Stekend making i*faatsegijk Nteuwa. CORRESPONDENTIE het bericht, dat in deze gemeente een moord op een oude vrouw was ge pleegd. In een huisje in de Molenstraat woonde alleen de ongeveer 70-jarige juffrouw T. van Brakel. Zondag merk ten de buren op, dat het huis gesloten bleef en tegen den middag werd in ver band hiermede de burgemeester, de heer A. R. den Hartog, gewaarschuwd, die zich met den veldwachter naar de be wuste woning begaf. Het huisje werd geopend en in de keuken vond men de oude vrouw op den vloer liggen. Op den vloer lag veel bloed en in verband hiermede werd aan moord gedacht. In het huis wtas verder niets overhoop gehaald, zoodat men tot dusverre in het duister fast. Wanneer hier van een moord sprake is, dan moet deze Zaterdagavond tusschen 8 en 11 uur hebben plaats gehad, toen de vrouw alleen thuis was. Naar men nader verneemt is de ver moedelijke dader te Opheusden gear resteerd. i i IJLJ. -Ml* aunm.llil t in. ..g.-ggawiLi.!.- BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN HEUSDEN, brengen ter kennis van de ingezetenen, dat op DINSDAG 16 FEBRUARI 1932, door het College van Brandmeesters eene Schonw zal worden gevoerd, zullende alsdan alle rookgeleidingen behoorlijk moeten zijn geveegd ot gereinigd terwijl voorts op de naleving van de andere bepalingen der algemeene politieverorde ning en der bouwverordening, betredende het voorkomen van brand, streng zal worden toegezien HEUSDEN, 8 Februari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. VAN EGGELEN, Burgemeester. HUBERT VERHOEVEN, Wethouder. HEUSDEN. De Zaterdag gespeelde 7 de neder laag wedstrijd tusschen de v.v. L.O.N.G.A. alhier en N O.A.D. uit Wijk werd door L.O.N.G A. met 9 0 gewonnen. ALMKERK. J.l. Vrijdagavond werd door oud leerlingen der Chr. School, (Verlaatschen- dijk) eene vergadering gehouden in ver band met het a.s. jubileum van 't Hoofd den heer v. Veelen, die op 1 April a s. den dag hoopt te herdenken dat hij voor 25 jaren werd verbonden als Hoofd aan bovengenoemde school. Op deze vergade ring werd een commissie benoemd en een bestuur gekozen, bestaande uit de heeren C. M. Pouli, W. Verschoor, Joh Koekoek Bzn. en J. C. v. Veelen. As. Donderdagavond 7 uur hoopt alhier in de zaal v. d. Wed. Dekker voor 't Comité van Winterlezingen op te treden Ds. Dijkstra van Amsterdam, met het onderwerp „De Profeet Jeremia". Heden Woensdag hoopt de be roepen predikant Ds. Sanders van Ee (Fr.) een bezoek te brengen aan deze gemeente, terwijl Z.Eerw. des avonds voor de Herv. Gem. zal voorgaan. ANDEL. De uitslag van den alhier ge speelden wedstrijd tusschen „Sparta" en „Excelsior" uit Woudrichem was 32 in het voordeel van Sparta. Op 13 Febr. as. zal alhier in de v.m. openbare school een openbare ver gadering worden gehouden, waarin zal optreden de heer de Wit uit Almkerk, teneinde tot de oprichting van een afdee- ling van den Chr. Nationalen Werkmans bond te geraken. Vrijdag a s. zullen de leerlingen van den tuinbouwcursus alhier onder leiding van den heer van Moergessel uit Dussen een bezoek brengen aan den proeftuin te Gorinchem. De Jongelingsvereen. „Obadja" al hier heeft besloten dit jaar haar jaarver gadering in de Ned. Herv. Kerk te houden en wel op 2 Maart a.s. Een drietal mooie onderwerpen zullen worden behandeld. Aan den dienstplichtige van de lichting 1932, C. v. Rijswijk, is door den Minister van Defensie één jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. BRAKEL. Vrijdag 5 Februari j.l. heeft den heer Riiger, landbouw-onderwijzer te Aalst, in 't Werkliedengebouw alhier een lezing met lichtbeelden gehouden, over de „Teelt van aardappelen". Op duidelijke wijze werden o.a. be handeld Ziekten en ziektenbestrijding, selectie en bewaring van pootgoed. Met zeer veel aandacht volgden de tal- ryke aanwezigen de keurige lezing. Naar we vernemen zal de Fa. S. Duijvis en Zn. uit Koog aan de Zaan, fakriek van veevoederartikelen, een lezing nouden over „Doelmatige veevoeding" ih het Werkliedengebouw alhier op Vrijdag 12 Februari as. Daarbij zal o.a. de fa- brieksfilm worden vertoond. Door 't Instituut voor Planten veredeling te Wageningen zal alhier een rassen proefveld van koolrapen worden aangelegd CAPELLE. In de vorige week gehouden jaar vergadering van de postduivenvereeniging „De Luchtvaart* werden tot bestuursleden gekozen de heeren II Dekkers le en J. v. Doornik 2e voorz., E. Haverhals le en P. Nieuwenhuizen, 2e secretaris, Adr. Versteeg, le en P. Verhagen, 2e pen ningmeester en J. Spierings en W. Man- demakers, commissarissen. Een tweetal nieuwe leden werden na gehouden stem ming toegelaten. Het le elftal onzer voetbalver- eeniging „Excelsior" speelde jl. Zondag voor de le klasse B. V. B. te Waalwijk tegen „W. S. C. III", welke wedstrijd eindigde in een 31 overwinning voor „Excelsior". Daartoe uitgenoodigd door de Ned. Herv. Jongelingsvereen. „Gideon" zal a.s. Donderdagavond 7 uur in de Herv. Kerk aan den Loonschendijk als spreker op treden ds Lekkerkerker te Oldenbroek. De Coöp. Aaankoopvereen. van landbouwbenoodigdheden „Sprang-Capelle en Omstreken" zal Donderdag 11 Febr. as. des avonds 6 uur een algemeene ledenvergadering houden in de zaal van den heer J. Treffers. Aan de orde komt 1. Opening en notulen 2 Bestelling steen kolen, kunstmeststoffen (super), veevoeder en kalk 3. Rondvraag en sluiting De Herv. Meisjesvereen. „Bidt en Werkt" hoopt a.s. Donderdag 18 dezer 's avonds 7 uur in de Herv. Kerk alhier haar jaarvergadering te houden. DRUNEN. Veiling 4 Februari. Per K.G. Goudreinetten 2025. Idem 2 1016, Idem 3 27, Helles Fleurs 10 - 17, Idem 2 4-7, Wijnzuur 912, Kafappelen 610, Ossekoppen 712, Ceulemans 68, Court Pendu 59, Zoete Appelen 47, Brederode 1619, Idem 2 1014, Div. Stoofperen 816, Juin 39, Sja lotten 48, Spinazie 1419, Wortelen 2 Y2 31/2. Breek peen 2-5, Kroten 14, Veldsla 2 4 Knolraap s/i—l, Spruiten 8 13 Idem 2 36, Schorseneereu 614 Witlof 611, Droge Boonen 1518. Per stuk. Roode Kool 16, Savoiekool Witte kool 1/i1, Boerenkool 1/i— 1, Andijvie 2 3, Ramanas Selderij 1— Per bos. Selderij (pluk) 121/i1 Prei 213. DRONGELEN. De heer K Bax, machinist stoker bij de stoompontveerdienst alhier is met ingang van 16 Februari a. s. in gelijke betrekking overgeplaatst naar het stoom gemaal te Bern. VGRAVENMOER. Donderdagavond vierde de Geref. Knapenvereeniging „Samuël" met leden en begunstigeis onder groote belangstel ling in de Geref. Kerk haar twee-jarig bestaan op feestelijke wijze, onder leiding van haar Eere-Voorzitter, de WelEerw. Heer Ds Snoeij. Onder tamelijke belangstelling hield Ds H. D. Drenth, Geref. pred. te Tuin dorp Heij plaat te (Rotterdam) in de Chr. Geref. Kerk alhier, een rede voor de Chr. vereen, tot verzorging van krankzinnigen in Nederland. De zangvereen. „Excelsior" zal op Hemelvaartsdag deelnemen aan het natio naai concours te Leerdam onder leiding van haar directeur, dhr. A. Christ te Capelle. De vereen, zal uitkomen in de afdeeling uitmuntendheid. Het fanfarecorps „Euterpe" zal op Tweede Pinksterdag te Zwijndrecht met haren directeur, dhr. A. Christ, niet uit komen in de afd. uitmuntendheid, maar in de eere-afdeeling. HERPT. Terwijl bakker V. Vrijdag j.l. even bij zijn familie te Baardwijk binnen was en zijn rijwiel op het geheel afgemaakt erf had gezet, was dit in een oogenblik tijd spoorloos verdwenen De politie werd hiermede in kennis gesteld en Dinsdag werd het rijwiel on beheerd terug gevonden voor het café „Het Vosje" Berouw beeft mogelijk den dader bewogen de fiets weer terug te brengen. RAAMSDONKSVEER. In het Evangelisatiegebouw „Eben- Haëzer" hoopt heden Woensdagavond om kwart over zeven op te treden de heer Snaijer uit Dordrecht. SPRANG. J.l. Zaterdag speelde de voetbalclub „N. E. O." een tehuiswedstrijd voor com petitie tegen „S. D. O." De strijd ein digde met 30 in het voordeel van „S. D. O." VEEN. Van de gelegenheid om goedkoope kunstmest (zwavelzure Ammoniak) te be stellen, is in deze gemeente ruimschoots gebruik gemaakt. Zooals bekend is wordt deze meststof door het crisis-comité tegen veel verminderde prijs beschikbaar gesteld aan tuinders en kleine grondbezitters. Zaterdagavond j.l. gaf de muziek vereen. „Wilhelmina" voor een overvolle zaal haar eerste uitvoering. Nadat de voorzitter met een kort woord geopend had, werd met de afwerking van het programma begonnen. Wij wisten, dat er door onze muziek- vereeniging flink gestudeerd was, toch was de vertolking der verschillende num mers nog boven aller verwachting. De muziekliefhebbers hebben dan ook dezen avond volop kunnen genieten. Ter afwisseling werden er eenige too- neelstukken opgevoerd door „Toon van Straaten's" vereenigd cabaret gezelschap, waardoor de lachspieren der aanwezigen soms danig in beweging gebracht werden. Als een bijzonderheid vermelden wij nog een tweetal marschen, uitgevoerd door de leerlingen der vereeniging. Een welverdiend applaus viel hen hiervoor ten deel. Wij twijfelen er niet aan, of onze muziekvereeniging eertijds een der beste in bet Land van Heusden en Altena zal, voortgaande met denzelfden ijver en studie, spoedig weder deze plaats in genomen hebben. Een woord van hulde aan de leden en aan hunnen eminenten directeur, is hier zeker wel op zijn plaats. WELL. Op Woensdag den 3 Februari 4932 had alhier in het Veerhuis bij de Wed. E. J. Vos de jaarvergadering plaats van afdeeling Well, aan de eiermijn Gelder- mal sen. Na opening door den voorzitter werd door den secretaris de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag voorgelezen die onveranderd werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningm. bleek, dat ondanks de aanschaffing van eenige materialen er toch nog een klein batig saldo was. Er werden in het af- geloopen jaar ruim 446000 eieren afge leverd. Tevens werden er 3 leden aan gewezen om na de eerstkomende vergade ring te Geldermalsen te gaan. Bij de rondvraag volgde een drukke bespreking over het afleveren der eieren, omdat er leden zijn die de eieren aan den handel geven om zoodoende meer geld te beuren. WIJK. Terwijl de boterhandelaar A. v. d. Pol, alhier op den Aalburgschendijk nabij de draaibrug, uit zijn wagen stapte, vergat hij de rem er op te zetten, zoodat de wagen vanzelf aan 't rijden ging, doch direct den dijk afreed, zoodat hij tegen een boom langs de wetering tot stilstand kwam. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats, want er zat niemand in de auto. Met een lichte beschadiging aan den wagen liep alles goed af. Tegen Vrijdagmiddag half drie is een raadsvergadering belegd, waarin de Edel- Achtb. heer R. J. v. Doveren afscheid van den raad zal nemen. Naar wij ver nemen heeft zich uit de ingezetenen een commissie gevormd, die den scheidenden burgen eester namens de ingezetenen zal huldigen. WOUDRICHEM. Aan de vischmarkt alhier werden gedurende het tijdvak 30 Januari tot en met 5 Februari geen winterzalmen aan gevoerd. De aanvoer bestond nit eenige partijtjes witvisch, voornamelijk snoek en voorn. Voor snoek werd 25 tot 40 cent en voor voorn 4 tot 8 cent per pond besteed. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van het Comité van Winterlezingen werd Vrijdagavond alhier een filmavond gegeven met als hoofdnummer „De Eeuwige stilte", een film betreffende de ontdekking van de Zuidpool door captain R. F. Scott. De zaal was geheel met belangstellenden gevuld. De film was zeer duidelijk en leerzaam en toonde de geweldige moei lijkheden, waarmede captain Scott en zijn makkers hadden te kampen, terwijl er verschillende prachtige natuurtafereelen van het zuidpoolgebied in werden weer gegeven. Het geheel vormde een gezel- ligen en leerzamen avond. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de 2e Openbare school alhier is aangesteld Mevr N. A. Bronkhorst, geb. Merkens, te Gorinchem. De gemengde zangvereen „Altena" alhier zal a s. Vrijdag een uitvoering geven in het gymnastieklokaal der 4ste Openbare school. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden voet balwedstrijd door W. V. V. II alhier en Merwede I van Hardinxveld, werd door eerstgenoemde met 3 0 gewonnen. De uitwedstrijd van W. V. V. I tegen 't werkloozen-elftal te Gorinchem, eindigde met 3 2 voor W. V. V. I. Waarschijnlijk tengevolge van een lichten mist, is de vrachtboot „Goes II" op de rivier de Merwede voor onze ge meente, in de vaargeul op een motorspits geloopen, welke naar beneden voer. De aanvaring was zoodanig, dat in de motor- spits, welke niet was geladen, een gat ontstond van plm 4 M. boven de vaarlijn, terwijl de neus van de vrachtboot, geheel werd omgebogen. Beide schepen konden hun reis vervolgen. Naar men ons mededeelt is er thans een onderzoek gaande, waaraan het onge val precies te wijten is. Naar wij vernemen hoopt de Gem. Zangvereeniging „U. D. I." alhier op Hemelvaartsdag deel te nemen aan het concours te Soesterberg. Vorige week Donderdagavond trad op voor de Geref. Jeugd-Centrale, de heer J. Schouten van Gouda, met het onder werp De Macht en de Jeugd". Door spreker werd een zeer duidelijke verkla ring hiervan gegeven, waarna door de talrijke aanwezige met groote aandacht werd geluisterd. Door een aantal aanwezigen werd na het onderwerp vragen gesteld, welke door spreker breedvoerig werden beantwoord. De gehouden collecte bracht ruim f47 op. Door de Chr. Geref. J.V. „Gideon" werd onder leiding van de eere-voorzitter Ds. Baas in de Kerk, haar jaarvergadering gehouden. Geopend werd met het zingen van Ps. 403 4, Gebed en 't lezen van Ps. 403 (onberijmd). Vervolgens werd 't uitvoe rige programma behandeld. Uit de verschillende jaarverslagen be merkten men, dat de vereeniging steeds vooruitgaande is, ook op financieel gebied. Te plm. 42 uur sloot Ds. Baas deze goed geslaagde feestavond, door eerst te laten zingen Ps 72:44, met dankgebed. Donderdag j.l. vierde de Herv. Chr. Meisjesvereeniging „Mirjam" onder leiding van hare Eere Voorzitter Ds. Lazonder, haar 8ste jaarfeest in 't Ver- eenigingsgebouw. Na 't gemeenschappelijk zingen van Ps. 98 vers 4 en 3 en gebed, werd gelezen een gedeelte uit Exodus 45, waarna „Mirjam" op boeiende en leerzame wijze werd voorgesteld als Profetes en Zangeres. Hierna volgden jaarverslagen en toe spraken der verschillende afgevaardigden. Achtereenvolgens werden geleverd Bijbelsche opstellen, voordrachten en samenspraken, afgewisseld door 't zingen van 4 stemmige liederen uit den bundel van Joh. de Heer. Ondertusschen werd de tractatie niet vergeten. Aan 't einde gekomen, werden allen dank gezegd voor de medewerking om dezen avond goed te doen slagen, waarna door de Presidente der vereeniging Mej. Lammers, de Eere-Voorzitter dank werd gebracht voor zijn uitnemende leiding. Na 't zingen van Gezang 480 5, ging Ds. Lazonder voor in dankgebed. ZALTBOMMEL. De Directeur van het Postkantoor alhier meldt In de volgende plaatsen wordt aan de daar gevestigde post-inrichtingen en bij de met de bestelling belaste ambtenaren de gelegenheid opengesteld kosteloos gelden te storten ten behoeve van 't Nationaal Crisis-Comité Aalst, Alphen, Ammerzoden, Brakel, Bruchem, Delwijnen, Dreumel, Gameren. Haaften, lledel Heerewaarden, Heliouw, Herwijnen, Hurwenen, Kerk-Driel,Opijnen, Poederoijen, Rossum, Tuil, Veld-Driel, Waardenburg, We l, Zuilichem. Door de postambtenaren wordt voor de afgifte een ontvangbewijs afgegeven. Onder groote belangstelling is de landbouwhuishoudschool geopend, welk onder auspiciën van de Geldersche Over- ijsselsche Maatschappij van Landbouw is opgericht. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer D. de Jong als secretaris van de afd. Zaltbommel van de G. O. M v. L., vervolgens door mevr. Cambier v. Nooten geb. van der Hardt Aberson, als presidente van de Vereeniging voor Nijverheids onderwijs aan meisjes, welke vereeniging de voorbereiding en regeling der school heeft. Verder werd o. m. nog het woord gevoerd door den burgemeester en ir Roelofs van Tiel namens de Prov. Geld. Electr. Mij. ZUILICHEM. De collecte van het plaatselijk crisis-comité alhier, heeft opgebracht de som van f 242, Aan Jan Daggelder, dienstplichtige der lichting 4934, is door Zijne Excel lentie den Minister van Defensie, vrijstel ling wegens kostwinnerschap verleend. De Raad is voornemens, tegen a.s. Vrijdag des voormiddags 40 uur, in open bare vergadering bijeen te komen. Wij ontvingen een ingezonden stuk van een gedupeerd kunstmestverkooper, doch moeten dezen evenwel berichten, dat wij zijn stuk alleen kunnen opnemen, als hij ons zijn naam bekend maakt. DE REDACTIE. O— Vergadering van den raad der ge meente WIJK c.a. op Vrijdag 5 Februari 1932 des v.m. half elf. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer R. J. v. Doveren. Secretaris (waarn.) de heer W. Bouman. Aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering. De Secretaris leest het formulier gebed, daarna de notulen der vorige vergadering, die met een kleine be merking van den heer v. d. Mooren, n.l. dat hij de vorige vergadering met kennisgeving afwezig was, goed gekeurd. Ingekomen stukken Goedkeuring door Ged. St. van de door den raad vastgestelde beheers- verordening voor het G.E.B. Idem van het raadsbesluit om het G.E.B. als een bijzondere tak van dienst te beschouwen. Bericht van Ged. St., dat dit col lege zijn beslissing inzake de ver ordening in verband met de woning wet verdaagt. Goedkeuring door Ged. St. van het reglement op het Burg. Armbestuur. Proces-verbaal van kasopneming bij den Adm. van het G.E.B., waaruit blijkt dat in kas was f 3233,54, waar van 2038,50 belegd bij de Boeren leenbank. Alles was in behoorlijke orde bevonden. Verzoek van den Ed.Achtb Heer R. J. v. Doveren om een grafruimte op de begraafplaats te Wijk. De Voorzitter licht dit verzoek toe en zegt, dat hij voor hij weg gaat gaarne van den raad de beschikking over 4 meter grafruimte kreeg, naast het graf van zijn vader. De heer Bouman verklaart hierte gen geen bezwaar te hebben. De heer Roza verwacht dat hierte gen wel bij niemand bezwaar zal be staan, het onderwerp is echter van dien aard, dat er naar zijn meening niet te lang over gesproken moet worden. Met algem. stemmen wordt het verzoek ingewilligd. Van Ged. St. is bericht ontvangen dat het college, de door de Boeren leenbank gestelde aansprakelijkheid, voor de belegging van overtollig kas geld, niet voldoende acht en derhalve niet kan goedkeuren, dat de gemeen te haar kasgeld belegd bij deze in stelling zoolang niet persoonlijk ze kerheid wordt gesteld. De heer v. Wijk kan als Voorzit ter van de Boerenleenbank het stand punt van Ged. St. niet begrijpen, doch de Boerenleenbank kan aan het verlangen niet voldoen. Het lijkt hem het beste het kasgeld elders te be leggen. Men zou evenwel kunnen wachten op de beslissing van de gemeente Woudrichem. De secretaris merkt op, dat de Kroon in dezen reeds een beslissing heeft genomen en Ged. St. in het gelijk heeft gesteld. Besloten wordt het overtollig kasgeld bij een andere instelling te beleggen. Verzoek van R. J. v. Doveren om eervol ontslag als ambtenaar van den Burgelijken Stand en opzichter der Ebbe. Wordt verleend. Verzoek van de Voetbalvereen. om wederom als van ouds de beschikking te mogen hebben over het sportter rein op de Ebbe. Dit verzoek wordt onder de oude voorwaarden met al- algemeene stemmen ingewilligd. Adres van het gem.-best. van Wehl om adhaesie te willen betuigen aan zijn adres gericht tot de regeering om een zelfstandig ministerie van Landbouw in het leven te roepen. B. en W. stellen voor adhaesie te betuigen. De Voorzitter zegt het wel van belang te achten, dat er een zelfstan dig Ministerie van Landbouw komt. De heer v. Wijk is er wel voor, als werkelijk gebleken is dat het ge mis van een zelfstandig ministerie nadeelig is, anders is spr. er niet voor, omdat het alweer belangrijke uitgaven meebrengt. Op voorstel van den heer Bouman wordt besloten het adres nogmaals aan te houden om eerst bij de Boe renbonden te informeeren of een zelf standig Ministerie van Landbouw wer kelijk van belang is. Besluit van Ged. St. tot goedkeu ring der gemeentebegrooting 1932. Ook die van de afdeeling Aalburg en van het G.E.B. Besluit van Ged. St. tot vaststel ling van de gemeenterekening 1930. Het batig saldo dezer rekening is met f 400 verhoogd met het oog op te weinig verantwoorde inkomstenbel. en alzoo gebracht op f8076,16. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een motorbrandspuit. De Voorzitter zegt, dat zooals de heeren gehoord hebben, de gemeente begrooting is goedgekeurd. Op deze begrooting is een post uitgetrokkje" voor de aanschaffing van eei)i* rno- torbrandspuit, die met het oog op brandgevaar van h. grootste'Delang is.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2