Levering van Drukwerk Firma L. J. Veerman. VULPENHOUDERS iLDEN, Wijk-Aalburg Gegolfde Asbestcementplaten, TURFSTROQISEL L. J. VEEEMAN te HEUSDEN ïauuinm jVTinnmnTTTTTTTTTTm; VOOR priis is thans 1,10 per M2. ANTONIE MICHAËL. ALLE BANKZAK ÏSURJ ALLE ASSURANTIËN. SPECERIJ E ALWIJK. verkrijgbaar bij de firma Aan de groeve, waarbij o.a. tegen woordig waren de wethouder, heem raden en poldermeesters van genoem den Polder, werd op uitdrukkelijk verzoek van de familie niet gespro ken, alleen ds. Knipscheer uit Zalt- bommel sprak een kort woord. De zoon van den overledene dank te al de aanwezigen voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. BABYLONIëNBROEK. Op Zaterdag 19 Dec. zal de Gem. Zangvereen. „Volharding" al hier, met medewerking van „Volhar- dings Tooneelvereeniging", haar iste winteruitvoering geven. Dit is de eerste uitvoering in het nieuwe lo kaal, zoodat zij thans over een flin ke plaatsruimte beschikt, waardoor zoowel zang als tooneel wel tot zijn recht zal komen. (Zie advertentie). CAPELLE. Zaterdagmiddag 3 uur arri veerde St. Nicolaas met zijn knecht per motorboot „De Hoop" van de N. V. A. L. Sneep en Co., daartoe welwillend beschikbaar gesteld, inde haven alhier, waar de kindervriend opgewacht werd door honderden be langstellenden, groot en klein, als mede door het Muziekgez. „Kunst na Arbeid". Na aankomst maakte de Sint, gezeten op zijn schimmel, voor afgegaan door het muziekgezelschap en omstuwd door kleinen en groo- ten, een tocht door de Kom der gemeente, waarna hij zich naar de School begaf, waar met de leerlin gen het St. Nicolaasfeest gevierd werd, waarbij het heel gezellig toe ging. St. Nicolaasliedjes werden ge zongen, versnaperingen uitgedeeld, terwijl ieder kind een cadeautje ont ving. Hoogst voldaan keerden de kin deren ongeveer 6 uur in een opge wekte, tevreden stemming huiswaarts. Een woord van dank aan het onder wijzend personeel en de leden van het comité, belast met de organisatie van dit kinderfeest, voor hun belang- looze medewerking aan het welsla gen van dezen dag, alsmede aan al len, die door hun geldelijke bijdra gen of anderszins het comité in staat stelden den kinderen een onvergete- lijken dag te bezorgen, is hier zeker niet misplaatst. Op de gehouden ledenverga dering van de N. H. J. V. op G. G. zijn de aftredende bestuursleden de heeren A. Bossers, J. Paans en J. den Hollander herkozen. De bij de Ned. Herv. gemeen te alhier, beroepen predikant, Ds. Muller te Voorschoten, hoopt a. s. Woensdag ter kennismaking een be zoek aan deze gemeente te brengen, 's Avonds 7 uur zal Z.Eerw. in het kerkgebouw een spreekbeurt waar nemen. Bij de j.l. Vrijdagmiddag ge houden verkiezing van een notabel der Ned. Herv. gem. aan den Loon- schendijk werd gekozen de heer A. van Dommelen. Het ie elftal der voetbalver. „Excelsior" speelde j.l. Zondagmid dag op eigen terrein voor de ie kl. B. V. B. tegen Juliana II uit Baard wijk en won met 51. Het 2e elf tal won voor de 2e klasse met 41 van H. E. C. III te Waalwijk. De Gem. Zangver. ,,'t Roze- knopje" geeft Woensdag 16 dezer in de zaal van den heer L. F. van Dongen haar ie Winteruitvoering. A.s. Donderdag des nam. 3 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier bij een huwelijksinzegening op te treden Ds. A. v. Willigen uit Rijsen. Maandagavond 7 dezer, onge veer 10 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de fabriek vari „Er go" Chem. Wasproducten van dhr. R. G. te Vrijhoeve-Capelle. De vlam men, welke gretig voedsel vonden in de licht brandbare stoffen, die in het gebouw aanwezig waren, laaiden spoedig hoog op, zoodat aan blus- schen niet te denken viel, en het geheele gebouw met den aanwezigen goederenvoorraad een prooi der vlammen. Naar we vernemen dekt verzekering de schade. DOEVEREN. Door stemgerechtigden der Ned. Herv. gemeente alhier, is in hare ver gadering j.l. gekozen tot ouderling, de heer P. A. Boll, tot diaken G. Boll Wzn. en tot notabel de heer G. J. Hartgers, welke deze benoeming heb ben aangenomen. Op den tweeden Kerstdag, des avonds 6 uur, zal in 't kerkgebouw door de kinderen Kerstfeest worden gevierd. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woens dag 9 Dec. 1931, des n.m. 4 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Huur en verhuur woonhuis. 3. Wijziging regeling werkloozen- steun. 4. Opheffing school wijk A. Voor het bouten van een bur gerwoonhuis met garage aan den Rijksstraatweg alhier, onder architec tuur van Adr. de Jong Pz. te Sleeu- wijk waren laagsteinschrijvers voor metselwerk C. Groeneveld te Wou- drichem met f3995, timmerwerk ge broeders de Later te Nieuwendijk met f 4444, verfwerk A. W. v. d. Nat te Sleeuwijk met 720. GIESSEN. Bij de Geref. gemeente te Gies- sen-Rijswijk is als predikant beroepen de candidaat tot den Heiligen dienst A. P. Heiner te Gorinchem. GORINCHEM. Voor den kermisreiziger H., die terecht stond vbor doodslag van J. Henraat op 31 Augustus j.l. alhier ge pleegd, is door den Officier van Justi tie bij de Rechtbank te Dordrecht ont slag van rechtsvervolging geëischt, zulks op grond van noodweer. NEDERHEMERT. Dank zij de prachtige open weersgesteldheid houden de steenfa brieksarbeiders van de fabriek de Rijswaard nog geregeld werk met het zoogenaamde grondsporen. Om de beurt worden de ploegjes voor enkele dagen uitgeschakeld, om dan weer in te vallen, hetgeen zeer naar genoegen werkt van directeur en per soneel. NIEUWENDIJK. De Chr. Schoolvereen. vergader de in de consistorie. Na de gebruike lijke opening had stemming plaats we gens periodieke aftreding van den Voor zitter C. van Heiden en Jac. v. d. Stelt Mz. De uitslag was dat eerstgenoemde werd herkozen, in de. plaats van den heer Jac. v. d. Stelt werd gekozen de heer Z. Wijnands Wz. Na deze verkie zing gaf onderwijzer Bouman een be schouwing over „Verbond en School", waarop een drukke discussie volgde. De heer F. Wisse Hoofd der school, sloot deze .vergadering, die bezocht werd door 70 leden, met dankzegging. Donderdag j.l. trad voor het co mité van Winterlezingen in het Insti tuut op, Ds. Kruijswijk, Geref. predikant te Hilversum met het onderwerp: „De Bergrede van den Heiland". De zaal was maar matig bezet, welk verband houdt met de slechte weersgesteldheid Van dien dag Dit is dus den tweeden spreker die dit seizoen voor hetcomité optrad. RIJSWIJK. De Chr. Gemengde Zangvereeniging „De Lofstem" mocht op 30 November een feestavondje houden ter gelegenheid van het 4 2Ya-jarig bestaan der vereen De Voorzitter opende deze bijeenkomst met te laten zingen van een Psalmvers, waarna hy een overzicht geelt uit den tijd van 't verleden, en wel dat de ver- eeniging veel lief en leed heeft meege maakt. Inzonderheid haalt hij aan M. den Hartog, M. Schaap en A. de Joode, die deze vereeniging mede hebben opge richt of wel lid geweest, die echter dezen dag niet mochten beleven, wat tot ernstig nadenken stemt. Ook ge denkt hij diegenen die in 't buitenland verkeeren of wel hier getrouwd zijn en spreekt verder de hoop uit dat de ver eeniging mag groeien en bloeien in de toekomst. Verder biedt de Voorzitter in naam der vereeniging G. v. Masbergen een cadeautje aan, die de eenige dame is die er 12Y2 jaar lid is geweest, wat zij dankbaar aanvaardde. Daarna nam de 2e Voorzitter 't woord en bood den Vooizitter, den heer P. Smits, een cadeautje aan, die eveneens 42:1/2 jaar lid is geweest, wat met applaus begroet werd. Vervolgens is 't woord aan den Secretaris, die een woordje spreekt over genoeglijk samenwerken met leden, bestuur en directeur v. d. Nat uit Sleeuwijk, en hoopt dat 't verder zijn goeden gang mag hebben. Ook gaf de directeur nog een woordje ten goede en bood de ver eeniging een stuk muziek aan, wat hij zelf had gecomponeerd wat door de vereeniging met dank werd aan vaard. Voorts werd de vereeniging op een en ander getracteerd wat werd afgewisseld door voordrachten die werden gedaan door enkele le den en ook door vriend Meerburg uit Sleeuwijk, die dezen avond in ons midden doorbracht. Verder had deze avond een gezel lig verloop, waarop de vereeniging nog lang mag terug zien. Jammer echter, dat een 3-tal leden niet in ons midden warenen dat de ver eeniging niet beter bii kas is. RAAMSDONKSVEER. Benoemd tot Burgemeester van Bakel en Milheeze de heer W. G. C. T. Wijtvlietj ambtenaar ter secretarie alhier. Vrijdagavond omstreeks zes uur brak brand uit in de woning van P. Lodewikus aan het Steenpad. Door den sterken Westenwind viel aan blussc'nen niet te denken, in een oogwenk stond dan ook de woning en een schuur die er [aan vast gebouwd staat in lichte laaie. De vonken sloegen over de ha ven en weldra stonden enkele wonin gen, bewoond door J. van Strien, wed. de Jongh, A. van Gils en C. Kieboom in vlammen. De brandweer, die spoedig ter plaat se was, beperkte zich met het nat hou den van de omliggende perceelen. Daar de brand zich zoo ernstig liet aanzien, werd de brandweer uit de omliggende piaatsen gealarmeerd. Geertruidenberg Oosterhout en Raamsdonk (dorp) wa ren met het materiaal direct aanwezig. Met vereende kracht werd het blus- schen iaangepakt, het geiukte hun dan ook den brand meester te worden. Om streeks acht uur was het grootste ge vaar voor uitbreiding geweken. De wo ning en schuur van Lodewikus, waar de brand is ontstaan, brandde tot den grond toe af. De Tegelfabriek die er naast is gelegen, wist men te behouden, maar kreeg veel waterschade. Een vier tal woningen aan de overzijde van de haven, brandden zoo goed als geheel uit, terwijl er acht werden ontruimd. Verschillende woningen op het Fort kregen aanmerkelijke waterschade. De Burgemeester der gemeente was ter plaatse van den brand aanwezig. Ge lukkig was het, dat de brand vroeg in den avond plaats had, anders zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Den geheelen nacht heeft de brand weer den puinhoop bewaakt tot men geen gevaar meer duchten kon. De oorzaak is onbekend. De verzekering dekt gedeeltelijk de schade. SPRANG. Tot notabel bij de Ned. Herv. gemeente alhier zijn herkozen, de hee ren M. Nieuwenhuizen en A. Smits. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd1 B. L. Dalmaijer tot secretaris en H. Klaasse tot penningmeester der Gereform. Knapenvereen. „Samuël" be noemd. De bij de Geref. Kerk alhier ge houden oogstcollecte, heeft c.a. 193. opgebracht. SLEEUWIJK. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer G. R. Kraayenbrink, commies aan het departement van defensie te 's- Gravenhage, die zijn opvoeding voor een goed deel genoot bij de familie Sprenger alhier, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, zulks als erkenning voor de goede diensten, welke hij heeft bewezen als secretaris van de commissie tot onderzoek naar de werking der wet van 1927, houdende bepalingen betreffende steun aan zgn. mobilisatieslachtoffers. Gaarne wen- schen wij den nieuwen ridder en zijn familie van harte geluk met de konink lijke onderscheiding. VEEN. De oprichting van een kinderkoor is thans een feit geworden. De leiding hiervan heeft de heer van Donk, hoofd der school alhier op zich genomen. We wenschen deze jeugdvereen. veel succes toe. De repetities zullen voor- ioopig der Dinsdags worden gehouden. De bakkers alhier hebben den prijs van het wittebrood met 2 cent verlaagd. WIJK EN AALBURG. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt, hoopt het gemengd koor „Con Amore" alhier, a.s. Zaterdag haar eerste groote winter-uitvoering te ge ven. Behalve een achttal zangnummers zal ook worden opgevoerd het too- neelstuk „Tante Erna's laatsten wil", blijspel in drie bedrijven. Ongetwijfeld valt er voor de zang- en tooneellief- hebbers weer volop te genieten. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 27 Novem ber tot en met 3 December j.l. werden aan de vischmarkt alhier geen galmen aangevoerd. Besteed werd voor snoek aangevoerd. Besteed werd voor snoek 26 ct., braseiry 18 ct.,, voorn 4 tot 4y2 De wachtmeester der Kon. Ma rechaussee H. C. van Koeveringe al hier, is in verband met de staking ge detacheerd haar Enschedé. Gedurende de maand November j.l. werden ter gemeente-secretarie 35 bewijzen van huisslachting uitgereikt. Zaterdagmorgen was het voor de leerlingen der le Openb. school alhier, een prettige schooldag. Met de boot van 10 uur kwam Sinterklaas, vergezeld van zijn zwarten knecht alhier aan en ging het in optocht naar de school. Aldaar werden de leerlingen toegespro ken en vervolgens rijkelijk onthaald, zoodat ieder i n zijn schik was. Een woord van dank aan het onderwijzend personeel voor de vele zorgen en aan degenen die hebben bijgedragen dit feestje mogelijk te maken, is hier wel op zijn plaats. Bij den correspondent der ar beidsbemiddeling stonden Zaterdag j.l. als werkloos ingeschreven 3 bouwvak arbeiders; 11 fabrieksarbeiders, 1 trans portarbeider, 12 landarbeiders en 7 losse arbeiders. WERKENDAM. De offerzakjes, uitgereikt aan de leden der werkl.vereen. „Eendracht", ten bate van het Sanatoriumfonds, heb ben in totaal opgebracht f35. Naar wij vernemen zal de Chr. Zangvereen. „Hallelujah" directeur de heer A. v. Hartingsvelt, in de Kerst week een openbare uitvoering geven. Donderdag 10 December a.s., des nam. te 7 uur, zal de Chr. Jongel. en Jongem.vereeniging „Andreas", onder leiding van den WelEerw. Heer Ds. Lazonder, haar 45-jarig bestaan herden ken in de Nutszaal. Het uitvoerige programma Vermeld o.m. een Kerstcantate. ZALTBOMMEL. De firma Peletier en Philips heeft op Sint Nicolaas alle werkloozen, die steun uit de gemeentekas genieten, en allen vah gemeentewege ondersteunden een bon voor een pakje tabak en een half pond koffie uitgereikt. Witte peper. Rommelkru'd Foelie Gemalen nagelen Kruidnagelen Gemalen noot Nootmuskaat. Gemalen kaneel Pijpkaneel luite 48 ct. Uitsluitend de beste kwaliteit. A. BAAIJENS, Botermarkt 88 - HEUSDÉN. HEUSDEN. De heer L. de Mol, vertrok Maandagmorgen per bus naar Veen. om vandaar over te gaan naar Poe- deroijen voor het bezoeken zijner klanten. Om bii het veer te komen, moet men de Uiterwaard over. 's Middags kwam iemand uit Wijk over de waard en vertelde aan de veerman dat er iemand lag te slapen, met een pak bii zich. De veerman die de zaak niet vertrouwde ging op onderzoek uit en vond den heer de Mol dood bij zijn pak liggen. Ijlings werd de politie te Veen gewaar schuwd, die het lijk eerst overbracht naar het lijkenhuis aldaar. In den avond werd het overgebracht naar Heusden. De heer de Mol was een zeer geacht en gezien ingezetene, die tal van functie's bekleedde, zoo was hii lid van den Gemeenteraad, lid van het R. K. Armbestuur, Voor zitter zan de Vincentiusvereeniging. hoofdprefect der H. Familie en pre sident van de R. K. Fanfare. De Gemeente Heusden verliest in de heer L. de Mol een zeer ach tenswaardig en hulpvaardig persoon. Zondagmiddag werd alhier dooc een tweetal dames uit Rotterdam een tweetal minderjarige kinderen door deze per auto medegenomen, welke bij den heer R. S. besteed waren door den Voogdijraad. Na aangifte hiervan bij de Marechaussée, werden deze te Utrecht op het station achterhaald en werden dienzelfden avond terugge bracht. Naar we vernemen was een der da mes de moeder der kinderen, welke uit de ou'derlijke macht ontzet was. Een en ander bracht een heele druk te teweeg. Zondag speelde de heer A. de Graag den beslissingswedstrijd om het damkampioenschap van Noord-Brabant tegen den heer Kortlever te Eindho ven. Daar de partij eindigde met re mise zal er alsnog een keer door beiden moeten worden gespeeld. spoedig, net en billijk, door RIJWIELEN NAAIMACHINES WASCHMACHINES Schaatsen „Simplex" „Elp«r „Gruno" „V.T." „Bosch" electrlsche rijwiellampen en alle andere onderdeelen is U ADRES o n d s-R ijwielhersteller BANDEN aan marktprijzen. Telefoon No. 28. :'Y' A :-V«- is de dakbedekking bij uitnemendheid. x Door rechtstreekschen invoer uit België ben ik in staat aan zeer lage prijzen te leveren, bij kwantum franco thuis, groote partijen prijs en leertijd op aanvraag. Tevens ook vlakke platen en golfnokken. steeds uit voorraad leverbaar. Verder alle soorten Ijzerwaren, Draineer- bnlzen, Rietvorsten, Cement, Enz. nz. O. 32 - AALBURG. OON 55. *X Wegens uitbreiding onzer Safe^inrichting zijn wederom loketten verkrijgbaar. 'i -rT- Aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4