LIMONADESIROPEN KEUNEN-MALINGRÉ EEN BETERE SOORT HE US DEN. l'Iaatselijk Nieuws. buitenland. Binnenland, koopt U van le BOSSCHE TANDHEELKUNDIGE INRICHTING A. J. RUITER DEN BOSCH, MARKT 44 hoek Pensmarkt (Voorstel van B. cn W. tot aanstel ling van een iglemeente-opzicliter (tij- fckdij'k). In verband met dit voorstel "hebben B en W. een instructie sa mengesteld. De Voorzitter, dit voorstel toelichten de, zegt, dat reeds meermalen in «ion raad over de noodzakelijkheid van de aanstelling v*an een opzichter gesproken is en het steeds meer en meer blijkt, dat de gemeente het op den duur niet zonder opzichter kan stellen, <die het technische opzicht uitoefent, üij het bouwen van woningen in ver band met de Landarbeiderswet, bracht die gemeente de aanvragers 1 pCt. in rekening voor toezicht, de rest betaal de de gemeente. B. en W. meenen, dat teen jaarwedde van f 400.genoeg is en ae gegadigde is daarmee accoord gegaan. Als deze nu echter na verloop Van 1 of 2 jaar om verhooging komt vragen, moet men niet zeggen, toen was hij er mede tevreden, want men weet immers niet hoe de groei van de gemeente zal toenemen. fi. en W. dorsten niet langer de ver antwoordelijkheid van het toezicht dragen, omdat de werkzaamheden ge regeld toenemen. Het ligt ook in hunne bedoeling den opzichter te belasten «net het toezicht bij den bouw van woningen voor „Vlijt gedijt". De instructie voor den opzichter wordt hierop vastgesteld, zooals ze door B. en W. aan den raad is aangeboden. .Benoeming tijdeLijk bouwkundige. De Voorzitter schorst de vergadering ter bespreking van den persoon, die f£. en W. op het oog hebben. Na heropening zegt hij, dat B. en W. voor stellen opzichter A. de Jong voor een Jaar als tijdelijk opzichter aan te stellen. >eze bekleedt verschillende openbare betrekkingen en heeft te kennen ge geven, dat als hij met deze betrekkin- geri ëen behoorlijk bestaan kan vinden, hij zich dan verder niet zal toeleggen *>p particuliere werkzaamheden. Daar om stellen B. en W. voor hem voor een jaar te benoemen, om, als hij niet aan de gedane toezegging voldoet, dan tover een jaar een algemeene oproeping te doen. De heer Gulden zou de benoeming voor een jaar als proef willen doen geschieden. Spr. zou dit vooral tot uit drukking willen doen komen, omdat de heer de Jong een bevoorrechte plaats bij verschillende omliggende gemeen ten krijgt. De voordracht bevredigt spr. sict, omdat er geen keuze is en het dus niet vaststaat, dat de beste uit de besten wordt genomen. Na de toelich ting van den Voorzitter kan hij zich evenwel met het voorstel van B. en W. vereenigen. De heer de Jong wordt hierop met 6 stemmen benoemd, één stem was in blanco uitgebracht, terwijl een stem op den heer v. Bergen was uitgebracht. «Voorstel van B. en W. tot het toeken oen eener vergoeding aan leden van vaadscommissiën (art. 64 der Gemeen tewet). Voorgesteld wordj f2.per Jid en per bijgewoonde vergadering. De Voorzitter zegt, dat de oude wet -dit niet toeliet, de nieuwe wet geeft daar wel de gelegenheid voor. Met algemeene stemmen wordt ook dit voorstel van B. en W. aangenomen. Benoeming leden der schat. ïngscotnm. fart. 57 Wet Inkomstenbelasting) voor het tijdvak 1 Mei 1931 tot 1 Mei 1935. Aftredend de heeren: L. van 'tSant, 'M- Sigmond, A. v. d. Stelt C.Zn. en L. B. v. d. Straaten. De heer Gulden merkt op, dat de (omstandigheid die hem voorheen be lette een eventueele benoeming aan tes nemen, thans niet meer aanwezig is. Spr. betoogt de wenschelijkheid, dat de arbeidersklasse ook in deze commissie vertegenwoordigd is. De aftr. worden allen herbenoemd. De heer v. 'tSant verkreeg 7 stemmen, de heer Sigmond 8, de heer v. d. Stelt 5 en de heer v. d. Straaten 6, terwijl verder 2 stemmen waren uitgebrach; op den heer K. C. de Boon en één op de heeren Kj. v. d. Stelt en J. W. Gulden. Aanbieding gemeenterekening 1930. Deze rekening geeft voor den gewonen dienst een ontvangst van f 93021.54y2 aan en een uitgaaf van f 85029.991/2, al tzoo een batig slot van f7991.55; den (kapitaaldienst een ontvangst van f54926.48y2, een uitgaaf van f49332.05, batig saldo dus f 5594.43. Benoeming leden der commissie tot •onderzoek van begrootingen en rekenin gen door den raad. De Voorz. zegt, dat het reglement v. •orde bepaalt, dat de benoeming der verschillende corritnissie's door den raad behoort te geschieden. Vaak heeft spr. onwetend tegen deze be paling gezondigd, doch in 't ver vólg wil hij zich djaar stipt laanhou- •tdten 'Bij de gehouden 'stemlmlng verkreeg He h eer v. 't Saint 5, de heer jde •Boem 7, de heer Sigmond 5 (stem men, de heeren v. d. Stelt, v. Stra ten ieder een, de heer Kramer twee en de heer Gulden 3 stemmen. 'Zoodot gekozen zijn de heeren v. '4 Sant, de Boon en Sigmond. iVoorstel van B. en W. tot vaststel ling van een ambtenaren-reglement- Wordt aangehouden, aangezien B. en W. er niet mede zijn klaar geko men. IVoorstel vaii B- en W. tot veria van het rentepercentage der leening aangegaan ten behoeve Eer jambtswoning van den burgemees ter. 1 De geldschieter is bereid gevon den de rente terug te brengen op 41/? pCt. B- en W. stellen daarom voor hier- LIKEURSTOKERIJ. levert dit gebit, met 5 jaar schrif telijke garantie. (Pijnloos trekken door Tandarts koste- De voorbereiding voor de internationale vierdaagsche afstandsmarschen welke in de omgeving van Nijmegen van 2124 Juli gehouden werd. Een der belangrijkste onderdeelen, de zakken met „kug" worden naar de keuken gedragen. toe te besluiten, welk voorstel met algemeene sttemmen wordt aangeno men. Voorstel B. en W. tot wijzigiijg (der begrooting 4.931- In verband met de aanstelling van een tijdelijk-opzichter moet 8 maan den salaris op de begrooting wor den geplaatst, terwijl wijziging ver der nog van een paar kleine post jes noodzakelijk is. |Met algemeene stemmen wondt tot de voorgestelde wijzigingen besloten. Een paar réclames schoolgeld zul len in besloten vergadering worden behandeld, .evenals bespreking wo ning Holster. Rondvraag De heer Gulden vraagt hoe het staat met den weg naast de woning van den burgemeester, waarover in dertijd m den raad reeds is gespro ken. Heeft met de P.N.E.M. reeds overleg plaats gehad over aansluiting van de bewoners aain dien weg. En hoe staat het met het z.g. ^heu veltje". Dit is den vorigen keer pok reeds ter sprake geweest, doch van uitvoering der werkzaamheden heeft spr. nog niets gemerkt. De Voorzitter antwoordt, dat (aan sluiting def bewoners van bedoelden weg tot heden afstuitte op ljet fe'b dat een .paar bewoners in aanslui ting geen belang stellen. Nu komen niet in De Werken, doch in Wer kendam bekeurd zijn. In De Wer ken zou men ze niet kunnen bekeu ren, omdat men hier geen verorde ning heeft. De vergadering wordt hierop ge sloten. er echter weer 2 woningen bij, zoo dat nu nogmaals getracht zal wor den aansluiting te krijgen en dan is het ook geen bezwaar er een licht punt aan te brengen. Wat het heuveltje betreft, daar voor moet met verschillende belang hebbenden onderhandeld worden. Verschillende hebben zich tot mede werking bereid verklaard. Binnenkort ka<n den opzichter opgedragen worden een plan gereed te maken. De heer de Boon vraagt hoe of het komt dat Zaterdagavond in De Werken een paar melkventers zijn verbaliseerd. De Voorzitter antwoordt dat deze BRAKEL. De afrekening van de in het vo rige jaar geteelde gladiolen vond ver leden week Dinsdag plaats. Er werd slechts 4 ct. per roede uitbetaald, zoo dat de telers een grooten strop ge had hebben. De heer Van der Veer alhier slaagde te Amsterdam voor de acte on derwijzer. DltUNEN. Op de Zaterdag j.l. gehouden veiling werd besteed zoor: Zwarte bessen f 17f 17.40 per 100 kg. Roode bessen f 11.90f 1240 p. 100 kg. Frambozen f 11.40f 11.90 p. 100 kg. Aanvoer zwarte bessen 25000 kilo Aanvoer roode bessen 8500 kilo. Aanvoer frambozen 2000 kilo. DUSSEN. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 24 Juli, des nam. te 7 ure (Z. T.) Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Tegemoetkoming ingevolge art. 13 der L.O. wet 1920. 3. Aanvraag ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920. 4. Geldleening. 5. Onderzoek van de geloofsbrie ven der nieuwbenoemde raadsleden. 6. Wijziging van de begrooting 1931. 7. Woningbouw. 8. Afschrijving van de hondenbelas ting. VEEN. De vereeniging voor Volkenbond en Vrede is er ook dit jaar toe over gegaan een prijsvraag uit te schrijven onder jonge onderwijzers en onderwij zeressen en onder a.s. leeraren bij het M.O., welke prijsvraag betrekking heeft op den Volkenbond en zijn arbeid. De bekroning aan de winnaars van deze prijsvraag bestaat in het beschikbaar stellen van de noodige fondsen om onder leiding en met goede introducties een reis te maken naar Genève, ten einde ter plaatse het werk van den Volkenbond gade te slaan. De Jury voor deze prijsvraag bestond uit mej. mr. G. H. J. van der Molen, secretaresse van de jeugdonderwijscom- missie der vereen, voor Volkenbond en Vrede, en de heeren J. Bastiaans, te Hilversum, voorzitter dezer commissie, prof. dr. J. A. Cramer, hoogleeraar te Utrecht en H. Ch. G. J. van der Man- dele, algemeen secretaris der vereen. De jury heeft de drie prijzen, die te harer beschikking stonden, toegekend aan de heeren: J. G. Thoomes, onder wijzer eener Chr. school te Soestdijk; F. Boeren, student te Nijmegen (opstel over het Kellogg-pact) en mej. Eva M. Dixon, onderwijzeres alhier. tWOUDKlCHIüM. Vrijdag j.l. maakten de leerlingen der hoogste klassen van de le Openbare School onder geleide van het onderwijzend personeel een pleizierreisje naar den Haag en Scheveningen, waar o.m. het Koninklijk Paleis en andere bezienswaardigheden werden bezichtigd. Na volop genoten te hebben, keerden ze 's avonds alhier weder terug. Gedurende het tijdvak 10 tot en met 16 Juli j.l. werd aan de vischmarkt alhier aangevoerd 1 zalm ad fl.65 per pond. Besteed werd voor dikke aal 70 tot 75 centdunne aal 30 tot 53 centsnoek 45 tot 50 centbrasem 23 tot 27 cent baars 16 tot 20 cent en voorn 3 tot 9 cent. Alles per pond. 1 De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten behoeve van de noodlijdende kerken in Nederland heeft f8.40 opgebracht. Tot de le klas van de Ryks Hoogere Burgerschool te Gorinchem is toegelaten de jongeh F. M. Kooijman alhier. De heer T. Wijnbelt Jr. alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Stenografie. WAALWIJK. Maandagmorgen ongeveer 11.15 uur, brak brand uit in de bergplaats van den heer Verstijnen, drankhandel, gele gen in de Poststraat. In een oogenblik stond het gebouw in lichte laaie. De stoombrandspuit was direct ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de groo- te landbouwschuur van den heer Cop- pens door het vuur werd aangetast. Aangewakkerd door de vele brandbare stoffen als hooi en stroo, waarin een stevige N. W. wind blies, stond ook dit gebouw weldra in brand. Eenige var kens kwamen in de vlammen om. Eeni ge bussen koolzuur ontploften en vlo gen met donderend geraas de lucht in. Wonder boven wonder zijn hierdoor geen ongelukken veroorzaakt. Een drietal militaire vliegtuigen vlo gen eenige malen zeer laag over de brandende gebouwen. •WASPIK. Door de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak", werd op het j.l. Zon dag te Beek en Donk gehouden fede ratief concours, in de 2e afdeeling de 2e pr. behaald. Dinsdag 1.1. bracht de heer Com missaris der Koningin een ambtelijk bezoek aan deze gemeente. Z.H.E.G. arriveerde ongeveer 11 uur aan het ge meentehuis en had aldaar een bijeen komst met Burgemeester en Wethou ders. Om ongeveer 1 uur vertrok Z.H. E.G. naar 's-Gravenmoer, ZUILICHEM. De staking, welke op Zaterdag 11 Juli 1931 op de steenfabriek „De Rudjterwaard" alhier is uitgebroken, is met ingang van 21 Juli 1931 opgeheven. Naar we vernemen heeft de Directie al de eischen der arbeiders toegestaan, zooals o.a. intrekking ontslag van een arbeider, 4 vacantiedagen per jaar, en onderteekening van het collectief arbei- dersoontract. De staking heeft een zeer kalm ver loop gehad. Ongeregeldheden kwamen, dank ziij het tactvol bptreden van de Gemeente- en Rijkspolitie, niet voor. ZALTBOMMEL. Op de Maandag gehouden vei'ing werd besteed voor: Frambozen 823 ct. Morellen 29 ct. Roode bessen 59 ct. Witte bessen 10 ct. Zwarte bessen 5 ct. Roode kruisbessen 414 ct. Witte kruisbessen 3—6 ct. Netmeloenen 49—62 ct. Tomaten A 9 ct. Tomaten C 7 ct. Tomaten gesch. 4 ct. Alles per pond. Janbazan 812 ct. Janbazen II 36 ct Yellow Transparant extra 36 ct. Zijden hempjes 1 1831 ct. Zoete Bellefleur II 515 ct. Augurken I 3032 ct. Augurken II 8—20 ct. Stamsnijboonen 9—16 ct. Stamprincessen 1415 ct. Boterboontjes 12 ct. Wagenaars 8—13 ct. Doperwten 7 ct. Zilveruitjes 3i/2 ct. Blauwputten 3i/24l/2 ct. Eigenheimers 3y„4y2 ct. Muizen 33y2 ct. Schoolmeesters 35 ct. Alles per kilo. Witte komkommers 26 ct. Andijvie 13 ct. Roodekool 3—7 ct. Bloemkool 3—9 ct. Savoijekool "45 ct. Alles per stuk. UIT DE MISDADIGERSWERELD TE CHICAGO. Spike Smith, een der voornaamste helpers van Al Capone, is te Chicago vermoord in zyn auto gevonden. Het slachtoffer had drie kogels in zijn hoofd. Twe# leiders van een concurreerende bandieten bende zijn, verdacht van den moord, ge arresteerd. AUTOBUS IN RIVIER GESTORT. Volgens berichten uit Constantinopel ie een volle autobus in de Chedizrivier ge stort. Van de inzittenden gelukte het slechts drie, uit den gesloten wagen te komen en zich te redden. De overige twaalf verdronken. g HITTEGOLF IN NOORD-AMERIKA EN CANADA. Uit Chicago word gemeld De hittegolf die hier al een dag of drie zich doet gevoelen, heeft aan meer dan 20 men- schen het leven gekost. In de Staten Minnesota en Noord Da kota zijn er dertien doodeD, in Wisconsin zestien. Uit Windsor in den Staat Ontario zyn vier menschen door de hitte of tenge volge van onweer bezweken. o DE GEWELDIGE BRANDTE VASZECZ; 6 D00DEN, 28 ZWAAR GEWONDEN. De brand, die bijna het geheele dorp Vaszecz bij Praag verwoest heeft, heeft geduurd zonder onderbreking tot Zaterdag avond. In totaal zijn zes menschenlevens verloren gegaan; 4 kinderen, die alleen thuis waren, verbrandden, evenals twee mannen, die tijdens de reddingswerkzaam heden bewusteloos werden en in vlammen vielen. Alle have en goed der inwoners, 130 koeien, 120 paarden en 160 varkens, benevens vele landbouwgereedschappen en machines werden een prooi der vlammen. Volgens schattingen bedraagt de schade 35 millioen kronen, waarvan slechts 5°/, door verzekering is gedekt. In totaal zijn 3400 personen dakloos geworden. Levensmiddelen en 20 wagons met hout voor barakken voor onderbrenging der bevolking zijn reeds op de plaats des onheils aangekomen. Over de oorzaak van den brand is nog niets bekend, doch men vermoedt, dat brandstichting in het spel is, aangezien het vuur op 3 verschillende plaatsen tegelijk uitbarstte. Een brandweerauto stortte onderweg naar den brand in een sloot, waarbij 5 brandweerlieden licht en 2 zwaar gewond werden. AARDBEVING IN NICARAGUA. Naar gemeld wordt moet in Nicaragua een hevige aardbeving hebben gewoed, waarbij verschillende steden totaal ver woest zouden zijn. Hoeveel slachtoffers er ziju en andere bijzonderheden zijn nog niet bekend, daar alle telegrafische en telefonische verbindingen verbroken zijn. Uit Quito wordt gemeld, dat ook Midden-Ecuador geteisterd is door een ernstige aardbeving. De hoofdstad van de provincie Lèon, Latacunga, die ten Zuiden van Quito ligt en 10.000 inwo ners telt, zou er het ergst aan toe zijn. Een deel der stad zou totaal zyn vernield. Het aantal dooden is nog niet bekend. De president van Ecuador en de minister van binnenlandsche zaken heb ben zich terstond naar de plaats des oa- heils begeven. DE HEER L. M. HERMANS 70 JAAK. De heer L. M. Hermans, lid van. de Eerste Kamer en van den Arnhemsche* gemeenteraad, heeft zijn zeventigstea verjaardag gevierd. Een groot aantal bloemstukken werden in den loopvaa den dag aan de woning van den ju bilaris bezorgd. Honderden telegram men en brieven van vrienden en geest verwanten bereikten den heer Hermans. o BONTDIEVEN AANGEHOUDEN. Te Rotterdam zijn, naar de „Tel." meldt, een man en een vrouw aange houden, die betrokken zijn bij den bont diefstal aan de Lange Pooten te Dea Haag, waarbij voor f16.000 aan zilver en blauwvossen werd ontvreemd. Bijna de helft van het gestolen bont Werd daarbij in beslag genomen. Voorts zijn in Den Haag nog aange houden de 31-jarige bakker R. v. A. en de 30-jarige bontwerker J G. G., die voor den 1 laagschen officier van justi tie zijn geleid.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6