Dit nummer bestaat uit 2 maden ACCA SEIPROMA FEUILLETON Zomersproeten Sprutol. Bij alle Drogisten. Binnenland. Uitgave: Firma K J. VEERMAN, Heusden. No. 5138 Woensdag 8 Juli 1931. Buitenland. UND VAN alte^ Dit blad verschynt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnamantsprgs: par 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 4.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertenttén van 16 regels 90 cent. Elke regeï meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur em Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. VREESELIJK DRAMA. Uit Londen wordt gemeld Donderdag heeft zich op een farm nabij Brisbane een ontzettend drama afgespeeld. Toen des morgens vroeg één der knechts op de farm kwam, bleek het woonhuis geheel te zijn afgebrand. In de nabijheid vond hij het lijk van den farmer met afgerukten sche del. Het onderzoek wees uit, dat de man zelfmoord had gepleegd door een aantal dynamietpatronen aan zijn hoofd te be vestigen en deze tot ontploffing te bren gen. In de puinhoopen van het woonhuis vond men de verkoolde lijken van de vrouw en de vier kinderen, die waarschijnlijk van te voren door den farmer in een vlaag van verstandsverbijstering waren vermoord, waarna hij de woning in brand stak en zelfmoord pleegde. OVERVAL. Vrijdagnacht is de Stadsspaarbank te Landsberg in het district Halle door roo- vers overvallen. Vier gemaskerde roovers drongen de slaapkamer van den beheerder Franze binnen en dwongen hem met re volvers hun de sleutels van de brandkast te geven. Terwijl twee roovers met re volvers Franze en zijn 20 jarigen zoon in bedwang hielden, haalden de beide anderen de brandkast leeg en sloten vervolgens alle deuren, terwijl tevens de telefoonlijn werd afgesneden. In een gereedstaanden auto wisten de indringers met een buit van 3700 Mark te ontkomen. o OVEREENSTEMMING TUSSCHEN AMERIKA EN FRANKRIJK BEREIKT. Vrijdagavond is eindelijk overeenstem ming bereikt tusschen Amerika en Frank rijk inzake president Hoover's voorstel. Frankrijk ziet af van den eisch, dat een deel van het bij de B.I.B. gereserveerde bedrag der Duitsche storting in marken ook voor andere landen dan Duitschland wordt aangewend. Deze landen zullen, als het noodig is, op andere wijze worden geholpen. Als terugbetalingstermijn wordt een veel langere periode aangenomen dan de 5 jaar, die Frankrijk aanvankelijk wilde toestaan. Ten aanzien van het voornaam ste struikelblok voor Frankrijk, de ver plichting tot storting van 456 millioen goudmarken als Duitschland over één jaar zijn recht op een moratorium doet gelden, wordt een regeling voorzien, volgens welke de verplichting tot het doen van die stor ting door de gezamenlijke onderteekenaars van het Young-plan wordt overgenomen. Nu blijft nog over de goedkeuring van de Novelle naar 't Hoogduitsch ERNST ECKSTEIN. EED EE! EE] O 5.) Eurydice trad den zuilengang in, toen Acca voor den ingang van haar ver trek haar naam riep. De slavin hield zich, alsof zij van niets wist. „Is je avondwandeling eindelijk al- geloopen?" vroeg de jonge vrouw. Daarbij zag zij haar scherp in het gelaat. De slavin vertrok zelfs de oogleden niet. „Ik wilde juist ter ruste gaan. Ver beeldt u, meesteres, in het park, waar ik een oogenblik op de Dianabank rustte, ben ik onbewust ingesluimerd. En mijn hoofdpijn is gelukkig weg. 't Is de vraag of Acca Sempronia de onbeschaamde huichelaarster geloofde. In elk geval deed zij zich zoo voor. Zij eischte een frisschen dronk en zei- de toen met eigenaardigen nadruk: „Sluit de deur van 't voorvertrek Ik slaap onrustig, 'tls mij, als waar den er spoken en allerlei booze de monen rond." „Zooals gij beveelt, meesteres, of schoon het thans niet de juiste tijd voor spoken is." „Als mijn echtgenoot van mij ver ander e schuldeischers van Duitschland te verkrijgen. KIJKT NIET Urr~HET RAAMPJE 1 In den D.-trein BerlijnFrankfort keek een 16 jarige gvmnasiast uit het raampje. In een tegemoetkomenden trein geraakte een portier los en sloeg den jongen tegen het hoofd. Het hoofd van den gymnasiast werd verbrijzeld. De vader, die hem te Frankfort a. d. Main aan het station op wachtte, kon slechts het lijk van zijn zoon in ontvangst nemen. verdwijnen in korten tijd geheel door Pot 90 ctTube 50 ct., Zeep 60 ct. JONGENSRUWHEID. Een 14-jarige leerjongen van een boer te Heidorff in Beieren wilde de 17-jarige dochter van den boer eens laten zien hoe goed hij boksen kon. Hij gaf het meisje een tik en deze kwam zoo ongelukkig aan, dat het meisje ineenzeeg. Hoewel er onmiddellijk doktershulp aanwezig was, is zij eenige oogenblikken later overleden. EEN BANGE LEEUW. Te Cremona ontsnapte tijdens een circus voorstelling een leeuw, waardoor een paniek ontstond onder de toeschouwers. Maar de leeuw was nog angstiger dan de toeschou wers en kroqj onder een circuswagen. Het dier was zeer blij, weer in zijn kooi te zijn. OVERVAL OP EEN DORP. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft een bende van zestig tot een niet onderworpen stam behoorende Bedouienen een overval gedaan op een onder Fransch protectoraat staand dorp in het Zuiden van Marokko. Toen de Bedouienen het dorp binnendrongen en trachtten het te plunderen, stuitten zij op hevig verzet, zoodat 40 hunner tijdens het vuurgevecht, dat ontstond, werden gedood. Veertien slaagden erin te vluchten. Van de dorpe lingen werden 5 ingezetenen, waaronder het opperhoofd, gedood. o EEN DORP PROOI DER VLAMMEN. In het plaatsje Hohendorf bij Wolgast is Vrijdagmiddag in het schoolgebouw brand uitgebroken, die sterk begunstigd werd door een krachtigen wind en zich zoodoende snel verbreidde. Ofschoon de brandweer uit Wolgast en Reichswald spoedig ter plaatse was, grepen de vlam men toch nog de beide belendende per- ceelen aan. Er werden 20 huizen in de asch gelegd 30 huisgezinnen zijn hierdoor wajderd is, mompelde Acca Sempronia, is het altijd tijd voor de geesten." Zij legde zich ter ruste, maar ont waakte spoedig. Zij dacht aan Titus Arruncus, van wien zij geen hartelijk afscheid had genomen, want haar wei gering, met hem naar 't akelige An- tiochie te trekken, had den wakkeren, offervaardigen man zeer ontstemd. Toen zij eindelijk bij het schemeren van den morgen (insliep, verscheen haar ge maal in den droom, maar niet toornig, zooals hij van haar gegaan was, maar vriendelijk. Hij prees haar met harte lijke woorden. Je bent dapper ge weest, Acca Sempronia, riep hij haar met trotschen glimlach toe. Je hebt jouw eer en de mijne verdedigd. Ik dank je Ik acht je en ik heb je lief. IV. Acca Sempronia besloot, de onge looflijke gebeurtenis van dien nacht geheim te houden; daar zij vermoedde, dat ook Septimius het avontuur zou geheim houden. Twee dagen later vernam zij van een vriendin, dat de jonge man, die ove rigens mededeelde, dat hij door een onbeknede verwond was geworden, en gevaarlijken toestand verkeerde en door zijn troostelooze moeder en den ouden familiedokter Eulogius verpleegd werd. Bij dat bericht gevoelde Acca zich pijnlijk aangedaan. Al gevoelde zij, dat zij met hare krachtdadige verdediging geheel in haar recht was, en dat zij in het zelfde geval weer zoo zou han delen, toch lag het haar zoo zwaar op de ziel, dat zij door de macht der omstandigheden schuldig was aan den dood van een mensch, van een voor dakloos geworden. Ook vee ging bij den brand verloren. De meeste huizen hadden strooien daken. De brandweer had met buitengewoon veel moeilijkheden te kam pen, waarvan de grootste wel was, dat de meest nabije plaats, waar water te vinden was, ver van den brand was ver wijderd, zoodat zeer lange slangen ge bruikt moesten worden. In den loop van den avond gelukte het het vuur in zijn loop te stuiten. DRIE HUIZEN AFGEBRAND. Zaterdagmiddag is in een heerenhuis aan de Hoofdvaartkade te Bloemendaal brand uitgebroken met het gevolg, dat binnen een uur drie huizen tot een puin hoop werden. Deze drie heerenhuizen waren onder één rieten dak gebouwdeen z.g.n. brand vrij dak. Een der huizen was onbewoond van het tweede huis was de familie af wezig van het derde, het hoekhuis, was alleen de heer des huizes, de heer De Hondt, thuis. Hij begaf zich te ongeveer half zes naar de badkamer en stak den geyser aan. Onmiddellijk sloeg een groote vlam naar buiten de vlam schijnt ook door de afvoerpijp het dak te hebben bereikt. De heer De Hondt bemerkte althans, dat het rieten dak brandde. Daar breidde het vuur zich zoo snel uit, dat in enkele minuten het gemeenschappelijk dak der drie huizen in een vuurgloed stond. De heer De Hondt vluchtte zijn huis uit. Intusschen was de brandweer ge komen, die met 10 stralen van de motor spuit het vuur aantastte, maar er was geen houden aan. De vlammen grepen zeer snel om zich heen, met het gevolg, dat de drie huizen binnen een half uur één groote vuurzee waren. Toen tegen half zeven de vlammen zakten, was er van huizen en inboedels niets anders over dan een paar muren. De voorgevels der huizen moesten, met het oog op gevaar voor instorting, worden omvergehaald. Verzekering dekt de schade. BRAND. Te Woerden brak brand uit bij J. J. Noordam aan de pannebakkerij. In tijd van een ommezien stond een schuur in lichtelaaie. Door tijdig ingrijpen van de Woerdensche brandweer bleef het woonhuis gespaard, doch de groote schuur, met hooi gevuld, ging in vlammen op. Ook een auto verbrandde. MIJNONGELUKT°~ In den nacht van Vrijdag op Zaterdag geraakte in de Oranje Nassau Mijn II te naam jongeling, die door zijne moeder zoo innig werd bemind, en die, zooals zij dacht, slechts in blinde hartstocht en niet met berekende arglistigheid had gehandeld. Septimius Caulex had zeer zeker een les, een terechtwijziging een tuchtiging verdiend; maar, zoo dacht zij nu, toch niet den dood. De zaak hield haar zoo ernstig bezig, dat zij bij dag en nacht nauwelijks aan iets ajnders kon denken. Honderdmaal vroeg zij zichzelf af, of het niet mo gelijk zou geweest zijn, den indringer schrik aan te jagen, zonder van haar wapen gebruik te maken. Maar hij had haar zoo'n hevigen schrik aangejaagd, dat haar de kracht van kalm overleg ontbrak. En de tijd was zoo kort, en zijn oogen vlamden zoo wild en spook achtig.... Wie kon 't in haar laken, dat de angst haar bezield had met een moed, dien zij nu betreurde? Onder den indruk van zulke over denkingen veranderde haar oordeel langzamerhand. De misdaad van Sep timius, die zij eerst onverzoenbaar acht te, scheen haar thans veel minder ern stig, terwijl de bewondering voor haar eigen heldhaftigheid meer en meer ver dween. Zij noemde zich zelf wreed, en meende, dat zij te ver was gegaan. Liever dan die dolkstoot had zij moe ten wagen om hulp te roepen; haar angstgeschreeuw zou den stoutmoedi ge verjaagd hebben, voordat een der bedienden verschenen was. En meer dergelijke aanklachten en verwijten. Tegenover de kamerslavin, Eurydi ce, speelde Acca voortdurende de on wetende. Zij sprak zelfs met haar over het ongeluk, klaagde over de nachte lijke onveiligheid in de twee-millioe- Scbaesbergen de 18 jarige sleeper J. Broekhuyzen uit Nieuwenhagen bekneld tusechen een kolenwagen en een machine, met het noodlottig gevolg dat de jongen levensgevaarlijk werd gewond. Hij werd onmiddellijk overgebracht naar het St. Joseph Ziekenhuis, waar hy kort na aan komst is overleden. CONFECTIEFABRIEK AFGEBRAND. Een felle uitslaande brand heeft de Tilburgsche confectiefabriek der firma Gebr. Mutsaers aan de Zuid Oosterstraat in asch gelegd. Bij het schoonmaken met benzine van een buis vatte de benzine vlam, waarschijnlijk doordat, ondanks het verbod, bij het werk werd gerookt. De jongens, die met het werk bezig waren, lieten de brandende buis vallen en deze kwam terecht op de volle benzinebus, waaruit terstond een geweldige vuurzuil oprees. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat een veertigtal op de verdieping werkende meisjes langs de brandtrap moesten vluchten, waarbij enkelen zoo zeer door schrik werden bevangen, dat zij het bewustzijn verloren. Gelukkig was de brandweer spoedig ter plaatse en tastte met een zestal stralen op de motorspuit het geweldig naar buiten uitslaande vuur aan. Van het gebouw en den inhoud kon men echter nog slechts weinig redden. BADMEESTER VERDRONKEN. Een droevig ongeluk, hetwelk aan den 30 jarigen badmeester Bouman het leven heeft gekost, heeft te Breda plaats gehad. Eenigen tijd geleden werden de Leem putten heropend, een unieke zwemgele- genheid onder Dorst, waar honderden inwoners van Breda de zwemsport plegen te beoefenen. Mevr. R. kwam daar met haar 11-jarig dochtertje en wilde dit meisje in het diepe gedeelte van één der drie bassins laten zwemmen. Op de vraag van den badmeester Bouman of het meisje zwemmen kon, antwoordde Mevr. R. bevestigend. Nauwelijks was het kind te water of het riep om hulp, waarop Bouman geheel gekleed te water sprong. In haar doodsangst klampte het meisje zich aan den hals van den bad meester vast, waarop een vreeselijke worste ling ontstond. Nog wist Bouman het meisje boven te brengen, doch hij zonk daarop geheel uitgeput naar de diepte terug. Inmiddels schoot men van het heerenbassin te hulp. Eerst na tien minuten kon men het slachtoffer echter boven brengen. Tevergeefs werd getracht de levensgeesten weer op te wekken. Dr. Sluijters kon ten slotte slechts den dood constateeren. Bouman was een geroutineerd zwemmer en had nog den dag tevoren proeven nen-stad én droeg aan de sluwe per soon op, naar den toestand van den gewonde te vernemen. „Je weet kind," voegde zij er on verschillig bij, „Septimius Caulex is eeh vriend van mijn gemaal. Ik zou niet graag willen, dat mij gebrek aan deel neming werd verweten." 't Eerste bericht, dat Eurydice bracht, was niet hoopvol. Het was de vierde dag na de verwonding. De koorts was aanmerkelijk verergerd. De rechterarm zwol met elke minuut meer op. Ge durende den laatsten nacht had de zieke herhaaldelijk geijld. De arts was zeer bezorgd. Acca Sempronia ontving die mededeeling met groote zelfbehcer- sching. Zij uitte slechts een beleefd woord van deelneming. Later, toen zij echter alleen was, liep zij met sidde rende rusteloosheid door het vertrek heen en weer, werd telkens bleek en verjoeg den wolfshond, die snuivend tegen haar opsprong, zoo barsch weg, dat hij druipstaartend achter het rust bed kroop. Twee dagen later was het gevaar voorbij. De genezing ging daarna gere geld voort. Acca Sempronia heradem de. 'tWas toch een heerlijk gevoel, eindelijk van den last van onverdrage- lijke verwijten bevrijd te zijn en te mogen zeggen: uw gebed is verhoord; de onsterfelijke goden hebben 't ge vaar afgewend. Hoe meer intusschen de gezondheid van den jongeling verbeterde, des te meer kwam bij Acca Sempronia een andere gedachte op, die haar weer pijn lijk aandeed. Zoodra Septimius Caulex hersteld was, zou zij hem hier en daar weer te ontmoeten. Dat uitzicht van groote bekwaamheid afgelegd. Bo vendien was hij in het bezit van Se medaille voor het redden van drenkelingen. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. Crt. DE BRAND TÊTARNHEM. Ook het tweede kind, dat bij den brand in de G. A. Smitstraat te Arnhem ernstige brandwonden had opgeloopen, is aan de gevolgen overleden. Het derde kind wordt thuis verpleegd. GERED DOOR EEN HOND. Het vyfjarig zoontje van den heer Broer te Nieuw Lekkerland geraakte nabg de ouderlijke woning te water. De bonê van de familie sprong den knaap na era bracht hem aan den kant, waar het dier de wacht hield tot hulp kwam opdagea. •MO—J TWEE AUTO-ONGEVALLEN TE ELBUBGDRIE ERNSTIG GEWONDEN. Te Elburg is de auto van den hees- Stalknecht, wonende te Blaricum, tegen een boom gereden. De oorzaak was, dat de heer Stalknecht, die aan het stxrar zat, een sjaal voor zijn vrouw achteruit de auto wilde halen en hierdoor sip® stuur kwijtraakte. De heer Stalknecht werd ernstig in de maagstreek getroffen door het stuur van de auto, terwijl zijra vrouw een been brak en ernstige ver wondingen aan het gelaat opliep*. Na voorloopig verbonden te zijn, is zij naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd» Te Oosterdorp bij Elburg had eveneens? een auto-ongeluk plaats, waarbij de 72- jarige Beijman overreden werd en Ejpa beide beenen brak. Doordat de man doof was, hoorde hij de auto niet aankomeiv Den bestuurder treft geen schuldx DRONKEN ACETTER HET STUUR. Vrijdagavond heeft een chauffetss- vit Stad-aan-het-Haringvliet, komende uit de richting Nieuwe Tonge, te Middelhamfe den wielrijder J. v. d. Boom uit Nieuwe Tonge aangereden. Met ernstige wonden aan het hoofd en in bewnste- loozen toestand werd v. d. Boom in de sloot gevonden. Een geneesheer verleen de eerste assistentie, waarna de patiënt naar huis is gereden. Zaterdagnacht is V. d. Boom aan de gevolgen overleden. Naar ooggetuigen mededeelen reed de auto met een flinke vaart slingerende over den weg. De wielrijder reed aans den rechterkant. De chauffeur verkeerde onder den invloed van sterken dranh. Ongeveer een uur later had dezelfde chauffeur weer een aanrijding, thans te Melisant, met minder ernstige gevolgen» gaf de jonge vrouw een gevoel vara beklemdheid. Als het gebeurde eeuwig; geheim moest blijven, dan mocht rij} den herstelden jongeling niet onvrien delijker ontvangen dan vroeger. Maas kon zij dat? Was zoo'n voorval spoor loos te begraven? Zelfs bij den eer lijksten wil bleef het toch eert pijn* lijke zaak den juisten toon te vinden niet te koel en niet te vriendelijk. Ztj rilde, als zij zich voorstelde, hoe hij haar groeten, hoe hij haar aansprekea zou, en dat zij hem dan met gedwon gen kalmte moest beantwoorden. 0„ dat pijnlijk oogenblik Later was dan de zaak gemakkelijker, maar dat eerste wederzienAls haar echtgenoot dais slechts van zijn Grieksche reis teragj was. De aanwezigheid van Titus Ar runcus zou voor haar juist van veel waarde zijn. Hoe lang het duurde, des te mee® doorwoelden Acca Sempronia zulke ge dachten. Sinds zij vernomen had, dat Septimius weer voor de eerste maal was uitgegaan, gaf zij de namiddag uitstapjes naar 'tMarsfeld op, om hena niet te ontmoeten. Reeds zijn aanblBe zou haar tot verwarring en opgewon denheid brengen. Daar zij zich op den duur toch niet kon opsluiten, gaf zij op zekeren dag bevel, de draagstoel voor een wande ling in het zuid-westelijk gedeelte ira gereedheid te brengen. Aan het eincS der via Appia stapte zij met Eurydice uit, gelastte de blonde Sigambriërs ie wachten en ging te voet door de laat ste dwarsstraat, die langs tuinen e® landhuizen naar den oever van het ri viertje Almo leidde. (Wordt vervolgd)» voor het Laid nan Heusden en Alteia.de Langstraat en de Boimnelerwaard VAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 1