Reuzenkoopjes in Jekkers, Colbert Costumes, Pakjes, Pantalons, Pullovers, Truien en Mode Artikelen. GEBRS. BISCHOFF GORINCHRM. 'Wij bieden aan: HEEREN ULSTERS degelijke stoffen, moderne dessins, solide afwerking ZIET ONZE ETALAGES. Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Enorm velen hebben van onze extra aan bieding Heeren- en Kinder- Jekkers geprofiteerd DEZE WEEK VOLGT ONZE SPECIALE AANBIEDING voor Fantasie Prijzen van f 12.50 15.00 17.50 20 00 21.75 24.00 28.00 32.50 36.00 41.00 46.00 52.50 voor f 2 90 3.90 5.90 7.90 9 90 HEEREN REGENJASSEN Gabardine, Loden of Gegumeerde Stoffen 11.90 15.90 19.90 23.90 26.90 30.90 34 90 nu f 1.903.906.908.9010.9012.9014.9016.9018.9021.9024.9026.90— 28.90—30.90—32.90 JONGENS ULSTERS thans f 0.90—1.90—2.90—3.90—4.90—5.90—6.90—7.90—8 90—9.90 10.90-11.90- 12.90—13.90—14 90—15.90—16.90 JJ Ssfwgjlfe'-? DE NIEUWE DUITSCHE INKOMENDE RECHTEN OP BOTER. Er wordt rekening gehouden met de Nederlandsche belangen. De correspondent te Berlijn van de N. R. Crt. meldt De reeds geruimen tijd geleden aan- gekondigne maatregen tot steun van de boterprijzen in Duitschland hestaan uit sluitend uit het verhoogen van de inko mende rechten. Dit werd dan ook in de landen, welke boter naar Duitschland exporteeren, met name in Nederland, vei- wacht en gevreesd. Deze vrees is op zichzelf gegrond ge bleken maar steunend op betrouwbare informaties kan ik meedeelen, dat de Duitsche regeering er naar heeft gestreefd binnen 't kader van de algemeene ver hooging van invoerrechten zooveel moge lijk met de Nederlandsche belangen reke ning te houden en speciaal aan den Ne- derlandschen uitvoer van boter in vergelijk met de met Nederland op dit gebied con- curreerende landen, zoo niet een bevoor rechte dan toch in alle geval een recht vaardige behandeling deelachtig te doen worden. De nieuwe heffing. In het geheel zullen voortaan de vol gende rechten op boter worden geheven I. Voor boter uit Nederland, Letland Estland en Rusland voor een contigent van 5000 ton 50 mark, voor den overigen invoer 100 mark. II. Voor boter uit Denemarken en de andere landen met gedeprimeerde valuta voor het contingent van 5000 ton 86 mark, voor den overigen invoer 136 mark. III. Voor de landen waarmee Duitsch land geen handelsverdrag heeft, in bet bijzonder Polen, Australië en Canada zoowel voor het contingent als voor de rest: 170 mark. BAZAR TE HEÜSDEN. 5e Lijst. J. Monster, Gorinchem, verschillende potjes verf. N. N.. Heesbeen, twee beeld jes. J. de Kok, Heusden, zes groote peper koeken. Mr. C. W. v. Ommeren, Heusden, drie prachtige wandspreuken. K. v. Dru- nen, Wijk, Luxe Sigaren en Sigarette*- pijpje. N. N. Koekjesdoos en Horloge standaard, Mevr. Dr. Auër, WageningeD, Een thermometer, Kleedjes, Kraagjes enz. L. F. v. Bladelv. Diem, Heusden, drie Deventer peperkoeken. Joh. Reas, Heus den, zes Alpacalepels en zes vorken in etui. Notaris v. Gendt, Heusden, tien gulden. J. v. Hooft, Heusden, Een Hors doeuvreschaal. Nogmaals herinneren we belangstellen den aan deze Bazar die Zaterdagavond om 11 uur wordt gesloten door Mr. C. W. v. Ommeren. Komt U allen, 't Is een bezoek over waard en u steunt de muziekver- eenigingen. AALBURG. Dinsdag 26 Januari, des avonds f5400 10.745 f5383 10.653 f5270 10.420 f5150 9.873 om half zeven, hoopt de heer Van Leeuwen uit Schoonrewoerd in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. HAARSTEEG. Dinsdag werd in het café van den heer L. van der Loo alhier, door den 'bouwkundige, den heer J. van Vlijmen, te Vlijmen, en voor rekening van den heer H. Vugts te Haarsteeg aanbesteed: het bouwen van twee dub bele woonhuizen. A B J. Goesten, Ammerzoden f6400 12.703 P. v. d. Akker, Engelen 12.695 B. van Oersch, Drunen f6815 12.163 J. v. d. Meijden, Haaren f5995 11.900 A. v. Brunschot Baardvv. 11.680 J. Kooien, Baardwijk f5800 11.600 Gebr. Kramer, Genderen 10.760 J. van Veluw, Vlijmen 10.725 L. Kooien, Nieuwkuik A. van Uden, Geffen J. v. Oosterhout, Haarsteeg f5364 10.695 A. Costens, Hedel C. v. d. Heuvel, Vught F. de Fresse, Drunen f 5036 9.792 M. Siegers, Haarsteeg f4775 9.500 J. v. Bokhoven Schel, Vlijmen f4735 9.478 P. Groffen, Vlijmen f 4722 9.397 A per blok. B massa. Gunning volgens bestek. NIEUWENDIJK. Op 5 Februari a.s. zal er in de Chr. school alhier, een ouderavond wor den gehouden. Op Woensdag 3 Februari zal de naaivereen. „Martha" alhier, haar jaar vergadering houden in het Instituut. De vorige week Woensdag gaf de Chr. gemengde zangvereen. „O.K.K." haar jaarlijksche uitvoering in het In stituut. De opkomst van de zanglief hebbers was boven verwachting. Het bekende solisten trio, Mej. H. en de heeren P. en G. van Rijswijk, verleen de evenals het vorig jaar, hun op hoo- gen prijs gestelde medewerking. De verschijning van den heer Snij- ers voor zijn koor, waarborgt het pu bliek een waardigen en genotvollen avond. Van de nummers die vóór de pauze door het koor op zeer verdien stelijke wijze werden uitgevoerd, moe ten we als bijzonder mooi aanstippen, de nummers 2 en 7. Dan moeten we melding maken van den indruk die de luisteraars aangreep, toen de heer Snij- ers zijn Hongaarsche pianosolo ten ge- hoore bracht. 'tWas in één woord een voortreffelijke weergave door het gevoel dat de componist er in wist te leggen. Na de pauze wachtte ons het met spanning verbeidde nummer 8, „E>e win ter van Haidn." Met verwondering heeft het publiek geluisterd naar koor en solisten. De vertolking was eenvoudig schitterend. Wel was de aanvang wat somber en vooral het gedeelte, dat door de Tenorsolist werd verzorgd in mineur gesteld. Toch was het geheel in over eenstemming met den tekst. Hoe kan de winter vroolijk zijn, althans in de natuur? De sopraansoliste bereikte haar gloriepunt, als ze in tweegesprek met het koor, een liefdesavontuurtje met een edelman vertolkt. De mensch wordt ter verantwoording geroepen om in de jaargetijden,' herfst en winter, zijn le vensbeeld te aanschouwen. Deze pre diking van vergankelijkheid werd dooi den Bassolist zoodanig weergegeven, dat ze ontroerde. Maar na den winter zal volgen een eeuwige Lente. Het koor vraagt en het trio antwoordt. De hemelpoorten openen zich en op de vraag wie die poorten zullen binnen gaan, volgt het antwoord, die door Gods hand daar worden ingeleid. De overwinning die ten slotte wordt be haald, werd door het koor op aangrij pende wijze en zeer correct uitgevoerd. Het geheel was waardig en bezielend. Aan koor, solisten en directeur zijn alle luisteraars oprechten dank verschul digd. O.K.K. heeft getoond, de echte liefhebbers een avond van waar genot te kunnen bereiden en kan met veel voldoening op dezen avond terugzien. De eieren werden deze week ver handeld tegen prijzen van 3 tot 5 ct. per stuk. Vrijdagavond trad als 3de spreker voor het comité van Winterlezingen op, Ds. Knoop van Rotterdam. De zaal was stampvol. De rede was bizonder in teressant en daardoor waren de hoor ders onafgebroken met den spreker intact. Voor het comité een waar succes. RIAMSDONKSVEER. De lezing over het Heilige Land, uitgesteld wegens ziekte van Ds. Fok- kema, zal D.V. a.s. Donderdag gehou den worden. De verbouwing van de slacht plaats aan de Dongebrug, werd ge gund aan dhr. A. v. Suijlekom Dz. Woensdagavond werd alhier de Ouderavond gegeven. Ofschoon niet zoo velen als het vorige jaar, waren er toch heel wat ouders op deze zoo leerzamen avond aanwezig. SLEEUWIJK. Het jaarlijksch onderzoek voor de gewone dienstplichtigen van de lichtingen 1920 en 1923 zal, behoudens onvoorziene omstandigheden, in Juni a.s. plaats hebben. Tijd en plaats zullen nader worden bekend gemaakt. WOUDRICHEM. Ged. St. der provincie Noord brabant hebben hun goedkeuring ont houden aan een besluit van den raad dezer gemeente tot het beleggen van kasgelden bij de Coöperatieve Boeren leenbank aldaar, uit overweging, dat door de betrokken bank geen zakelijke zekerheid wordt gesteld. De raad was van oordeel, dat de vol ledige aansprakelijkheid der leden van de coöperatieve vereeniging als vol doende waarborg voor de belegging der gemeentegelden was te beschouwen. Voor de Chr. Mannenvereen. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier op 22 Januari a.s., des nam. 7 uur optreden Ds. M. van Grieken te Rotterdam, met het onderwerp: „Het duizendjarig Vre derijk." Op initiatief van den Burgemees ter dezer gemeente is alhier een plaat selijk crisiscomité opgericht, bestaande uit de heeren: Jac. v. d. Lely; Chr. van Rijswijk; Ds. Ch. de Bruin; A. A. Giesberts; T. Wijnbelt; H. de Joode; W. Viveen en H. van Andel. Het ligt in de bedoeling binnen enkele dagen bij die inwoners, waarvan verondersteld wordt, dat zij het minst door den cri sis zijn getroffen, giften in te zamelen. De verkiezing van een notabel in de Ned. Herv. Kerk, in de vacature P. C. Vink, zal plaats hebben op 28 Januari a.s. in het kerkgebouw. AMMERZODEN. Vorige week hield de afdeeling Ammerzoden van den R.K. bond van Houtbewerkers hare jaarlijksche alge meene vergadering. De secretaris D. van Uitert, bracht jaarverslag uit. Het ledental bedroeg 31 December 192. Door den penningmeester, H. van Berkel, werd financieel overzicht ge geven, waaruit bleek, dat in 1931 in totaal aan werkloosheidsuitkeering werd verstrekt, de kapitale som v. f 23.627.27. Ten opzichte van de kapitale som, welke aan de werkloosheidsuitkeering werd besteed, merkte de voorzitter op, dat van dit bedrag het grootste gedeelte werd besteed voor de eerste levensbe hoeften, zoodat ook de middenstand en neringdoenden in de gemeente hier mede gebaat waren. De heer van der Post hield vervolgens een zeer duide lijke en gedocumenteerde rede, over de geweldige crisis, welke de wereld thans teistert. CAPELLE. Naar men ons mededeelt, wordt op de schoenfabrieken van de Gebrs. v. Drongelen in de Nieuwstraat en van de firma A. Moonen te Vrijhoeve-Ca- pelle, thans weer de geheele week ge werkt. Het 2de elftal onzer voetbalver een. „Excelsior", speelt a.s. Zondag voqr de 2e klasse B.V.B., op eigen terrein tegen Bossche Boys II uit Den Bosch. Onze gemengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje", gaf j.l. Woensdagavond, onder leiding van den heer N. Snijers, een welgeslaagde uitvoering te Raams- donksveer, in hotel „de Reijer". Ter af wisseling werden opgevoerd een blij spel ini 1 bedrijf „Een angstvolle nacht" en „Bij de Waarzegster". J.l. Woensdagavond had de bak ker J. v. B. alhier het ongeluk, in een mestvork te trappen. Hij moest zich on der geneeskundige behandeling van Dr. R. stellen. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", zal a.s. Dinsdag 26 dezer, voor begunstigers en donateurs en Woens dag 27 Jan. voor niet-leden, met mede werking van den bekenden barriton- zanger, Tom Burmanje uit Waalwijk en Waalwijks Klein T.ooneel, e£n uit voering geven in de zaal van dêïi heer L. F. v. Dongen. Het programma bevat voor elk wat wils, zoodat den bezoe kers eenige genotvolle uren te wach ten staan. De Eerw. Heer Meyer, Theolo gisch candidaat te Niezijl, heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, te houden op Dinsdag 26 Januari 1932, des nam. 6 uur. f Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Vaststelling vergoeding ex art. 101 der L.O. wet 1920. 3. Alsvoor ex art. 72 der L.O.-wet 1920. 4. Overeenkomst Rekening-Courant. 5. Opcenten heffing Personeele Bel. GENDEREN. Tot bestuursleden van de Herv. J.V. alhier, zijn herkozen de heeren C. Bouman, J. M. Vos en A. Vos Pz, Maandag 25 Januari a.s., des avonds 6y2 uur, wordt alhier in de Geref. Kerk een openbare bijeenkomst gehouden, door de afd. Almkerk van het Nederlandsche Bijbelgenootschap, waarin zullen spreken Ds. Hakman van Almkerk, Ds. Kuyper en Ds. Menken alhier. HEDEL. Beroepen naar de Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. W. Wesseldijk te Den Ham. (O.) TROEBELEN IN SPANJE. De regeering heeft buitengewoon strenge maatregelen ter haudhaving van de orde aangekondigd. Te Bilbao zijn tot dus verre ruim 70 personen gearresteerd. Te Pamplona is het tusschen socialisten en communisten tot bloedige botsingen gekomen in den loop waarvan 35 personen werden gewond. In Sagunto hebben ongeveer 50 com munisten eenige gendarmes gevangen ge nomen, en na de telefoon- en telegraaf draden te hebben doorgesneden, het post kantoor bezet. In het kolenbekken Figola bij Barce lona viel een menigte van ongeveer 800 stakende mijnwerkers een politie-station aan. In Berga, ook daar in de buurt, staakten de arbeiders in de textielindustrie. O ZIJ WILDE HAAR MAN IN BRAND STEKEN. Te Altenwald is een man door een toeval aan een vreeselijken dood ontko men. Terwijl hij nog slapend in bed lag, overgoot zijn vrouw hem met petroleum. Toen zij met een van krantenpapier in een gedraaiden brandenden fakkel het bed in brand wilde steken, ontwaakte de man en kon op het laatste moment zijn vrouw het brandend papier uit haar han den slaan. —O— i- JMftfltin IN DE PARADIJSVOGEL" >'-Lr .- r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4