenigden zich de jury-leden, de heeren Henri v. Nieu- wenhoven, M. C. v. d. Rovaart en L. C. Keereweer met eereleden, uit voerend comité en directeuren der verschillende vereenigingen in de be- stuurstent. De heer M. Sigmond nam nu het woord en sprak op hartelijke wijze bovengenoemde personen toe. De uitslagen vermelden we aan 'teind van dit verslag. Een verguld zilveren medaille aangeboden door mevr. M. Sigmond-v. d. Pol voor de vereeniging, die 't hoogst aantal pun ten behaalde, viel ten deel aan de zangvereen. „Nieuw Leven" te Lex mond. Deze vereeniging kwam ook in t' bezit van de verguld zilveren me daille, beschikbaar gesteld door den heer J. Verheij, te Gorinchem, als verstkomende vereeniging. Des avonds concerteerde de „Kon. Harmonie „De Bazuin" uit Gorin chem, Dir. dhr. L. J. Gerritse. Hon derden waren uit Gorinchem overge komen, om in de eerste plaats mee te genieten, van wat de Bazuin als altijd wist te bieden, een muzikale prestatie, die ieders bewondering af dwingt, maar ook om getuige te zijn van het kranig figuur, dat dit korps maakt in uniform. AIzoo een waardig siot voor dit uitstekend geslaagde concours. Alle eerbied voor, en hulde aan hen, die dit, in allen eenvoud opge zette concours, in de gewenschte ba nen wisten te leiden. BEKRONINGEN: 4e Afdeeling Kinderkoren: „De Zangvogeltjes" Babiloniënbroek', 224 punten, 3e prijs. 3e Afdeeling Kinderkoren: „Het Nachtegaaltje," Sleeuwijk, 228 punten, 3e prijs. 3e Afdeeling Dameskoren: „Zang en Vriendschap", Gorinchem, 269 punten, 2e prijs. 3e Afdeeling Mannenkoren: „TAVENU", Gorinchem, 270 punten, 2 e prijs. 3e Afdeeling Gemengde Koren: „Soli Deo Gloria", Werkendam, 265 punten, 2e prijs. 3e Afdeeling Mannenkoren: „Onderling Genoegen", Nieuwendijk", 267 punten, 2e prijs. 2e Afdeeling Dameskoren: „Looft den Heere", Sleeuwijk, 270 punten, 2e prijs. 2e Afdeeling Gemengde Koren: „Nieuw Leven", Lexmond. 308 pun ten, ie prijs. ie Afdeeling Kinderkoren: „Zang en Vriendschap", óorinchem, 232 punten, 3e prijs. Afd. Uitmuntendheid Gemengde Koren „Altena", Woudrichem, 250 punten, 3e prijs. Eere-Afdeeling, Mannenkoren „Zang en Vriendschap", Gorinchem. 250 punten, 3e prijs. Het hoogst aantal punten is be haald door Lexmond. I Hiermede geven wij ken nis van het zacht en kalm overlijden .van onzen gelief den Echtgenoot, Vader, Be- huwdvader, Grootvader en Broeder, Pleter Goverl Wilhelm, in den ouderdom van bijna 70 jaren. Uit aller naam Wed. P. G. Wilhelm- Verhei j. Woudrichem, 24 Mei 1931. AEMKERK. Tot onderwijzeres aan de Chr. Herv. school alhier, is benoemd mej. G. H. Hilberts van Nieuw Amster dam. welke hare benoeming heeft aangenomen. Beroepen tot pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Uitwijk cand. C. Hooij- kaas van Arnhem. Den heer C. J. alhier, werk zaam te Leidschendam, had het on geluk. doordat hij een ijzeren balk op zijn been kreeg, dit te breken, nadat het been aldaar gezet was, werd hij per auto naar zijn woning gebracht. '8 GRAVENMOER. De waterschappen „Beoosten de 's Gravemoersche Vaart" en „De Lage weg met de Velden", zullen dit jaar hun algemeene vergadering hou den op. Maandag 10 Juni, respectie velijk ten huize van G. Snels aan de Vaartweg en bij A. Talen. Het bestuurslid M. Langewerf te Waspik die jaren lang de belan gen heeft gediend van het water schap „De Lage weg met de Velden" heeft zich door zijn minder goeden ge zondheidstoestand genoodzaakt ge zien tegen 1 Juli a.s. te bedanken als zoodanig. Een woord van dank past ons Ingelanden van het Water schap voor al het goede wat hii ver richt heeft, moge hii nog jaren lang de vruchten plukken van zijn arbeid aan en voor den polder. ifVIJK. 2de Pinksterdag was er in de ze gemeente, hoofdzakelijk langs den Hoogen Maasdijk een buitengewoon druk verkeer. Honderden auto's in groote verscheidenheid, wat model en vorm betreft passeerden. Het aan tal fietsen was legio en niet te tellen. Zij, die meenen, dat deze weg niet als een verkeersweg aangemerkt kan worden, zouden wij willen advisee- ren, om een dag als deze, eens een telling te doen houden; wij zijn over tuigd dat men er dan wel anders over zal denken. Een wonder mag het heeten, dat zoo weinig ongelukken gebeuren. Wij hoorden alleen van eon luxe auto uit Veen, die bij de woning van den heer Gijs v. d. Pol van den dijk ge raakte doordat een groote luxe wa gen uit Limburg gelijktijdig met een paar fietsende meisjes gepasseerd moesten worden. Persoonlijke onge lukken kwamen er niet bij voor en met vereende krachten werd de wa gen weer op den dijk gebracht. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Ik kocht 1 Hectoliter roode tulpen bollen. Later bleek, dat van de 100 bollen ongeveer 20 een andere kleur dan rood hadden. Daar ik f80.00 voor den Hectoliter betaalde^ heb ik nog al wat schade. Kan ik nu den verkooper voor schadevergoeding aanspreken en zooja. voor hoeveel ongeveer? A. M. N. Mijn buurman, die een hekel aan katten heeft, heeft in zijn tuin een bordje met eten staan waardoor vergif is gemengd. Telkens is er een kat in de buurt dood en wel, zooals de vee arts zegt, door vergeven, wat natuurlijk door mijn buurman is gedaan. Is daar iets tegen te doen en zoo ja, wat? K. v. K. Ik wil tusschen mijn tuin en dien van mijn buurman als afscheiding eene schutting of een muur geplaatst hebben, maar mijn buurman acht een heg vol doende. Kan ik hem nu dwingen de helft der kosten te betalen eener be hoorlijke houten schutting of van een behoorlijke muur? W. i X. Een buurman van mij, die in het bezit is van eigen vischwater, een akte, en de noodige vergunningen va a de landeigena ren, vraagt mij wel eens hem bfl het vis- schen (met netten) te willen helpen, daar hij zelf oud en gebrekkig wordt. Mag ik dat vrij doen, of moet ook ik dan een akte en permissie hebben B. Een vischakte is niet vereischt voor hen, die in dienst van den aktehouder de visscherij uitoefenen, mits het ge schiedt in gezelschap van iemand, die de akte bij zich heeft, hetzij den hou der, hetzij een van hen. Mag een Hoofd van een Christelijke Lagere Landbouwschool zitting nemen als Raadslid Hier wordt beweerd van wel. Andel. X. In art. 25 noemt de Gemeentewet als onvereenrgbare betrekking met het raadslidmaatschap „onderwijzer van het lager of middelbaar onderwijs." Nu zegt artikel 11 van de Nijver heidsonderwijswet, dat lager onderwijs wordt gegeven o.m. op scholen voor landbouwhuishouden, dus aan vrouwe lijke leerlingen, maar het spreekt niet over scholen, waar onderwijs wordt ge geven in landbouwkunde. Deze laatste kunnen dus niet worden begrepen oh- der Lager onderwijs, zoodat een Hoofd eener Lagere Landbouwschool als raads lid mag zitting nemen. Ik heb een huis met tuin, waarvan den tuin is afgesloten door een heining. Het huis verhuur ik, dus kom daar bijna nooit. Nu is de P.N.E.M. gekomen om licht aan te leggen en heeft een halven Meter bin nen de omheining van mijn erf een licht- paal geplaatst met een z.g.n. bok onge veer 2 M. in den tuin aangebracht zonder toestemming. Ik heb de P.N.E.M. meer malen persoonlijk aangezegd de palen te ontruimen, met schadevergoeding. Thans heb ik een aangeteekenden brief aan het Hoofdbestuur van de P.N.E.M. gezonden, doch krijg geen antwoord, noch van het weghalen der palen, noch van de ver goeding, Hoe kan ik in deze handelen, dat ik de palen weg krijg en betaling bekome van het zonder vergunning plaat- tegenover sen der palen. Een abonné. Indien de door U bedoelde tuin één geheel vormt met het huis kunt U niet verplicht worden toe te laten, dat de paal in uwen tuin wordt geplaatst. Een eisch tot schadevergoeding kunt U aan hangig maken bij den Kantonrechter^ m wiens kanton huis en tuin zijh ge legen. Is een boksbeugel of boksijzer een verboden wapen om bij zich te dragen? W. J. d. K. Volgens een arrest ran den Hoogen Raad van 1893 is een boksbeugel of boksijzer een verboden wapen, wan neer het voorzien is van punten. Ik heb gemoedsbezwaar tegen het zoogenaamd zegeltjes plakken. Hoe moet ik nu handelen Om er van af te; komen? A. X. U kunt aan den Raad van Arbeid verzoeken om van de verplichting van zege.ltjes plakken te worden vrijgesteld. Daartoe moet U eene onderteekende verklaring inzenden, waaruit moet blij ken dat U overwegende gemoedsbezwa ren hebt tegen elke verzekering en dat U mitsdien noch U zelf, noch re- mand anders, noch uwe eigendommen hebt verzekerd. In mijn wagen,- waarmede ik over den openbaren weg reed, lag ongeveer 20 Kilo's rundvleesch, dat niet gekeurd was. Het lag in de zitkist en ik weierf: niet hoe het daar kwam en ook niedj wie de eigenaar is. Ben ik nu strafbaar? Z. B. Natuurlijk is U strafbaar daar U het ongekeurde vleesch hebt vervoerd, uw excuus zal U stellig niet helpen. De Vleeschkeuringswet verklaart den ver voerder strafbaar. Ik had een abonnement op een auto bus en wel voor eene maand. Op denf derden der maand werd ik ziek,, zoodat ik er voor het verdere der maand geen gebruik van heb kunnen maken. Heb ik nu recht op gedeeltelijke teruggaaf van mijn betaald geld en zoo ja, hoe veel G. IJ. U hebt absoluut geen recht om ge deeltelijk terugbetaling te vorderen. Wil de autobusondernemer U uit vrijen wil een gedeelte terugbetalen, dan kan dat natuurlijk, maar recht kunt U niet doen gelden. Eiermijn Geldermalsen. Veiling 21 Mei 1931. Witte eieren f3.00 f4.10 per 100 Bruine eieren f3.40f4.35 per 100 Gij kunt niet vandaag adverteeren en er morgen mee ophouden. Gij spreekt niet tot een massa-meeting. Gij spreekt tot een menigte voorbij trekkende wandelaars nis Heusden. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Johannes Marinas Schrenders en Maria Schrenders-Hsrrewp, Dinsdag 2 Juni a.s. den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaar in het Huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen Annie en Verloofde Kees Lena Gerrit Rie Veen, Mei 1931. ccc Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hun oprechten dank voor de vele bewijzen van deel neming, betoond bij het overlijden van onze innig geliefde en zorg zame Moeder LENA VERSTEEG, geboren van Bergeijk. Wijk, G. Versteeg. J. Versteeg-de Waal en Kinderen. 's-Bosch, P. Versteeg. M. Versteeg-van Os en Kind. Wijk, C. Versteeg. Peursum, E. Versteeg. Wijk, J. Versteeg. A. van Bergeijk. Wijk, Mei 1931. Goedgekeurde eenjarige zwart bonte van beste afstamming, bij M. VAN WIJK Azn. te Gende- ren. Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 (Nabij het Station) belast zich met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende- en onroerende goederen (zooals inboedels, huizen, enz.). Billijke Conditiën. ndergeteekende beveelt zich beleefd aan als voor alle in dit vak voor komende werkzaamheden. Ook bestaat de gelegenheid voor hen die zelf een kleeding- stuk wil vervaardigen, om diverse patronen te doen maken. Gedipl. Coupeuse Burgplein - HEUSDEN. Verkrijgbaar bij Dagelijks 's middags 12 uur (Zomertijd), zullen ten Polderhuize „Janne- zand", onder Dussen, ten over staan van Notaris J. R. RIETRA, resideerende te Dussen, van de Polders „Jannezand" en „Middelland" onder Dossen, Made en Drimmelen. Inlichtingen ten kantore der N. V. Maatschappij tot Exploitatie van de Polders Jannezand c. a., Wijnstraat 447 te Dordrecht en bij den Opzichter A. VAN DER STELT te Jannezand. op DONDERDAG 28 MEI des avonds 8 uur in Hotel „Concordi a". AGEND AÏ 4. Vaststelling Reglement. 2. Vaststelling Contributie^ 3. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. HET BESTUUR. TROUWE OPKOMST DRINGEND VERZOÓHT. en wormolie verdrijven zeker en snel spoel-, made en maagwormen, zoowel bij volwassenen als bij kinderen. Wormpoe ders f0.85 per doos. Wormolief0.85 perfl. Verknjgb. bij Apoth. en Drog. of na ontv. van het bedrag door firma Jacoba Maria Wortelboer Postgiro 17039, Oude-Pekela Het goedkoopste Adres voor Prima Kwaliteit Minzaam aanbevelend. In plaats van kaarten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 3