Tweede Blad k 5138 Woensdag 8 Juli H E USD E N. P. J. SGHETSELAAR Spreekuren 10-12 en 1-3 Jan Geertzen, 's-BOSCH, voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. De groote voordeelen Parijsclie Modebrie ven. Doorzitten Burgerlijken Stand Hötel Café Billard Restaurant Uitspanning LINOLEUM KROMMENIE F. SCHREUDER&Zn. Bedden-, Matrassen en Meubelhandel. Ruime Autogarages. BEHOORENDE BIJ HET Nieuwste snufjes in ondergoed en tafellinnen. Zijde overheerscht. Fantastische toepassingen van kant en garneersel. Een enkel stukje zijden ondergoed dat was in vroeger jaren een groote luxe. Maar zoo zeer zijn onze opvattingen in den loop der jaren ten opzichte van luxe veranderd, dat we nu bijna met dédain vragen„wie draagt er nu geen zijden ondergoed De winkels leggen er vol met zijden onderjurken, zijden combinations, hemden, enz. Het is alles zijde wat men draagt, al is het dan ook lang niet altijd echte, en stoot ons soms de harde, brutale glans van goedkoope kunstzijde artikelen af. Roze overheerscht. Wanneer we zoo de collecties bekijken, kunnen we gerust zeggen, dat de kleur roze overheerscht. Roze in alle tinten, van heel teer tot diep roze, van roze waarin de tint lila overheerscht tot de warme zalmkleur die bijna in oranje overgaat. Naast roze zien we verder verschillende zachtgele tinten en champagne-kleurige nuancen en verder vooral lichtgroen. Veel kant. De meeste dessous we kunnen bijna wel zeggen alle zijn met kant gegarneerd. Of we nu goedkoope quali- teiten zien of beeldige crêpe de chine exemplaren, de garneering is gelijk. Het duurdere ondergoed heeft na tuurlijk een versiering van mooie fijne kant, het goedkoope goed toont dikwijls grove kant die men maar niet van te dichtbij moet bekijken, maar de hoofd indruk van beide soorten artikelen blijft dezelfde. Als men op eenigen afstand voorbij komt, is het zeer moei lijk eenig onderscheid te ontdekken. Eigenaardig is de wijze waarop men op het oogenblik de kant aanbrengt. Ze wordt niet meer langs, maar inge zet. Heel dikwijls met min of meer spitze punten, maar ook met figuren en motieven, Bloemen en bladerwerk van kant zetten zich soms van voren tot bijna aan de taile voort. Meestal is de kant oker, beige of champagnekleurig, in elk geval vertoont ze een gele nuance. Slechts zelden za gen we witte kant en een heel enkelen keer zachtroze. Behalve kant worden ook ajoerrandjes en héél fijnjborduursel gebruikt, even als ook tulle, met motiefjes geborduurd. maar|alles klein en zeer fijn. 63® Veel fantasie. Verwonderlijk is de fantasie waarmee ons moderne ondergoed gemaakt is. We zagen b.v. een pyama van roze zijde met een soort puntig uitgesneden narrenkraag in iets lichtere tint. Deze kraag was bedrukt met speldeknop. Deze fantasie wordt echter niet alleen op zijden dessous aangewend. Ook lin nen, voile, batist en gewoon katoenen ondergoed is allerleukst en smaakvol gemaakt. We vinden hier heel veel ajourrandjes toegepast, maar vooral gar neering met andersgekleurde biesjes. Lichtgroen is met roze afgezet, roze met lichblauw, enz. Vele nachtjaponnen zien er uit als kleurige zomertoiletjes, terwijl in het fijne genre men bijna geneigd is aan avondtoiletten te denken. Het beeldige roze of groen zijden gewaad, rijk met kant gegarneerd, en gecomple teerd door een kort manteltje van de zelfde stof, gelijkt al heel weinig op een nachthemd. Mooi tafelgoed. De toenemende luxe valt ook op ander gebied te constateeren. Ik geloof dat we nog nooit tevoren over zulk mooi en rijk tafellinnen de beschikking had den als in den laatsten tijd. De naam tafel-linnen past ook niet meer, want vele der tafellakens die men mij toonde, waren van kunstzijde vervaar digd. Sommige waren vierkant of lang werpig, andere rond geweven, afwisselend bestaande uit banden licht en donker champagne, licht en donkergroen of geheel roze met een iets donkerder rand. Bij elk dezer tafelkleedjes behoorde een stel kanten kleedjes in gelijke kleur voor onder borden en schalen te leggen. Andere tafellakens waren van bijna groen of lilalinnen met een breeden uit tulle rancj waarop motieven van linnen in groeai of lila geappliqueerd waren. Keurig waren ook tafellakens met veelkleurig borduursel of met leuke streepen of blokken in prachtige, warme kleuren. Het een was nog mooier dan het ander. Alleen schijnt het mij dat die bijzondere mooie tafellakens niet meer aan hun doel beantwoorden, een goed waschbare beschutting te zijn voor de tafel. Want men is doodsbang er een vlek te maken en het is beslist onaan genaam om met zoo'n fijn servetje een vetten mond af te vegen. Men krijgt het gevoel daar maar liever een zakdoek voor te nemen en het mooie „kleedje" te sparen. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- schen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonne ment te nemen op „Het Nieuwe Mode blad." Dit uiterst practische Nederlandsche modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgevers dezer courant tegen sterk gereduceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nieuwe Modeblad twee maal per maand ver schijnende in 16 bladzijden met tel kenmale 2 gratis knippatronenbladen, bedraagt slechts f0.95 per kwartaal, franco per post fl.25. bij Wielrijden en een door de Zon verbrande Huid. Schrijnen en Smet ten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL ONDERZOEK GROOT VERLOFGANGERS. Het nader onderzoek over de groot verlofgangers van de lichtingen 1919 en 1922 in het Indeelingsdistrict 's Her togenbosch is geregeld als volgt Te Bergen op Zoom op 10 Juli voor de verlofgangers uit de gemeenten Bergen op Zoom, Halsteren, Wouw, Steenbergen, Dinteloord, Putte, en Ossendrecht. Te Oss op 11 Juli voor de gemeenten Oss, Lith, Heesch, Gefïen, Berghem, Ravenstein, Grave, Herpen en Schayk. Te Roosendaal op 13 Juli voor de ge meenten Roosendaal c. a., Standdaarbui- ten, Zevenbergen, Oudenbosch, Rucphen, Hoeven, Willemstad en Klundert. Te 's Hertogenbosch (Stadhuis ingang Ridderstraat) voor de gemeenten 's Her togenbosch, Engelen, Rosmalen, St. Michiel- gestel, Alem c.a., Berlicum, Vught, Crom- voirt en Boxtel. Te Eindhoven op 17 Juli voor de ge meenten Eindhoven, Geldrop, Waalre, Hee- ze, Son c. a., Neunen c. a., Veldhoven, Bergeijk, Luijksgestel, Valkenswaard, Leen de, Dommelen, Bilthoven, Reusel c a. Best, Maarheeze en Budel. Te Waspik op 18 Juli voor de ge meenten Eethen, Veen, Oudheusden, Waal- wyk, Loon op Zand, Waspik, Sprang-Capel- le, Geerlruidenberg en Raamsdonk. Te Cuyk, op 24 Juli voor de gemeen ten Cuyk Mill c.a., Beers, Haps, Oeffeit, Oploo, c.a., Wanroy Maashees c.a., Vier lingsbeek en Beugen c.a. AUMKEKK. Over de maand Juni 1931. Geboren Arend, z. v. C. Lagrouw en H. Baks; Jeanette, d. v. G. J. de Vries en T. Okma; Jan, z. v. C. Ver hagen en M. v. d. Meijden; Antje, d. v. H. Zwart en C. Burghout; Hendrika, d. v. H. Groenevelt en A. C. v. Helden; Aart, z. v. W. Pullen en H. C. Nulten- boek; Arie, z. v. D. Dekker en G. v. Breugel; Hendrik, z. v. M. Boeve en C. A. de Graaf; Adriaan, z. v. C. Kolff en J. v. Eeten; Richardus Jacobus, z. v. J. A. van Dinteren en O. J. van Tilborg; Johanna, d. v. H. den Bok en P. Dekker. Ondertrouwd: Joh. Colijn en Chr. Ott. Scherff. Getrouwd: D. d. Haan, 49 j. en D. Heiblom, 29 j.; A. G. Pellicaan, 22 j. en J. W. van Beest 21 j.; H. Groene- veld, 30 j. en Cath. M. de Bok, 30 j.; P. de Graaf, 30 j. en W. Kamp, 27 j.; G. v. Vugt, 33 j. en Cl. Nieuwenhuizen 34 j.; A. Groeneveld 31 j. en G. Joh. Scherff, 28 j.; J. v. d. Stelt,, 24 j. en Adr. Ouwerkerk, 23 jaren. Overleden: H. v. d. Meijden, 78 j., echtgenoot van Joh. Vink; Wilh. van Tilborg, 37 j., echtgen. van A. Donkersloot. W. v. >Vugt, 3 jaren. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Juni 1931. Anna, dl v. J. Mynsler en S. Ie Sage; Adriaan, z. v. J. v. dl Schans en J. v. Baardwijk; Teuntje d. v. J. Spuy- broek en J. Korsten; Willem, zoon van J. A. van der Schans en A. Kerstens; Adriana Johanna, d. v. A. C. Metzke en H. C. v. Peer; Johanna Brigetta Catharina, d. v« J. Werther en E. M, Timmermans; Laurens Antonie, z. v. G. v. d. Hoeven ert J. M. Rijken; Pieter Antonius, z. v. C. J. Schellekens en P. A. Kuysten; Willem Johannes, z. v. C. J. Roubos en A. M. Kruyf. Getrouwd: L. Dijkstra, 43 j. en M. v. Houwelingen, 25 j.; H. A. v. Zuiliehem, 31 j. en L. Dijkstra, 21 j. O v e r 1 e de n A. Craayo, 91 j., wed. v. J. v. Loven; M. Vos, 72 j., echtg. v. J. Hoevenaren; J. Hoevenaren, 77 j., wed. v. M. Vos; Cl v. Zeist, 80 j., wedn. v. H. MoutTaaan; F. Ml de Jong, 76 j., echtg. van A. C. Goedhart; J. v. d. Hoeven, 74- j., wedn. v. J. P. v. d. Beek; W. Koenen, 74 j. I 110. Spoedig klommen ook ouwe Daan en Lorma aan dek. „"Wat scheelt er aan?" vroeg Rob nog maals, terwijl hij op het meisje toeliep. „Hoe komt U bier zoo alleen?" Als eenig antwoord deed het meisje een diepe zucht van uitputting hooien, liet het wiel los en zakte in elkaar. „Vlug Daan, ze valt hauw," riep Rob. 111. Voorzichtig pakte Daan het meisje op en bracht haar naar beneden in de kajuit, waar ze op een rustbed gelegd werd. 112. Onder de goede zorgen van Lorma kwctm het meisje spoedig bij, en nu vertelde ze wat er gebeurd was. De schoener behoorde aan een na burig zendelingenstation. Haar vader wa« duar leider van een uitgebreide nederzetting en\ vaak voer zij, geholpen door eenige inboorlingen-matro zen, over zee naar naburige nederzettingen. Maar de laatste maal was de bemanning haar ontr ouw geworden en had haar 'snachts stil verlaten, zon der eenig voedsel. Al dagen lang dreef ze ron*d, zonder uitzicht op hulp. De groote voordeelen van Linoleum Krom menie zijn de onver gelijkelijke kwaliteit,' de uitgebreide keuze fraaie dessins en het' gemakkelijk onder houd. Alle staalboe ken liggen bij ons, voor U ter inzage. Botermarkt 104 ^imgpnaEngi^iaimgB^ciinigimaBTaMiiiwiuiïnïiiffli Tandheelkundige, 1 GORINCHEM TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 Minvermogenden 9.30—10 v.m. 1 j^jgEïrg[nï31nïgKBCTE/ngE?gtnïgi5BGmlEii31niïlliïiffl fi van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. WIJ KOOPEN RIJWIELEN Naai- of v Waschmachine BIJ A. DEN H O E T I daar sltqen we altjjd goed. anbevelend A. J. den Hoet Aalburg. Nieuwsblad Verkrijgbaar bij: ZOEKT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5