Tweede Blad 1.5126 Woensdag 27 Mei Jan Geertzen, 's-BOSGÏÏ, TQOH ifoordgeliggr Levering van Drukwerk Firma L. J. Veerman. I P. J. SCHETSELAAR I SpreeUra 1012 en 1-3 HEUSDEN. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. De groote voordeden Ir b! Plaatselijk Nieuws. F. SCHREUDER Zo. Bedden*, Matrassen en Meubelbandel. Hotel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages. LINOLEUM KROMMENIE Botermarkt 104 BEHOORENDE BIJ HET ONDERZOEK VERLOFGANGERS. Het in de maand Juni a.s. te hou den onderzoek voor de verlofgan gers van de lichtingen 1919 en '22 in het Indeelingsdistrict 's Bosch is 0.m. bepaald als volgt: Te Oosterhout op, 11 Juni voor de gemeenten Oosterhout, 's-Gravemoer, Dongen en Made c.a. Te Woudrichem op 13 Juni voor de gemeenten Woudrichem, Almkerk, Werkendam, Andel c.a., Giessen, Rijswijk, Dussen en de Werken c.a. Te Drunen op 29 Juni voor de gemeenten Drunen, Wijk c. a. Eethen, Veen, Heusden, Oudheusden, Hedikhuizen, Nieuwkuijk, Herpt en Waalwijk. Te Waspik op 30 Juni voor de ge meenten Loon op Zand, Waspik, Sprang-Capelle, Geertruidenberg en Raamsdonk. Openbare vergadering van den raad der gemeente POEDEROIJEN op Donderdag 21 Mei 1931. Voorzitter: EdAchtb. Heer S. van Dalen. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering wor den de notulen der vorige vergade ring vastgesteld. Ingekomen 1Dankbetuiging van den heer P. Straver te Poederoijen, voor het 1. hem gestelde vertrouwen en be richt dat hij zijn benoeming tot on derwijzer aanneemt. 2. Proces-verbaal van kasopne- ming bij den Gemeente-ontvanger dd. 24 Maart. Beide stukken aangenomen voor kennisgeving. 3. Schrijven van de Gezondheids commissie te Zaltbommel waarbij wordt ingezonden de rekening over 1930. Wordt goedgekeurd 4. Schrijven van het gemeentebe stuur van Zuilichem, aan B. en W. gericht, wordt door den Voorzitter ter sprake gebracht en betreft het verzoek of men in beginsel bereid is, tot aanschaffing van een lijkwagen met enkele gemeenten te samen. Verschillende leden verklaren zich hiervoor. De heer v. Ooijen zegt, dat men met een lijkwagen niet voldoende ge reed is; men moet ook een stand plaats zoeken en dergelijke. De Voorzitter wijst er op, dat het plan nog nader uitgewerkt moet wor den. Na eenige bespreking wordt be sloten aan het gemeentebestuur van Zuilichem te berichten, dat de Raad in beginsel bereid is tot medewer king. De Voorzitter zegt, dat reeds eeni- gen tijd geleden een schrijven is in gekomen waarbij er wordt op aan gedrongen, dat de registers "an den Burgerlijken stand, ten huize van den ambtenaar van den B. S. te Aalst, minder brandgevaarlijk zullen wor den bewaard. Hij stelt voor te over wegen op welke wijze hierin het best voorzien kan worden. Dhr. v. Ooijen vraagt of aanschaf fing van een brandkast niet zou zijn aan te bevelen. De Voorzitter antwoordt dat deze uit den aard der zaak nogal groot zal moeten zijn en derhalve niet goed koop. Hij zou liever een kluisje la ten metselen. Na eenige bespreking wordt besloten dat B. en W. met den Ambtenaar zullen overleggen. De Voorzitter stelt voor aan den ambtenaar ter secretarie eèn beloo ning toe te kennen voor de vervan ging van den Secretaris gedurende twee maanden. Wordt met algemeene stemmen al dus besloten. Vergadering van den Raad der ge meente BRAKEL op 18 Mei 1931- Voorzitter: EdelAchtb. Heer S, v. Dalen. Aanwezig 6 leden. Afwezig de heer R. van Zanten. Na opening der vergadering wor den de notulen der vorige vergade ring vastgesteld. Onder de ingekomen stukken be vindt zicha. besluit van Ged. Sta ten van Gelderland tot vaststelling van de gemeente-rekening over 1929 b. besluit van hetzelfde College tot goedkeuring van de begrooting voor den dienst 1931 c. besluit van het zelfde College tot goedkeuring van een raadsbesluit tot aankoop van stukjes grond van den Polder Bra- kel voor woningbouw en procesver baal van kasopneming bii den ge meente-ontvanger. De stukken wor den aangenomen voor kennisgeving. De heer Van Dalen vraagt hoeveel de- kosten van den bouw der twee woningen zullen bedragen. De Voorzitter antwoordt dat de aanbestedingssom voor beide wonin gen f4700.bedraagt. Eerste spre ker vindt het bedrag nogal hoog. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten waarin wordt verzocht aan de verleende ontheffing van het verbod tot rondleiden van dekbokken een beperkende bepaling te verbin den, daar de burgemeester dat be sluit ter vernietiging voordroeg, doch niet de zekerheid bestaat dat vernieti ging mogelijk is. Aangezien de Voorzitter zegt, dat hij gezien het standpunt van den Mi nister, zijne bezwaren terugneemt, is aanvulling van het besluit verder niet meer noodig. Aan de orde verzoek van H. P- E. V'sscher onderwijzer alhier om hem eervol ontslag te verleenen we gens benoeming te Utrecht. Met algemeene stemmen verleend. Voor de ontstane vacature, waarin een onderwijzeres zal worden be noemd, is door B. en W. de volgen de voordracht opgemaakt 1. Mej. J. E. J. Uittenbroek te Aalst. 2. Mej. J. C. van der Meijden te Gorinchem. 3. Mej. C. H. L. Vrind te Vlis- singen. No. 1 der voordracht, Mej. Uitten broek, wordt met algemeene stem men benoemd, met inga. g van 1 Juni a.s. Verzoek van J. S. Deurloo, om hem j eervol ontslag te verleenen als Amb tenaar van den Burgerlijken Stand wegens benoeming in de gemeente Weesp. Met algemeene stemmen wordt be sloten het gevraagde eervol ontslag te verleenen. B. en W. bevelen ter benoeming in de vacature aan den heer Mr. J- van Dalen. Deze wordt met algemeene stem men tot Ambtenaar van den Burger lijken Stand benoemd. Vervolgens wordt in de vacature J. S. Deurloo benoemd tot lid van het stembureau de heer B. van der Veer. Het kohier der hondenbelasting voor het dienstjaar 1931 wordt vast gesteld op een bedrag van f 159. Op een verzoek van A. Vervoorn om vergoeding van proceskosten in zake het met de gemeente gevoerde proces betreffende den eigendom van een sloot wordt afwijzend beschikt. Een verzoek van J. van Dalen om aan het perceel Pruimendam een lan taarn voor straatverlichting te plaat sen zal worden overwogen zoo dra op de bedoelde plaats de woningen ge plaatst zijn, waarvoor bouwplannen bestaan. Hierna sluiting. AALST. Op het Kalksalpeter-proefveld, aangelegd door het Land- en Tuin- bouwbureau der I. G. Farbenindustrie te Amsterdam, op een perdeel gras land van den heer A. J. H. Maas, alhier, zijn vorige week de bordjes geplaatst, waarop de bemesting der verschillende perceeltjes is aangege ven. De veldjes, met verschillende hoe veelheden stikstof bemest, vertoornen merkwaardige verschillen. Een bezoek aan dit proefveld kunnen we, als zeer leerzaam, dan ook ten zeerste aan onze boeren uit de omgeving aanbevelen. CAPEELB. In het Stationskoffiehuis van den heer L. F. v. Dongen had j.l. Donderdag 21 dezer des avonds 8 uur de algemeene ledenvergadering van de plaatselijke Boerenleenbank plaats. Na opening dezer bijeenkomst en nadat de secretaris van het Be stuur, de heer C. Vos van Gent, tot secretaris dezer algemeene vergade ring was aangewezen, werd het ver slag over den toestand en werkzaam heden der vereeniging over het af- geloopen boekjaar uitgebracht, waar aan wii het volgende ontleenen: De totale omzet der Bank bedroeg gedurende het boekjaar 1930 f 343281,90, dus ruim f26000, minder dan het daaraan voorafgaande jaar. Aan spaargelden werd ontvan gen f 106170,96 en terugbetaald f98269,21. De gekweekte rente be droeg voor de spaarders f 9508,68, waarvan f 2025,47 in contanten werd uitbetaald en een bedrag ad f 7483,21 als spaargeld werd bijgeschreven. In 1930 werd aan nieuwe voorschotten uitgegeviejn f 41756,09. Het saldo der reeds uitstaande voorschotten bedra gende f 139876,75 werd door te rug- en afbetalingen verminderd met f 43158,60, zoodat op 31 December j.l. het totaal wegens op deze wijze Verstrekte gelden bedroeg f 138474,24. Aan voorschotrente werd ontvangen f (5327,43. In loopende re kening werd uitgegeven f 173699,42 en ontvangen f 164021,31. Op het einde van het boekjaar bedroegen de totale uitgaven in rekening-courant f 127819,49 en de ontvangsten f 8687,50. De in loopende-rekening ontvangen rente bedroeg f 5145,64, de uitbetaalde rente f 55,94, terwijl aan provisie werd uitgegeven f 161,45. Het bedrag dat bij de Centrale Bank te Utrecht was geplaatst varieerde tus- schen de f 60000.en f 80000- Het totaal aantal spaarders bedroeg per ultimo December 1930259. Er kwamen 18 nieuwe spaarders bij. Door overlijden en om andere rede nen gingen er 16 af, alzoo een voor uitgang van 2. Het aantal voorschot ten nam met 13 toe en verminderde wegens geheele aflossing met 11 Totale vooruitgang derhalve 2. Op het einde van het boekjaar bedroeg het totale uitstaande voorschotten 80. Het aantal loopende-rekeningen ver minderde met 4, terwijl er 3 nieuwe bijkwamen. Op het einde van het boekjaar bedroeg het aantal loopen de-rekeningen 25. Het ledental be draagt 17 5 in totaal. Er gingen 9 leden af wegens vertrek, overlijden en bedanken. Er kwamen d nieu we leden bij. De zuivere op de reser ve te brengen .winst bedraagt f894,97. Na het uitbrengeri van dit verslag, dat door de aanwezigen met aan dacht gevolgd werd, volgde de ver kiezing van een lid van den Raad van Toezicht wegens' periodieke af treding van den heer A. J. Verhoe ven Sr. en van een )iid van het Be stuur, wegens periodieke aftreding van den heer G. A- S. de Bas. Beide aftredende leden werden herkozen en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun her benoeming aan. Uit het daarna inge steld onderzoek bleek, 'dat de reke ning en balans over hut afgeloopen boekjaar in orde waren, waarna de ze met een woord van* dank aan den kassier voor zijn keurig admi nistratief beheer werden goedgekeurd. Hierna volgde de rondvraag, waar na deze algemteene ledenvergadering op de gebruikelijke wijze door den directeur der iBank, Pi;. Ph. J. Kohier gesloten werd GENDEIïEN. De Nederland soh Hervórmde Jongelingsvereeniging £.\lhier, is naar we vernemen toegetredeiA tot het Ne- derlandsch Jongelingsver 'bond. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. BIJ A. J. DEN HOET koopt men een RIJWIEL, NAAIMACHINE of iets dergelijks. Aanbevelend A. J. DEN HOET Aalburg spoedig, net en billijk, door pJBTaimaiiinJWiuigGTiïHnPïn3PïPmlmnJumJPnClgllIBBgi[ Tandheelkundige, GORINCHEM TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 Mlnvermogendea 9.3010 v.m. v v 7 94. De gang maakte een scherpe bocht naar links en een eindje voor hen uit konden Rob en Daan daglicht zien, terwijl ze het geruisch van neervallend water hoorden. Een paar minuten later stonden ze bij de ingang van de tunnel, terwijl links van hen de waterval over de steenen brug stroomde, waarvan Rob Luly had gered. Het meisje wees opgewonden naar het groote steenblok, dat de kloof overspande en gaf teekenen, die Rob eerst niet begreep, maar waarvan de bedoeling plotseling tot hem doordrong. gj§95. Ze trachtte uit te leggen, dat er bij tijden minder water over den steen stroomde. Rob knikte, ten teeken dat hij het begreep. Geduldig wachtte hij op 't juiste moment, toen ging hij voor over het smalle steenen pad naar de brug. Maar juist toen ouwe Daan z'n voet erop zette, hooroe hij van boven een wilde kreet. Opkijkend zufe hij een van de inlanders langs een steil pad naar hem toe hollen. 96, „Ze hebben ons gezien, Rob 1'' schreeuwde hij en volgde Rob zoo vlug hij ko q. Maar het oogenblik oponthoud bleek bijna noo dlottig te zijn. Want voor hij de overkant bereikte, kletterde het water weer neer op de steen. Geli ikkig zag Rob het gevaar en tuok hem spoedig in freiligheid. De gr rjote voordeden van Lii tojeum Krom menie '.ijrtyde onver gelijkelijke kwaliteit,' de uitgebreide., keuze fraaie dessins eb. het gemakkelijk onder houd. Alie^-staalboèv ken liggen bij ons, voor U ter mzage. Jtiettwsblad BEZOEKT Verkrijgbaar bij:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5