HERO- Spercieboonen C. B011MAN APEN. Zaaigrane Nog af te geven \Plm- 300 Koekkoekkleurige Hennen, aan spotprijzen! Hoenderpark „Altena" HEUSDEN# Notaris VAN GENOT VERHURI Bouw- en Weiland, Firma L. COOPS, Adverteeren doet verkoopen. Adverteiitiën. Versioppii ig Ifeste zware te Kooi weilandverpachtingen, diverse perceelen Bouw- en Weiland Firma N.G.J.! Op de tentoonstelling van pluim vee te Nieuw-Amsterdam, behaalden de Gebrs. C. en A. van Eersel C.Jz., 4 eerste, 2 tweede, 1 derde en 5 eere- prijzen. De heer A. P. van Gooi kwam zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. HERPT. Tegen den landbouwer A. J. B. alhier was prcces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met paard en kar ovefr het openbaar voetpad, genaamd het Dwarspad, gelegen onder deze ge meente. In de zitting van j.l. Vrijdag diende deze zaak voor het Kantonge recht te Heusden. De Kantonrechter schorste de verdere behandeling voor den duur van 11 maanden, daar er naar zijne meening eene civiele quaestie in zat, waarover eerst beslist dient te worden alvorens een strafvonnis kan worden uitgesproken. NIEUWENDIJK. Het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer P. A. Colijn, is opgedragen aan de firma Gebr. de Later, alhier. OUDENDIJK. Donderdagmorgen had Mej. M. van V. het ongeluk van den zoldertrap te vallen, waarbij zij een zware her senschudding bekwam en een gapende hoofdwonde opliep, zoodat dadelijk de hulp van dr. de Vries moest worden ingeroepen. In verloop van driemaan den is dit het derde ongeval, waardoor dit gezin getroffen werd. De oudste inwoner, de drie-en- negentig-jarige H., die nog zoo kras is, dat hij mede den stal verzorgd!, kwam daarbij zoo ongelukkig te vallen, dat hij een rib brak. Dr. de Vries verleende hulp. Zijn toestand is zeer gunstig. RAAMSDONKSVEER. Heden Woensdag, des avonds om kwart over zeven, hoopt in het Evangelisatiegebouw „Eben-Haëzei" op te treden: de heer Snaijer uit Dor drecht. SPRANG. Onder leiding van haar voor zitter, den heer K. Alblas, kwam de Chr. Oranjevereeniging „Het Drievou dig Snoer" in de zaal van den C.V.B. te Sprang in jaarvergadering bijeen. Na een woord van welkom door den voorzitter, werd door den secretaris, den heer R. van Dalen, een goed ver zorgd verslag uitgebracht. Thans is het ledental tot 232 gestegen. Het finan cieel verslag sloot met een klein na- deelig saldo. Bij de gehouden bestuurs verkiezing werden herkozen de heeren: A. Paans, C. de Rooij, J. Vos Mz., en in de vacature J. Ruiter werd J. Timmermans benoemd. In de pauze werd thee aangeboden en door enkele leden een bijdrage ge geven. Besproken werd de vraag: zullen we in dezen crisistijd dat jaarfeest vie ren. Na een breedvoerige bespreking werd het bestuur opgedragen, toch, al is het dan maar op bescheiden voet, door zang en muziek iets te doen, om dan in 1933, bij de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Wil lem van Oranje, een groot nationaal feest te organiseeren. Na een woord van dank sloot de voorzitter met dankzegging. De landbouwer J. H. alhier had het ongeluk met zijn voet in een spij ker te trappen. Op het wondje niet voldoende acht gevend, kreeg hij later hevige pijnen. De ontboden genees heer constateerde bloedvergiftiging. Was zijn toestand eerst zorgelijk, heden is deze vooruitgaande. De fabrieksarbeider P. P. alhier, had het ongeluk op de stoomschoen- fabriek der firma Pullens-van Gerve te Waalwijk, met zijn rechterduim tus- schen de stanz-machine bekneld te ra ken, waardoor een gedeelte van het voorste lid werd afgedrukt. Dr. L. ver bond de wonde. A.s. Zaterdag zal de afdeeling „Patrimonium" alhier in jaarvergade ring bijeen komen. De agenda ver meldt: 1. Opening. 2. Notulen. 2. Jaar verslagen. 4. Bestuursverkiezing. 5. Me- dedeelingen. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. VEEN. Uitslag van de door den Bouwk. M. Honcoop alhier, voor rekening der Polders Veen en Wijk gehouden aan be steding, van de verbouwing van den Veenschen watermolen en het maken van gew. betonbruggen enz. N.V. Visser en Smits, Papendreeht f 10416 Johs Goesten, Ammerzoden - 9560 P. J. v. d. Elshout, Tilburg - 9265 Volker, Betonbouw, Sliedrecht - 8633 Gebr. Klopperd, Grave - 8470 J. Willigers, Nieuwkuik - 8263 J. Wilgers, Babiloniënbroek - 8215 H. Bakker, Giessendam - 7932 J. W. Brands, Orthen - 7870 M. Bos, Almkerk - 7800 J. Straver, Almkerk - 7750 A. A. v. Bergeijk, Aalburg - 6920 J. Zonneveld, Veen - 6898 H. v. Noorloos, Andel - 6763 Gebr. Tankens, Andel - 6445 H. Kleinloog, Genderen - 6400 C. v. "Wijk, Aalburg - 6389 Gunning aangehouden. WERKENDAM. Zaterdagavond was 't ruim 1- jarig zoontje van den assistent-apothe ker, den heer J. Nagelkerke, in den winkel, toen 't ventje in een onbewaakt oogenbük een fleschje lysol omtrok, welke brak. Den geheelen inhoud vloeide over 't onderlichaampje. Aan vankelijk werd 't ongeval niet opge merkt. Enkele oogenblikken later vond men 't ventje bewusteloos liggen en werd geneeskundige hulp ontboden. Ten slotte werd nog een tweede plaat selijke medicus geroepen. Enkele uren heeft de kleine vreeselijke pijnen ge leden. De toestand werd later iets be ter, hoewel 't gevaar nog niet was ge weken. De Zaterdagmiddag j.l. gehou den voetbalwedstrijd tusschen „Excel sior" uit Hardinxveld en „W.V.V. II" alhier, eindigde met 33. Donderdag a.s., des nam. 7 uur, zal in de Kerk der Geref. gemeente op treden, Ds. Dijke van Nieuw-Beij- erland. Vrijdagavond 26 Febr. zal voor de plaatselijke afdeeling „Volksonder wijs" als spreker optreden, het lid van het Hoofdbestuur dier vereeniging, de heer KI. de Vries. Naar wij vernemen hoopt de Gem. Zangvereeniging „U.D.I.", directeur de heer H. de Bie van Gorinchem, Woens dag 9 Maart a.s. een uitvoering te ge ven in de Nutszaal. WASPIK. Door de Kaartclub „Het Hoef ijzer" werd in het café van den heer Chr. van Dongen, een onderling rik- concours gehouden, met den volgenden uitslag: 1ste prijs, 105 p., J. Zwaans. 2de prijs, 93 p., C. Schellekens. 3de prijs, 85 p., J. Vleuten. 4de prijs, 83 p., M. Schellekens. 5de prijs, 74 p., A. Zwaans. 6de prijs, 69 p., Jos. Boom. 7de prijs, 69 p., J. Buijks. 8ste prijs, 67 p., Chr. van Dongen. 9de prijs, 67 p., W. Smits. 10de prijs, 65 p., H. Langermans. 11de prijs, 61 p., M. van Berkel. 12de prijs, 50 p., P. Schel lekens. Zondagmorgen ontstond een be gin van brand in de woning van den heer M. de Z. te Benedenkerk. Hoewel de vlammen reeds uit het dak sloegen, mocht het toch gelukken den brand spoedig meester te zijn. WAALWIJK. Naar de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk verneemt, is de Nederland- sche Kamer van Koophandel voor Duitschland, Centraal kantoor te Frank fort a.d. M., voornemens een organi satie ter behartiging der belangen van Nederlandsche houders van hypothe ken in Duitschland op te richten, wel ke organisatie vermoedelijk het geheele beheer der hypotheken op zich zou kunnen nemen. Er bestaat het plan binnenkort openbare spreekuren in Ne derland te houden, teneinde vast te stellen, of er voor een dergelijke or ganisatie bij de betrokkenen voldoende belangstelling bestaat. Nadere inlichtingen verstrekt de Ka mer van Koophandel te Waalwijk. Maandagmorgen is de 65 jarige landbouwer P. Klerks van een hooizolder gevallen. Met een zeer ernstige schedel breuk werd hij opgenomende levens geesten bleken toen reeds te zijn geweken. WELL. Zaterdagavond 20 Febr. gaf de Zangvereeniging „Semper Crescendo" in Ons Huis haar aangekondigde uitvoering voor een volle zaal, met medewerking van de tooneelvereen. „Con Amore" uit Wijk. Na een openings- en welkomstwoord door den Eere-voorzitter, den WelEd. Heer M. Jansen, tevens directeur, werden de zang nummers ten gehoore gebracht. Daarna voerde de tooneelvereeniging op „Tante Erna's laatste wil", blijspel in 3 bedrijven, dat goed geslaagd mag heeten. Het spel viel bij de aanwezigen zeer in den smaak. Aan het einde sprak de heer Jansen nog een woord namens de vereeniging tot de aanwezigen voor hun steun en een woord van dank aan de tooneelvereeniging voor haar mooi spel en sprak daarbij de wensch uit dat ze in de toekomst nog meer voor de Zangvereeniging zal optre den. Hierna gingen allen hoogst voldaan huiswaarts. Op Woensdag 2 Maart a.s. hopen de echtelieden Peter van den Bogert en Maria van Dokkum hun 50-jarige echt- vereeniging te herdenken. Een feest commissie is bereids gevormd, die den krassen oudjes een onvergetelijken dag zal bereiden. WOUDRICHEM. i De heer I. J. Baart werd be noemd tot onderwijzer aan de Leer school voor Openbaar Onderwijs te Dordrecht. Noode zien wij dezen be kwamen onderwijzer van hier gaan. Op gebied van zang en muziek viert ook in het Land van Altena het vereenigingsleven hoogtij. Zoo komt komt men meer en meer met elkaar in contact en elkaar leeren kennen sluit in zich op, elkaar leeren waardeeren; zich meer en meer één gevoelen met de dorpsbewoners, ook in dit Gewest. Zoo kwam dan de eem- zangvereen. „Vereenigd Altena" tot stand, wairvan wij Vrijdagavond het genoegen hadden in de 1ste Openbare school, onder lei ding van den heer A. C. Havelaar, een uitvoering bij te wonen. De zaal was vrij goed bezet, toen de Voorz., de heer A. Kant, met een wel komstwoord dezen avond opende. Het programma, dat over het geheel moeie- lijke nummers bevatte, waarvan enkele voor 't dameskoor met pianobegelei ding van den heer K. Havelaar, wel zeer in den smaak vielen. Als toegift zong mej. de Graaf uit Gorinchem een solo, hetwelk eveneens met applaus be loond werd. Een clubje dames en hee ren zorgde voor ontspanning, zette in met het drama „Verleden" en sloot met het blijspel „Een knap stel"; nu, een betere titel was niet denkbaar. Beide stukken werden zeer vlot ge speeld, en er is heel wat gelachen. De avond is dan ook buitengewoon goed geslaagd. Onder leiding van den heer Joh. Bax Jr. had de vorige week een samen komst plaats ter bespreking: Oprichting afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Deze vergadering had wel succes, zoo dat met aanvankelijk 14 leden tot op richting besloten werd. De leiding zal in handen komen van den res. officier Bax, terwijl luit. Groenendijk verwacht wordt voor het houden van een pro- paganda-avond. Gedurende het tijdvak van 12 tot en met 18 Februari j.l. werden aan de vischmarkt alhier geen zalmen aan gevoerd. De aanvoer van witvisch was eveneens niet groot. Besteed werd voor snoek 3035 cent; voorn 48 cent en alver 46 cent; alles per pond. Het plaatselijk crisis-comité al- alhier heeft vanwege het Nationaal Cri sis-comité een bijdrage van f150.ont vangen. Door de Meisjesvereen. „Dorcas" alhier werden 67 gemaakte kleeding— stukken aan behoeftigen in deze ge meente uitgereikt. Foto Vaesen, Heusdert). Zaterdagmorgen ongeveer half elf ontstond, door onbekende oorzaak, brand, in de kapitale boerderij van A. v. Bergeijk in de Veldstraat te Wijk, bewoond door de gezinnen Schefïers en Kuijpers. De vlammen grepen zoo snel om zich heen dat het huis en de belendende schuur in een minimum van tijd in lichten laaien stonden. De spuit van Wijk en die uit Aalburg, moesten er zich toe bepalen de belendende gebouwen te bewaren, wat haar niettegenstaande de woning van A. Schouten, bewoond door de gezinnen Wondergem en Van Dijk, tot 4 maal toe vlam vatte, mocht gelukken. Alles ging zoo snel in zijn werk, dat drie koeien een veulen en een paar varkens in de vlammen omkwamen. Van het huisraad van Scheffers kon niets, dat van het gezin Kuijpers grootendeels worden gered. De eigendommen van v. Bergeijk waren wel, die van de gezinnen Schefïers en Kuijpers «iet verzekerd. •f (trage ontlasting), koortsigheid, maag geen eetlust, slechte s enz., gebruikt drie een weinig van Wortelboer's Krulden slijm, ofdpijn, rsvertering eer daags b-roem de of een a twee Wortelboai's Pillen van Jacoba Maria ^vortelboer en gij zijt spoedig wÉer hersteld. Reeds dnizenden hébben er baat door gevonden eh zij zullen ook U helpen. Qij zult tevreden zijn over de, heilzame uitwerking. Wortelboer's Kruiden zestig cent per patye, Wortelboer's Pillen zestig/cent per doos, drie doozen f 1,70; bij Apoth. en Drogisten. per Liter blik 35 ct. 3 blikken a f I.— Minzaam aanbevelend Dr ietrom pett erstraat, bij L. HOEVENAREN, Duss< te Heusden, bericht, dat de gewone jaar lijkse he zullen plaats hebben: 1°. Dinsdag 1 Maart a.s v.m. 10 u. precies, bij A. van Helden te Aalbnrg, t/v. Ned. Herv. Kerk en Diaconie aldaar, al waar tevens zal verpacht 2°. 3°. 4°. worden, voor 5 jaar, voor gep. Kerk 1.42.70 H.A. bouwland in het Middelblok te Aalburg, in 5 perc. 1 42.80 H.A. bouwland op de Meer te Genderen, in 2 perc 0.59.70 H.A. bouwland op Duiven. t/v. den heer P. Vos. Woemdtg 2 Maart a.s., n.m. 3 u. precies, bij mej. G. Vos te Veen, t/v. den heer Ch J. Engel berts. Donderdag 3 Maart a.s., v.m 10 u. precies, bij mej. Wed. v. d. Maaden te Wtjk, t/v Ned. Herv. Kerk en Dia conie aldaar, en de heeren L. de Bruijn en C. Bouman en Mej. de Wed A. de Waal- Nieuwkoop. Vrijdag 4 Maart a.s., n.m. 2 u. precies bij rqej. G. Vos te Veen, t/v. Ned. Ijerv. Kerk VAN onder Herpt, Hedikhuizen, Oud- Heusden, Doeveren, Drongelen, Bab.-Broek, Genderen, Veen en Drunen./ Het College van Regenten der Godshuizen'van Heusden, zal op ZATERDAG 27 FEBR. a.s., voormiddags 9.3Ö uur precies, in Hotel „Het Wapen van Amster dam", in het openbaar verhuren: >uwland voor den tijd van (19321935). Het Weiland voor den tijd van één jaar, Het vier j: Inlichtingen geven de Opzchtei s N. H KUI'PERS te Heusden en A. P;' BUIJS te Herpt. Breed bij Biljetten. Notaris Van Willigen te Andel, xal aldaar op DENDER 'AG 25 FEBRUARI 1932,\v.m. 10 uur, in café Kalis, ten verzoeke van en en Diaconie aldaar. 5°. Zaterdag 5 Maa tart a.s., in Hotel v.m. 10 u. precies, „Concordia" te Heasden, t/v. dames van der Blom Zie biljetten. de Gebrs. Lievaart, publiek verkobp een partij beste drachtige schapen Betaling koopsom 1 October 1932, mits 2 solide borgen. Kosten contant. Eerste nabouw U N VC A ERWTEN te velde pn op monster goedgekeurd. Tweede nabouw MAN8H0LT-EXT1 KORTSTROO te velde en op mj gekeurd. A- WTEN ster goed- Tweede nabodw ZEGE HAVER te velde en op monster goedgekeurd. Verder voorradig prachtige partijen ongekeurde UNICA ERWTEN, ZEGE HAVER, GOUDGERST en ZOMER- TARWB. De gq4dgekeurde granen eplombeerd door de Landbouw. Hei Gift- en Typhusvrye worden geploml N -Br. Mij. van SCHOUTEN GIB88EN (N.-Br.) Verkrijgbaar bij Drogisterij GORINCHEM. 4 maanden oud, tegen den leg, - prachtig ontwikkeld - Aalburg (bij Heusden). ONSCHADELIJK v ar menschen en huisdieren GARANTIE ieder stukje lokaas doodt een rat. PAKJE fO SO - TUBE 0.75 IMP*VV*F.G:A PROOT Z. ZOON LEIDEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 3