De goede gezondheid van Uw vee is Uw eigen belang DROGISTERIJ P. COOPS Dit nummer bestaat nil 3 maden MA.Verschuur-BaertM g Comestibles. g A. BAAlJENS I Sluitingsconcert Plaatselijk Nieuws. Uitgave: Firma L. J. VEEBMAN, Heusden. No. 5163 Vrijdag 2 October 1931. Vi ^ND VAN ALTENA Dit blad verschuilt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnamsntsprys: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 4.40. Afzonderlijke nommers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uor ingewacht. Gebruikt daarom steeds onze Droespoeder per pak f 0,75 Zogpoeder per pak 0,75 Kippenpoeder per pak 0,75 Navuilpoeder per dubbel p. 0,75 Kwalsterpoeder per pak 0,75 Spenenzalf per groote bus 1,00 «HHGORINCHEMHi Het Wegen- en Verkeersvraagstuk in het land van Heusden en Altena. Het jaar 1931 zal voor de oplossing van bovenstaand vraagstuk geen on- voordeelig jaar kunnen worden ge noemd. Wel kreeg het Land van Heus den en Altena nog geen geheel nieu we voor het moderne verkeer passende wegen, maar toch werden meerdere bestaande wegen met slechte bedek king tot zeer behoorlijke verkeerswe gen gemaakt. En dan denken we aan den rijksweg van Werkendam naar het veer bij de Kop van het Land, aan den rijksweg van Heusden via de brug naar Genderen, aan den provincialen weg vanaf het fort Altena naar Dussen, aan den in 1930 aan de provincie overge- ganen weg vanaf Herpt naar Haar steeg en aan den provincialen weg van Meeuwen naar Eethen, welke wegen, behoudens een stuk in den Kornschen dijk onder de gemeente Almkerk, wer kelijk onder de goede wegen gerang schikt mogen worden. Nieuwe sterk verbreed# bruggen kregen we over het oude Maasje in den weg tusschen Heus den en Oudheusden en in den weg van af Genderen naar de brug over de Berg- sche Maas. Dat deze bruggen het snel verkeer in hooge mate ten goede ko men, zal wel niemand betwijfelen. Dat het Land van Heusden en Altena er de laatste jaren heel wat op is voor uit gegaan met betrekking tot de we gen, is een verheugend feit. Maar het was ook hoogst noodig. Het zoo vrucht bare Land van Heusden en Altena was tot voo rweinige jaren een geïsoleerd stuk van den Nederlandschen bodem, dat, hoewel vrijwel in het centrum van ons vaderland gelegen, weinig bekend heid genoot en welks bewoners op vele punten zeer achterlijk waren, voor al op het gebied van landbouw en vee teelt hetgeen moest worden toegeschre ven aan het weinig contact dat zij had den met menschen van elders, die land bouw en veeteelt beoefende op meer economische en voordeelige wijze. In een en ander is in den jongste tijd gelukkig aanmerkelijke verbetering ge komen, dank zij de meerdere aanra king, die dë bewoners van het Land van Heusden en Altena kunnen hebben en inderdaad ook hebben met bewo ners van de streek benoorden de Mer- wede en bezuiden de Maas en het Hollandsch Diep. De toegangswegen, 't zij te land 't zij te water, tot het Land van Heusden en Altena, zijn in het begin van 1931 weer met enkele vermeerderd. In het voor jaar kregen we een uitstekend motor- pontveer vanaf de Spiering in - den Noordbrabantschen Biesbosch naar de Kop van het Land op het Dordtsche Eiland, gepasseerde week werd een motorbootveerdienst geopend vanWou- drichem naar Gorinchem, waardoor het thans mogelijk is, dat, in samenwerking met den reeds jaren bestaanden stoom bootveerdienst, elk half uur van den Noordbrabantschen wal naar Gorinchem en van den Zuidhollandschen wal naar Woudrichem gereisd kan worden, ter wijl einde October a.s. de brug over de Bergsche Maas bij het Keizersveer voor het publiek wordt open gesteld. Deze brug is van enorm groot belang voor het internationaal verkeer, dat van den straatweg AmsterdamGorinchem Breda!AntwerpenBrusselParijs gebruik maakt. Jammer is het echter, dat het groote nut dier brug niet direct tot zijn recht kan komen, daar het veer over de Merwede vanaf Sleeuwijk naar Gorinchem voorloopig althans nog een obstakel blijft voor het moderne verkeer. En dit veer zal in de toekomst nog een grootere verkeershindernis blij ken te zijn dan het tot heden toe was, nu de brug bij Keizersveer het verkeer over den Napoleontischen straatweg on getwijfeld aanzienlijk zal doen toene men. Een in te stellen kwartierdienst bij het Sleeuwijksch-Gorcumsch veer zou natuurlijk het grootere verkeer ten goe de komen, maair zij die dit veer ken nen weten maar al te goed, dat een geregelde kwartierdienst lang niet al- M Voeding voor lijders aan M H SUIKERZIEKTE M van N.V. Maatschappij „NUTRICIA" Verkrijgbaar in de DROGISTERIJ H H H ui-t(juifc>rEj-cxd M Botermarkt 72 M p HEUSDEN p tijd mogelijk is. We denken aan hoog water, mist, ijsgang, op de rivier in den weg varende sleepbooten met ach- terhangende schepen enz. enz., alle fac toren die voor een geregelden kwar tierdienst waarlijk niet bevorderlijk zijn. Zoodra echter een brug bij Sleeuwijk over de Merwede haa rdiensten aan het verkeer zal kunnen verleenen, zal het groote nut van de brug bij Keizersveer pas in zijn vollen omvang kunnen blij ken, daar het verkeer tusschen Am sterdam en Breda dan geen last meer ondervindt van het overtrekken van ri vieren. De openstelling der brug aan het Keizersveer is voojr talloos velen eene blijde gebeurtenis en de inwoners der gemeente Dussen, in welker zuidelijke grens het noordelijk gedeelte der brug valt, verheugen zich niet het minst in die openstelling. Immers hebben de Dus- senaren en vooral de bewoners van de Hank, heel veel contact met Brabant ten Zuiden van de Maas en het is dan ook alleszins begrijpelijk, dat de in woners van Dussen ter gelegenheid van de openstelling een feest willen orga- niseeren, dat inderdaad schitterend kan worden indien, wat wij van harte ho pen, de noodige medewerking in ve lerlei vorm wordt verleend. En nu nog de vraag „hoe zit het toch met het werk van het Comité van Actie, inzake het verkrijgen van moderne verkeerswegen in het Land van Heusden en Altena?" Een antwoord op deze vraag zal stellig velen interes seeren en gelukkig zijn wij in de ge legenheid, een antwoord te kunnen ge ven. Aanvankelijk heeft het Comité ge tracht het Rijkswegenplan aangevuld te krijgen met een breeden snelverkeers- weg met aftakkingen naar meerdere gemeenten, dwars door het Land van Heusden en Altena, vanaf de Heusden- sche brug tot het Fort „Altena" (plan Rijnsaardt), maar de actie daarvoor zal wei geen succecs opleveren, daar de i Waterstaatsautoriteit te 's-Gravenhage, j die d e man van den wegenaanleg, is, meedeelde, dat een snelverkeersweg als verlangd, wel op 't Rijkswegenplan zou kunnen worden geplaatst, doch dat de aanleg er van pas over 22 a 23 jaren aan de beurt kon komen. En aangezien zulks veel te lang zou duren, zal de tot standkoming van een weg dwars door het Land van Heusden en Altena voor loopig althans zeker een vrome wensch blijven. De hoofdingenieur van den Rijks waterstaat te Breda en de Hoofdinge nieur van den Provincialen Waterstaat te 's-Hertogenbosch, met wie uit den aard der zaak ook een en ander werd besproken, schijnen aanvankelijk meer te gevoelen voor zooveel mogelijke mo derniseering der bestaande wegen (plan van Ommeren) dan voor aanleg van een nieuwen weg (plan Rijnsaardt), ook al omdat voor het plan van Om meren meer kans van slagen be staat, dan voor het plan Rijnsaardt. Genoemde Hoofdingenieurs nu zullen eerstdaags met een paar Leden van het Comité van Actie een onderzoek ter plaatse gaan instellen, om daarna de finitief hun gevoelen kenbaar te maken. En zoo is nu de stand van zaken. Zeker is, dat het Comité van Actie voo reen uiterst moeilijk en tijdroovend werk is geplaatst en dat door de alge- meene malaise, die niet het minst van invloed is op de publieke kassen, zijn taak nog heel veel zwaarder is ge worden. Echte rhopen wij van harte, dat het Comité, niettegenstaande de slechte tijdsomstandigheden, toch de wegen zal weten te vinden, die naar het beoogde doel leiden. Vragen op rechtsknndig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Op een kruispunt van vier wegen rijden twee auto's achteruit. Ik noem de wegen 1, 2, 3 en 4. De eene auto komt van weg 1, de andere van weg 2 en beiden willen weg 3 op. Op het kruispunt komen zij met elkaar in botsing, waar door vooral de eene veel schade opliep. Welke auto had hier de voorrang by het achteruit rijden G. v. W. Toen mijn zoon nog minderjarig was heeft hij met zijn auto een andere auto aangereden, met als gevolg straf van den Kantonrechter n 1. f 40 ot 5 dagen. Nu is mijn zoon meerderjarig en wordt hij voor f 83 schadevergoeding aangesproken. Moet mijn zoon dit bedrag betalen W. X. Hoe oud moet men zijn eerdat men een motorfiets mag besturen N. N. Om een rijbewijs te kunnen krijgën voor het mogen besturen van motorrij tuigen op twee wielen (dat zijn motor fietsen) moet men 16 jaren oud zijn en voor een rijbewijs voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen (dat zijn automo bielen) 18 jaren. Ik verkocht een varken aan een slager en wel per pond. Het gewicht bleek te zijn 135 Kilo en 9 ons. De slager kortte 2 kilo en 9 ons omdat dit laatste vol gens zijn bewering niet vol was. Heeft hij daartoe het recht en zoo neen, hoe moet ik dan handelen? H. O. Als U een varken verkoopt per pond moet U ook per pond uitbetaald worden, echter met dien verstande dat de kooper zooveel pond mag korten als in den varkenshandel bij koop met het pond algemeen gebruikelijk mocht zijn. Bestaat er dienaangaande geen al gemeen gebruik, dan mag niets gekort worden en kunt U betaling van het laatste pond vorderen. Ik ben eigenaar van een korenmolen. Mag ik nu op den romp van den molen eene reclame van kunstboter laten schil deren W. Een molenaar. Sedert zeer kort bestaat in de provincie Noordbrabant eene verordening tot het weren van ontsierende reclame. Wanneer uw molen staat binnen de kom der ge meente mag de door U bedoelde reclame er op geschilderd worden zonder eenige vergunningstaat hij evenwel buiten de 5. p. Cankhnyzett (o's Bank jV.V. tblef. No. is Raamsdonksveer. Agentschap van de Antstcrdamsche Bank Jt.V Amsterdam. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. BÊF" Spaarboekjes gratis b(j eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA kom dan hebt U ontheffing van Gede puteerde Staten noodig. Wanneer ik voor den Kantonrechter moet verschijnen omdat ik geen zegeltjes heb geplakt en ik zeg dat ik gemoeds bezwaren tegen plakken heb, dan kan ik naar mijne meening toch niet veroor deeld worden. Of vergis ik mij daarin p A. A. Om vrij te zijn van zegeltjes plakken wegens gemoedsbezwaren moet U een verzoek richten tot den Raad van Arbeid, bit verzoek geschiedt door indiening van een door den verzoeker onderteekende verklaring, waarvoor een bepaald model is vastgesteld. Uit de verklaring moet blijken, dat de verzoeker overwegende gemoedsbezwaren heeft tegen elke ver zekering, welke ook, en dat hij mitsdien noch zich zelf, noch iemand anders, noch zijne eigendommen heeft verzekerd. Be doeld model-verklaring kunt U aanvragen bij den Raad van Arbeid. SARDINES 14, 22 ZALM (halve blikken) 35, 52y2 ZALM (heele blikken) 60, 105 LEVERPASTEI 25, 35 PILCHARDS 30, 35 KALFSGEHAKT 52y2 CORNED BEAF 48 Botermarkt 88 - HEUSDEN. te geven door de „FANFARE DER H. FAMILIE" Directeurde Heer W. vam HELVOORT te Nieuwkuijk. Op Zondag 4 October op de muziektent op de Vischmarkt. AANNVANG 12 UUR. PROGRAMMA 1. Burgemeester van Sonsbeek, Marche 2. Fantaisie Ballet 3. La Dame de Trefte, Ouverture 4. Esperanto, Marche PAUZE. 5. Le Chef de Corps, Marche Militaire 6. Walram, Ouverture 7. Flots du Danube, Grande Wals 8. Finale. LEES ADVERTENTIE OPENING-SEIZOEN in dit Blad. BAHLMANN GORINCHEM. EINDE VAN DEN ZOMER. We herinneren er aan, dat de Zomertijd eindigt op den 4en Octo ber te 3 uur v.m., zoodat in den nacht van Zaterdag op Zondag 4 October de klokken één uur moeten worden achteruit gezet. HEUSDEN. Ten bate der Missie werd Zon dagavond in het R.K. Vereenigingsge- gebouw eene vertooning gegeven der Fioresfilm. Een zeer talrijk publiek was aanwezig en men was hoogst voldaan over deze schitterende film, die zoo op buitengewone wijze weergeeft het be- keenngswerk op het eiland Flores. Een en ander werd opgeluisterd met muziek en met explicatie door een der zeer- eerw. paters. Na afloop dankte den hoogeerw. heer Deken Wouters. Zondagavond werd door de „Fan fare der H. Familie" eene serenade gebracht Aan haren geachten directer v. Heivoort en echtgenoote te Nieuw kuijk, die dien dag hunne 25-jarige echv vereeniging herdachten. De heer v. Heivoort en echtgenoote werden door den vice-voorzitter, den heer v. Bladel, toegesproken, waarna de heer v. Heivoort dank bracht. Gisteren 1 October was 'n®6 2 jaar geleden dat de „Heusdensche Har monie", thans „Heusdensche Fanfare", werd opgericht. Met dit feit herdacht ook de Voorzitter der Vereeniging, de beer A. Bax, dat hij 25 jaar aan deze vereeniging verbonden was, de eenige die vanaf den oprichtingsavond onafgebroken, werkzaam is gebleven. Waar het aanvankelijk in de bedoeling van het Bestuur lag een en ander officieel te herdenken, zal, gezien de slechte tijds omstandigheden, dit vermoedelijk wel plaats hebben op bescheiden wijze ei wel bij gelegeuheid van de gebruikeli jaarvergadering welke aanstaande is. Zeer zeker zal het feit aangaande d» Heer Bax, die zooveel voor dit muziek corps heeft gedaan en van werkend lid tot Voorzitter zich steeds van zijn taak heeft gekweten op een wijze die alle roem en lof te boven gaat, het bij deze gelegenheid niet aan belangstelling ont breken. In verband met de malaise is het aantal leerlingen aan de Teekenschool dit jaar minder dan gewoonlijk. Blijkens heden geplaatste advertentie wordt nogmaals gelegenheid tot aangifte geboden. Wij sporen ieder belanghebbende aan, zich alsnog aan te melden, om straks bij herleving in de bouwvakken een voor sprong te hebben op hen, die van dit degelijk onderwys verstoken zijn gebleven. De kosten kunnen voor niemand een bezwaar zijnhet schoolgeld is laag, terwijl minder gegoeden reductie of vrij stelling genieten. In de vacature van wijlen den heer F. Verhoeven is door Zijne D 1. Hoogw. Excellentie den Bisschop van sn Bosch, Mgr. Diepen, benoemd tot J meester, de heer P. Verschure-v. d. Op het j 1. gehouden Henge cours te Eindhoven behaalde de Erk. Heusdensche Hengelsportvereen den tweeden korpsprijs, terwijl noj 8-tal personeele prijzen behaald w« Zondag zal door de vereeniging genomen worden aan het concou Zaltbommel. Morgen, Zaterdag speelt de -et balvereeen. „L.O.N.G.A." een nedeij® wedstrijd tegen de v.v. „W.V.V^' Werkendam op het terrein nabij Aanvang 4 uur. De Damclub „V. D." zal Maandagavond 7.30 uur in „Het Wap& van Amsterdam" weer haar eerste ver gadering houden in dit seizoen. Besproken zal worden o.m. het ver spelen van het Kampioenschap van Heusden en Altena in 2 klassen, hetwelk weer een interessante strijd zal te zien geven. Daar de damclub weer het een en ander zal regelen, kan men verzekerd zijn van s ^ol vnr liet Lut in Htulii en klttult Langstraat en U liiiclimirl 011 II V.Vfl »j J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 1