Dienstbode, Nieuwe KERSEN komst MaltaAardappels keus maken lste klas werk. INZET. Antoon Remie IS INGEZET OP 11400- IIEERENIH'IS DE TENTOONSTELLING bij K.E.M.I. IS CONCERT, „Volharding" O, „De Zangvogeltjes" HEUSDEN. Groote Sfraat 183 WAALWIJK Kantongerecht flensden te B-BROEK. Notaris PAAP Notaris PAAP Rechtzaken. Adverteiitiën. 3oh. Vos £- lYos-Kipping, COUPE USE Mej.H. Jonker, Dankbetuiging, MEIKERSEN, bij C. BOUMAN Notaris VAN WILLIGEN het HUIS TE KOOP: Knolraap-planten Meubelfabriek en Stoffeerderij FIRMA TH. VAN WIJCK. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 19 Juni 1931. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, van het Openb. Ministerie: (waarnemend): Mr. J. Dony. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. Het is eene kleine zitting met weinig belangstelling op de publieke tribune. C. v. d. L., bakker te Sleeuwijk, had brood vervoerd in een mand op zijn rijwiel, zonder dat het beveiligd was tegen stof en vuil. Verdachte: Het was maar een klein mandje met brood en het had juist geregend, dus was er geen stof. Kantonrechter: Nu is het wel jammer voor jou, dat de wet geen onderscheid maakt tusschen groote en kleine man den en ook niet of het al dan niet juist geregend heeft. Je krijgt nu f2.00 of 1 dag. B. D., koopman te Heusden, had met zijn paard en kar 'n aanrijding gehad met de auto van van Kasteren te Vught in den bocht gevormd door Sterrestraat en Oudheusdenschestraat te Heusden. Kantonrechter tegen verdachte: Je hebt geheel links van den weg gere den, terwijl de auto de rechterkant van de straat hield. Verdachte: Ik haalde naar links want anders had er nog grooter ongeluk ge beurd. Kantonrechter: Dat gaat mijn ver stand te boven. Als je rechts hadt ge houden, hadt je je toch verder van de auto verwijderd en had er nooit eene aanrijding plaats gehad kunnen heb ben. Verdachte: Dat weet ik niet precies, maar 't is toch zoo. Kantonrechter Ja maar kerel wat je zegt is toch nonsens. Verdachte: Maar ik beken schuld, want ik was zenuwachtig en de kluts heelemaal kwijt. Kantonrechter: Dat is eerlijk gespro ken. Verdachte: En betalen wil ik ook, als ik maar kan. Getuige J. van Kasteren, stueadoor te Vught: Ik heb onmiddellijk gestopt toen ik eene aanrijding zag aankomen. Verdachte reed geheel links en ik rechts, zoodat eene aanrijding onvermijdelijk was. 1 s Kantonrechter tot getuige: Hoeveel schade heb je? Getuige: f77.25. Kantonrechter: Dan is het zeker nog al flink aangekomen of is het weer duur verzekeringswerk geweest? Getuige: De Verzekering heeft het bedrag betaald. Kantonrechter: Verdachte staat gun stig bekend en het betalen der schuld is reeds een zware straf voor hem en ongetwijfeld zal hij er toe veroordeeld worden als tegen hem eene vordering wordt ingesteld. Ik zal nu maar eens zeer schappelijk met mijn straf zijn en hem f3.— of 2 dagen geven. H. v. d. W. koopman te Almkerk, had te Dussen op den hoek van den Voorste hoek en Provincialen weg met zijn auto eene aanrijding gehad met de auto van P. J. Klerks te Waalwijk. Verdachte: Ik heb den hoek bij Toon van Hons wijk heelemaal haaks geno men. Naar mijn oordeel heeft Klerks schuld, want die reed midden op den weg en hij had meer naar rechts moe ten houden. Ik heb signalen gegeven. Getuige Klerks: Ik reed midden op den weg en heb signalen gegeven. Getuige C. L. Verhagen te Waalwijk: Klerks reed rechts van den weg. Kantonrechter tot Getuige Verhagen: Hebt ge ook gezien of verdachte met zijn auto over de helft van den weg is geweest toen hij de stoep was op gereden. Getuige Verhagen: Dat heb ik niet gezien. Kantonrechter: En jij Klerks? Getuige Kerks: Ik heb het ook niet gezien. Kantonrechter: Dan is voor mij het wettig en overtuigend bewijs van ver- dachte's schuld niet geleverd en daar om spreek ik hem vrij. d. Zouwen, J. H. Jongbloets, J. O. v. Dijk en T. J. Smink. Bericht dat de Commissaris der Ko ningin tot lid der gezondheidscommis sie te Waalwijk heeft herbenoemd, de heer J. R. Rietra adhier. Oproeping van Ged. St., om in de openbare vergadering van dit college, die op Woensdag 15 Juli a.s. wordt gehouden, te verschijnen, om gehoord te worden inzake het beroep van A. v. Drunen tegen het besluit van den raad, waarbij hem ingaande 1 Januari 1931 een tegemoetkoming, als bedoeld in art. 13 der L.O.-wet 1920, van f 1.50 per week per kind was verleend, in de kosten voor het bezoeken door zijn kinderen van de bijz. lagere school te Nieuwendijk, gem. Almkerk. Bericht van de leden der schattings commissie, waarin zij kennis geven, dat zij hunne herbenoeming aannemen. Bericht van Ged. St.,* dat het college geen termen aanwezig acht om nu reeds stappen te doen bij de water schappen van den dijk Drongelen Dussen, om tot verlaging van den dijk over te gaan. De eerste stappen be- hooren door het gemeentebestuur te geschieden, eerst daarna staat beroep bij Ged. St. open. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles in behoorlijke orde is bevonden. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. opdracht hebben gegeven tot een onderzoek naar het materiaal, dat gebruikt wordt bij de woningen die met crediet van de gemeente worden gebouwd. Over dit onderzoek is ver slag uitgebracht door architect de Jong te Sleeuwijk. B. en W. hadden eerst gedacht wethouder v. d. Pluym dit on derzoek te doen verrichten, doch bij nader inzien vonden zij het beter iemand buiten het college van B. en W. te nemen. De heer de Jong heeft een onderzoek ingesteld en heeft de ver zekering gegeven, dat dit niet veel be hoefde te kosten. Schrijven van het gemeentebestuur van Gorinchem naar aanleiding van de gevoerde correspondentie overeen overeenkomst voor het gebruik maken van barakken door lijders aan besmet telijke ziekten. De gemeente Gorinchem is thans bereid deze lijders op te ne men tegen een vergoeding van f 2.50 per dag, indien de gemeente een subsidie van 5 ets. per inwoner per jaar verleent. De duur van deze overeenkomst, die oorspronkelijk aan gegaan moest worden voor den tijd van 40 jaar, is teruggebracht op 5 jaar. Gaarne zou het gemeentebestuur van Gorinchem voor 10 Juli bericht ont vangen of men op deze voorwaarden wenscht in te gaan. Dit schrijven is heden pas ingekomen en heeft nog geen punt van bespreking uitgemaakt in de vergadering van B. en W., daar om wordt een beslissing tot een vol gende vergadering aangehouden. De raad gaat hiermede accoord. Schrijven van het Centraal Bureau voor Verificatie uit Den Haag, waar in wordt aangedrongen dat dit bu reau, dat met de controle belast is van de boekhouding v. den gemeen te-ontvanger machtiging wordt ver leend om zelfstandig de kas op te nemen. B. en W. stellen voor aan dit ver langen te voldoen, met welk voorstel de raad accoord gaat. Dhr. P. Leenmans, die in deze ver als lid van den raad gein- zou worden is niet versche nen, zoodat dit punt der agenda komt te vervallen. De Voorzitter deelt mede dat het gemeentebestuur reeds een uitvoerige correspondentie met de gemeente Almkerk en Ged. Staten heeft ge voerd over den gemeenschappelijken vleeschkeuringsdienst, welke lc«restie reeds lang aanhangig is. B. en W. hebben bij het gemeentebestuur van Almkerk geprotesteerd, en trachten nu van den dienst af te komen. De heer Smink vraagt hoe of het met het slachthuis staat op de be grooting was daarvoor f iooo.uit getrokken. De Voorzitter zegt, dat men daar mede nog niet is klaar gekomen. Met den Burgemeester v. Woudrichem is overleg gepleegd en ook heeft het Dag. Bestuur een onderhoud met Ged. St. over deze kwestie gehad. Ged. St. passen hoor en wederhoor toe. B. en W. hebben hunne be zwaren schriftelijk ingediend. Het ge meentebestuur van Almkerk beweert, dat het een afzonderlijk bedrijf is, doch hier heeft men stukken gekre gen, waaruit blijkt, dat dit niet zoo is. Verder is er een besluit, dat de baten, naar gelang van het aantal in woners van iedere gemeente verdeeld zal worden, dit is ook veranderd zon der mede weten van het gemeente bestuur van Dussen. Als in de Commissie vergadering van het bedrijf gevraagd wordt, om de stukken in te zien, dan wordt daaraan geen gevolg gegeven, omdat ze dan in de rekening van de ge meente Almkerk zitten, die toeval lig naar Ged. Staten is gezonden. De begrooting van het bedrijf be vat cijfers die niet te controleeren zijn. Het beheer van het bedrijf is nim mer geweest, als redelijker wijze mag worden verwacht. Steeds sterker dringt bij B- en \V. de overtuiging door dat het beheer, door een in vloed wordt overheerscht, die niet wenschelijk is en daarom wordt aan gedrongen op afscheiding. De rekeningen van '22, '23 en '24 gaf een batig slot van f1542.94 in '26 werd op de begrooting daarvoor geraamd f 1330,64, alzoo een ver schil van f212,30- In de rekening 1928 werden f500.aan gratifica tie 's verantwoord. Dit is het laat ste schrijven dat B. en W. aan Ged. St. hebben gericht. Smink. En inmiddels gaat alles maar op den ouden voet voort. (Slot volgt.) Openbare vergadering van den Raad der gemeente BRAKEL, gehouden op Zaterdag 27 Juni 1931. Voorzitter de E.A. Heer S. van Dalen. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering vast gesteld. Ingekomen stakken a. Een schrijven van Mej. J. E. J. Uittenbroek te Brakel, houdende bericht dat zij haar benoeming tot onderwijzeres aan de Openbare Lagere School aanneemt. b. Besluit van heeren Gedeputeerde Staten der provincie Gelderland d.d. 2 Juni 1931, houdende goedkeuring van het besluit van het Geërfdendagbesluit van den Dorpspolder Brakel van 5 Maart j.l. om aan de gemeente Brakel onder hands te verkoopen van het perceel „Pruimendam", twee stukjes, elk ter grootte van 250 M2. Beide stukken worden voor kennisgeving aangenomen c. Schrijven van de Gezondheidscom missie gezeteld te Zalt-Bommel, waarbij ter goedkeuring wordt ingezonden de rekening en verantwoording van Ont vangsten en Uitgaven over het kalender jaar 1930. Wordt met algemeene stemmen goed gekeurd. d. Schrijven van het gemeentebestuur van Zuilichem, aan B. en W. gericht, wordt door den Voorzitter ter sprake gebracht en betreft het verzoek of men in beginsel bereid is, mede te werken, tot aanschaffing van een lijkwagen met enkele gemeenten te samen. De heer A. van Dalen merkt op, dat bijna alle lijken gedragen worden, zoodat er feitelijk geen behoefte aan bestaat. De heer R. van Zanten is van dezelfde meening en stemt in met het gesprokene van A. van Dalen. De heer Van Dam Van Brakel vindt, dat wanneer in de toekomst mocht blijken, dat er behoefte aan een lijkwagen be staat, de gemeente er zelf wel een kan aanschaffen. Met algemeene stemmen wordt besloten, aan het gemeentebestuur van Zuilichem te berichten, dat de raad niet tot mede werking bereid is. De Voorzitter brengt vervolgens een begrootingswijziging dienst 1930 ter tafel. De verschillende posten, welke respectie velijk voor verhooging en verlaging in aanmerking komen, worden door hem voorgelezen. Met algemeene stemmen wordt de wij ziging zooals zij vastgesteld. Daar van alle benoemd-verklaarden een bericht is ontvangen, dat zij hun benoe ming aannemen en daar alle geloofsbrieven zijn ingezonden, stelt de Voorzitter voor tot het onderzoek daarvan over te gaan. De Voorzitter schorst de vergadering en de commissie bestaande uit de heeren van Dam van Brakel en A. van Dalen begint met het onderzoek. Na heropening door den Voorzitter deelt de commissie mede dat de geloofs brieven in orde bevonden zijn. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. POLITIERECHTER TE T1EL. Uitspraak van 24 Juni 1931. J. v. d. L. te Aalst, niet voldoen aan de vordering van een ambtenaar, f 25 of 10 d. h.M. M. S. te Nederhemert, vrijgesprokenC. v. d. V. te Brakel, verduistering, schriftelijk vonnis 26 Juni 1931. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Mijn vader is dood. Met mijne moe der en twee broers drijf ik de zaak, n.l. een handel in manufacturen. We zitten dus met ons vieren in eene zaak, welke vader heeft nagelaten. Nu zou ik, pm bijzondere redenen, gaarne uit de zaak gaan. Kan dat, en zoo ja, hoe handel ik dan het best? W. Een koopman. Iemand deed dezer dagen eene zwan gere vrouw schrikken, met als gevolg,; eene doktersbehandeling. Kunnen nu de kosten dezer behandeling verhaald worden op den persoon, die de vrouw deed schrikken? H. B. E. Ik heb een huis gehuurd dat door vertrek mijner kinderen voor ons te groot is geworden. Heb ik nu toestem ming van den eigenaar noodig, 0111 een gedeelte aan een ander te verhuren? U. Een huurder. Maandagmiddag tegen twee uur is: te Lith (N.-Br.) door tot nu toe onbe kende oorzaak brand ontstaan, wel ke spoedig een grooten omvang aan nam. De boerderijen van J. van Schijndel, de wed. De Jong, W. van Dijk, J. de Jong, Van Nunen en P. Jansen werden een prooi der vlam men. De plaatselijke brandweer kon de vuurzee niets uitrich- ter tafel is gebracht tegenover de vuurzee niets ten, zoodat hulp werd gerequireerd r, T7 1, uit Oss. De brandweer van deze ge- De Voorzitter deelt mede dat by be- meentc was spoedig ter plaats6) ldo*h« o -o-c-o e -c-c-o- o-c Zaterdag 11 Juli a.s. hopen onze lieve Oom en Tante, hunne 25-jarige Echtver- eetliging te gedenken en <3 Maandag 13 Juli a.s. het 25-jarig bestaan van hun zaak. Uit aller naam Hun liefhebbend Nichtje NELLY. Wordt gevraagd in klein Prot. gezin, een flinke nette die netjes kan werken en een burgerpot koken, z.gg.o.z.a.t.m. Flink loon en een goede behan deling verzekerd. Brieven of persoonlijk, adres G. H. JIMM1&C&, Kerkstraat 51 's BOSCH. te geven door het gemengde koor en het kinderkoor ndergeteekende beveelt zich beleefd aan als voor alle in dit vak voor komende werkzaamheden. Ook bestaat de gelegenheid voor hen die zelf een kleeding- stuk wil vervaardigen, om diverse patronen te doen maken. Gedipl. Coupeuse Burgplein - HEUSDEN. Vergadering van den Raad der ge meente Dussen, op Vrijdag 26 Ju ni, des avonds 7 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer J. J. H. Snijders. Afwezig de heer Berm, ais de Voor zitter de vergadering opent. De notulen worden gelezen. Op de gebruikelijke vraag van den Voorzitter of een der heeren op- of aanmerkingen op deze notulen heeft, zegt de heer Jongbloets, dat in de vo rige vergadering besloten is, cm de sloot achter de pastorie uit te graven, dit is nog niet gebeurd en staat ook niet in de notulen vermeld. De heer T. v. d. Pluym zegt, dat het den wegwerker is opgedragen. De heer Jongbloets merkt op, dat deze geen tijd heeft, die is nu opzichter bij den bouw van het huis van Hey- mans. De Voorzitter belooft nogeens op uitvoering te zullen aandringen en zal de notulen met deze opmerking aan vullen. Ingekomen stukken: Bericht van het hoofdstembureau, dat tot leden van den gemeenteraad geko zen zijn verklaard, de heeren: B. G. Koekkoek, J. v. Balkora, T. J. Herman, M. v. d. Pluym, T. d. Pluym, A. W. Leegganger, H. P. v. Dalen, P. v. OntvaDgdag Maandag 13 Juli a.s. O-O- OOOO 0 -0 0-0 Ondergeteekenden betuigen hiermede hunnen hartelijken dank voor de belangstelling on dervonden bij de herdenking van hun 25-jarig huwelijksfeest. J. VAN RIJSWIJK— Verkrijgbaar vanaf heden verkrijgbaar te B.-BROEK, met medewerking uit den van ouds bekenden van het fanf. corps „EXELSIOR" boomgaard nabij het kasteel te Meeuwen. uit Drongelen, op Zaterdag 4 Juli 1931 Aanvang 7 uur (O.T Bestellingen worden aange nomen bij JOOST DEN DEKKER te VEEN, Telel. No. 1. ADR DEN DEKKER te WIJK, Telef. No 13 en in den boomgaard te Versche Druiven Tomaten Aardbeien en Asperges HEUSDEN. Telef. 9. is de zomer, waarmede gepaard Meeuwen gaat het aanschaffen van cos- tnam, regenj s, mantel enz. De collectie aanvragen bij onder- geteekende. beteekent en tevens bent U verzekerd van goeden pasvorm en billijke prijs. Vraagt D de stalen eens aan bjj DAMES- en BEERENKLEERMAKERIJ BHEESTHAAT 68 te ANDEL bericht dat VERDEELD IN 2 WONINGEN, MET ERVEN EN DIJKKAVEL a. d. Buitendijk nos. 82 en 83 te NIEUWENDIJK, toebeh. aan wed. P. de Waal e.a. Afslag, ZATERDAG 4 JULI n.m. 2 uur in café van den Heavel te NIEUWENDIJK. prima Blauwkop- en Brakelsche ronde gele tegen billijken prijs, bij ADAM NIEUWKOOP Polsestraat Aalburg. te WERKENDAM, te WERKENDAM, zal WOENSDAGEN 8 en 15 JULI 1931, 's-avonds 8 uur (Zomertijd), in café v. d. Heuvel aan den Nieuwendijk, voor Erven Mej. D. v. d. Stelt v. d. Heuvel publiek verkoopen 1. het woon- en winkelhuis A 228 met erf en tain aan den Nieuwendijk, groot 3.60 aren. 2. het hais A 229 met erf, tain en boomgaard aldaar, zal WOENSDAGEN 8 en 15 JULI1931, v.m.ll uur (zomertijd) groot 6-50 aren in café Overeem te Woudrichem, 3- 1.69.50 H.A. weiland »de voor den Heer Dr. G. A v. Gey- Heuveltjes« aan den straatweg in den Ipp. Polder. 4 1.39 50 H A. weiland aan den Prikweg in den Karnemelks polder. 5. 125.30 H.A Weiland aan publiek verkoopen het van vele gemakken voorziene A 285 met taio aan den Vis- schersdijk te Woudrichem, groot 4.60 aren. Breeder bij biljet. het Karnemelksdijkje aldaar. 6. 3.63 40 B.A. Weiland „de Geer" in het Oostbroek in den Nieuwen Doorn. Breeder bij biljet. Nederlandsch Fabrikaat P.S, Evenals bij alle andere winkeliers ook bij mij tot en met 4 Juli GRATIS BONS vekrijgbaar. siuit van den Voorzitter van het Centraal kon evenmin verhoeden, dat de boer- Stembureau d.d. 24 Juni j.l. de heer H. gerijen tot den grond toe zijn afge- C. van Daalen is benoemd verklaard tot brand. Verzekering dekt slechts ge lid van den Raad. deeltelijk de schade. en Heusden, Juni 1931. en EchTGENOOTE. Dussen (Hank), Juni, 1931. tenbeek e.a.,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 3