is A. A, COERTSEEindsoGorkum Tei.266 1. v. d. LI HEDEN Massa- Meubelverkoop lil HEiSCtt Wffinj GD Yeüiehij DE RECLAME Een gelukkig lachje ERRES K.Y.108 GORCUMSCH MEUBELHUIS Oude Lombardstraat 2 GORINCHË M. SPAART UW KLEEDING AURORA, Tel. 125, Schuttersgracht Atelier voor Moderne Fotografie met Dag- en Avondlicht. KEUNEN MALINGRÉ f 175. AGENT: A. J. BOELEN, HEUSDEN Plaatselijk fèieiiws illiiiseiilititif. TE KOOP: ZOETE WIJNEN. Th M. v. Hooff, WINSTGEVEND van der plas: Werther staat bekend als iemand die er maar op los liegt om z»odoende de schuld van zich af te werpen. Kantonrechter tot Opperwachtmees ter: Waarom heb je den stier niet ge schut toen verdachte verklaard had, dat liet beest niet van hem was? Opperwachtmeester: Omdat de stier al uit het land was toen we het ver- mam en. Ambtenaar van het Openbaar Mini sterie: Ik vraag vrijspraak. Kantonrechter: Maar volgens art. 1 van het Stierenreglement is verdachte •we.l degelijk strafbaar, daar hij als «ïgenaar en houder van den stier moet worden aangemerkt. Ik veroordeel ver dachte tot f5.00 of 3 dagen. Had ver dachte de waarheid gezegd, dan zou ;ik hem stellig een minder zware boete hebben gegeven. A. S., landbouwer te Ammerzoden en mejuffrouw A. v. W., dienstbode te Genderen, lagen samen knus in het gras langs de Nieuwesteeg te Gen- deren. De veldwachter van der Pol ziet ■zulks en stoort de minnenden wreedelijk door hun te vertellen, dat ze proces verbaal krijgen. Janus en Antje staan op en verwijderen zich snel, om op een andere veiliger plaats hun liefkozingen Voort te zetten. Voor de vrijerij aan de Nieuwesteeg krijgt ieder nu f2.00 of 1 dag. J. v. B., arbeider te Dussen, had op 2 Augustus 1931 te de Hank in staat van dronkenschap de openbare orde verstoord. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter De gem.-veldwachter Keiler zegt in zijn proces-verbaal, dat verdachte iemand is die heel veel drinkt, onverbeterlijk is en lastig voor andere personen, 't Is niet erg en klein krijgen doen we dien mijnheer wel. Ik geef hem f25.00 of 10 dagen. F. F. M., onderwijzeres te Andel, was met haar rijwiel niet behoorlijk naar links uitgeweken bij het inhalen van een voertuig. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: Uit het proces-verbaal der marechaussée zie ik, dat verdachte brutaal tegen de verbalisanten is opge treden en haar afkeuring te kennen gaf over de houding der marechaussée •en er wel eens met den Kantonrechter over zou spreken. Ik heb verdachte miet bij mij gehad, maar ik vind het begrijpelijk, dat een 22-jarig onderwij zeresje de marechaussée eens de les Heest. Immers is ze gewoon in de klas over haar discipeltjes de baas te. spe len en waarom zou ze het dan ook niet eens een paar politiemannen trach ten te doen? Nu is het wel jammer voor haar, dat er nog een baas te Heus- den zit, die haar nu op zijn beurt ver telt, dat ze f 5.00 moet betalen of anders 3 dagen gaan zitten, omdat ze toch niet zoo heel vriendelijk tegen de mare chaussée is geweest. j. P. v. H., koopman zwervende was stom dronken geweest. Blijkens infor matie is hij een echte dronkaard. Hij krijgt f 15.00 of 10 dagen. j. J. v. R., reiziger te Diessen, is ten laste gelegd, dat hij te Dussen zich zou hebben schuldig gemaakt aan het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Kantonrechter: Erken je gedaan te hebben wat in de dagvaarding staat vermeld. Verdachte: Neen, want ik heb geen enkelen raad gegeven en over de ziek te niet gesproken. Kantonrechter: 'tls heel jammer dat de patiënt Stevens is overleden, want nu kan hij niet meer alsi getuige op treden ook. Heb je die flesch en dat pakje met inhoud wel gegeven endaar- voor f5.00 ontvangen? Verdachte: Ja Edelachtbare. Kantonrechter: 'tls toch merkwaar dig dat we die kwakzalverij telkens weer even het hoofd zien opsteken. ^Tegen verdachte). Blijf uit mijn kan- ftons toch weg en verkoop je rommel !ïiaa|r elder, maar hier niet. i Getuige Johanna Staal te Dussen: Op aanraden van andere menschen is verdachte bij mijn man gekomen. Hij treeft gezegd, dat mijn man met 5 keer Ïïeter zou zijn. Spruiten en kool mocht hij niet eten, maar wel gekookt spek en aardbeien, wat Dr. de Boer juist verboden had. Verdachte kwam alle drie weken. Hij heeft mijn man niet onder zocht, maar wel gezegd, dat hij het niet aan de maag had, zooals Dr. de Boer :zeïde, maar in de ingewanden. Kantonrechter: Werd uw man wel <eens onpasselijk van de zoogenaamde medicijnen? Getuige Johanna Staal: Ja, soms wel. Verdachte: Wat getuige zegt is on waar. Ik heb siets gezegd of geraden, anaair alleen de medicijnen gegeven. Mijn vader gaf die medicijnen ook. Kantonrechter: Wat kan mij schelen wat je vader en je grootvader deden. 2Nu ben je nog een heel jonge kerel, maar je kunt, doorgaande op den inge slagen weg een heel gevaarlijk individu voo rde lijdende menscjhheid worden. Verdaühte: Maar ik doe het om de menschen te helpen. Kantonrechter tegen verdachte: Ant woord mij op deze vraag: „Bezoek jij zieken en verkoopt hun dan een drank en poeders uit pure menschlievendheid of om telkens f5.00 in je zak te steken?" Verdachte weet niet wat te antwoor- Bergerac Witte zoete wijn Roode Spaansche wijn. Witte Spaansche wijn Uitgebreide prijscourant op aanvrage f 1.60 per flesch. - 1.25 - 1.35 - 1*55 Wijnhandel Ao. 1816 HLJEUSSI3EIN. Woensdag a.s. hoopt voor het comité van Winterlezingen in het Instituut op te treden, Ds. v. d Bosch van den Haag, het Belgische brood op den duur tot broodeloosheid kunnen vervallen. Het den. Kantonrechter: Toe vooruit geef mij een antwoord op die vraag. Verdachte: Om de menschen te hel pen. Kantonrechter: Dat is natuurlijk een leugen; je doet het enkel en alleen om voor bijna waardeloozen rommel tel kens f5.00 in je zak te kunnen steken. Ik beloof je wel, dat ik1 je drommels gauw je kunsten zal afleeren. Het woord is nu aan den Heer Ambtenaar. toovert gij op het gezicht van Uw baby, wanneer gij de gesmette en stukke plekken van zijn huidje inwrijft met Parol en verder drooghoudt met Parolpoeder. Ambtenaar van het Openbaar Mini sterie: Uit de wijze waarop U deze zaak, Mijnheer de Kantonrechter, heeft behandeld, voel ik zeer duidelijk dat U een groot tegenstandejr is van alle kwakzalverij en gaarne volg ik u op dien weg. Ik vraag veroordeeling van verdachte tot eene geldboete van f 100 of 50 dagen hechtenis. Kantonrechter: Ik wil deze zaak nog eens verder behandelen en daarom de zaak in de volgende zitting weer aan gebracht zien. Alsdan wensch ik als ge tuige nog te hooren Justina de Wit. Een radiotoestel dat een krachtig, helder geluid geeft, buitengewoon selectief is, en op een console aan den wand kan hangen. Langdurige garantie, lage prijs: WITTEBROODSTRAAT, AALST. Maandag werden aan den loswal nabij het overzetveer de eerste suiker bieten aangenomen. Over 't algemeen zijn ze niet groot van stuk. De aflevering zal voor den landbouwer weer niet mee vallen. Naar wij vernemen, heeft de fan fare „Prins Hendrik" het voornemen eind volgende maand een bazar te organisee- ren, waarvoor een beroep gedaan is op de medewerking der inwoners. Gezien de belangstelling, die „de muziek" steeds in ons dorp geniet en het hooge peil, waarop zij de laatste jaren onder de eminente leiding van den Weled. heer v. Berkel uit Ammerzoden, gekomen is, twijfelen wij niet, of Aalst zal zorgen, dat ook deze Bazar, gelijk de vorige zal slagen. Zaterdag is op de steenfabriek „de Rietschoot" een aanvang gemaakt met het grondsporen, waardoor weer verschillende personen te werk gesteld konden worden. Gelukkig wordt de werk loosheid hiermede belangrijk bestreden, daar in verband met het gunstige najaars weer de werkzaamheden op de polder in Zuid-Holland ook vlug afgeloopen zijn en de aardappel- en bietenrooiers weer op ons dorp terug gaan keeren. ANDEL. Aan den dienstplichtige van de lichting 1930 uit deze gemeente W. F. Bouman is door den minister voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend, wegens kostwinnerschap. We vernemen dat de heer Polak, sluisknecht aan de Wilhelminasluis alhier zal worden overgeplaatst als kantonnier naar Hensden. Op 28 October a s. zal voor het comité van Winterlezingen alhier optreden Ds. Hagen De lezing zal plaats hebben in de v.m. openbare school. NIEUWENDIJK. De heer H. van Breugel Jzis benoemd tot administrateur der IJsclub alhier. Op 13 November a.s. zal Ds. i Siertsema voor de Geref. Jongelingsver- eeniging „De Zaaier" een gedachtenisrede houden ter ge'egenheid van het 40-jarig bestaan dier vereeniging. Ds. Siertsema is Geref. predikant te Haarlem. De bieten vallen dit jaar erg tegen, j Was men andere jaren gewend gemiddeld 30.000 K.G. gewicht per H A. te hebben, het bedraagt dit jaar gemiddeld nu 20.000 K.G. per H.A. De opbrengst is dus ditmaal 10.000 K.G. gewicht per H.A. minder dan andere jaren. Verloren een damessierspeld. In lichtingen Boekhandel Versteeg, alhier. Verloren een regenjas door Piet Walraven Czn, op den Nieuwendijk. De eieren werden deze week ver handeld tegen prijzen van 6y2 ct. per stuk. werd niet denkbeeldig geacht, dat het met het onderwerp „Het Gebed". Nie- euvel zich over een groot deel van ons land zou uitbreiden. Na het Russische graan het Belgische broodl mand verzuime dezen buitengewoon be gaafden redenaar te gaan beluisteren. In de vacature van stoker aan het Rijksstoomgemaal zal worden voorzien door de aanstelling van een machinist stoker. Bij den landbouwer G. Tollenaar viel een der beste melkkoeien dood in de weide. De koe was niet verzekerd het welk een schadepost beteekend voor den landbouwer, welke toch al zucht onder den druk van crisis en malaise. OUDENDIJK. Door het bestuur der landbouw- vereen. „Samenwerking" is voor hare leden door middel van den handel aange kocht circa 120.000 K.G. pulp, vooreen prijs die aanmerkelijk lager komt dan door de C. S. M. werd bedongen. Zondagmiddag werd het zoontje van den arbeider B. aangevallen door een hond en op verschillende plaatsen in aan gezicht en armen gebeten. Van een en ander is aangifte gedaan bij de gem.-politie. SLEEUWUK. Zaterdagmiddag had op den pro vincialen weg alhier een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto uit Maasdam en een boerenwagen van de Schans. A. V., wonende alhier, die naast den wagen liep waarvoor een paard was gespannen, werd aangereden door de auto en viel op den weg. Hij bezeerde zich aan zijn linker schouder en moest zich onder behandeling stellen bij dr. Mijniiefï te Werkendam. Tegen den bestuurder der auto, die, naar we vernemen met een groote snel heid moet hebben gereden, is proces-ver baal opgemaakt. Met de vernieuwing van den Rijks straatweg alhier is een begin gemaakt. Vele werkloozen hebben hierdoor werk gekregen, Op den Sleeuwijkschen dijk in de buurt van 't Sas hadden in de afgeloopen week wederom baldadigheden plaats. Op geschoten jongens lieten n 1. een hond bijten ïn de armen en beenen van kin dderen. De politie maakte weer proces verbaal op. De collecte gehouden ten bate van het Roode Kruis heeft in deze gemeente f 23.28 opgebracht. OPENSTELLING BRUG OVER DE BERGSCHE MAAS. De minister van Waterstaat brengt te kennis, dat de nieuwe brug over de Bergsche Maas te Keizersveer, op Zater dag 31 October, te 13 30 uur, vo >r het verkeer zal worden opengesteld en dat in verband daarmede de veerdienst over de Bergsche Maas, te Keizersveer, wordt opgeheven na afvaart van de veerboot, die te 13.15 uur op voorgemelden datum van de zuidelijke veerhaven te Keizers veer vertrekt. o INVOER VAN GOEDKOOP BELGISCH BROOD. Sinds eenigen tijd wordt het bestaan van de bakkers in het Zuidelijke grensge bied van ons land bedreigd. Uit België wordt n 1. versch wittebrood dagelijks te- j gen een veel lager prijs dan waarvoor het hier geleverd kan worden, ingevoerd en keurig netjes aan elk huis bezorgd. De gedupeerde Nederlandsche bakkers hebben den Minister reeds om maatregelen ver zocht, wijzend op het feit, dat velen door EEN VERGEETACHTIGE MACHINIST. De passagiers voor Weesp die zich vol vertrouwen een plaatsje hadden gezocht in den trein die om tien minuten voor zes Zondagavond uit Amsterdam vertrok werden danig teleurgesteld. Volgens de dienstregeling stopt deze trein te Weesp op Zaterdag, op andere dagen rijdt hij door. Doch ditmaal öf de machinist had vergeten op den kalender te kijken, öf hij had groote haast reed de trein met sneltrein allures het station Weesp voorbij. Begrijpelijk was de consternatie bij aan komst in Bussum onder de Weespenaren groot. De hoofdconducteur was in een zeer onvriendelijk debat gewikkeld met den machinist, toen de dienstdoende sta tionchef ten tooneele verscheen om de on geveer zestig gedupeerden mede te deelen, dat hij te hunnen gerieve den sneltrein, die na een paar minuten in de richting Amsterdam zou vertrekken, in Weesp zou laten stoppen. Hiermede nam het gezelschap genoegen en zoo werd tenslotte toch uog de plaats van bestemming bereikt. FRAUDE BIJ DEN PENSIOENRAAD. Naar wij vernemen, is de schrij ver le klaese Z. bij den Pensioenraad te Den Haag j.l. Vrijdag gearresteerd onder verdenking aan financieele onregelmatig heden schuldig te zijn. Z. heeft inmiddels een bekentenis afge legd. De Haagsche correspondent van 't „Han delsblad" schrijft hierover Het tweede geval van fraude door een rijksambtenaar te 's-Gravenhage blijkt niet zoo groote afmetingen te hebben aangenomen als de verduistering bij het departement van financiën, hetgeen in- tusschen niet wil zeggen, dat er op de controle van hen, die met financieele aangelegenheden te maken hebben, niets zou zijn aan te merken. De fraude bij den Pensioenraad is ge- pleegt door een schrijver eerste klasse, die zich bediende van gefingeerde pensioen- acten. Dit bedrog, dat hij gedurende enkele jaren heeft gepleegd, is j.l. uitge komen, omdat de man, vermoedelijk bij vergissing, een bepaald repu heeft door gezonden naar den Pensioenraad, hetgeen blijkbaar anders niet geschiedde. De Algemeene Rekenkamer heeft dit ontdekt en zoo geschiedde het, dat een nader onderzoek werd ingesteld, hetgeen geleid heeft tot de ontdekking van de fraude door den schrijver van de pensioen- acten. Voor zoover tot nu toe is komen vast te staan, beloopt het verduisterde bedrag circa f 10.000. Do man, die gehuwd is en vader van vier kinderen leefde vrij royaal. Het was anderen wel opgevallen, dat hij meer uitgaf dan zijn salaris toeliet, maar zijn superieuren schijnen hierop niet voldoen de acht te hebben geslagen, of althans niet gedacht te hebben, dat de man door frauduleuze handelingen geld onttrok aan den Staat. o HOFBERICHT. H. M. de Koningin heeft wederom een bijdrage geschonken aan de Ver eeniging tot het houden van St. Nico- laasefestjes op de Haagsche scholen, ten behoeve van het Sint Nicolaasfeest 1931. Eenmaal hier verbouwde en te velde goedgekeurde Wilhelmioa Zaaitarwe. Verder te velde goedgekeurde Eigenheimer, Be velander en Roode Star poot- aardappelen. Alles van prima gewas. Bij C. M. DONKEN te Drongelen. Erkend Graanhandelaar te HEUSDEN, bericht, dat bij hem door ieder Landbouwer TARWE geleverd kan worden aan regeerings- i prijs, welke Tarwe tegen regee- ringsprijs verzekerd is. Laat ze stoomen of verven en gij hebt er langer profijt van. De eenige speciale inrichting daarvoor in GORCOM is de Agenten; ANDEL, Bode Straver GIESSEN en RIJSWIJK, J. v. Herwijnen, Manufact., Giessen VEEN, J. Duijster, Manufact.; WIJK en AALBURG, J. Bax, Manufact., Aalburg DUSSEN, J. A. v. d. Weeterings, Manufact.ALMKERK, P. H. Rombouts, Manufact. NIEUWENDIJK, P. Rombouts, Manufact. POEDEROIJEN, v. Wijk. Smid; AALST, C. van der Mooren HEUSDEN, Bode Clement. IN DIT BLAD IS w Fotoor C

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6