LETTERS ARTIKELEN Over September. Herfstétalages de groote mode. lage prijzen. Plaatselijk Nieuws CONCERT CONCERT RAVENSWAAYs /\yrs INLEVERING BLOEMENKAARTEN. is het weer Moderne Herfstkleeding voor Heeren en Kinderen. GORCUM. aan het gemeentebestuur van Almkerk kunnen vragen. De Voorzitter wil een enkel woord van afscheid wijden aan de raadsle den die niet meer in den raacf terug komen, n.l. de heeren Verhagen, Wal raven, Schuijt, Visser en v. d. Stelt. Het spijt spr., dat de heeren Visser en v. d. Stelt niet aanwezig zijn. Een pe riode van 4 jaren ligt weer achter ons en onwillekeurig laat men dan de ge beurtenissen, die in deze 4 jaren heb ben plaats gehad, in zijn gedachten voortajgaan. Voor alles wat de heeren in het belang van de gemeente hebben gedaan, brengt spr. de scheidende hee ren namens de geheele gemeente har telijk dank. In het bijzonder richt spr. zich tot den heer Walraven voor diens medewerking. Steeds heerschte er on derlinge harmonie en al waren de ge dachten en meeningen al eens verschil lend, steeds heeft ieder gemeend, te hebben gedaan wat hij in het belang der gemeente meende te moeten doen. Hierop richt spr. het woord tot den heer Verhagen, die vanaf 1918 wethou der der gemeente is geweest, na deze functie eerst een jaar tijdelijk te heb ben waargenomen. In al die jaren heeft de heer Verhagen zijn giften en gaven beschikbaar gesteld in het belang der gemeente. De heer Verhagen is thans evenwel op een leeftijd gekomen, waar op het noodzakelijk wordt afscheid te nemen. Spr. bedrijpt, dat dit afscheid den heer Verhagen moeilijk vait, doch het zoo pas gevallen besluit van den raad, om hem een pensioen toe te kennen, heeft dit besluit gemakkelijker gemaakt, in welk besluit de erkenning ligt opgesloten van de door den heer Verhagen aan deze gemeente bewezen diensten. Spr. vertrouwt de tolk van de geheele gemeente, van B. en W. en van den geheelen raad te zijn, als hij den heer Verhagen dank zegt voor al les wat hij in het belang van, de ge meente heeft mogen doen. Diens taak is nu definitief afgeloopen, moge U, aldus spr., de verdere dagen die God U nog zal schenken, in het genot van een goede gezondheid terug denken aan de aangename samenwerking die steeds is ondervonden. De heer Verhagen dankt den Voor zitter voor zijn hartelijke woorden en den raad voor zijn besluit om hem een pensioen toe te kennen. De heer Walraven dankt den Voor zitter als oudste aanwezig scheidend raadslid, voor zijn woorden. Hij dankt den Voorzitter voor de goede leiding die deze steeds aan de vergadering wist te geven. Men was niet altijd een van gedachten, doch het eind was altijd, dat men met een welgemeenden handdruk afscheid van elkaar nam. Hij dankt den Voorzitter voor de prettige en aange name samenwerking en hij hoopt, dat hij een even prettige periode moge tegemoet gaan. Spr. gaat weg, vrijwil ig, doch steeds zullen de raadsvergaderin gen door hem bijgewoond en de sa menwerking met den Voorzitter bij hem in dankbare herinnering blijven. Spr. hoopt, dat God den Voorzitter kracht zal geven om zijn dikwijls moeilijke taak, met een goede gezondheid te kunnen waarnemen. Spr. dankt verder de raadsleden en den secretaris voor hunne medewerking en welwillende houding. De Voorzitter sluit hierop de open bare vergadering, waarop de raad over gaat in geheime zitting, ter behandeling reclame schoolgeld. BEZOEKT geregeld onze Etalages wij houden U op de hoogte der Mode. BAHLMANN GORINCHEM. HEUSDEN. Woensdagmiddag vergaderde eenige bestuursleden van Heusden's Belang, de Marktcommissie en een 4-tal vertegen woordigers van den Marktkoopliedenbond in de zaal van den heer Van Strien. Na een korte bespreking werden de Vischmarkt en Botermarkt bezichtigd, waarna een bespreking volgde op het Stadhuis met den EdelAchtb. Heer Van Eggelen. De heer Zoutendijk uit Den Haag Secretaris van den Marktkoopliedenbond zette tegenover den Burgemeester verschillende zaken uiteen, bracht eenige wenschen van den Bond naar voren en noemde de Botermarkt als de geschikste plaats voor het houden der Maandmarkten. De Burgemeester verklaarde zich met dit laatste volkomen te kunnen vereenigen en zegde de volle medewerking van het Gemeentebestuur toe. Zooals bekend, zal de eerste Maand- markt gehouden worden op Donderdag 17 September a.s. ep vervolgens eiken derden Donderdag van iedere maand. Verschillende extra bussen zullen er op dien dag rijden, terwijl voor de be woners van Zuilichem, Poederoyen, Aalst, Nederhemert en Well een speciale bus zal loopen. Zy, die éen staanplaats wenschen, waarvoor de grootte is bepaald op 4 Meter, kunnen dit vóór 10 September aanvragen aan den Marktmeester, Stad huis, Heusden. Zij, die eene advertentie wenschen te plaatsen in de Reclamekrant voor de Maandmarkt op 17 September a.s. welke aan circa 5000 huisgezinnen per post zal worden thuis bezorgd kunnen zich tot uiterlijk 31 Augustus wenden tot den heer AMetselaar, Secretaris Heusden's Belang. De Pluimveevereeniging hield j.l. Donderdagavond in het clublokaal van den heer Van Strien een geanimeerde ledenvergadering. In beginsel werd be sloten, om in de maand December een Tentoonstelling te organiseeren. Het programma der feestelijkheden die Maandag gehouden worden ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin is samengesteld als volgt 2 uur Kinderaubade voor het Stadhuis. 2.303.30 Marionetten-voorstelling voor de schoolkinderen in de be nedenzaal van den heer P. Verheij, tijdens deze voorstel ling tractatie der kinderen. Opgevoerd zal worden „Zonne stralen". 6-—7.30 Gecostumeerde voetbal-wed strijd tusschen de „Veteranen" en „Longa" aan het Wilhel- minaplein, opgeluisterd door de „Heusdensche Fanfare". 7.30—8 Concert door het Heusden's Mannenkoor". 8 uur Concert door de „Fanfare der H. Familie". 9.30 uur Bioscoopvoorstelling. te geven door het „HEUSDEN'S MANNENKOOR" Directeur de WelEd. Heer C. J. M. Meikx op MAANDAG 31 AUGUSTUS 1931. Aanvang des 's avonds 7.30 uur. 1. 3] 4. 5. 6. 7. 8. Programma: Stille. Vergeefs verwacht. De Gravers. Beati Mortui. Woudgedachten. De Koekoek en de Ezel. De Kikker-Cantate. Het meisje aan de Hemelpoort. te geven door de „FANFARE DER H. FAMILIE" Directeurde Heer W. van Heivoort uit Nieuwkuijk, op MAANDAG 31 AUGUSTUS 1931. Aanvang des avonds 8 uur, Programma: j Oud Wilhelmus. En Excusion, Marche. 2. Fantaisie, Ballet. 3. Walram, Overture. Panze: 4. Le chef de Corps, Marche. 5. Flots du Danuble, Grand-Walse, 6. Nederland in Lied en Dans. 7. Finale. ALMKERK. A.s. Dinsdag n.m'. 3 uur (Z.Tv) hoopt de Raad dezer Gemeente in een openbare zitting bij een te ko men. Naar wij vernemen is de mu- ziekvereen. alhier, uitgenoodigd op 5 Sept. a.s. te Nieuwendijk, ter ge legenheid v. d. verjaardag van H. M. de Koningin aldaar een concert te geven. BRAKEE. Onze dorpsgenoot de heer A. J. Vermaas', onderwijzer aan de O. L|. school, slaagde Zaterdag te Arn hem voor het examen voor de hoofd akte. Naar wij vernemen is de mu- ziékvereeniging „O.B.K." alhier, voor nemens op 31 Augustus des 's avonds om half negen (Z.T.) een concert te geven. BABYLONIëNBROEK. Op :no. 14677 van de Unielo- ten is een prijs van f25000 op lot no. 14667 'n pr. v. f 400 gevallen. Voor de gelukkige prijs winners zeker een aardig buitenkansje. De loten werden gekocht van den agent C. Th. Prinse alhier. i 1 CAPEELE. J.l. Woensdag vierde het echt paar Adr. Rijken, wonende a. d. Win terdijk, onder zeer veel blijken van belangstelling van familie en ken nissen hun 40-jarig huwelijksfeest. De plaatselijke afdeeling van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm houdt a.s. Zaterdag 29 dezer onder leiding van haar commandant, den heer P. v. d. Schans, een onderlinge schietwedstrijd, waarvoor aardige prij zen zijn uitgeloofd. De Chr. Oranjevereen. „Het Drievoudig Snoer" hoopt den verjaar dag van H. M. Koningin Wilhelmina te herdenken op Zaterdag Sept. Volgens het programma zal dien mid dag te 3 uur het feest geopend wor den door den voorzitter der vereeni- ging, de heer K. Alblas. Als spre kers zullen optreden de heeren Krij ger uit 's Gravenhage met het onder werp: „Oranjetrouw" en Mr. J. de Wilde uit 's Gravenhage met het on derwerp „Ongeveinsde Blijdschap". Het muziekgezelschap „Sirena", uit Vrijhoeve-Capelle en de gemengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje" alhier, „Excelsior" en „Looft den Heere" uit Sprang zullen voor de afwisseling zorgen. Het muziekgezelschap „Sire na" zal op het terrein, dat ligt tegen over het raadhuis der gemeente Sprang-Capelle, het avondconcert ver zorgen. GENDEREN. De smidsknecht Heijstek had door het uitschieten van een vijl, met het na zich toe vijlen het ongeluk, zich zoodanig aan het oog te ver wonden, dat onmiddelijke overbren ging naar een ziekenhuis te 's Bosch noodzakelijk was. Groot gevaar be staat dat hij dit oog zal moeten mis sen. Door Bestuur en commissaris sen is op de voordracht voor direc teur der Coöp. Zuivelfabriek alhier, geplaatst no. 1 D. Oegema waarne mend directeur alhier, no. 2 T. v. d. Brink te Morra-Lioessens en no. y J. Krol te Birdaard. '8 GRAVENMOER. Door de Oranjevereen. werd besloten dit jaar geen feest te vieren. De Ned. Herv. kerk alhier, heeft toezegging van beroep uitge bracht op den WelEerw. Heer Ds. J. C. Terlouw te Kamperveen. NIEUWENDIJK. De eieren werden deze week ver handeld tegen prijzen van 31/2 tot 4i/2 cent per stuk. Handel tamelijk. Zaterdag a.s. zal de korfbalclub Quick alhier, op hun terrein een wed strijd spelen tegen D.E.E.T.O.S, uit Dordrecht. Deze week geraakte het kind van G. P. spelenderwijs te water. De moe der, die het ongeval bemerkte, mocht gelukken haar kind van een wissen dood te redden. Tegen Zekere A. V. is proces ver baal opgemaakt wegens vernieling dei- weegbrug. Een waarschuwend woord Voor de jeugd is hier wel op zijn plaats. Maandagmorgen kwam een luxe auto, komende van de richting Gor- kum, met volle gang de straatwegstoep op rijden. Doordat men te veel vaart had, kon men de bocht niet behoorlijk nemen en reed tegen de daar juist voorbijkomende kruidenierswagen van r Wi e BRENGEN U GELUK De inlevering van de Bloemenkaarten moet geschieden tusschen 1 en 15 September 1931. Onderstaand formulier gelieve U uit te knippen en volledig ingevuld bij Uw bloemenkaarten in te zenden. Ingeleverd door: Naam Adres Woonplaats Jongen of meisje Naam en adres van den winkelier waar gewoonlijk de letters- Artikelen gekocht worden Aantal verschillende Bloemenkaarten Zooals bekend, moeten uitsluitend verschillende Bloemenkaarten worden ingeleverd. Na afloop der wedstrijd, zullen de Bloemenkaarten aan de inzenders(sters) worden teruggezonden. Den houder van onderstaand PEILNUMMER wordt beleefd verzocht, zijn PEILKAART binnen drie dagen op ons kantoor op te zenden, onder ver melding van het EXTRA-CADEAU dat hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier waar gewoonlijk de LETTERS ARTIKELEN worden gekocht. Hij ontvangt dan geheel gratis het aangevraagde EXTRA-CADEAU. SERIE C. No. 2477 (J. G. DE JONG, Ammerstol). N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. N. v. B. aan. Alhoewel de wagen erg gehavend was, reed de auto netjes door. Procesverbaal is opgemaakt. BAAMSDONKSVEER. Vermoedelijk door een kwaad willige, is de sluis opengezet van den Westpolder, die daardoor grooten- deels onder water liep. (Mjet veel De avonden worden killer. Vele dingen wijzen op de nadering van den Herfst. Onze éérste zijn gereed. Vooral grijze en beige tinten in visch- graat en Pinheadswerkjes worden dit jaar gedragen. Deze DEMISAISONS zijn Komt onze étalages bezichtigen en let op de 9 ;,;v - v V '-"-v. y - Nwsblad v. h. L. v. Heusden. enkele dagen Bergeijk Stufkens

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2