de GROOTSTE Specialiste Blauwe Heerencostumes goroum Buitenland. China en Japan. CONFECTIE en op Maat. Speciale Blauwe Etalages Marktberichten. Plaatselijk Nieuws CRISIS-PRIJZEN beneden iedere concurrentie. GORINCHEM, 22 Febr. Op de veemarkt was heden aange voerd 112 runderen, benevens 2 var kens, 353 biggen, 14 nuchtere kalveren lammeren, 88 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 280300. Melk koeien f200f275. Kalfvaarzen f 175 225. Pinken f60120. Nuchtere fok- kalveren f1012. Drachtige varkens f 5060. Natte zeugen f 2835. Over loopers f 1017. Biggen f48. Lam meren f 's HERTOGENBOSCH, 24 Febr. Op de markt van heden waren aange voerd 2069 stuks. 1241 stuks hoornvee, 680 biggen, 56 zeugen, 23 schapen of lammeren en 69 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f180 tot f280 per stuk Kalfvaarzen 160 240 Magere Ossen en Kceien Yette Ossen en) le kw. 3038 p. pond Koeien 2e 24—32 Pinken van f100.tot f170.p. st. 100 220 Zeugen Schapen Lammeren Biggen 20.— 10.— 3.— 40. 18.— 7.- w. 0.49— 0 57 0.92— 1.20 Vet vee door kleinere aanvoer prijs houdend. Kalfkoeien en vaarzen luien handel. Magere ossen en koeien voor weide en stal prijshoudend. Biggen en dikke varkens slechte handel, afloop der markt flauw. ZALTBOMMEL 23 Febr. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 72 biggen, prijs van f4—8; 67000 eieren, prijs per stuk 2s/4 a 31/,, cent; 720 K.G. boter, prijs per 1/s K.G. roomboter f 0.728, boerenboter f 0.80 ROTTERDAM, 23 Febr. Op de veemarkt waren heden aange voerd 163 paarden, veulen, 1246 ma gere en 936 vette runderen, 264 vette kalveren en 120 graskalv., 1822 nuchtere kalveren, 166 schapen of lammeren, 7 •verloopers of varkens, 41 biggen, hokken of geiten. Per K.G. Koeien van f0.38 tot f0.59f0.73 Ossen 0.00 0.000.00 Stieren 0.35 j Kalveren 0.70 Melkkoeien f175 f295 Kalfkoeien f190 k f295. Stieren f90 A f330 Pinken f 80 A f 140. Graskalveren f 35 k f 75, Vaarzen f170 f195, Werk paarden f160 A f270, Slachtpaarden f100 A f175. Veulens f 00 Af000. Hitten f65 a f130. Biggen f 0 a f 0. Nuchtere fokkalveren f9 A f17. Nuch tere slachtkalveren f3 a f 6. Biggen per week f 0.00 A f 0.00. BREDA, 22 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 191 stuks vee, t. w. 58 stuks hoornvee, drachtige zeugen en varkens, 133 biggen. Prijzen Fokstieren ff Melkkoeien f 000f000 Kalfvaarzen f 170f200 Kalfkoeien f 180f 230 Biggen f 3f 7 Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. Vette vaarzen 3436 3033 Vette koeien 26 —28 2625 Vette stieren HandelKalf- en vet vee redelijke handel. Biggenhandel slap. Eenige kwa liteit beestjes werden vlug verkocht. TEGENSLAG VOOR DE JAPANNERS. De „stand" aan het Sianghai- front was, pro memore, aldus: Onder dekking van een rookscherm deed de Japansche infanterie nog een verwoeden aanval op Kiangwan. De Chineezen antwoordden met een razend machine geweervuur en ge weervuur door het rookscherm heen, waardoor de Japanners aanzienlijke verliezen leden. De Japanners, die vervolgens trachtten den Noordweste lijken sector door te breken, gin gen, ofschoon gedecimeerd, over tot een aanval op de Chineesche loopgra ven waar de Chineezen met de ba jonet gereed stonden en geen duim breed weken. Bevel werd gegeven tot den terugtocht der Japanners, die het terrein met slachtoffers be zaaid lieten. De Japansche troepen rustten daar na. Zii schenen al hun hulpmiddelen in werking te hebben gesteld en geen reserve te bezitten. Al de Japansche inwoners van Sjanghai, ook de mannen kregen aanzegging zich gereed te houden voor hun vertrek naar Japan. Uit Sjanghai werd nog gemeld, dat de Chineezen volgens betrouwba re berichten uit Chineesche bron bii de gevechten ten N.W. van Kiang wan, 2000 man aan dooden en ge wonden hadden verloren. En Reuter meldde uit Tokio, dat Japan had be sloten zijn strijdkrachten te Sjang hai te verdubbelen. De toestand om Sjanghai is reeds eenigen tijd iets rustiger, meldde men. Eenige activiteit heerschte nog in de buurt van Kiangwan. Beide partijen zonden er troepen heen en generaal Oejeda consolideerde de Ja pansche rechterflank, die werd aan gevallen. De Japanners wachtten op een krachtigen Chineeschen aanval, die middernacht zou beginnen. Hoewel de aanval der Japanners op Tatsjang geheel mislukt is. heeft het dorp toch ontzettend onder het artillerievuur en het bombardement uit de lucht geleden. Het is zoo goed als geheel in puin geschotenslechts hier en daar staat nog een huis over eind. Generaal Oejeda heeft in zijn ver slag speciale aandacht gewijd aan den moed van drie Japansche soldaten, die rond hun lichaam een hoeveel heid ontplofbare stoffen bonden en zich daarna in de Chineesche prikkel draad versperringen wierpen. Door de ontploffing, die daarop volgde, werd een groot gedeelte van de ver sperring verwijderd, waardoor de weg werd gebaand voor den opmarsch der Japansche troepen. Sinds het begin van de week, zoo wordt uit Chineesche bron gemeld, zijn er aan beide kanten in totaal circa 7000 dooden gevallen. SUCCES VOOR DE CHINEEZEN. De Japansche legerbevelhebbers hebben het offensief over het geheele front gestaakt. Waarschijnlijk zullen zii geen nieuwe militaire operaties uitvoeren alvorens nieuwe Japansche versterkingen zijn aangekomen. Dit opzienbarend besluit van de Japan sche legerleiding, dat door de neu trale waarnemers werd bevestigd, is niet in de laatste plaats een gevolg van den Chineeschen aanval in het Noorden van Kiangwan, waar zij den rechtervleugel der Japansche troepen tot den terugtocht dwongen. De Chi neesche troepen rukten uit het Noor den op trokken over het Woesoeng- kanaal, overmeesterden den rechter flank der Japansche linies en hero verden het dorp Miasjoeng, dat in den nacht door de Japanners bezet was. De Japanners trokken hun rech- vleugel terug en staakten korten tijd later de vijandelijkheden over het ge heele front. O— VECHTPARTIJ IN HET PARLE MENT TE ROEMENIË. In het Roemeensche parlement heeft de fascistische afgevaardigde Mares de regeering geïnterpelleerd wegens het contract met Ivar Kreu- ger over den bouw van 600 kilome ter straatwegen in Roemenië. Hierbii werd de vroegere minister door een afgevaardigde beschuldigd uit dit contract persoonlijke voordeelen te hebben getrokken. Het resultaat was een vechtpartij tusschen dezen vroe- geren minister en den afgevaardigde, waarop zich weldra een kluwen van vechtende personen voor het spreek gestoelte vormde, zoodat de voor zitter den toestand niet anders kon redden dan door te verdwijnen en de zitting te sluiten. O— MILLIOENEN DIEFSTAL. De directeur-generaal van het Tsje chisch vliegfonds Rudolf Muller is gearresteerd. Hij is een bedrieger met een lang strafregister. Niettemin is hii erin geslaagd, een leidende positie te bekleeden. Hii heeft inzamelingen georganiseerd voor de civiele en mi litaire Tsjechische luchtvaart en toen de opbrengst voldoende was, is hii er met eenige millioenen vandoor ge gaan. O— AUTOBUS DOOR TREIN GE GREPEN. Op een spoorwegovergang nabii Bowioz (Polen) is de sneltrein War schauDanzig tegen een autobus aangereden. Het voertuig werd geheel vernield. Tien inzittenden werden ge dood en twaalf gewond. O— VUURWERK ONTPLOFT. Zeven personen zijn gedood en twee gewond door een ontploffing van eenige kisten met vuurwerk. Jon gelui, die sigaretten rookten hebben door hun onvoorzichtigheid het on geluk veroorzaakt. O— EEN ERFENIS VAN 100 MILLIOEN FRANK. Volgens de Brusselsche bladen ont ving mevr. D. Doekx te Anderleght in de Kliniekstraat bericht, dat haar broer, die reeds 32 jaar in Ned. Oost-Indië woonde en daar is over leden, haar zijn geheele vermogen heeft nagelaten van ongeveer 100 millioen frank. O— WERKLOOSHEID IN DUITS CH LAND. Het aantal werkloozen in Duitsch- land is in de eerste helft van Fe bruari met 84.000 gestegen tot 6.117.000. Men neemt aan, dat het hoogste punt thans spoedig bereikt zal zijn, zoo het niet reeds bereikt is. Verleden jaar bedroeg de stijging in de eerste helft van Februari 107.000. O— HEVIGE VECHTPARTIJ TN DE FRANSCHE KAMER. Het kabinet Tardieu heeft zich aan de Kamer voorgesteld. Tijdens de Kamerzitting ontstond een tumult, ge lijk dit slechts zelden in de geschiede nis van het Fransche parlementaris me is voorgekomen. Toen Leon Blum in zijn redevoering tegen de regeering sprak, riep hem de rechtsche afge vaardigde generaal St. Juste toe, dat hij een agent van Duitschland was. Hierop stormden de socialisten op de rechterzijde af. In het geheele Kamergebouw werklonken de alarm klokken, van alle kanten stroomden de Kamerdienaars toe. Alle tribu nes met inbegrip van de perstribu nes werden ontruimd. In de zittings zaal speelden zich intusschen de woestste vechtpartijen af. De presi dent en de leden der regeering verlie ten hun banken, terwijl de Kamer dienaars onder onbeschrijfelijk ru moer trachtten de vechtende partij en te scheiden. De zitting werd voor- loopig opgehèven. WÖlJDRICIIEM. In deze gemeente is een corres pondentschap van de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden op gericht. Er traden reeds 7 personen als lid der vereeniging toe. Door dén Minister van Defensie is aan den dienstplichtige der lichting 1931, J. P. Kant uit deze gemeente,, Vink Czn., die met een woord een jaar vrijstelling van den dienst plicht verleend wegens kostwinnerschap. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van eieren uit een boot van den rivierventer S. A. de J. al hier. Als verdacht van dezen diefstal is tegen een drietal jongelui alhier proces-verbaal opgemaakt. Dinsdagavond hield in het café van de Wed. P. van Bergeijk de land en tainbouwv. „Land van Altena" haar jaarvergadering, die vrij goed bezet was. Wegens ziekte was de Voorzitter ver hinderd, zoodat de leiding berustte in handen van den vice-voorzitter den heer A. van welkom opende. Bij het vaststellen van de presentielijst maakte de w.n. Voorzitter bezwaar tegen de aanwezigheid van den heer A. Pelli- kaan, omdat deze zijn contributie voor dat jaar nog niet had voldaan De heer P beriep zich op art. 5 der Statuten, behelzende dat in de maand Februari de contributie moet worden be taald. Het Bestuur wees op een besluit van de ledenvergadering, waarbij de contri butie zou worden opgehaald. De heer De Waard kon, na lezing der Statuten, niet anders dan den heer P. in 't gelijk stellen, waarmede het Bestuur zich ten slotte kon vereenigen, zoodat deze zaak spoedig was opgelost. Door deze uitspraak hebben ook andere leden die op heden hun contributie nog niet hebben betaald, gelegenheid dit nog in de maand Februari te doen. De Secretaris de heer H. van Andel las de notulen, alsmede een uitgebreid jaarverslag, waaruit duidelijk naar voren kwam, hoe onze landbouw financieel dreigt ten onder te gaan. Was de opbrengst der producten de laatste twee jaren reeds gering in verhouding met huren en ar beidsloonen, thans is ook de zuivelprijs op een te laag peil beland, ja men spreekt zelfs van een zomerprijs van plm. 3.50 ct. per Liter. Ook de veeprijzen, alsmede die der varkens, zijn zoo laag, dat ook de fokkerij en mesterij niet loonend meer is. Dank zij het werk der Landbouw Maat schappijen, wordt de akkerbouw gesteund, het eenigste lichtpunt in deze donkere dagen. Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. 1.1. 190, de ontvangsten bedroegen f556.79, de uitgaven f547 02. Op 4 Jan 1931 bedroeg het tekort 1 174.63, wat thans derhalve is ingekrompen tot f 164.86. Op 26 Mei yroeg de Veilingmeester, die vanaf 1917 als zoodanig werkzaam was, eervol ontslag, hetwelk werd ver leend. Het mocht het Bestuur niet gelukken, in deze vacature een geschikt persoon te benoemen, zoodat in 1934 geen veiling werd gehouden. Namens allen brengt de Voorzitter dank aan den Secretaris voor zijn keurig jaar verslag. De rekening, nagezien door de heeren P. van Vugt en M. Schaap, was in de beste orde bevonden. Met bijna algemeene stemmen werden tot Bestuurslid herkozen, de heeren A. Vink Az., A. A. van Vugt Jz. en J. Spiering. Voorts werd besloten: op Zaterdag 27 Febr in het veilinggebouw, onder de leden een partij zakken en bussels te verkoopen. De veiling dit jaar weder te openen met verplichte aanvoer van vroege aard appelen. Voor fruit staakten de stemmen, zoodat hiervoor vrijheid bleef bestaan. Het veilingspercentage werd vastgesteld op 7°/o- Voor niet-leden zal bij wijze van proef, fruit geveild worden voor 4 0°/t. Het salaris van den Secr.-Penningm. (vorig jaar 100 gld., waarvan door hena 75 gld. terug gestort) werd wederom op 100 gld. vastgesteld. Voor het personeel der veiling zal 3°/$ worden uitgetrokken, waarvan bij 2 man personeel, elk de helft zal ontvangen. Door een lid-koopman werd gewezen op de onbillijke regeling der fusthuur, overal elders is dit anders. Het Bestuur zeide toe, dit nader te zullen overwegen. Een ander wees op de onbillijkheid van het zegeltjes plakken bij de afrekening, hij zou actie willen voeren, om die afge schaft te krijgen. Vooits stelde hij voor de verschillende soorten aardappelen af zonderlijk te veilen. Ook dit zou het Bestuur overwegen. Aan het slot deelde de Secretaris nog mede dat door het PI. Crisis Comité, zooveel mogelijk kleine landbouwers, wier kas het niet toelaat zelf zaai- of pootgoed aan te koopen, op aanvrage hierin ge holpen zullen worden. Dit geldt echter alleen voor de inwoners van Woudrichem. Onder dank voor de prettige wijze van vergaderen, werd de bijeenkomst gesloten. VISSCUERIJ. De aanvoer van zalmen op onze mark ten blijft nog steeds van weinig betee- kenis. Jn de vorige week kwam op de veiling slechts èèn winterzalm, die op bracht f 1.75. per pond. Ook was de aanvoer van buitenlandsche bevroren zal men op de gewone vischmarkten van geen belang. Alleen was er als gewoon lijk wat aanbod van schotzalm of z g. zeeforrellen, die al naar de grootte ver handeld werden van f 22.50 per stuk. Nu de weersgesteldheid veranderd is en de strenge vorst heeft opgehouden, was er een groot aantal beroepsvisschers, die zich bezig hielden met de kleine visscherij. In verscheidene vakken van de Waal, de Lek, de Maas, de Merwede en andere wateren werd weder druk ge- vischt met alle soorten vischtuig, maar de uitkomsten van het bedryf lieten hier en daar veel te wenschen. In enkele ri viervakken hadden de visschers veel last van drijfijs. De lage waterstand was de oorzaak, dat in menig vak de uitge zette fuiken moesten ingehaald worden. Wat de vangsten witvisch betreft, bestonden die veelal uit min of meer voldoende partijen snoek, bliek, brasem, baars en voorn. Bovendien komt er op alle markten weinig verandering in de prijzen, die voor witvisch tot heden laag blijven. Naar aal en paling wordt bijna niet meer gevischt, daar al sinds eenige weken op veel vischplaatsen geen fuiken meer gezet worden van wege de niet noemenswaardige resultaten. In de bin nen- en polderwateren namen evenals in de rivieren wat visschers deel aan het uitbrengen van hunne netten. Ook veel hengelaars beproefden, daar de weersge steldheid gunstiger was, op meer dan eene plaats wat visch aan den hengel te bemachtigen. 'F; -'J'-.'"ij. -',-i Y iFirfWrii 4 *- v IN in de nieuwste werkjes en streepjes. Wij toonen dit heden in onze f 8.75 f 9.90 f 11.50 f 12.50 f 13.90 f 14.50 f 16.90 f 19.f22.90 f24.50 f29.— f31.50 f33.75 f35.f37.50 en hooger. Ook voor gelegeuheidskleeding (Huwelijk, Belijdenis) zéér geschikt. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN. 't Oudste en Beste Kleedinghuis voor IEDERE BEURS. wKKK/mmmmmmaammmBummm MM ■■hhbhbmmhhbnmbmmh 9 —O— IN ORCUM TV. .1$,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4