k Plaatselijk Nieuws. Seihorst uit Almelo, door den van Nijver- dal komenden lokaaltrein gegrepen. De wagen werd eenige honderden meters meegesleurd, terwijl de inzittenden, de bestuurder en een dame uit Almelo, er uitgeslingerd werden. De opgeloopen ver wondingen bleken echter niet van ernstigen aard te zijn en na verbonden te zijn, konden beide later naar Almelo vervoerd worden. Het uitzicht ter plaatse wordt eeaigzins bemoeilijkt door een denneboschje. —o ZWARE BRAND TE AMSTERDAM. Zaterdagavond halfacht stond bijna op eens een groote houten loods in de Gilles vaa Leeuwenberghstraat te Amsterdam, waarin de firma Haverman v.h. Nahuys een loonzagerij en schaverij dreef in lichte laaie. Eenige oogenblikken tevoren hadden Jongens vlak bij de loods een vuurtje gestookt. Toen zij zagen, dat de vlammen ook de loods aantastten, hebben zij de vïacht genomen. Bet duurde slechts kort of ook een aan grenzende loods, een houtopslagplaats van de firma T. Vermeulen en Zoon, werd aan getast, en toen kon de brandweer, die ojp het alarm groote brand met talrijk «natrieel was aangerukt, niet meer ver hinderen, dat verder ook een meubelfa briekje van den heer Koedijk eraan ging. Daarnaast stond een groot houten gebouw, waarin het bedrijf gevestigd was van de Nederlandsche fabriek van turnartikelen <saa schoolmeubelsin een minimum van tjjd had het verslindende vuur ook dit 4t>fc syn prooi gemaakt. Deze loods stond vol pas voltooide schoolbanken, welke de fabriek dezer dagen voor eenige nieuwe scholen, openbare en bijzondere, moest afleveren. Alles stond weldra in vuur «a vlam. Behalve de voorraden afgewerkt en nog niet afgewferkt hout van de firma Haverman v.h. Nahuys, zijn al haar kostbare machi nerieën verloren gegaan. GONSERVENFABRIEK STOPGEZET. Niet door de malaise. Te Buitenpost heeft men de conserven- fabriek van de firma Dokter moeten sluiten omdat het grondwater zoo slecht as. Hierdoor is een 100-tal meisjes zon der werk gekomen. De fabriek is niet sangesloten op een waterleiding, omdat die nog niet zoover is uitgebreid, hetgeen voor een instelling als een conservenfa- Ibriek wel zeer te betreuren valt. EEN FIETSER "AANGEREDEN. Door een groep wielrenners. Zaternagmiddag, omstreeks 5 uur is te Aarle-Rixtel een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De wielerclub „Wilhelmina" ®u.t Eindhoven had een wegwedstrijd ge organiseerd. Bij het passeeren van de brag te Aarle Rixtel reed een groep van «mgeveer 10 renners op een per fiets vaa zijn werk komenden arbeider, die op den grond werd geslingerd. Deze man -de 55-jarige v. L. uit Aarle-Rixtel werd asset zware hersenschudding opgenomen. By zijn aankomst in het ziekenhuis te Helmond was hij nog steeds buiten be wustzijn en de geneesheer zag geen hoop op levensbehoud. Acht van de renners bwamen op min of meer ernstige wijze ia aanraking met den weg. Verschillende arijj wielen werden vernield. Een der ren ners liep een zware hoofdwonde op. o— SPOORWEGONGELUK. Zaterdagmorgen heeft onder de voor malige gemeente Sloterdijk juist op den «overweg bij het Dorpsplein een spoor wegongeluk plaats gehad. Gedurende «den nacht was met montage-wagens op de lijn gewerkt. De werkzaamheden waren gereed en een montage-wagen uit Haarlem, die naar het centraal station 4e Amsterdam moest reed in dezelfde richting als de montage-wagen die bij Sloterdijk had gewerkt zou gaan. Er stond een een dikke mist en dit is de «oorzaak geweest dat de machinist van den montage-wagen uit Haarlem den anderen trein niet heeft gezien. Op ge noemde plek had dientengevolge een bot- ssïng plaats waardoor 2 wagens met een •as ontspoorden en vrij ernstig werden feeschdigd. Vier arbeiders, die zich in den trein bevonden werden gewond. o— ONEERLIJKE PENNINGMEESTER. In de te Haarlem gehoudon algemeene vergadering van de vereeniging „Madjoe", organisatie van oud- en actief dienende ©nder-officieren in Nederlandsch Oost en West-Indië, heeft de voorzitter mee gedeeld, dat de inmiddels afgetreden bonds-penningmeester, wonende te Rot terdam, zich gelden van de vereeniging trad toegeëigend. Toen dit door het hoofdbestuur ontdekt werd, heeft de ex-penningmeester f 3000 aangeboden 4ot afrekening van het tekort in kas en heeft bovendien zijn bewijsstukken van «pensioen ter beschikking willen stellen wan de vereeniging. De afgevaardigden van de vereeniging hebben zich hierover uitgesproken en met overgroote meer derheid is besloten, den ex-penningmeester te doen vervolgen. Het tekort bedraagt ruim f 8000. L.ufi «=J_i L_i '—OJ _i I -• BAZAR DRONGELEN. Voor de bazar bestaat wel belangstel ling, wat blijkt uit de onderstaande lijst van particuliere giften, terwijl ook ver schillende firma's niet achterwege bleven om haar artikelen in te zenden. Drongelen: C. M. D. f5.— N. de G. f 0.25 J. S. f 0.25; D. v. B. f 010; A. d. H. f 0.25 J. v. d. K. f 0.25 H. V. f 1.Wed. J. i. h. V. f 1.G. v. d. N. f 0.25 M. K. en T. d. W. f 0.25 J. v. B. f 0.25 C. v. K. f0.50; D. A. v. d. S. f2.— J. v. d. S. f2.— H. B. f 0.25 L. B. f0.25; N. S. f 0.50 C. M. f 0.25 P. J. v. B. f025; W. v. G. f 0.50 W. S. f 0.25 C. d. G. f 0.25 A. S. f 0.50O. A. S. f0.50; S. A. B. fl.—A. V. f 1.Wed. G. de H. fl.— G. v. L. f050; M. v. T.f0.50; K. B. f 0.50 P. L. f 0.50 G. S. f 1.50 G. d. W. f 0.25 J. d. W. f 0.25 H. B. f 0.25W. S. fl.—P. v. d. N. f 0.50 W. R. f 0.20 K. T. f0.35; A. A. f 0.50A. K. f0.50; A. R. f0.50; K. T. f 0.50B. v. B. f0.25, C. v. R. f 0.50 J. T. f 0.25 Wed. M.T.fO.15; C. B. f 0.50 T. de H. f 0.50 P. T. f 0.25 J. K. H. f2.— X f 0.50 X f 10.— J. B. f 0.25 C. B. fl.— Gen deren: H. J. K., A. P. K., M. K., P. K. en L. v. T., allen f 0.50 A. v. W. f 0.10W. T. f0.50; C. V. f0.50 W. G. v. W. f 0.50; W. v. W. f 0.15 L. P. B. fl.—J. v. d. B. f 0.50 D. V. f 0.50A. v. d. W. f0.25; G. H. f 0.50 F. C. f 0.25 T. B. f0.25; E. B. f 0.50 X f 0.50 J U. f0.25; C. d. J. f 0.25 J. v. M. f010; C. K.f0.25; Wed. C. K. f 0.25 B. V. f 0.25 W. V. f 0.25 B. v. H. f 0.10 T.B.f0.25; L. B. f 0.50 A. v. W. f 0.20 W. S. f 0.50 onleesbaar f 0.50 J. B. f 0.50 J. B. f 0.10 C. S. f 0.25A. K. f 0.10; G. V. f 0.25 B. V. f 0.25 T. H. f0.10 G. V. f 0.20 C, v. d. H. f 0.50Th. P., L. P., A. P. en D. v. W., allen f0.25; P. P, H. P. en W. allen f0.50; P. S., F. V., G. v. W., A. v. M., P. L. v. W., K. V., J. J. v. W. en G. A. B., allen f 0.25 C. B. f 0.50 J. B. f0.25; G. K. f 0.50 A. v. W. f 0.25 P. B. f 0.50 A. R. f 0.25 B. P., P. V., A. V., T. B., J. M. V., en P. v. M., allen f 0.25 J. V. f 0.10 T. N. fl.—J. O. fl.— T. B. f 0.10 A. A. H. K. f 1.— C. J. v. W. fl.—G. M. v. d. H. fl.50;H. V. f 0.25 G. U. f0.50; S.v.G.fO.50; Wed. J. v. G. f 0.25 A. U. f 0.50 E. v. d. B. fl.— C. H. f 0.25; J. T. f 0.25; J. B. M. f 0.50 H. v. d. H. f0.50; J. L. S. f 0.25 onleesbaar f 0.50 v. d. H. f 0.25J. d. O. fl.— B. S. f0.50;G. H. B. f 0.25 D. H. f 0.25 onleesbaar f 0.25 P. v. H. f 0.20 L. T. f025; H. A. K f 0.25 E. d. G. f0 25; A. V. f 0.25 H. d. K. v. B. f0.25; M. d. K. f 0.25 J. v. H. f 0.25 A. v. d. K. f0.50 Wed. A. f 0.25 J. S. f 0.25 M. S. f 0.25 G. v. d. B. fl.— M. v. M. f0.40; T. d. G. f 0.50. Eet hen: W. B. f 0.50 A. B. f 0.25; A. v. R. fl.—W. v. d P. f0.25;G. A. C. f 0.25 J. d. F. f 0.10 D. B. f 0.40 J. v. d. M. f 0.25 G. B. f0.50; P. W. d. R. fl.—S. G. fl.— Wijk: B. A. v. d. P. f 0.50 J. S. f 0.50. Drongelen: J. de Raad, directoire J. Treffers Czn. een kleedje Jo de Bodt, doos kleurkrijt, fluitje, pianolooper; Joha. de Wind, een bal en een slabbetje Johs, Schilders, vleeschvorkje. Meeuwen: G. Sterkenburg een bloemvaas onbekend, étui met 6 alpacca lepeltjes. G e n d e r e n C. v. d. Mooren, een bloemhanger met plant. Firma's L. v. Well Waalwijk, ramme laar mutsje, zakdoekjesJ. v. Schuppen te Sprang, een kleedje Wed. J. v. Nelle te Rotterdam, koffie en tabak R. Gouda te Vrijhoeve-Capelle, 12 potjes „Ergo" boenwas, 12 doozen „Ergo" schoencrème R. V. S. te Rotterdam, zakboekjes, vinger hoeden en kalendersA. Verhilst te Waalwijk, nogastaafjesN.V. J. Bax Groothandel Woudrichem, fluitjes en sigarettenkokersv. Erp drogisterij te Waalwijk, f 0.25 plus geschenk Zeep fabriek „De Klok" Heer de, zeeppoeder J. Bierlaagh Waalwijk, broodmesfa K. de Mol Waalwijk, voetbal, schilderij, zeep- bolR. S. Stokvisch en Zn. te Rotterdam, 2 boeken P. Molenaar Co. Westzaan, 100 zakspiegeltjes Erdalfabriek te Amster dam, 24 doozen Peliwrijfwas J. Simons te Waalwijk, 6 lucifers ètui's, tanden stokers Gez. v. d. Sanden te Waalwijk, 2 kleedjesD. Velthoven te Waalwijk, 10 sigaren, sigarenpijpje, sigarettenkoker; Phoenix Rijwielenfabriek, Leeuwarden, 10 zak-vulpotloodenCor Verwiel te Waalwijk 2 haarnetten, 3 pakjes haar spelden, 4 tuben odeur en 2 fleschjes odeur M. Ravenswaay Zn., 1 doos kin derspeelgoed. De fa. L. v. Bladel en Zn., bloemisterij te Waalwijk, stelt ter versiering der bazaar gratis bloemen en planten beschikbaar. Degenen die op de lijst teekenden voor een geschenk, worden gepubliceerd in volgorde zooals zij binnenkomen. Vervolg raadsverslag ZUILICHEM. Een aanslaag in de hondenbelasting wordt on-invorderbaar verklaard. Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemde leden van den Gemeenteraad. De Voorzitter wijst als leden van de Commissie van onderzoek aan, de hee- ren Hooijkaas, v. Vugt en v. Brakel en schorst tijdens het onderzoek de ver gadering. Na heropening verklaart dhr. Hooij kaas namens de Commissie, dat alles in behoorlijke orde is bevonden en de commissie derhalve tot toelating advi seert. De Voorzitter dankt de commissie voor haar bemoeiingen, waarna tot toe lating wordt besloten. Aanbieding rekening dienst 1930. De heeren Hooijkaas, v. Vugt en v. Brakel worden aangewezen deze reke ning te onderzoeken. Voor den gewo nen dienst bedraagt de ontvangst f 25936.63 en een uitgaaf van f 25305.85, sluit alzoo met een batig saldo van f630.77. De kapitaaldienst sluit in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van f3988.02. De Voorzitter merkt op, dat het batig saldo niet groot is, waarschijnlijk is er evenwel nog een zonnestraaltje, spr. zal dit later meedeelen. Verordening op het gewoon open baar lager onderwijs. De Voorzitter zegt, dat dit punt den vorigen keer al op de agenda heeft gestaan, toen is het evenwel aange houden, omdat het advies van den In specteur nog niet binnen was. Dit ad vies is thans binnen en de Inspecteur verklaart, geen bezwaar tegen de ver ordening te hebben, terwijl de Gezond heidscommissie te Zaltbommel even eens gunstig heeft geadviseerd. Naar aanleiding dezer verordening is van het Hoofd der school een lijvig dossier in gekomen met op- en aanmerkingen van elf pagina's. Een paar punten zijn in overleg met het Hoofd gewijzigd, met de andere konden B. en W. evenwel niet accoord gaan. Waar de Inspecteur geen bezwaar er tegen heeft, meenden 'B. en W. de verordening gerust te kunnen vaststellen, zooals ze is ontwor pen. Met de bepaling, dat het geven van een rapport minstens 3 maal per jaar, moet geschieden door het Hoofd der school, kan de heer Verkerk niet ac coord gaan. Volgens hem behoorde dit de onderwijzer te doen. Bi. en W. zijn het daarmede niet eens, zij meenen, dat het Hoofd een dergelijk rapport behoort te geven. Verder ko men in het rapport aanmerkingen voor, de woning betreffende, deze aanmer kingen hebben de aandacht van B. en W., doch het is nu eenmaal een oud huis, waaraan altijd wel het een en ander te verbeteren blijft. Toen het Hoofd voor twee jaar hier kwam, zijn al zijn wenschen ingewilligd. Spr. vraagt of het ook noodig is, dat de verorde ning, die 39 bepalingen bevat en ter in zage heeft gelegen, wordt voorgelezen. De heer Hooijkaas vindt het wel gewenscht, de aan- en opmerkingen van den heer Verkerk kunnen dan te gelijkertijd kenbaar worden gemaakt. De Voorzitter leest hierop de ver ordening voor. Bij de bepaling, dat B. en W. de be voegdheid bezitten toelating tot de openbare school te weigeren, merkt het Hoofd op, dat deze bepaling gevoeglijk weggelaten kan worden, wijl er in de gemeente geen 2e openbare school is, en het ook niet is te verwachten, dat deze er in de toekomst zal komen, dus kinderen niet geweigerd kunnen worden. B. en W. achten het wel van beteekenis, met het oog op het bezoe ken der school door leerlingen uit een andere gemeente. B. en W. zijn het er ook niet mede eens, om bij de bepaling, dat het Hoofd gemachtigd is zonder toestemming van B. en W. een leerling voor een dag van de school te weigeren, de termijn van een dag te veranderen in 3,om dat B. en W. makkelijk zijn te bereiken. Het Hoofd maakt verder bezwaar te gen een bepaling, dat hij verantwoorde lijk is voor de school-bibliotheek en heeft te zorgen voor de handhaving der orde op de speelplaats. Ook met de hiertegen ingebrachte bezwaren gaan B. en W. niet accoord. Bij de opmerking van het Hoofd te gen een bepaling, dat B. en W. be voegd zijn, om op school te komen voor de uitoefening van controle onder schooltijd, zegt de heer Kanselaar, dat hij het met het Hoofd der school eens is en ook hij controle over de leer middelen tijdens de lesuren bezwaarlijk acht. De Voorzitter zegt, dat B. en W. van deze bepaling geen misbruik zullen ma ken. Spr. kan niet inzien, dat deze be paling voor het Hoofd iets beleedigends zou bevatten, zooals deze beweert. De heer v. Dalen acht controle on der schooltijd wel goed, als het Hoofd medewerking verleent is controledan juist gemakkelijk en zoo afgeloopen. De Voorzitter belooft met de opmer king van den heer Kanselaar wel re ening te willen houden en controle onder de lesuren zoo weinig mogelijk in toepassing te zullen brengen. De heer Kanselaar is het ook eens met de bezwaren van het Hoofd der school, tegen de bepaling, dat het Hoofd der school belast is met het toezicht op de schooljeugd in de onmiddelijke nabijheid der school. Wat verstaat men onder onmiddelijke nabijheid. De Voorzitter zegt, dat hier aan den „bol" niet wordt beschouwd als onmid delijke nabijheid der school. Bij de bepaling over ontslag zegt de heer Hooijkaas, dat hij de zinsnede, dat dit ontslag door B. en W. direct kan worden gegeven, zou willen laten vervallen. De heer Kanselaar steunt dit voorstel. In omvraag gebracht, wordt het ver worpen met 5 tegen 2 stemmen, de heeren Hooijkaas en Kanselaar stem den alleen voor. De geeele verordening wordt hierop met algemeene stemmen vastgesteld, zij treedt in werking op 1 Augustus 1931. Ambtenarenreglement. Met algemeene stemmen wordt het reglement vastgesteld, zooals het con cept-reglement van de firma Samson luidt. Verordening op de heffing en invor dering van besmettelijke ziektengeldsn. De Voorzitter zegt, dat dit voorstel een uitvloeisel is van het contract, dat gesloten is met het ziekenhuis te Utrecht en waarvoor de gemeente f50.per jaar moet betalen. De verordening is gemaakt om een gedeelte der kosten op hen, die van de inrichting gebruik moeten maken, te verhalen, in dier voege, dat één vierde gedeelte voor rekening der gemeente blijft. Met algemeene stemmen wordt ook deze verordening vastgesteld. Verzoek van het gemeentebestuur van Poederoijen, om een bijdrage in de kosten van het Openbaar Lager On derwijs, voor leerplichtige kinderen uit deze gemeente, welke de O.L. scholen aldaar bezoeken. De Voorzitter zegt, dat de afstand naar hier geen 4 K.M. bedraagt, het is slechts 3 K.M., daarom zou spr. niet op het verzoek ingaan. Dit verzoek betreft 2 kinderen van Kolbach, 1 van Bok, die te Poederoijen en 1 van v. d. Kolk, dat te Aalst school gaat. De heer v. Veen zegt, dat als de kin deren hier school gingen, de gemeente er ook leermiddelen voor moest aan schaffen. De Voorzitter merkt op, dat dit van niet veel beteekenis is. De heer Kanselaar voelt in 't alge meen er niet veel voor, om als er hier op school plaats is, voor elders school gaande kinderen te betalen. Voor de ze kinderen, die van 't begin af daar school zijn gegaan, zou hij een uitzon dering willen maken. De heer v. Dalen zou daarmede ac coord kunnen gaan, als vergoeding van jaar tot jaar wordt gegeven. De heer v. Brakel verklaarde zich tegen de andere heeren voor het voor stel. i i Kohier bedrijfsbelasting. Wordt vastgesteld op een bedrag van f312. Op het verzoek om ontheffing hon denbelasting van C. Hobo Czn., wordt goedgunstig beschikt. Regeling bezoldiging Ambtenaar v. d. Burgerl. Stand. De Voorzitter zegt, dat verzuimd is, om den heer v. Os van onbezoldigd Ambten, v. d. Burgerl. Stand, te be noemen tot bezoldigd ambtenaar. B. en W. stellen voor, dit alsnog te doen en wel met ingang van 5 Mei '31, de datum van benoeming tot gemeente secretaris, en wel op een jaarwedde van f 100. Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. Bij de rondvraag dringt de heer Kan selaar er op aan, de raadsvergaderin gen in het vervolg des avonds te hou den, voor den secretaris is dit nu geen bezwaar meer. De Voorzitter antwoordt hierop, dat het bezwaar voor den secretaris wel vervallen kan zijn, voor den Voorzitter bestaat dit evenwel nog steeds. Waar het zeer waarschijnlijk de laat ste vergadering is, die met den tegen- woordigen raad wordt gehouden, wil de Voorzitter deze gelegenheid benut ten om afscheid te nemen, bij dei af sluiting van de 4-jarige periode die achter ons ligt. Met vreugde heeft spr. vernomen, dat alle 7 raadsleden zijn herkozen, waarin hij het bewijs ziet, dat de bevolking de heeren ook graag op hun plaats terug ziet. Nu dat ge beurd is, verheugt spr. zich daarover, hij hoopt allen in September weer te rug te zien en wenscht hen een pret tige vacantie toe. De vergadering wordt hierop met het formuliergebed gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN. Een PORTEMONNAIE met INHOUD. Terug te bevragen bij den Gemeente- Veldwachter te Wijk en Aalburg. Een RIJWIELBELASTINGPLAATJE. Terug te bekomen bij J. van Esch, C 99, Aalburg. HEUSDEN. Voor het te Breda gehouden examen hoofdakte slaagden de heeren H. en J. Verhoeven alhier. - Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli 1931 ingelegd f 24030.34 en terugbetaald f 24300.85. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10800. AALST. Vrijdagavond 31 Juli j.l. te 8 uur (Z.T.) hield de Oranjevereeniging een algemeene ledenvergadering. Aanwezig waren ongeveer 60 leden. Om half negen opende de Voorzitter met een welkomswoord de vergadering. Daarop werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het verslag bleek, dat het aantal leden bedroeg 114 en dat er in de kas aanwezig was circa f 600. Besloten werd op 4 en 5 September een Oranjefeest te houden op de Konij nen waard aan de Rietschoof. Deze moet echter eerst gegaliseerd worden. Op 4 September voor de schoolkinderen, op 5 September 's morgens een optocht door het dorp en 's middags volksspelen op bovengenoemde uiterwaard. Door verschillende leden werd gepro testeerd dat leden, welke vorig jaar een prijs was toegekend voor de mooiste versiering, uit den optocht gingen. Met algemeene stemmen werd besloten dat voortaan zij, die een prijs met een versierd voertuig, fiets of auto winnen, met dat voertuig in den optocht moet blijven. In den namiddag van 5 September zullen volksspelen worden gehouden. De regeling hiervan wordt overgelaten aan het bestuur, 's Avonds openluchtbioscoop. Een lid vroeg of hij zijn schoonmoeder zonder betaling mee op het terrein mocht nemen. Dit werd geweigerd, alleen leden mogen met hun vrouw, oek al is deze geen lid, voor niets op het terrein. Een lid uitte den wensch, om de consumptietent e.d. aan een ingezetene te gunnen, ook al is deze niet tot de hoogste inschrijvers, b.v. tot uiterlijk een bedrag van f30 minder. In stemming gebracht, werd dit voor stel verworpen met 1 stem tegen. Hierop werd besloten, dat als een per soon yan buiten de gemeente ingeschreven heeft en deze de hoogste inschrijver is, eerst met de inschrijvers uit de gemeente wordt geconfereerd, of deze de inschrij ving tot dit hoogere bedrag willen ver- hoogen. Weigeren zij dit, dan eerst wordt iemand van buiten de gemeente de consumptietent e.d. gegund. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter circa half elf (Z.T.) de vergadering. ALMKERK. Als sprekers voor het a.s. seizoen zullen voor 't Comité van Winterlezingen alhier optreden Ds. Poot, Herv. Pre'd. te Amsterdam. Ds. Buffinga, Ger. Pred. te Rotterdam. Ds. v. d. Vliet, Ger. Pred. te Utrecht. Ds. Dijkstra, Herv. Pred. te Amsterdam. Een zoontje van den Heer L. Romeijn alhier, had het ongeluk zoodanig van een paard te vallen, dat hij een hersenschudding bekwam, waarvoor Dr. De Vries overbrenging naar 't ziekenhuis te Gorinchem noodig oordeelde, ANDEE. De voetbalvereeniging „Sparta 11" alhier speelde Zaterdag j.l. een vriend schappelijke wedstrijd tegen „D.V.O." uit Meeuwen, welke door „Sparta" met 40 werd gewonnen. Gedurende de maand Juli j.l. zijn door de Wilhelminasluis alhier gepasseerd 2802 vaartuigen met een inhoud van 373391 M8. Aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Gorinchem is van de le naar de 2e klasse bevorderd, A. Verdoorn alhier. CAEEL'LE. Zondag j.l. hield de Postduiven vereniging „De Luchtvaart" een wed vlucht vanuit Soignies met den volgenden uitslagA. Versteeg 4 (aangetoond) G. Treffer 2 J. Spierings 3J, v. Doornie 4 W. Versteeg 5 (aangetoond) 6J. v. Doornie 7, 10 en 19 E. Haverhals 9, 18 en 24 P. Nieuwenhuizen 8 (aange toond), 15, 27 en 29 A. Versteeg 11, 22M. Verduin 12, 21 J. Spierings 13, 20 G. Stam 14G. Treffers 16, 17 (aangetoond) 25W. Mandemakers 23 (aangetoond)E. Haverhals 26 en G. Vos 28. Vrijdag j.l. maakten de leerlingen der hoogste klassen van de Chr. School a. d. Loonschendijk een reisje naar Am sterdam. Een en ander stond onder leiding van het personeel. In Amsterdam aangekomen werd een boottocht gemaakt door de havens. Daarna werd een be zoek gebracht aan artis. Des avonds met de laatste gelegenheid werd huis waarts gekeerd. Morgen, Donderdag, zal de Wel Eerw. Heer Van den Bosch uit Putten, beroepen predikant bij de Ger. Kerk alhier, een bezoek brengen aan deze ge meente, teneinde zich van een en ander op de hoogte te stellen. Gedurende de maand Juli werden ter gemeentesecretarie voor den Vleesch- keuringsdienst aangegeven 26 runderen, 70 varkens en 4 geiten. GIESSEN. De raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Behan deld werd de gemeenterekening 1930, sluitende met een batig saldo van f 1211,31 in den gewonen dienst. Vast-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2