VERMOUTH MARTINI KEUNEN-MALINQRE HE US DEN. Marktberichten. GORINCHEM. Speciale aardbeienveiling. Aanvoer 1200 pond, waarvoor werd besteed le soort 45 56 cent2e srt. 2535 ct.idem stek 10—15 ct., alles per pond. Yeilingvereen. „G. en O." Ter namiddagveiling besteede men voor tomaten 35—42 ct. per pond Rabarber f 2.50 f 3.00 radijs f 1.60 -f 2.00 sel derie f5; wortelen f9f 10.50 per 100 bos; bloemkool f7f15; 2e srt. f4 f7; uitschot t2f3; kropsla f0.50 f 1.20 komkommers geel f12f 132e srt. f 7.50f9 idem groen 2e srt. f9.50 f10 per 100 stuks; spinazie 1418 ct.postelein 810 ct. beide per K.G. HERRT. Gemeenteraadsverkiezingen. Uit gebracht 263 stemmen, van onwaarde of blanco 40, blijft 253. Kiesdeeler 36 1/7. Uitgebracht op lijst 1, 45 stemmen. Op lijst 2, 208 stemmen. Alzoo lijst 1, 1 zetellijst 2, 6 zetels. Gespecificeerde uitslag Lijst 1 Jac. A. Verhoeven, Bern, 45 stemmen, gekozen. Lijst 2 J. C. v. Bokhoven, 45 stem men, gekozen. A. W. Verhoeven, (47 1/3)37 stemmen, gekozen. P. J. v. d. Broek, (45 2/3) 33 stemmen, gekozen. A. Th. Kouwenberg, (45) 34 stemmen, gekozen. Chr. A. J. v. Herpt (28 1/3) 18 stem men, gekozen. Jac. de Wilt Pzn., 10 stemmen. J. M. Buijs, 31 stemmen, gekozen. A. J. A. v. Bokhoven, 0 stemmen. Lijst-kiesdeeler van lijst 2 34 2/3. Het getal tusschen haakjes is het stemmenaantal toegewezen bij de zetel- verdeeling. Alzoo valt uit het lid Jac. de Wilt Pzn. LAND VAN ALTENA. Op de laatstgehouden voorjaars keuring van springstieren zijn uit het Land van Altena goedgekeurd de navol gende stieren 1 van W. G. J. Branderhorst te Eethen, oud 13 maanden2 van J. de Raad te Eethen, resp. oud 12 en 14 maanden 2 van J. C. van Beek te Eethen, oud 18 en 13 maanden 2 van E. van Beek te Eethen, oud beiden 13 maanden 2 van G. W. Branderhorst te Eethen, oud 12 en 15 maanden; 1 van D. W. van Wijlen te Eethen, oud 12 maanden 1 van G. M. Donken te Eethen, oud 4 7 maanden 2 van A. D. van Buuren te Meeuwen, oud beiden 13 maanden2 van H. van den Heuvel te Eethen, oud 12 en 13 m. 1 van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen, oud 12 maanden1 van J, Oerlemans te Eethen, oud 12 maanden 1 van Jac. Kolf te Almkerk, oud 24 m. 2 van Gebrs. Tholenaars te Almkerk, oud 12 en 13 maanden; 2 van Jan Scherft te Almkerk, oud 12 en 24 maanden; 1 van A. C. van Breugel te Almkerk, oud 12 maanden 1 van H. Pruissen te Almkerk, oud 24 maanden 1 van J. Verhoeven te Sleeuwijk, oud 12 maanden 1 van W. Ouwerkerk te Sleeuwijk, oud 23 maan den 4 van P. Dekker te Sleeuwijk, oud 12 maanden 3 van 14 maanden en 2 van 13 maanden 1 van P. A. Vermeulen te Sleeuwijk, ond 12 maanden; 2 van A. C. Vermeulen te Sleeuwijk, oud 15 en 24 maanden 1 van G. Westerlaken te Rijs wijk, oud 23 maanden 1 van C. Poender te Dussen, oud 23 maanden 1 van Jan Achterberg te Dussen, oud 19 maanden; 1 van Jan Veldhoven te Dussen, oud 43 maanden 1 van H. de Lorm te Giessen, oud 12 maanden 1 van C. M. Schaap te Woudrichem, oud 12 maanden. NIEUWENDIJK. De vorige week Donderdag is door de firma A. Versteeg zijn geheel verbouwde en belangrijk uitgebreide zaak heropend. Gedurende den heelen dag en vooral 's avonds was de belangstelling enorm groot. Uit alle oorden des lands werden blijken van belangstelling getoond door het aanbieden van bloemen en bouquetten. Ook van deze plaats de heer Versteeg onze felicitatie. Wat deze prachtzaak is, hebbe* alle bezoekers reeds aanschouwd. Velen waren verwonderd, toen zij hun verwachting zeer ver zagen overtroffen. Het is kortom een luxe, rijk gesorteerde winkel, welke vooral ook door zyn smaak volle étaleering een ieder bekoord. De schilder heeft hier het zijne toe bijge dragen, door een vakkundige kleuren- schakeering, zoodanig aan te brengen, dat ze een schitterend effect vertoonen. Het is een sieraad voor ons dorp. Naast het mooie dat we te zien kregen werd ons ook gewezen op de groote uitbreiding. Om alles te noemen is onmogelijk. Het is het best te vergelijken bij een Bazar. We raden allen aan zelf een kijkje te nemen. De heer Versteeg heeft getoond te zijn een energiek zakenman, die de eischen van zijn tijd verstaat. We wenschen hem veel succes. Naar we vernemen bestaan er bij het Mannenkoor „O. G.a plannen om dit jaar nogmaals deel te nemen aan een Professor Piccard die met zijn assistent dr. Kipfer een ballontocht naar de stratosfeer maakte, is behouden geland. Prof. Piccard na zijn landing in gesprek met den leider van de expeditie, welke was uitgezonden om hem behulpzaam te zijn bij het bergen van zijn ballon. Een bekend artikel is f 1.60 per Literflesch. Voor den handel flink rabat. GROOTHANDEL IN WIJNEN. Ie BOSSCHE TANDHEELKUNDIGE INRICHTING A. J. RUITER DEN BOSCH, MARKT 44 hoek Pensmarkt levert dit gebit, met 5 jaar schrif telijke garantie. (Pijnloos trekken door Tandarts koste loos Vullingen, Kroon, en Brugwerk, tegen lage prijzen.) Spreekuren dagelijks 951/3 uur. Behalve Vrijdags. concours en wel dat gehouden zal worden te Utrecht, einde Augustus. De heer J. v. d. S. kwam met zijn melk kar dusdanig met een betonnen paal in aanraking, dat de wagen kantelde en al de melk verloren ging. Voorwaar een schadelijken dag. De heeren O. Walraven en P. L. Koekoek zijn op de laatst gehouden ver gadering van het waterschap „Nieuwland van Altena" met algemeene stemmen tot Heemraad herkozen. - Volgens geruchten, welke wij vernomen, bestaan er plannen om tot wederoprichting te komen van de fanfare „Crescendo". Het ware te hopen, dat deze geruchten waarheid bevatten, en dat we weer spoedig in ous dorp muziek mochten vernemen en konden genieten van een concert door een plaatselijk corps gegeven. De prijs der eieren bedraagt alhier f3.50f4.00 per 100 stuks. De heer C. I. alhier, werkzaam te Leidschendam, werd door een ijzeren balk zoodanig getroffen dat hij zijn been brak. Dr. Stam te Veur verleende de eerste hulp. Per auto werd hij naar zijn woning vervoerd. OUDENDIJK. Toen Dinsdagmiddag de bejaarde J. S. niet op gewone tijd thuis kwam en ook niet bij zijn familie in Woudrichem was geweest maakte men zich ongerust en ging men zoeken. In een der putten nabij de Merwede werd alras zijn lijk gevonden, dat door den eb reeds op het drooge lag. Hoewel S. van beroep vis- scher was, is het toch niet uitgesloten dat hij door verdrinking een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Door den heer T. Biesheuvel werd reeds op 30 Mei j 1. nieuwe aardappelen gedolven van den kouden grond. WOUDRICHEM. Naar wij uit goede bron vernemen hoopt Ds. Chr. de Bruin van Rijnsater- woude op 16 Augustus a.s. zijn intrede te doen in de Ned. Herv. Kerk. Door een melkboer van buiten de Kom der gemeente wordt thans de melk te koop aangeboden voor 9 ct. per Liter. De fintenvisschery, welke nog met een aantal schuiten op de Bergsche Maas wordt uitgeoefend, levert slechte resul taten op en is zoo goed als afgeloopen. De vangst is beduidend minder dan het vorig jaar en ook deze visscherij is verre beneden de verwachtingen gebleven. Deze week werden met de netten een paar zalmen gevangen, doch de vangst hiervan blijft eveneens zeer gering. WAALWIJK. De jaarlijksche M. C. keuringen worden dit jaar gehouden op 24 Juni om 45.30 te Almkerk en op 25 Juni om 8.30 te Waalwijk, behalve deze keu ringen worden ook op 25 Juni te Waal wijk verschillende paardenkeuringen ge houden, een concours-hippique enz., nader gepubliceerd in ons blad. Onze EdelAchtb heer Burgemeester heeft op zijn verzoek met ingang van 24 Juni eervol ontslag gekregen uit den militairen dienst als reserve-majoor. ZALTBOMMEL. Veiling van 2 Juni. Bakaard- beien le srt. 40—61 centidem 2e srt 2441 cent per pond aanvoer 11000 pond komkommers le srt. 15 centidem 2e srt. 40 centidem 3e srt. 4 cent per stuk tomaten A 28 centidem B 26 centidem C 25 centidem D 12 cent per pondbloemkool le srt. 5 cent idem 2e srt. 3 cent per stuk roode bessen 64 centboontjes 83 cent per pond. Vergadering van den Raad der ge meente 's-GRAVENMOER. gehou den op Donderdag 28 Mei, des nam. 7.30 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer D. Smits. Afwezig met kennisgeving, mevr. Mil- len aar. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed, de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Schrijven van Ged. St., betreffende verordeningen gemeentewet. Verslag per 1930 van den Warenkeu- ringsdienst. Schrijven van den Edelachtb. Heer Smits, de aanneming berichtende van zijn benoeming tot lid der schattings commissie. Schrijven van den heer Begeer van gelijken inhoud. Goedkeuring door Ged. St. der reke ning 1929 van het vleeschkeuringsbe- drijf. Goedkeuring der begrooting 1931 door Ged. St.. eveneens van wijzigin gen dezer begrooting. Schrijven van Ged. St., wijzende op de noodzakelijkheid van een goede con trole der boeken en kasmiddelen, on der berusting van rekening-plichtige ambtenaren der Burgerlijke instellingen. De Voorzitter zegt, dat de boeken en kas van het armbestuur, evenals van die der gemeente, iedere 3 maanden worden nagezien, terwijl de Penningm. de noodige zekerheid heeft gesteld. Met uitzondering van eenige kleinigheden zijn de fondsen onder berusting der Twentsche Bank. In de Commissie tot Wering van Schoolverzuim wordt in de plaats van den heer v. d. Ruit benoemd, de heer J. Broekmeijer, die eveneens wordt be noemd als lid der Commissie van Plaat selijk Toezicht op het Lager Onder wijs. Schrijven van den heer Broekmeijer, bevestigend, dat de benoeming tot hoofd der O.L. school door hem is aangenomen. Schrijven van het Lichtbedrijf te Don gen, betreffende de levering van gas in deze gemeente. Ofschoon het aan geboden tarief niet ongunstig is, zijn de garantie-voorwaarden, die er aan ver bonden zijn van dien aard, dat de raad, met het oog op de zeer ongunstige tijden, besluit de zaak voorloopig aan te houden. Schrijven van het lichtbedrijf te Don gen, betreffende de ondergrondsche ver- kabeling voor 19 straatlantaarns aan de Vaart." De kosten hiervoor worden geraamd op f7000.Na eene bespre king met de Directie van het Lichtbe drijf, worden deze kosten voor eene ondergrondsche leiding teruggebracht op ongeveer f5300. De kosten voor de verplaatsing van lichtpalen aan da Vaart achter de boomen worden ge raamd op ongeveer f1336.waarin is begrepen een bedrag van f 288 voor werkloon. Indien de financieele toe stand der gemeente dit zou toelaten, zouden B. en W. de voorkeur geven aan een ondergrondsche leiding, doch waar dit niet het geval is, wordt met alge meene stemmen besloten de palen ach ter de boomen te plaatsen, met de voorwaarde, dat bij dit werk zooveel mogelijk werkkrachten uit deze gemeen te zullen worden gebruikt. B. ten Wl. deelen mede, dat de hooï- verpachting voor rekening van de ge meente en het Armbestuur zal plaats vinden op 9 Juni, des nam. om 2 uur. Een oplossing ter voorziening in de lekkage van den achtergevel van het gemeentehuis is nog niet gevonden. Advies van een deskundige wordt af gewacht. B. en W. worden gemachtigd een partij oud lood te verkoopen, afkom stig van de reparatie der goot van het gemeentehuis. B. en W. deelen mede dat beschoeiing bij de woning van den havenmeester verzakt en afdoende verbetering eischt. Hiertoe wordt besloten. Eenige wijzigingen in de begrooting 1930 en 1931 worden goedgekeurd. In de Commissie van onderzoek Ar- menrekening en gemeenterekening 1930, worden benoemd de heeren A. van Wil ligen, van Beek en de Jong, met eerst genoemde als rapporteur. Het Ambtenaren Reglement, bedoeld in Artikel 125 der Ambtenarenwet 1929, wordt vastgesteld. Hierop vinden uitvoerige besprekin gen plaats, omtrent het materiaal, te gebruiken voor de vernieuwing der be strating aan den Vaartweg. De Voorzitter deelt mede, dat door B. en W. verschillende soorten wegen zijn bezichtigd. Op grond daarvan ach ten zij een gesloten wegdek, tenzij op zeer kostbare wijze aangelegd, niet raad zaam. Van de goedkoopere constructie van het gesloten wegdek heeft men niet voldoende ondervinding en proeven wenscht men daarmede niet te nemen. Bestrating met petit graniet geeft een mooie vlakke weg, doch dit materiaal is onderhevig aan sterke slijtage en wordt daardoor glad. Bestrating met vlakke klinkers is te duur. Verschil lende soorten keien en klinkers met de prijzen daarvan worden vergeleken en uitgaande van de gedachte dat de nieuwe weg duurzaam moet zijn, ter beperking van de kosten van onder houd, doch niet te duur mag zijn in aanleg, wordt met algemeene stemmen besloten, B. en W. te machtigen de bestrating op zoo gunstig mogelijke voorwaarden te doen uitvoeren met licht getrokken dubbele klinkers van goede kwaliteit. Monsters en prijzen hiervan zullen ter beoordeeling aaneen deskundige worden voorgelegd. Dekas ten die vanzelf belangrijk zullen zijn, worden door een leening gedekt. Ter sprake komt nu het voorstel van B. en W., tot verbouwing der Open bare Lagere School en de inrichting van van een vereenigingslokaal. Een schets met berekening der kosten van het te maken werk, opgemaakt door den ar chitect Schellekens te Dongen, wordt voorgelegd. De inrichting van het ver eenigingslokaal omvat het vernieuwen en bijwerken der vloeren, het aanbren gen van een W.C. en urinoir in den gang, vernieuwen van het stucadoors- werk, maken van een tochtlokaal. De kosten inclusief aanschaffing van meu belen worden geschat op minstens f1600. De verbouwing der school om vat het wegnemen der bestaande W. C's en het aanbrengen van 2 nieuwe W.C.'s ie! n waterplaats aan het einde van den gang; het veranderen van deu ren, overdekken der nieuwe speelplaats maken van ramen boven den gang, een plat dak boven den gang, ter ver vanging van den kap die versleten is en het maken van eenige waterafvoe ren. De kosten worden geraamd op f3000. De heer de Jong stelt voor dei be staande overdekte speelplaats te behou den en zoo noodig later het vereeni gingslokaal als speelplaats te gebruiken. Dit voorstel wordt echter niet on dersteund. Daarna wordt het voorstel van B. en W. tot verbouwing der O.L. school met algemeene stemmen, op die van den heer de Jong na, aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot inrich ting van een vereenigingslokaal komt nu in behandeling. De heer van Wffligen wijst er op, dat de belasting in deze gemeente reeds zeer hoog is en waar nog geen verbe tering in de slechte tijden te bespeu- tren is, acht hij een uitgaaf van min stens f 1600 voor dit lokaal, waarvoor geen bepaalde behoefte bestaat, niet gewenscht. Bovendien acht hij het be- beter de lokalen die nu niet gebruikt worden, beschikbaar te houden voor eventueele uitbreiding der O.L. school. Hij stelt voor de lokalen te laten zoo als ze zijn en geen kosten te maken. Met algemeene stemmen wordt be sloten de inrichting van een vereeni gingslokaal uit te stellen. Daar er verder niets aan de orde is, sluit de Vooritter de vergadering met het formulier-dankgebed. CHR. NATIONAAL ZENDINGS- FEEST. Op het Chr. Nationaal Zendingsfeest, dat Woensdag 1 Juli op Middachten bij De Steeg wordt gehouden zullen de volgende sprekers het woord voeren. Na een inleidend woord van den voorzitter, Ds. Joh Rauws, zal de ope ningsrede worden gehouden door Ds. A. B. te Winkel, predikant te 's Gravenhage. Verder zullen spreken de heer D. C. A. Bout, zendeling op Jappen over: Nooit te vergeefs" de heer Jac Bijkerk, zende ling op Oost-Nieuw-Guinee over „De revo lutie-vaan op Nieuw-Guinee", Ds. J. Dou- ma, predikant te Arnhem over „Wateren uit het heiligdom"; Ds. Th. B. W. G. Gramberg, predikant te Zwolle over „Wij kunnen niet nalaten te spreken" de heer P. M. Legêne, zendeling in Su riname over „Het volk van het groote heimwee" Ds. C. M. Luteijn, predikant te Apeldoorn, over „De kracht der voor bede" Ds. P. G. de Veij Mestdag over „Visschers van menschen"Dr. J. Rie- mens, predikant te Leiden, over „Bijna" Ds. J. A. van Selms en de heer J. Rit- sema' zendeling in Posso in den Jeugd dienst de heer F. Slump, zendeling op West-Nieuw-Guinee over „Pioniersarbeid onder de Papoea's van de Argoenibaai" Mej. Kommandante M. J. van de Werken van het Leger des Heils, vroeger in Ned. Oost Indië, later in Zwitserland, over „Een heilige roeping". Te half zes zal Ds. A. K. Straatsma, predikant te 's-Gra venhage, de slotrede houden. GORINCHEM, 1 Juni. Op de veemarkt waren heden aange voerd 461 runderen, benevens 165 var kens, 739 biggen, 24 nuchtere kalveren 178 lammeren. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 300400. Melk koeien f 250350. Kalfvaarzen f 200- 325. Pinken f80150. Nuchtere fok- kalveren f 2025. Drachtige varkens f 6070 Natte zeugen f 4045. Over- loopers f 4823. Biggen f 79. Lam meren f1820. ROTTERDAM, 2 Juni. Op de veemarkt waren heden aange voerd 237 paarden, 7 veulens, 849 ma gere en 960 vette runderen, 438 vette kalveren en graskalv., 1040 nuchtere kalveren, 80 schapen of lammeren, 22 overloopers of varkens, 70 biggen, bokken of geiten. Per Kilo. Koeien van f0.68 tot f0.89fl.02 Ossen 0.00 0.000.00 0.63— 0.78 0.90— 1.50 Schapen f 0.30 A f 0 35 per pond. Lammeren f 24 k f 32 per stuk. Varkens f0.16 f0.18 per 1/3 K.G. Melkkoeien f 295 k f 425 Kalfkoeien f 295 a f425. Stieren f400 a f390. Pinken f140 f200. Graskalveren f k f Vaarzen f 205 k f280, alles mager vee. Biggen f7 a f 41. Over loopers f a f Slachtpaarden f 125 f240. Werkpaarden f165 f270. Hitten f75 a f165. Veulens fkf Nuchtere kalveren: fok- f 18 a f30 slacht- f6 A f 11. ZALTBOMMEL, 2 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 140 biggen, prijs van f614; 96000 eieren, prijs per stuk 3 a 3]/3 ct.880 K.G. boter, roomboter f0 80, boeren- boter f 0.85 0.80 per l/3 K.G. Stieren 0.46 Kalveren 0.50

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6