Aardbeving in Engeland. Plaatselijk Nieuws. papieren. Bij overbrenging naar de kazerne zagen de beide marecbaussee's dat H. een voorwerp weggooide, dat later bleek te zijn een portemonnaie. Zy werden door den heer Terpstra, directeur van de Coöp. Zuivelfabriek „Weddehoen" alhier ge waarschuwd, dat er 's nachts bij hem was ingebroken. Vermist werden een porte monnaie met eenig geld, alsmede een hoed, welke voorwerpen uit de .keuken ontvreemd waren. Daar de verdere woon vertrekken waren afgesloten is de dader, die door bet kelderraampje was binnen gekomen, niet verder kunnen komen dan de keuken. H. heeft nog geen bekentenis afgelegd, doch de vermiste voorwerpen bleken in zijn bezit te zijn. Den laatsten tijd zijn te Goor en in de omgeving eenige inbraken gepleegd. De marechaussee onderzoekt of H. daarvan de dader is. DOOR EEN TREIN DOODGEREDEN Zondagmiddag is de 25-jarige wielrijder A. Vroombout nit Rotterdam op den on bewaakten overweg aan den Laanslootsche- weg te Schiedam door een uit Rotterdam komenden trein gegrepen en onmiddellijk gedood. De man reed met zijn verloofde en haar vriendin. De laatsse twee, die het ongeluk zagen aankomen, wisten nog bijtijds van haar fietsen te springen. Het lijk van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Schiedam overgebracht. ERNSTIG ONGEVAL. De arbeider L. de N., werkzaam op de machinefabriek „Holland" te Bergen op Zoom, had het ongeluk een vracht zware hoekijzerstaven op zijn beenen te krijgen Het linkerbeen werd stuk geslagen terwij het rechter zwaar gekneusd werd. Per brancard is de ongelukkige naar het Alge meen Burger Gasthuis vervoerd. Ook in Nederland vreemde verschijnselen. 8 JUNI. Uit verschillende plaatsen in ons land, o. a. Bosch en Duin en Haar lem, uit de hoofdstad zelfs, alsook vanuit Tholen, werden het Persbureau Vas Dias en het Meteorologisch Instituut te De Bilt in den loop van den morgen opgebeld met de mededeeling, dat men in den afgeloopen nacht een aardschok had waar genomen. Een dezer berichten ging zelfs gepaard met de verontrustende bijzonder heid, dat de haard van dezen schok zich in Zuid-Limburg zou bevinden. Voorwaar een zeldzaam verschijnsel voor ons land. Dat dit laatste gelukkig niet juist was, doch ook, dat wel degelijk en op betrek' kelijk geringen afstand van ons land een aardbeving heeft plaats gehad, bleek toen het Persbureau Vas Dias zich om inlich tingen wendde tot het Koninklijk Neder landsch Meteorologisch Instituut te De Bilt en van deze zijde het volgende be richt ontving Zondagnacht te 1.50 uur is op de instrumenten van het Instituut een vrij sterke aardbeving opgeteekend. Aan de hand van onze berekeningen zijn wij tot de conclusie gekomen, dat de haard der aardbeving zich bevindt op 400 kilometer afstand in noord-westelijke richting, uit komend dus op de Oostkust van Engeland in de nabijheid van Wash-Bay". Tot zoover dit bericht. Naar men weet, ligt Wash-Bay ten Zuiden van de rivier de Humber. De voornaamste plaatsen, welke aan deze baai liggen, zijn Kingslynn en Boston, welke in de oorlogsjaren nogal eens door Neder «landsche schepen werden bezocht. Engeland opgeschrikt. Gisteren nacht te ongeveer half twee werd te Lowestoft aan de Engelsche kust een aardbeving waargenomen van aan zienlijke hevigheid. De bewoners der stad werden uit hun slaap opgeschrikt en verlieten ijlings hun huizen. Een op het politiebureau dienstdoende beambte deelde mede, dat de beving on geveer 2 minuten had geduurd. Ook te Knightsbridge werden de aard schokken geconstateerd. Te Huil vluchtten de bewoners, die in hun angst zich geen tijd hadden gegund zich voldoende te kleeden, de straat op. Er heerschte groote opwinding. Vele bewoners verklaarden, dat hun bedden heen en weer waren geslingerd. Ook heeft men onderaardsch gerommel waargenomen. Gisterenmorgen om half twee werd Londen en andere deelen van Engeland door een aardbeving opgeschrikt. Voor zoover bekend, is geen schade aangericht. De nachtredactie's der Londensche bladen voelden duidelijk de gebouwen schudden. De bevolking werd in haar slaap op geschrikt, de ramen kletterden, de bedden schoktenduizenden vluchtten haastig aangekleed de straat op. Uit Hertfordshire wordt gemeld, dat de aardbeving van een luid gerommel vergezeld ging. Voor zoover bekend, werd ook hier geen schade aangericht. Elders in Engeland. Uit Diss in Norfolk wordt gemeldt, dat een hevige aardschok gevoeld is. De ge bouwen schudden, de geheele stad ont waakte, de bevolking vluchtte half ge kleed de straat op. Enkele in hooge gebouwen wonende personen, werden uit hun bed geworpen. Ook in de Midlands, South Wales en Noord-Engeland zijn de aardschokken waargenomen. Overal verlieten de bewoners de huizen Het observatorium te West Bromwich meldt, dat de schok vrij lang duurde. De aardschok en het gerommel duurde hier enkele seconden en veroorzaakte groote ontsteltenis. Verschrikt vluchtte de bevolking in nachtgewaad uit de huizen. Het conservatorim te West Bromwich zegt, dat deze aardbeving de hevigste is welke in Engeland sinds menschenheu- genis is gevoeld. Het sterkst werd ze waargenomen in de Midlans. Het rapport van een kapitein van een Engelsch stoomschip schijnt 't vermoeden te bevestigen, dat de haard van de aard beving, waardoor Engeland werd opge schrikt, gelegen is in de Noordzee, nabi de Engelsche kust. De kapitein deelt mede, dat hij in den nacht van Zaterdag op Zondag, bij tamelijk hoogen zeeslag en dichte mist op ongeveer 80 mijl af stand van Scarborough voer, toen men aan boord plotseling het gevoel kreeg, alsof er een hevige explosie plaats vond De zeebeving ging gepaard met een dof onderaardsch gerommel als van een verwijderd donderen. HEUSDEN. Woensdag werd door den Rijks waterstaat te 's-Hertogenbosch aanbesteed Bestek no 198Het aanbrengen en asphalteeren van steenslagverhardingen op de zuidoostelijke en noordwestelijke toegangswegen naar de brug over de Bergsche Maas bij Heusden en het maken van eene brug over het Noorderafwaterings kanaal. Raming f 24.300. Ingeschreven werd door N.V. Gebr. Hoyinck, Arnhem f25.463 H. v. d. Pas, Hintham - 24.200 M. Vissers, Drunen -24.192 A. C. Korteweg, Breda - 24.000 Th. Blijlevens, Made - 23.980 J. J. Wilgers, Nieuwkuik - 23.956 H. v. Seventer, Vught - 23.860 N.V. Wegenbouw, Utrecht - 23.800 Fa. J. Heijmans, Rosmalen - 23.290 C. v. Loon, Werkendam - 22.900 F. H. v. d. Pluijm, Rosmalen - 22.680 Zondag 14 Juni a.s. zal de fanfare der H. Familie deelnemen aan de muziek feesten te Bokhoven uitgeschreveu door de fanfare St. Cornelius aldaar. J. 1. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereeniging „Juliana" alhier een vriendschappelijke wedstrijd tegen de v.v. „Heek" uit Waalwijk, welke wedstrijd gewonnen werd door laatstgenoemde ver- eeniging met 53. Tot hoofdzelatrice van het genoot schap der H. Kinsheid (vacature mej. de Wilt) is benoemd mej. A. de Leeuw, tot idem van het apostolaat des gebeds mej. A. Nouwens. Rev. father van Bokhoven, pastoor te Zwolle (Louisia U. S.) is in New-York op de „Rotterdam" scheep gegaan voor familiebezoek hier te lande na een af wezigheid van 10 jaren. Zondag j.l. heeft de „H.H.V." aan het groot Nationaal Concours te Arnhem deelgenomen, waar zij den 5en korpsprijs wist te behalen, uit de 18 deelnemende vereenigingen. De personeele visschers waren niet erg gelukkig. Zoo had de heer P. v. d. Oever het ongeluk een groote visch aan te slaan, die echter door zijn vischtuig liep, wat een groote strop beteekende, want daar ging meteen de eerste prijs er vandoor, zijnde een nieuwe fiets. Personeele prijzen werden behaald door de heeren W. v. Balkom, 6e prijs; K. de Kolf, 17e pr.K. v d. Velden, 28e pr.A. v. d. Oever, 30e pr.A. Borsje, waar een klein abuis mee plaats had en nu zijn prijs opgestuurd krijgt. Zondag 21 Juni kunnen ze het nog eens over doen te Son, waar ieder weer een goede prijs machtig denkt te worden, iets wat wel eens tegen kan vallen, want iet is daar stilstaand water en dat is men hier in Heusden niet gewoon. Zaterdag j.l. hield de Ring Heusden en Altena van het N J. V. haar aange- tondigden herdenkingsavond in de Ned. lerv. Kerk alhier. Na het openingswoord van den Voor zitter sprak Ds. Koolhaas zijn feestrede uit. Spreker zeide te moeten beginnen met een persoonlijke biecht. Ruim 25 aren geleden stond ook hij, evenals zooveel andere predikanten, tegenover het werk der Jongelings Vereen, en al wat er mee verwant was. Totdat hij op een keer in zijn geboorteplaats onder den indruk kwam van dat werk en er toe overging ook in zijn eigen gemeente (Genderen) een Chr. V. op te richten. In samenwerking met anderen, werd kort daarna een Ring opgericht en spreker herinnerde het zich nog heel goed hoe naar een van die eerste vergaderingen de leden uit Wer kendam 3l/% uur ver waren komen loopen. Hij sprak ons over den tegenstand, welke het werk toen van verschillende zijden ondervond. Evenwel is het werk toch gegroeid en staande gebleven, 25 jaar lang. En thans Spreker weet niet wat het hier is, maar in het globaal overzicht dat hij gaf, wees hij er op, hoe den tegenstand gebroken was en hoe nu allerlei organi saties om de jonge levens vochten om ze toch maar voor hun partij en hun prin cipe vast te houden. Met een opwekking aan de leden, sluit de begaafde spreker dan zijn rede. De zangvereenigingen van Wijk en Aalburg en Well en Ammerzoden gaven gecombineerd een 9-tal nummers ten beste Onder de krachtige leiding van den heer Merkx en begunstigd door mooi acou- stiek van het gebouw, kwam het geheel schitterend tot zijn recht. Uit het historisch overzicht van den Secretaris bleek, welk een mooi werk er in deze 25 jaren verricht is. De heer Jo Deurloo uit Heusden, de clameerde op schitterende wijze enkele fragmenten uit Saul en David, treurspel van Isr. Querido. Jammer dat hij niet overal verstaan kon worden. Omstreeks half elf werd deze goed geslaagde avond met dankgebed door den heer Jansen, den 2en Ring-Voorzitter gesloten. AALBURG. Als een bijzonderheid kan wel vermeld worden, dat door B. Versteeg alhier, een schaap van de Wed, A. v. d. Pol te Wijk is geschoren, hetwelk niet minder dan 21 pond wol aflegde. De prijs der zoete melk is alhier met 1 cent per liter verlaagd en gebracht op 9 cent. AEMKERK. Op de j.l. Zaterdag alhier ge houden voorjaarspaardenmarkt, werden ongeveer 90 stuks aangevoerd. Handel matig. J.l. Zaterdagmiddag werd alhier door de firma Bikkers van Rotterdam een goedgeslaagde demonstratie gehouden met een motorbrandspuit welke in alle deelen uitstekend is geslaagd. Ook werd deze demonstratie door vele Gem. Autouriteiten bijgewoond. AALST. Onze dorpsgenoot, de heer A. J. Maas, die als enthousiast fokker van hei warmbloedpaard bekend staat, bood op 6 Juni j.l. te Zaltbommel, twee; 3- jarige paarden ter keuring aan voor opneming in het Nationale Stamboek. De vossen, Pubella en Postduifje ge naamd, beiden dochters van den hengst Dubel, werden niet alleen ingeschreven, maar bij de primeering werd aan Pu bella de hoogste premie toegewezen Postduifje werd derde geplaatst en kreeg eveneens een premie. Een mooi succes voor den fokker-ei genaar van deze paarden en een aan moediging om zoo voort te blijven gaan. üNDEL. De alhier voor den gemeenteraad ingeleverde candidatenlijsten zijn als volgt genummerd: 1. Christelijk Historische lijst. 2. Arbeiderslijst. 3. Lijst D. Millenaar. 4. A.R. 5. Lijst C. Kalis. De Zaterdag tusschen „Sparta" alhier en „Sparta" aan den Ouden dijk gespeelde voetbalwedstrijd, eindig de met gelijk spel, n.l. 11. Ondanks het feit, dat Sparta alhier met 3 in vallers van het tweede elftal moest wer ken, had deze vooral gedurende de tweede helft voortdurend de leiding. Een overwinning ware dan ook wel op zijn plaats geweest. Aan het Boveneind geraakte C. Van Duist alhier met kar en paard van den dijk, doordat het paard van een passeerende auto schrok. Het ongeval liep goed af en slechts W. van Noor loos, welke eveneens op de kar was gezeten, bekwam lichte ontvellingen. BIESBOSCH. Bij de j.l. gehouden verpachting van hooilanden met naweide, ten over staan van Notaris Kuipers te Dordrecht, bestond geringe belangstelling, zoodat voor verschillende perceelen geen kooper te vinden was. De meeste perceelen gingen dan ook van de hand van 2 tot 20 gld. per Heet., met een enkele uit zondering daar boven. In 1930 waren deze prijzen 58112 gld., terwijl in 1929 van 100 tot 265 gulden werd be taald. Een perceel dat toen 265 gulden per H.A. deed, liep nu op 11 gulden. CAPEELE. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk is be noemd, de heer J. Haverhals, thans ouderling dier gemeente. Ds. M. Vroeg in de Wey, cand. tot den H.D. te Middelharnis, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk, bracht Zaterdag een bezoek aan die gemeente, terwijl Z.E. Zondagmorgen en Zondagavond den dienst in het kerkgebouw leidde. Beide malen waren vele gemeentenaren, die met belangstelling de preek volgden, opgekomen. Bij het j.l. Zaterdag te 's-Bosch gehouden examen voor onderwijzeres, slaagde o.m. Mej. J. Oerlemans teVrij- hoeve-Capelle. Na gehouden aanbesteding is het bouwen van een garage voor reke ning van den heer J. A. van Wijlen, autohandelaar en verhuurder te Vrij- hoeve-Capelle, opgedragen aan de aan nemers C. Michaël en Zn. aldaar. Men deelt ons mede, dat onze predikant, Ds. A. v. Willigen, in ver band met zijn vertrek naar Rïjsen, op Zondag 26 Juli a.s. voor de Ned. Herv. 'gemeente alhier zijn afscheidsrede zal houden. Door het Centraal Bureau voor de Statistiek is het bevolkingscijfer der gemeente Sprang-Capelle definitief vast gesteld op 2505 mannen en 2411 vrou wen of 4916 in totaal. Onze gemengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje", heeft besloten deel te ne men aan het muziek- en zangconcours te Utrecht, op 29 Aug. a.s. Zij zullen uitkomen in de Eere-afdeeling. De voetbalvereen. „Excelsior" be haalde j.l. Zondag op den te Waspik gehouden seriewedstrijd den 2en pr., een kleine zilveren beker. Reeds enkele jaren organiseert de Ring 's-Grevelduin-Capelle, van den Bond van Ned. Herv. Jongel.vereen, op G.G., in den zomer een landdag, die zich steeds in een flinke belang stelling heeft mogen verheugen. Werd deze openluchtbijeenkomst vorige ja ren steeds in de maand Augustus ge houden, dit jaar zal de landdag ge houden worden op Zaterdag 13 Juni a.s., .des namiddags half drie op een weiland aan de Hoogevaart, in de on- middelijke nabijheid van het station Kaatsheuvel-Capelle, welk terrein daar toe welwillend ter beschikking is ge steld door den heer Adr. Verhoeven Sr. Na de opening door den Ringvoorz., Ds. A. v. Willigen, Ned. Herv. pre dikant te dezer plaatse, die in verband mer zijn aanstaand vertrek naar Rijsen, dezen middag zijn afscheidsrede voor •de Jongelingsvereenigingen hoopt te houden naar aanleiding van het onder werp „De oordeelen Gods aangekon digd", Openb. 14 vers 613; Ds. J. H. F. Remme, Ned. Herv. Pred. te Amsterdam, die als onderwerp heeft gekozen „Van Bloesem tot Vrucht," Ds. W. Rijnsburger, Ned. Herv. pred. te Polsbroek, zal spreken over het on derwerp: „Uit verlies Winst" en Ds. J. Lekkerkerker, Ned. Herv. pred. te Molenaarsgraaf, die het onderwerp „Samgar met den ossenstok" hoopt in te leiden, waarna de Ringvoorzitter het slotwoord "hoopt uit te spreken. De Chr. gem. zangvereenigingen „Ex celsior" uit Sprang, „Exceclsior" uit 's-Gravenmoer en „Hallelujha" uit Waal wijk (voorm. Besomen) zullen hunne medewerking verleenen en ter afwisse ling eenige liederen ten gehoore bren gen. 'De j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk gehouden col lecte ten bate der Chr. school aldaar, heeft f20.27 opgebracht. Bij onderhandsche aanbesteding van het bouwen van een woonhuis met aanhoorigheden voor den landbou wer A. voor de Poorte te Vrijhoeve Capelle is gegund aan de heeren C. Michaël en Zn. (timmerwerk) en Klein- loog en van Oversteeg (metselwerk) aldaar. DUSSEN. Tot brigade-commandant der Rijks- veldwacht is benoemd de heer J. L. H. Ramakers, thans brigadier te Baexem (L.) DRUNEN. Op Woensdag 4 Juni had alhier de verkiezing plaats van de leden der gemeenteraad, ingediend waren vier lijsten met 21 candidaten. Uitgebracht waren te Drunen 951 stemmen, in Wolfshoek 506 is totaal 1456, op lijst 1 (A van de Wiel) waren uitgebracht 224 stemmen, op lijst 2 (W. v. d. Wiel) 319 stemmen, op lijst 3 (Chr. Muskens) 472 stemmen en op lijst 4 (M. van Halder) 396 stem men. Aan lijst 1 werd 1 zetel toe gekend, aan lijst 2 werden 3 zetels, aan lijst 3 werden 4, aan lijst 4 werden 3 zetels toegekend. Gekozen zijn van lijst 1 A. van de Wiel, van 2 W. van de Wiel, H. de Wijs en vermoedelijk C. Yesters (of J. Lommers). lijst 3 Chr. Dankers, R. van Drunen, G. Verhoeven, M. Vrijhoeven, lijst 4 M. van Halder, Am. Brok, C. van Delft. De heer W. van de Zanden aftr. werd niet meer her kozen terwijl A. Brok, C. van Delft, H. de Wijs en C. Vesters als nieuwe leden zijn gekozen en hun intrede doen in den gemeenteraad van Drunen. Veiling 8 Juni 1931. Asperges 4865 ct., id. II 3046 ct. id. Ill 925 ct., Aardbeien 5064 ct., id. II 3048 ct., Spinazie 1016 ct., Snijboonen 98102 ct., Wagenaars 80 —94 ct., Peulen 54—62 ct., Erwten 35 47 ct., Tuinboonen 1820 ct., alles per kg. Bloemkool 711 ct., id. II 36 ct., id. Ill i/22i/2 ct., Groene komkomm. 12—16 ct., id. II 711 ct., Witte kom kommers 1218 id. II 611 ct., Sla 1/22 ct., alles per bos. Peen 710 ct., id. II 36 ct., Radijs 1/21 ct., Selderij li/23 ct., per bos. ELSHOUT. Gemeenteraadsverkiezing. Uitge bracht 506 stemmen. Van onwaarde 41. J. Klijn 75 (aftr.) gekozen W. Klijn 65 (aftr.) gekozen J. Brok 65 (aftr.) ge kozen P. de Baay 96 (aftr.) gekozen A. v. Lieshout 34 gekozen; H. v. Enge len 17 C. Vugts 40 gekozen H. v. Mook 73 gekozen. Nieuwe leden zijnA. v. Lieshout, C. Vugts en H. v. Mook. Niet meer keeren terug, omdat zij geen vernieuwing van mandaat wenschtenL, v. Herpt, H. Pulles en H. Vrijhoeven. GORINCHEM. Ter speciale aardbeienveiling be droeg de aanvoer 1400 pond, waarvoor besteed werd eerste soort 5572 ct., tweede soort 2540 ct., idem stek 10 20 ct., alles per pond. Veiling „G. en O." Er werd aan de namiddagveiling van fruit en groente besteed voorpeulen 33 36 ct., doperwten 18 ct., tomaten 42 ct. per pond. Nieuwe aardappelen „Eerste lingen 35 ct., idem 2e srt. 19 ct., spinazie 1015 ct., postelein 711 ct., stoofsla 12x/8 ct., per k.g., kropsla f 0.50 f 2.00, bloemkool f 10,00f 17.00, 2e srt. 15.00—f8.00, stek f 2.00—f 3.00, kom kommers geel fll,00f 14.00, 2e srt. f9.00f9.50, idem groen f 12.00, 2e srt. f9.00 per 100 stuks, rabarber f2.00 f 3.00, radijs f 2.20, wortelen f 8.00 f 12.00, per 100 bos. HAARSTEEG. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. werd ingebroken in de R.K. kerk en pastorie alhier. Aanvankelijk werd langs twee zijden door het uit snijden der ramen getracht de pastorie binnen te dringen, doch men stuitte daarbij telkens op de gesloten vensters aan de binnenzijde. Daarna heeft de dief (dieven ?)zich toegang verschaft tot het kerkgebouw door het uitsnijden van het gebrandschilderde raam boven het zij-altaar van de H. Theresia. Ver volgens werd het eerst het tabernakel geïnspecteerd (de tabel was weggescho ven), doch daar de sleutel er niet op stak is men waarschijnlijk hiernaar op zoek gegaan. Van de deur van de sar cristie werd het slot uitgestoken. De grendels aan den boven- en onderkaht zijn daarna waarschijnlijk met een lang voorwerp afgeschoven, daar deze door het gat in de deur niet met de hand] bereikbaar waren. Nadat op dezelfde wijze een tweede deur verbroken was drong men de pastorie binnen. Hier heeft men in de slaapkamer van den pastoor diens kleeren nagezocht en een portefeuille met f 20 benevens den sleu tel van het tabernakel ontvreemd. In de zitkamer van den pastoor, waar ook de brandkast stond, heeft de dief alle papieren doorsnuffeld, doch blijkbaar niets van zijn gading gevonden. De brandkast bleef ongedeerd. Van dit alles hebben de bewoners niets gehoord, doch zij vonden in den vroegen mor gen ook enkele ramen opengeschoven. Het wekt wel verwondering, dat de dief, na het vinden van den tabernakel- sleutel, daaruit verder niets heeft ont vreemd. Reeds i n den vroegen Zondagmor gen, direct na het bekend worden van het gebeurde, werd door het hoofd der plaatselijke politie en den gemeente veldwachter, met assistentie der Mare- chaussée uit Heusden, al het mogelijke in het werk gesteld om het spoor van den brutalen inbreker te vinden. Tot heden ontbreekt echter nog iedere na dere aanwijzing, die tot een arrestatie zou kunnen leiden. Wel heeft men op een stuk uitgesneden glas vingeraf drukken gevonden en kon men voetstap pen bespeuren. Vermelding verdient, dat door den politiehond, na eenig zoeken en nadat hij een sloot was overgespron gen, de vermiste portefeuille werd te ruggebracht, zonder het geld. OUDENDIJK. Het dochtertje van den heer V. dat achter op een meelauto was geklommen, kwam, toen het onverwachts wilde af stappen, zoodanig op den grond terecht, dat het eene ernstige hoofdwonde opliep, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. SPRANG-CAPELLE. Vergadering van den Raad der gemeente, te houden op Woensdag, 10 Juni 1931, des namiddags te 3 uur. Agenda 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 31 Maart 1931. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming leden schattingscommis sie rijksinkomstenbelasting. 4. Vaststelling van de vergoedingen, ingevolge art. 101 der L.O.wet 1920 over 1929 uit te keeren aan de besturen der bijzondere lagere scholen in de ge meente. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging der algemeene politieverordening, (verla ting sluitingsuur vergunningslocaliteiten). 6. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1930. 7. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1931. 8. Crediet-aanvrage voor schoolbouw. 9. Mededeelingen. SPRANG. J.l. Donderdagavond hield Ds. J. Fokkema alhier, een lezing over zijn reis naar de „Heilige Stad".

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2