Guur weer. Stanton» credit Heusde» De raad besluit met algemeene stem men den termijn van schorsing van den gemeente-ontvanger met 2 maan den te verlengen, aangezien Ged. St. hun beslissing inzake dit besluit, ver dagen. De Voorzitter deelt verder mede, dat hij thans over wil gaan tot behande ling van punt 9 der agenda, bij welk punt den Secretaris de gelegenheid zal worden gegeven zich te verdedigen. Spr. heeft de kwestie met den Secre taris besproken en heeft deze gevraagd of hij zijn verdediging in een openbare of en een geheime vergadering wilde doen plaats hebben. De Secretaris was voor een geheime vergadering. Spr. vraagt of de raad hiermede accoord kan gaan. Geen der leden heeft daartegen be zwaar, zoodat de Voorzitter de open bare vergadering sluit. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 15 Januari 1932. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, van het Openb. Ministerie: (waarnemend): Mr. J. Dotiy. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. Er zijn een 40-tal zaken te behande len en de publieke tribune staat vol publiek. A. v. d. B., landbouwer te Herpt, staat terecht voor overtreding der leer plichtwet. Hij legt een bewijs voor van dr. van Seters te Drunen, waaruit blijkt, dat zijn kind de school niet kan bezoe ken wegens ziekte. Verdachte wordt vrijgesproken. In de vorige zitting werd eene zaak behandeld contra J. A. K. visscher te pussen, omdat hij bij het feest van de brugopening van Keizersveer een mes, dat voor dadelijk gebruik kan wor den aangewend, in zijn zak had gehad. De Kantonrechter had toen dagvaar ding van den veldwachter Keiler ge last. Kantonrechter tot Keiler: Hoe staat verdachte bij je bekend? Veldwachter Keiler: Verdachte is niet lastig en staat gunstig bekend. Kantonrechter: Ik vind het aange naam dat te hooren, maar het neemt toch niet weg, dat ik een mes op een feest een afschuwelijk iets vind. Op een feest moeten de menschen die be paald feest willen vieren, hun messen maar thuis laten. Verdachte geef ik f 10.00 of 5 dagen. J. v. d. W., arbeider Biesbosch on der Werkendam, had zich zonder jacht- acte en zonder vergunning met een ge weer op den Zalmpolder bevonden. Verdachte is ten laste gelegd, daar hij op 6 Februari 1931 voor een dergelijk feit veroordeeld werd. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: Verdachte is een ech te strooper, die den geheelen Bies bosch als zijn jachtterrein beschouwt. Een akte kan hij niet meer krijgen. We zullen hem dat stroopen wel eens afleeren. Ik geef hem nu f40.00 of 20 dagen en het geweer verklaar ik verbeurd. A. D., veekoopman te Nieuwendijk, had vleesch van een geslacht rund,, ter hoeveelheid van 400 K.G., bewaard in een allersmerigste bewaarplaats om het uit te ponden. Kantonrechter tegen verdachte: Ik lees in het proces-verbaal o.m. het vol gende omtrent je bewaarplaats: „De zoldering van de schuur bestond uit hooi, terwijl in de onmiddelijke nabij heid van het geslacht rund eene hoe veelheid afvalproducten, mest en vee- ren van kippen aanwezig was. In de schuur vlak in de nabijheid van dit geslacht rund bevond zich een kat, welke aan een stuk vleesch aan het eten was/' Smakelijk eten! Je schijnt een vieze kerel te zijn. Ik vind het ten minste vuil, vies en hoogst on smakelijk. Verdachte: Ik erken dat de netheid in mijn schuür te wenschen overliet, maar het vleesch dat ik liet rondbren gen, was netjes ingepakt. Kantonrechter: Dat zal wel, als je vleesch in viezen staat rondbrengt, wil niemand het hebben. Zoo slim ben je ook wel om dat te snappen. Maar ik vind het een allersmerigste boel. 'tls om van te griezelen, zoo'n vuile rom mel. Veldwachter Keiler: Het was in de schuur van verdachte een vieze boel; de huisdieren b.v. knaagden aan het vleesch. Kantonrechter: Volgens de wet heb ben we hier te doen met eene bewaar plaats en dan voeg ik er bij met eene vuile en hoogst onhygiënische. Door dit :laatste moet de strafmaat hooger worden gesteld en daarom geef ik ver dachte f 10.00 of 5 dagen. Wil je in hooger beroep gaan? Verdachte antwoordt toestemmend. IB. W. te Nieuwendijk had als Direc teur der Zuivelafbriek voor eenige ar beiders geen zegeltjes geplakt. Kantonrechter: Leeft U op voet van Onder de gevangenen der Engelsche strafgevangenis te Dartmoor in Pricetown, brak een ernstige opstand uit. De gebouwen werden in brand gestoken en slechts na groote moeite slaagde een groote politiemacht erin, de orde te herstellen. oorlog met de zoogenaamde zegeltjes- plakkerij? Verdachte: Neen Edelachtbare, ik plak altijd om de maand of om de drie maanden, maar niet iedere week. Ik heb nog nooist last gehad. Kantonrechter: Maar dit moet omdat de wet plakking voorschrijft bij iedere loonsbetaling. U hebt 28 overtredingen begaan, maar ik vind dat er verzach tende omstandigheden zijn om ze niet alle te straffen met geldboete. Voor 5 der overtredingen geef ik U 5xf 0.501 of 5 maal '1 dag en wat de overige 23 betreft, verklaar ik de feiten straf baar, maar ik wil geen straf toepassen. D. G., caféhoudster te Werkendam, had op Zondag 11 October 1931 drie personen in haar inrichting gehad. Ver dachte is niet verschenen. Kantonrechter: Verdachte krijgt f3.00 of 2 dagen. M. V., arbeider te Dassen, liep op 11 October j.i. op den Buitendijk he vig te vloeken en te tieren. Hij was tegenover de politie erg vlegelachtig] en brutaal. Verdachte is niet versche nen. Veldwachter Keiler: Verdachte is las tig vooral als hij veel gedronken heeft. Kantonrechter: Dan moet hij maar niet te veel drinken. Een flinke straf is hier noodig en daarom f 10.00 of 5 dagen. Voor Uw handen, wil aanteekenen. Verdachte antwoordt ontkennend. B. N. V. v. d. B., arbeider te Alm- kerk, had met zijn hond op grond van Bastiaan Schoenmakers geloopen en toen den hond niet teruggeroepen of opgehaald. Verdachte: Ik had den hond wegge daan en als hij me nu maar kan bera men is hij weer bij mij. Kantonrechter tegen rijksveldwachter Hogeboom: Hoe staat verdachte bij je bekend? Rijksveldwachter Hogeboom: Niet erg gunstig, de Ridder heeft hem pas ook bekeurd. Kantonrechter: Wat doe je op grond waarop je niet mag jagen met een hond? Verdachte: De hond kwam bij me en ik zeg toen tegen hum: „Ben je daar weer," en toen zegt ie 9,ja'". Kantonrechter: Je hebt dus een spre kenden hond. Als ik te Almkerk kom wil ik dien wonderhond wel eens ont moeten. Verdachte: 'tls toch precies zoo als ik vertel. Kantonrechter: Je bent nogal een geestige kerel en daarom f5.00 of 3 dagen, want erg breed in de wereld heb je het ook al niet. 1 Marktberichten G. T., arbeider te Veen, is ten laste gelegd, dat hij op den Hoogen Maas dijk te Veen een paal heeft gegooid tegen de deur van de woning van den gemeente-Secretaris Timmermans. Verdachte: Ik heb niets gedaan en ben er zelfs niet bij geweest. Getuige veldwachter Swart: Er is mij verklaard, dat verdachte de deur heeft geforceerd. Getuige Frans Boot, bakkerknecht te Veen: 's Avonds half acht is het ge beurd. Ik was op den dijk met Jan Vos en Dirk Timmermans. We stonden on geveer 10 Meter van de woning van den Secretaris en er waren veel jon gens op den dijk tegenover de garage. Er stonden toen Tijs Timmermans, Ma- chiel Kamerman en verdachte stond er ook en ook Adrianus Vos, bijgenaamd het Priksche stond er. Ze hebben de deur ingegooid met een houten paal, die gehaald werd door verdachte. Twee palen werden gehaald door Adrianus Vos. Die palen werden tegen de garage gezet om de (deur te laten sluiten. Getuige Jan Vos, koopman te Veen: Verdachte heeft niet gezegd, dat we niets moesten verklaren. Kantonrechter: En in het proces-ver baal van de veldwachters staat, dat je aan hen hebt verklaard, dat verdachte tegen jullie had gezegd, dat je moest zwijgen. Ik verdenk je heel sterk van liegen. Heeft verdachte niets tegen je gezegd. Getuige Jan Vos: Neen niets. Kantonrechter: Dat is niet zoo heel erg. Ik zal je gelegenheid geven om er wat over na te denken. En wat ver dachte betreft spijt het me dat de wet niet toelaat, dat ik hem meer geef dan f 15.00, want in het gegeven ge val zou ik dat erg graag hebben ge daan. Verdachte geef ik f 15.00 of 15 dagen en ik vraag hem of hij cassatie f120 k f175. Veulens f k f— Bitten f75 a f135. Biggen f5 a f8. Nuchtere fokkalveren f 11 a f 19. Nuch tere slachtkalveren f6 a f9. Biggen per week 10.80 k fl.10. ZALTBOMMEL 26 Jan. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 85 biggen, prijs van f510 48000 eieren, prijs per stuk 3x/2 a 4x/2 cent700 K.G. boter, prijs per l/2 K.G. roomboter f 0.721, boerenboter f0.75 a f 0.80. iUniienlaiMl. 140 230 GORINCHEM, 25 Jan Op de veemarkt was heden aange voerd 103 runderen, benevens 3 var kens, 344 biggen, 2 nuchtere kalveren lammeren, 76 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 280325. Melk koeien f175f275. Kalfvaarzen f200 230. Pinken f Nuchtere fok kalveren f al 415. Drachtige varkens f 5055. Natte zeugen f 2835. Over loopers f 1016. Biggen f48. Lam meren f 'sHERTOGENBOSOH, 27 Jan. Op de markt van heden waren aange voerd 1936 stuks 1103 stuks hoornvee, 730 biggen, 32 zeugen, 11 schapen of lammeren en 60 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f200 tot f310 per stuk Kalfvaarzen 170 260 Magere Ossen en Kceien Vette Ossen en) le kw. 3439 p. pond Koeien 2e 26 —33 Pinken van f 120.tot f 175.p. st. Zeugen 30.n 60. Schapen 10.— n 15. Lammeren n Biggen 3.00 9.— w. HandelAanvoer gewoon. Vet vee vlugge handel prijzen hooger. Kalfkoeien en vaarzen prijshoudend, flinke handel. Magere ossen en koeien gewoon, varkens flauw. De handel vlugger dan vorige week. ROTTERDAM, 26 Jan. Op de veemarkt waren heden aange voerd 196 paarden, 1 veulen, 825 ma gere en 835 vette runderen, 210 vette kalveren en 120 graskalv., 742 nuchtere kalveren, 119 schapen of lammeren, 20 overloopers of varkens, 104 biggen, 11 bokken of geiten. Per K.G. Koeien van f 0.46 tot f 0.65f 0.78 Ossen 0.70 0.64— 0.72 Stieren 0.42 0.500 60 Kalveren 0.85 1.051.30 Melkkoeien f185 A f295 Kalfkoeien f 160 a f290. Stieren f 75 a f340 Pinken f130 af 150. Graskalveren f 40 a f 85, Vaarzen f140 a f180, Werk- paarden f180 k f285, Slachtpaarden E HET VERBOD VAN SAMEN SCHOLING TE ENSCHEDE. De Gemeenteraad van Enschedé heeft met de stemmen der soc. de mocraten, der communisten en der revolut. socialisten tegen, het door den burgemeester van Enschedé uit gevaardigde verbod van samenscho ling bekrachtigd. O— BIJ HET REVOLVER SCHOON MAKEN GEDOOD. Te Baarn was De Vries bezig ziin revolver schoon te maken. Het schot ging af en de kogel drong in zijn hoofd. Dr. Boyer kon geen hulp meer verleenen. Korten tijd daarna overleed De Vries. o— ONGELUK. In den Biesbosch bii Moerdijk was Dinsdagmorgen de arbeider H. van Schendel uit Raamsdonkveer op een vaartuig bezig met het snijden van riet. De man kwam in aanraking met een staaldraad, hetgeen tot gevolg had, dat hem een been werd afgekne- en. In zorgwekkenden toestand is ij naar een ziekenhuis vervoerd. O TWEE HOFSTEDEN AFGE BRAND. Onder Fluissen zijn twee kweekers hofsteden, eigendom van de land bouwers J. en Th. Jansen, door brand verwoest. Van den inboedel kon weinig worden gered. De oor zaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. O— SMOKKELAAR DOODGE SCHOTEN. Op den LimburgschDuitsche grens werd een koopman, zekere S.. uit Rheide, die smokkelwaar vervoer de, doodgeschoten door douane-be ambten, toen hij probeerde te ont vluchten. De man had een paar pond koffie bij zich. O— EEN HONDERDJARIGE. Gisteren heeft mevrouw A. J. Stok visvan Dijk, te Geffen (N.-Br.) haar honderdsten verjaardag her dacht. De honderd-jarige geniet nog een uitstekende gezondheid. O— GELDLEENING PROVINCIE NOORD-BRABANT. Ged. Staten van Noord Brabant hebben besloten van de firma Staal en Co te den Haag een aanbieding te aanvaarden voor de plaatsing van twee 41/9 pCt. geldleeningen tot een bedrag van f 1.200.000. —O KORTING DER JAARWEDDEN. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben het oordeel van de gemeente raden in die provincie gevraagd over een tijdelijke korting, welke Gedep. Staten op de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ont vangers wenschen toe te passen. De ze korting zal gelden voor een tijd vak van drie jaar, ingaande 1 Maart 1932, en komt ook verder overeen met de regeling, welke ten aanzien van de rijksambtenaren is getrof fen. O EEN GEVAARLIJKE RUS. Op de Stadhouderskade te Am sterdam wilde een agent een vreem deling aanhouden. Hij gaf den agent een duw en nam de vlucht. In de Jan Luykcnstraat wierp een 19-ja- rige steendrukker den vluchteling ccn rijwiel voor de voeten, waarop de ze het rijwiel omver trapte en met een revolver dreigde. Een andere agent, die inmiddels naderbij was ge- gekomen, werd eveneens met de re volver bedreigd, doch hii wist hem de revolver te ontnemen, waarna de vluchteling naar het bureau overge bracht is. De revolver bleek geladen te zijn, terwijl nog twintig scher pe patronen bii fouilleering op den vreemdeling werden gevonden. De vreemdeling is van Russische natio naliteit. o— RUMOERIGE PACHTERSBIJ EENKOMST. Bij een verpachting verlaten al le pachters de vergadering. Bii een weilandverpacliting van het Weeshuis te Tiel, waarbij ongeveer 400 pachters aanwezig waren, heb ben alle pachters, omdat niet vol daan werd aan de wenschen van den Bond van Landpachters, onder pro test de vergadering verlaten. De voorzitter van de af deeling Ne- der-Betuwe van den Bond van Land- pachters voerde het woord. Hii zet te de wenschen van den bond uit een, waarop hii door een der re genten werd beantwoord. Daarop ver lieten alle aanwezigen de zaal. Een dergelijk feit is bii een verpachting in ons land nog nooit voorgekomen. O— HET CONFLICT IN DE TEXTIEL' INDUSTRIE. Bemiddeling mislukt. Dinsdagmiddag is onder leiding van den Rijksbemiddelaar, ir. H. A. van IJsselsteijn in het Departement van Arbeid een conferentie gehouden met partijen, betrokken bii het con flict in de Twentsche Textiel Indus trie. Naar aanleiding hiervan ziet de Rijksbemiddelaaar er van af om, zoo als aanvankelijk zijn voornemen was, een bemiddelingsraad te vormen, om dat de werkgevers hem hebben me degedeeld, dat zij een loonsverlaging van 10 pCt. in elk geval economisch noodzakelijk achten en zii van dit percentage onder geen beding wen schen af te wijken. o— VER PLEEGSTERS GEHULDIGD. Dinsdag bestond de Christelijke Vereeniging van Verpleegsters van lijders aan vallende ziekte vijftig jaar. In de stichting van deze vereeni ging te Haarlem zijn de zusters Blok- poel, v. d. Struyf, v. d. Eem en Bouwer, die veertig jaar verbonden zijn aan de vereeniging gehuldigd. De Commissaris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Röell, wenschte de jubileerende zusters ge luk en deelde mede, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd de jubi leerenden, alsmede zuster Ginkel, die eenigen tijd geleden gejubileerd heeft, te onderscheiden met de zil veren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Verscheide ne sprekers boden geschenken aan. De voorzitter, ds. Paassen deelde mede dat een onbekende gever een bedrag van f 1000 aan de Vereeni ging geschonken heeft. O— DE ENGELSCHE INVOERRECH TEN. Tarwe en vleesch nog vrij. De Rijkslandbouwconsulent te Lon den ir. B. Gerritzen, deelt het vol gende mede Zoodra het Parlement op 2 Fe bruari a.s. weer bijeenkomt, zal er een wetsvoorstel worden ingediend, waarbij een invoerrecht van 1 o a 1 q pCt. zal worden voorgesteld voor alle in Groot-Brittannië ingevoerde producten waaronder ook zullen val len boter, kaas, eieren en andere landbouwproducten met uitzondering van tarwe en vleesch (varkensvleesch, rundvleesch, schapen- en lamsvleesch enz.). Eenige andere artikelen die niet in Groot Brittannië kunnen worden geproduceerd, zullen eveneens vrii zijn. Verder bestaan er plannen om een tarieven-commissie te benoemen, die speciale invoerrechten zal voorstel len voor luxe artikelen en eenige artikelen die evengoed in Groot Brit tannië zouden kunnen worden gepro duceerd. De reden, dat vleesch er niet on- dervalt, is waarschijnlijk, dat er voor bacon en dergelijke producten an- Aere plannen bestaan. EETIIEN. J.I. Maandagavond begaf zich de heer J. Werther, veehandelaar te Sprang, per rijwiel van Eethen naar Drongelen, toen hij onderweg een auto tegenkwam. Uit de auto- werden twee schoten op hein gelost, gelukkig zon- der hem te raken. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. GIESSEN. —i Door deze gemeente is beslo ten toe te te treden als lid tot den Provincialen Noordbrabantschen Brand- weerbond. Bedoeld ebond verstrekt aan de leden gratis advies enz. over brand weeraangelegenheden. Doos30-60,Tube 80ct.Bij Apoih.en Drogisten —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6