Tweede Blad So. 5145 Vrijdag'31 Juli #*PUROL «mi* LIMONADESIROPEN voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard.» KEUNEN-MALINGRÉ bij Wiel rijden hmiitrnitonek. EEK BETERE SOORT BEHOORENDE BIJ HET Beste jongens en meisjes. De oplossingen der vorige raadsels zijn: 1. Walvisch, papegaai, lip, spa. 2. Als hadden komt, is hebben te laat. 3. Het oog van den meester maakt het paard vet. De nieuwe raadsels zijn: 1. Welke graaf woont nooit in een kasteel? Heeft geen kroon en is heelemaal niet van adel? 2. STAL OPA BOTER GRIES BES URK LEEUW Wie van jullie kan bovenstaande zeven woorden zoodanig onder elkaar zetten (in dezelfde volg orde als ze nu staan), dat er een rijtje letters boven elkaar komt te staan, dat, van boven naar bene den gelezen, den naam van een vogel geeft? Om j-e te laten zien, wat ik be doel, zal ik je een voorbeeld ge ven. Als ik op dezelfde manier van de vier woorden Veluwe, Stier, Haan, Kever, den naam van een vogel (in dit geval Vink) wil krijgen, dan moet ik die woor den aldus onder elkaar zetten: Veluwe stier I h a a N Kever 3. Mijn geheel bestaat uit 7 letters en noemt iets, wat kinderen in den zomer graag lusten. 2 7 4 is een groente. 7 6 2 krijgen alle kinderen op school. 4 2 is een deel van een kar. 312 moet iedereen houden, die goed zingen wil. 745 is niet moedig. I i OOM KAREL. HOE POES MINET HET LAND REDDE. I. In het land van koning Doris heersch- te droefheid. De menschen liepen al lemaal met lange gezichten rond en keken heel treurig. Koning Doris zag bleek en lustte haast geen eten. Met greote moeite wist de koningin hem te bewegen, dat hij 's morgens zijn bord met karnemelksche pap opat. Hij zat den heelen dag maar met een boos ge zicht op zijn troon en hij wilde niet een£ meer regeeren. En al de men schen in het paleis, van den schoenen poetser tot den hofmaarschalk, keken nog verdrietiger dan de koning. Wat was er toch gebeurd? Dat zal ik jullie vertellen. Er was een reuzenkind in het land geboren. Eerst was het een gewoon klein kindje geweest, net als alle andere kleine kindertjes. Het dronk reel melk en schreeuwde nooit. Maar toen het een jaar oud was, begon het opeens hard te groeien. In een jaar was het zóó groot, als een flinke jon gen van 12 jaar. En het groeide nog maar steeds door. Toen het 3 jaar oud was, was het grooter en sterker dan een volwassen man. Nog een jaar later moest er een apart huis voor hem ge bouwd worden, want hij was zóó groot geworden, dat hij heel gemak kelijk met een klein sprongetje over een groot huis heen kon springen. Dit reuzenkind heette Pim. En omdat het zoo'n bijzonder kind was, werd hij al gauw Pim de toovenaar genoemd. En dat was waar ook, want Pim kon ook tooveren. Ondertusschen wisten zijn ouders geen raad meer met hem. Ze hadden hun laatste centjes uitgege ven om een heel groot huis voor hem te bouwen. Maar ze konden hem niet Op invitatie van de directie det' Prov. Noor-BrabantscLe electrieiteite Mij. brachten verschillende autoritei ten onder wie minister Reymer em de Commissaris der Koningin eefc bezoek aan de nieuwe centrales ie Geertruidenberg. De tocht van den Bosch naar Geer truidenberg werd per boot gems en aan boord werd het gezelseharp een Brabantschen koffietafel geser* veerd. meer genoeg te eten geven. Daarom kaapte Pim bij de buren weg, wat hij maar krijgen kon. En de buren durf den niets te zeggen, want ze waren bang voor den reus. Pim had als een echte reus, natuurlijk reuzenhonger. Hij slokte heele koeien en varkens naar binnen, dronk groote vaten wijn in één teug leeg en stopte wel zes broo- den tegelijk in zijn mond. De bewo ners van het land waren er erg ver drietig om. Pim at alles op en ze kon den er niets tegen doen. Hoe groo ter Pim werd, hoe woester hij te keer ging. Als hij nieste, moesten de men schen hun hoeden stevig vast houden, anders waaiden ze af, en als hij snork te in zijn slaap, dachten de menschen, dat het onweerde. Er dreigde dus hon gersnood 'in het land van koning Do- ris. En daarom keek iedereen zoo treu rig en wilde de koning niet regeeren. Op een morgen zat de koning aan zijn ontbijt. Hij had 's nachts niet gesla gen en was erg uit zijn humeur. De coningin had roode oogen van het hui- en en met een kloppend hart zette ze de zilveren schaal, waarin het ontbijt van -den koning zat, voor hem neer. De koning nam den deksel van de schaal en keek. „Wat is dat" riep hij uit, ,,is dat eten voor een koning?" Een enkel plakje zwart roggebrood, zonder boter en zonder suiker. „Moet ik daarmee mijn maag vullen? Mijn schoenpoetser eet nog lekkerder. Wat beteekent dat?" De koningin begon weer te huilen. „Er is geen kruimeltej brood meer in het land", snikte ze, ,,de reus heeft alles opgegeten. Dit plakje roggebrood is alles wat we hebben. De menschen nemen het stroo van de daken, om er soep van te koken. Alles, alles, eet Pim de toovenaar op". (Wordt vervolgd.) Vergadering van den gemeenteraad te 's Gravemoer gehouden op Dinsdag 21 Juli 1931, des avonds 8 uur. VoorzitterEdelachtb. heer D. Smits. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd vastge steld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Met betrekking tot de besprekingen in de vorige vergadering betreffende de be strating van de Vaart deelt de Voorzitter mede, dat door een deskundige werd na gegaan of het werk goed wordt uitge voerd. De ontvangen rapporten luiden gunstig de klinkers zijn van uitstekende kwaliteit en worden goed gelegd. Het werk schiet goed op en zal een dezer dagen gereed komen. De rioleering is ook bijna klaarop verzoek krijgen eenige particulieren vergunning om op de ge- meenterioleering aan te sluiten of onder de Vaartweg door in de Vaart te lossen. De Voorzitter deelt mede dat overeen komstig de gegeven machtiging een strook grond achter het perceel van den haven meester van Peter Blom is aangekocht, waardoor het mogelijk wordt de beoogde verbetering uit te voeren. Schrijven van Mevrouw Millenaar-Loefï berichtende, dat de benoeming tot raads lid niet door haar wordt aangenomen. In hare plaats werd benoemd de heer Volk, die deze benoeming aanneemt. Rapport van den Warenkeuringsdienst voor het district Breda over Febr.-Maart 1931, dat voor kennisgeving wordt aan genomen. Van Ged. Staten ingekomen de balans en winst- en verliesrekening over het jaar 1929, van den Warenkeuringsdienst. Schrijven van de Oranjevereen. alhier met verzoek om evenals vorige jaren we derom eene bijdrage te mogen ontvangen voor het feest der kinderen en een trac- tatie derzelven. B. en W. zijn van mee ning dat het thans geen tijd is om te ■PM Wiïm - v ¥éT 1 PUNLOOZE BEHANDELING INBEGREPEN. Ie BOSSCHE TANDHEELKUNDIGE INRICHTING A. J. RUITER DEN BOSCH, MARKT 44 ZZH hoek Pensmarkt mzr levert dit gebit, met 5 jaar schrif telijke garantie. (Pijnloos trekken door Tandarts koste loos Vullingen, Kroon, en Brug werk, tegen lage prijzen.) Spreekuren dagelijks 95l/a uur. Behalve Vrijdags. koopt U van HEUSDEN. LIKEURSTOKERIJ. feesten en gevoelen zich niet gemachtigd eenige uitgaven te doen die niet strikt noodzakelijk zijn. De heer van Willigen zegt, dat het geen nut kan hebben om op de moeilijke tijden vooruit te loopen en dat er juist alles voor te zeggen is om een rustige stemming te houden. De heer de Jong stelt voor in plaats van f 50 dit jaar een bijdrage van f 20 toe te staan. De meerderheid van den raad verklaart zich tegen dit voorstel en besluit op het verzoek afwijzend te beschikken. Alsnu worden voorgelegd de geloofs brieven van de nieuw benoemde raads leden. de heeren Begeer, Mouthaan, de Jong, Borstlap, P. A. Verhagen, J. Ver steeg Wzn. en Volk. De documenten worden nagezien en alles in orde bevon den. De heer Begeer zegt zich niet te kun nen vereenigen met de benoeming der heeren Borstlap, Verhagen en Versteeg met het oog op de familiebetrekkingen. De Voorzitter zegt dat het hier slechts gaat om de vraag of de geloofsbrieven in orde zijn en dat het voorgaande daar om slechts als een mededeeling kan wor den beschouwd. Met algemeene stemmen wordt hierop tot toelating der nieuwe leden besloten. Tot leden der commissie van onderzoek van de gem.begrooting voor 1932 worden benoemd de heeren Van Beek, De Jong Mevrouw Millenaar. De heer Begeer stelt hierbij de vraag, of deze begrooting niet door den nieuwen Raad behoort te worden behandeld. De Voorzitter zegt, dat door dezen Raad besloten is tot het uitvoeren van groote werken, zooals de verbouwing der beide scholen, de bestrating der Vaartweg enz., waardoor belangrijke kosten voor de ge meente zijn ontstaan, die ook in de nieuwe begrooting tot uiting komen. Deze Raad behoort dus de verantwoordelijkheid voor zijn daden te dragen en moet daarom deze begrooting behandelen. Dezelfde leden worden ook benoemd in de commissie van onderzoek der Armen- begrooting 1932. De beer Van Willigen, als rapporteur, brengt nu, namens de commissie van onderzoek der Armenrekening 1930, ver slag uit. Het administratieve gedeelte der rekening werd door de commissie keurig in orde bevonden. De verschillende posten werden nauwkeurig onderzocht en werd bevonden, dat voor den gewonen dienst de begrooting met ongeveer f 665 werd overschreden. Dit ontstond in hoofdzaak doordat niet de juiste meststof en te groote hoeveelheid werd gebruikt en ver der door werkverschaffing aan de putten. De rekening kapitaaldienst sluit vrij nor maal, in aanmerking nemende dat een H.A grond werd gewonnen. De commissie stelt voor, de rekening aan te nemen. Besloten wordt, hiertoe over te gaan en de aanmerkingen aan het armbestuur mede te detlen. De heer Vau Willigen brengt eveneens verslag uit over de Gemeenterekening 1931. Deze rekening werd in keurige orde bevonden. Opgemerkt wordt, dat 439 M8. bagger werd verwerkt. Of schoon opmeting niet mogelijk was, is de commissie onder den indruk, dat aau deze hoeveelheid veel te kort komt. De Voorzitter zegt, dat bet juiste per centage inklinking der bagger verschilt en niet bekend is. Getracht zal worden, hieromtrent in de toekomst gegevens te verkrijgen door opmeting. De heer Van Willigen vraagt nog, of het noodig was dat voor f 150 koolasch aan de Vaart werd verwerkt. Wethouder Begeer zegt, dat indertijd klachten inkwamen dat de weg bij slecht weer onbegaanbaar was. Er moest iets gedaan worden en er was toen geen ge dachte aan bestrating van de Vaart. De commissie stelt voor, de rekening vast te stellen als aangeboden, waartoe wordt besloten. De Voorzitter sluit de vergadering met het formuliergebed. Vergadering van den Raad der ge meente POEDEROIJEN, gehouden op Donderdag 23 Juli j.l. Voorzitter: Edelachtb. Heer S. van Dalen. Afwezig met kennisgeving de heeren A. J. H. Maas, Th. ten Hagen en O. van Os. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergade ring worden gelezen en vastgesteld. Vervolgens brengt de Voorzitter een wijziging der begrooting ter tafel. De daarop voorkomende posten, welke voor verhooging of verlaging in aanmerking komen, worden door den Voorzitter voorgelezen. De wijziging wordt zooals zij ter tafel is gebracht, met algemeene stem. men vastgesteld. 1 De Voorzitter deelt mede, dat atte nieuw benoemde leden van den Raani hun benoeming hebben aangenomen: met uitzondering van den Heer Tls. ten Hagen. Dat bij besluit van den Voorzitter van het Centraal stembureau van 20 Juli is benoemd verklaard de heer Gw A. J. Opstelten. Daar deze zijn benoeming heeft aan» genomen en evenals de anderen zijts geloofsbrief heeft ingezonden, stelt de Voorzitter voor tot onderzoek daarvas over te gaan. De vergadering wordt geschorst ere de commissie bestaande uit de Hee ren M. van Ooijen en W. van denr Sluis begint aan haar taak. Na heropening der vergadering deelt de commissie mede, dat de geloofs brieven in orde bevonden zijn, en er geen bezwaren bestaan tot toelating. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten genoemde heeren als Iedera van den raad toe te laten. De heer M. van Os verzoekt eenige inlichtingen aangaande de wijze wa®f- op de kosten van de reparatie, dèr Openbare Lagere school te Aalst^ welkev ruim f 5000.bedragen, zullen bestre den worden. Spreker meent hiervoor een leening aan te moeten gaan. De Voorzitter zegt, dat de kosten uït de gewone middelen zullen moeten ge schieden, aangezien het hier slechts reparatie betreft, zoodat Ged. Staters niet zullen toestaan, dat daarvoor em leening wordt aangegaan, hoewel niet ontkend kan worden, dat de herstef- lingen zeer kostbaar zijn. De heer van der Sluis stelt voor, hef terrein, bij de school te Aalst behoo- rende, met een heining af te zettett» De Voorzitter meent, dat het beter is, eerst eens te wachten tot de schoof, klaar is. Niets meer aan de orde zijnde, sluif de Voorzitter de vergadering. VERGADERING van den Raad der gemeente WOUDR1CHEM, 22 Juli 1931, des nam. 7 uus. Voorzitter: De Heer Jac. v. d. Lcly* Secretaris: De Heer Chr. v. Rijswijk^ Tegenwoordig alle leden, uitgezon derd het lid van der Wiel. De Voorzitter opent de vergadering; met het uitspreken van het formulier gebed en brengt ter tafel de volgencte ingekomen stukken: a. Schrijven van den Minister vstm Defensie d.d. 13 Juli j.l. houdende me dedeeling, dat niet kan worden over gegaan tot afgraving van de ravelijnea. in de Loevesteinsche- en Koepoort; b. Schrijven van de N.V. J. Base? Groothandel alhier d.d. 17 Juli j-L» waarin wordt medegedeeld, dat de ge dane aanbieding tot verkoop var» het huis in de Kerkstraat niet wordt ge handhaafd; c. Schrijven van de N.V. Provinciale1 Noordbrabantsche Electriciteits-Maat- schappij te 's-Hertogenbosch d.d. IS Juli j.l., houdende mededeeling dat uiefe ingang van het tijdstip van eerste mj:- teropneming in het jaar 1932 de van electriciteit voor lichtverbruik zaf worden teruggebracht van 40 tot 3S cent per K.W.U. en voor krachtver- bruik van 20 tot 16 cent per; K.W.U.. d. Schrijven van alsvoren, waars® wordt medegedeeld, dat met ingang van 1 Januari 1932 eene tegemoetko ming wordt verleend met betrekking tot de garantie voor straatverlichting;, hierop neerkomende, dat voor het ge garandeerde bedrag van f1125.pef jaar in plaats van 2500 K.W.U. voor taan 3750 K.W.U. mogen worden afge»- nomen. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Een ingekomen verzoek van W. Gq» v. d. Heetcamp alhier, dat eerst heden ingekomen, om toekenning van een te* gemoetkoming ten bedrage van f 100.—- in de kosten van het maken van eeis, overdekt riool in den door hem ge- kochten tuin van H. Benjamins, wordt Nieuwsblad Zonnebrand,SmettenenStukloopenvan Huid en Voeten, verzacht en geneest men met l -°°puei<7l// Doos 30-60 en 90 ct. Tube 80 et.. tt-KE' Bij Apoth. en Drogisten I f ami

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5