LETTERS ARTIKELEN scherp verlaagden prijs. Januari-Aanbieding, GORINCHEM „BERGA" en „STUFKA" voor 1932 tegen véél lageren prijs RAVENSWA AV'S DE KLEI R 1YEI>STRIJ!> Plaatselijk Nieuws. Waarom zoudt U een verouderd Opruimings- costume laten maken of koopen, terwijl wij U aanbieden in onze de Nieuwste Stoffen en de Nieuwste Modellen. Wij toonen U dit in onze Etalages. Laat dus nü Uw Costume aanmeten. VOORLOOPIGE UITKOMST VAN I93I- Het Zendingsbureau te Oegstgeest vraagt ons plaats voor het volgende Nu 15 Januari voorbii is en bere kend werd wat in de eerste 14 da gen nog inkwam voor het vorige iaar, is er over 1931 een voorloopige uit komst op te maken. Voorloopig, om dat de rekeningen uit Indië eerst definitieve gegevens brengen over de daar gedane uitgaven. Maar afgaande op de cijfers der geraamde behoef ten moeten wii helaas zeggen, dat wij in 1931 niet minder dan f 100.000 te weinig hebben ontvangen. De to- taal-begrooting was na de toetreding van het Java-Comité f 1.048.000. De inkomsten, daarbii de ontvangsten le gaten meegerekend voor zoover zii niet aan de pensioenfondsen enz. ten foede moesten komen, bedroegen 950.000. Hoe belangrijk dit bedrag ook zij, en hoe groot onze dank baarheid ervoor, toch vertoont de re kening, voor zoover nu op te maken een tekort van f 100.000. O— ALTIJD HETZELFDE LIEDJE. Toen de 24-jarige P. Cleeren uit St. Truiden met een revolver speel de en haar een paar maal aftrok zonder dat een schot afging, zette hii het wapen tegen zijn hoofd en zeide lachendmoest nu het schot af gaan dan was ik er geweest. Plotseling ging het schot af en de jongen zeeg dood neer. O— 140 MILLIOEN EIEREN. Aan de Geldersche eierveiling te Arnhem zijn in 1931 omgezet 140.481.000 eieren, tegen een bedrag van f6.186.000. O EIEREN NAAR ENGELAND. De vorige week werden naar En geland uitgevoerd 1.284.000 eieren. EEN STOKER VERLOREN. „Hé, machinist, ben je iets kwijt?" IJRIE HALTES TERUG VAN 0E LOCOMOTIEF GEVALLEN. Uit Vlijmen wordt aan het „Hsgz". bericht Zaterdagmiddag half drie Café Coen- se Dijk. Vol ongeduld staan de passagiers te wachten op het trammetje naar 's-Bosch. Na vijf... tien... vijftien twintig mi nuten gewacht te hebben komt eindelijk het „snelheidsmonster" tegen den dijk op- gesukkeld. Vlug instappen maant de conducteur, want „wij zijn een bietje te laot". Blij eindelijk de reis naar het „Be geerde Land" te kunnen aanvaarden, wordt met bekwamen spoed aan dit ver zoek voldaan. Reeds heeft de conducteur „Het Bosje" zijn fluit aan z'n lippen gebracht om het vertreksein te geven, Met aangeboren gewoonte kijkt hij echter nog eens naar alle kanten uit of er hier of daar nog niet een passagier komt aangedraafd. pEn ja, daar komt juist om den draai een wielrenner aangevlogen. Door handop steken beduidt hij nog niet af te rijden. Buiten adem komt hij eindelijk bij het trammetje aan en vraagt aan den ma chinist of hij niets verloren heeft. De machinist, meenende met een halven gek te doen te hebben, schuift eerst zijn stofbril in de hoogte om den vrager wat beter te kunnen opnemen. Hijgend herhaalt de wielrenner zijn vraag, waarna de machinist zich woedend omdraait om het handle over te halen en zijn monster op gang te brengen. Doch dan schreeuwt de wielrenner, eveneens woedend over zooveel noncha- lanche „Machinist, je hebt je stoker ver loren". Ongeloovig gaat nu de machinist in spectie houden en waarlijk „de stoker is verloren". Wat was nu het geval. Onderweg ergens ongeveer twintig minuten loopens terug, was de stoker van de machine geval len. Tot aan de derde halte had men van de vermissing niets gemerkt en zou men zonder waarschuwing waarschijnlijk nog door gereden zijn naar Den Bosch. Bij vinding van den stoker bleek deze het er nog betrekkelijk goed te hebben afgebracht. Schoenen en teenen hadden een beetje geleden. Booze tongen beweren, dat ter dek king der reparatiekosten hiervan een cent per kaartje meer zal moeten worden betaald. Zaterdag speelt de voetbalvereen. „L.O.N.G.A." haar 6e nederlaagwedstrijd tegen de v.v. „Stormvogels" uit Vuren. Heden wordt door de Heeren Beelaerts van Blokland, Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat te Breda, Ker- semaekcrs, Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat te 's-Herlogen- bosch en Mr. C. W. van Ommeren al hier en J. Spiering te Woudrichem, respectievelijk Voorzitter en Secretaris van het Comité van actie in zake het verkrijgen van moderne verkeerswegen in het Land van Heusden en Altena, een reis gemaakt door het Land van Heusden en Altena met de bedoeling ter plaatse na te gaan, van welke we gen het meeste nuttig effect voor het verkeer is te verwachten. De 3e ronde voor de competitie van de damclub „V. D." had Woensdag j.l. plaats: De uitslagen zijn: le gro,ep. de JoodeBax, uitgesteld. Pellikaande Graag, uitgesteld. de JoodePellekaan, 20. 2e groep. A. DeurlooGer. Jonker afgebroken. SwagemakersSchijf 20. 3e groep. J. DeurlooDam 20. FittersTimmermans 02. De stand is thans: lste groep. gesp. gew. rem. verl. pnt. de Graag 2 2 4 de Joode 2 1 1 2 Pellekaan 2 1 1 2 Bax 2 2 0 Het comité der gehouden Ba zar, ten bate der Heusdensche Muziek verenigingen, deelt hierbij mede, dat in de flesch zich bevonden 4633 erw ten, het dichtstbij werd geraden door M. de Gouw alhier met 4578 erwten, zoodat deze de uitgeloofde prijs, een prachtige fietslantaarn, ten deel viel. Zondag a.s., des middags om 12 uur, zal door de „Fanfare der H. Familie", een serenade worden ge bracht aan den WelEd. Heer Joh. de Mol, die welwillend het Presidentschap der vereeniging heeft aanvaard, welke functie opengekomen was doojr het overlijden van haar onvergetelijken Pre sident, den WelEd. Heer L. M. de Mol. A.s. Zaterdagavond 30 Jan. te half acht, zal er een openingswedstrijd gespeeld worden in café „de Amstel", tusschen de biljartvereen. „D.O.S." ge vestigd in het „Wapen van Amster dam," en „T.O.P." gevestigd in het ca fé „de Amstel." CAPELLE. Het aantal ingeschrevenen voor de militielichting 1933 der gemeente Sprang-Capelle bedraagt 50. Door 22 in geschrevenen is vrijstelling wegens broe- derdienst aangevraagd De postduivenvereen „De Lucht vaart" houdt a.s. Dinsdagavond in haar clublocaal by mej. wed. A. v. d. Haart haar jaarvergadering. Aan de orde komt: 1. Verkiezing bestuursleden. 2. Bespreking feestavond. 3. Uitreiking vaste voetringen voor 1932 Vooral met het oog op het laat ste punt is opkomst der leden dringend gewenscht. Het 2e elftal onzer voetbalvereen. „Excelsior" speelt a.s. Zondagmiddag voor de 2e klasse B.V.B. te Kaatsheuvel tegen D.ES. II. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", gaf j.l. Dinsdagavond voor donateurs en begunstigers en Woens dagavond voor niet-leden, met mede werking van den bekenden en gevier- den baritonzanger Tom Burmanje uit Waalwijk en Waahvijk's Klein Tooneel, in het stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen zijn jaarlijksche uit voering, die in alle opzichten een uit stekend verloop heeft gehad. Zoowel den eersten als den tweeden avond was de zaal tot in de hoeken gevuld. Het muzikale gedeelte van het pro gramma, dat enkele groote, mooie wer ken vermeldde, werd onder de bekwa me leiding van den directeur, den heer Alb. Christ, op verdienstelijke wijze af gewerkt, waarvoor muzikanten en leider dan ook een welverdiend applaus in ontvangst hadden te nemen. De solis ten, de heeren P. Spuybroek, W. v. Zeist en C. Quirijns, verdienen ook een bij zondere vermelding. Zij bewezen hun instrument machtig te zijn en voerden hun solo-nummers op onverbeterlijke wijze uit en oogstten een luiden bijval. De pianobegeleiding der solisten bleek bij Mej. Vekemans uit Waalwijk in goede handen te zijn. Een woord van hulde voor haar is hier dan ook niet misplaatst. Voor de pauze werd het programma afgewisseld door het optreden van den talentvollen baritonzanger Tom Bur manje, die met fijne, geestige levens liedjes, welke, uitmuntten door be schaafdheid, alsmede door liedjes in het ernstige genre der aanwezigen in ver rukking bracht. Na de pauze zorgde Waalwijks Klein Tooneel voor de noo- dige afwisseling, door de opvoering van een drietal één-acters. Zoowel de komische nummers „Als vrouwen ja- loersch zijn" en „Nachtmerrie'", als de dramatische schets „Ellende", werden opgevoerd op een wijze, waarin veel te waardeeren viel. De verschillende rollen werden op voortreffelijke wijze vertolkt. Het was geen dilttanten-, maar be- roepswerk, waarvoor een bijzonder woord van warme hulde hier niet mag ontbreken. Het waren, wat men noemt een paar BRENGEN U GELUK. is in vollen gangTal van kinderen doen er aan mee 1 Meer dan honderd mooie prijzen hebben wij uitgeloofd, waaronder een prachtig Dames- en een Heerenrijwiel. Het is nu nog tijd, een volledige serie kleurplaten, met bijbehoorende verf en penseelen, aan te vragen Verrast er Uw kinderen mee 1 Het is voor hen bovendien zeer leerzaam. 1 September a s. sluiting der wedstrijd. Een volledige serie kleurplaten is verkrijgbaar als gewoon cadeau op een inzending Letterszakken of tegen inlevering van een spaarbon. PEILNUMMER SERIE B. No. 1825 (Corn, de Keyzer, Rhenooi). N V. v.h. M RAVENSWAAY ZONEN GOR1NCHEM. mooie avonden en het muziekgezelschap kan met genoegen op deze uitvoering, waarmede zij hare leden weder eenige genotvolle uren verschaft heeft, terug zien. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooihandel is niet veel vertier en dit is van invloed op den marktprijs. Men besteedt momenteel voor het goede handelshooi f8 f9. Voor roggestroo f 12 f 43, alles per 500 K.G. DONGEN. Alhier had een ernstig ongeluk plaats. De zoon van den smid P. kwam te paard uit den Lagenbam, toen hij voor een aankomende auto achter de juist passeerende tram wilde gaan en daar aangereden werd door een links houdende achter de tram rijdende auto. Het paard begon te steigeren en werd aangereden, terwijl P. van het paard werd geworpen. Het paard werd zoodanig gewond, dat onmiddellijk een veearts moest worden ingeroepen, terwijl P. na binnenge dragen te zijn bij de familie v. d. O. per brancard naar het ziekenhuis werd gebracht. Het rechter bovenbeen bleek gebroken en versplinterd. EETIIEN. Het bericht, opgenomen in het 2e blad, dat j.l. Maandagavond op den heer J. Werther, veehandelaar te Sprang, zou zijn geschoten op den weg van Eethen naar Drongelen, moge nader worden toe gelicht. De auto, die den heer Werther tegemoet reed, kreeg plotseling defect, waardoor haar lichten uitgingen en de moter tweemaal knalde, terwijl de wagen tot stilstand kwam juist op het oogenblik dat de heer Werther de auto ontmoette. Een paar dagen heeft de politie ijverig naar den verdachten schutter gezocht, die tenslotte een rustig en kalm automobilist uit Almkerk bleek te zijn. ZALTBOMMEL. Veiling 27 Januari. per K.G. Peren Brederodes 15 Appelen Belle fleur 710, Bellefleur extra 1216, Bellefleur prima 18, Engelsche Bellefleur 8—11, Engelsche Bellefleur extra 1415, Eisdener Klompkes 8 —15, Goudreinetten extra 19-22, Eva-appel 68, Kaneel- zuur 47, Koningsrood 4, Oranje Belle fleur 3—5, Fr. de Kiel 10—17, Tuin- zoet 8, Zoete Bellefleur 510 Uien 7. per stuk Andijvie 1, Savoyekool 2, Boerekool x/2 per bosPrei 7 cent. —O— :«gcsF-fe3: HEUSDEN. De heer J. van Laarhoven Sr. is benoemd tot voorzitter der St. Vincen- tiusvereeniging in de vacature De Mol. Zooals uit achterstaande advertentie blykt, heeft de directie der gasfabriek de gasprijs vanaf de meter-opname op 1 Januari met 2 ets. per Ms. verlaagd en gebracht van 12 op 10 ets. Wy ver trouwen, dat dit besluit bij de verbruikers in goede aarde zal vallen en aan het gasverbruik ten goede zal komen. 1-rjj Costume ONS model „BERGA" 1932 2-rij Costume ONS model „STUF KA" 1932 llsffc Grootste en meestbezochte Kleedinghuis te Dè^geest des tijds eischt 't nieuwe tegen •v.' BERGEIjK <S STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2