LETTERS ARTIKELEN Plaatselijk tfieuws. RAVENSWAAYs Het bekende eerste Kleedinghuis te GORCUM. als marktterrein van dat licht profitee red en kan deze lantaarn voor twee'r- lei doel nuttig zijn. Verder informeerde de heer de Waard, wat het aanbrengen van een dergelijke lamp de gemeente kost. De Voorzitter zegt, dat B. en W. met de opmerking van den heer de Waard, dat deze verlichting nuttig kan zijn voor de markt, geen rekening heeft gehou den en meent dat inderdaad deze ver lichting voor dat doel zijn nut kan heb ben en daarom stelt de Voorzitter voor het voorstel van afwijzende beschik king terug te nemen, opdat het College van B. en W. zich hierover alsnog in «die richting kan beraden. £|e Voorzitter zegt, dat het aanbren gen van een lamp voor de straatver lichting ongeveer f72.kost. ■e. Een schrijven van Gedep. Staten inzake toepassing artikel 81 van de Ge meentewet, behelzende voorschriften, betreffende burgemeesters, die buiten de gemeente wonen, inzake de uren, "waarop de burgemeester voor de in woners der gemeente, waar hij niet afqn woonplaats heeft, is te spreken. Vastgesteld wordt, dat de burgemees ter voor de gemeentenaren van Wer kendam zal te spreken zijn iederen werkdag van 1112 uur voormiddags, behoudens verhindering. f. Een circulaire van Gedep. Staten van 30 April 1.1., inhoudende voorschrif ten voor de gemeentelijke bedrijven, als het waterleiding-, vleeschkeu- rings- en veebedrijf. De Voorzitter zegt, dat deze bedrij ven aparte bedrijfsverordeningen heb ben, welke voorloopig kunnen blijven voortbestaan. g. Een staat van erfpacht van gron den, die zijn ontstaan door demping van de Kasloot. De erfpacht is be paald op f 0,10 per vierkante meter, welk bedrag Gedep. Staten oorspron kelijk in verband met de hooge kosten, te laag vonden. Na overleg hebben Gedep. Staten hunne goedkeuring hier aan kunnen geven. De canon voor af koop is' gesteld op 20 maal het bedrag. Alle belanghebbenden hebben het voor loopig contract voor het verkrijgen van de erfpacht geteekend, behalve de Er- tven van Breugel en de heer T. de Klerk. De heer de Klerk zegt, dat hij de erf pacht te hoog vindt en hij vraagt me bij het opmaken van het officieele con tract de notariskosten moet betalen. De Voorzitter zegt, dat de erfpacht .gebaseerd is op een rentetype van 5 pCt., thans is het algemeen geldend Tentetype 4i/s pCt., zoodat de afkoop van 20 maal het bedrag thans nog voor- deeliger voor de belanghebbenden is geworden. Wat de kosten van den no- ;iaris betreft, zegt de Voorzitter, dat die gewoonlijk door den kooper wor den betaald, tenzij anders is overeen gekomen. De heer de Waal zegt, dat hij aan gaande deze zaak een bezoek heeft ge had van mej-. van Breugel (vanuit de vergadering „wel gefeliciteerd", ge lach), die hem een afschrift ter hand stelde van het zegel, waarop zij had moeten teekenen, om het stukje grond achter haar woning en erfpacht te krij gen. Het officieele zegel was volgens .haar mededeeling bij haar verloren ge raakt, doch zij is steeds zeker op haar .zaken, daarom had ze onmiddelijk af schrift van het zegel genomen. Dit afschrift wordt den Voorzitter te hand gesteld, die het zeer eigenaardig vindt, dat op het afschrift staat de da tum 26-3-29, terwijl het op de achterzij de van een brief is geschreven, welke briet gedateerd was op 29 Aug. '30. De Voorzitter doet nadere mededee ling in deze zaak, waaruit blijkt, dat mej. van Breugel heeft geweigerd het zegel te teekenen en het steeds in haar bezit heeft gehouden, terwijl op herhaal delijk aandringen van den Voorzittër zij toch steeds bij haar weigering bleel >en het zegel niet teruggaf. Daarna gaat de raad over in geheime zitting, om deze zaak nader te bespre Jkën. Bij opening der openbare vergadering deelt de Voorzitter mede, dat de raad heeft besloten, dat in den minne ge tracht zal worden, het zegel in oor spronkelijke staat terug te krijgen, wordt hieraan niet voldaan, dan worden B. en W. gemachtigd de Erven van Breu gel in rechten aan te spreken, en een procedure aanhangig te maken. Vervolgens heeft aanbieding plaats van de begrooting van het Burgerlijk -Armbestuur, welke in ontvangst en uit gaaf sluit met een bedrag van f 3350. met een begeleidend schrijven, met ver zoek, dezen winter de regeling der wer- Tceloozensteun, wederom buiten het Bitr- gerl. Armbestuur om te doen plaats heb ben. De gem.-begr. '32 geeft aan, de gew. -dienst in ontv. en uitg. f 126838.de ka- pitaaldienst in ontvangst en uitgaat f18819.95. Het vleeschkeuringsbedrijt wordt in uitgaaf en ontvangst begroot op f5295.25. Het waterleidingbedrijf op 115369.66. Het veerbedrijf op f 5868.37. Tot leden der Begrootingscommissie worden aangewezen de heeren T. de Klerk, C. T. de Waal en C. H. Hakkers. Uitgeloot worden de nummers 58-71- 134 en 114 van de obligatieleening 1903, oorspronkelijk groot 80.000 gld. thans 145.000., aangegaan voor het waterlei dingbedrijf. Uitgeloot wordt van delee- jiing 1920 groot f8000 a 6i/2 pCt., res- iant nog f3000.nummer 11. Daarna wordt goedgekeurd, de navolgende lee- siingen te converteeren: a. Leening 1926, groot f 10.030, res tant f 7000 a 5 pCt., een nieuwe leening aan te gaan bij de Bank van Nederl. Gemeenten a 4y, pCt. b. Van de leening 1919, groot f5000 restant f2600, wordt het rentetype ver laagd van 5 pCt. tot 4i/, pCt en blijft ondergebracht bij het Weeshuis der Ned. Herv. Gem. te Werkendam. Vervolgens stellen B. en W. voor een leening van f 10.750.aan te gaan bij de Bank voor Ned. Gemeenten a 4yg pCt. voor conversie der leeningen 1920 restant f 2500.a 6yg pCt. en de leenin- gen 1918, restant f5250.en f3000.a 5 pCt. De heer de Waard merkt op, dat ook geconverteerd zal worden de leening 1920 met het rentetype ad 6i/g pCt. Hij geeft gaarne toe, dat het wenschelijk is, dat het perceeltje wordt verlaagd, doch ten aanzien van deze leening staat hij eenigszins anders, daar deze leening indertijd, toen de gemeente zeer moei lijk aan geld kon komen, is tot stand ge bracht, door vooraanstaande inwoners, die toen de gemeente het geld verstrek ten, en z.i. is er een onbillijkheid aan wezig om zonder meer, nu de gemeente gemakkelijk aan geld kan komen, deze leening te converteeren. De Voorzitter zegt, dat B. en W. ook dit hebben besproken, doch in de acte staat, dat de gemeente steeds het recht heeft, om de leening af te lossen. De verbouwing van de gang en pri vaten van de openbare school te den Biesbosch, wordt goedgekeurd, nadat de heer de Waard heeft opgemerkt, dat deze verbouwing inderdaad zeer nood zakelijk is, daar de toestand thans zeer primitief is. Deze verbouwing is be groot op f1500. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat de analyse van het water buitengewoon goed is, sinds de chloorinstallatie func- tionneert. Daar punt 9 „bespreking vloedvrij making van Burgtpoider en Hooftlan- den" van de agenda is afgevoerd en punt 8 „bespreking verpachting veer dienst" in geheime vergadering zal ge schieden, is de rondvraag aan de orde. De heer Zuiddam zegt, dat de sloot bij de lighallen thans is gegraven en daardoor gevaar oplevert voor de jeugd, terwijl de ongename reuk, door de sloot veroorzaakt, ongewenscht is voor de patiënten in de lighallen. De heer Bogers zegt, dat door plaat sing van een hek het gevaar voor de jeugd zal worden opgeheven, en B. en W. maatregelen zullen treffen, om de stank uit die sloot, waarop privaten uitloopen, te doen verdwijnen. Ook verzoekt de heer Zuiddam het college van B. en W. te willen ageeren tegen de door den minister voorgestelde bezuiniging op werkeloozenuitkeering, terwijl hij gaarne zou zien, dat een j ander persoon zou worden belast met de regeling van werkeloozensteun, daal de vorige leider getoond heeft, geen goede kijk te hebben op het gezinsleven van den arbeider, ook dringt hij aan op een spoedige totstandbrenging van een steunregeling voor den a.s. winter. De heer de Boon vraagt of de be- waarschool al van electrisch licht is voorzien,, waarop bevestigend wordt geantwoord. De heer de Waard zegt, dat het door het toenemende autoverkeer tijd wordt, dat B. en W. zich gaan beraden, om een regeling in het leven te roepen, voor de parkeer'ng van de auto's in de Straat. Thans komt het voor, dat auto's groenten en andere voertuigen aan weerszijden van de straat worden ge plaatst, heel vaak tegenover elkaar, zoo dat passeeren ondoenlijk wordt. Spr. wenschte, dat een verordening werd gemaakt, dat slechts aan één zijde van de straat werd geparkeerd, door alle voertuigen. De Voorzitten zegt, niet te weten of zulks kan geschieden, in verband met de Motor- en Rijwielwet, die een rechts verkeer voorschrijft. Tenslotte wordt besloten, om te over wegen, parkeering' aan de Zuidzijde van de straat voor te schrijven. De heer de Klerk merkt op, dat er planken van den aanlegsteiger van de veerboot aan Hardinxveld stuk zijn. Hierin zal worden voorzien. De heer Visser vraagt, waarom het maken van den betonring in den filter van den watertoren niet onder inwoners van Werkendam is aanbesteed, en of bij het werk Werkendamsche arbeiders moesten worden gebruikt. De Voorzitter zegt, dat betonwerk,- een werk is, waarvoor technische ken nis noodig is, en Werkendamsche aan nemers ook konden inschrijven. Het ,os personeel moest uit de gemeenU worden genomen, het vast personeel behoort bij den aannemer. De heer de Waal zegt, dat hij in een der vorige vergaderingen heeft ge vraagd, om de steenen, noodig voor de nieuwe bestrating, te laten varen door schippers uit deze gemeente, hij wilde hieraan toevoegen, dat ook het zand door de schippers uit de gemeente werd aangevoerd. De Voorzitter zegt toe, hiermede re kening te houden. Daar niemand meer het woord ver langd, sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat men over in ge heime zitting. BRENGEN U GELUK Sedert onze laatste publicatie, werd aan onderstaande personen een Extra-Cadeau uitgereikt No. 1045 W.C.Stevens, Gorinchem No. 1057 Jac. Rietveld, (als Extra-Cadeau voor winkeliers). No. 1046 B. P. Verspuij, Giessen-Oudekerk. No. 1047 J. C. Hol, Oosterwijk. No. 1048 Mej. A. G. v. Hemert-Stoks, Hedikhuizen. No. 1049 J. G. de long, Ammerstol (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 1050 A. in 't Veld, Dubbeldam (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 1051 L. Ammerdorfer. Waalwijk. No. 1052 W. v. Zee-de Jong, Heukelum. No. 1053 J. v. d. Koppel, Giesseu-Nieuwkerk (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 1054 Govert Pruijsen, De Werken. No. 1055 H. Streefkerk, Ameide (voor gepubliceerd Peilnummer) No. 1056 W. de Groot, Nieuwland. Berg-Ambacht No. 1058 L. L. v. Heumen, Gorinchem (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 1059 L. v. d Burgh, Dubbeldam (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 1060 C. H. Potters, Gorinchem. No. 1061 J. v. d. Wal, Bleskensgraaf (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 1062 M. Versluis, Heukelum. No. 1063 Joh. Kruijf, Waalwijk (dit is het 3e Extra-Cadeau dat aan dezen verbruiker wordt uitgereikt). No. 1064 H. J. A. Ch. Wittebol, Capelle. No. 1065 Wed. A. C. Kuil, Arkel. No. 1066 D. Schoemaker, Rijk (Haarl.meer). No. 1067 J v. d. Werken, Gameren (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 1068 A. Vink, Giessen-Nieuwkerk. HEUSDEN. J.l. Dinsdagavond werd alhier in het café „de Gouden Leeuw" de jaar vergadering der „Heusdensche Fanfare" gehouden. 't Was ditmaal eene feest- vergadering, daar de vereeniging haar 25 jarig bestaan vierde en twee leden, n.l. de Voorzitter de heer A. Bax en het bestuurslid de heer A. van Genderen, den dag van hun 25 jarig lidmaatschap herdachten. Tevens mocht de directeur, de heer Van Berkel te Ammerzoden, herdenken, dat hy 10 jaren geleden voor het eerst den dirrigeerstok te Heusden hanteerde. De Voorzitter, de heer Bax, opende te ruim 8 uur de vergadering met een bijzonder keurige toespraak, waarin hij zijn warme gevoelens van genegenheid en sympathie jegens de vereeniging dui delijk deed uitkomen. Vervolgens werd de agenda afgehandeld, De heer S. J. Deurloo, penningmeester, las bij afwezigheid van den secretaris, de notulen voor en gaf vervolgens een overzicht van den financieelen toestand der vereeniging op een wijze, welke werkelijk schitterend mag worden genoemd. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen, n.l. de heeren A. Bax, A. van der Kolk, P. Schmiehausen, M. van Diggelen, A. van Genderen en C. de Graag. Vraagt Uw winkelier toch vooral eens naar LETTERS-KOFFIE GROEN Bij elk half pond LETTERS KOFFIE GROEN twee Extra Cadeaux-bonnen. LETTERS-KOFFIE GROEN GEEFT DUBBELE VOORbEELEN 1 1 1 PEILKAART SERIE B No. 1823 (P. M. BEL, Achterdijk, Oosterwijk). N V. v.h. M RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. Na afhandeling der agenda werd de voorzitterszetel ingenomen door den Be schermheer der vereeniging, Mr. Van Ommeren, die allereerst het woord gaf aan den heer S. J. Deurloo die zich de groote moeite had willen getroosten om de meest gewichtige gebeurtenissen uit het leven der „Heusdensche Fanfare" op te zoeken en op schrift te stellen, 't Was een bijzonder mooi stuk werk dat de Heer Deurloo geleverd heeft en 't was dan ook geen wonder dat hij een lang wel gemeend applaus als dankbetuiging van de vereeniging had in ontvangst te nemen. Vervolgens hield Mr. Van Ommeren eene uitvoerige rede, waarin hij de jubileerende vereeniging allerhartelijkst toesprak om daarna genoemde heeren j Bax, Van Genderen en Van Berkel op de meest hartelijke wijze te huldigen. Namens de vereeniging bood hij den Heer Bax een gouden horloge met inscriptie, den heer Van Genderen een spiegel en den heer Van Berkel een envelop met inhoud aan, voor welke bewijzen van waardeering genoemde heeren hun wel- gemeenden dank aan de leden betuigden. Hierna deelde de Beschermheer mede dat in de maand November een feest avond zal worden aangeboden aan de donateurs, terwijl niet-donateurs tegen een laag entrée kunnen worden toegelaten. Op dien avond zal op verzoek van het bestuur door hem een feestrede worden uitgesproken, terwijl eenige muzieknum mers ten beste zullen worden gegeven en door de tooneelclub, gevormd door eenige leden der Fanfare, een blijspel, getiteld „Jonas de Recruut" zal worden opgevoerd. Te ongeveer twaalf uur ging men huis waarts met het gevoel een vroolijken en gezelligen avond te hebben meegemaakt. Bijzonder gaarne spreken wij als onzen wensch uit, dat de „Heusdensche Fanfare" steeds in groei en bloei mogen toenemen en dat het de drie jubileerenden gegeven moge zijn, nog vele jaren mede te werken aan al wat er toe kan bijdragen om de vereeniging in aanzien te doen stijgen. SR '"1 V Onze prijzen zijn sterk verlaagd Onze kleeding heeft een speciaal cachet KLEEDING maakt op een ieder, die U ontmoet, een aangenauien indruk. ONZE Kleeding, op maat of gereed, bezit deze eigenschap. Vandaar, dat zij door duizenden met volle te vredenheid gedragen wordt en onze cliëntèle zich nog dagelijks nitbreidt. Wanneer U onze étalages bezichtigt en onze mo dellen en stoffen in oogenschouw neemt, wordt U van li iet cliënt óók cliënt. i JiifBl 1 - - - r en met RGEIJK

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2