Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No. 5136 Woensdag 1 Juli Iranspireerende LEN iMafttselijli oksels en woeien Binnenland. Luxe Autoverhuur K VAN DRUNEN, ■BB wij BBB KOOPEN a. j. den hoet daar slagen we altijd goed. BEHOORENDE BIJ HET GORINCHEM. Veiling 26 Juni. Ter speciale fruitveiling bedroeg de aanvoer heden plm. 3000 pond aard beien en kersen. Men besteedde voor: aardbeien 1ste soort 1015 ct., 2e srt. 58 ct., kersen 1ste soort 21 ct. en 2e soort 10 ct., per pond. Aan de namiddagveiling voor fruit en groente werd besteed: princesse- boontjes 3235 ct., wagenaars 2530 ct., stamsnijboonen 2325 ct., staaksnij- boonen 2436 ct„ per pond. Peulen 3038 ct., doperwten 2328 i ct., tuinboonen 811 ct., spinazie 5j 8 ct., postelein 1012 ct., aardappelen: schoolmeesters 78i/2 ct., paarspitten 14—17 ct., eerstelingen 910 ct., idem poters 3—5 ct., alles per kg. Bloemkool f10.tot f 16.2e srt! f 5.tot f 8.komkommers geel f 7. tot 18.50, 2e soort f 5.id. groen f 5.1 tot f6.2e srt. f3.tot f4.krop- j sla f 1.50 tot f2.50, per 100 stuks. Rabarber f 3.tot f 5.—, kroten f 4.50 tot f6.wortelen f5.50 tot f7.50, per 100 bos. GENDEREN. Den heer C. Krediet, Boekhouder aan de Coöp. Zuivelfabriek alhier, is benoemd tot 2de assistent aan de coöp. zuivelfabriek en melkinrichting te Eef- de (Geld.) POEDEROIJEN. Verkiezings dichtkunst. De candidaten van lijst No. 3 te Aalst verspreidden vorige Zaterdag des nachts strooibiljetten, waarop het volgende ge dicht voorkwam Denk er om, gij werkman 1 Gy weet allen toch het plan Stemt'dus op geen man Dat [hij het een ander geven kan, Maar stemt daarom alleen Op lijst 3 No. 4. Liefst een voor één. Jammer, dat - geen der candidaten ge kozen werd, want licht zou hij zijn voorstellen in dichtvorm ter tafel hebben gebracht. We zullen dan maar hopen op 1935. RAA31SDONKSVEER. Naar wij vernemen zal D.V. 9 Juli de opening der Antonettastichting plaats hebben. Bij die gelegenheid zal in de eerste plaats het woord gevoerd worden door den WelEerw. Heer Ds. J. C. Vleeischke, voorheen herder en Leeraar alhier. Tot predikant der Geref. Kerk werd beroepen de WelEerw. Heer Zwart, Cand. t.d. H. Dienst te Leeu warden. SPRANG. Op 76-jarigen leeftijd overleed alhier, de heer F. M- de Jong, wel ke door zijne humaniteit de achting der burgerij had verworven. Op 1 Maart 1898 werd hij tot lid van den raad benoemd welk ambt hij 25-jaar met nauwgezetheid heeft vervuld. Bij de vereeniging v. de gem. wenschte hij voor een canidatuur, hem bil ver nieuwing door de A. R. Partij aan geboden, niet meer in aanmerking te komen. Wanneer het de begin selen gold stond hij steeds op de j bres om deze te verdedigen. Met ge- i noegen kan deze partij op zijn ar beid terug! zien. In Febr. 1899 werd 1 hij tot diaken bij de Geref. kerk al- hier gekozen, welk ambt hii tot 9 Jan. 1921 heeft bekleed. Op voor beeldige wijze regelde hij het finan- tieel beheer van dit college, zij die op dit terrein met den overledene in aanraking kwamen waren steeds met lof vervuld. Hij wist niet alleen te geven, doch wist ook te bemoedigen en te trooste. Zijn nagedachtenis zal, zoowel bij de burgelijke- als kerke lijke gemeente in aangename herin nering blijven voortleven. J.l. Woensdag speelde SV.V. tegen Hercules een voetbalwedstrijd. Den wedstrijd eindigde met 46 in het voordeel van Hercules. behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. SLEEUWIJK. Het door het Centraal Bureau voor de Statistiek definitief vastgestelde bevolkingscijfer dezer gemeente be draagt: 1787 mannen en 1645 vrouwen dus totaal 3432 personen. De Gebrs. van Poederooijen heb ben aan den Sleeuwijkschen diijk, on geveer in het middenpunt tusschen Wer kendam en Sleeuwijk, een nieuwe rij wielzaak geopend. Naar wij vernemen zal Her plaatse ook een automatische benzinepomp worden aangebracht. Een en ander is voor het reizend publiek zeer zeker gemakkelijk. IN DE BETUWE. De kersenoogst is dit jaar niet 200 groot als aanvankelijk werd verwacht. De groote kersenpluk staat binnen enkele dagen voor de deur, doch talrijke manden vol heerlijke vruchten zullen toch nog verkregen worden. WOUDRICHEM. Aan de Chr. Kweekschool teGo- rinchem slaagde voor het examen on derwijzer, de heer P. J. D. van Mals- sen alhier. Daar voor de betrekking van zaakvoerder voor de land- en tuinb. vereen. ,,Land van Altena", geen en kele sollicitant zich had aangemeld, besloot het Bestuur de veiling dit sei zoen niet te openen. ZALTBOMMEL. Het Gecombineerd college van het Polderdistrict Bommelerwaard bo ven den Meidijk heeft Dinsdag ver gaderd onder voorzitterschap van dijk graaf H. C. de Jongh. Medegedeeld werd, door door Ged. St. zijn goedgekeurd de polderbesluiten welke in de vorige vergadering met gunstig advies werden doorgezonden. Ingekomen waren o.a. deze geërfden- dagsbesluiten: Bruchem, tot aangaan tijdelijke kas- geldleening ten hoogste van f 100.000 tegen een rente van ten hoogste 5 pCt.; Zuilichem, id. ten hoogste f1500. Deze werden met andere besluiten met gunstig advies doorgezonden aan Ged. Staten. Overeenkomstig het advier der comm. van onderzoek werden de polderbe- grootingen goedgekeurd. I Bij de rondvraag vroeg de heer van Willigen of er al iets naders bekend is over den nieuwen weg Rossum Zaltbommel en over het verzwaren der dijken. De dijkgraaf antwoordde, dat wat het eerste betreft, wel spoedig tot 107b. Zonder verder een woord te zeggen legde Rob zich in z'n volle lengte op de vleugel, met z'n gezicht naar de machine toe, terwijl Daan z'n plaats achter Kapiten Smith innam. Ze hadden slechts even gevlogen, toen ze een schoener in 't zicht kregen. Dichterbij gekomen was het dek duidelijk te onderscheiden. Rob hief zich opge wonden op, want bij het stuurrad lag een meisje geknield, niet ouder dan twintig jaar. „Ze is vast niet alleen op de Schoenerriep Rob uit. 108. Lorma beduidde Rob, dat ze wilden dalen. Rob knikte en het volgende oogenblik zwaaide het vliegtuig in een groote circel omlaag. De drijvers scheerden over het water en Rob maakte zich gereed, om op de schoener te springen, zoodra de gelegenheid zich voordeed. 109. Lorma bracht de machiine zóó dicht bij het schip, dat Rob met een finken sprong de touwen kon grijpen en zich aan het schip optrekken. „Scheelt er iets aan juffrouw?" vroeg hij, terwijl hij over de verschansing klom. Het meisje, dat naast het stuurrad geknield lag, keek hem aan met groote, smeekende oogen, maar antwoordde niet, „Ze is te bang om te spreken", merkte Rob op. „Wat is er aan de hand met dit schip?" overeenstemming zal zijn gekomen en de aanbesteding spoedig zal volgen. Wat de dijken betreft is thans in den Dijkstoel overeenstemming berekt over het voorstel der bespreking van een en ander. Bij het zwemmen in de rivier de Waal is Donderdagmiddag de 22-jarige F. v. H. Verdronken. NOORD-BRABANTSCHE MAAT SCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Ter gelegenheid van het 50-jarig ju bileum der Noordbrabantsche Mij. va Landbouw zal op 7 Juli a.s. om 10 uur 45 in het Zuid-Hollandsche Koffiehui te Breda een buitengewone algemeen e vergadering worden gehouden. Hierop zal de voorzitter, de heer P. M. Sneep, een lezing houden over het onderwerp: Het 50-jarig bestaan de Mij. en de hee H. Douwes, voorzitter van de Gronin ger Maatschappij van Landbouw over het onderwerp: Waarom vraagt de Landbouw steun, in welken vorm vraagt hij dien en wat moet hij doen om dier, steun te verkrijgen. Na de vergadering zal een Noordbra bantsche koffietafel worden gebruikt Daarna wordt van 14.30 uur tot pl. 18.15 uur een rijtoer gemaakt door het Westen der Provincie, waarbij ge reden zal worden van af Breda door het Liesbosch over Leur, Zevenberge Klundert, Fijnaart, Stampersgat, Dinte loord, Steenbergen, Wouw, Roosendaa Etten, Breda. Een kijkje zal worden g - nomen op 't Aardappelcontroleproefvel der Maatschappij te Zevenbergen, te wijl ook de Coöp. Vlasfabriek te Di teloord zal worden bezocht. Om 1 uur wordt aangezeten aan een dine o WAARSCHUWING. Meermalen reeds heeft den Plante - ziektenkundigen Dienst gewaarschu\ d tegen eenige personen, die er hun werk van maakten zich bij boomgaardbe zitters aan te bieden voor de bestrijding van plantenziekten in hun vruchtboo- men door middel van bespuiting, maar aan wier werk, noch aan de door hen gebruikte middelen eenig vertrouwen kan worden geschonken. Er bestaat thans aanleiding om de ze waarschuwing voor alle tuinders en bezitters van particuliere tuinen te her halen, omdat gebleken is, dat de hier bedoelde personen, tegen wier werk zaamheid door den Commissaris van Politie te Wageningen reeds eenige ma len openlijk is gewaarschuwd, hun prak tijken niet meer beperken tot de be zitters van boomgaarden, fruit en par ticuliere tuinen, maar dat zij zich nu ook tot groenten- en bollenkweekers wenden. Zoo hebben zij zeer onlangs hun diensten aangeboden aan een to- matenkweeker voor de „bestrijding van ziekten" in een tomatenkas voor een bedrag van f45.terwijl het gewas in die kas in het geheel geen bestri ding noodig had. Ten ernstigste zij daarom iedereen gewaarschuwd niet in te gaan op a 11- biedingen voor de bestrijding van plan tenziekten door rondreizende lieden, daar de deugdelijkheid en de noodza kelijkheid van de bestrijdingen, die zij willen uitvoeren in geen enkel opzichi vaststaat. Inlichtingen over de nood zakelijkheid van bestrijding, de deug delijkheid van de daarbij te gebruiken middelen en de te volgen methoden, kunnen kosteloos verkregen worden b den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en bij de op verschillende plaatsen werkzaam gestelde ambtenaren van dien Dienst. Lessen tot na geslaagd te zijn .voor examen. Tel. no. 18. WIJK Kerkstraat B 44. RIJWIELEN Naai- of Waschmachine bij Aanbevelend A. J. den Koet Aalburg. Nieuwsblad Een beslagen tong is een vrij zeker bewijs van slechte spijsvertering en verstopping. Ook voor kinderen zijn Foster's Maagpillen, het bekende laxeermiddel, uitstekend. 0.65 per flacon. «SHPsaaeri wiiii iiiam iiflawuwvaniwiiniiiiiiii 11mm ihiii 1111 1 11 'ittnaijftmutui um nun ui Leen Ai Rijden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5