Plaatselijk Nieuws brug over de Merwede tusschen Go- rinchem en Sleeuwijk. Verzocht wordt aan beide adressen adhaesie te verleenen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. den raad in overweging geven, zoowel het adres van de Kamers van Koop handel en dat van het gemeentebest. van De Werken c.a., bij de Regeering te steunen. De heer Stap acht een brug over de Merwede voor onze gemeente van heer v. d. Dobbelstoen voor, een com missie te belasten met het onderzoek van deze geheele kwestie, wijl zij van te diep ingrijpenden aard is. De ge meente mag hierin geen inrichting van weldadigheid worden en werkloozen, die elders werk zouden kunnen krijgen, be- hooren te worden afgewezen. Op voorstel van den Voorzitter, zal de commissie in het leven worden ge roepen na de nieuwe samenstelling van den Raad. gfrooter belang dan een brug over het Bespreking electriciteitstarieven. Hollandsch Diep en zou er daarom op De Voorzitter deelt mede, dat de willen aandringen, dat het eerst met P.N.E.M. de tarieven voor licht en de brug bij Sleeuwijk zou worden be-kracht verlaagd heeft. Voor Hedik- gonnen. De Voorzitter meent, dat het moei lijk is te beslissen bij welke brug on ze gemeente het meeste belang heeft en acht het daarom geraden aan beide verzoekschriften adhaesie te betuigen, zonder te zeggen aan welken overgang de priariteit is toe te kennen. De heer de Haan verdedigt nog het standpunt van B. en W., waarna con form hun voorstel met algemeene stem men wordt besloten. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat van den heer v. d. Lee uit Drunen een verzoekschrift is binnengekomen, om met 15 Augustus ontheven te wor den van zijn aanstelling als gemeente besteller voor het bezorgen van goede ren vanaf station DrunenHeusden naar hier en zou voor zijn opvolger hiervoor zijn schoonzoon willen aan bevelen. Op de vraag van den heer Metselaar of bij eventueele aanstelling andere personen geen goederen meer mogen meebrengen, antwoordt de Voorzitter, dat iedereen goederen mag meebrengen. Besloten wordt het gevraagde ontslag te verleenen en P. A. Verhoeven, te Drunen, als opvolger van Van der Lee aan te wijzen. Na het einde der vergadering wijst de Voorzitter er op, dat deze bijeen komst waarschijnlijk de laatste is, die door den heer Schmiehausen zal wor den bijgewoond. Spreker wijdt eeni- ge woorden van waardeering voor het geen door het aftredende raadslid in ;t belang der gemeente is verricht. Hij dankt den heer Schmiehausen voor de toewijding, waarvan hij steeds heeft blijk gegeven en hoopt, dat de tijd, die hij als raadslid heeft doorgebracht, bij hem in aangename herinnering mo ge blijven. De heer Schmiehausen zegt, den Voorzitter dank voor zijne vriendelij ke woorden. Daar bij de rondvraag niemand het woord verlangd, sluit de Voorzitter de vergadering. Raadsvergadering gemeente HEDIKHUIZEN. Diverse aanvragen om subsidie worden verwezen naar de behandeling van de begrooting 1932. Besloten werd, tot toelating van alle gekozen raadsleden. Verbouwing woonhuis M. Verhoeven. De Voorzitter deelt mede, dat hij, naar aanleiding van het verlangen van den Raad, een onderzoek heeft ingesteld naar den werkelijken toestand ter plaatse. De eigenaar is bereid, voldoende waar borgen te stellen, zoodat aan deze zaak voor de gemeente geen noemenswaardig risico is verbonden. Hij stelt derhalve den Raad voor, over te gaan tot vast stelling van h.t ontwerp-besluit tot het verleenen van een voorschot tot een maximum van f 300. mits het Rijk een zelfde bijdrage geeft. Op verzoek van den Inspecteur der Volksgezondheid heeft intusschen de voorloopige aanbesteding plaats gehad. Laagste inschrijver was J. van Veluw te Haarsteeg-Vlij men voor een bedrag van f 1194 exclusief archi- tectenloon. Na langdurige discussie wordt het ontwerp-besluit door den Raad vastge steld. Werkverschaffing. De Voorzitter deelt mede, dat, ge noodzaakt door de omstandigheden, B. en W. begonnen zijn met de ontginning van den Westakker voor het te werk stellen van werkloozen. Tot heden wer den deze personen betaald uit Hfdst. VII van den kapitaaldienst. Waar ech ter de werkloosheid toeneemt, zal deze post spoedig zijn uitgeput. Wanneer de Raad van meening is, dat B en W. door moeten gaan met het verschaffen van werk aan werkloozen, dan zal het noodig dijn te overwegen, hiertoe een geldleening aan te gaan. Wethouder v. d. Water is van mee ning, dat voortzetting der ontginning wenschelijk is. Hij beschouwt dit ook wel als werkverschaffing, maar meer nog als een productief maken van gronden, die daardoor een veel hoogere waarde verkrijgen, zoodat hij een geldleening hiervoor alleszins op haar plaats vindt. De Voorzitter deeit deze meening niet. Hij betwijfelt in hooge mate, dat deze ontginning voordeelen zal afwerpen, ge zien de groote malaise in de manden industrie. v. d. Dobbelsteen wijst er op, dat, waar we hier zitten in een centrum van de manden-industrie, er toch wel steeds vraag zal blijven naar het bandhout, temeer, daar er dan zoo goed ais geen transportkosten op komen. De heer v. Hemert vraagt, of er voor deze arbeiders ook geplakt moet worden. Hierna geeft de Secretaris ten ant woord, dat er voor werkloozien niet ge plakt behoeft te worden, indien de ge meente kan bewijzen, dat het „gezocht" werk is. Na eenige bespreking, omtrent de loonen en den arbeidsduur, stelt de huizen is deze verlaging reeds ingegaan 1 Juli j.l. en voor Haarsteeg gaat zij in 1 Januari 1932. Met eenige voor beelden licht hij de gevolgen dezer ver laging nader toe, waaruit blijkt, dat zij voor de kleinverbruikers vrij geringe waarde heeft. Voor Haarsteeg, die zelf distribueert, is de prijs per graad maximale belas ting verminderd met f 17.50, hetgeen een voordeel beteekent van ruim f 300. De huur van het transformatorenhuisje is ook aanmerkelijk verlaagd, zoodat van deze bepalingen een vermoedelijk voor deel van pl.m. f 500 te wachten is. Vaststelling ambtenarenreglement. De Voorzitter wijst er op, dat vóór 1 Sept, a.s. de Raad een ambtenaren reglement moet hebben vastgesteld, daar anders Ged. Staten het zullen doen. Diverse concepten worden, op voor stel van den Voorzitter, in handen ge steld van een commissie, bestaande uit de leden J. v. d Dobbelsteen, H. v. d Heijden en Jac. van Heeswijk, om daar uit een ontwerp reglement voor deze gemeente te formuleeren. Winkelsluitingswet. De Voorzitter deelt mede, dat het wen schelijk zal zijn, gebruik te maken van de bevoegdheid die de wet aan den Raad geeft, om onder Kon. goedkeuring dagen (tot een maximum van 21) aan te wijzen, waarop de winkels de3 avonds langer dan tot 8 uur geopend mogen zijn, wijl men anders geheel aan de wet gebonden is. Besloten wordt, hiertoe over te gaan. Tevoren zullen belanghebbenden gehoord worden, omtrent de keuze dier dagen. Achterstallige pachten. De Secretaris doet voorlezing van achterstallige pachten 1930. Na eenige discussie over de wijze van invordering van deze gelden, wordt be sloten, de borgen aan te schrijven en daarna zal de Raad, indien noodig, nader maatregelen nemen. Aan het einde der vergadering richtte de Voorzitter een afscheidswoord tot de aftredende raadsleden de heeren Van Heeswijk en Van Vrede, die beiden de beste wenschen uitten. Bij de rondvraag geeft de Secretaris inlichtingen naar aanleiding van het feit, dat de leuning aan de z.g. Spaansche Brug hersteld moet worden. v. d. Heijden verzoekt herstel van de brugleuning aan den Dijk. De Voorzitter zegt toe, hiervoor te zullen zorg dragen. Van Hemert vraagt vergrooting en uitdieping van de brandputten in He- dikhuizen. De Voorzitter zegt, dat B en W. hier toe reeds besloten hadden, doch dat tot heden hieraan geen uitvoering kon wor den gegeven. Maandag 10 Aug. zal er echter mede worden begonnen. (B.Crt). Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Dezer dagen kreeg ik een brief van een advocaat om betaling van bloembollen namens een bloembollenhandelaar. Ik heb van dezen nooit één bloembol gekocht en ook nimmer eenige zaak met hem gedaan, zoodat mijn vraag is hoe ik vóór deze heb te handelen. Z. Y. U kunt den advocaat melden dat U nooit zaken met zijn cliënt hebt gedaan, maar U kunt zulks ook laten. Wanneer U gedagvaard wordt, moet de eischer zijn vordering kunnen bewijzen en dat kan hij natuurlijk niet indien U nooit zaken met hem hebt gedaan, zoodat U eene rechtsvervolging rustig tegemoet kunt zien. Ik ben te X. aangenomen als lidmaat der Nederl. Herv. Kerk en woon nu sedert eenige jaren te A. Mijn bewijs van lid maatschap is echter te A. nooit ingeleverd. Kan men mij nu verplichten om te A. kerkelijke belasting te betalen? A. Een Protestant. U is lid der Nederlandsche Hervormde Kerk en daarom m o e t U betalen ook al is uwe attestatie of bewijs van lid maatschap nog te X. Eventueel kan men U tot betaling verplichten door een rech terlijk vonnis. HEUSDEN. Zaterdagavond gaf de Heusdensche Fanfare, onder leiding van haren directeur de heer van Berkel uit Ammerzoden haar aangekondigde concert op de Vischmarkt. De verschillende nummers werden goed ten gehoore gebracht en de opkomst voor dit concert was tamelijk. XNDEE. De Ger. Meisjesvereeniging alhier, maakte dezer dagen per autobus een reisje naar Nymegen en omstreken. Er werd dien dag volop genoten en in op gewekte stemming keerde men des avonds huiswaarts. De voetbalver. „Sparta I" alhier speelde Zaterdagavond j.l. een wedstrijd tegen „Exelsior" uit Woudrichem. Sparta I wist met 1—0 te winnen. Den ge- heelen wedstrijd was Sparta in meerder heid en een grootere overwinning was dan ook wel verdiend geweest. Een gezelschap uit deze gemeente zal mogen (Donderdag) een bezoek gaan brengen aan de Studio van de Christelijke Radiovereeniging te Huizen. De jongelingsvereeniging „Obadja" zal dien dag een bezoek brengen aan Nijme gen en omstreken. Een alhier bij C. Zonneveld lo- geerend jongetje uit Sliedrecht had Zondag j 1. het ongeluk op een bazalt te vallen. Hij verwonde zich daarbij vrij ernstig aan de knie en inroeping van geneeskun dige behandeling bleek direct noodzakelijk. AALBURG. Tot onderwijzer alhier is benoemd de heer A. Thies uit Veen. Terwijl de landbouwer C. B. al hier Maandag aan het ploegen was, viel zijn paard bij dit werk plotseling dood neer. Voor den betrokkene een heele schadepost. CAPELLE. Bij de j.l. Zaterdag door het gemeentebestuur van Sprang-Capelle ge houden aanbesteding voor het bouwen van een leslokaal aan de bijzondere lagere school aan de Nieuwstraat aldaar werd als volgt ingeschreven B. v. Campen, Capelle, f7700. G. Paans, Capelle, f 7235. Gebr. Spierings, Capelle, f7190. A. Rosenbrand, Capelle, f 6965. M. v. Campen, Capele, f 6945. Kleinloog en Óversteeg, Vrijhoeve-Capelle, f 6600. B. Kielen, 's-Gravenmoer, f6150. H. M. Kramer, Waalwijk, f 6070. Jac. v. d. Broek, Waspik, f 5898. W. J. Nieuwenhuizen, Sprang f5875. Gebrs. v. Willigenburg, Sprang f 5380. G. A. Baate, Waspik, f 5300. De j.l. Zondag gehouden collecte voor de Chr. School a.d. Loonschendijk heeft opgebracht f 22.22. DKUNEN. Veiling 6 Augustus. Snijboonen 7Vs10 cent. Idem 2e x/25 cent. Duitsche boonen 13 cent. Dubbele boonen 57x/3 cent. Stokprin- cessen 712 cent. Idem zonder draad 541 cent. Boterboonen V2—A cent. Wagenaars x/2cent* Perfect (enkel) 2 8 cent. Erwten 4—18 cent. Postelein 28 cent. Breekpeen 46 cent. Aard appelen 12y3 cent. Sjalotten 48 cent. Juin 6-9 cent. Juintjes 3 17 cent. Spinazie 26 cent. Gamersche zure 1018 cent. Yellouw 4626 cent. Idem 2e 1016 cent. Idem 3e 4 8 cent. Zomerappelen 16—23 cent. Kes wick 1320 cent. Idem 2e 611 cent. Perzikappelen 1222 cent. Oomskinderen 1726 cent. Idem 2e 816 cent. N.-Holl, suikerperen 812 cent. Idem 2e 2 6 cent. Langhalzen 47 cent. Boterperen 714 cent. Polmansperen 68 cent. Janbazen 47 cent. Pruimen 16—23 cent. Idem 2e 8 14 cent. Kroosjes 1021 cent. Frambozen 444 cent. Roode bessen 1 16 cent. Alles per K. G. Bloemkool 4—10 cent. Idem 2e Vs~ 2 cent. Roodekool 15 cent. Sa- voijekool x/24 cent. Spitskool 12 cent. Meloenen 1045 cent. Komkom mers wit 1/23 cent. Groene komkom mers Y^-lVoCent. Perziken Ys4 cent. Andijvie Ys2 cent. Sla y413/4 cent. Alles per stuk. Kroten 12y2 cent. Peen 2 4 cent. Selderie 1/siy2 cent. Alles per bos. Omtrent de inbraak vernemen wij nog dat de zaak zich ongeveer heeft voorgedaan als volgtVan de zijde van de R. K. Pastorie heeft men door het open schuiven van een raam zich toegang verschaft in de groote kamer, alwaar het bureau van den Zeereerw. heer Pastoor geplaatst is. Hieruit hebben ze meer dan f 5000 mede genomen, waarop verder niets ontvreemd werd. Toen de meid 's morgens in de kamer meende te gaan, kon de deur niet open, want hiervoor waren stoelen geplaatst. Ze waarschuwde den Pastoor, welke direct de inbraak constateerde, en merkte dat het geld, wat hij juist pas had ont vangen, ontvreemd was. Spoedig werd de politie gewaarschuwd. Ook werd opgemerkt, dat op het ge meentehuis ook was ingebroken. Hier hebben de dieven kasten geforceed, totdat ze uit een kast, alwaar een weinig geld lag, ongeveer f 30.hebben buit gemaakt en alles overhoop gehaald. De marechaussee uit Waalwijk heeft spoe dig de zaak opgenomen met vinger- en voetafdrukken, doch tot heden is nog geen spoor van de daders gevonden. NIEUW AAL. Dinsdagavond 4 Aug. is een hok- keling van de Wed. A. van Brakel te Zuilichem, hetwelk in een weide liep onder deze gemeente, door den bliksem getroffen en gedood. NIEUWENDIJK. Dezer dagen had op den Rijks straatweg een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een geleider van een koe. De koe werd niet ernstig benadeeld. Tegen den autobestuurder, die met een zeer groote snelheid moet hebben gereden, is naar we vernemen, proces verbaal op gemaakt. Vrijdagavond had op den Rijksweg alhier, ter hoogte van bakker v. d. K., een auto-ongeval plaats. Een vrachtauto komende van de richting Keizersveer, kwam in botsing met de vrachtauto van den heer J. v. L. die juist de stoep op kwam rijden. De bestuurders van beide auto's schijnen elkander niet gezien of gehoord te hebben, doch hoe het zij, een botsing was onvermijdelijk. De auto van den heer v. L. werd nogal flink bescha digd, terwijl de andere auto na een kleine reparatie de reis kon vervolgen. Persoon lijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. OOSTERIIOUT. (Oosteind.) Dezer dagen kwam de heer A. K. per rijwiel het erf van den landbouwer Th. de W. alhier den Oosteindscheweg weg opgereden. Op hetzelfde oogenblik kwam aldaar juist een tram van de Z.S.M. uit de richting Dongen aangereden. Daar de heer K. de tram niet had opgemerkt en zijn rijwiel niet vlug genoeg meer tot stil stand kon brengen, werd hij nog juist door den bagagewagen van bedoelde tram gegrepen met het gevolg, dat hij eenige meters over den weg werd ge slingerd. De heer K. liep daarbij ver schillende verwondingen aan hoofd en handen op. Overigens liep alles wonder boven wonder goed af. Zondagavond kwamen in de Hoogstraat alhier twee wielrijders op dusdanige wijze met elkaar in botsing, dat beide verwondingen opliepen en een der rijwielen onberijdbaar was. RIJSWIJK. De landbouwer P. Kant alhier werd dezer dagen door een veulen te gen het hoofd geslagen. Hij liep daar bij vrij ernstige verwondingen op aan het hoofd, terwijl een der oogen ern stig werd benadeeld. VEEN. Bij de gehouden verhuring van weischaren op den uiterwaard ,,de Ra- venswaard" waren de prijzen niet hoog. Er werd besteed voor een koeschaar f 10. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 31 Juli tot en met 6 Augustus j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 3 zomer- zaimen ad f 1.35 tot fl.70 per pond. Besteed werd voor dikke aal 72 tot 80 ct.; dunne aal 26 tot 43 ct.; snoek 45 tot 50 ct.; brasem 22 tot 28 ct.; baars 17 tot 25 ct. en voorn 4 tot 8 ct., alles per pond. De zangvereen. ,,Altena" alhier, zal in October a.s. deelnemen aan een zaalconcours te Overschie. De raad dezer gemeente zal op 14 Augustus a.s., des namiddags 7.30 uur, in openbare vergadering bijeen komen. ZUILICHEM. Dezer dagen zal een collecte wor den gehouden voor de stichting voor alleenstaande blinden te Wolfhezen. Op 24 Augustus a.s. zal alhier een rondgang worden gehouden voor de vereen. ,,het Groene Kruis" te Bra kel en omstreken, voor het houden eener bazar op 28 en 29 Augustus a.s. Vergadering van den Raad der gemeente SPRANG-CAPELLE, op Vrijdag 7 Augustus 1931, des namiddags te drie uur. VoorzitterEdelachtb. Heer Meijer. SecretarisWelEd. Heer v. d. Berg. Afwezig de heeren Middelkoop, Sneep en Vos (de laatste met kennisgeving) Een vacature, wegens het overlijden van den heer v. d. Hoeven. Alvorens met de agenda te beginnen spreekt de Voorzitter als volgt: Ik open de vergadering en moge U, mijne Heeren, verzoeken van uwe zit plaatsen op te staan, teneinde alvorens met de gewone werkzaamheden te be ginnen, enkele oogenblikken te wijden aan de nagedachtenis van wijlen den heer Van der Hoeven, die zoo plotseling uit ons midden is weggenomen geworden. Een hoogstaand man, een edel mensch, is ons ontvallen. Groot is het verlies aan dit heengaan verbonden. Groot allereerst voor de verwanten van den overledene, die zoo onverwacht en plotseling hem moesten missen. Gevoe lens van hartelijke deelneming vervullen ons als we denken aan de betrekkingen door hem nagelaten. Hoogere Macht moge troosten in dit smartelijk verlies. Maar groot ook is het verlies voor de gemeenschap. Gedurende vele jaren en in verschillende functies heeft de over ledene de gemeenschap gediend. Ook als lid van het Bestuur van de gemeente. Ettelijke jaren was hij lid van den raad in voormalig Capelle en vanaf de op heffing dier gemeente is hij lid geweest van den raad der nieuwe gemeente Sprang-Capelle. Gedurende een tijdvak van vier jaren is hem het wethouder schap opgedragen geweest. En in die beide functies én als raadslid, én als wethouder heeft hij de gemeenschap gediend op een wijze die ons aller waar deering had. Eerlijk en oprecht, vol toewijding heeft hij behartigd de belan gen die hem waren toevertrouwd. In moeilijke jaren heeft hij gestaan opeen verantwoordelijke plaats. Met eere heeft hij steeds die plaats vervuld. En nu, kort nadat hij definitief had besloten, zich uit verschillende functies terug te trekken, werd hij van ons weggenomen. Nog vóór een welverdiende rust na een arbeidzaam leven zijn deel was gewor den, is hij heengegaan. Wij danken hem voor alles wat hij voor de gemeenschap heeft gedaan en voor wat hij persoon lijk voor ons is geweest. En wij stellen hem ten voorbeeld aan ons zelf en aan allen aan wie in welk opzicht ook de belangen der gemeenschap zijn toever trouwd. De heer Van der Hoeven ruste in vrede I Ik heb gezegd. De notulen der vergadering van 10 Juni worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken Procesverbaal van kasopneming bij den Gemeente-Ontvanger op 25 Juli, waarbij alles in behoorlijke orde is bevonden. Goedkeuring door Ged. Staten van de verordening op de straatbelasting. Idem raadsbesluit wijziging gemeente- begrooting. Idem aankoop koetshuis te Capelle. Van den Voorzitter van het hoofd - stembureau afschrift procesverbaal ver kiezing leden Gemeenteraad, zal in handen gesteld worden van de commissie belast met het onderzoek der geloofs brieven. Van den Voorzitter van het hoofd stembureau bericht dat de heer E. Huijs- mans is benoemd verklaard tot lid van den raad in de vacature v. d. Hoeven. Waar evenwel de heer Huijsmans, niet in den door de wet gestelde termijn bericht van aanneming heeft ingezonden moet worden geacht dat deze zijn be noeming niet aanneemt. Verzoek van de Tuinbouwvereeniging te Capelle, om subsidie groot f 92.65, zijnde het exploitatie tekort 1930-1931. B. en W. stellen voor de gevraagde subsidie te verleenen. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Verzoek van de Prov. Vereeniging Groene Kruis, om subsidie. Op voorstel van B. en W. wordt af wijzend op dit verzoek beschikt. Schrijven van Ged. St. over controle op de administratie in de kas van de Burgerlijke Armbesturen en het stellen van borg voor den administrateur. B. en W. zouden Ged. Staten willen berichten, dat verlangde controle voor deze gemeente niet noodig wordt geacht, wijl administratie en beheer door de leden van het Burgerl. Armbestuur zelf en op beurt wordt verzorgd. De raad gaat hiermede accoord. Voorstel van B en W. tot aanvulling der Algemeene Politieverordening (verlating sluitingsuur vergunningslocaliteiten). In de vorige vergadering staakte de stem men over dit voorstel, zoodat het thans op nieuw aau de orde komt. Het houdt in, het sluitingsuur voor de café's in de Zomermaanden te stellen op 11 uur. Dit voorstel wordt met vier tegen drie stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Timmermans, Kerst en v. Willigenburg. De rekening 1930 van het Burgerlijk Armbestuur te Capelle wordt goedge keurd op een ontvangst van f 10.705.65 en een uitgaaf van f8638.39, sluitend met een batig saldo groot f2067.26. De begrooting van dezelfde instelling wordt vastgesteld op een bedrag van 8383.in ontvangst en uitgaaf. De gemeentebegrooting wordt gewijzigd conform het voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. inzake school- bouw te Vrijhoeve-Capelle. De Voorzitter zegt dat ingevolge het raadsbesluit om de school te Vrijhoeve Capelle te verbeteren, door B. en W. een plan is ingezonden aan de Inspectie voor het Lager Ondeiwijs. Dit plan is echter terug ontvangen, met de overweging om tot nieuwbouw te besluiten. B. en W. hebben de overtuiging ge kregen dat dit laatste ook het beste is, zij zouden daarom den raad in overwe- weging willen geven, te besluiten tot het bouwen van een nieuwe school met 2 lokalen achter de bestaande. Het oude schoolgebouw kan dan veranderd worden in overdekte speelplaats en gymnastiek lokaal. Deze nieuwbouw zal niet zoo heel veel meer kosten, dan verbouw. De heer Verheijden vraagt of er ook een bestek en begrooting is gemaakt van de verbouwing. De Voorzitter antwoordt toestemmend. De heer Verheijden vraagt hoeveel het verschil tusschen verbouw en nieuw bouw bedraagt. De he8r Michael, zegt dat nog geen begrooting voor nieuwbouw is gemaakt. Het verschil is evenwel niet groot, daar bij als het oude lokaal blijft bestaan, dan kan dit als in 1936 geen ontheffing meer wordt verleend, dienst doen als gymnastieklokaal, waarvan ook de andere scholen gebruik kunnen maken. De heer Verheijden vraagt of er later als het noodig is nog een lokaal bij ge bouwd kan worden. De Voorzitter zegt dat dit altijd nog i)e Voorzitter merkt op, dat dit batig saldo nog verhoogd dient te worden met f 299.voor nog te ontvangen land pachten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2