Binnenland. Rechr zaken. heeft toegezegd, heeft hii dezen toch wel te kennen gegeven, dat een ge deelte van het arbeidsloon door de Gemeente zal worden vergoed. De heer v. Buuren vraagt of dit ook in den den polder Meeuwen en andere polders gebeurt. De Voorzitter verklaart zoo ver nog met te zijn gegaan, omdat iederen dag het antwoord van den minister is te wachten. De heer Donken zou als aan den dijk te Drongelen wordt begonnen niet iemand van buiten nemen voor toezicht, zooals het vorig jaar. doch iemand uit de Gemeente, daar is best iemand te vinden die dit ook wel kan. De Voorzitter betwist dit laatste, daarbij zou het erg onbillijk zijn te genover den man die het vorig jaar tot ieders tevredenheid het toezicht heeft uitgeoefend. De heer Donken zegt. dat het niet gaat over den persoon Van Heistek, spreker geeft toe, dat diens toezicht goed was, doch er is het vorig jaar nog al wat over te doen geweest in de Gemeente. De heer v. Buuren is het met den heer Donken eens, hij zou ook ie mand uit de Gemeente willen ne men. De Voorzitter vraagt of de heer Donken het op zijn verantwoording durft te nemen om iemand uit de Gem. te belasten met het toezicht. De heer Donken antwoordt van gerust. Voorzitter. Wijst U dan iemand uit de Gemeente aan, er zullen zich mis schien een 4 of 5 tal aanmelden, die meenen dat ze het ook wel zou den kunnen, dan begint de moeilijk heid reeds, wie moet men dan ne men. Daarbij mag de Gemeente toch niet het risico loopen, dat het werk wordt verknoeid. De heer v. Buuren zou in elk geval eerst willen probeeren iemand uit de gemeente te nemen men krijgt dan niet die praatjes zooals het vorig jaar. De heer v. d. Schans zegt, dat hii een vergadering heeft bijgewoond van polderbesturen in den Biesbosch. De Secretaris voor de werkverschaffing vertelde spreker toen, dat de werk zaamheden werden uitgevoerd onder toezicht van de 'Heidemaatschappij en dat men daardoor goed werk kreeg, met ander toezicht bleef het steeds sukkelen, hij zou dan ook niet aanraden om iemand van de werke- loozen te nemen. Men krijgt dan een veel grooter spektakel als men ooit gehad heeft, men krijgt direct waar om hij en ik niet. Voorzitter. Wij hebben het vorig jaar een goed opzichter gehad, die heeft eenig recht verkregen. v. Buuren. Ik geloof ook wel, dat het op Heistek zal uitdraaien maar toch zou ik het eerst probeeren. Voorzitter. Door Uw praatjes heb je de menschen maar weer opge warmd. Donken. Het is toch nog niet uit gemaakt, dat er niemand in de Ge meente is die niet geschikt is. Voorzitter. Wijs U er dan een aan het vorig jaar heeft zich iemand aan gemeld, die meende dat hij het ook wel zou kunnen, doch toen ik hem vroeg, of hij dergelijk werk al meer had gedaan antwoordde hii ontken nend. Maar willen de heeren er over stemmen mij goed. Hierop wordt in stemming ge bracht, om eerst te trachten iemand uit de Gemeente te krijgen, die be last zal worden met het toezicht. Voor stemmen de heeren Donken, v. Buuren en Vos. Tegen de heeren E. v. d. Beek, v. d. Schans en Lankhaar, zoodat de stemmen staken en het voorstel in de volgende vergadering opnieuw aan de orde zal komen. Voorzitter. En dat, wijl de vol gende week met de werkzaamheden moet worden begonnen. Met algemeene stemmen wordt B. en W. voor het verschaffen van werk aan de werkeloozen een blanco cre- diet toegestaan. De heer v. Buuren vraagt of het werk nu zonder toezicht zal worden uitgevoerd. I)e Voorzitter zegt, dat hii Hei stek tijdelijk zal belasten met toe zicht, hij zal dezen evenwel eerst bij zich laten komen en hem meedeelen. hoe de zaken staan. Bij de rondvraag informeert de heer v. Buuren hoe of het staat met de brandspuit, hij heeft die in Meeu wen niet buiten gezien om te pro beeren, ook het vorig jaar is dit niet geschied. Spreker weet als spuit gast niet eens waar de spuit staat. Ook is er vaak zoo goed als geen water in de slooten. De menschen zijn tegenwoordig in de polderbe sturen zoo voor ontwatering, dat de slooten vaak zoo goed als droog lig gen er is geen water om te driii- ken, zeker niet om te spuiten. De heer Donken merkt op, dat dit ook in Drongelen zoo is. De Voorzitter antwoordt, dat het vorig jaar opdracht is gegeven om de spuit te probeeren, over het wa tergebrek zal hij met de polderbe sturen praten. De heer v. Buuren acht het noodig. dat op den'weg in Hoog Meeuwen wat gruis wordt gebracht. Wethouder v. d. Schans antwoordt, dat hiervoor reeds opdracht is ge geven. De heer Donken vraagt of er niets is te doen om verbetering te bren gen in de kwestie aan de stoep te Drongelen, kan met de menschen geen schikking worden getrofen De Voorzitter heeft de politie op dracht gegeven toezicht te houden, de menschen maken er ruzie, waar aan naar spreker gelooft weinig te doen is. Als men van beide zijden wat toegaf, was de kwestie opgelost, men kan moeilijk een gelegenheids bepaling gaan maken, want dan trei teren ze elkaar weer op een andere manier. Als raadslid moet men zich niet met deze burenruzie gaan be moeien. Het verwondert de heer Donken, dat de politie nog niets heeft ge merkt, dagelijks valt er iets voor. De heer E. v. d. Beek meent, dat voor de heer Donken hier een mooie taak is weggelegd om als vrederech ter op te treden en te trachten de zaak in der1 minne te schikken. De heer Donken merkt op. dat hij geen vrederechter is en zich niet in de kwestie wil mengen. De Voorzitter sluit hierop de ver gadering. IN BRAND GERAAKT. De 65-jarige ongehuwde landbou wer v. d. Brink te Lunteren, die al leen thuis was, zat voor de open haard toen zij door een beroerte werd getroffen. De man viel voorover in het vuur en vloog in brand. Toe vallig verscheen op dat moment een jongen, die petroleum kwam bren gen. Hij heeft den man uit het vuur getrokken en de vlammen gedoofd. De toestand van den landbouwer is zorgwekkend. Hij had zware brand wonden bekomen en kon niet wor den vervoerd. o ONDER EEN AUTO. Op den Valkenburgerweg te Heer len is een vrachtauto in een groep van vier meisjes gereden, met het noodlottig gevolg, dat een der meisjes zwaar werd gewond. Zij brak o.m. twee ribben en een been. Een ander meisje werd vrij zwaar gewond. De twee overigen kwamen met den schrik vrij. De toestand van de zwaarge wonden is redelijk. De vrachtauto werd in beslag genomen. O HAND AFGESNEDEN. Te Ulvenhout geraakte de 15-ja- rige landbouwersknecht J. de K. met zijn hand tusschen een bietensnijder. Het lichaamsdeel werd zoo goed als geheel geamputeerd. De jongen is in het St. Laurentiusgesticht te Gin- niken ter verzorging opgenomen. O OP ZIJN PATROON GESCHO TEN. Voor de rechtbank te Winschoten stond Vrijdag terecht een 21-jarige slagersknecht uit Stadskanaal, die er van verdacht werd op 3 Oct. zijn pa troon met twee revolverschoten aan het achterhoofd te hebben gewond. De eisch is 3 jaar gevangenisstraf. O VERDRONKEN. Te Alkemade is de 26-jarige Mej. M. C. te water geraakt en verdron ken. Vermoedelijk is zij tengevolge van de duisternis van den dijk ge vallen. Zij is de derde uit hetzelfde gezin, die door verdrinking om het leven is gekomen. O HET NAT. CRISIS-COMITé. De tweede lijst van ingekomen gif ten bij het Nationaal Crisis-comité vermeldt een totaal bedrag van f 74,000,87. Tezamen met de vorige verantwoording is thans ontvangen f 124,621,25. O TER NAVOLGING. De predikanten der Geref. Kerk te Delft hebben aan het kerkbestuur medegedeeld dat zij, in verband met de heerschende crisis, bereid zijn, afstand te doen van hun inkomsten tot een totaal bedrag van f 1000. O HET DRAMA TE ECHT. Het lijk van Roubroeks ge vonden. Toen de omwonenden van Echt in de krant gelezen hadden, dat debos- schen voor 't publiek waren vrijge geven, gingen Zaterdagmorgen een zekere Gerrits en Jansen, beiden uit het naburige Diergaarde, in de bos- schen een onderzoek instellen. Toen zij ongeveer 500 M. waren doorge drongen en nog geen resultaat had den bereikt, besloten zij het verdere onderzoek uit te stellen tot den mid dag. Juist op dit moment stak een van beiden zijn schop in den grond en stiet op kleeren. Bij verder gra ven vonden zij weldra een lijk, on geveer 20 cM. onder den grond, in de onmiddellijke nabijheid van den kuil, waarin de lijken der doodge schoten drie jongelui zijn gevonden. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd. Het lijk, dat reeds eenigszins vergaan was, lag op den rug met opgetrokken knieën; de jas was over het hoofd getrokken. Weldra bleek dat men te doen had met het lijk van den reeds en kele maanden vermisten 24-jarigen Roubroeks. O TREURIG ONGELUK. Vrijdagochtend zag een melkbezor ger te 's-Gravenhage die aan de wo ning van een klant aan het Spui no. 242 tevergéefs had aangebeld, achter de op een kier staande bui tendeur van deze woning de onge veer 80-jarige bewoonster, mevr. W. dood in de gang liggen. Aanvankelijk werd, op geruchten van buren aan een misdrijf gedacht, doch later bleek dat zij door een beroerte was getroffen en van de trap gevallen, daarbij zich aan het touw van de voordeur nog trachten de vast te grijpen, hetgeen tengevolge had, dat de voordeur opensprong. Een bedrag aan geld werd in de woonkamer onaangetast bevonden. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Het postvliegtuig Ooievaar verongelukt, bij het vertrek uit Bangkok. 5 dooden en 2 gewonden. Zondagmorgen is het postvliegtuig de Ooievaar bij het vertrek van het vliegveld Don Muang (Bangkok) door tot nu toe onbekende oorzaak verongelukt. De gezagvoerder is kort na het ongeval overleden. De tweede be stuurder Van Onlangs en de boord werktuigkundige Kotte zijn op slag gedood. De radiotelegrafist v. Zadel hof is licht gewond. Van de drie passagiers is kolonel Brinsmead ernstig gewond, terwijl de heeren Borg en Baudart zijn gedood. De heer Borg is Nederlander, ver tegenwoordiger van de firma George Dralle, die naar Rangoon zou vlie gen en Baudart een Franschman, ad viseur van het Ministerie van Justitie wiens bestemming Marseille was. Blijkens nader bij de K.L.M. ont vangen bericht heeft de eerste be stuurder Wiersma voor het vertrek van het vliegveld het luik boven de stuurhut geopend, teneinde meer ven tilatie te geven, daar in verband met het lange proefdraaien der motoren het in de kajuit en de stuurhut zeer warm was geworden. Een Siameesch officier heeft nog bij het vertrek op dit openstaande luik gewezen, doch vermoedelijk heeft Wiersma deze waarschuwing niet begrepen enhe eft hij in volkomen aandacht voor zijn aanloop hierop niet meer gelet. Het luik zit met scharnieren in het midden aan den voorkant van den vleugel. Bij den aanloop moet het geheel zijn opengeslagen, waardoor de luchtstrooming om het midden gedeelte van den vleugel ernstig werd gestoord, hetgeen in dit geval met een zwaar geladen vliegtuig een ui terst nadeeligen invloed op het ver mogen van het vliegtuig moet heb ben gehad. Gezien de bekwaamheid van den vlieger en het feit, dat op dit vlieg veld een zeer lange aanloop mogelijk was, is de omstandigheid dat het vliegtuig niet los kon komen niet anders te verklaren, dan dat het luik open stond en de gezagvoerder zich hiervan niet meer bewust is geweest en voortdurend in de overtuiging heeft verkeerd, dat hij het toestel los kon krijgen. Het vliegtuig raakte het landings gestel kwijt, waarna de machine met den buik over den grond schuurde. Het vliegtuig botste tegen een dijk De motoren en het voorstel werden door de cabine gedrukt. De machine is totaal vernield. De mail is groo- tendeels intact gebleven. —O MOTORBOOT GEZONKEN. Vrijdagmiddag is bij stormweer, in de haven van Vreeswijk voor de sluis, een motorboot, geladen met 21 ton dakpannen gezonken. Het scheep je ligt hinderlijk voor de scheepvaart. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aan de N.V. De Wit's Ber gingsbedrijf te Rotterdam is opge dragen het gezonken scheepje te lichten. O— ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE S1TTARD. Vrijdagavond j.l. werden de heer V. en zijn echtgenoote, die per fiets over den Rijksweg in de richting Sittard reden, ter hoogte van het Kantonge recht door een achter hen komenden auto aangereden. De vrouw werd on- middelijk gedood, terwijl de heer V. vrij ernstige verwondingen opliep. Bei den werden bij dr. Acker binnengedra gen, die den dood constateerde bij de vrouw. Mej. V. laat een huishouden met drie kinderen achter. De auto, waar mede het ongeluk gebeurde, was een transportauto van de fa. W. en is door de politie in beslag genomen. OUD-MINISTER H. COLIJN. Oud-Minister Colijn is aangewezen om deel uit te maken van de speciale raadgevende commissie van de Bank voor Internationale Herstelbetalingen. O BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORFIETS. Zondagmiddag zijn op den provin cialen weg tusschen Horst en Venraij een auto, bestuurd door den heer T. uit Asten, en de motorrijder S. uit Beugenum met elkaar in botsing geko men. In bewusteloozen toestand werd de motorrijder naar het ziekenhuis te Venlo gebracht Zijn toestand is ern stig. O GESTIKT. Te Zuilen is een 12-jarig meisje, door den mist misleid, in een half droge sloot geloopen in in de mod der gestikt. Het meisje kwam met een vriendinnetje van het ontspan ningslokaal van Werkspoor en stak om korter te gaan een weiland over. Door den sterken mist is het meis je toen verkeerd geloopen en in de sloot geraakt. Haar vriendinnetje is dadelijk hulp gaan halen maar toen men op de plek aankwam, vond men het kind met het hoofdje voorover in den modder liggen. Alhoewel men ge poogd heeft de levensgeesten op te wekken moest dr. Kuiper uit Zuilen den dood constateeren. DESERTEUR AANGEHOUDEN. De heer H. uit Heelsum werd de zer dagen in de Kievitsdel waar hij met zijn auto bij iemand op bezoek was geweest, aangesproken door een haveloos uitzienden jongeman, die hem vroeg mede te mogen rijden. De heer H. achtte dit niet raadzaam en reed naar het politiebureau om van zijn eigenaardige ontmoeting ken nis te geven. Een onmiddellijk per auto uitge zonden politieagent trof den bedoel den jongeman in de Kievitsdel aan en bracht hem naar het bureau van politie te Oosterbeek over. Hier bekende hij den vorigen avond te zijn gedeserteerd uit de cavalerie-kazerne te Amersfoort en zijn uniform bij stukjes en beetjes langs den weg te hebben weggewor pen. Hij bevond zich thans in van boeren geleende kleeren. Door de militaire politie is hij naar zijn garnizoen teruggebracht. O INBRAAK TE LAREN. Een buit van f 18C0, Zaterdagnacht is ingebroken in het kantoor van de R.K. Coöperatie aan den Molenweg te Laren. De dieven hebben zich tot de bakkerij der Coö peratie toegang verschaft door een gat in den muur van de kolenbergplaats. Hierna werd het slot van de deur van het kantoor geforceerd én een brand kastje, dat zich daar bevond, openge broken. In totaal werd ontvreemd on geveer f1800. De inbraak werd ontdekt door den chef-bakker, die de politie met het ge val in kennis stelde. Van de daders werd geen spoor gevonden. O— SLUITSPELD INGESLIKT. In het Van Itersonziekenhuis te Gou da is overleden het 2-jarig dochtertje van de familie Blanken te Haastrecht dat een open veiligheidspeld' had door geslikt. De speld was weliswaar langs operatieven weg verwijderd, doch dit heeft niet meer mogen baten. —O UIT DE DERDE VERDIEPING GEVALLEN. Zaterdagmiddag 1 uur is de 43-jarige mej. D. van Christensen uit de derde verdieping van haar woning aan de Koepelstraat te Rotterdam en vervol gens door een glazen lantaarn gevallen. Met velschillende groote sntjwonden aan armen, borst en beenen, is zij in het ziekenhuis aan den Bergweg ter ver pleging opgenomen. O— ONDER DE TRAM GERAAKT. De 25-jarige bierbottelaar J. Jansen, geraakte Zaterdagavond halfacht onder de tram van de Maasbuurtweg Be ringen bij Pannerden. De man werd op slag gedood. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Wanneer een knecht (wegens gemoeds bezwaren) afstand geteekend heeft, wat betreft het plakken van rentezegels en ziektegelden voor hem, is dan zijn patroon nog verplicht hiervoor te betalen, zooals hij dezer dagen nog moest doen Graag zou ik hier eens een volledig antwoord op ontvangen, hoe zulks mogelijk is. A. O. Iemand beweert overvallen te zijn in zijn woning door een indringer. Hij d0et hiervan aangifte bij de politie onder me dedeel ing van meerdere bijzonderheden betreflende den overval. Spoedig blijkt dat alles verzonnen is. Is de aangever nu strafbaar en zoo ja op grond waarvan? Burgemeester en Wethouders treuzelen reeds eenige maanden met het nemen eener beslissing op eene bouwaanvraag. De aanvrager heeft hierdoor belangrijke schade geleden. Moet de aanvrager die schade nu zelf dragen of kan hij haar verhalen en zoo ja, op wie S. Een aannemer. Een jongmensch, niet militair zijnde, beging een overtreding. Op het oogen- blik <}»r berechting was hij militair. Tot wiens bevoegdheid behoort nu de zaak n 1. tot die van den burgerlijken rechter of tot die van den militairen rechter B. Een militair. Geeft de verkeersregel „rechts gaat voor" steeds een Trijbrief of is het ook mogelyk dat rekening moet worden ge houden met een links komend verkeer, dat niet steeds in staat is den van rechts komende te laten voorgaan Werkendam. S. B. C. Een onroerend goed is verkocht, maar nog niet geleverd op het tijdstip dat de eigenaar, die minderjarige erfgenamen na laat, overlijdt. Is nu voor onderhandschen verkoop rechterlijk verlof noodig A. B. Eenige dagen geleden hield de politie mij aan en bracht mij bij den Burge meester als verdacht van diefstal. Direct bleek, dat ik met de geheele zaak niets uitstaande had. Maar nu is mijn vraag „mag men iemand zoo maar zonder reden aanhouden W. C. J. V. Yoor de wettigheid eener aanhouding is slechts rereischt, dat de aanhoudende ambtenaar gegronde reden had ver dachte van het plegen van een strafbaar feit te verdenken. Geen vereischte is dus dat de aangehoudene een strafbaar feit heeft gepleegd. Ik heb een radio in mijn huis en bij het gebruik er van ondervind ik grooten last van het geraas eener blikfabriek van mijn buurman. Wat is daartegen te doen? G. Een onderwijzer. Aan bestaande inrichtingen kunnen nieuwe voorwaarden worden opgelegd, wanneer storing wordt veroorzaakt bij radiotoestellen, welke na de vergunning voor die inrichtingen zijn geplaatst. In de statuten eener coöperatieve ver- eeniging staat vermeld, dat de leden ver plicht zijn jaarlijks eene bepaalde hoeveel heid bieten te leveren en dat bij den dood van een lid bedoelde verplichting op de erven overgaat. Is dat niet in strijd met de wet Z. Een lid. De verplichting van een overleden lid eener coöperatieve vereeniging om jaar lijks eene bepaalde hoeveelheid bieten te leveren eindigt met het jaar van zijn dood en gaat verder niet op zijn erven over, al is ook het tegendeel in de statuten bepaald. Raadslid van Werkendam gearresteerd, in verband met den roofoverval aan den Oudendijk (gemeente Woudrichem), maar na 4 x/2 uur weer op vrije voeten gesteld, omdat een voldoend alibi werd opgegeven. Maandagmorgen omstreeks half negen, werd de heer D. van Zuidam door de Maréchaussée van Woudrichem gearres teerd, toen hij op weg was zjjn werk als incasseerder te doen in Rijswijk (N. Br.). De Opperwachtmeester leidde hem voor de aangevallene Mej. Kamerman en deze den heer v. Zuidam ziende, bracht in snikken uit„Ja, mijnheer, dat is hij". Op deze aanwijzing werd v. Zuidam medegenomen naar de kazerne te Wou drichem. Hier werden aan de gewone formaliteiten voldaan en werd opdracht aan de gemeentepolitie van Werkendam gegeven, huiszoeking bij den verdachte te doen, waar echter niets verdachts werd aangetroffen. Bovendien werden door verdachte een 20-tal adressen opgegeven, waar hij om dien tijd, dat de overval werd gepleegd, vertoefde. Intusschen, verdachte had anderhalf uur in arrest geweest, al was het niet in een cel, en kon daarna zijn werkzaamheden hervatten. Naar we vernemen, zal de heer v. Zuidam een aanklacht indienen bij de Justitie, wegens valsche aanklacht door Mej. Kamerman. Zoo zal dit muisje dus nog wel een staartje hebben TIELSCHE RECHTBANK. Uitspraken Politierechter. L. H. te Gameren, diefstal, f 15 of 5 d. J. A. dè K* te Ammerzoden, strooperij met behulp van een wagen, f6 of 3 d. —O— -O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2