Concaurs-Hippigoe te Waalwijk. lifiÉ? iersi's Sramülaiiw Strooi-iai-Geriiaii. DE grootste ir vraag!!! Een tiomeeptte kruiMuur zal II genezen! Gebr. Verhees 's-BOSCH Carbolineum 20 cent per Liter. Handelsdrukwerk „Gewassen-Pluimvee-Contröle-Bedrijf prima 8- en 10-weeksche W. L. hennen Omzet POOTGÖED en ZAAIGRANEN Wilhelm. Gele en Blauws Eigeel), eu Bravo'; W. LA GROUW - Nieuwendijk. G BOEMAN HEUSDEN K O ÜJ Azijn Essence Laurierbladen Inniaakkruidcn Alluin etc. etc. is Bewaart Uw Cassabon ze heeft waarde. Leesboeken Studieboeken Romans I Tijdschriften Vakbladen Firma L.J. Veerman L. J. VEERMAN te HEUSDEN L. J. VEERMAN Iltilteiilaiid* Andel (N.-Br.) m c* prima bruin zakselvrij VULPENHO UDERS Het aangewezen Adres voor Uw IS EN BLIJFT Druiven Meloenen Tomaten Bananen Sinaasappel Citroenen KOOPEN t verkrijgbaar bij de firma neeskundige hulp direct noodzakelijk was. De politie stelt een onderzoek in. GORINCHEM. Veiling vereen. „G. en O." 11 Aug. Ter namiddagveiling van fruit en groente werd besteed voormeloenen 2543 ct. per stuk. "Witte pruimen 20 ct., blauwe idem 141 ct, Frambozen 2031 ct. Druiven 26 ct. per pond. Aardappelen eigenheimers 45 ct. doornpitten i\ ct tomaten 2J5J ct.suikerperen 5—8J ct.augurken klein 2838 ct.middel soort 619 ct. idem groote 14J ct. princesseboonen 3|10 ct. staakprin- cesseboonen 1217| ctsnijboonen 6 11 ct.spinazie 8| ct.zure astrakan 13 ct.postelein 4 8| ct.staaksuiker- boonen 10 ct.victoria-appels 1318 ct.pronkboonen 3^ 4 ctkeizerinnen 4|8 ct.oomskinderen 26—32 ct. 2e srt. 1117 ct alles per K.G. Roode kool f2f4; kropsla fl.50—f2; 2e srt. f 0.90fl.05; putjeskool flf2; bloemkool f8f9; 2e srt. f3—f5; an dijvie f 1.80f 2.90 2e srt. f 1 05 komkommers geel en groen fl f3; idem wit f3 f3.50; savoye kool fl f4.50; alles per 100 stuks kroten f 1 f3.50; wortelen f5.50—f7; per 100 bos. OUDENDIJK. Maandagavond hield in de 2e Openbare School de Oranjevereeniging de gebruikelijke Augustus-vergadering, die slechts matig bezocht was. De heer Hoon Andel (Yoorz.) opende met een kort woord deze vergadering. Hij wees er op dat de verjaardag van H. M. de Koningin weer op handen was, doch dat het bestuur meende, met het oog op de slechte tijdsomstandigheden, dit jaar het feesten op dien dag achter wege te moeten laten, in de hoop dat een volgend jaar de toestand voor allen gunstiger zal zijn. Voorts achtte men het gewenscht dit jaar geen contributie te innen. Over punt een was men dadelijk tot overeenstemming, doch eenige leden wenschte dat de gewone contributie zou worden opgehaald, anderen zouden dit jaar de halve contributie willen heffen. Het bestuur zag hierin echter bezwaren, zoodat het voorstel bleef gehandhaafd en ten slotte werd aangenomen, zoodat de vereeniging, hoewel niet ontbonden, een jaar niets zal tot stand brengen. Met een woord van hoop voor de toekomst en dank voor de opkomst, sloot de Voor zitter de vergadering. NIEUWKUIJK. De heer J. v. D. alhier, kreeg tengevolge van kunstmest zaaien, bloed vergiftiging aan den arm,' zoodat genees kundige hulp noodzakelijk was. De eieren werden deze week ver handeld tegen prijzen van f4 00f4.50 per 100 stuks. Het zoontje van H, V. trapte met het zwemmen iets in zijn voet, waardoor bloedvergiftiging ontstond. De hulp van Dr. de Vries moest worden ingeroepen. Bij de heden gehouden verpachting van weilanden voor den polder Boeren verdriet bestond veel animo. De prijs bedroeg gemiddeld f15 per H.A. Als zeldzaamheid kan worden ge meld dat bij den beer W. v. H. een perenboom voor de tweede maal in bloei staat. Deze week geraakte het zoontje van L. d. R. met het varen op de Kil te water. Het zusje dat ook mee aan het varen was had de tegenwoordigheid van geest haar broertje van een wissen dood te redden. De leerlingen der Chr. U.L.O.- school aan den Tol, zullen onder leiding van het onderwijzend personeel per auto bus een uitstaje maken naar Turnhout (België.) in de afgeloopen week besteedde men te dezer plaatse voor blauwe en witte eigenheimers f2.40 per H.L. In verband met het feit, dat vele verbouwers bang zijn voor het aantasten der knollen door de aardappelziekten, was de handel zeer levendig. TIJGERJACHT OP EEN MAIL BOOT. Een opwindende tijgerjacht heeft plaats gehad, niet zooals men zou ver wachten in de jungle van Britsch-Indië of in de rimboe op Sumatra, maar aan boord van het s.s. „Zahn" van den „Norddeutscher Lloyd", dat Zaterdag te Londen i)s aangekomen, aldus de Courant het „N. v. d. Dag." De eerste machinist deelde mede, dat te Singapore vier tijgers, bestemd voor Londen, waren ingeladen. Voorbij Aden werd het ruw weer, dat een zeer ongunstigen invloed uitoefende op het humeur van de verscheurende bees ten. In den nacht van 23 Juli, juist voordat het schip Marseille zou bin- nenloopen, wist een van de tijgers de houten tralies van ziijn kooi stuk te breken en te ontsnappen. Een lid van de bemanning, 'n matroos, die juist de wacht zou aflossen, zag plotseling in het donker iets voor zich bewegen. Hij dacht dat het de scheepshond was, riep het dier bij den naam en begon het te streelen. Men kan zich zijn schrik voorstellen, toen hij tot de ontdekking kwam, dat hij niet te doen had met den goedigen hond, maar met een tij ger. Hij nam de vlucht, achtervolgd door het wilde dier. Bij de machinekamer had de tijger hem ingehaald, het dier hapte toe en scheurde den matroos het vleesch van Je polsen. Door zijn geschreeuw werden ver scheidene leden van de bemanning en ook de officieren wakker. Ook de pas sagiers werden uit hun slaap opge schrikt. Zoodra de officieren gewaar werden, wat er aan de hand was, ga ven zij den passagiers bevel in de hut ten te blijven. De officieren en de overige leden van de bemanning be gonnen daarna, gewapend met revol vers en geweren, de jacht op den tij ger. Het was echter te donker om het beest onder schot te krijgen. De vierde officier, die naar het ach terschip was gegaan om de enkele nog slapende leden van de bemanning te wekken, bevond zich, toen hij de deur opende, welke toegang tot het dek gaf, plotseling tegenover den tijger geplaatst. Hij schoot met zijn revolver en ver wondde het in den schouder. De woe dende tijger wierp den officier op het dek, doch de man werd slechts licht gewond. Hierop rende de tijger naar het andere deel van het dek. De be manning en de officieren stonden op de brug het beest op te wachten met geladen revolvers. Zij deden verschei dene pogingen om den tijger neer te schieten, doch het was reeds licht toen de tijger eindelijk werd ontdekt. On middellijk barste een salvo los en in den kop en de maag getroffen stortte het dier doodeLijk gewond neer. Later ontdekte men, dat de tijger een hut was binnengedrongen, waar verschillende leden van de bemanning apen hielden. Vier apen werden door den tijger verslonden. KAARTSPELENDE GESTORVEN. Op een der hoogste bergen van Oos tenrijk, den Schwarzer Stein, werden thans de lijken van twee bekende Ween- sche burgers gevonden, die sedert Sep tember 1919 waren vermist, namelijk die van prof. Koban, van de Weensche universiteit en dr. Anlauf, van de Oos- tenrijksche nationale bank. Gebleken is, dat de verongelukten door een sneeuw storm zijn verrast en onder de sneeuw nog zoolang mogelijk tegen den dood hebben gestreden. Men vond bij hen een spel kaarten en een bijna geheel afgebrande kaars, zoodat blijkt, dat bei de mannen zich zoolang nog in bewe ging hebben trachten te houden door bij de kaars kaart te spelen onder de sneeuwmassa. DE TREINAANSLAG. Een spoor van de daders. In verrassend korten tijd heeft het onderzoek naar de daders van den spoorwegaanslag op den D-trein Bazel Berlijn thij Jüterbog tot belangrijke resultaten geleid. De bij het onderzoek betrokken autoriteiten, die de beschik king hadden over alle gegevens en het gevonden materiaal, hebben in af zonderlijke secties ieder een deel van de zaak onderzocht. Door een vondst, die een spoorwegbeambte op de plaats van de misdaad heeft gedaan, toen het terrein nogmaals werd afgezocht, is al les belangrijk vergemakkelijkt. Naar be kend is werd de springstof tot ont ploffing gebracht door middel van elec- trische ontsteking langs den draad, die leidde naar een 180 meter, van de plaats der ontploffing gelegen punt in een boschje dicht struikgewas, dat in een kuil onder aan den spoordijk is gelegen. Op deze plek heeft men onder gras en mos verborgen, een in pakpapier gewikkeld pakket gevonden, dat o.a. een houten rol bevatte, waarop nog ongeveer 200 meter draad was gerold, van dezelfde soort als voor het volvoe- ren van de daad was gebruikt. Het was duidelijk, dat het gebruikte draad van deze rol was geknipt. Naar aanleiding j van deze vondst zochten een groot aantal beambten in de hiervoor in aan- pierking komende winkels, met het ge volg, dat nog in den loop van den nacht de herkomst van de rol met draad kon worden vastgesteld. De rol is afkom stig van een magazijn voor electrische installaties in de Friedrichstrasse te Berlijn. Zij is gekocht door een onbekende, die vermoedelijk de dader of een der daders is. Reeds op 7- Augustus was de man tegen den middag in den winkel gekomen om 2 ijzeren buizen te koo- pen, 1.75 M. lang en 5.4 duim in door snee. Den volgenden dag kwam hij 's ochtends een rol isoleerband koopen en een rol met 500 draad. Elke twij fel ot de rol draad die men op de plek van de misdaad heeft gevonden inder daad dezelfde is als die te Berlijn is gekocht, wordt weggenomen door èen bijzondere omstandigheid. De dochter van aen installateur had juist dine Za- i terdagmorgen van haar met vacantie buiten vertoevenden zoon een pakje ge bruikt linnengoed ontvangen. Het adres zichtbaar. Met dit papier waren de in- scheurd, maar gedeeltelijk nog duidelijk zichtbaar. Met dit papier waren de in- i koopen ingepakt op verzoek van den klant. Bovendien werd ook de doos, waarin het isoleerband had gezeten gevonden. Dezelfde man heeft blijkbaar Zaterdag j avond moeite gedaan in een anderen winkel dunner draad te krijgen. Het werd in den winkel voor hem opge borgen, doch weggehaald is het niet. o De inschrijvingen voor 'tjaariijksche concours-hippique te Waalwijk op Za terdag a.s., zijn Maandagavond geslo ten en de deelname is, zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betreft, over weldigend als nooit te voren. 't Nummer Eenspannen geeft de na men van Bultman, Rijks, v. d. Koppel, Dibits, van Spaanhaak, van Sprundel e.m.a. Het springconcours telt niet minder dan 46 nummers, waaronder ruiters als ritmeester en kapitein de Kruyff, Jhr. v. d. Goes, Pahud, Uytendaal, Hensen, Jhr. Sprengler, de Arnhemsche manege, Portheine, Van Voort van Zijp. Schu- melketel, Genker, Tonnet, de Kroon, Jonkheer van Soirtema, de Duin stallen, Vlielander, Brevet, Pasman, van Loon, Stevens, v. Loon e.m.a.' Concours Schoonste rijpaard 15 deel nemers, Tweespannen 6 deelnemers, het zware Olympiade-springconcours 24 deelnemers, terwijl nog ter opluistering een Hoogeschool-nummer wordt gere den door de heeren Jac. de Gruijter 's Bosch, Leo van Loon Tilburg, Dr. G. de Gruijter 's Bosch en O. Schu- man te Tilburg, een extra-nummer dat op verschillende plaatsen een enorm succes heeft. In 't geheel nemen meer dan 80 paarden deel. Voor het springconcours wordt door de firma Timmermans van Turenhout een schitterende zilveren TimturWis selbeker beschikbaar gesteld, zoodat met reden voor dit pracht-concours uit de geheele streek een buitengewone be langstelling mag worden verwacht, vooral waar 't terrein en de accomo- datie uitstekend in orde zijn. Er zal voor paardenliefhebber en leek zeer veel te genieten zijn. Tenslotte zij nog vermeld, dat voor alle rangen voor kinderen beneden 12 jaar de halve entreeprijs betaald wordt. U Laatste aanbieding van partij afkomstig van gecontr. product. Toom en Elite. vanG. P. Timmermans, „Bouwlust", Zevenbergen Ir. C. Koopman Co., Zeeuwsck Selectiebedr., Zierikzee; Dr. Mansholt, Groningen WiersumHijlkema, Groningen, e. a. van eigen teelt. Bez. en inl. liefst 's Maand., Woensd., Vrijdag en Zaterd. Bestellingen alle werkdagen. Zondags gesloten. AanbevelendADRIAAN VERWIJS. Een rijwiel kan men overal koopen, maar de grootste vraag, die ons bij die keuze bepaald, is: waar het soliedste en goedkoopste adres is en waar de conditiën, be treffende betaling, garantie enz., de gemakkelijkste zijn? Bij ervaring zult U ondervinden, dat bij onderstaand adres U al deze voordeelen ten goede komen. NEEMT DUS EENS FROEFÜ! „Ned. Kroon"-, „Altena"-, „Burgers E. N. R."-, „Opel"- rijwielen, enz., enz., in diverse prijzen en uitvoeringen. Ook zeer goedkoope rijwielen van verschillende andere merken, in prijzen vanaf f 32.50. Tevens Jongens- en Meisjes rijwielen. Verder: zeer goede tweede-hands rijwielen naar keuze, in alle voorkomende prijzen. Voor goede kwaliteit wordt ten allen tijde ingestaan. Kunt U nog niet besluiten, tot aankoop van een nieuw rijwiel, laat dit ons dan eens vakkundig nazien en voorzien van nieuwe onderdeelen of laat het moffelen en biezen, dit kost U f 7.en Uw rijwiel is als nieuw Gedurende dien tijd ontvangt U GRATIS een ander rijwiel. Zeer concurreerend in naaimachines in eiken- en notenhouten uitvoering. Bij aankoop van een nienwe machine, ontvangt U een zwaar eikenhonten naaimachinetafeltje cadeau 1 „Pfaff"-, „Gritzner"-, „Keizer"- en „Haid Neu"-machines. Radio combinaties in diverse prijzen. Electrische- en gewone Waschmachines in gosdkoope en eerste klas merken. Electrische Strijkijzers naar keuze. Groote voorraad Rijwielbanden Buitenbanden vanaf f 110 f 1.75 kost U een sterken Buiten bandBinnenbanden vanaf f 0.60. U. 3 Autobanden. Haarden, Kachels en Fornuizen. Petroleum-kookstellen en Kitchen-kookapparaten. Iets geheel nieuw s 1 Brand ge vaarloos als gas, terwijl alles veel vlugger aan de kook is. Geen zwarte pannen meer 1 Walmen is uitgesloten 1 Zeer goedkoop in brandstofverbruik Electrische lampen met glaskappen in ge verfd en gebrand glas, zijden en porcelijnen kappen, alles tegen boksprijzen Alle bovengenoemde artikelen zijn op afbetaling verkrijgbaar. Tevens voorradigdiverse soorten Motor-, Auto- en Landbouwmachine-oliën, tegen zeer lage prijzen. Verder Benzine en Petroleum in vaten en bussen, tegen lage dagprijzen. VRAAGT OFFERTE!!! POSTREKENING 178357 TELEFOON 6. aan Kanker, T.B.C., Rheuma- tiek, Rachitis, Exceem, Isschias, Bloedvaatver- kalking, Galsteen, Wa terzucht, of heeft U een ander gebrek Gratisbehandeling voor onbemiddelden VRAAGT INLICBTINGEN. Bachmann's Laboratorium voor Geneeskrachtige - Kruidenbewerking - AMSTERDAM Z, Waverstr. 68. TELEFOON No. 9 g fm l m 3 i I Orthenstraat 28 Vughterstraat 77 WIJ I Us RIJWIELEN Naai- of Waschmachine BIJ A. J. DEN HOET daar slagen wa altijd goed. Aanbevelend •I"'-. A. J. den Hoet Aalburg. v enz. enz. Steeds verkrijgbaar in den. Boekhandel HEUSDEN. FIRMA =r= - Electrische Drukkerij - HEUSDEN. VLUGGE BEDIENING NETTE AFWERKING. - Concurreerende prijzen. -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 7