W. TIMMERMANS ZONEN, leemt allen een abonnement RADIO-CENTRALE. slechts 50 cent per week! Kantongerecht flensden GROOTE KEUZE; Nieuws. Speciaal Corsettenmagazyn Arnold Hoyer, WAALWIJK. Credieten, Rekening-Courant, Deposito's, Coupons, Effecten. 0 n Aan de Ingezetenen der Gemeenten Wijk-Aalburg en Veen. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 7 Augustus 1931. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, van het Openb. Ministerie: Jhr. Mr. van Rijckevorsel. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. 't Is een zitting met plm. 60 zaken en eene goed gevulde tribune. G. S., weduwe van S. V. te Heusden, had door haar zoontje te Elshout bok king doen verkoopen, die bedorven was, erg stonk en slap en kleverig aan- voelde. Verdachte: Toen ik de bokking in huis kreeg was zij best. Kantonrechter: Wanneer heb je ze in huis gekregen? Verdachte: Den vorigen dag. Kantonrechter: Maar hoe ook, jij bent aansprakelijk en door verrotte visch te verkoopen breng je de gezondheid van veel menschen in groot gevaar. Je bent eene arme weduwe en daar mede wil ik rekening houden. Ik geef je f5.00 of 3 dagen, maar als je weer bedorven viscfy verkoopt krijg je zwaar dere straf. S. V. koopman te Veen had een hond los laten loopen op den openbaren weg. Kantonrechter: Jij denkt op de Vlaas zeker alles te mogen doen. Ze moesten jou maar Burgemeester van de Vlaas maken. Hoe kwam die hond nu weer los. Verdachte: 'tWas mijn schuld niet want hij was los gebroken. Kantonrechter: Nu dan misschien niet, maar verleden jaar dan? Verdachte: Ja, toen was 't wat anders. Kantonrechter: En waarom was het toen wat ahders? Verdachte: Toen stond mijn kop an ders dan nou en toen plaagden ze me er mee. Kantonrechter: Ik weet waarachtig niet wat ik jou moet geven. Je bent geen rijkaard, maar om je nu baas te laten daar op de Vlaas gaat toch ook t*,e ver. Gelukkig echter dat je kop, zooals je hetzelf noemt, anders staat dan verleden jaar. Verdachte: Doeg èt mèr zoo goeie- koop meugelijk. Kantonrechter: Maar als ik het goed koop doe blijf jij met dien hondenrom- mel maar je gang gaan. Ik zal je nu nog eens fl.00 of 1 dag geven en dat is al heel erg goedkoop, maar wees nu ernstig gewaarschuwd voor het ver volg. L. H. M. W., photograaf te Drunen, had vlak achter een auto gereden, wel ke zich voortbewoog met een snelheid van 35 K.M., hetgeen bij plotseling remmen van de auto zeer gevaarlijk is. Verdachte: Ik wist niet dat het niet mocht. Kantonrechter: Het is mij bekend, dat jij door familieomstandigheden een on gelukkige kerel bent en daarmede wil ik rekening houden. Je krijgt 50 cent of 1 dag. J. d. H. schippersknecht te de Wer ken, had te Werkendam op de Kruis straat in staat van dronkenschap de orde verstoord door vreeselijk te vloe ken en te tieren en met armen en bee- nen te slaan als een woesteling. Verd. is niet verschenen. Kantonrechter tot Rijksveldwachter Lokerse: Hij is toch die man, die zoo veel drinkt en telkens de orde ver stoort en altijd wil vechten ais hij dronken is en dit speciaal rnet de Vries? Rijksveldwachter Lokerse: Ja Edel achtbare. Kantonrechter: We zullen verdachte zijn kuren wel afleeren, want hij is een erg vervelend individu en vooral voor de politie. Ik geef hem f25.00 of 10 dagen. F. v. d. H., zwervend koopman, veelal verblijvend in het hotel ,,de Kof fiekan" te Heusden. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter tot Opperwachtmeester van der Plas: Is dat die vent, die toen door marechaussée Schut in bewaring is gesteld toen ik hem en een collega uit de Koffiekan stom dronken in de Ridderstraat zag? Opperwachtmeester: Ja, dezelfde. Ook verleden jaar is hij op uw last opge sloten geworden, omdat hij dronken op straat liep. Kantonrechter: Wel toevallig dat hij nu precies twee keer door mijzelf dron ken is aangetrofen. Ik kan het niet hebben dat die lamme kerels de bij elkaar gebedelde centen in jenever gaan omzetten. Ik geef hem f15.00 ot 15 dagen. G. B. zonder beroep te de Kille was in de vorige zitting veroordeeld tot zes dagen principale hechtenis, omdat hij in staat van dronkenschap zijn ouden vader, met wien hij samen woont, met een mes had bedreigd en de ruiten van diens slaapvertrek had ingeslagen. Daar verdachte in de vorige zitting niet aanwezig was, is hij thans in verzet gekomen. Verdachte: Ik wou graag „voorwaar delijk" hebben. Kantonrechter: Dat haalt je de koe koek, maar daar voel ik nu juist heel weinig voor! Iemand die zelfs niets uitvoert dan drinken en dan ook nog zijn ouden vader met een mes dreigt, is niet veel bijzonders! Verdachte: Maar zou het nu niet voorwaardelijk kunnen? Ik beloof L voortaan °-oed op te .zulllen passen. Kantonrichter: Ik heb anders heel weinig verwachting in jou goede voor- ELAST. CORSETS, vanaf f 5.95 CORSETTEN met binnenband f 3.95 C0RSETTEN met haaksluiting, vanaf f 1.85 HEUPC0RSETS, broché stof, vanaf f 1.95 JARRETELLES-GORDELS, vanaf. f 0.45 BUSTEHOUDERS, vanaf f 0.45 Idem, in zijde, vanaf. f 0.60 Nieuwe collectie BUIKBANDEN, uitsluitend prima kwaliteiten en goede coupe, vanaf f 3.95 Kerkstraat 49, t. o. de Nederl. Bank s-BOSCH. PRIMA KWALITEITEN I HET LAAGST IN PRIJS Kassier en Commissionairs in Efieoten, Zeer voordeelig incasso-tarief. Chéque en girodienst voor Rakening-Couranthouders. Bezorging van alle assurantiën. KANTOORUREN van 9—4 ZATERDAG van 9—42 r' a" .-""i v". o '^jf op de eerdaags te openen De kosten bedragen, exclusief aansluiting, waarvoor U de volledige programma's der twee Hollandsche Omroepstations Hilversum en Huizen kunt beluisteren. RADIO-CENTRALE B. A. v. d. POL W IJ K, bij Heusden TELEFOON 20. PÜ nemens. Maar toch wil ik mijnerzijds nog eens iets met je probeeren. Wil je een jaar lang geheel-onthouder wor den en je aansluiten bij een geheel-ont- houdersvereeniging. Verdachte: Dat kan ik toch niet en wat ik vooruit weet niet te kunnen, beloof ik niet ook. Wel kan ik uit de café's blijven. Kantonrechter: Ik wil er toch nog eens rustig over nadenken of ik voor waarden kan vinden, welke de toepas sing op jou van eene voorwaardelijke straf kunnen rechtvaardigen, daarom doe ik uitspraak op Vrijdag 4 Sep tember a.s. Aan C. A. Q., landbouwer te Meeu wen en A. V. en A. P. C., vrachtrijders te Veen is ten laste gelegd, dat zij zich wederrechtelijk grond nabij de brug over het Drongelsche kanaal zouden hebben toegeeigend. Verdachte A. C. Q. zegt, dat hij den grond heeft weggenomen met ver gunning van den kantonnier Dijkstra en dezen daarvoor f 1.00 heeft gegeven. Kantonrechter: In het proces-verbaal staat, dat Dijkstra je vergunning heeft gegeven om grond te halen van den Xleeuwenschen loswal, maar niet van ae plaats waar jij hem hebt gehaald. Vedrachte A. C. Q. verklaart, dat vergunning van Dijkstra had om grond weg te halen van een der beide hopen, die bij het kanaal lagen. Kantonrechter tegen verdachte A. V.: En hoe zit het met jou? Heb je je ook grond toegeeigend? Verdachte A. V.: Ik en A. P. V. zijn door Q. aangenomen om met onze vrachtauto grond te vervoeren vanaf de brug over het Drongelsche kanaal bij Meeuwen tot aan zijn land voor f 15.00 per dag. Voor ons zelf was de grond "niet. Kantonrechter tot verdachte A. G. Q.: Is dat zoo? Verdachte Q.: Ja, dat is zoo? Kantonrechter: Dan spreek ik de ver dachten A. V. en A. P. C. vrij en wat de verdere behandeling der zaak tegen A. C. Q. betreft, deze stel ik uit tot 4 September a.s., om alsdan Dijkstra te hooren, want ik wil precies weten hoe de vork aan den steel zit, daar het zaakje mij wel wat vreemd voor komt. Openbare vergadering van den Raad der gemeente OUDHEUSDEN, op Vrijdag 7 Augustus 1931, des voor middags 11 uur. VoorzitterEdelAchtb. Heer Mr. R. Ph. v. d. Heijden. Secretaris: WelEd Heer T. v. Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet. De Secretaris leest daarna de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken a. Besluiten van Gedeputeerde Staten waarbij goedkeuring verleend wordt aan de raadsbesluiten tot wijziging der ge meente-begrootingen voor 1930 en 1931. b. Besluit van Gedeputeerde Staten waarbij goedkeuring verleend wordt aan het raadsbesluit tot wijziging van het reglement op het Burgerlijk Armbestuur. c. Brieven van de PN.EM wat rbij mededeeling wordt gedaan van de ver laging der tarieven voor levering van eleetrieiteit voor fiuisaansl.uitingen eu straatverlichting De Secretaris leest dit schrijven voor, waarbij uit blijkt, dat de prijs voor licht- verbruik met ingang van 1 Januari 1932 van 40 op 35 cent zal worden gebracht, en die voor krachtverbruik van 20 op 16 ct. per K.W.U. Verder zullen in 't vervolg voor het bedrag van f315 in- plaats van 700 K.W.U, voor straatver lichting 1050 K.W U. gebruikt mogen worden, terwijl het aantal K.W.U. boven het vastgestelde bedrag verbruikt worden, gerekend zullen worden tegen 7 et. per K.W U. De Voorzitter noemt het verblijdend, dat de stroom goedkooper wordt, vooral voor de straatverlichting is de verlaging van beteekenis, hoewel Elshout met zijn straatverlichting altijd wel zijn best heeft gedaan. Nu kan er echter misschien aan worden gedacht, om b v. de Lang straat bewoners, die daar reeds eerder om verzochten, ook aan te sluiten. d. Een schrijven van Gedeputeerde Staten d d. 10 Juli 1931, betreflende de verordening bedoeld in artikel 208 der Gemeentewet. Ged Staten maken de opmerking, dat door de wijziging over de gemeentewet, de verordening in de gemeente op de maximum snelheid van 15 K M. is ver vallen, omdat volg8ns de nieuwe gemeente wet voorschrijft, dat geen enkele gemeente een lagere snelheid van 25 K.M. mag voorschrijven, tenzij daarvoor gegronde motieven aanwezig zijn. De Voorzitter merkt op, dat binnen kort een nieuwe politieverordening moet worden gemaakt, daarom zouden B. en W. een beslissing, of men al of niet aan 15 K.M. wil vasthouden, willen aanhou den tot bij de vaststelling van de nieuwe politieverordening. De raad gaat daarmede accoord. e. Een verzoekschrift van het bestuur van den R.K. Boerenbond van Drunen en Elshout om subsidie in de kosten van een tuinbouwcursus, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. B. en W. stellen voor de gevraagde subsidie van f 30.te verleenen, gezien het belang dat de vereeniging voor de gemeentenaren kan hebben. De raad gaat ook met dit voorstel accoord. f. Een verzoekschrift van C. Brok om ontslag van pacht van een perceel op de Voorste Oudheusdensche weiden, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. Adressant geeft te kennen, dat hij nu hij fabrieksarbeider is geworden geen behoorlijke tijd meer heeft om het land goed te bewerken. B. en W achten deze motieven ge grond en stellen daarom voor het verzoek toe te staan, onder de bekende voorwaar de, dat de aanvrager als de pacht lager zal zijn bij de verpachting het mindere bijbetaald zoolang zijn pachttijd loopt. Met algemeene stemmen gaat de raad ook met dit voorstel accoord. De rekening 1930 en de begrooting 1932 van de Gezondheidscommissie te Heusden wordt voor de leden ter inzage gelegd. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten tot wijziging der begrooting 1931 tot een bedrag van f994,51 Voorloopige vaststelling der gemeente- rekening 19 >0 Deze rekening is in onder zoek geweest bij een commissie bestaande uit de heeren 3rok en Vrijhoeve. De heer Brok verklaart dat de commissie alles in orde hesjft bevonden en de com missie derhalve adviseert de rekening voorloopig vast te stellen zooals deze door B. en W. is aangeboden; Met algemeene stenpmen wordt hiertoe besloten. De Voorzitter zegt dat voor een half jaar besloten is, om particulieren bij aanschaffing van een brandbluschappa- raat een subsidie te verleenen tot de belft der oanschaffingskosten en ten hoogste tot 10 gulden, in goed vertrouwen op de gemeentenaren. Dit vertrouwen is in middels beschaamd, daarom zouden B. en W. een bepaling willen maken, dat het brandbluschapparaat tenminste 5 jaren ter beschikking van het algemeen moet worden beschikbaar gehouden. Mocht het verwijderd zijD, dan moeten de 10 gulden of het bedrag dat aan subsidie verstrekt is terugbetaald worden. Met algemeene stemmen wordt besloten een dergelijke bepaling in het leven te roepen. Daar het de laaste vergadering is, die naar alle waarschijnlijkheid door den tegenwoordigen raad wordt gehouden, wil de Voorzitter afscheid nemen van de heeren Vrijhoeve, Pulles en Wethouder v. Herpt, die niet meer in den raad terugkeeren. Hij dankt de heeren voor alles wat zij in het belang van de ge meente hebben gedaan. Een bijzonder woord richt spr. tot den scheidende Wethouder. Het spijt hem dat deze den raad gaat verlaten, de heer v. Herpt heeft dit evenwel zelf gewild en hij zal daarvoor wel zijn reden hebben gehad, die men dient te eerbiedigen. In de jaren dat de heer v. Herpt Wethouder is geweest, heeft hij veel goed en belang rijk werk voor de gemeente verricht. Spr. is overtuigd, dat hij altijd met de beste bedoelingen in het belang van de gemeente heeft gehandeld, hij brengt hem daarvoor dank. De heer v. Herpt dankt den Voorzitter voor zijn mooie woorden. De Voorzitter sluit daarop de ver gadering. AALST. Vrijdag j.l. maakten enkele cursisten uit deze gemeente, die den landbouw- cursus gevolgd hadden, met een twaalftal cursisten uit Brakel en een uit Poederoijen, onder leiding van den heer Rüger, land- bouwonderwijzer alhier een reisje naar Rotterdam, met als hoofddoel bet labora torium voor serumonderzoek. In dat gebouw werden stallen met toebehooren bezichtigd, en ook de ver schillende werkzaamheden. Vandaar ging men naar het vliegveld „Waalhaven" waar men de vlisgmachine's eens goed opnam, en er diverse op zag stijgen en dalen. O.a. zag men de „post" welke alle dagen hier voorbij vliegt, opstijgen, j Verder ging men naar den Bijenkorf, waar men alles ook eens in oogenschouw nam. 's Avonds keerde men allen hoogst vol daan terug van deze gezellige en leerzame excursie. Een woord van dank aan den heer Rüger, is hier zeker wel op zijn plaats. De alhier gehouden verpachting van naweide bracht op f18,-f21, per schaar. HERPT. In de gehouden Raadsvergadering kwam o. a. aan de orde Rekening van de Gezondheidscommissie te Heusden, welke sluit met een saldo van f 221.29y2 en tevens de begrooting voor 1932 waarbij onze gemeente een bedrag acï f29.25 moet betalen. Ingekomen een schrijven van de P.N.E.M. waarin wordt medegedeeld dat de tarieven met ingang van 1 Januari 1932 worden verlaagd als volgt: voor de straatverlichting wordt berekend 7 cent per K, W. in plaats van 16 cent. Het gebruik voor kracht wordt verlaagd op 16 cent in plaats van 20 cent en voor de particulieren wordt het tarief <*tfbracht%op 40 cent in plaats van 45 cent. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Verzoek R. K. Militairenvereeniging te Venlo om subsidie ad f 5,wordt met algemeene stemmen toegestaan. Voorloopige vaststelling der rekening over 1930. De Voorzitter wijst de heeren G. v. d. Broek en A. Couwenberg aan om de rekening na te zien en schorst de ver gadering. Bij heropening brengt de com missie rapport uit en adviseert om de rekening voorloopig vast te stellen op een eindbedrag ad f 17.321.02Y2 aan inkom sten en f 15.596.46Y2 aan uitgaven, aldus met een batig slot ad f 1725.46 wat betreft den gewonen dienst en den kapitaaldienst met een bedrag ad f 7074.34 aan inkomsten en uitgaven. Bij de rondvraag bepleit de heer Van Herpt om te trachten te verkrijgen een hulp-oprit aan de Noordzijde der Maas in de richting van Nederhemert om alzoo met het oog op het drukke verkeer op den Noorderdijk, vlugger en met minder gevaar met de kar naar de aldaar gelegen landerijen te kunnen komen. Wordt besloten een verzoek aan den Rijkswaterstaat te richten. Ook wordt nog besloten om de straat verlichting in de gemeente met enkele lichtpunten uit te breiden. B.Crt. WERKENDAM. Aftredend zijn in het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk, de heeren C. H» Bogers, K. C. de Boon, C. C. Kieboorn en G. Vink Sr. Aftredend voor het college van Notabe len, de heeren A. Blokland, P. Holster en P. C. Schaddelee. In den Biesbosch alhier en om geving, heerscht momenteel een ware musschenplaag. Hoewel men al het moge lijke doet om van deze vraatzuchtige en lastige diertjes bevrijdt te worden, schijnt het niet veel te helpen. De te veld staande gewassen, met namen de tarwe, heeft hiervan zeer veel te lijden. Door het uitslaan van vonken der knalpot, zijn Vrijdagmiddag twee moter aken, geladen met riet, liggende aan den z.g.n. „Bol", en toebehoorende aan de Gebr. Koek te Sleeuwijk, geheel verbrand. De motoren bekwamen veel schade. Naar wij vernemen waren de motor booten wel, echter het riet niet verzekerd. Beroepen als predikant bij de Geref. Gemeente alhier, de WelEerw. Heer Ds. L. de Blois van Dirksland. Met het zwemmen geraakte dhr. v. d. B met zijn zoontje aan de z.g.n. „Waard" in een diepen put. Op zijn hulpgeroep kwamen er een drietal men schen toegeschoten, en wisten hen van een anders zeer gewissen verdrinkingsdood te redden. WELL. J.L Dinsdag maakte de Gemengde Zangvereen. „Semper Crescendo" met de bus van K. Struik alhier, een pleizierreis naar V-alkenburg. Na de voornaamste bezienswaardigheden bezichtigd te hebben en volop genoten, keerden ze 's avonds alhier hoogst voldaan terug. J.l. Woensdagavond woedde alhier een hevig onweer. De bliksem sloeg op twee plaatsen in de hoornen. Ongevallen deden zich niet voor. --tó

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4