PUROL Doorzitten Stukloopen Zonnebrand Smetten Teruggave Weggeld. Plaatselijk Nieuws «ET AUTO-ONGELUK TE SMILDE. Te Smilde is op 12 April een auto, waarin vier personen uit de gemeente Gieten gezeten waren, door een andere auto aangereden en in de Drentsche Hoofdvaart geraakt. Alle inzittenden ver dronken. Voor de rechtbank te Assen stond Vrijdag terecht een garagehouder uit Veendam, beschuldigd op den rijweg langs de Drentsche Hoofdvaart in de gemeente Smilde dusdanig onvoorzichtig, onoordeel kundig en roekeloos te hebben gereden, dat de door verdachte bestuurde auto bij het voorbijrijden van een andere auto, die in dezelfde richting reed, een aan- ryding met de andere auto veroorzaakte, j zoodat de schuld van het verdrinken van j de daarin zittenden aan verdachte is te wijten. Verdachte beweerde onschuldig te zyn, met een snelheid van 20 k 25 K.M. te hebben gereden en zoover megelijk te zyn uitgeweken. De schuld van de aan rijding schuilde bij den anderen autobe stuurder, die geen macht over zijn stuur had. Het O. M. meende, op grond van de verschillende aangevoerde bewijzen, dat wettig is komen vast te staan, dat ver dachte schuld heeft aan de verdrinking en eischte een maand hechtenis. een moedige redding met den dood bekocht. Bij een poging tot redding van een drenkelinge uit de gracht langs den Louise- singel te Zutphen is de oude heer Zwiers van de Nieuwstad zelf het slachtoffer ge worden. Toen de drenkeling behouden op het droge was en de heer Zwiers zich op een bank zette om even uit te rusten, zakte hij ineen en stierf. vrijgesprokenT" De eierexporteur A. A. van Loon te Beek bij Didam was door het kantonge- recht te Terborg tot f 1500 boete ver oordeeld, wegens uitvoer van eieren welke in strijd zou zijn geweest met de minis- terieele bepalingen. De zaak werd daarna door de Arnhemsche Rechtbank behan deld en deze heeft thans den verdachte van het ten laste gelegde vrijgesproken. de vergiftigingsverschijnse len te spiikenisse. Uit een door den Keuringsdienst van Waren [ingesteld onderzoek is gebleken, dat de vergiftigingsverschijnselen, na het gebruik van karnemelk, het gevolg is van een bacterie, die aanwezig bevonden is in de haven, welk water wordt gebruikt voor spoelwater. Den betrokken melkslijter treft geen schuld de oorzaak is te wijten aan het ondeugdelijk water in de haven. Inmid dels zijn al de noodige aanwijzingen ge geven, hoe met gebruik van dit water te handelen. 'O het gevaar van nachtlichtjes. Vermoedelijk doordat een nachtlichtje op d,e slaapkamer der kinderen is omge vallen, ontstond Vrijdagnacht brand in de woning van den zadelmaker S aan den Borculoschen weg te Groenlo. De ouders werden gewekt door het angstig geschrei der beide kinderen, die gelukkig nog bij- tyds hun bedjes hadden kunnen verlaten vdór deze in brand vlogen. De brand breidde zich zoo snel uit, dat van redding van den inboedel geen sprake was. De woning brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. KIND TUSSCHEN DE RAILS Terwijl de personentrein van half zes uit de richting Enschedé naderde, speelde het 2-jarig zoontje van den spoorweg arbeider Bos tusschen de rails op een particulieren overweg te Haaksbergen. Het kind werd ,door een koppeling van de locomotief geraakt en bleef ernstig gewond liggen, terwijl de geheele trein over het kind heen reed, zonder dat het verder letsel bekwam. De Ontvanger der Directe Belastingen te HEÜSDEN, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan houders van kostelooze ry wiel plaatjes die hun rijwiel over 4930/31 voor het Weggeld hadden aangegeven, het reeds betaalde bedrag te zynen kantore wordfc teruggegeven. HEÜSDEN. De heer A. Bouman alhier slaagde dezer dagen op het te 's Hertogenbosch gehouden praktijkexamen voor boekhouden van de Ver. van Leeraren in het boek houden. ALMKEHK. J.l. Donderdag had alhier a. d. Voorsteeg een aanryding plaats tusschen 2 vrachtauto's van de heeren v. A. uit öorinchen en R. uit Dussen, met 't gevolg, dat laatstgenoemde in den tuin van den Burgemeester terecht kwam. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Naar wij vernemen, is tegen een persoon in deie gemeente procesverbaal opgemaakt, inzake het niet nakomen der zegelwet. Vrijdagavond had de heer v, d. W. het ongeluk, zoodanig met zijn fiets te vallen, dat geneeskundige hulp noodzake lijk was. ANDEE. Mej. K. de Fijter alhier, werd dezer dagen plotseling vrij ongesteld. De onmiddellijk ontboden geneesheer consta teerde, dat dit was ontstaan door het eten van ongewasschen aardbeien. Men zij gewaarschuwd Aan de Gebr. Tankens alhier, is opgedragen het bouwen van een woon huis voor D. v. Andel te Nieuwendijk voor f 4495. De ring „Altena® van Herv. Jon- gelingsvereenigingen in het Land van Altena zal op 9 sep.. as. te Veen een vergadering houden. BABYLONIëNBROEK. J.l. Vrijdag viel de vrouw van L. E. alhier van den zoldertrap waarbij zij zich ernstig bezeerde. J.l. Donderdag wilde de landbou wer H. L. alhier een vracht hooi naar binnen halen, van de bermkanten langs den weg (de Midgraaf). Toen de vracht ongeveer half geladen was, moest worden omgedraaid, waarbij het hooi gedeeltelijk van den wagen schoof en daarbij L. met zich meenam. L. kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij in den diepen Molen vliet terecht kwam. Hij bracht het er met den schrik en een nat pak af. CAPELLE. Een combinatie der voetbalver een. Excelsior" alhier, behaalde j.l. Zaterdagmiddag op den te Kaatsheuvel gespeelden seriewedstrijd den 7en prijs, een zilveren lauwertak. J.l. Vrijdagavond beging de bak ker L. C. de onvoorzichtigheid, van een in volle vaart rijdende auto te sprin gen, welke roekelooze daad hem een vei stuikte pols en een gehavend ge zicht bezorgde. De Eerw. Heer J. de Jager, theo logisch candidaat te Putten o.d. Ve'uvve, heeft voor het beroep naar de Oer. Kerk alhier bedankt. Het muziekgezelschap „Kunstna Arbeid" bracht j.l. Vrijdagavond de heeren R. Middelkoop, J. Michaël, H. Kerst, J. Kraak, Adr. M. Verheyden en H. Boer, in verband met hun ver verkiezing tot lid van den raad der gemeente Sprang-Capelie, een serenade. Namens de vbreeniging werden de ge kozenen gecomplimenteerd door den heer E. Galet. Door de leden der spaarvereen. „Vele kleintjes maken één groote", ge vestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart, werd in het afgeloopen vereenigingsjaar ruim f600.gespaard. De laatste competitiewedstrijd van het le elftal der voetbalvereen. „Excelsior", welke wedstrijd j.l. Zon dagmiddag gespeeld werd tegen „Juli ana II" uit Waalwijk, eindigde in een 81 overwinning voor „Excelsior". Door onbekende oorzaak ont stond j.l. Maandagmorgen brand in de krullenbèrgplaats der houtschaverij van de N.V. Adr. Oerlemans en Zn. alhier. Door het krachtdadig optreden der Waalwijksche motorbrandspuit, die oo- genblikkelijk gerequireerd werd, was de brand spoedig gebluscht en werd gelukkig erger voorkomen. J.l. Vrijdagmorgen overleed te de zer plaatse plotseling, op ruim 74-jari- gen leeftijd, de heer Joh. v. d. Hoeven Bz. De overledene was sedert de ver- eeniging der gemeenten Capelle, Vrij- hoeve-Capelle en Sprang lid van den raad der vereenigde gemeenten, ter wijl hij voor dien tijd reeds zitting had in den raad van voormalig Capelle. Vanaf 1923 tot 1927 was hij wethouder der gemeente Sprang-Capelle. In den nieuwen raad dezer gemeente zou de overledene geen zitting meer nemen, aangezien hij geen candidatuur meer wenschte te aanvaarden. Ook maakte hij deel uit van het college van kerk voogden en notabelen der Ned. Herv. meente te dezer plaatse, terwijl hij be stuurslid was der paardenhoudersver- eeniging „Ons Belang". Hij was een der medeoprichters der plaatselijke Boe renleenbank, van welke instelling hij eenige jaren lid van den Raad van Toezicht is geweest. De overledene, die een algemeen geachte en geziene persoonlijkheid was, was ook in land- bouwerskringen geen onbekende. De plechtige begrafenis had j.l. Maan dagmiddag te 1 uur op het kerkhof der Ned. Herv. gemeente alhier onder groote belangstelling plaats. Aan de geopende groeve werd het woord ge voerd door Ds. A. v. Willigen, Ned. Herv. predikant alhier, die ook sprak namens het college van kerkvoogden en notabelen en vervolgens door den heer H. de Noo uit Zierikzee, als oud vriend van den overledene. De oudste zoon van den gestorvene dankte ten slotte Yoor de belangstelling. Als opvolger van wijlen den heer Joh. r. d. Hoeven Bz. in den raad der gemeente Sprang-Capelle, gedurende de rest vai de zittingsperiode van dezen raad komt als no. 2 op de Chr. Hist, lijst voor de heer J. Hujsman, In de gehouden openbare zitting van het hoofdstembureau der gemeente Sprang-Capelle, is de uitslag der vorige week gehouden stemming ter verkie zing van leden van den gemeenteraad vastgesteld en de gekozenen, door ons vorige week reeds vermeld, be noemd verklaard. DUSSEN. Donderdag maakten de leerlin gen van de O. L. school te Hank met het onderwijzend personeel een schoolreisje naar den Haag en Sche- veningen. Om zes uur was het reeds instappen in de autobus van de au- tobusdienst „De Onderneming" van den heer Bouman uit Wijk en Aal burg, die voor dit doel afgehuurd was. De heenreis werd gemaakt over Werkendam, Dordrecht, Rotterdam, Den Haag, waar men omstreeks half tien arriveerde. In den Haag werd eerst de enorme winkel de Bijenkorf bezichtigd, daar na werd gereden naar het Buitenhof en op het Binnenhof werden de ver gaderzalen van de Staten-Generaal, n.l. ie en 2e Kamer bekeken. Vervol gens werd een vluchtig bezoek ige- bracht aan het Mauritshuis, waar vooral aan de „Stier van Potter" en I aan de Anatomische les van Rem- j brant de meeste aandacht werd ge- schonken. Dan weer vlug naar de bus en een bezoek brengen aan het Konink lijk Paleis, schitterend was daar voor al de „Indische Zaal", met zijn enor me waarde aan houtsnijwerk. Dan naar het museum Mesdag met het groote doek, voorstellende Oud-Scheveningen. Daarna werd gereden langs het Vredespaleis het Scheveningsche Bosch in naar de „Bataaf", met zijn groote speeltuin, waar de kinderen zich direct thuis voelden en naar hartelust gespeeld en genoten werd. Omstreeks twee uur werd de bus weer opgezocht en gereden naar Scheveningen. Eerst werd de Pier rondgewandeld en daarna [ging het het Strand op. Toen de kinderen de zee zoo dicht bij zagen, konden de schoenen en kousen niet meer aan de beenen blijven. Weldra was heel de troep aan het pootje baden. Door dat er een flinke wind was spat ten de golven den kinderen om de ooren, doch al waren ze spoedig druipnat geen enkele, die er wat om gaf. Na nog wat ezeltje rijden, werd de bus weer opgezocht en de terug reis aanvaard. In den Haag werd ge- winkeld en koopjes gedaan voor die thuis moesten blijven en dan weer op huis aan over Rotterdam, Papen- drecht en Gorcum- Vooral de smakelijke, verfrisschen- de ranja die de kinderen op Papen- drecht werd aangeboden door den vader van de onderwijzeres, mijnheer Schorer, dient niet te worden ver geten. Daarna ging het over Gorcum naar huis, waar men omstreeks tien uur arriveerde. De kinderen hadden al dus een gezellige en leervolle dag. vvaprin ze veel genoten. D RUNEN. Prijsnoteering van 29 Juni '31. Peulen 2032 ets. Tuinboonen 9—11 ets. Snijboonen 5056 ets. Spersieboonen 5260 ets. Wagenaars 4054 ets. Erwten 1224 ets. Aardbeien 1626 ets. Aardbeien II 412 ets. Krombékken 2228 ets. Sjalotten 8 14 ets. Asperges 30—42 cts- Asperges II 1628 ets. Spinazie 2 13 ets. Kersen 3440 ets. Roode Bessen 2036 ets. Aardappelen Nieuw 9—15 ets- Aardappelen oud 23 ets. Tomaten 3942 ets. Rabarber 1 2 ets. Alles per KG. Bloemkool 1018 ets. Bloemkool II 59 ets- Bloemkool III 24 ets. Savoiekool 26 ets. Komkommers Wit 8n ets. Komkommers Wit II 47 ets- Komkommers groen II 23 ets. Komkommers groen III V21 cts- Alles per stuk. Augurken per 100 3060 ets. Selderij 1 2 cts. Peen 58 cts. Peen II 14 cts. Alles per bos. GAMEREN. Zaterdag terwijl de landbou wer G- bezig was met hooirijden met een door twee paarden bespannen wagen. De paarden welke elkaar niet te best mochten, begonnen verwoed te slaan met het treurig gevolg dat den berijder den ongeveer 20-jarigen Ant. Donker door een der paarden een slag tegen een been ontving het welk onder de knie letterlijk verplin- terd werd. De ongelukkige is ter stond naar een ziekenhuis te 's Bosch vervoerd teneinde daar behandeld te worden. I Zondagmorgen brak alhier, brand uit bit S- in den Hooge weg onder Nieuwaal, welke zoo snel te werk ging dat, toen de spuit er bij kwam, huis en berg in een aschhoop lagen. Een en ander werd zeer be gunstigd met felle wind en alles was met riet gedekt, dus al was de spuit eerder ter plaatse geweest, het zou niets gebaat hebben. NIEUWENDIJK. De timmerman J. D. C. stak zich zoodanig met een beitel in zijn hand, dat hij zich onder geneeskun dige behandeling van Dr. de Vries moest stellen. Het bouwen van een arbei derswoning voor rekening van de wed. B. van de Koppel is opgedragen aan de firma Gebr. de Later alhier. Deze week maakte de Kna- penvereeniging „Benjamin" een reis je naar de Oisterwijksche venen. Hoogst voldaan keerden zii 's avonds huiswaarts. De heer Adr. Hakman slaagde dezer dagen voor het eind examen H.B.S. te Gorinchem. Zaterdag speelde de korfbal club „Quick" alhier, tegen „A.D.O." te Arkel. De Quickenaren moesten deze keer het onderspit delven en wel met 9o- Donderdag 9 Juli zal er van wege de Ring van Geref. J.V., Al tena Zuid een Ringvergadering wor den gehouden in de Geref. kerk te Almkerk. RIJSWIJK. Bij de vorige week alhier, ge houden gemeenteraadsverkiezing wer den uitgebracht 260 geldige stem men. Lijst I 99 stemmen. Gekozen T. Lievaart, J. v. d. We tering en T. van Gammeren. Lijst II 49 stemmen. Gekozen J. Nieuwenhuizen. Lijst III 23 stemmen. Geen zetel. Lijst IV 89 stemmen. GekozenA- Smits, C. van Her pen en T. van Heukelom. RAAMSDONKSVEER. Zondagmorgen trad in de Veersche Herv. Kerk op ds. Meischke, voorheen predikant alhier, thans Emeritus te Hil versum. ZijnEerw. bepaalde zijn gehoor bij Jes. 5010. Met de grootste aan dacht volgde de gemeente hem, van wien nog steeds met de grootste achting ge sproken wordt, niet alleen als leeraar, maar ook als trouwe herder. Het kerkgebouw was vol, slechts hier en daar was nog een onbezette plaats. Na afloop der godsdienstoefening zong de gemeente ds. Meischke toe Ps. 134 3. Met hartelijke woorden betuigde ZijnEerw. zijn oud gemeente daarvoor dank. Als groote byzonderheid zij medegedeeld dat 4 oud-catechisanten, thans te Utrecht, waren overgekomen om ds. te hooren evenals uit Breda en Dussen waren er ook nog een paar naar 't Veer gekomen. De gemeente heeft getoond dat zij de groote trouw en herderlijke toewijding van ds. Meischke ontvangen, niet vergeten is. Het was en voor ds. en voor haar een goede ure. SPRANG. Met het oog op de kermis te Kaatsheuvel is door het personeel der Chr. school met enkele anderen een anti kermiscomité gevormd. Ge durende de kermisdagen zullen na schooltijd, op een stuk weiland van dhr. N. Kuijsten langs de Molen- steeg spelen worden uitgevoerd, waar bij aardige prijzen kunnen behaald worden. Met de leerlingen der hoo- gere klassen zullen fietstochtjes ge maakt worden. WIJK. Ten nadeele van de landbouwers G. van Kuijk en H. van Rijswijk alhier, is in den nacht van Zaterdag op Zondag op de waard te Nederhemert, een partij hooi verbrand. Oorzaak onbekend. WOUDKIC1IEM. Mej. M. A. Weverling alhier, slaagde te Rotterdam voor het examen van semi-vroedvrouw. Gedurende het tijdvak 1925 Juni j 1. werden aan de vischmarkt alhier geen zalmen aangevoerd. Besteed werd voor middelpaling 6975 ct,dunne aal 2445 ct.snoek 5160 ct.brasem 2530 ct. baars 1620 ct.voorn 510 ct Alles per pond. Ds. C. de Bruijn van Rijnsater- woude zal op 16 Augustus a;s. alhier zijn intrede doen, na des voormiddags te zijn bevestigd door zijn vader Ds. De Bruijn van Rotterdam. Vrijdagmiddag brachten een 40- a 50 tal leden van den Nederl. Oudheid kundigen Bond, vergezeld van den voor zitter van dien Bond, Mr. Dr. A. B. J. M. van Rijckevorsel, Commissaris der Koningin in deze provincie, een bezoek aan deze gemeente. Ze werden door den Burgemeester en den heer Kingmans door de gemeente rondgeleid en bezichtigden de oude gevels op de Hoogstraat, Ge vangenpoort kerk en toren en andere oude gebouwen. In café „Het Zwarte Paard" werd hun de thee aangeboden, waarna het hooge gezelschap per boot naar Loevestein vertrok. Het zangkoor van Volksonderwijs alhier, zal op 4 Juli a.s. medewerking verleenen aan den te Gorinchem te hou den landdag vanwege den Merwedekring van .Volksonderwijs". WELL. Door het hoofdstembureau te Am- merzoden is uitgemaakt, dat niet zooals in ons blad van Vrijdag 19 Juni werd medegedeeld Joh, van Geffen tot lid van den raad is gekozen, doch J. van Wordragen De eerstvolgende vier jaren zal de arbeiderspartij dus twee vertegen woordigers in den raad bezitten. WERKENDAM. De Zaterdag j 1. gehouden voet balwedstrijd door Kantoor-elftal van Go rinchem en W.V.V. I. alhier, eindigde met 64 voor eerstgenoemde de wed strijd tusschen W.V.V. II en Merwede II van Gorinchem in 3 —1 voor W.V.V. II. Donderdag 2 Juli a.s. hoopt de Herv. Jongemeisjesvereen. Fébé onder leiding van de dames G. Bogers en H. v. d. Heuvel per autobus van dhr. Wester hout alhier, een bezoek te brengen aan den kersen boomgaard te Meeuwen en vervolgens naar Breda en Oosterhout. Gekozen werden als bestuursleden van het kapittel voor het insigne der Chr. Jongel.- en Jongem. vereen. „Andreas" de heeren B. B. Paans, A. Kapel en J. Koman. - Met ingang van 1 September a.s. werd benoemd als hoofd der Herv. Chr. School alhier in de plaats van den heer J. H. Adriaansen, die naar Rotterdam vertrekt, de heer W. v. Dam te Sloten (Fr.) De heer A. C. de Heer thans tijdelijk brugwachter aan voetbrug van de Slikstraat, is met ingang van 1 Juli als zoodanig voor vast benoemd. Tot tijdelijk onderwijzer, in de plaats van den heer P. Kornet, die ziekteverlof heeft, is benoemd aan de Herv. Chr. Schooi alhier, de heer P. A. J. van Malsen van Woudrichem. Donderdagavond is een partij wit stoelhout en groene hoepels, staande op de punt van het Kanaaltje en toebehooren- de aan den Keer J. Visser, geheel ver brand. Ongeveer een uur na den aanvang van den brand was de spuit aanwezig en mocht het gelukken den brand tot dit gedeelte te beperken. Naar wij vernemen dekt de verzekering gedeeltelijk de schade. Zaterdagavond gaf de Turnvereen. „O.K.K." alhier een uitvoering op het terrein van den Heer v. Vugt aan de Sasdijk. Te ongeveer 7 u. vertrok men vanuit de Nutszaal, voorafgegaan door het muziekcorps „Kunst na Arbeid" uit den Biesbosch, die dezen avond heeft opge luisterd. Bij den aanvang waren reeds honderden belangstellenden, zoowel uit deze gemeente als van elders, op het terrein aanwezig. Hierna werd het uitvoerige programma onder de eminente leiding van den heer T. v. Arkel van Gorinchem uitgevoerd, ,t welk in een woord schitterend was. Zoowel de jonge turnsters en turners als de ouderen, wisten de belangstelling van het publiek bezig te houden en menig welverdiend applaus werd aangeheven. Ook de extra nummers van den leider, welk ieders bewondering wekte, oogste een dankbaar applaus. We danken de Turnvereen. voor dezen genotvollen avond en hopen dat zij spoedig wederom op een dergelijken avond zal vergasten. WAALWIJK. Zaterdag werden op de Markt weder een tweetal concerten gegeven ter gelegenheid van de Waalwijksche Winkel week. Des namiddags gaf het mondharmonica- gezelschap uit Dubbeldam eene uitvoering op de kiosk, welke uit den aard der zaak eene enorme belangstelling trok. De mu ziek kwam echter in de openlucht niet goed tot zijn recht. Alleen zij, die vlak bij de kiosk stonden, konden ervan ge nieten. Eene dergelijke uitvoering is meer geschikt voor een groote zaal. Geheel anders was het des avonds met het concert van de harmonie „Concordia" uit Loon op Zand Daarvan heeft de ge- heeie compacte menigte, die op de Markt en in de aangrenzende straten aanwezig was, van harte genoten. De Waalwijkers kennen „Concordia", doch hunne ver wachtingen omtrent dit keurcorps worden weder telkenmale overtroffen. Na het concert werd er in den Buiten polder een prachtig vuurwerk afgestoken, dat door duizenden toeschouwers, die zich op den Winterdijk hadden geschaard, werd gadegeslagen, j Het was enorm druk in Waalwijk en we hopen van harte, dat onze nering doende winkelstand daarvan geprofiteerd heeft. Ten gerieve van het publiek, wordt de uitreiking der bons nog met eene week verlengd. I In doozen van 30-60-90ct.Tube 80ct. Verkrijgbaar bij Apotti.en Drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2