KINDERSPEL CADEAU. Firma L. J. VEERMAN Sint-Nicolaas Surprise H E U S D E N. Slechts 4: dagen. iS en blijft BOEKHANDEL Het Circus is aangenaam verwarmd. Gemeenteterrein aan den Broekhovenschen Weg November geven wij aan ieder die gedurende den markt dag in onze zaak voor minstens een bedrag van f 2.50 besteedt Ook ontvangt iedere kooper van minstens f 1.00 bij ons een A 4RDIGE VERR ASSING. Uw aangewezen adres voor het betere genre Een verstandige Vrouw en Man Koopt zijn St.-JSiïcolaasgeschenken bij Firma Veerman. bliek te spreken zijn. Briet van den Minister van Handel en Nijverheid, waarin wordt meege deeld, dat aan L. v. d. Wiel geen hy potheek kan worden verstrekt. De Voorzitter licht toe, dat de oude raad besloten heeft t 300.in de bouw kosten bij te dragen, als ook het rijk een zelfde bedrag gat. Waar het rijk dit niet doet, vervalt ook het bedrag van de gemeente. Schrijven van het gemeentebestuur van Aarle-Rixtel, waarin wordt aange drongen, adhaesie te betuigen aan zijn adres, gericht tot de Tweede Kamer. B. en W. stellen voor, adhaesie te betuigen, met het oog op den provin cialen weg en de krommingen in de zen weg, die het uitzicht belemmeren. Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. Bericht van Ged. St., dat dit college zijn beslissing inzake het ambtenaren reglement verdaagd. Resolutie van de S.D.A.R. en het N.V.V. over werkverschaffing, wordt op voorstel van B. en W. voor kennisge ving aangenomen. Hetzelfde geschiedt met het voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit, waarbij de pensioensgrond slag voor dokter Otto was vastgesteld, omdat diens jaarwedde onder de f400 blijft. Verzoek van een zestal pachters van gemeente-eigendommen, om hun pacht met 25 pCt. te willen verminderen, in verband met de slechte uitkomsten. De Voorzitter zegt, dat B. en W. van meening zijn, dat op dit verzoek afwij zend moet worden beschikt, omdat de pacht geldt voor de jaren 1932 en '33 en het niet aangaat op de uitkomst van die jaren vooruit te loopen. Ook acht het college het moeilijk, te bepalen hoe hoog de pacht moet zijn en om reeds bij het aangaan van de pacht, onder- handsche vermindering toe te staan. Al of niet slechte uitkomst kan eerst na afloop van de jaren beoordeeld wor den. Blijkt het dan noodig, dan kan altijd nog verlaging van pacht worden toegestaan. Met algemeene stemmen wordt hier op het voorstel van B. en W., om af wijzend te beschikken, aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verpachting van 12 perceelen der Oudheusdenscha Weide. Deze pachters is gevraagd of zij bereid waren het door hen gepach- te weer tegen de oude pachtprijs in te pachten. Deze verklaarden zich daartoe bereid. Met algemeene stemmen wordt ook dit voorstel aangenomen. Verzoek van A. Klerks, om het door hem gepachte perceel land op zijn schoonzoon ove;r te schrijven. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken, omdat het tegenover an deren onbillijk zou zijn. A. Klerks heeft gepacht, zijn schoonzoon is in hetzelf de bedrijf, dus er is geen enkele reden voor. Mei algemeene stemmen wordt alius besloten. Verzoek van A. F. J. v. Liempt, om vermindering van huur van de door hem bewoonde oude onderwijzerswo ning. Adressant zet uiteen, dat hij van 1 November 1918 tot 1 November 1928 een huur van 1470.per jaar heett betaald 'en van 1 November 1928 tot heden 1500.in verband met de kos ten van verbouwing der woning. De oorspronkelijke huur bedroeg f 250. De extra verbouwing kostte tl 100. hij verzoekt de huur te willen terug brengen op f 300. De Voorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak hebben onderzocht en hen gebleken is, dat de heer v. Liempt io jaar een huur van f470.heeft betaald, die oorspronkelijk slechts f250.bedroeg. De verhooging was ingegaan met het oog op de verbou wing, die f 2000 heeft gekost, op die manier heeft de heer v. Liempt deze verbouwingskosten dus terugbe taald. Deze verbouwing was evenwel geen luxe, doch was noodig voor de instandhouding van het gebouw. Na 10 jaar heeft weer een verbouwing plaats gehad en is de huur tot f 500 verhoogd. Deze nieuwe verbouwing die f 2 500 heeft gekost was nood zakelijk. De heer v. Liempt heeft onverstandig, goed gevonden, dat hij deze verbouwingskosten die ongeveer f 1100 meer hebben gekost als nood zakelijk was, ook zou terugbetalen. Kósten die voor rekening van den verhuurder behooren te zijn. B. en W. stellen voor het ver zoek toe te staan, de heer v. Liempt heeft onjuist gedaan met doe te ge ven, doch gezien de mindere inkom sten van den heer v. Liempt, zou den B. en W. de huur op de oude prijs terug willen brengen. Met algemeene stemmen wordt ook dit voorstel aangenomen. In verband met de gewijzigde wo ningwet, wordt besloten de betrek kelijke verordening te wijzigen, zoo als door B. en W. voorgesteld. Bij de rondvraag zegt de heer v. Lieshout, dat naar zijn meening de werkeloozen met de werkverschaf fing een behoorlijk loon behooren te ontvangen. Spreker is er ook wel voor, dat de menschen werk' wordt verschaft, echter ook, dat indien mo gelijk de belasting er ook niet voor verhoogd behoeft te worden, daar om is het noodig, dat B. en W. jjoed uitkijken, wie er voor in aanmerking komen en wie niet. Spreker heeft iemand aan het werk' gezien, waar van een der kinderen f 10 a f12 en een ander f8 A f 1 o per week in huis brengt, terwijl er nog twee doch ters verdienen. Spreker acht het over bodig, dat zoo iemand aan het werk wordt gesteld De Voorzitter verwondert het zeer dit te hooren, B. en W. gaan nauw keurig na hoeveel er in een gezin' inkomt en wat er wordt verdient. Spreker gelooft wel te weten wie de heer v. Lieshout op het oog heeft, diens verzoek om te werk te wor den gesteld is herhaaldelijk1 af ge wezen, doch den laatsten keer bleek, dat een zoon is werkeloos gewof- den en toen hebben B. en W. gee meend, dat de vader die werkeloos is, 4 dagen te werk' gesteld moest worg den, of verkoos deze liever zijn zoon te doen werken, dan mocht dit ook geschieden, waardoor er in dit gb- zin een loon van f22 a f23 per week inkomt, een bedrag, dat spreker voor dit gezin niet te hoog acht. De heer v. Lieshout dankt de Voor zitter voor de verstrekte inlichtingen. De heer de Baaij vestigt de aan dacht op een lantaarn in de Drui- nensche steeg die stuk is. De Voorzitter zegt verbetering toe. De hr. v. Lieshout dankt den Voor wanneer de verlichting in de Laag- straat wordt aangebracht. De Voorzitter belooft hierover de P.N.E.M. nogeens te zullen opbel len. De vergadering wordt hierop ges- sloten. Vergadering van den Raad der ge meente SPRANG-CAPELLE, op Vrij dag 13 November, des n.m. 3 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer J. Meijer. Secretaris: Weled. Heer v. d. Berg. Afwezig de heer Vos met kennis geving. De Voorzitter opent de vergadering, de notulen der vorige vergaderingen van 7 Augustus en 1 September, die bij de stukken ter visie hebben gelegen, worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Goedkeuring door Ged. St. van het raaadsbesluit tot vaststelling sluitings uur voor vergunningen. Idem van het raadsbesluit tot aan koop grond voor verlegging bocht West einde te Sprang. Idem wijziging begrooting 1930. Begrooting Gezondhei Jscomms i; te Waalwijk. Als bijdrage van deze ge meente is een bedrag geraamd van f 172.09. De raad gaat accoord met het voor stel van B. en W., om dat bedrag op de gemeentebegrooting 1932 te bren gen. Op het verzoek van het gemeentebe stuur van Aarle-Rixtel, om adhaesie te willen betuigen aan hun bekend adres over snelheidswedstrijden, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend be schikt. Het college acht een dergelijk verbod voor deze gemeente van geen belang en het daarbij staatsrechtelijk niet juist, dat een dergelijk advies aan de Tweede Kamer wordt gericht en de regeering wordt voorbijgegaan. De heer Kraak vraagt of als er een wedstrijd Wordt gehouden het gemeen tebestuur bericht krijgt. De Voorzitter antwoordt toestem mend, altijd wordt van een d^rgelijken wedstrijd voorat aan het gemeentebe stuur kennis gegeven. De heer Verheijden acht het beter, dat een maximum snelheid wordt aan gegeven. Nog kort geleden kwam bij het uitgaan der kerk te Capellle een automobilist met een 100 K.M. vaart door de straat gereden, spr. komt hier op straks nog wel even terug. Verzoek van verschillende bewoners in de gemeente, om nachtver'ichting aan te brengen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. nachtverlichting hebben doen aan brengen aan den Viersprong te Sprang waar de gemeenteweg, den provincialen weg kruist. Het College acht dit voldoende, er dient naar be perking der uitgaven te worden ge streefd en nachtverlichting in de ge- heele gemeente zou nogal wat kos ten, daarom stellen B. en W. voor het verzoek van de hand te wijzen. De heer Dalmaijer heeft met ge noegen gezien, dat op den viersprong de lantaarn aanblijft, doch spreker acht het ook noodig een lantaarn in de Biersteeg te doen branden. Nog slechts kort reed een fietsrijder te gen de wissel op, die zich daar be vindt. Spreker zou er tevens op wil len aandringen, dat deze wissel on- dergrondsch werd gebracht. De Voorzitter antwoordt, dat dit een kwestie is die op het terrein van de tramdirectie ligt, indertijd heeft de opzichter van den Water staat beloofd, dat de boel in orde zou worden gebracht, zoodra de tram lijn in orde was gemaakt, en wat de lantaarn betreft men kan toch be zwaarlijk overal nachtverlichting gaan aanbrengen. De viersprong is veel gevaarlijker, als het eind van de Be- soijensche steeg. De heer Michaël meent, dat als men wil beginnen om alle bewoners voor ongelukken te beveiligen, merï dan iets begint waaraan geen einde komt. De Voorzitter acht het 't best, dat de tramdirectie wordt aangeschreven. Spreker was beloofd, dat er een ijze ren staketsel geplaatst zou worden. Adres van bewoners te Vrijhoeve- Capelle, om verbetering te brengen in den slechten toestand van de Qui- rijnsche steeg. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. bereids dit adres in behande ling hebben genomen en door heb ben gezonden aan het gemeentebe stuur van Loon op Zand, dat onder houdsplichtige van den weg is. Adres van huiseigennaren in de gemeente, waarin wordt aangedron gen, om verandering te brengen in de straatbelasting. (Wordt vervolgd). HEUSDEN. Heden Woensdagavond om 7 uur wordt in het Wapen van Amsterdam een algemeene ledenvergadering gehouden van de afd. van het „Groene Kruis". Op de agenda staat, behalve de gewone punten, ook de vertooning van twee films van het Centraal Genootschap van kin- der-herstellings- en vacantie kolonies. Dinsdagavond omstreeks half zeven geraakte de motor van de auto van den heer C. J. M. Merkx op den onbewaakten overweg te Nieuwkuijk in brand. Door toegesnelde hulp werd de brand met emmers water gebluscht. Persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet voor de auto is naar wij ver nemen verzekerd. CAPELLE. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. Donderdagavond 7 uur voor de Ned Herv. Meisjesvereeniging „Bidt en Werkt" als spreker op te treden Ds. A. Meyer te Utrecht. De Coöp. Aan koop vereeniging „Capelle, Vrijh.-Capelle en Sprang" houdt heden Woensdagavond 6 uur, een alge- meene ledenvergadering in het café van den heer J. Treffers aan het Bruggetje. De agenda vermeld 1. Mededeelingen 2. Aanschaffen vee voeder, hulpmeststoffen, kalk, kolen, enz. 3. Pulp betalen. De heer Van Leeuwen te Gouds- j waard heeft zijn benoeming tot onder wijzer aan de Chr. School te L'dijk aangenomen. j In het café van den heer J. Treffers zal morgen, Donderdag, des nam. 3 uur, een algemeene ledenvergadering gehouden worden van de Coop. Stoomzuivelfabriek „De Toekomst". Aan de orde komt Wijziging der Statuten. WERKENDAM. Dankstond voor het gewas heeft in de Ned. Herv. Kerk alhier opgebracht f 218,00^ en in den Biesbosch f 17,43; opbrengt ofïerzakjes v. d. Samenw. Zend. Corpor. voor Werkendam en Biesbosch totaal f 185.16. WUUDKICUEM. Gedurende het tijdvak 6 tot en met 12 November j 1. werden aan de vischmarkt alhier geen zalmen aangevoerd. De aanvoor bestond hoofdzakelijk uit par tijtjes biasem, waarvoor 22 tot 28 cent per pond werd besteed. Onder veel blijken van belang stelling vierden de echtlieden Jan Baks— Elizabeth Brugman alhier, Maandag j.l. hun 50 jarige echtvereeniging. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden collecte te behoeve der Chr. Be waarschool heeft f 13.57 opgebracht. IlIË Premiere VRIJDAG 20 NOVEMBER 's avonds 7.30 uur, ZATERDAG, 21 en ZONDAG, 22NOVEMBER twee voorstellingen^ Voor de matinee's betalen kinderen halve prijzen op alle zitplaatsen. Slechts Z )N DAG 22 NOVEMBER vm. van 9^2 tot 12 uur; dierentuin en volkerententoonstelling met het optreden der 21 echte Sioux-Indianen en Singaleezen in huD inheemsche dansen en gebruiken. Volwassenen Fl. 1.kinderen F1 0.50. Maandag, 23 November 's-avonds 7.30 uur: GROOTE AFSCHE1DS-VOORSTELLING met het onverkorte programma. Vóórverkoop Circus-cassa van 9 uur des morgens afTel. 2320 en 2321. Verder Sigarenmagazijn P. ROEF, Willem II Str. 55, Filiale Chocolaterie „LIDO" Heuvelstraat 66. NOG GEEN VOORSTELLING UITVERKOCHT 1 Auto's, motor- en rijwielen staan onder veilige bewaking!! TILBURG 20-23

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 3