Ongelooflijk Ongelooflijk met een inhoud van 218 bladzijden voor slechts 15 C©11 ts 99Roman voor Allen". Verkrijgbaar in den Boekhandel m de Firma l. J VEERMAN, Heusden. slechts 50 cent per week! J. VAN DER MAADEN's EXPEDITIE Wijk bij Heusden. Iedere 14 dagen een nieuw boek in de Serie - Franco per post 22cent! Als nummer 7 verscheen „Het aas van den Duivel" door Fergus Hume. Aan de Ingezetenen der Gemeenten Wijk-Aalburg en Veen. op de eerdaags te openen De kosten bedragen, exclusief aansluiting, waarvoor U de volledige programma's der twee Hollandsche Omroepstations Hilversum en Huizen kunt beluisteren. RADIO-CENTRALE BESTELHUIZEN te: dussen. Op 28 Nov. a.s. hoopt Ds. J. M, Spier, Geref. pred. alhier, te 's-Gra- vendeel zijn intrede te doen, na des voorm. bevestigd te zijn door Ds. Mey- nen van Dordrecht. J.l. Maandag bracht de beroe pen pred. der Herv. Gem., Ds. ten Bok- kel-Hunnink van Numansdorp, een be zoek aan deze gemeente. Nadat pastorie enz. in oogenschouw was genomen, trad Z.Eerw. des avonds voor een groo- te belangstellende schare op en sprak naar aanleiding van Lucas 13 vers 23 en 24. Aan het einde van den dienst werd door den consulent, ds. Kuiper, woor den van waardeering gesproken, waar in hij de hoop uitsprak, dat den beroe pen predikant het gegeven mocht wor den, een goedgunstige beslissing te ne men, waarna de Gem. staande Ds. ten Bokkel-Hunnink Ps. 134 toezong. elshout. Door harmonie en liedertafel werd een serenade gebracht aan de oudste inwoonster der gemeente, mej. wed. v. Oers, bij het bereiken van den 90-jarigen leeftijd. Door den zeereerw. heer Pastoor en den voorzitter der harmonie werd de jubilaresse toege sproken. Bij den terugtocht werd front gemaakt bij den heer C. v. d. Zanden, die eveneens 90 jaar werd. nederhemert. Donderdag 1 October overleed alhier, in den ouderdom van 68 jaar, de heer E. M. Smits, wethouder dezer gemeente. De heer Smits werd in het jaar 1901 gekozen tot lid van den gemeenteraad en in 1907 benoemd tot wethouder, in de plaats van wijlen den heer D. Bou- man. Tevens was hij voorzitter van den dorpspolder Nederhemert, benoor den de Maas. Op kerkelijk gebied be kleedde hij de functie van administree- rend Kerkvoogd, welk ambt hij bin nenkort 40 jaar zou hebben bekleed. Tevens was hij secretaris der alhier bestaande veeverzekering. Al deze func- tie's heeft de thans overledene rnet de meeste nauwgezetheid waargenomen. Met den heer Smits is een achtens waardig ingezetene onzer gemeente heengegaan. Hij ruste in vrede uitwijk. Zondagmorgen werd cand. C. Hooij- kaas van Arnhem tot zijn dienstwerk bij de Herv. Kerk te Uitwijk en Waardhuizen ingeleid door Ds. Dönszelmann van Almkerk met een predikatie over 1 Cor. 4 1 en 2. Aan de handoplegging nam mede deel Ds. Pop van Spijkernisse, voorheen alhier, waarbij hem door de Gemeente werd toe gezongen Ps. 121 4. Des middags deed Ds. Hooijkaas zijn intrede met de woorden van Joh. 11 40. Aan het einde van de predikatie werd hij toegesproken door Ds. Dönszelmann, den Burgemeester van Almkerk, Ds. Lazonder van Werkendam als praetor van den Ring, Ds. Pop, en cand. W. Lourens namens de Studentenvereen. „Voetius". Nog mede waren aanwezig Ds de Bruin van Woudrichem, Ds. de Leeuw van Sleeuwijk en cand. P. Bouw. Op verzoek van Ds. Dönszelmann zong hem de ge meente toe Ps. 20 1. Was de belangstelling 's morgens al groot des middags was dit enorm. wijk en aalburg. Door B. en W. dezer gemeente is weder tot loco-burgemeester aange wezen de wethouder K. van der Velden. Het volgende bericht ontleenen wij aan de Maasbode: Dinsdagnacht om twaalf uur kwam een hoog beladen vrachtwagen uit Bel gië bij Poppel de grens o ver. De chauf feur reed zonder acht te slaan op de sommatie der ambtenaren het douane kantoor voorbij. Na de tweede som matie maakten de commiezen van hun vuurwapens gebruik en schoten op den wagen, waarbij blijkbaar een der ach terwielen getroffen werd. Toch ging de chauffeur er nog met den wagen van door. i Inmiddels werden de marechaussees gewaarschuwd, die nabij Goorle zich op den weg posteerden om den wagen aan te houden, doch ook thans vol deed de chauffeur niet aan het bevel tot stoppen, zoodat opnieuw werd ge schoten en de marechaussees per fiets den vluchteling volgden. Toen de chauf feur een erf aan den nieuwen Tilburg- schen weg wilde oprijden, werd hij ingehaald en kon de wagen in beslag worden genomen. Het bleek, dat een der achterbanden totaal was vernield en dat het wiel zelfs zijn velg verloren had. Onder de leege kratten, waarin kippen waren vervoerd, trof men 16 balen suiker aan, die men uit België trachtte binnen te smokke- kelen. Wagen en lading werden in be slag genomen en Woensdagmorgen per kraanwagen naar Tilburg gesleept. De wagen was gemerkt N. L. 26477 en bleek afkomstig uit Wijk en Aalburg. De zwaargehavende wagen trok voor het belastingkantoor in de Stationstraat te Tilburg veel bekijks. werkendam. Zaterdagmiddag zal de voetbalver. W. V. V. I een uitwedstrijd spelen te Heusden en "W. V. V. II te 4 uur op het terrein aan de Fabrieksdijk alhier een wedstrijd tegen Exelsior. Donderdag 8 Oct. a s. des nam. t,e 7 u. hoopt in de Kerk der Geref. Gemeente alhier op te treden, ds. Verhagen van Middelburg. Beknopt verslag van de vergadering der Geref. Jeugdcentrale. De vergadering werd geopend door den Voorz, Jac. G. van Oord. Hierna voor lezing en vaststelling der notulen. De toestand van de aangesloten vereenigingen werd besproken en aangedrongen op meer voorstudie der leden. Verzocht zal worden aan ds. Jonker, binnenkort een preek te houden, meer speciaal voor de jeugd. De datums van de diverse jaarvergaderingen werden vastge steld. Aangeschreven zullen worden om dezen winter op te treden voor de Jeugdcentrale, mej. H. S. S. Kuyper en de heer J. Schouten van Rotterdam, ter wijl over een derde spreker nog nader zal worden overwogen. Mej. F. C. v. Oord werd gekozen als Penningm. inplaats van mej. N. Hakkers, die als zoodanig heeft bedankt. Hierna werd de vergadering door den heer Eikelboom met dankgebed gesloten. Door de voetbalvereen. W. V. V. alhier zullen nederlaagwedstrijden worden gehouden. Deelnemende vereenigingen voor W. V. V. IMerwede I en Paradijs vogels van Gorinchem, Steeds Hooger te Zwijndrecht en V. O. G. te Sliedrecht. W. V. V. II en Merwede II Gorinchem, Sparta I Oudendijk, Exelsior I Woudri chem en S. F. C. I van Sleeuwijk. Prijzen zijn zoowel voor het eerste als tweede, een verz. beker en een troost prijs. Door de Herv. Jeugdcentrale zijn voor de a.s. winter de navolgende sprekers aangeschreven om voor haar op te treden, nm.l. ds. D. d. Bosch en ds. Gravemeijer van Den Haag en ds. Mulder van Hillegom. Gekozen als medelidster der Herv. Chr. Meisjesvereen. „Mirjam" Mej. C. Schalk wijk. Deze vereeniging zal voortaan haar wekelijksche vergaderingen houden des Maandagsavonds te 7.30 u.dus niet meer Zondagmiddag. Inplaats van mej. F. C. v. Oord, die hiervoor bedankte, werd gekozen als bestuurslid der kring Altena van Geref. Meisjesvereen., Mej. L. v. Herpt alhier. Door het Departement der Mij. tot Nut van 't Algemeen is voor de toe gang van de Nutszaal en Nuts Badhuis, een nieuwe, steenen toegangspoort gemaakt, terwijl bovenin gele tegels zijn aangebracht, waarin met blauwe letters is aangebracht Nuts-Departement 1837, Nuts Spaarbank 1855, Nuts-Badhuis 1330. (De oprichtings jaren van de diverse afdeelingen.) Het een en ander geeft een mooi aan zien, en is dan ook een groote verbetering geworden. Dinsdagmorgen j.l. te omstreeks 11J uur bevonden zich drie vliegtuigen in de lucht, toen een dezer plotseling daalde Bij nadere informatie bleek ons, dat het militaire vliegtuig Nr. 497, gekomen van Soesterberg, waar zich aan boord bevonden een korporaal en als passagier een soldaat, een noodlanding moest maken wegens een defect aan de motor en ge daald was op polder Honder en Dertig in den Biesbosch alhier. De landing was echter niet vlot geschied het vliegtuig was, na den grond te heb ben bereikt, over een sloot van pl.m. 1.50 M. gegaan en daarna ongeveer 130 over omgeploegd land, waarna het over den kop is geslagen. Gelukkig bleek later dat de passagiers geen letsel hadden bekomen, terwijl het vliegtuig licht was beschadigd. Men hoopte na een kleine demontage weer te kunnen vertrekken. Donderdag^ 1 Oct. j.l. werd het nieuw benoemde Hoofd de Herv. Chr. School, de heer van Dam van Sloten, als zoodanig geinstaleerd den avond daar aan voorafgaande had een buitengewone ledenvergadering plaats. In het nummer van volgende week hopen wij hiervan een volledig verslag te geven. waardhuizen. Ds. H. van Heijst heeft de roeping naar de Geref. Kerk te Nieuw-Lekkerland aangenomen. B. A. v. d. POL W IJ K, bij Heusden TELEFOON 20. Snelgoecierendienst. 5 X per week op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van Rotterdam via Dordrecht, Werkendam, Sleeuwijk, Woudrichem, Rijswijk, Giessen, Andel, Veen, Wijk, Aalburg, Heusden, Genderen, Herpt, Haarsteeg, Vlijmen, Nieuwkuik, Elshout, Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Kaatsheuvel, Sprang naar 's-Hertogenbosch, v.v. Laaddagen voor de richting DordtR'dam MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Vertrek van Rotterdam 's namiddags 2 uur. Dordrecht 's-namiddags 3 uur. Dagelijkschen Snelgoederendienst van 's-Hertogenbosch, Vlijmen, Nieuwkuik, Elshout, Heusden, Aalburg, Wijk, Veen en omliggende plaatsen. Vertrek van 's-Bosch 's namiddags 4 uur. ROTTERDAM, Centraal Bodehuis, Wijnstraat 41, Tel. nos. 55313 en 12229. DORDRECHT, A. en L. de Jong, Wijnstraat 72, tel. 795 en 796. 's-HERTOGENBOSCH, J. v. d. Ven, Pensmarkt, Tel. 40. HEUSDEN, Café »De Gouden Leeuw*, P. Verheij. KAATSHEUVEL, Café J. Smit, Peperstraat, Tel. 22. EEN ROMAN Neemt allen een abonnement RADIO-CENTRALE. Leerzaam -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 8