Boerenzoon, Burgerlijken Stand. Marktberichten Plaatselijk Nieuws. GEREHABILITEERD. Aneta seint uit Batavia: De ondercommissaris van politie G. J. v. S., die destyds door de vorige politie leiding verdacht van laakbare handelingen «i deswege werd geschorst, is thans ge rehabiliteerd. Zijn schorsing is opgeheven. DAMES GAAN VOOR 1 Kippendieven hebben te Ruurlo bij den landbouwer K. hun slag geslagen. Een 40-tal jonge hennen is medegenomen. Op een achtergelaten briefje hadden ze geschreven„De dames hebben we sneegenomen, doch de heeren achterge laten". ALS KINDEREN MET LUCIFERS SPELEN. Het 4-jarig zoontje van den arbeider D. te Valthermond verbrandde doordat het kindje zichzelf in een schuur had opge sloten en met lucifers speelde. De schuur is eveneens verbrand. Zaterdag brandden de boerderijen van E. Wallinga en A. Meierink te Blesdijke <Fr.) tot den grond toe af. De oorzaak is het spelen met vuur door kinderen. Niets kon gered worden. Verzekering dekt de schade. GELDKISTJE GESTOLEN. Zaterdagavond tusschen 9 en 10 uur is by den poelier C. Sol in de Dorpsstraat te Zevenhuizen een geldkistje met f 400 ontvreemd. De dief heeft zich toegang tot het huis verschaft door een raam op te schuiven, waaronder een hor was ge plaatst. knapen, zeven en elf jaar oud, nog steeds spoorloos. De veldwachter ging vol ijver op zoek, met het resultaat, dat het andere deel van het avontuurlijk troepje des avonds omstreeks elf uur bij Bedum werd aangetroffen. Zoo ter neergeslagen hun vriendje was geweest, zoo opgetogen waren deze beide heer tjes. Ze hadden een reuzen-brand ge zien, waarover ze maar niet uit konden. Deze brand bleek evenwel slechts in hun verbeelding te bestaan, het vuur, dat zij wel hadden gezien, was kunst matig veroorzaakt voor een demonstra tie met brandbluschapparaten. Ook de ze knapen werden per fiets naar Gro ningen meegenomen. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) LOK GEVONDEN. ïn den nacht van Zaterdag op Zondag is in het sterrebosch te Schiedam het ïyk gevonden van een man N. G. genaamd, gewoond hebbende Simon Stevinstraat, aldaar. AAN ZONNESTEEK OVERLEDEN. Het tweejarig kindje van den heer H. Nieuwland te Dinteloord, dat Woensdag een zonnesteek bekwam, is Zaterdagmor gen aan de gevolgen overleden. VERDRONKEN. Vrijdagnamiddag om 6.15 geraakte bij de brug van De Constant Rebecquestraat te *s-Gravenhage een zesjarig jongetje M., wonende aan de Kleine Veenkade, te water. Een voorbijganger waarschuwde onmiddellijk den G.G.D., waarvan de Centrale post op zéér korten afstand van «de plaats van het ongeval is gelegen Inmiddels kwam ook de politie ter plaatse, die met behulp van een dreg trachtte het knaapje, dat geheel was ondergedoken, te vinden. Helaas gelukte dit niet spoe dig. Toen na ongeveer 20 minuten het knaapje naar boven was gehaald, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. NA DE VERKIEZINGEN. Een 83-jarige inwoner van Apeldoorn ontving bij de jongste verkiezingen voor de Prov. Staten de gebruikelijke oproe- pingskaart, benevens een voor zijn echt genoote, die echter reeds sedert 25 Januari 1930 is overleden. Hij deelde dit op den dag der stemming mede aan den voor zitter van het stembureau, waarbij hij de kaart van zijn overleden vrouw inle verde. Tot zijn verwondering ontving hij ook voor de onlangs gehouden gemeenteraads verkiezingen een oproepingskaart voor zijn echtgenoote. Men scheen er dus den vórigen keer al heel weinig nota van te Ihebben genomen, dat de opgeroepene seeds sedert anderhalf jaar was overleden. Nu de verkiezingen zijn afgeloopen, zou men meenen, dat hiermede de zaak ïiit de wereld was. Dit blijkt echter geensins het geval te zijn. Dezer dagen ontving de oude man een schrijven, be stemd voor zijn echtgenoote, behelzende, dat zij zich binnen tien dagen mondeling of schriftelijk moet verantwoorden voor den burgemeester der gemeente Apeldoorn, waarom zij hare stem bij de verkiezingen niet heeft uitgebracht. Bij niet-verschij- aaen zou zij gerechtelijk vervolgd worden ZIJ WILDEN DE WERELD IN. Het gebeurde in Onderdendam. De veldwachter van die plaats kwam des avonds om een uur of zeven een jongetje van ongeveer zeven jaar te gen, dat hem huilende en snikkende verklaarde, dat-ie verdwaald was. Hij woonde in Groningen en met twee vriendjes had hij afgesproken de wijde wereld in te trekken. Maar in Onderden- dam vond hij de wereld al wijd genoeg, temeer omdat hij in de omgeving zijn beide makkers kwijt was geraakt. De veldwachter stelde zich den angst van «de ouders in Groningen voor en besloot den knaap onmiddelijk te gaan afleve ren. Voor de autobus was het al te laat geworden, dus werd de jeugdige avonturier op den bagagedrager gezet «en de brave veldwachter peddelde naar de ouders, die hun ondeugenden jon gen met tranen van angst en vreugde in ontvangst namen. Ondertusschen waren de beide andere Iemand in ons dorp, is tot een geld boete veroordeeld wegens een overtreding zonder dat hij een dagvaarding thuis heeft gehad om voor het Kantongerecht te verschijnen. Hoe kan hij nu het best handelen R. J. v. W. De Burgemeester onzer gemeente woont geheel onnoodig in eene aangrenzende gemeente. Mag dit zoo maar en zoo niet hoe zit zooiets dan in elkaar E. X. Y. Ik heb van een persoon mondeling een een woning gehuurd en daarbij heb ik een stukje grond gehad voor groenten, voor 2 gulden per week. Nu heeft hij zonder iets tegen my te zeggen dat stukje grond gehouden. Zoodoende heb ik geen groenten of ik moet die koopen en ik blijf toch mijn 2 gullden betalen. Kan ik nu daar schadevergoeding voor vragen bijvoorbeeld 50 cents per week, of kan ik dat van de huur afhouden Een lezer van dit Blad. Mijn vader is dood. Met mijne moe der en twee broets drijf ik de zaak, n.l. een handel in manufacturen. We zitten dus met ons vieren in eene zaak, welke vader heeft nagelaten. Nu zou ik, pm bijzondere redenen, gaarne uit de zaak gaan. Kan dat, en zoo ja, hoe handel ik dan het best? W. Een koopman. Niemand kan genoodzaakt worden in onverdeelden boedel te blijven. Bij wei gering van een of meer der erfgenamen om tot de boedelscheiding mede te wer ken, moet U een advocaat-procureur in den arm nemen. Deze wendt zich dan tot de Rechtbank en de Rechtbank geeft dan vonnis waarbij scheiding en deeling wordt bevolen en waaby tevens een no taris wordt aangewezen. Iemand deed dezer dagen eene zwan gere vrouw schrikken, met als gevolg, eene doktersbehandeling. Kunnen nu de kosten dezer behandeling verhaald worden op den persoon, die de vrouw deed schrikken? H. B. E. De geheele questie vindt haar oorzaak in een onrechtmatige daad uwerzijds indien bewezen kan worden, dat de ongesteld heid der vrouw aan uwe schuld geweten kan worden. Kan dat bewezen worden, dan zijn de kosten van behandeling door den dokter voor uwe rekening. Ik heb een huis gehuurd dat door vertrek mijner kinderen voor ons te groot is geworden. Heb ik nu toestem ming van den eigenaar noodig, om een gedeelte aan een ander te verhuren? U. Een huurder. U mag een gedeelte van het door U gehuurd huis vrijelijk aan een ander ver huren onder uwe verantwoordelijk heid, tenzij U bij het aangaan uwer huurovereenkomst dat recht is ontzegd geworden. Kijk uw huurcontract even in om te zien of U het recht van zgn. wederverhuur is ontzegd. POEDEROIJEN. Over de maand Juni 1931. Getrouwd: H. Corn. v. Oos, 52 j. en M. G. v. Os, 42 j. Overleden Adr. Bok, 30 j.Corn. A. M. van Leeuwen, 72 j., wed. van J. Opstelten. NEDERIIEMERT. Over de maand Juni 1934. G b o r e n Peterke, d. van D. van Ooijen en G. H. Bouman. Getrouwd: G. Dekkers 24 jen A. Bodmer 23 j. EVV OUD RICHEM. Over de maand Juni 4931. Geboren: Albertus, z. van Jacob Viveen eu N. Baks. Getrouwd: J. L. G. Kingmans en A. W. H. Sonneveld. Overleden: Jan schaap, echtgenoot van A. PruijsenJohannes Berm, 69 j., echtgenoot van C. Jansen van Rosendaal. BREDA, 4 Juli. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 233 stuks vee, t. w. 51 stuks hoornvee, drachtige zeugen en 18 varkens, 164 biggen. Prijzen Kalfkoeien f tot f Kalfvaarzen f tot f Pinken f 70 tot f 160. Loopers f tot f Biggen f 8.tot f 15.p. stuk. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. Vette vaarzen 4852 4447. Vette koeien 38 —42 3437. Vette stieren 4043 36 39. Per K.G. levend gewicht Vette varkens 3842 De handel in slachtvee was niet vlot. Neiging tot daling der prijzen. Voor fok vee weinig belangstelling. De varkens handel matig met ophopende prijzen. De biggenhandel was goed. 11EUSÜEN. Op Zondag 16 en Maandag 17 Augustus zal de bedevaart naar Kevelaer door de Heusdensche processie plaats hebben. Zaterdag had de eerste ronde plaats van de groote seriewedstrijden uitgeschreven door de voetbalvereni ging „L.O.N.G.A." alhier. Alles was nauwkeurig geregeld en het geheel had een prettig verloop. De uitslagen van de wedstrijden was als volgt: De vriendschappelijke wedstrijd L.O. N.Q.A.S.D.O., eindigde na een span- nenden wedstrijd in een gelijk spel 1—1. De tweede "wedstrijd „Wilhelmina" WijkSparta" Vrijhoeve, eindigde ook in gelijk spel n.l. 22. Wilhelmina wist de 5 strafschoten „die na afloop ge geven werden, met 3—2 te winnen en komt daardoor in de volgende ronde. De laatste wedstrijd Juliana" Heus- den„Neerlandia" Kaatsheuvel, werd door Juliana met 32 gewonnen. Zaterdag a.s. zal de serie worden voortgezet met de volgende wedstrijden. Demi-finale 45 uur: Wilhelmina WijkJuliana Heusden. Afmatting 5—6 uur. L.O.N.G.A.—S.D.O, Sprang. Finale 67 uur. Winnaar demi-finale S.D.O. ALMKERK. J.l. Zondagmorgen werd alhier in de Geref. Kerk een gift van f 25. gecollecteerd voor de kerk. Op Vrijdag 10 dezer, 's avonds 7 uur, hopen de leden v. d. medische zending in de consistoriekamer der Ger. kerk eene vergadering te houden. Zomerringverg. van Bondsring „Altena-Zuid", van J.V. op G.G., D.V. op Donderdag 9 Juli a.s., n.m. 7.30 uur O.T. in de Geref. Kerk alhier. Agenda: 1. „Bileam", door J. Klop vanNieu- wendijk. 2. „Maar eenmaal jong" door G. Raams van Dussen. Biedt zich aan 19 jaar, wil graag alle boerenwerk leeren, kost en inwoning vrij, plus eenig loon; 2 jaar in de kweekerijen gewerkt. Kan chauffeeren. v.g.g.v. Zag zich graag den 17en Augustus geplaatst. Brieven onder letter B bureau van dit Blad. ANDED. De uitslag van den Zaterdag j.l. alhier gespeelden voetbalwedstrijd, tus schen Sparta II en Wilhelmina II uit Wijk, was 4—3, ten voordeele van Wilhelmina. Aan de brug bij de z.g. Baksche kade kwam de marechaussée Ph. Fr. Borgo uit Waalwijk met zijn motor te vallen. Hij bekwam daarbij een dub bele beenbreuk. Dr. Giesberts uitWou- drichem verleende geneeskundige hulp, waarna hij per auto naar het zieken huis werd vervoerd. De motor is ver moedelijk door het mulle zand geslipt. We vernemen althans, dat Borgo niet hard reed. D. van Tilburg alhier kwam de zer dagen zoodanig te vallen, dat hij naar het ziekenhuis te Gorinchem moest worden overgebracht. Voor een te bouwen woonhuis voor C. Snoek alhier, waren de laag ste inschrijvers H. van Noorloos alhier, metselwerk; D. G. Mans, timmerwerk; B. Versluys, verfwerk. We vernemen, dat het werk is gegund. De landbouwer Chr. van Andel geraakte met een wagen hooi van den dijk. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, zoodat dit ongeval met eenige materiale schade afliep. BRAKEU. Vrijdag j.l. ontwaarde de heer S. E., rijkswaker op een zandzuiger, een drijvend lijk in de rivier de Waal. Door middel van een touw sleepte hij het lijk, dat reeds in staat van ont binding verkeerde, naar den wal. Bij onderzoek bleek het den negen en twin tig jarigen schipper Jean Levez te zijn, die op 30 Juni j.l. te Nieuwaal door verdrinking om het leven kwam en welke te Gent woonachtig was. Het lijk is Maandag j.l. op de be- graafpaalts alhier ter aarde besteld. RRAKEU. Ter bekoming van kostelooze rijwiel plaatjes zal zitting worden gehouden op Zaterdag 11 Juli: te Poederoijen n.m. 2 tot 3 uur bij M H. Bok; te Aalst n.m. 3y2 tot Al/„ uur bij Sterk (Pauw) te Brakel n m. 2 tot 31f2 uur op het Gemeentehuis te Zuilichem n.m. 4 tot 5 uur op het Gemeentehuis op Woensdag 15 Juli: te Kerkwijk v.m. 10 tot li1/* uur °P het Gemeentehuis op Zaterdag 18 Juli te Rossum n.m. 2 tot 3 uur op het Gemeentehuis te Gameren n.m. 2 tot 31/2 uur in de Openbare School CAPEULE. In verband met zijn aanstaand vertrek naar Schelluinen, zal Ds. Boi- kensteijn uit 's-Gravemnoer a.s. Zon dagmorgen voor de Ned. Herv. gem. a.d. Loonschendijk, voor welke gem. Z.E. meermalen vacaturebeurten ver vulde, zijn afscheidsrede houden. Dezer dagen had in de Nieuw- straat alhier een aanrijding plaats tus schen een auto van de Mij. Wegen bouw en den melkrijder C. V. Behou dens eenige materiale schade liep dit ongeval betrekkelijk gunstig af. Een meisje van J. v. D. had het ongeluk onder een hooiwagen te ge raken, met het ongelukkig gevolg, dat het wiel over haar been ging. Genees kundige hulp was noodzakelijk. J.l. Maandagmorgen brandde de woning van A. W. aan de Nieuwe- vaart door onbekende oorzaak tot den grond af. Van den inboedel kon slechts weinig gered worden. Naar we ver nemen dekt verzekering de schade. De postduivenvereen. „De Lucht vaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart, hield j.l. Zondag gecombineerd met de Kaatsheuvelsche vereeniging „De Getrouwe Duif" een wedvlucht vanuit Limoges, met den volgenden uitslag: P. v. d. Velden 1, 6, A. Versteeg 2, 4; P. Nieuwenhuizen 3; C. Con- stanje 5; H. Netten 8 en P. Snoeren 9. Eerste duif 6.10.28. Laatste 7.28.1. GIESSEN. De jaarlijksche paardenmarkt be hoort alhier weder tot het verleden. Er werden slechts weinig paarden aan de markt aangevoerd, terwijl de handel traag was. De kermis, welke Vrijdag- en Za terdagavond werd gehouden, heeft een goed verloop gehad. Er heerschteeen gezellige sfeer en er werd geen wan klank vernomen. Echter wordt de kermis als de paar denmarkt jaar op jaar minder en trek ken beiden minder belangstelling. Toch zouden de ingezetenen dezer gemeente de kermis niet gaarne afgeschaft zien. NEDERIIEMERT. Door grootere en kleinere bedra gen, bijeengebracht door bijna al de in gezetenen van de Zuidzijde dezer ge meente, hopen de kinderen der open bare school alhier, Donderdag 16 Juli a.s. per autobus een reisje te maken naar Nijmegen, onder leiding van het hoofd der school, de WelEd. heer W. Knoop. Aan alle en vooral aan hen, die, hoewel geen kinderen op school heb bende, toch hiertoe hebben bijgedragen, zij van deze plaats nog een woord van hartelijken dank gebracht. Donderdag j.l. maakten de leer lingen der hoogste klassen van de Chr. school aan de Noordzijde der gemeente, hoofd de WelEd. heer Zinkstok, on der leiding van het onderwijzend per soneel een reis naar Vlissingen. Het weder was heel mooi, zoodat de kin deren dubbel genoten. Men ging per autobus van K. Struik naar het station te 's-Bosch en vandaar per trein naar Vlissingen. Dankbaar voor al het ge- notene, arriveerde men des avonds weer in opgewekte stemming in de gemeente. SPRANG. Het 4-jarig dochtertje van zeke ren B. stootte een kop warme thee van de tafel, waardoor het eenige diepe brandwonden aan zijn hals op liep, welke door Dr. L. verbonden werden. Begunstigd door prachtig weer maakte j.l. Zaterdag de schooljeugd onder leiding van het onderwijzend personeel en bestuur, een uitstapje naar de Roestelberg, waar zij zich op zeer gezellige wijze hebben vermaakt. Ze werden onthaald op chocolade, limo nade en andere versnaperingen. Om c.a. 10 uur keerden ze in vroo- lijke stemming terug. SEEÉU.WIJK. Zaterdagavond speelde S.F.C. al hier gecombineerd met Sparta van Wou- drichem een voetbalwedstrijd tegen Uniras III uit Gorinchem. De uitslag was 30 ten voordeele van Unitas. Maandagavond had alhier op de straatweg een auto ongeluk plaats, wat nog bijzonder goed is afgeloopen. Een luxe auto raakte bij het passeeren van een andere auto, die plotseling in hield zijn achterwiel, waardoor eerstge noemde de macbt over zijn stuur verloor en via een boom in de sloot te recht kwam. De politie zal uitwijzen wie hier schuld treft. De zwaar beschadigde auto werd naar een garage gesleept. De in zittende kwam met de schrik vrij. WOUD RICHEM. Gedurende het tijdvak 26 Juni tot en met 2 Juli j.l. werden aan de vischmarkt alhier geen zalmen aange voerd. Besteed werd voor dikke pa ling 7075 ct.; dunne aal 3053 ct. snoek 4550 ct.brasem 2732 ct.; baars 1620 ct.; voorn 39 ct., alles per pond. De in deze gemeente gehouden inzameling van vrijwillige bijdragen ten behoeve van de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van f1125. De echtelieden P. J. Vink en J. Kentie alhier, hopen den 14en Juli a.s. hunne 25-jarige echtvereen. herdenken. WERKENDAM. De Zaterdagmiddag j.l. gehouden voetbalwedstrijd door W.V.V. I en H. V.B. te Hardinxveld, eindigde met 51 voor H.V.B.de wedstrijd gespeeld tus schen W.V.V. II en Paradijsvogels van Gorinchem werd door laatstgenoemde met 101 gewonnen. Het zoontje van den heer J. J. v. O. alhier was aan het spelen met een hond, op een gegeven moment werd hij zoodanig door dit dier ïn zijn rechterbovenbeen gebeten, dat hier door een gapende wond ontstond en hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Donderdag j.l. werd door de Herv. Jongemeisjesvereen. „Fébé", on der leiding van de dames Bogers en Schalkwijk, een pleizierreis gemaaktper autobus van Westerhout, naar Breda, Oosterhout en omgeving. 's Avonds te plm. half elf keerden zij huiswaarts. Jammer was het dat de kersenboom gaard te Meeuwen reeds gesloten was, aangezien het doel was, ook hier een bezoek te brengen. Naar wij vernemen, hopen de leerlingen der Rehobothschool, hoofd de heer van Herp, onder leiding van het personeel, 29 Juli a.s. een school reis te maken naar Arnhem en Om streken. De heer W. v. Dam te Sloten, die werd benoemd als Hoofd der Herv. Chr. school alhier, heeft deze benoe ming aangenomen. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. Mijnlieff, slaagde dezer dagen voor het propaedeutisch examen in de geneeskunde. De Eerw. Heer J. Jonker, cand. der Geref. Kerken, heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Zuidbroek aan genomen. De heer A. v. Hartingsvelt, on derwijzer aan de Rehobothschool alhier, slaagde dezer dagen te 's-Hertogen- bosch voor het Esperanto-examen. ZUILICHEM. Beroepen tot predikant bij de Geref. Kerk alhier, de heer W. van den Bos, candidaat te Nijkerk. ZALTBOMMEL. Veiling 4 Juni. Op de heden gehouden veiling werd besteed voor: Deutsch Evern I 613 ct. p. pond. Madame Matöt 916 ct. p. pond. Frambozen 1430 ct. p. pond. Aanvoer D.E. 900 pond. Aanvoer M.M. 4700 pond. i Meikersen I 2228 ct. per pond. Meikersen II 718 ct. p. pond. Volgers I 1428 ct. p. pond. Zwarte kersen 20—22 ct. per pond. Napoleons II 11 ct. p. pond. Roode bessen 620 ct. p. pond. Zwarte bessen 6 ct. p. pond. Roode kruisbessen 37 ct. p. pond. Netmeloenen 60 ct. p. stuk. Wagenaars 2730 ct. p. kilo. Tuinboonen 6 ct. p. kilo. Doperwten 10 ct. per kilo. Roodekool 79 ct. p. stuk. Bloemkool 6 ct. p. stuk. i Eerstelingen 4i/271/2 ct. p. kilo. Blauwrputten óy27 ct p. kilo. Eigenheimers 61/28 ct. p. kilo. Muizen 6 ct. p. kilo. Schoolmeesters 5y26i/2 ct. p. kilo De heer N. E. G. A. van Maren alhier, behaalde bij de gehouden oefening der Vrijwillige Burgerwacht, de zilveren draagmedaille als Koningschutter 2e klasse. Gedurende het 121/,;-jarig bestaan is dit de eerste maal dat zoo'n medaille is uitgereikt. NIEUWENDIJK. Deze week geraakte de groote meubelauto van de Waalwijksche Meubel- handel, toen men achteruit reed, bij H. d. R. in een diepe modderput. De auto zakte er tot over de wielen toe in, zoodat men ze er onmogelijk uit kon rijden. Juist was bode H. in de nabijheid. Deze plaatste er zijn auto voor en trok zoo doende het gevaarte de modder uit. De schade aan de auto wordt door verzeke ring gedekt. Zjj, die in het bezit wenschen te

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2