„Het Handelshuis." c. G. NIEUWKOOP, Adres van vertrouwen voor: I 1 SSlililli ïb -• j1s f 1 „In de Paradijsvogel" Vakkundige bediening. Electrotechnisch Installatie Bureau KUNSTHANDEL BORZO Groote Straat 149 - WAALWIJK, J. A. van Bergen-Henegouwen LIJSTEN- EN SPIEGELFABRIEK. ETSEN PLATEN - SCHILDERSTUKKEN Wij zorgen ervoor, dat onze kleeding steeds correct past, degelijk afgewerkt is en voor den laagst mogelijken prijs aangeboden wordt. Vergelijkt onze prijzen en kwaliteiten met elders en wij zijn er van overtuigd, dat ook U bij ons Uw nieuwe Ulster koopt. I GEBRS. B1SCHOFF GORINCHEM. Burgerlijke Stand. Marktberichten Plaatselijk Meuws Patent Geneesmiddelen, Verband- en Ver- bandkisten, Verplegingsmateriaal, Gummi, Bed- en Wiegenzeii. Buikbanden, Bandage's en Elastieke Kousen, ook naar maat. Tevens ruime Sorteering in Eau de Cologne, Parfumeriên en Dames Handwerken. Aanbevelend: Breestraat 77 HEUSDEN. Telefoon No. 38. ELECTRISCHE INSTALLATIE RADIO WASCHMACHINES STOFZUIGERS LAMPEN, enz. Alleen vertegenwoordiger voor Heusden en Omstreken van de bekende KLAX gloeilampen. Prijzen der Elix lampen 15 Watt. 30 Watt. 40 Watt. 60 Watt. f 0.55 0.55 0.57 0.67 VERWERSTRAAT 21 TELEF. 937 's-BOSCH. Steeds voorradig prachtsorteering Vakkundig werk. Billijke prljzerv M m De tijd, om een nieuwe Ulster te koopen, is nu gekomen en komt hiermede de vraag ;;waar deze het beste en voor- deeligste te koopen is" vanzelf naar voren. Het is te begrijpen, dat deze vraag voor een niet des kundige niet gemakkelijk te beantwoorden is, gezien de soms overdreven en heel vaak misleidende reclame, die sommige firma's zich niet schamen te maken. Wie de grootste specialist is, of wie de meeste vakkennis bezit, al dergelijke kinder praatjes, waarover elk verstandig mensch lacht, houden wij er niet op na. Wij denken, dat de kooper ook meer belang stelt in kwaliteit en prijs, voor den te koopen Ulster. Wij vragen U slechts HEUSDEN. Geboren: Bastiaan z. van A. v. d. Oever en E. v. d. Wetering. Johanna Antonia d. van A. M, Laros en M. A. Merkx. Ondertrouwd: C. J. M. Merkx 27 j. en E. M. Hesselmans 19 j. Overleden: A. G. v. d. Enden 30 j. M. H. v. Diem 4 j. iWOUDRICUEM. Geboren; Herman z. van J. van Viveen en A. J. Kant. Adrianus Cor nells z. van Y. Baks en W. Viveen. Getrouwd: G. Baks 29 j. en A. Wijnbelt 21 j. B. Ouwerkerk 25 j. eu J. voor den Dag 23 j. Overleden: E. v. Vugt 48 j., echtgen. van H. v. Andel. P. Schad- delee 3 m. WASPIK. Over de maand September. Geboren: Maria C. A. d. v. A. A. J. van den Born en N. A. Verbunt Huberta A. d. v. A. van der Leij en J. M. van den Broek Johanna F. d. v. F. M. van de Mosselaar en C. PolsA. z. v. M. Kemmeren en M. S. C. v. Spaan donk Antonia M. d. v. P. M. Meijs en A. A. Kemmere Johanna H. d. v. J. C. Langermans en M. W. SchapersLeo- nardus M. z. van L. Fitters en M. A. Vos; Pitronella M. d. v. A. A. Kuijten en E. G. van Turnhout. Getrouwd: Petrus P. C. Kanters 23 j. en Anna Selders 29 j. Overleden: Huberta A. van der Leij, 1 dag. ANDEL. Over de maand September. Geboren: Joost Laurens, z. v. C. den Dekker en J. Westerlaken. Getrouwd: M. van Rijswijk, 27 j. en W. S. Q. den Besten, 26 j. Overleden: C. v. d. Vliet, 67 j. BRAKED. Over de maand September. Geboren: Hendrikus, z. v. C. v. Steenis en M. W. van Dolderen; Leen- dert, z. v. Adr. Pelle en T. v. Wijger- den; Marius, z. v. W. van Dalen en Fr. van Dalen; Peter, z. v. C. A. den Tek en G. v. Wijgerden; Cornelia Hen- drika, d. v. C. van Tuijl en H. van Oostrum. Getrou wd: H. van Geloven, 26 j. M. B. Ermstrang, 22 j. Overleden: M. v. d. Linden, echt genoot van C. van Veen. GORINCHEM, 12 Oct. Op de veemarkt waren heden aange voerd 273 runderen, benevens 3 var kens, 945 biggen, 3 nuchtere kalveren 0 lammeren, 330 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 300350. Melk koeien f200300. Kalt vaarzen f175 275. Pinken f 100140. Nuchtere fok- kalveren f 1822. Drachtige varkens f 8090. Natte zeugen f 4060. Over loopers f 1423. Biggen f 6—10. Lam meren f 's HERTOGENBOSCH, 14 Oct. Op de markt van heden waren aange voerd 2045 stuks. 1269 stuks hoornvee, 640 biggen, 21 zeugen, 58 schapen of lammeren en 57 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 200 tot f 325 per stuk Kalfvaarzen 180 260 Magere Ossen en Kceien Vette Ossen en) le kwal. f0.41 p. pond Koeien 2e 0.35 Pinken van f90.— tot f140.p. stuk 140 245 Zeugen 50.65. Schapen 17.23. Lammeren 17.23. Biggen 7.00 13.00week Handel in Kalf- en melkvee iets beter prijzen waren ook beter, evenals van slachtvee, stieren redelijken handel. Biggen bij kleinen aanvoer prijshoudend. DOOR AUTO GEGREPEN. Op. den Schipluidenscheweg, onder de gem. Schipluiden, wilde de 15- jarige wielrijder G. v. d. Stap een voor hem rijdende touringcar van de Vios Mij. uit Wateringen passeeren, toen dit voertuig wat langzamer ging rijden om een auto te passeeren. Van der Stap bemerkte dit niet en toen hij achter de touringcar vandaan kwam, werd hij gegrepen door de vrachtauto van de fa. De Ridder uit De Lier. De wielrijder werd overre den en zeer zwaar verwond aan het hoofd. In het ziekenhuis is hij aan de verwondingen overleden. NIEUWE STUDIO VOOR DE A.V.R.O. Naar de heer W. Vogt voor de microfoon van de A.V.R.O. mede deelde, he^rt deze vereeniging Zater dag j.l. een terrein van 5000 M2 op- Dervlakte aangekocht te Hilversum, waar een nieuwe studio zal verrijzen. VERDRONKEN^" De 33-jarige K. te Nijmegen, die dronken was, is te water gespron gen, met het doel over de Waal te zwemmen. Halverwege de rivier zonk hij en verdween in de diepte. AALBURG. A.s. Woensdagmiddag en des avonds hoopt voor de Geref. Gem. alhier op te treden ds. Franje van Barneveld. ALM KEU K'. A.s. Dinsdag 20 dezer hoopt de Raad dezer Gemeent in een openbare zitting bijeen te komen. Op 24 Octobor a.s., n.m. 6.30 u. hoopt de Chr. Nat. Werkmansbond alhier, in de Consistoriekamer der Herv. Gem. een ledenvergadering te houden. Dezer dagen werd door enkele personen, in den scheerwinkel v. d. heer K. alhier, het plan geopperd, om den heer G. v. d. S. (welke wegens zijne ouderdom niet meer in staat is in zijn dagelijksche behoefte voor zijn gezin te voorzien), een bok ten geschenke te ge ven, waarmee hij dan zijn kost kan ver dienen. Al heel spoedig was hiervoor nog meer als het benoodigde bedrag bij elkaar. J.l. Maandagavond werd onder groote belangstelling het dier by 't café Schoenmakers geleverd door N. v. d. P., van Waardhuizen, alwaar het beest den naam kreeg van „Cesar". Na in het café den inwendigen mensch versterkt te hebben, ging het in optocht naar de wo- nining v. d. a.s. bokkenhouder. Men kan echter de vreugde van zijn vrouw indenken, toen zij haar man met zoo een gift zag naderen. Wij willen hopen dat vele inwoners hem in deze ook zullen steunen. BENEDEN - LANGSTRAAT. De handel in aardappelen neemt gestadig toe, nu de aflevering voor de winterprovisie is begonnen. Men besteedr voor Eigenheimers f 2,50, Roode Stat f3 en goede zandsoorten f2.25 k f2.50 per 70 K.G. POEDEROIJEN. Vrijdag werd door het Mannenkoor „Ons Genoegen" de derde jaarvergadering gehouden. De vergadering stond dezen avond onder leiding van den Eere-Voorz. de WelEd. Heer Van Wertreenen, welke deze met een kort woord opende. Eerst werd het zakelijke afgewerkt, 0 a. het voorlezen van het reglement, verslag Secretaris en Penningmeester. De beide heeren brachten keurig hun verslag uit en werden we weer eens teruggeroepen, wat al zoo in het afge- loopen jaar gebeurd is. Wat de kas betreft, die siond er gunstig bij. Daarna bestuursverkiezing van 3 bestuurs leden, welke alle drie herkozen werden. Onder het stemmen kwam juist nog een bericht van den heer A. Bok, dat hij wegens ernstige omstandigheden bedankte als lid der vereeniging. Daarna komt men aan het gezellige en weltractatie van een heerlijk glas wijn en gebakjes, welk gepaard ging met leuke voordrachten. Ongeveer kwart voor elf sloot de Directeur, de heer v. d. Nat van Sleeuwijk, deze gezellige vergadering, bedankte al lereerst het bestuur, dat ze de jaarver gadering op de repetitieavond hebben gezet, daar hij er anders nooit bij kan zijn, verder werden bedankt de dames die voor de bediening zorgden en allen die mede hadden gewerkt om dezen avond zoo schitterend te doen slagen. Allen gingen hoogst voldaan huiswaarts. WASPIK. Onder vele blijken van belangstel ling vierde Mej. J. M. van Veghel op 1.1. Dinsdag den dag, waarop zij voor 40 jaren bij de familie de Winter in dienst trad. Zeer vele gelukwenschen, zoowel skhriftelijke en persoonlijke moest zij in ontvangst nemen, terwijl haar verschillende bloemstukken en andere geschenken wer den aangeboben. Hare Majesteit de Ko ning begiftigde haar met de zilveren eeremedaille, verbonden aan de huisorde van Oranje Nassau. WAARDHUIZEN. Ds. van Heijst die het beroep aannam naar de Geref. Kerk van Nieuw- Lekkerland, hoopt Zondag 45 Nov. des namiddags afscheid te nemen van deze gemeente en 29 Nov. zijn intrede te doen in zijn nieuwe gemeente, na aldaar bevestigd te zijn door ds. Wielinga van Alblasserdam. WERKENDAM Openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente, op Maandag 19 October 1931, nam. 7 uur. Agenda 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding begrooting Burg. Arm bestuur dienst 1932. 4. Aanbieding bedrijfsbegrootingen en gemeentebegrooting dienst 1932. 5. Uitloting geldleeningen. 6. Conversiegeldleeningen. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot verbouwing van gang en privaten der O.L. School in den Bieschbosch. 8. Bespreking verpachting veerdienst. 9. Bespreking vloedvrijmaking van Burgtpolder en Hooftlanden als object van werkverschaffing. Zaterdagmiddag zal op het terrein aan de Bandijk een nederlaagwedstrijd worden gespeeld door de voetbalvereen, W.V.V. 11 en Merwede II van Gorinchem. Naar wij vernemen is benoemd als Rijks- tarwecontroleur alhier, de Heer H. Groenveld, bedrijfsleider polder Doode- manswaard (Biesbosch). Dinsdag 20 Oct. a.s. des nam. te 7 uur hoopt in de Kerk der Geref. Gem. alhier op te treden, Ds. de Kok van Veenendaal. Met het schoonmaken in haar huis kwam Mej. C. E. aan de Uitbreiding zoodanig te vallen, dat zij inwendige kneuzingen opliep en zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Naar wij vernemen zal in 't laatst dezer maand een Bazar worden gehouden in 't Geb v. Chr. Belangen. De opbrengst zal worden bestemd voor dit Gebouw. Terwijl de Heer A. F. v. d. St. zich per fiets naar zijn familie wilde be geven, is hij nabij café Joh. Zwets, in de z. g. n. Bermsloot gereden, vermoedelijk doordat de trapper der fiets is blijven haken. Hoewel het een poosje duurde, kon hij zich zelf weer op het droge brengen, zoodat hij met een nat pak en den schrik er af kwam. NEDERHEMERT- Naar wij vernemen, zal vermoe delijk heden avond het electrisch net vanaf Well onder stroom worden gezet en zal daardoor ook het begin van onze gemeente, n.l. café Bakker, van deze ver lichting genieten. Moge ook spoedig de geheele gemeente, die reikhalzend uitziet naar aansluiting, van dit licht proüteeren. Met de suikerbieten is hier een begin gemaakt. Donderdag zijn de eerste over de weegbrug gewogen. Met het aanleggsn van bloembollen heeft men alhier weer een begin gemaakt. 6

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4