WA4H100Q0 LAMPEN BRANDER ~7Zij" Crêmë Bij Hoofdpijn en bij ICiespijn Plaatselijk üieuws. in handen van B. en W. gesteld om advies. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat het bedrag van f33000.voor de restauratie van den toren bijna is ver werkt en het daarvan nog beschik baar zijnd bedrag benoodigd is voor bet afbreken van de stelling en het afwerken van de thans onderhanden zijnde werkzaamheden. Zooals de zaken op het oogenblik staan zal dus direct met de werkzaamheden moeten wor den beëindigd, om het aanvankelijk ge raamd bedrag van f38000 niet te over schrijden. Aangezien restauratie van den geheelen toren volgens opgemaak te begrooting meer dan tweemaal het oorspronkelijk geraamd bedrag zou kos ten en hiervan dus in het geheel geen sprake zal kunnen zijn, is door den be trokken architect een begrooting ge maakt van de kosten van het afwerken van den toren tot op ongeveer de helft, waardoor men juist boven de kerk uit zal komen. Deze kosten zullen i 140000.bedragen. Indien de gemeen te in dit bedrag f1803.beschikbaar stelt, is de toezegging gekregen dat het Rijk een subsidie van f8850.zal verleenen. Gerekend wordt dan op een provinciale subsidie van f 3350.In dien het bedrag wordt toegestaan zal tevens het z.g. ziekenhuisje weder van een dak worden voorzien en zal de vloer, waarop het uurwerk komt te staan, geheel worden vernieuwd. De heer Viveen noemt het een moei lijk geval en stelt de vraag of, gezien de buitengewoon slechte omstandig heden waarin het hoofdbedrijf van de inwoners van deze gemeente verkeert, het wel verantwoord is nog meer uit gaven op dit geslacht te leggen. Toen indertijd voor de restauratie een be- bedrag van f5000.werd beschikbaar gesteld, was het toch. de bedoeling dat de gemeente daarmede af zou zijn. Wat heeft de toren thans reeds gekost? Heeft de gemeente ook geen uitgaven voor rente van het geld dat voorge schoten moet worden. Hij vraagt hoe B. en W. onder een en ander staan. Het lid van Wendel de Joode zegt, dat de zaak op het oogenblik zoo staat, dat niets meer kan worden gedaan dan de stelling afbreken en de zolder, waarop het uurwerk moet komen te 1 staan, wat opknappen. Aan de afdek- king van het ziekenhuisje zal totaal niets worden gedaan. Indien de ge meente het bedrag van f 1803.be schikbaar stelt, zal kunnen worden over gegaan tot geheele vernieuwing van den zolder en zal tevens het zieken huisje kunnen worden afgedekt. Vol gens afspraak in den Haag zou het be drag der nieuwe subsidie in April van het volgend jaar betaalbaar zijn. Tot dien tijd moet de gemeente voorschie ten. Naar aanleiding van de vraag van het lid Viveen deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. voorstellen het gevraagd bedrag van f1800.toe te staan, aan gezien men toch zoo ook niet kan blij ven zitten. Bij niet inwilliging zal de gemeente veel onderhoud krijgen aan het nog niet geheel afgewerkte ge deelte. Het lid Viveen merkt nog eens op, dat in verband met den buitengewoon slechten tijd men voor alllerlei vraag stukken kan komen te staan in den a.s. winter. Hij vraagt of gegaran deerd kan worden, dat de gemeente er met het verstrekken van net be drag dan ook af is. Hij vraagt tevens of niet getracht is of het Rijk den toren heelemaal zou willen overnemen en ol het Rijksbureau voor Monumenten zorg den toren zoo zal laten staan, in dien de gemeente geen verdere gelden beschikbaar stelt. De Voorzitter zegt dat geprobeerd ks den toren geheel over te geven, doch dat daarvan geen sprake is. Tevens kan hij mededeelen, dat geen enkele gemeente een subsidie van 60 pCt. van het Rijk ontvangt in de restaura tiekosten, welk percentage als zeer hoog kan worden aangemerkt. Hij heeft de overtuiging gekregen, dat indien de gemeente niets doet, ook door het Rijk geen subsidie zal worden gegeven en de toren dus zoo zal blijven staan. Volgens het lid Spoor zal een voor twee derde afgewerkten toren ook geen schoonheid zijn. Als bij het beschik baar stellen van f1800.de toren maar geheel zou kunnen worden afgewerkt, zou hij er nog minder van zeggen. Hij vraagt wanneer het overige gedeelte nu een beurt zal krijgen. De Voorzitter antwoordt, dat dit nog wel een 10 a 15 jaar aan zou kunnen loopen. Het lid Spiering ziet ook tegen de 1800.op, aangezien hij ook vermoed, dat de gelden in den a.s. winter mis schien wel anders zouden kunnen wor den besteed. Hij begrijpt, dat de eerste begrooting, welke is opgemaakt zonder stelling om den toren, slechts als ra ming kan worden beschouwd. Hij is van meening, dat de Raad niet anders zal kunnen doen als toestaan, aange zien hij vermoedt, dat anders mis- j schien ook nog een gedeelte van het j eerste subsidie zal worden ingehouden. De Voorzitter zegt, dat de Directeur 1 van Monumentenzorg hem wel heeft medegedeeld, dat het niet onmogelijk was, dat de subsidie voor een gedeelte zou worden ingehouden, maar hij weet niet of dit zoo maar een dreigement was. Vervolgens wordt ter vergadering toegelaten de heer Reus, architect te Dordrecht, die met de werkzaamheden betreffende de restauratie is belast, tot bet geven van verdere inlichtingen. Hij zegt, dat de eerste begrooting was opgemaakt toen er nog geen stelling om den toren aanwezig was en da^ restauratiewerken zoo goed als altijd tegenvallen, hetgeen ook hier het geval is. Hij zou gaarne hebben gezien, dat er vanwege de raadsleden en inge zetenen wat meer belangstelling voor den toren was en dat zoo nu en dan eens een bezoek daaraan werd gebracht om te zien wat »er zoo al is gedaan, want dat is niet van buiten af te zien. Hij toont een aantal 'foto's van den oorspronkelijken toestand waarin zich gedeelten van den toren bevonden en illustreert den slechten staat daarvan. Hij zegt dat de vloer in den bovenbouw j geheel was versleten, waardoor veel water naar binnen is gekomen. Tevens zijn groote stukken steen stuk gevro ren door de aanwezigheid van water en sneeuw tusschen de muren. Ook de in de muren aanwezige ijzeren an kers hebben veel schade aangebracht door roesting enz. De vloer in het bo vengedeelte is thans door een beton- vloer vervangen, waardoor het binnen komen van vocht is buitengesloten en welke voor den geheelen toren een grooten steun biedt. Hij zegt verder, dat men zich over den onderbouw niet ongerust behoeft te maken, want dat men niet boven zou zijn begonnen, in dien de onderbouw niet solied was. Boven was de toren echter zeer slecht. De onderbouw kan nog wel een men- schenleeftijd staan. Indien thans nog een bedrag van f14000.beschikbaar is, dan zal de restauratie tot even bo ven de helft van den toren haar beslag kunnen krijgen en kan dit stuk geheel in orde worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling, dat het ontbrekende be drag van f14000.in dezelfde ver houding ongeveer zal worden verdeeld als het oorspronkelijk bedrag van f38000.en dat de gemeente hierin f 1800.beschikbaar stelt, terwijl dan het overblijvende gedeelte ten laste van het Rijk en de provincie zou komen. Hij zou tevens gaarne zien, dat een dag werd bepaald om den toren te bezich tigen en te zien, wat reeds voor het verwerkt bedrag is gedaan. Het lid Viveen zegt overtuigd te zijn, dat restauratie van den toren drin gend noodig was, maar dat we thans de uitgaven moeten toetsen aan den buitengewoon slechten toestand en aan andere uitgaven, die voor de deur staan. Hij stelt aan den architect de vraag ol Monumentenzorg den toren niet ge heel zou willen overnemen. De heer Reus stelt voor dit zelf te vragen, daar hij dit liever niet over brengt. Hij deelt tevens mede dat in dien het bedrag niet wordt toegestaan, op het oogenblik nog over f 1600. kan worden beschikt, welk bedrag noo dig is voor afbreken van stelling, keet, enz. Indien het eerste gedeelte wordt afgewerkt, behoeft men bij eventueele verdere restauratie geen stelling van een groote hoogte te bouwen, terwijl anders het geld voor de stelling is weggegooid. Het lid Viveen vraagt of het orand- spuithuis ook in de afdekking is be grepen. De heer Reus antwoordt, dat het dak wordt voorzien, doch niet met leien in verband met een volgende restau ratie. De afdekking zal echter zoo wor den gemaakt, dat deze wel 15 a 20 jaren meegaat. De vloer voor het uur werk wordt eveneens geheel nieuw, terwijl het in de bedoeling ligt dat bij verstrekking van het benoodigd bedrag de werkzaamheden op het eind van het jaar klaar zullen zijn. Het lid Spiering zegt, dat we thans volkomen zijn ingelicht en meent hier voor dank te mogen betuigen aan den heer Reus. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. om voor ver dere restauratie nog een bedrag van f 1800.beschikbaar te stellen met al- gemeene stemmen aangenomen. Het lid Viveen zegt zijn stem te wil len motiveeren en deelt mede in ver band met de moeilijkheden in het vis- schersbedrijf aanvankelijk van oordeel te zijn geweest dat de gemeente geen verdere middelen voor restauratie moest beschikbaar stellen, doch thans, ge hoord de uiteenzettingen en in aan merking nemende dat verschillende in gezetenen aan de werkzaamheden een boterham verdienen, voor de uitgaaf kan stemmen. Besloten wordt tevens dat van de aanbieding om den toren te bezichtigen gebruik zal worden gemaakt en dat dit op 6 Augustus a.s., des namid dags 3 uur, in bijzijn van den archi tect zal plaats hebben. Door den Secretaris worden vervol gens gelezen de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wor den vastgesteld. Het lid Viveen vraagt eenige inlich tingen hoe het is afgeloopen met den huurder voor de Gevangenpoort. De Voorzitter zegt dat deze heeft medegedeeld de huur niet te aanvaar den, aangezien door de gemeente bor gen worden geëischt. Aangezien de Raad de voorwaarden van verhuring vaststelt en bij verhuren van het huis op de Hoogstraat, van de kelders on der Stadhuis en het verkoopen van grasgewas steeds borgen worden ge- eischt, ook thans door B. en W. daar van niet kon worden afgeweken. Het lid Viveen vindt borgen goed, maar zou het toch jammer vinden, in dien tengevolge van het eischen daar van de woning onverhuurd zou blij ven. Hij vraagt of daar niet van afge weken kan worden. Tevens meent hij, dat de woning aanmerkelijk zou worden verbeterd, indien er een middel voor watervoorziening in aanwezig was. Na nog eenige bespreking wordt toe gegeven dat in verband met andere huurders het stellen van den eisch van borgen niet kan vervallen, doch be sloten dat er genoegen mee zal wor den genomen, indien betrokkene er in toestemt, dat de verschuldigde huur van zijn salaris zal kunnen worden in gehouden. Tevens wordt besloten een onderzoek te doen instellen naar de kosten van watervoorziening voor het gebouw. Daarna wordt de vergadering geslo ten. Hijnhardt's Poeders. Doos 45 ct. Bij Uw Diogist. DOOR Dr. KOBER. Een en twintig dagen en nachten had wij op een Atlantischen Oceaan gezwalkt. Om ons heen oneindige verte en een zaamheid. Want de kapitein hield er van zoover mogelijk van den kust te blijven. Plotseling doemde stralend Zuid-Amerika voor ons op. Montevideo de hoofdstad van Uriguay, ons doel, straalde in witte lichtguirlandes van dui- zenden electrische lampen. Nooit heeft j me een land, waarheen ik koers zette, zoo sprookjesachtig mooi toegeschenen, als dit Montevideo in den tooverachtigen schijn van zijn schitterende lichten. Licht is, als het na een langen zwerf tocht door de duisternis plotseling voor ons opduikt, een verwarmde beschermende nabijheid van menschen. Overvloed van licht, dat is meer, dat is jubel, een juichende orgiastische lust der oogen, een pbantastische roes een verblindende prikkeling. Een eind van de groote straat af in een of andere stad ligt een een zaam zandterrein. Vanavond, nu ik er heen ga, schreeuwt, brult, gloeit het van echel vlammend licht. Óver geweldige donkere menschenmassa's heen schitteren ontelbare lichtjes, flitsen scherpe ver blindende gloeilampen, schijnen licht guirlandes, stralen witgloeiende boog lampen, fonkelen veelkleurige flambouwen sidderen zilverachtige lichtkegels en strooien draaiende schijnwerpers lichtend stuivende glans de lucht in. De too- verkracht van het licht trekt de men schen tot zich, zij vliegen, dringen, stroomen in zijn ban. Muziek schettert fanfares, bazuinen, kopergeschal, pau kenslag weerklinkt. De tooverkracht van het feest. Het circus is er 1 Achttien meter hoog zweeft een schild van licht, vijftien meter breed, twee meter hoog, met vierhonderd lampen, schreeu wend „SARRASANI". Zestien guirlandes ieder van wel hon derd gloeilampen zijn kruisgewijze en dwars over het dak van de geweldige tent gespannenbovendien nog twintig boven den ingang. Daarvoor de „Fassade" een phantasie van vijfduizend lampen en draaiende schijnwerpers, een groteske Oostersche architectuur van trillende sproeiende en gloeiende vlammetjes. Tien zeer sterke duizendwatt lampen staan op hooge masten rondom de tent. Achtduizend lichtjes suggeeren de menschengaat binnen in de poorten van wonderland 1 Het chapiteau, dat 10.000 bezoekers bevatten kan, wordt door veertien licht contra verlicht die voorzien zijn van vijf tien honderdwattlampen. Zes schijn werpers met ieder een gemiddelde licht sterkte van vier tot vijf kilowatt werpen hun licht de manege in. In de stallen branden zes en vijftig 50-kaarslampen, tweehonderd van dezelfde sterkte ver lichten de interieurs der wagens Dit geheele circus SARRASANI is een lichtstad. De man van ervaring kent de suggestieve kracht van het schelle licht en weet het juist te benutten. Een onderneming als het reizend circus, dat een stad inderhaast doorvliegt en moet veroveren, heeft het propagandaschrift van het vlammenschrift noodig Sarrasani is zelf een man die wat circus techniek betreft, van alle markten thuis is. Hij was de eerste, die in 1912 de Fowlertractors in het reizend circusbe- drijf invoerde en hij is de eenige, die zich van den spoorweg onafhankelijk heeft gemaakt, doordat hij zijn geheele onderneming met eigen automobielen vervoert. In zijn zoon en den ingenieur Bandas bezit Sarrasani uitstekende technici, die vooral in Zuid-Ame rika, waar de reusachtige circustros den spoorweg voor geheel nieuwe opga ven zette, van hun intelligentie en ken nis blijk gaven. Zoo waren op den Braziliaansche spoorwegen bijvoorbeeld tallooze tunnels, maar geen profielen, waarmede de laadhoogte kon worden afgemeten, geen voldoende hooge wagens (Hohlglaswagens) voor de olifanten, geen groote losplaatsen De „Rampa de Sa- rasani" in Rio de Janeiro werd door de circusmenschen gebouwd en ter hunner eere door de Braziliaansche spoorweg autoriteiten, die over een fijnbesnaarde hoffelijkheid beschikken, zoo gedoopt. Het licht, de lichttoovering, is altijd een bijzondere liefhebberij van Sarrasani geweest. Hij houdt er van, in steden, waar hij voor het eerst komt, terreinen te kiezen waarop nog nooit een cirus stond. Als dan uit zoo'n verlaten, modderig terrein met één slag 'n lichtend veld van ro mantische pracht geworden is, dan staan de menschen verbaasd en deze verbazing steeds weer teweeg te brengen is een bij zonder genoegen van dezen grooten show man, van den rondtrekkenden toovernaar. Achter deze avontuurlijke tooverwereld vinden we een tot in de kleinste details georganiseerd technisch bedrijf. Men krijgt een voorstelling van zijn reus achtigheid, als men zich voor de oogen stelt, dat het hier immers een reizend bedrijf betreft, een stad op wielen, dat vandaag hier, morgen daar moet worden opgebouwd en afgebroken. Zulk een bedrijf heeft andere technische middelen noodig dan een vast, al is het nog zoo groot Sarrasani heeft nu volgens eigen aanwijzingen drie reusachtige lichtwa gens laten bouwen, die een origineele specialiteit zijn. Het zijn normale Daim- ler-vrachtauto'8, dat wil zeggen het wa ren eerst treklastwagens. Zoo epoedig deze wagens eenige dagen op eenzelfde plaats blijven, wordt door een paar eenvoudige handgrepen de motor om geschakeld en kan dan de dynamo's aan drijven, die zich in den wagen bevinden en die nu licht verspreiden een echte lichtceDtrale met schakelborden en meet instrumenten bevindt zich hier om voor de geheele avondverlichting zorg te dra gen. Bovendien bevinden zich in deze drie wagens nog afdeelingen voor het opbergen van 30^0 lampen met 240 lichtguirlandes, die hier in gummi opgebor gen liggen, zoodat bij transport zelfs over zeer slechte wegen een zeer klein percentage breuk geconstateerd kan wor den Alles bij elkaar bevat de lieht- centrale van Sarrasani ongeveer 210 Kilowatt In een kleine stad in Duitsch- land heeft een leeraar in de natuurkunde na een bezoek aan de voorstelling van Sarrasani, aan zijn leerlingen de opgaaf gegeven, het lichtverbruik van het circus op dat van de stad om te rekenen, waar bij de overigens zeer goed verlichte stad er maar slecht afkwam. Naar het circus van Barnum en Baily werden vroeger dikwijls genie-officieren gestuurd om daar de moderne techniek te leeren kennen. Op het oogenblik staan de groote Europeesche reizende circussen, wat hun technische inrichting betreft minstens op dezelfde hoogte als de Amerikaansche. In vele opzichten in de soliditeit van de tribunes bij voorbeeld zijn zij hen de baas. Het is jammer, dat in Europa behalve in vakkringen, over de circustechniek nog zoo goed als niets bekend is. Wij heb ben alle reden, op zulke dingen als de technische inrichting van Sarrasani, trotsch te zijn. werkt zacht en weldadig als een Mei-regen. Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. RESTAURATIE VAN DEN TOREN TE WOUDRICHEM. In Juli 4930 is een aanvang gemaakt met de restauratie van den stompen, vierkanten toren te Woudrichem, welke zoowel uit monumentaal als architectonisch oogpunt tot de mooiste torens van ons land kan' worden gerekend en eenig is in zijn soort. In de kosten van restau ratie, welke aanvankelijk op f 38.000. werden geraamd, is door de gemeente een bedrag van f 5000.beschikbaar gesteld, terwijl het Rijk een subsidie van f 24.000.en de provincie Noord brabant een bijdrage van f 9000.heeft verleend. Tijdens de restauratie van den toren is echter gebleken dat deze zich in aanmerkelijk slechteren staat bevond dan oorspronkelijk bij het opmaken der begrooting werd vermoed, toen dan ook de toren niet aan een nauwkeurig onder zoek kon worden onderworpen, aangezien er geen stelling rondom aanwezig was. Thans blijkt dan ook dat bij algeheele grondige restauratie van het monument het aanvankelijk geraamd bedrag zal moeten worden verdubbeld. De burgerlijke gemeente, aan wien de toren in eigendom behoort, is echter niet in staat een zoodanig bedrag voor de restauratie beschikbaar te stellen, dat grondig herstel van het geheele monument mogelijk zou kunnen worden, aangezien hare middelen en de zeer ongunstige resultaten der visscherij, welke het hoofdbestaansmiddel der inwoners vormt hiervoor een beletsel zijn, terwijl in de huidige tijdsomstandigheden ook waar schijnlijk wel niet op een subsidie van Rgk en provincie zou kunnen worden gerekend tot een zoodanig bedrag, dat geheele restauratie mogelijk zou zijn. Teneinde de restauratie tot op onge veer de helft van den toren te kunnen uitvoeren, waardoor het bovengedeelte van het monument geheel zal zijn her steld, zal volgens berekening van den betrokken architect nog een bedrag van f 14.000.gemoeid zijn. Hoewel de financiën der gemeente feitelijk niet toe laten dat voor de restauratie nog meer uitgaven worden gedaan, heeft de ge meenteraad in zijn jongste vergadering toch besloten in het belang van het behoud van het monument voor verder herstel en afwerking van het eerste gedeelte een bedrag van f 1800.beschikbaar te stellen, in de hoop dat het ontbrekend bedrag als subsidie van Rijken provincie zal worden verkregen. De gemeente heeft haar goeden wil getoond en het zou zeer te betreuren zijn indien Rijk en provincie niet zouden volgen wat ook niet te verwachten is. Jammer blijkt het dat de restauratie van dit belangrijk monument niet in haar geheel zal kunnen worden doorge voerd, want reeds thans begint de toren met zijn rijk versierd beeldhouwwerk een heel ander aanzien te krijgen en deze zal, indien hij van zijn mantel van houtwerk waardoor hij thans nog is omgeven is ontdaan een sieraad voor de omgeving zijn. Huisgezin. DKUNEN. Veiling 25 Juli. Zwarte bessen 21.1 ct., roode bessen 13 ct., frambozen 13.3 ct. per kg. Noteering van 27 Juli: Appelen 15 —29 ct., id. II 3—13 ct., Noord-Holl. suikerperen 810 ct., Janbazen 711 ct., id. II 36 ct., boterperen 89 ct., Oomskinderen II 1315 ct., Roode bes sen 1219 ct., Frambozen 1836 ct., Pruimen 2537 ct., id. II 1523 ct., Kruisbessen 316 ct., Snijboonen 10 18 ct., dubb. id. 810 ct., Stokprin- cessen 2027 ct., Wagenaars 2—5 ct., Perefct 711 ct., boterboonen 14 ct., Tuinboonen 610 ct., Krombekken 16 24 ct., Erwten 1018 ct., Sjalotten 6 10 ct., Tomaten 1620 ct., id. II 8 14 ct., Aardappelen 2i/q31/2 ct., alles per k.g. Bloemkool 711 ct., id. II 15 ct., Savoijekool 1/27 ct. Roodekool 410 ct., Spitskool 13 ct., meloenen 25 5 5 centSla V4s/4 centKomkom mers wit 24 ct., id. II 1/22 ct., id. groene 13 ct., id. II 1/211/2 ct-> Andijvie i/2IV2 ct., alles per stuk. Peen 4—7 ct., Kroten 23 ct., Juin 13 ct., per bos. NIEUWENDIJK. Zaterdag 1 Augustus hoopt voor de Ned. Chr. Arb. Bond in de consi storie als spreker op te treden, de heer Mobach te Utrecht. Mej. M. A. v. B. kwam, doordat zij moest uitwijken voor een auto, dus danig met een anderen wagen in aan raking, dat zij zich ernstig aan haar hoofd bezeerde en geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. De eieren werden deze week ver handeld tegen prijzen van f4.00f4.50 1 per 100 stuks. Deze week kwam de vrouw van C. H. zoodanig te vallen, dat zij haar enkel brak en geneeskundige hulp noo dig bleek. De landbouwer J. S. kwam Maan dagmorgen tot de onaangename ont dekking, dat een zijner beste schapen dood aan het hek hing. Woensdag j.l. maakten de leden der naaivereen. „Martha" alhier, een uitstapje naar Apeldoorn en omgeving. Onder zeer schoon weder ving men om 6 uur de reis reeds aan en reed om half tien Apeldoorn reeds binnen. Eerst werd de beroemde Eggo-put be zocht, daarna bracht men een bezoek aan den mooien Juliana-toren, vanwaar men een prachtig panorama uitzicht had. Toen men dit bezichtigd had, ging men een kijkje nemen naar het paleis op het Loo. Er werd reusachtig genoten. Om 6 uur 's avonds verliet men wederom Apeldoorn en men arri veerde alhier 's avonds ongeveer 10 uur. Den geheelen dag heerschte er een aan gename stemming en de weersgesteld heid hield zich dien dag uitstekend. Dit uitstapje zal bij allen wel lang in het geheugen blijven. WIJK. Door het Electriciteitsbedrijf dezer gemeente werden gedurende het eerste halfjaar 1931 van de P.N.E.M. ingekocht 21331 K.W.U. tegen 22814 K.W.U. over dezelfde periode van het jaar 1930. Mej. L. van Wjjk, onderwijzeres aan de O. L. School te Wijk, heeft we gens huwelijk tegen 15 Sept. a.s. haar ontslag als zoodanig gevraagd. De fanfare „Onderling Genoegen" gaf Zaterdagavond aan de Perzikstraat haar aangekondigd concert. Dit concert bracht heel wat publiek op de been. Een monteur van den heer G. v. d. Maaden was werkzaam in een der palen van het G.E.B. en had het ongeluk, wijl zijn klemschoenen niet hielden, daaruit te vallen. Wonder boven wonder bracht hij het er met eenige ontvellingen aan handen en armen af. Vorige week Donderdag kwam de auto van de firma Ouwehand uit Rhenen van de richting P. van Dijk gereden'ter wijl een auto van de Ford vertegenwoor diger uit Gorinchem uit de Polsestraat kwam. Beide auto's wilden tegelijk het Aalburgsche kruis passeeren. Door zeer krachtig remmen en juiste handeling werd een ernstig ongeluk voorkomen, daar beiden met vrij groote snelheid reden. Beide inzittenden brachten het er met den schrik af. Vrijdagmorgen passeerde een on bekende vrachtauto den Hoogen Maasdijk en reed een kind van T. van Alphen aan. Het kind had het geluk naar de goede zijde te vallen, waardoor het voor over rijden werd behoed. Het bracht het er met eenige ontvellingen af. Of de autobe stuurder het ongeval niet heeft bemerkt, of 'dat hij de onmenselijke houding aan nam om maar door te rijden, is niet be kend.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6