LieflieDber m Olieden, een net Meisje, DË RECLAME Notaris rietra le Dossen de Naweiden het perceel BOUWLAND VULPENHO UDERS aoe prijzeoj NAWEIDE. Dinsdag 18 Augustus IGrooie tee DRAAGT Herwaardens Schoenen ook door ons repareeren Nieuwste modellen F. Schreuder Zonen, Schildersknecht, de Naweide Bouwland - Uitwijk H. van Herwaarden, Engstraat 76 0. M. van Herwaarden, Vischmarkt 67, HEUSDEN. 3tte=irSSÜt BEDDEN, MATRASSEN DEKENS, MEUBELEN. Botermarkt 0 104 - HEUSDEN =ga«ai Koorn- en Hol!. Waard. WINSTGEVEND Notaris METRA L. J. VEERMAN te HEUSDEN Als Gij Burgerlijken Stand Ingezonden. Advertenties!. GEVRAAGD: Notaris Van Gendt Notaris van Willigen verkrijgbaar bij de firma Notaris van Willigen kan er is ruimte genoeg. De heer v. Willigenburg merkt op, dat de raad aanvankelijk van gevoelen was, om de oude school op te knappen. Nu dat niet wordt goedgekeurd is men wel genoodzaakt tot nieuwbouw te be sluiten. Vooral als nieuwbouw f 10.000 kost en verbouw f9.000. De heer Timmermans zag toch wel gaarne eens een begrooting, om daarna in een volgende vergadering eerst een definitive beslissing willen nemen. De heer v. Willigenburg is het hier mede eens, de raad zou daarover in prin cipe tot nieuwbouw kunnen besluiten, wordt in de volgende vergadering dan een begrooting en bestek overgelegd, dan kan een definitief besluit worden ge nomen. Met algemeene stemmen wordt hierop in principe tot nieuwbouw besloten. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond te Sprang (wegverbreeding). De Voorzitter zegt dat B. en W. in verband met het besluit van den raad van de wed. de Bie 90 M!. grond en van A. de Bie 10 M2. grond voor weg verbreeding hebben aangekocht tegen den prijs van f 1.per M'. De heer Timmermans vraagt, of bij v. d. Hoeven ook nog geprobeerd is om een strookje grond te koopen. De Voorzitter antwoordt van ja, doch men zou dan te dicht bij hun huis zijn gekomen, daarom hebben B. en W. er van af gezien. Met algemeene stemmen wordt de koop bekrachtigd. Benoeming onderwijzeres aan de O. L. School aan de Nieuwstraat te Capelle (vacature Mazirel). *De voordracht van B. en W. is No. 1. Mej. Vleesbok. No. 2. Mej. J. P. Oerleman8. No. 3. Mej.v. Emden. De Voorzitter schorst de vergadering ter bespreking der candidaten. Na heropening wordt mej. J. P. Oer- lemans met algemeene stemmen met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd. Met algemeene stemmen wordt een ambtenarenreglement vastgesteld als door B. en W. ontworpen, naar eenvoudig model. Het kohier der straatbelasting wordt vastgesteld op een bedrag van f5375. De Voorzitter merkt op, dat de raming f5000.bedroeg. De geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden worden onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren Verheijden, v. Willigenburg en Kraak. De vergadering wordt tijdens het on derzoek geschorst. Na heropening zegt de heer Verheijden, dat alles in orde is bevonden en de commissie derhalve tot toelating advi seert. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Vaststelling staat oninbare en nog te verhalen posten dienst 1930, wordt na bespreking in besloten vergadering vast gesteld. Aanbieding gemeenterekening dienst 1930. De gewone dienst geeft een ontvangst aan van f 130850,75 en ebn uitgaaf van f 130673,555, batig slot alzoo f177,19*. De kapitaaldienst een ontvangst van f 36423,41" en een uitgaaf van f 33094,975 batig slot f 3328.44. De Voorziter merkt op, dat bij het saldo, den gewonen dienst betreffende, nog moet worden gevoegd f 6434,72 als terugontvangen voor te veel afgehouden aan kwade posten. De heeren Verheijden, Vos en Kraak worden aangewezen deze rekening te onderzoeken. De Voorzitter kan den raad meedeelen, dat van de P.N.E.M. bericht is inge komen, dat de K.W.Ü. prijs voor licht- verbruik met ingang van 1 Januari 1932 van 40 op 35 cent wordt gebracht en voor krachtverbruik van 20 op 16 cent, terwijl verder voor het bedrag dat betaald wordt aan straatverlichting belangrijk meer stroom mag worden afgenomen. Van Ged Staten is verder bericht ont vangen, dat zij goedkeuring hechten om den weg te Capelle in beton-asfalt om te bouwen. Rondvraag. De heer Verheijden. Ik wensch even een appeltje te schillen met .den heer J. Michael, die tijdens de vacantie van den heer Burgemeester en Wethouder Middelkoop een blauwe Maandag als Burgevader fungeerde zonder volmacht. Ik wil wel eens vernemen welke ver goeding de heer Sneep aan de gemeente heeft te betalen voor den ruil van ca. 2000 prima straatkeien der gemeente, tegenover wellicht een gelijk getal min derwaardige verwerkt wordende in den dam tusschen de woning van den heer Sneep en zijne broodfabriek. De heer Michael zegt, dat de heer Ver heijden reeds jaren lid van den raad is geweest, dus beter dient te weten, dat iemand geen blauwe Maandag Burge meester kan zijn zonder volmacht. Met de geschiedenis van de keien is spr. het niet alleen geweest, die dit heeft bedisseld, dit is gebeurd in de vergade ring van B. en W. en in overleg met den Ingenieur van Wegenbouw en den Uitvoerder. Deze laatste is gevraagd of er bezwaar tegen bestond, doch deze verklaarden dat er geen bezwaar tegen was. De heer Verheijden. Ik ben gewoon een beetje verder te kijken dan mijn neus lang is. Komt de gemeente na verloop van tijd eens in eene moeilijke financieele positie, doordat wij eens in den tegenwoordigen financieelen wereld draaikolk meegesleept werden, zoodat men van eene nieuwe wegbedekking (asfalt-beton) moesten afzien, dan konden deze goede straatkeien wederom boven gehaald en verstraat worden. Beter ware het nog geweest deze keien te verruilen en te verstraaten tegen de sleehte aan de westzijde Labbegatsche haven, wat noodzakelijker ware geweest. De heer Michael zegt dat de heer Verheijden zoo spreekt, omdat de heer Sneep zijn vijand is. De heer Verheijden kijkt niet vooruit maar terug. Deze praat voor zijn beurt en dient af te wachten of de keien niet aan de Labbegatsche haven zullen worden gebruikt. Verheijden. Mijnheer Sneep weet goed wat hij doet ik kom er tegen op, niet omdat de heer Sneep mijn vijand is, maar omdat de gemeente een slechte ruil heeft gedaan, ik zou willen aan dringen op schadeloosstelling. De heer Kraak verklaart het met den heer Verheijden eens te zijn, er zijn nog wel meer plaatsen waar de keien gebruikt hadden kunnen worden. Michaël. De gemeente heeft niets weg gegeven, zij heeft er andere keien voor in de plaats gehad. Verheijden. Het gaat niet tegen mijn heer Sneep, als het mijnheer v. Willigen burg of Kraak was zou ik hetzelfde zeggen. Michaël. Ik kom er tegen op dat je alleen mij aansprakelijk wilt stellen, dan moet je dat het geheele college van B. en W. doen. De heer Verheijden zegt dat hij dan niet goed is ingelicht, dat gedeelte wil hij dan ook wel terugnemen. De heer v. Willigenburg hoort niet voor het eerst over deze kwestie, hij wil niet aandringen op schadeloosstelling, doch meent dat het wel onvoorzichtig ge weest is op deze manier te handelen. Men moet de menschen geen gelegenheid geven, om in opspraak te komen. De heer Verheijden merkt op, dat als er twee ruilen, moet er een huilen en dat is hier de gemeente. Spr. zou er voor bedanken om een dergelijken ruil met de gemeente aan te gaan. De heer Rijken vestigt de aandacht op den slechten toestand van den weg op den Hoogen Akker. De heer Michaël zegt dat dit een polderweg is, en de gemeente er niets heeft te zeggen. De heer v. Willigenburg vraagt hoe het staat met de verordening op de maximum-snelheid in de gemeente, die in de vorige vergadering is besproken. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. deze verordening onder handen hebben, zij hopen er in de volgende vergadering mede te komen. De heer v. Willigenburg zegt, dat indertijd door de bewoners aan de Be- soijensche Steeg gevraagd is om een lantaarn, nu men daar de wegverbete- ring heeft gekregen is hij nog meer noodig als vroeger. De heer Verheijden merkt op, dat de trekstangen aan de havenbeschoeiing te Capelle zijn losgeraakt, hij zou die nu goed willen doen afwerken, anders krijgt men hetzelfde euvel ieder jaar. De heer Timmermans maakt de op merking, dat op de nieuwe wegen wel witte streepen zijn getrokken voor het verkeer, doch niet in de bochten, waar dit het meest noodig is. De heer Kraak zegt, dat er beloofd was dat de brug hersteld zou worden, dit is evenwel nog niet gebeurd. Verder is er brand geweest en werd er gezonden om brandblu8chmateriaal, dit was even wel niet op de plaats, waar dit behoorde, aanwezig. De heer Verheijden gelooft, dat de opperbrandmeester te Capelle op het oogenblik niet eens weet waar de spuit staat. De heer Kraak vreest, dat de nieuwe asfaltwegen des winters erg glad zullen zijn en vraagt of het geen aanbeveling verdient, hier en daar zandbakken langs den weg aan te brengen. De V oorzitter en ook de andere heeren zien niet veel heil in dergelijke bakken. De heer Michael zegt, dat er tegen woordig kleine machientjes bestaan die het zand verwarmen, veel beter was zoo iets aan te schaffen en achter op een auto te zetten als de wegen glad zijn. De Voorzitter spreekt hierop als volgt Aan het eind van deze vergadering gekomen mijne Heeren, rest mij dan nog een woord van dank te richten tot dezen Raad, die thans vermoedelijk voor het laatst in vergadering bijeen is. De onder linge samenwerking mijne Heeren was in de zittingsperiode, die thans ten einde loopt, immer goed. Er was onderlinge waardeering en wederzijds vertroawen. En waar verschil van meening was. in goede verstandhouding zijn de beslis singen gevallen. Er is voor een gemeente als de onze belangrijk werk verricht Ik noem U slechts de oplossing van verschillende onder- wijsaangelegenheden de herziening van het belastingstel sel en de oplossing van het wegenvraagstuk. En voor bet gedane werk en voor de wijze waarop dit is geschied zeg ik allen van harte dank. De innerlijke overtuiging, naar beste weten de belan gen der gemeenschap te hebben gedienu, zij aller loon. Een woord van afscheid zij verder ge richt tot die leden, die in den nieuwen raad niet zullen terugkeeren. Dat zijn behalve de heer Van der Hoeven, zooeven reeds herdacht de heeren Rijken en Sneep. Hun werk in deze bestuursfunctie is voorloopig althans geëindigd. Zij keeren straks niet terug. Hun in het bijzonder moge ik daarom den dank brengen der gemeenschap voor wat zij in het belang van Sprang-Capelle hebben gedaan. En hoewel ze niet terug komen, durf ik vertrouwen, dat ze met ons zullen blijven meeleven, ons met hun invloed zullen blijven steunen en zullen blijven helpen aan den bouw der gemeen schapsordening, die taak blijft van ons allen, in welke verhouding ook we tot het bestuur daarvan zijn geplaatst. Het ga den scheidenden leden in alle op zichten wel Ik heb gezegd. De heer Rijken dankt den Voorzitter voor zijn woorden. De vergadering wordt hierop gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U onderstaand schrijven heden gericht aan Burgemees ter en Wethouder Middelkoop, in Uw volgend nummer te willen plaatsen, waarvoor bij voorbaat dank. Den Heeren Burgemeester en Wethouder R. Middelkoop van Sprang- Capelle. Weledelachtbare Heeren, In de laatst gehouden openbare ver gadering dato 7 Augustus 1931, werd ik door wethouder Michaël op mijne interpellatie van navolgende onwaar heid beticht, dat U beiden toestemming gegeven hadt voor den bekenden ruil in zake de grèskeien met den heer Sneep. Op de eerstvolgende openbare ver gadering wensch ik van U te hooren óf de heer Michaël óf ondergeteekende onwaarheid heeft gesproken. U kunt verzekerd zijn, dat mijnerzijds daar mee het incident is afgeloopen. Ik wensch alleen tegenover de hee ren Raadsleden en de Kiezers gereha biliteerd (in eere hersteld) te worden en laat het aan de beleefdheid van den heer Michaël over, mij zijnexcuus aan te bieden. Weest overtuigd van mijne hoog achting. i Uw dwn. dienaar A. M. VERHEYEN Az. Raadslid v. Sprang-Capelle. 's Grevelduin-Capelle, 8 Aug. >31. EETHEN. Over de maand Juli. Geboren: Jacobus Teunis z. van M. Rijken en P. v. Nordennen. Annie Christina d. van F. J. B. Swart en St. v. d. Ploeg. Jacobus Johannes z. van M. Hagen en J. de Jong. Huibertus Arie z. van L. de Ruiter en H. G. van der Mooren. Gerdin Johanna d. van J. v. d. Beek en H. A. van Wijk. Peter z. van C. D. van der Schans en T. van der Beek. Johannes Wilhelmus z. van C. J. Muskens en W. J. Heijmans. Overleden: J. Combee 47 j echtg. v. T. de Haan. E. Burghout 80 j. ZUILTCHEiM. Geboren: Cornelia Bertha, d. van E. v. d. Werken en J. M. Kanselaar. Getrouwd: T. Westerhuis, 28 j., en A. T. van Kekem, 21 j. E. D. Benckhuijzen, 25 j., en J. M. van We gerden, 24 j. C. Biesheuvel, 24 j., en W. v. d. Leij, 17 j. Overleden: J. van Veen, 3 mnd. A. J. A. van Vugt, 4 jaar. HEUSDEN. De kleinhandelsprijs van Boter en Eieren in deze gemeente is deze week als volgt Boter f 1.55 per K.G. Eieren 41/2 cent per stuk. WIJK EN AALBURG. Naar visschen kijken is... ge vaarlijk. Dat naar vischjes kijken in het water somtijds zeer gevaarlijke- en noodlottige gevolgen kan hebben be wijst het navolgende historische geval. Een verliefd paardje uit onze ge meente stond Zondagavond heel „ver genoegd" en „gelukkig" droomende van Amorvisioenend in de Aalburgsche steeg op een z.g. „slep" naar de vischjes in het water te kijken. Waar schijnlijk door het geweemel van de talrijke kleine vischjes duizelig gewor den of hoe het ook zij, het lieve meisje en den vroolijken jongeling ge raakten beiden te water. De jonge ling moest zijn geliefde uit het water halen en heeft haar zoodoende van een wissen dood gered. Een goeden raad aan de verliefde paartjes om niet boven het water naar vischjes te kijken is hier zeker niet misplaatst. thans te Heusden in vacantie, zoekt oude schilderijen ook al zijn ze gescheurd of stuk, kleine kastjes, oude platen of kost baarheden. Geheimhouding ver zekerd. Brieven onder No. 12 Bureau van dit Blad. Mevr. v. LEEUWEN-SCHOEP vraagt voor haar kl. gezin in Den Haag, smak. koken en netjes werken, f 40 per maand all. inbegr. Z. a. t. m. tot Vrijdag Laageind 35 B a a r d w ij k. voor terstond, een bekwaam BIJ B. FÜRSTSR VEEN. zal op DINSDAG 18 AUG. e k., nam. 21/s u, precies (Z. T.)f bij Wed. Bouman a. d. Rib te Andel, publiek verhuren, t. v. dames v. d. Blom en Wilder- vanck-de Jong Verhagen, als van ouds Koescharen en Weitoemaat op de Waarden onder Andel en Giessen. Zie biljetten. te Andel, bericht, dat de verkooping van het late fruit zal plaatshebben op in café Kalis te Andel des na middags om 3 uur (Z.T.) Breeder bij biljetten, tijdig ver krijgbaar. IN DIT BLAD IS zal te Andel, Café Kalis, Donderdag 13 Augustus 1931, v.m, 11 uur N.T. PUBLIEK VERPACHTEN" van Koorn- en Holl. Waard met het riet, en voor de Familie De Fijter, de 3-morgen in Eendenveld en 1.74.30 Heet. in Bijving. te Dassen, zal te Babyloniënbroek bij Adr. van der Beek op DON DERDAG 13 AUGUSTUS 1931, nam. 7 uur (N. T.), publiek verpachten van circa 12 Hectaren, onder Hill, Babyloniënbroek en Andel. Breed bij billetten. Notaris Van Willigen te ANDEL, is voornemens op Woensd. 19 en 26 Aug. 1931, des avonds 8 uur (Z.T.) in café Dekker te ALMKERK, publiek te verkoopen voor de erven W. Heijstek aan de Kerkpad te U i t w ij k onder Almkerk, groot 1.44.10 H.A. In 2 perceelen en massa. Betaling 23 Sept. 1931. Aanv. ged. bij de betaling en ged. blootschoof 1931. Lasten vanaf 1 Jan. 1931. te Andel, bericht, dat de jaar lij ksche ver pachting van de Naweide van de Struikwaard, de Worp en eenige perceelen onder Andel en Giessen zal plaats hebben op n.m. 3 uur (Z.T.) in café Kalis te Andel. Breeder bij biljetten. en laat ze en U bespaart geld A'a n'b evelend: EN Burgemeester en Wethouders van Andel, zijn voornemens op VRIJDAG den 14 AUGUSTUS 1931, des namiddags te 6 uren, zomertijd, in het Raadhuis te Andel, voor die gemeente in het openbaar le. te verpachten 27 Hectaren WEITOEMAAT in 16 perceelen, gelegen in den polder Andelerbroek en op de Hoogt onder Andel 2e. te verkoopen het FRUITGEWAS in den boomgaard bij de voormalige Openbare School te Andel. SOL1ED, SIERLIJK EN GOEDKOOP bij lijdt aan trage ontlasting, gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsver tering, enz. neem dan Wortelboer's Krui den of Wortelboer's Pillen en gij zijt spoedig weer hersteld. Verkrijgbaar a 60 at. bij Apothekers en Drogisten. u

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 3