Urineonderzoek f 1,-. u Je goedkoopste adres A. VAN BERKEL ZQETE WIJNEN. KEÜNEN MALINQRE Plaatselijk Hieuws W. LA GROUW - Nieuwendijk tu r* ÜJ J O O Telef. No. 24 - AALBURG. Pokveetentoonstellifig te 's-Hertogenbosch. ROTTERDAM. Br. Mij. er bij de regeerïng op wil aandringen, dat de instrumenten, noo- dig voor onderzoek van ziekten aan gewassen, en welke instrumenten door Dr. van der Laar te Wageningen, zijn aangevraagd, zoo spoedig mogelijk wor den aangekocht. De Voorzitter zegt toe, hieraan gaar ne te willen medewerken. De heer Jansen, rijks veeteeltconsu lent, dankt voor de hartelijke woorden tot hem gericht en zegt zijn volle me dewerking toe waar zulks noodig mocht zijn. Daarna sluiting der vergadering en begeeft men zich aan de gezamenlijke lunch. Ongeveer drie uur vangt de excur sie aan naar de electrische Centrale te Geertruidenberg, en hebben de aan wezigen gelegenheid, zich eenigszins op de hoogte te stellen van dit schitterende en zoo omvangrijk bedrijf. Na ongeveer anderhalf uur zich te hebben bewogen te midden van machtige machines, en eiectriciteit van zeer hooge en gevaar lijke spanning, keert ieder hoogst vol daan huiswaarts. Bergeracf 1.60 per flesch. Witte zoete wijn - 1.25 Roode Spaansche wijn. - 1.35 Witte Spaansche wijn 1.55 Uitgebreide prijscourant op aanvrage. Wijnhandel Ao. 1816 JEÏEUSOJEIV. Bekroningen. Roodbont M R. Y. Klasse 3. (Stieren van 1016 maan den) 2e pr. a Seth 54 de Hond, van Stierh. Hedikhuizen. Klasse 14. (Minstens 6 koeien van een vereeniging zoo mogelijk met den ver- eenigingsstier): 3b Stierenver. Hedikhuizen. AFDEELING II. Ongeregistreerde runderen. Klasse 4. (Afgewisseld drachtige koeien) Sa J. de Kort, Hedikhuizen 2b Lena, van Th. v. d. Besselaar, Nieuwkuik3aH.v. Velthoven, Hedikhuizen 3b Nelly van J. €5. Winkel, Hedikhuizen. AFDEELING III. Zwart-bont Hollandsch vee. Klasse 1. (Slieren van 3 jaar en ouder) 12 Wodan Jan A, van Fokver. Land van Heusden en Altena, Eethen 3 Frans 147, van Stierhouderij Kaatsheuvel. Klasse 2. (2-jarige stieren)2 Frans 31van Stierhouderij 's Gravemoer. Klasse 3, (Stieren van 16 tot 24 maan den) 2 Leo VI, van Stierhouderij Herpt 3a Diederich, van Gebr. Oerlemans v. d. Schans, Drongelen 3c Marie's Floor, van I* v. Rheen, Bruchem. Klasse 4 (Stieren van 10 tot 16 maan den) 1 Jetjes Wodan, van G. v. d. Beek, •Genderen2 Roland, van Gebr. Oerle mans v. d. Schans, Drongelen. Klasse 5. (Stieren van 5 tot 10 maan den) 1 Ceres 7, van J. A. Klijn, Els hout 2 Hendrik 2, van dezelfde3b JBlauw Bok, van G. v. d. Beek, Genderen. Klasse 6a. la Mijntje van J. C. Wink. Wijk2a Janneke van Gebr. Oerlemans v. d. Schans, Drongelen3a Cato 3; van W. G. Branderhorst, Eethen 3b Fanny v. Herpt, van Chr. A. J. v. Herpt, Herpt. Klasse 6b. (Melkkoeien hoogstens 6 maanden drachtig of 250 dagen afgekalfd, .minstens 2 maal gekalfd hebbende en niet vallende onder de hooge productie) la Cato 2, van W. G. J. Branderhorst, .Eethen; lb Coba, van Ant. Buijs, Herpt 'ie Cor, van M. de Wilt, Herpt2b Grada, van M. de Wilt, Herpt3e Jetje 6, van J. A. Klijn, Elshout3b Blauw 6, van G. v. d. Beek, Genderen. Klasse 7a. (Droogstaande of melk gevende koeien minstens 6 maanden drach tig of 250 dagen afgekalfd minstens 2X gekalfd hebbende en van hooge productie) 2b Dora 5, van A. C. v. Huiten, Elshout. Klasse 7b. (Droogstaande of melk gevende koeien minstens 6 maanden drach tig of 250 dagen afgekalfd, minstens 2X gekalfd hebbende en niet vallende onder jde hooge productie)1 Dora, van Wouth. v. d. Brand, Haarsteeg; 2a Luus, van A. •Buijs, Luttelherpt.2c Feentje Hermans v. Herpt 3013, van Chr, A. J. van Herpt, Herpt3a Jetje 3, van J. A. Klijn, Elshout3b Sientje van A. Buijs, Herpt. Klasse 8. (Melkvaarzen één maal ge kalfd) 1 Alice 5, van A. C. v. Huiten, -Elshout2b Broma, van J. C. Wink, -Wijk3a Sylvy van Chr. A. J, v. Herpt, Herpt. Klasse 9. (Vaarzen geboren vóór 1 April 1929)la Cato 4, van W. G. J. Branderhorst, Eethen2 b Steefje, van -Gebrs. Oerleqaans v. d. Schans, Dronge len E.V. Edeltrudi, van J. A. Kluijn, Elshout, Klasse 10. (Vaarzen geb. tusschen 1 April 1929—1 Jan. 1931): la Coba 3, van J. C. Wink, Wijk2b Fientje. van Gebr. Oerlemans v. d. Schans, Drongelen E.V. Doortje VIII, van J. A. Klijn, Elshout. Klasse 11. (Pinkvaarzen, geb. na 1 Jan. 1930): 1 Janske, van Gebr. Oerle mans v. a. Schans, Drongelen 2 Roosje, van dezelfdeLize 3, van E. v. d. Beek, Genderen. Klasse 12. (Minstens 5 afstammelingen van 1 vader zoo mogelijk met dien vader en 1 jaar oud). Afd. A. (gekalfde dieren) 2a „Napoleon van de Stapel*, van Fokver. „De Vooruit gang* Elshout; 2b „Hendrik" van dezelfde. Afd. 13. (Niet gekalfde dieren)3 „Herman Pietersen*, van Chr. A. J. van Herpt, Herpt. Klasse 13. (Minstens 3 erkende af stammelingen van één moeder zoo moge lijk met de moeder en een jaar oud) 2 Stammoeder Cato, van W. G. J. Bran derhorst, Eethen. Klasse 14. (Minstens 6 koeien van 1 vereeniging zoo mogelijk met den ver- eenigingsstier) lb Fokver. Het Land v. Heusden en Altena, Eethen2a Stier houderij, Herpt. Kampioenen. Kampioen koeien zwartbont 1931 Cato 2, van W. G. J. Branderhorst, Eethen. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Ik heb mijn dienstbode de dienstbe trekking opgezegd met een ruimeren ter mijn dan de wet toelaat. Mag ik nu alsnog op die opzegging terugkomen en den bij de wet voorgeschreven opzeggings termijn toepassen H. Een particulier. Dezer dagen reed ik 's nachts bij mist met een zeer kalm gangetje met mijn luxe auto op den weg tusschen Doeveren en Waalwijk. Op den weg liep een koe onbeheerd los. Ik reed tegen de koe op en bekwam nog al belangrijke schade aan mijn auto. Wie is nu aansprakelijk voor de schade W. J. K. Ik kwam bij den eigenaar van mijn land om over den huurprijs te spreken. Zonder eenige reden werd de man na eenige minuten van rustig praten erg boos, raasde en tierde, en gaf mij in zijn huis een flinken stomp op mijn rug. Kan ik hem daarvoor laten vervolgen W. Een huurder. Verleden week kocht ik op de markt een paard, waarvan de verkooper zei dat het 6 jaren oud was. Er waren twee getuigen bij. Nu verzekeren mij deskun digen, dat het beest ten minste 9 jaren oud is, Wat moet ik nu doen A. Een landbouwer. Ik ben 5 jaren verloofd geweest en zou nu gaan trouwen, maar mijn verloofde maakte de verloviDg uit. Ik kocht reeds keukengerief en verschillende huishoude lijke artikelen en nu is mijn vraag of ik daarvoor voor het geheel of voor een ge deelte vergoeding kan vorderen van mijn vroegere verloofde X. X. Wanneer een Notaris een nieuwe hy potheek maakt en hij laat de oude rovee- ren, mag hij dan rekenen wat hij wil of bestaat daar een vaste prijs voor A. K. Vraag 1. Mag een pachter of eigenaar van een losplaats voor schepen enz. den ontvanger van een lading goederen beletten deze te lossen, op grond dat de schipper weigert het zoogen. bolgeld te betalen Bedoelde pachter is tevens onbez. veld wachter. Vraag 2. Indien vraag I met ja be antwoord moet worden, voor wien zijn dan eventueel de kosten bijv. vanverlet van het personeel van den ontvanger en over- liggeld van den schipper Vraag 3. Als vraag 1 met neen moet beantwoordt worden en pachter het lossen toch belet, hoe moet ontvanger dan han delen en voor wien zijn dan de kosten in vraag 2 bedoeld Ik had by den Agent L. v. d. Stelt, Ger. Doustr. 2, IJmuiden (Oost) een lot van de N. V. Unie genomen, van welk nummer hij mij per briefkaart afschrift had gegeven. Het bedrag der kosten van het lot is door mij per postwissel over gemaakt. Nu liet hij mij door een bode aanzeggen, dat op mijn lot een prijs was uitgekomen, en of ik mijn juiste adres wilde opgeven, hetwelk door mij werd opgevolgd, met mededeeling, het mij toe komende bedrag per postwissel over te zenden, maar naar herhaalde malen schrij ven gaf hij mij geen antwoord meer. Be hoort zulk een geval ook tot oplichterij Zoo ja, hoe dan te handelen I). Een boffer. Op een kruispunt van vier wegen rijden twee auto's achteruit. Ik noem de wegen 1, 2, 3 en 4. De eene auto komt van weg 4, de andere van weg 2 en beiden willen weg 3 op. Op het kruispunt komen zij met elkaar in botsing, waar door vooral de eene veel schade opliep. Welke auto had hier de voorrang bij het achteruit rijden G. v. W. Beide auto's rijden achteruit en in de richting, waarin ze achteruit rijden ligt de eene auto aan de rechterzijde van de andere. Nu moeten we den algemeenen regel „verkeer aan de rechterzijde gaat voor" toepassen, zoodat dus de auto, welke aan de rechterzijde der andere is den voorrang heeft. Immers bestaat er geen enkele reden om den regel „verkeer van rechts gaat voor" niet ook in toepassing te kunnen brengen bij achteruitrijdende motorrijtuigen. Toen mijn zoon nog minderjarig was heeft hij met zijn auto een andere auto aangereden, met als gevolg straf van den Kantonrechter n 1. f40 of 5 dagen. Nu is mijn zoon meerderjarig en wordt hij voor f 83 schadevergoeding aangesproken. Moet mijn zoon dit bedrag betalen W. X. Wanneer uw zoon tijdens het ongeval minderjarig was en hij wordt meerderjarig zijnde tot schadevergoeding aangesproken, dan moet hij betalen, indien hij tot betaling veroordeeld wordt. AM31ERZODEN. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van den Alg. Nederl. Politiebond om op de jaarwedde van den te Wells- eind gestationneerden gemeente-veldwach ter geen bedrag in mindering te brengen voor vrij wonen dan wel dit bedrag in overeenstemming te doen zijn de huur waarde volgens de personeele belasting. Dit verdoek wordt afgewezen. In verband met de gewijzigde woning wet vastgesteld een nieuwe verordening, houdende regelen volgens welke het be roep bedoeld bij art. 7, le lid en artikel 9, 3e lid der Woningwet, wordt toege laten. De legesverordening wordt aangevuld met eene bepaling volgens welke het mogelijk is ook van de vergunningen tot het venten leges te heffen. Besloten wordt den gemeente-opzichter toe te kennen eene belooning van 5 pCt. der kosten van buitengewone Werken voor bijzonder toezicht tijdens de uitvoe ring. B. en W. worden gemachtigd tot het aanschaffen van eenige noodzakelijke benoo- digheden voor de brandspuit te Well. Aan het bestuur der vereeniging,. Chris telijk schoolonderwijs" te Well worden beschikbaar gesteld de benoodigde gelden voor de aanschaffing van een nieuwen schrijfcursus en een platen- of bergkist ten behoeve zijner school. Ten aanzien van dit laatste zal het bestuur worden opgemerkt, dat het gemeentebestuur over een belangrijk voordeeliger aanbieding beschikt met verzoek daarvan gebruik te maken bij de aanschaffing der opberg- kist. De gemeenterekening 1930 wordt over eenkomstig het advies der commissie van onderzoek voorloopig vastgesteld met in den gewonen dienst een batig slot van beide rekeningen zienderoogen wegslinkt. Ook het kapitaal der armbesturen ver mindert sterk als gevolg van de groote uitgaven door de ongunstige omstandig heden. Het voorstel van B. en W. tot heffing van opcenten op de fondsbelasting wordt doos den voorzitter in een tot in de finesses toegelichte beschouwing bezien in het licht der begrooting 1932, welke be schouwing het lid Van Wordragen noop te tot ontboezeming, dat hij een uitmuntend inzicht heeft gekregen in de financieele verhouding waarvoor hij den voorzitter oprecht dank brengt. Besloten wordt tot de heffing van 25 opcenten op de fondsbel. aanvangende met het belastingjaar 1 Mei 1930 tot en met 30 April 1933. De begrooting wordt vervolgens met alg. stemmen vastgssteld. Bij de rondvraag vraagt het lid Base laar in de nabijheid der scholen borden te plaatsen met de aanduiding „school" De voorzitter heeft deze aangelegenheid reeds besproken met de schoolcommissie. Binnenkort zullen dergelijke borden wor den aangebracht. Het lid Van Wordragen zag graag, dat de openbare concerten in deze gemeente wat vroeger in den zomer werden gege ven dan dit jaar omdat het anders te koud wordt om naar een openluchtconcert te gaan. De voorzitter antwoordt dat dit ook B. en W. is opgevallen. De fanfare is dezen zomer druk bezet geweest met repetities voor Bescherm Uw keel 1 het concours in Luik waarvan het met zooveel succè3 is teruggekeerd. Hij zal met de fanfare overleg plegen om de tijd stippen der openbare concerten wat te vervroegen. B.Ct. HEDIKHUIZEN. Alhier zijn twee stieren (een roodbonte en een zwartbonte) opgevangen en geplaatst in de kooi alhier. Inlichtingen te bekomen ter gemeente secretarie. HEDEL'. Aanbesteding van het bouwen van een café met woonhuis voor den heer A. van Mil van Kessel alhier. Ingeschreven werd H. v. d. Oover. Gameren f 5499. Polman, Den Dungen f 6325. Kostjens, Hedel f 5810.— J. W. Thijssen Pz., Zalt-Bommel f 7780 50 G. Vermeulen Rumpt f 7058. J. Goesten, Ammerzoden f 6680. J. Merks, Hedel f 5390. J. Hendriks, Zalt-Bommel f 5800. Aan den Iaagsten inschrijver gegund. Ds. J. C. Terlouw te Kamperveen heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier. NEDERHEMERT. Met het bouwen van een repetitie lokaal voor de muziekvereeniging en welk lokaal wordt geplaatst nabij het veerhuis alhier, worden goede vordeningen gemaakt. Binnen afzienbare tijd zal de vereeni ging hare repetitie's daarin kunnen aan vangen. Zoo men weet, is deze vereeni ging momenteel ondergebracht in een kamer van den steenoven alhier. OUDENDIJK. Voor rekening van de landbouwver. „Samenwerking" werden deze week twee scheepsladingen tarwestroo ontvangen tegen een prijs van f 6,50 per 1000 pond franco wal. WIJK. Meldde men voor eenigen tijd terug van een in deze gemeente eigenhandig gemaakte waterfiets, die door een schroef door het water wordt voortbewogen, thans kan worden medegedeeld dat dit alhier navolging gevonden heeft en is er een tweede waterfiets te water gelaten, welke evenwel niet door een schroef doch door 2 schepraden wordt voortbewogen. Ook de proefvaart van dit vervoermid del te water gelukte en zijn er verder reeds verschillende tochten mede op de rivier de Maas ondernomen. Het 7-jarig zoontje van M. Jonker te Wognum werd, toen het onverwacht het erf kwam afloopen, door een luxe auto aangereden. Het kind overleed spoedig aan de gevolgen. Den bestuurder treft geen schuld. Het 9-jarig dochtertje van den heer Ilenoxer te Vriesenveen reed mee op een 6-wielige vrachtauth, geladen met steenen. Het meisje sprong op een gegeven mo ment van de auto en kwam daarbij te vallen, waardoor een der achterwielen over het meisje reed. Ernstig gewond werd zij naar het R.K, Ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar zij kor? na aan komst is overleden. Heeft U Haard, Kachel of Fornuis noodig Weet dan wel, dat U hiervoor te Nieuwendijk het goedkoopst kunt slagen Elk gewenscht model wordt U geleverd in zwart, emaille, groen of wijnrood. Plaatsen gratis I! Burgers - Ned. Kroon - Altena en andere merken, gemof felde Dames-, Heeren-, Jongens- en Meisjes-Rijwielen. Moffelen en biezen van uw rijwiel voor den spotprijs van f7. en zoolang gratis een ander rijwiel. Reparatie-inrichting met vlugge en nette bediening tegen zeer lage prijzen. Handbeschermers in leer en wasdoek. Buitenbanden vanaf f 1.10. Binnenbanden vanaf f 0.60 W.S. Autobanden in alle maten. V.T.-, Bosch-, Empo- en andere electrische rijwiellampen. Solar- carbidlantaarns, Kaarslantaarns en zaklantaarns in prachtige nieuwe kleuren. Philips-radiotoestellen in elke gewenschte uitvoering. Luidsprekers en ander radiomateriaal. Ruime sorteering NAAIMACHINES. gpv Bij elke nieuwe machine ontvang U gratis een zware eikenhouten naaimachinetafel of electr. naaimachinelamp. Oude machines worden tegen de hoogste waarde ingeruild. Reparatiën worden spoedig en bill ij k uitgevoerd. Electrische Waschmachines vanaf f 85.— met garantie. Verder nog diverse modellen gewone waschmachines en wringers. £&f£!£SB Electrische lampen, zijden- en glaskappen, MsSbHI jQ aiie kleuren en verschillende modellen. fmÊSSSM Electrische Strijkijzers en ander electrisch materiaal. Motor-, Auto- en Landbouwmachine oliën en vetten. PETROLEUM EN BENZINE tegen lage dagprijzen. VRAAGT PRIJZEN EN BEZOEK!!! Postrekening 178357, Telefoon 6. BERGSCHELAAN 155, Behandeling van alle Chro nische in- en uitwendige ziekten, ook die, welke door andere H.H. Doctoren zijn opgegeven. (Kan »ok per post gezonden worden.) Spreekuur te GORINCHEM eiken MAANDAG ►van uur 101 Hotel „MODERN", Eind, Langendijk. Aan onze Inrichting is ver bonden een ervaren Medisch Consulent. ffl O voor: Automobielen Rijwielen, Electriciieit en Philips-Radio, is Groote voorraad Ford- en Chevrolet-onderdeelen, Stock Dunlopbanden, Benzine, Mobil-oil, Olieën en Vetten tegen concurreerende prijzen. Agentschap: Astra, Robusta, Carlton, en andere merken rijwielen. Groote voorraad banden en onderdeelen Electrische rijwiellampen „Bosch*, „V.T." en andere merken. Ruime sorteering Electrische lampen met en zonder kralenrand tegen scherp concurreerende prijzen. VRAAGT DEMONSTRATIE 1 GEMAKKELIJKE BETALINGSCONDITIËN Reparaties tegen billijke prijzen. verzorg haar dagelijks - gor gel droog 25.'45 en 65 Het wordt Winter!! Qc LÜ E

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6