ZOETE WIJNEN. Plaatselijk Nieuws KEUMEN MALING-RE Burgerlijken Stand. Buitenland. anïsche reden geen kali aanwenden kan, £s dit een reden buiten de wetenschapr om. i j i Wij hebben hier weinig aan toe te voegen. Late de land- en tuinbouwer de volledige bemesting niet achterwege ter verkrijging van volledige opbreng sten, want halve oogsten richten hen ten gronde. ANDEI3. Voor het Comité van Winterle- zïngen alhier zullen a.s. winter de vol gende sprekers optreden: 28 October Os. Hagen; 19 November Ds. Veldhoen; 11 Dec. Ds. Wolf; 22 Jan. H. Redert en 24 Febr. Ds. van den Bosch. Zaterdagavond a.s. zal de voetbal- vereen. „Sparta" alhier, op haar ter rein aan de Sluis een wedstrijd spelen tegen „Voorwaarts" uit Aalst. BENEDEN - LANGSTRAAT. Naar vette varkens is geregelde vraag. Men besteedt thans 43 ct. per K.G. levend gewicht. Jonge biggen wor den verhandeld aan den prijs van f8 tot f 14 per stuk. t 4 CAPELLE. Het aan de Willem van Gents -vaart gelegen sportterrein der voetbalver eeaiging „Excelsior" alhier werd j.l. Zon dagmiddag officieel geopend met een wed strijd tusschen het eerste elftal onzer voefcbalvereen. en „D. E. S. I" uit Kaats heuvel Door ontstentenis van den voorzitter weed het terrein geopend door den 2en voorzitter, die de vereen, gelukwenschte nset het in gebruik nemen van haar nieuw terrein en daarbij de hoop uitsprak, dat „Excelsior" menige overwinning op dit terrein mocht behalen. Spreker bracht dank aan Notaris R. Middelkoop alhier, voor het geheel belangloos beschikbaar stellen van het vela en heette tenslotte de zustervereeniging uit Kaatsheuvel als mede den scheidsrechter, de heer P. van Brongelen uit Vrijhoeve-Capelle, welkom. Be Secretaris van „D.E.S.", de heer W. Meuwstadt uit Kaatsheuvel, complimen teerde „Excelsior" met het in gebruik nemen van haar nieuw terrein en bood namens zijn vereeniging een tuil bloemen aan, voor welke attentie de 2e voorzitter der sportvereeniging, bestuur en leden van ILE.S, dank bracht. Vervolgens nam onder leiding van den lieer van Drongelen de wedstrijd een aanvang, welke ontmoeting, waarbij van «beide zijden pittig spel geleverd werd, 'eindigde in een 42 overwinning voor „O.E.S.". Stand bij rust 3 0 in het voordeel der gasten. „Excelsior" heeft dezen middag een goede oefenwedstrijd gehad en afgaande «sp het spel gelooven we, dat zij in de competitie, welke a s. Zondag aanvangt, geen slecht figuur zal slaan. DONGEN. Op de Dongensche Vaart alhier is in het gezin van P. een drieling ge boren. De jonge zonen verkeeren in besten gezondheidstoestand. GORINCIIEM. GIESSEN. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN WERKSPOOR TE AMSTERDAM, tijdens het smeden van een groot stuk ijzer. De vorstelijke bezoekers in de fabriek Bergeracf 1.60 per flesch. Witte zoete wijn - 1.25 Roode Spaansche wijn. - 1.35 Witte Spaansche wijn - 1.55 Uitgebreide prijscourant op aanvrage. Wijnhandel Ao. 1816 HEUSDEN. 1IEDEL'. Zooals in ons vorig nummer werd gemeld, is langs de spoorlijn alhier, Zondagmiddag het lijk gevonden van een onbekend persoon. De politie nam dit lijk in beslag en deed het vervoeren naar het lijkenhuis te Empel, omdat het onder die ge meente gevonden werd, terwijl er ver der een onderzoek werd ingesteld naar de identiteit van het slachtoffer en de oorzaak van het ongeval. In verband met het vorengenoemd ongeval en het vervoeren van het lijk, kwamen Maandag 28 dezer zich te Em pel verschillende personen aanmelden, om het slachtoffer te herkennen. Ook de politie uit Vught vervoegde zich te Empel, die het slachtoffer herken de als te zijn genaamd Franciscus Vos- sche, oud 19 jaar, van beroep stuka door, en verblijvende te Vught, aan het adres van den caféhouder Adriaan Kroon, Boxtelscheweg 43, die Zater dagavond niet in zijn kosthuis was te ruggekeerd. Het lijk was Maandag nog niet door den vader erkend en toe geëigend. Of het lijk op kosten van den vader zal worden begraven of op kosten van de gemeente Empel, kon nog niet worden vastgesteld, daar de vader nog niet was verschenen. Volgens inlich tingen zou het slachtoffer nog wel eens misbruik maken van sterken drank, evenals zijn vader, die ook veel mis bruik van sterken drank maakt. Aan misdrijf behoeft niet te worden gedacht, maar wel aan zelfmoord, om dat hij volgens verklaring van zijn kost baas met moeite was weggegaan. NIEUWENÜIJK. Op 11 October a.s. zal de Geref. Jongelingsvereen. „De Zaaier", haar jaarlijksche propaganda vergadering houden in het Instituut. 1 De eieren werden deze week ver handeld tegen prijzen van 5i/2 tot 6 ct. per stuk. Allerwege is men begonnen het geoogstte graan af te dorschen. De op brengst, welke normaal 40 H.L. per H.A. bedroeg, bedraagt thans 30 H.L., zoodat het beschot voor de landbou wers erg tegenvalt. Bij den landbouwer O. W. werd week 4i/g H.A. bieten omgeploegd. De opbrengst van dit land was van: dien aard, dat er geen verdere uitgaven kon den plaats hebben. SLEEU.WUK. Door de Gebrs. De Keijzer alhier werd Vrijdagavond aan de Kloppewaard de 16-jarige C. Vroegh geducht mis handeld. Terwijl de één hem met een klomp bewerkte, deed de andere niets minder dan de jongen met een touw- halster op zijn hoofd slaan. Vroegh werd zoodanig mishandeld, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen van Dr. Bres- Ier te Werkendam. Aangifte bij den Rijksveldwachter te Werkendam volgde. De ergerlijke baldadigheden aan den Sleeuwijkschen diijk in de buurt van 'tSas nemen gaandeweg toe. Dit bleek dezer .dagen weer duidelijk, toen twee jongens van den Hollander alhier, ter wijl zij 's avonds met hun eierkar in den donker over den dijk reden, met aardappelen werden bekogeld. Eender jTongens kreeg daarbij een aardappel in zijn oog en bloedde daaruit ontzet tend. Hij moest zich direct onder* be handeling van Dr. Mijnlieft te Wer kendam stellen. Er wordt terplaatse veel geklaagd over de grove baldadigheden die door opgeschoten jongens aldaar plaats hebben. Meermalen trad de po litie handelend op, doch zij schijnen hun beestachtige practijken niet te wil len afleeren. De Rijks- en Gemeenteveldwachter maakten weer procecs-verbaal op tegen twee personen, die, naar is te hopen, hun wel- en langverdiende straf niet zullen ontloopen. VLIJMEN. Dinsdagavond ruim 11 uur ging de alarm-sirene en werden de bewoners dezer gemeente uit den eersten slaap opgeschrikt. Het bleek dat de brand was uitgebroken in de schuur van den landbouwer A. van Engelen, alwaar hij dien dag niet was in geweest. Daar de ze schuur gelegen is nabij het: woon huis van v. Engelen en de schuur van N. de VaanDaalmans, stonden deze direct in volle vlam en daar alles ruim gevuld was, vonden de vlammen gre tig voedsel, zoodat de groote nabij ge legen boerderij van P. van Heivoort v. d. Lee, waarin behalve het koren, 30 wagens hooi waren opgeborgen, ge heel afbrandde. Door de vele hulp met water en takken, mocht men erin sla gen het huis van N. de VaanDaal mans te behouden. De brandweer, wel ke spoedig 'aanwezig was en het wa ter te ver moest halen, kon weinig dienst doen. Alleen een hond en kip pen kwamen in de vlammen om. Van den huisraad werd weinig gered. Burgemeester en wethouders, rijks- en gemeentepolitie, waren dadelijk aan wezig. Oorzaak geheel onbekend. Assurantie dekt de schade. WERKENDAM. Donderdag 5 Nov. a.s. hoopt voor de Chr. J.V. „Gideon" in de Chr. Geref. Kerk alhier op te treden, Ds. H. Jansen, leger en vlootpredikant van Den Haag, met het onderwerp: „Hel tegenwoordige Rusland." kW OUDRICHEM. Met de visscherij gaat het den laatsten tijd iets beter dan voorheen. Zalmen worden er wel niet gevangen, doch thans wordt druk op snoeki ge- vischt, waarvan de vangst behoorlijk is. De visscherij op aal en paling is sterk verminderd. Op 3 October a.s. herdenken de echtelieden Y. Struik en N. Heshusius alhier, hunne 40-jarige echtvereen. Gedurende de maand September J.l. werden voor den Vleeschkeurings- dienst ter keuring aangegeven 8 koei en, 32 varkens en 5 kalveren. WAALWIJK. De hr. Ir. J. L. v. Gijn, vroeger directeur va,n de Rijks vakschool voor schoenmakers en leerlooiers alhier, thans directeur der lederfabriek te Lochem, is benoemd tot president van de Internationale Vereeniging van Lederindustrie Chemici. Een zeer mooie onderscheiding zoowel voor den heer van Gijn als voor de Nederlandsche Lederindus trie. Tot voorzitter van de Waal wij ksche Winkeliersvereen., onderaf- deeling van de R K. Middenstands- vereeniging, is benoemd de heer A. Bergmans-Smits. In verband met het eindigen der Vennootschap van de Stoom- schoenfabriek Hollandia en de stop zetting daarvan, is tegen Vrijdag 9 October een buitengewone algemee- ne vergadering van aandeelhouders uitgeschreven. De bedoeling is om de fabriek weer zoo spoedig moge lijk in bedrijf te stellen. Zaterdagmorgen om 10 uur had alhier, onder ongekend groote belangstelling de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van wijlen den heer A. van Liem'pt, in leven ge meente-secretaris van Waalwijk en secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat. De rouwstoet werd voorafgegaan door de leerlingen der R K. jHoogere Handelsschool en de R- K. H. B. S. Het personeel der secretarie droeg de lijkbaar. In den stoet merkten we op: het Dagel. Bestuur van Waalwijk, mr. Meyer, secretaris van de Kamer van Koophandel te Breda, mr. Wage naar, secretaris van de Kamer van Koophandel in Den Bosch, leden van de Kamer van Koophandel voor de Langstraat, afgevaardigden van het bestuur der Vereen. Ons Middelbaar Onderwijs in Noordbrabant, van Waalwijk's Belang, van binnen- en buitenpolders van Waalwijk, van het Wit-Gele Kruis, van Algemeen Arm bestuur, burgemeester v. d. Heyden uit Drunen, burgemeester Letchert v. Nieuw Vosmeer, oud-burgemeester van Waalwijk, van Heystsecretaris v. d. Wee uit Kaatsheuvel en tal van belangstellenden. De H. Mis werd opgedragen door Pastoor Van Riel met assistentie van kapelaan Sanders en kapelaan Klads- sen. Het zangkoor zong de 2-stem- mige Requiem-Mis van Halier De ter-aarde-bestelling maakte op allen een diepen indruk. Bossche Crt. ZUILTCHEM. Uitslag van de op Zaterdag 19 September 1.1. gehouden geiten keuring. Keurmeesters waren A. Blikman, assistent rijkskeurmeester te Arnhem, en den heer A. van Loon te Bruchem. Aangevoerd waren 52 geiten. Ingeschreven oude geiten W. L. Benckhuijsen ie prijs; A. v. d. Bogerd 2e prijs en ij. Kuijn- tjes 3e prija. Witte ongehoornde geiten. H. Westerlaken ie prijs; A. C. van Veen 2e prijs Joh. Verhoeks 3e prijs en Aart Hobo 4e prijs. Witte ongehoornde geiten, geb- in 1930. G. Bok, ie prijs; E. C. Hooijkaas, 2e prijs en L van Brakel 3e prijs. Lammeren geboren in 1931. P. C. de Geus, le prijs; J. C. J. v, Wijgerden, 2e prijs. Witte ongehoornde geiten. Lammeren, geboren in 1930 en 1931. D. Verhoeks, le prijs; v. d. Ven, 2e prijs; J. v. d. Ven, 3e prijs; G. Schalk, 4e prijs; Chr. v. d. Linden, 5e prijs; E. van Zon, 6e prijs; A. v. d. Bogerd, 7e prijs; D. Verhoeks, 8eprijs; KL van Heusden, 9e prijs. Gehoornde geiten: L. van Brakel le en 2e prijs. HEUSDEN. Getrouwd: J. M. van der Pol 28 j. en J. A. Merkx 26 j. BRAKEL. Over de maand Augustus 1930. Geboren: Jielis, z. v. J. Schreu- ders en A. Versteeg Christina Wil- helmina, d. v. M. v. d. Zalm en E, de Vries Dirkje Jacoba, d. v. J. Chr. van Wijk en W. de Jongh Gerrigje, ■d. v. J. v. Wijgerden en A. van Dalen Cornelia, d. v. Adr. van Zanten en J. Fukkink. Getrouwd: Joh. Corn. v. d. Lin den, 25 j. en Corn. B. v. Wijgerden, 24 j. Corn. A. den Tek, 24 j. en G. v. Wijgerden, 21 j. WASPIK. Over de maand Augustus 1931. Geboren: Cornelia J., d. v. P. J. Emmers en Adr. P. J. v. d. Vleuten Hendrikus, z. v. Adr. Neijssen en Adr. H. Verschuren Arie P., z. v. J. van Pas en L. J. Pruijsers Francisca M., d. v. C. A. Verschuren en C. Fens Maria J., d. v. Joh. A. van Ham en P. H. Bruijnenbaard Antonius A., z. v. A. Verschuren en Joh. Knapen Dina, d. v. M. van Beveren en Joh. van Dijk Antonius Th. A., z. v. C. A. Coesmans en Joh. M. P. Lips Huberdina, d. v. A. Hinzen en E. Schaefer. Getrouwd: L. J. Hooijmaijers, 29 j. en A. C. Zwaans, 26 j. Joh. C, Timmers, 31 j. en M. A. Kuijten, 27 j. Antonius J. Tabbers, 26 j. en Adr. M. de Bont, 27 j. ZU1LICIIEM. Over de maand Augustus 1931. Geboren Andries, z. v. A. C. Brie- nen en D. v. Heusden Adrianus Aleid, z. v. A. v. Veen en A. Loef Cornelia, d. v. A. Celon en P. Schalt. Overleden: Jacoba v. Veen, 8 maanden. OUDHEUSDEN EN ELSHOUT. Over de maand Augustus 1930. Geboren: Johanna A. H. M., d. v. M. Sluisveld en Ant. M. Kempenaars. OVERSTROOMING IN ZUID-SPANJE. Tengevolge van den hevigen regenval van de laatste weken worden uit Zuid. Spanje verschillende overstroomingen van vrij grooten omvang gemeld. Te Linares in de provincie Jaen moesten de bewo ners op de daken der huizen vluchten. Ongeveer tien auto's werden door het water meegesleurd en vernield. Een chauffeur kwam hierbij om het leven. Het treinverkeer naar Linares is stopge zet. In de provincie Almeria is de ge- heele oogst vernield. Een vrouw en drie kinderen zijn verdronken. 0 HET EI VAN COLUMBUS. Te Görlitz is het eerste tehuis voor hardhoorende in Duitsland geopend. 's Nachts knnnen de bewoners op eigen aardige wijze worden gealarmeerd. De vader van het tehuis kan een alarm-in richting in werking stellen, waardoor de matrassen van de bedden plotseling golven de bewegingen beginnen te maken, zoo dat alle slapenden moeten ontwakon. NOODLOTTIGE LUCHTACROBATIEK. Te Luzern heeft Zondag tijdens de daar gehouden vliegdeuonstratie een ernstig on geluk plaats gefcad. De eerste luitenant Gerber uit Zurich vertoonde kort voor hij tot daling overging vlak boven het publiek, nog eenige moeilijke toeren. Hij deed dit op zulk eea geringe hoogte, dat het vliegtuig eenige toeschouwers raakte. Drie personen werden op slag gedood, terwijl een twintigtal personen waarvan vier zwaar, werden gewond. Onder de zwaargewonde bevindt zich ook de piloot. BLOEDIGE BOTSINGEN IN GRAN CHAGO. Uit La Psz worden nieuwe botsingen gemeld tussen en Bolivaansche en Para- guyaansche :roepen in het gebied van Gran Chago. In een gïvecht dat 8 uren duurde, werden aan de zijde van Bolivia 6 sol daten gedool en velen gewond. Naar verder word; gemeld, zouden de 200 man troepen van Paraguay eerst tot den aan val zijn ovirgegaan en tenslotte op de vlucht zijn geslagen. DE WERKLOOSHEID IN AMERIKA. De presilent van de Amerikaansche federatie vin den arbeid schat het aan tal werkloozen in de Vereenigde Stater thans op 5.600.000, hetgeen een ve meerdering met 350.000 is sinds Juli Veilingsvereeniging „G. en O." Ter speciale fruitveiling werd be steed voor: Maagdeperen 581/? ct., 2e srt. 21/g3 ct., benderzoet 41/9 ct., En- gelsche bellefleurs 6 ct., stoofperen 45 ct, guldelingen 7 ct., suikerperen 21/? ct., rijnzoet bxf9 ctt., keizerinnen 5 ct., asoete reinetten 5ct., oranje reinetten 10 ct, sterappels ó1/^,O1/? ct., 2e srt. 5 ct., avezaath capelle 6 ct., beurree 8 r—9 ct., 2e srt. 3 ct., beurree de me rode 510 ct., knolperen 45 ct., ponds peren 671/2 ct., 2e srt. 21/? ct., zoete prpnkers 59 ct., 2e srt. 3 ct., Groninger kroon 6 ct., witzuur 5 ct., bonne louise 6-J2l1/? ct., geel zuur ct., giesser wildemans 6 ct., wijnperen 61/? ct., beur ree hardy 1517 ct., 2e srt. 41/? ct., keizer Alexander 17 ct., signe tillish 9 151/ct., Hertogin Elsa 11 ct., spie- gelperen b1f2 ct., zure grauwen 41/5> ct., paradijsappelen 10 ct., trijntjes 6 ct., Jan- Willem appels 81/9 ct., souvenir 8 ct., Williams 911 ct., noten 8 ct., alles per k.g. Gebolsterde noten 40 ct., per 100 sit 1 i 1Namiddagveiling. Men besteedde ter namiddagveiling •voor: meloenen 1424 ct., per stuk. snijboonen 1929 ct., slaboonen 26 ct., pTonkboonen 10 ct., staakprincessen 23 36 ct., Enkhuizers 26 ct., uien 41/? 6 ct., spinazie 1113 ct., tomaten 4 -f8 ct., 2e srt. 12 ct., winterpeen 21/9 4 ct., augurken klein 3240 ct., idem middelsoort 24 ct., spruiten 10 ct., aard appelen 441/2 ct., suring 21/9 ct., alles per k.g. selderie f3f6; wortelen f2 -^-f3; kroten f2,50f4,50; peterselie f.5; per 100 bos. Witte kool f4f6.50 jsavoye kool f2,50f4; roode kool f3 f4; Chineesche kool f 1,50f4; put jeskool f2; bloemkool f7f 132e srt. f5; andijvie flf 1,95; kropsla f 0,95 f2; komkommers flf3,50; per 100 200 stuks. I I 1 De heer A. Kramer, gemeente- •veldwachter alhier, slaagde te Amsterdam «voor het politie-diploma. iDe prijs der aardappelen bedraagt alhier voor Eigenheimers f 2,75 en voor «Bravo's f 4 per H.L. j t Wegens gestadige toename van het aantal leerlingen zal de U.L.O. school aan den Tol alhier, moeten worden uitge breid. Naar we vernemen zal binnenkort een aanvang worden gemaakt met een gedeelte van den Rijksstraatweg alhier, te verbeteren. Het slechte gedeelte in dien weg zal geheel worden opgebro ken en opnieuw worden ingewalst. De ze verbetering komt aan het drukke ver leer over dezen weg zeer zeker ten goede.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6