Zieksmarf. China en Japan. Uitgave: Firma L, J. VEERMAN, Heusdem No. 5205 Woensdag 2 Maart 1932. Oil insf dsstaat oil 2 disdsn Buitenland, FEUILLETON. Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderijjke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Japanners Sjapei opnieuw onder artillerie vuur genomen hebben, waardoor nieuwe groote branden ontstonden. De Japanners gingen tot de beschieting over omdat zij meenen, dat in Sjapei Chinee3che troepen geconcentreerd zijn. De Chineesche artillerie beantwoordde het vuur. De Japansche strijdkrachten worden thans geschat op 27.000 man, gesteund door ongeveer 40 oorlogschepen waaronder drie moederschepen voor vliegtuigen en twee honderd vliegmachines. De sterkte der Chineesche troepen wordt op 50.000 man geschat. Zaterdagavond meldde het Japansche hoofdkwartier, dat Kiangwan was bezet, Kiangwan dat een welvarende was met 150.000 inwoners, is door Japansche bombardement bijna verwoest. De verliezen aan Japansche zijde worden geschat op 1500 man, die der Chineezen ©p 4000 militairen en 8000 burgers. Een bericht van Zondag uit Sjanghai meldt De Chineesche troepen hebben Zondag geheel Kiangwan vrijwillig prijsgegeven, wegens de ondragelijke toestanden, die in de stad heerschen, waar de straten naar men zegt, bezaaid zijn met lijken van burgers, die door de Japansche bom- bardements vliegtuigen zijn gedood. Groeiende ontstemming in Rusland tegen Japan. Het optreden der Japanners in Mands- langhebbende mogendheden teneinde de Chineesch-Japansche problemen in Sjanghai te bestudeeren en tenslotte een regeling van den politiedienst in het geëvacujgrërde gebied en den toekomstigen staUis van Sjanghai Men is van meenii jt\t de uit eindelijke voorstellen die Japan Donderdag a.s. ter s zal brengen in de speciale Volkent ting en dat de publicatie te dank ian lekkage werkt als gorgelen OORDENAAR TER DOOD 'OORDEELD. Het^standgerecht te Posen heelt een ie tal van personen heeft vermoord ijn slachtoffer daarna heeft beroofd, ook in Duitschland twee moorden en aantal roofovervallen heeft gepleegd tot den dood door den strop veroordeeld. Daar volgens het standrecht het vonnis binnen 24 uur moet worden voltrokken moest de beul per vliegtuig naar Posen worden ontboden. O— ERNSTIGE ONTPLOFFING. In het hotel „Bristol" te Szczryrk bij Bielitz (Siberië) heeft zich een ernstige ontploffing voorgedaan. De 12-jarige zoon van den eigenaar had in de hotelkeuken buiten weten van den kok een reservoir met 5 liter ruwe olie ter verwarming op de haardplaat gezet. Plotseling ontploften de ontstane dampen, zoodat de knaap, zijn 23j*rige zuster en de kok zwaar werden gewond. Alle drie moesten met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis worden vervoerd. De ontploffing was zoo hevig, dat een muur van het hotel instortte en alle ruiten sprongen. Onder de gasten joerije en vooral de steun van Japan aan ontstond een paniek. Tijdens de alge- de vorming van wit-gardistische korpsen, zoo dicht bij de Russische grens, heeft in Russische kringen groote ontstemming gewekt. In regeeringskringen is al ver klaard, dat waarschijnlijk officieele stappen zullen worden gedaan bij de Japansche regeering. Nieuwe vredesvoorstellen van Japan. Japan heeft nieuwe vredesvoorstellen gedaan. De voornaamste punten hiervan lijk meene verwarring wisten twee dieven van de gelegenheid gebruik te maken en met een aanzienlijken buit te verdwijnen. De brand, die door de ontploffing was onstaan, kon door de brandweer tot den haard beperkt blijven. O— LIJK GEVONDEN. BRAND IN BIOSCOOP. Zaterdag is tijdens een schoolvoorstel ling in een bioscoop te Roestsjoek (Bul garije) brand uitgebroken in de cabine van den operateur. Er ontstond in de zaak een verschrikkelijke paniek. Het vuur deelde zich in korten tijd mede aan het interieur. Eenige leerlingen, die tijdens de algemeene paniek trachtten van het balcon te springen, braken armen en beenen In totaal werden 15 leerlingen gewond. De reddingswerkzaamheden werden be moeilijkt doordat het publiek op straat de kinderen naar buiten wilde halen. De eigenaar van de bioscoop en twee gymnasiasten, die door hun ondeskundig optreden bij het draaien van de film den brand hadden veroorzaakt werden ge arresteerd. O ONDER SNEEUW BEDOLVEN. Te Seattie in den Amerikaanschen staat Washington werden acht arbeiders, werk zaam aan een spoorlijn, door een plotse linge sneeuwverschuiving bedolven onder een zwarén naar beneden komenden sneeuwlaag. Vier arbeiders werden dood onder sneeuwmassa vandaan gehaald. De vier anderen konden worden gered. Zij hadden slechts lichte verwondingen. EEN 11-JARlGE KNAAP DOODT EEN KAMERAADJE. In het Hongaarsche dorp Szegvar kre gen twee leerlingen van de lagere school twist met elkaar. De oudste, een 11-jarige knaap, trok zijn zakmes en stak zijn tegenstander in de dij waardoor de slag ader werd doorgesneden. Het slachtoffer bloedde dood. De jeugdige moordenaar is aan den kinderrechter overgeleverd. SLACHTOFEER VAN HET BERG BEKLIMMEN. Een groep toeristen daalde een rots wand in het Berner-Oberland af. Plot seling raakte een hunner, een toerist uit Montreux, zoo ongelukkig in het touw dat de groep bijeenheid, verward, dat hij het touw om den hals kreeg en stikte. o BOKSWEDSTRIJD MET DOODE- LIJKEN AFLOOP. In den Berlijnschen Spichern-riqg I gevolg, dat deze staande knock out I ging. 1 De scheidsrechter besloot den strijd te beëindigen. De secondanten poogden den verslagen bokser weer bij te bren gen, doch toen dit niet gelukte, werd het noodzakelijk geacht, hem naar een ziekenhuis over te brengen, waar de doctoren slechts den inmiddels inge treden dood konden constateeren. De dood is waarschijnlijk te wijten aan een verbloeding in de hersenen. o HONDERD VISSCHERS OP EEN IJSSCHOTS. j Honderd Russische vischers zijn tij dens een hevigen storm in de Finsche Golf op een ijsschots zeewaarts afge dreven. De Estlandsche regeering heeft aviateurs uitgezonden ten einde de on- gelukkigen op te sporen. Uit Narwa wordt gemeld, dat de Sowjet Russische reddingsexpedi'.ie erin is geslaagd, de visschers te redden. Zij hebben eenige dagen op de ijsschots rond gedreven. Russische vliegtuigen ontdekten Zaterdag op ongeveer 50 K.M. van het strand den ijsschots en wierpen levensmidelen naar beneden. Bij de reding bleken de ongelukkigen half dood gevroren te zijn. Terwijl spoorwegarbeiders bezig waren j werd Vrijdag een match gebokst door herstelwerkzaamheden te verrichten, heb- j boksers-halfzwaargewicht Sabottke ben zij op de spoorlijn Boedapest j Voelkner, beiden uit Berlijn. en luiden Wederzijdsche terugtrekking van alle gewapende troepen. Instelling van een wonden was overdekt. station van Peioss het van een meisje, dat met Het politie-onder gemengde commissie van Chineesche en {wpe da<ren Japansche officieren, die controle moeten j n uitoefenen op het terugtrekken van de zoek heeft uitgewezen, dat de ongelukkige Voelkner werd door een kaakstoot in de derde ronde tegen den grond ge slagen en kwam daarbij met een slag op zijn achterhoofd terecht. Na negen tellen -stond hij weer op Haar aanvallers hadden haar en maakte zich gereed, den strijd voort troepen. Een rondetafelconferentie van Chineezen, Japanners en de andere be- doodeiijk gewond, beroofd zienlijke worpen. Naar het Fransch. som gelds en uit van den een aan- trein ge- 32 44. Op zwakken toon, alsof hij zich schaamde over zijn onwaardigheid, ant woordde hij Ik wilde niet ver van U verwij derd zijn en wanneer ik gedurig in 't bijzijn van mijnheer de Beaupre ault vertoefde, was dit, omdat ik mij verbeeldde, in zijn bijz<ijn ook iir uw bijzijn te wezen. Ja, die man had mij werkelijk hef! Dit onderhoud, dat ons het schande- delijk verleden van Coliivet mededeelde, tcheen Marinette zichtbaar te ver moeien. Zij wilde het afbreken. Laat ons er nu over zwijgen, zei- de zij. Gij begrijpt, dat het hoege naamd geen genoegen voor mij is, u terug te zien. Hadt gij dan werkelijk gedacht, dat ik weer bij U terug zou keeren? Marie weiger 'tmij niet. Vroe ger deeldet gij mijn gering inkomen met mij tegenwoordig ben ik bij- Ha rijk. Gij zijt tegenwoordig aan weelde gewend maar toch kunt gij ■iet gelukkig wezen al kan ik U geen volkomen geluk verschaffen 1 toch kan ik trachten U zoo gelukkig mogelijk te maken. Wij zijn ge scheiden, maar gij kunt weer tot mij komen de wet verbiedt dit niet. Och kom, mijnheer Coliivet, gij zijt krankzinnig. Ik heb geen lust door uwe martelingen langzamerhand te be zwijken of den een of anderen dag gedurende een uwer aanvallen van woe de vermoord te worden. Ik ben niet gelukkig dat is zoo. Dikwijls ween ik, wanneer ik alleen ben. Ook dat is zoo. Maar ik ben vrouw. Ik behoef niet moedig te wezen als de mannen zijn. Welnu, ik ben bang voor U. En ik vrees U zelfs zoo, dat ik geen cogenblik aarzel tusschen mijn tegen wcordig bestaan en 't leven, dat gij mij aanbiedt. Uw gelaat is mij dubbel onverdraagbaar, omdat het mij aan 't verleden herinnert en omdat mijn tegenwoordig leven uw schuld is. Zij stond op en schelde. Marie, ik smeek U. Neen, gij wekt slechts afschuw bij mij op. Marie! Kom niet bevelen geven. te zetten. Sabottke deed nu een hagel van stoo- ten op Voelkner neerkomen, met het 12.000 KUIKENS IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Boerderij uitgebrand. Maandagmorgen ontstond brand in de kuikenbroederij en fokkerij „de Wil-1 denberg" van den heer E. Weekers te Weert. De broederij met kantoor brand- de geheel uit. Circa 12.000 groote en i kleine piepkuikens, benevens 3 wagons granen, de geheele inventaris, broed- centrale, machinerieën enz. werden een prooi der vlammen. De brand is ontstaan door een onge luk, dat de knechts hadden met de ben zinelamp. Alles is op beurspolis ver zekerd. O— BRANDEN TE VLAARDINOEN. Twee paarden en een vaars in den rook gestikt. j Zaterdagavond tegen 10 uur werd door voorbijgangers in de Kuiperstraat te Vlaardingen een brandlucht waarge- i nomen, komende uit de bergplaats van wagens en den stal, toebehoorende aan W. M. Tevens hoorden ze de paa'r- den, die in den stal stonden, vreeselijk te keer gaan. Onmiddelijk werd de politie gewaarschuwd, terwijl onderwijl de deur geforceerd werd. Een verstik kende rook sloeg naar buiten. Het bleek, dat het vuur was uitgebroken in den stal, waarin 2 paarden en 1 vaars ston- zwijgende haat, die zij bij Gerard voor verscheurd. den advokaat vermoedde, en die haar Toch had zij ze niet allen verscheurd, lijden verergerde, voelde zij haar bloed Zij wilde een weinig harer kinderziel koortsachtig bonsen en haar hersenen bbewaren, terwijl het ellendige leven, afmartelen, haar hart scheen somtijds dat Beaupreault haar bereidde, haar plotseling stil te staan, alsof alles ge- ziel meer en meer veranderen deed. eindigd was. j Later vond zij daar op die bladen fris- Ongetwijfeld was de dood voor de sche indrukken van geluk en daar dit arme vrouw honderd maai verkiezelij- geluk haar ontzegd was, omdat de ker dan dit folterend leven; zij zou verwezenlijking ervan iets onmogelijks het als een uitkomst aangenomen heb- voor haar was, gewendde zij er zich ben, want in haar laatste oogenblik aan van illusiën te leven, zou zij haar bekentenis afleggen en En aldus, verborgen voor aller oogen, daardoor Haudecoeur bevrijden en hem had zij die brieven geschreven, maar de zijnen teruggeven. Met de grootste zij had ze nooit verzonden, moeite verborg zij haar droefenis voor j Dikwijls herlas zij ze. haar echtgenoot. Zij wilde hem geluk- Dat was een groote vreugde voor kig zien, de goede man, wiens hart haar. Dan vergat zij alles en leefde haar steeds had toebehoord; zij wilde in het verleden. Jean Demarr had lan- geen nevel over zijn leven breiden, I gen tijd niets geweten van den zicht- dat gedurende zestien jaar in smart baren schat van teederheid, die zij gedompeld was, omdat hij den droom steeds voor hem gekoesterd had. zijner jeugd niet had kunnen verwe- i Reeds verscheidene maanden waren zenlijken! zij gehuwd en nog wist hij er niets Zij vond slechts haar kalmte terug, van. Margaretha beschouwde het als wanneer zij zich in de herinneringen een misdaad, dat zij Demarr gesehre- verdiepte van hunne ontmoeting te Ba- ven had, terwijl zij de Beaupreault toe den, welke stal gelegen is vlak naast de bergplaats. Direct werden pogingen aan gewend om de dieren te redden, doch het bleek, dat de paarden door den rook reeds waren gestikt. De dieren hadden blijkbaar wanhopige pogingen aangewend om zich los te rukken, doch zulks was niet gelukt. De vaars leefde nog, maar toen het beest los gesneden was, stierf het eenige oogenblikken la ter. O— HET DRAMA OP DEN MAJELLA- TOREN TE AMSTERDAM. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft de vorige week in hooger beroep behandeld de zaak van den moord op den Majellatoren. De procureur-generaal, Mr. Bauduin, hield Vrijdag na het omvangrijk getui genverhoor zijn requisitoir tegen den leidekkerspatroon Maring, die er van verdacht wordt op 29 Maart 1929 zijn compagnon Arkenbout van het leven te hebben beroofd in den toren van de Majellakerk. Door den dood van Ar kenbout ontving M. de compagnonsver zekering ad vijftigduizend gulden. De Rechtbank had den man wegens moord overeenkomstig den eisch van het O M. tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. In hooger beroep achtte de procureur- generaal den moord bewezen en eischte levenslange gevangenisstraf. —oi AUTO VAN DEN DIJK GEREDEN. - De bestuurster zwaar gewond. J.1. Zaterdagmiddag is de schoolartse mej. Aberson, van den schoolartsen- dienst Merwedekring, toen zij voor een kind wilde uitwijken, met haar auto van den Merwededijk te Hardinxveld gereden. De auto* sloeg eenige malen ove rden kop. Mej. Aberson werd zw,aar aan het hoofd gewond en is naar het ziekenhuis te Gorindhem gebracht. Zij bleek een schedelfractuur te hebben opgeloopen. Haar toestand is zeer ern stig. j HERSTELLINGSOORD TE LUNTE- REN AFGEBRAND'. Maandagmiddag om 12 uur, juist toen de plm. 25 patiënten aan tafel zaten, brak brand uit in het herstellingsoord van den Bond van Ned. Onderwijzers te Lunteren. De brand greep zoo fel om zich heen, dat de patiënten alleen het veege lijf konden redden. Om| 2 ,uur was het gebouw geheel in vlammen op gegaan. De directrice nam direct maat regelen om de patiënten elders onder dak te brengen, hetgeen gelukte in hotel Rutgers en bij omwonenden. Het gebouw bestond uit 2 verdie pingen en had 2 vleugels. U gesloten vinden. meer hier. Ik zal mijn Gij zult mijn deur voor Adieu! XI. 't Leven van Margaretha werd een aanhoudende marteling. Behalve de nachtmerriën, die zij in haar ruste- looze nachten had zoo ver verwij derd van Jean Demarr en de stil- tavia Dan vergat zij alles. Gedurende den eersten tijd van haar huwelijk met Beaupreault had zij ge- wenscht, dat die herinnerin bij haar uitgewischt zoude worden. Beaupreault scheen haar lief te hebben. Maar die illuziën duurden niet lang. Om de uren die zij in eenzaamheid doorbracht, aan te vullen, had Margaretha, denkende behoorde En op zekeren dag had zij uit de achterste lade van een kleine secretarie de brieven genomen, waarvan verschei dene reeds geel van ouderdom waren en had ze blozend aan Jean Demarr laten zien, terwijl haar hart luid klopte en zij haar oogen neersloeg. O! Jean! Jean! vergeef het mij! Hij wierp een blik op die brieven en aan Demarr, haar gedachten, haar smart zijn oogen vulden zich met tranen, opgeschreven, doch die bladen dan weer j Je vergeven, mompelde hij. Maar ik heb je immers niets te ver wijten? Ik kan je toch niet om je liefde voor mij een kwaad hart toe dragen. Gerard trad op dat oogenblik bin nen en bleef hen op den drempel gadeslaan. Margaretha bemerkte hem en wenk te haar echtgenoot. En eensklaps wierp zij de brieven in de lade en sloot de secretarie. Gerard had het bemerkt. Wat verborg men toch voor hem? Waarom scheen zijn tegenwoordigheid Demarr en zijn moeder te hinderen? Waar kwamen die papieren vandaan, die ordeloos op de knieën zijner moe der gelegen hadden? Hij deed geen enkele vraag, maar daar hij bemerkte dat hij hen hinderde, vertrok hij onmiddelijk. Iedere keer, dat Margaretha haar zoon met zulk een bezorgd en droevig gelaat ontwaarde, ontstelde zij. Zij had haar zoon lief en haar zoon deed haar ontstellen! Maar telkens stelde Jean haar ge rust. Vrees niets Margaretha, ik heb u beloofd dat ijs wel te zullen breken en het zal mij gelukken Gerard zal mij liefhebben, zooals hij zijn va der liefhad. Zij schudde het hoofd, want zij twij felde er aan. (Wordt vervolgd.) (oor list lam nail Hymne» A jelaamfra ervaart AdvertentiëD van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte, et voorkomt verkoudheid —O— —O— by bet gevonden overvallen. tevoren in een trein was —o— I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 1