LETTERS ARTIKELEN vraagt toch niet te duur. van den tegen woordigen tijd een mooie half-zware JAS die prima gemaakt is en Dat brengen wij LETTERS-KOFFIE GROEN!!! GORINCHEM. mm RAVENSWAAYs Wij brengen tusschen 19 en 39 gulden een SORTEERING waarmede wij zelfs den meest eischenden cliënt kunnen voldoen. BEZICHTIGT ONZE ETALAGES. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN. - Ml een prettige vlotte wedstrijd. HEUSDEN. Woensdag j.l. werd «Joor de Knapenvereen. en Jongensclub, een ouderavond gehouden in haar lo kaal in de voormalige M.U.L.O. school. De zaal was tamelijk bezet, hoewel meerdere ouders tegenwoordig hadden kunnen zijn. Na een welkomstwoord van leider Van der Steenhoven en een hartelijk woord van Ds. Kloots, werd door den heer Van der Steenhoven een Bijbelinleiding over „Davids jeugd" gegeven. Nu volgde een opstellen-wed strijd. Als onderwerp was gekozen, „on ze reis naar de Ernst Sillem Hoeve". Over het geheel was er goed werk geleverd, zoodat de jury geen gemak kelijke taak had. De prijzen werden per slot toegekend aan A. Deurloo voor de opstellen van de Jongensclub en aan M. Baaijens voor die van de Kna penvereen. Ónder leiding van den heer Van Helden werden nog enkele spelle tjes gedaan, welke goed in den smaak vielen en de lachspieren nogal eens in beweging brachten. Het 2de gedeelte van den avond was hoofdzakelijk bestemd voor de ouders. De heer Van Helden sprak hierin over „Onze van ons afgroeiende kinderen", waarna nog een prettige bespreking volgde. Ongeveer half elf werd deze avond door Ds. Kloots met dankgebed ge sloten. EETHEN. Door de Herv. Gem. Eethen Drongelen is beroepen Ds. W. R. Boeren dans uit Kerkdriel. CAPEL'LE. J.l. Zaterdagmiddag zullen op het voetbalterrein van „Neerlandia" aan de Dreef; de eindwedstrijden gespeeld wor den van den door deze vereen, geor- ganiseerden seriewedstrijd. Bij loting is bepaald, dat B.S.V. uit Besoijen speelt tegen „Excelsior" alhier, terwijl N.E.O. *nt Sprang is vrijgeloot. Voor onze voetbalvereen. „Ex celsior" begint a.s. Zondag het competi tierad te draaien. Het le elftal, speelt vóór de le klasse B.V.B. op eigen ter rein, tegen Juliana II uit Baardwijk, terwijl het 2e elftal naar Kaatsheuvel moet, waar het voor de 2e klasse speelt tegen „Kaatsheuvelsche Boys II". „Ex celsior III" speelt Zaterdagmiddag te lgen „Sparta II" uit Vrijh.-Capelle. J.l. Woensdagmiddag maakte het onderwijzend personeel der O.L. scho len uit deze en omliggende gemeenten een excursie naar Geertrui denberg, waar onder leiding van een der amb tenaren der P.N.E.M. de centrale werd bezichtigd. SPKANG. De 12-jarige J. B. had het onge luk bij het voetballen te vallen, waar door hij zijn linkerpols ontwrichtte. Door dr. W. werd hij verbonden. Het 10-jarig dochtertje van P. T. alhier, trok een pot kokende koffie om, waardoor zij vrij ernstige brand wonden aan armen en been en op liep. ïOoor dr. W. werden de bekomen ver wondingen verbonden. Bij het oversteken van den nieu wen verkeersweg aan de Biersteeg, werd den schoenmaker J. B., toen hij per fiets het Oosteinde afkwam, door een juist passeerende auto, komende uit de richting Tilburg, aangereden. De fiets was van voren geheel in elkaar gedrukt. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. In de plaats van Mejuffr. van Noord is tot presidente der meisjes- vereen. op G.G. alhier benoemd, mej. Cath. Genuït. Beginnende morgen Zaterdagmid dag van 45 uur zal er gelegenheid zijn, tot afhaling en terugbezorging van boeken, uitgegeven door de leesbiblio theek van den Chr. Volksbond alhier. Daar den boeken voorraad weer aan merkelijk is uitgebreid, kunnen de lief hebbers van Chr. ontspannings-lectuur gemakkelijk een keuze vinden. Maandag 5 October, des avonds 7 uur, hoopt het bestuur voor de jeugd haar ontspannings- en leeszaal te ope nen. Verschillende nieuwe spelen zijn aangekocht, zoodat de jeugd zich dezen winter weer op aangename en gezellige wijze kan vermaken. Maandagavond hoopt Patrimoni ums Inkoopsvereen. alhier, in haar 5e Jaarvergadering bijeen te komen. De agenda vermeld: 1. Opening; 2. Ver slagen; 3. Rekening en verantwoording; 4. Verkiezing bestuurslid vacature A. Chabot. 5. Varia; 6. Sluiting. VEEN. De hengelsport heeft voor som- [mïgen een groote attractie. Dit werd Zondagmorgen bewezen. Met een twee tal auto's, afkomstig uit Eindhoven, tarnen een 40-tal visschers voor den ig, die bij gedeelten langs de Maas ïtstapten om met hunne hengels een poodje visch te bemachtigen. Dus wel (liefhebberij. Tengevolge van ziekte is aan 4 ei. Dixon, onderwijzeres aan de O.L. ™->ol alhier, een ziekenverlof toege- Vergadering van den raad der ge meente WOUDRICHEM op 28 September 1931, des namiddags 7.30 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer Jac.v ■der Lely. Secretaris: WelEd. Heer Chr. v. iRijswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formu liergebed, waarna de notulen der vo rige vergadering door den Secretaris worden gelezen en onveranderd wor den vastgesteld. Ingekomen stukken Proces-verbaal van opneming van de boeken en kas bij den gemeente- ontv. d.d. 23 Sept. jl., aangevende in ontvangsten f83506,67; in uitga ven f 79032,22, alzoo in kas f4474.45. Nota van aanmerkingen bij Ged. Staten gevallen op de gem.-rekening over 1930. Aangezien de opmerkingen allen van administratieven aard zijn, wordt de nota in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Verzoek van den A.N.W.B. Toeris tenbond voor Nederland om als bui tengewoon lid tot den bond toe te treden tegen een jaarlijksche contri butie van minstens f25. Hoewel B. en W. overtuigd zijn van het vele nuttig werk dat door den Bond ten behoeve van het ver keer wordt verricht, moeten zij in verband met de gemeentefinanciën adviseeren niet als lid van den bond toe te treden. Aldus wordt besloten. Verzoek van A. J. Struik, M. Smits en Wed J. C. Viveen, om in den uitgang naar den wal bij hun wo ningen een lichtpunt aan te brengen. De Voorzitter deelt mede, dat het verzoek ongezegeld is, zoodat het dus niet voor behandeling in aanmerking kan komen, terwijl de Raad tevens een besluit heeft genomen geen uit breiding meer te geven aan de ver lichting van de particuliere straatjes, hetgeen ook hier het geval is. Tot het verkrijgen van een betere ver lichting op den Wal daar ter plaatse zijn B. en W. wel bereid het licht punt van den op de aanlegplaats aan wezigen straatlantaarn een weinig hooger te doen aanbrengen, waardoor dit licht ook op, de Wal zal schij nen. Het lid Kuijpers zegt er accoord mee te kunnen gaan als op die ma nier aldaar in de verlichting verbe tering kan worden aangebracht, ter wijl ook de andere leden het hier mede eens zijn. Naar aanleiding van het in een vorige verg. aangehouden schrijven van een aantal bewoners van de Spie ringstraat houdende een klacht over den stank, afkomstig van varkens en mest aldaar, deelt de Voorzitter me de dat B. en W. dienaangaande een onderzoek hebben ingesteld en heb ben geconstateerd dat aldaar door 2 personen met de vereischte vergun ning varkens worden gehouden. De hokken voldoen thans aan de ge stelde eischen, terwijl een daar aan wezige mesthoop op verderen afstand dan 4 M. van de huizen ligt, zoodat daarvoor geen vergunning noodig is. De eigenaar heeft echter medege deeld het volgend jaar een gierkel- der te zullen laten maken, zoodat wel verwacht mag worden dat een en ander daar ter plaatse den toe stand aanmerkelijk zal verbeteren. Het lid Kuijpers zegt het in den eigenaar te prijzen indien hij zelf wil medewerken om den toestand aldaar te verbeteren door het aanbrengen van een gierkelder. Indien dit niet het geval was zou de verordening waarbij een afstand van 4 Meter is voorgeschreven, bij gebleken noodza kelijkheid, altijd gewijzigd kunnen worden. Vervolgens komt aan de orde een in een vorige vergadering aangehou den schrijven van de Vereen, tot ver betering van de Volkshuisvesting in deze gemeente, waarin onder de aan dacht wordt gebracht de slechte toe standen op het gebied der woning voorziening in deze gemeente en wordt medegedeeld dat de vereen, voornemens is te trachten hierin ee- nige verbetering te brengen. Aange zien er in de Vesting geen geschikt terrein is te verkrijgen, is de aan dacht gevallen op een terrein bui ten de Koepoort, dat voor het be oogde doel wel geschikt zou zijn. De vereen, is voornemens op zeer be scheiden schaal te beginnen met den bouw van een 5 a 6-tal woningen en verzoekt de gemeente hiervoor den benoodigden grond onder nader over een te komen voorwaarden beschik baar te willen stellen. Tevens wordt voorlezing van een ingekomen schrij ven van den Inspecteur van de Volks huisvesting te 's Bosch, waarin hij mededeelt te sympathiseeren met het streven van de woningbouwver. om te trachten in de woningtoestanden in deze gemeente eenige verbetering aan te brengen en den daarvoor be noodigden steun toezegt. De Voorz. deelt mede dat in het college van B. en W. de meeningen aangaande dit verzoek verdeeld wa ren en dat dit college dienaangaande met geen voorstel komt. Zijn per soonlijke meening is dat indien de vereeniging buiten de Koepoort gaat bouwen de krotten in de vesting zul len blijven bestaan. In de tweede plaats vreest hij dat de bouw meer middenstandswoningen zal betreffen en weet hij ook gemeenten waar in dat geval van opschuiving der wo ningen niets is terecht gekomen. Hij gelooft dat het geen kwaad zou kun nen indien de gemeente de beschik king had over een stuk bouwterrein, maar stelt de vraag waar de gemeen te zal moeten blijven met de mest vaalt en de beerputten, indien de vereeniging buiten de Koepoort zal gaan bouwen. Aangezien het schrij ven van het bestuur uitgaat, vraagt hij of hierover ook het oordeel der leden is gevraagd. Het lid Kuijpers zegt dat aange zien het hier een zoo belangrijk on derwerp, geldt, het zeer jammer te vinden dat dienaangaande geen ad vies van B. en W. wordt overge legd, hetgeen bewijst dat op dit punt geen overeenstemming in dat colle ge bestaat. Hij wijst op de dringen de noodzakelijkheid om in deze ge meente de aandacht te vestigen op i «««s? :Y B-S - BRENGEN U GELUK Het Letters-systeem vereenigd met het Cadeau systeem in ons nieuwe merk Het succes van LETTERS-KOFFIE GROEN zal overweldigend zijn! Iedereen zal LETTERS-KOFFIE GROEN gaan gebruiken Behalve de tallooze voordeelen van ons bekend Letters-systeem, thans ook nog alle voordeelen van het Cadeaux-systeem. Bij elk half pond LETTERS-KOFFIE GROEN bevinden zich nog extra: TWEE CADEAUX-BONNEN, welke U geheel apart kunt opsparen en welke recht geven op cadeaux volgens onze bekende blauwe cadeauxlijst. Letters-Koffie Groen geeft dus dubbele voordeelen Ter kennismaking verpakken wij tijdelijk in elk half pond LETTERS- KOFFIE GROEN, een aardige MICKY MOUSE of CHARLIE CHAPLIN welke U de eerste groet komt brengen. VRAAGT UW WINKELIER NEEMT PROEF Laat Uw kinderen meedoen aan onze leerzame kleurwedstrijd. Vraagt een complete seriekleurplaten aan als gewoon cadeau op een inzending Letterszakken of tegen inlevering van een spaarbon PEILNUMMER SERIE C No. 2742 (H. J. A. Ch. WITTEBOL, Vrijh.-Capelle). NV. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. de woningvoorziening, welke een ge volg is dat verschillende personen de gemeente verlaten en personen die zouden willen gaan trouwen, geen geschikte woning kunnen vinden. Er zijn veel woningen welke feitelijk niet met dien naam kunnen worden ge noemd. Hij zegt dat ieder was inge nomen met de oprichting der ver eeniging tot verbetering der volks huisvesting, uitgenomen de huiseige naren, die hierin een bezwaar zagen dat misschien voortaan de krotten onbewoonbaar zouden blijven. Hij zegt dat de slechte woningvoorziening zeer zeker heeft medegewerkt aan den achteruitgang der gemeente en dat, nu de vereeniging met een verzoek komt om gronden beschikbaar te wil len stellen, zich bezwaren voor doen als b.v. het wegruimen van mestvaalt enz. Dit mag geen reden van weige ring zijn en hiervoor zal dan wel een weg worden gevonden. Ten aan zien van de opruiming van krotten deelt hij mede dat de vereeniging hier wel toe zou willen overgaan, doch thans daar nog niet mee kan beginnen, aangezien de woningen, welke dan op een dergelijk terrein zouden kunnen worden gebouwd, veel te duur zouden worden en de huur te hoog. Hij geeft toe, dat de per sonen die op het oogenblik f 1.of f 1.25 huur per week verwonen, niet de huur zullen kunnen betalen van de huizen welke de vereeniging zal bouwen, doch voor deze personen zullen dan toch door opschuiving be tere huizen te huur komen dan die welke thans door hen bewoond wor den. Hij stelt voor aan het verzoek der vereeniging te voldoen. Het lid Viveen zegt dat aangezien B. en W. met geen voorstel komen, hij zijn meening aangaande deze aan gelegenheid zal kenbaar maken. Hij zegt dat we het aangaande de slechte woningvoorziening in deze gemeente allen wel eens zullen zijn en dat hier in getracht moet worden eenige ver betering aan te brengen. In B. en W. is de krotopruiming ter sprake geko men in de Vesting, doch indien de vereeniging hiermede moet beginnen, zal de exploitatie natuurlijk veel duur der worden dan indien op, open ter rein eenige woningen zouden kun nen worden gebouwd. Hij meent dat de Raad verstandig zal doen met het adres der vereeniging in te wil ligen en daardoor een blijk te geven dat iets voor een betere w^ningvoor- ziening wordt gevoeld. - vlife cisSl in mooie grijze en bruine vischgraat dessins A De minder goed gevulde beurs STUFKENS BERGEIJK - - -• -tv* y%-w ïV *•-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2