Tweede Blad No. 5205 Woensdag 2 Haart. voor het Land ran Heusden en Altena. de Langstraat in de Bommelerwaard Parijsche tloriehrieveii Kantongerecht flensden BEHOORENDE BIJ HET DE MODE DER „LOSSE JASJES". Variaties tot in het oneindige. „Als ik een nieuwe avondjapon noo- dig heb, neem ik er vast geen met een jasje. Want daar zie je nu tegenwoor dig iedereen mee", had Simone gezegd. Simone is ijdel en ze wil er vooral niet uitzien als iedereen en dragen wat Jan en Alleman draagt. Stel u dus mijn verrassing voor, toen ik haar verleden week 's avonds in de opera ontmoette in een beeldig nieuw avondtoilet met een jasje. „Het staat snoezig dat zachte rose met het zwart kanten bolerootje", zei ik, toen ze mij naar mijn meening vroeg. „Ifc dacht echter dat je zoo tegen een jasje was en nu heb je er toch een genomen". „Een jasje.ik heb er een heel stelletje gekocht, kom ze maar eens kijken". We stelden meteen dag en uur vast dat ik bij mijn vriendin zou komen thee drinken en ik beloofde vroeg te komen, opdat we rustig den tijd zouden hebben al haar nieuwe spulletjes te bekijken. Nu zitten we gezellig in Simone's bou doirtje. of liever, in haar studio, bet vertrek zoowel als het woord dat hier op het oogenblik zeer in de smaak is. Bij een boudoirtje denkt men ook te veel aan kleedjes, draperieën en allerlei prullige snuisterijtjes, welke in een studio niet op hun plaats zijn. In een studio is de lijn mannelijker, de inrichting soberder, maar daarom niet minder smaakvol In Simone's studio is een wand bijna geheel ingenomen door 'n lage open boekenkast van zwart ge lakt hout. Een met gouddoorweven ter racotta zijden sjawl is er losjes over heen geworpen. Een driearmige koperen kandelaber en een wit porceleinen Chi- neesch beeldje vormen de eenige ver siering. Aan de andere zijde staat de lage divan, met terracotta bekleed tus- schen twee zwarte boekenkastjes. Alles is hier trouwens in de mooie warme terra- cotta-roode kleur gehouden, tezamen met zwart. Kleuren die een uitstekenden ach tergrond vormen voor de pikante, don kere verschijning van de bewoonster. i Bij het vuor staan twee gezellige ge makkelijke stoelen, één eflen zwart, één terra-cotta. Hier en daar brandt een schemerlampje. In een donker hoekje bevindt zich een vierkante glazen goud- vischenkom, waarachter een klein lichtje is geplaatst. Het is een wonderlijk gezicht, de goudglanzende vischjes als sprookjesdieren in het verlichte water te zien rondzwemmen. Aan de vierde wand bevindt zich, ter halve hoogte, een buiten balconne- tje, waar men door middel vau een trapje vanuit de kamer kan komen. Ik heb het zoo druk met mijn om geving op te nemen, dat ik bijna ver geet waarvoor ik eigenlijk gekomen ben. Maar ik word er dra aan herinnerd als Simone binnenkomt met een stelle tje jasjes over baar arm. „Het zit er bij jou aan", zeg ik, wan neer ze de beeldige dingetjes een voor een aan mijn bewonderende oogen voor houdt. „Weineen. het is juist uit zuinigheid dat ik deze jasjes heb aangeschaft. Ik behoef er nu lang niet zoo veel japon nen meer op na te houden. Ik maak de noodige variatie met behulp van de jasjes". Behalve het zwart kanten bolerootje, dat ik reeds in de opera had gezien, bezit Simone een roze jasje van de japonstof dat er een allerkeurigst geheel mee maakt. Veider een bolerootje van witte kant en een jasje van heel fijn tule, eveneens in de mooie zalmroze tint van haar avondjapon, geheel met zwarte loovertjes bewerkt in wonderlij ke figuren. Al deze manteltjes (behal ve het efien rose natuurlijk) doen ook dienst by een effen zwart zijden toilet van ouderen datum. Vooral het wit kanten bolerootje met de pofmouwtjes. waarbij lange zwarte handschoenen gedragen worden staat er bijzonder chic bij. Maar dat is nog niet alles. Ik krijg nog proeven van eigen handigheid te zien. Mijn gastvrouw heeft een der gekochte jasjes nagemaakt van gewat teerde stof in lila tint. Dit draagt ze wanneer ze zich eens niet prettig voelt en op bed ontbijt. En een ander, van geribd fluweel, met flanel gevoerd, dient bij wijze van omslagdoek, wanneer ze uit haar warme kamer de gang in moet. Tenslotte is er nog een derde, van terracotta voille, dat Simone op een eenvoudig zwart huisjapponnetje draagt om geheel iu stijl te zijn met haar ter racotta-zwarte inrichting. Ze heeft nu zoo de smaak der jasjes te pakken dat ik vrees over eenige weken wederom op de thee geïnviteerd te worden om een nieuwe serie van deze kleedingstuk- ken te bewonderen, allen zelf gefabriceerd en alle even snoezig. Maar ik hoop dat ze dan ook eens aan haar bezoekster zal denken en aan Wilhelmine, die zelf geen tijd heeft om dergelijke snuisterijtjes te maken, zoo'n fijn dingske zal ofireeren. Ik heb haar tenminste maar alvast mijn maten opgegeven en zal geduldig afwachten wat daar de gevolgen van zijn... WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- schen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practische Nederlandscbe modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgevers dezer courant tegen sterk gereduceerde prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van het Nieuwe Modeblad 2 maal per maand verschij nende in 16 bladzijden met telkenmale 2 gratis knippatronenbladen, bedraagt slechts f O 95 per kwartaal, franco per post f 1.25. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 19 Februari 1932. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, van het Openb. Ministerie: (waarnemend): Mr. J. Dony. Griffier (waarnemend): D. van He rn ert. Bij elke zitting staat de publieke tri bune vol, soms overvol. Er is dus te genwoordig wel eene zeer groote be langstelling voor de behandeling van zaken voor het Kantongerecht en daar van is het groote aantal werkloozen zeker niet het minst de oorzaak. Er staan 48 zaken op de rol, waarvan er niet minder dan 14 personen beneden de 18 jaar betreffen, die dus met geslo ten deuren worden behandeld. A. A. V., landbouwer te Dussen, had een varken uitsluitend voor hui selijk gebruik laten slachten, zonder ten minste 4 da(gen te voren aangifte ter se cretarie te doen. Verdachte: Ik had het den secretarie ambtenaar Pols een paar malen gezegd, maar deze had het vergeten. Ik heb op tijd aangifte gedaan. Getuige C. W. Pols, ambtenaar ter secretarie te Dussen: Ik had vergeten het bewijs uit te reiken; verdachte had het wel aangegeven. Kantonrechter: Dan zit hier de schuld meer bij Pols. En nu lees ik in het proces-verbaal van den Majoor der Rijksveldwacht Ramakers o.a. ook: „Hierbij zij nog vermeld, dat in de ge meente Dussen veel geknoeid wordt wat betreft de naleving der Vleeschkeu- ringswet en dat deze knoeierij in de hand wordt gewerkt door den secre tarie-ambtenaar Pols." Hoe zit dat? Getuige Majoor Ramakers: Ik heb verschillende malen voor de Vleesch- keuringswet processen-verbaal opge maakt en dan kwamen de verdachten mij zeggen, dat op de secretarie ge zegd werd dat het wel mocht. Getuige Pols: Ieder mag toch twee varkens per jaar slachten ingevolge het geen de Minister heeft gezegd. Kantonrechter: Dit gezegde van den Minister heeft al heel wat verwarring te weeg gebracht, maar daar gaat het nu niet om. 'tGaat er wel over, dat een ambtenaar ter secretarie zich blijk baar met politiezaken bemoeit en dat komt allerminst te pas. Politiezaken kun nen wij best af en dan hebben we nog geen hulp van buitenstaanders voor noodig. Ik geef verdachte f 2 of 1 dag. Tegen A. J. B., landbouwer te Herpt, was proces-verbaal opgemaakt omdat hij met een met paard bespannen kar had gereden over het openbaar voetpad, genaamd „het Dwarspad." Kantonrechter tegen verdachte: Hoe zit dat nu in elkaar, want ik geloof, dat er een civiel luchtje aan zit. Verdachte: Over dat voetpad heeft mijn vader en hebben mijn broers al ja ren en jaren gereden en ook vee er over heen gedreven en nooit is er iets over gezegd. Mijn land weegt wel niet j ojp het voetpad uit, maar dé toestand is nooit anders geweest. Kantonrechter: Er wordt beweerd, I dat het slechts een openbaar voetpad en geen openbare rijweg zou zijn en juist daarover gaat het. Nu wil men mij dit uit laten maken, maar daar dank ik feestelijk voor, laat de Rechtbank dat maar doen. Ik stel de verdere be handeling dezer zaak 11 maanden uit om eerst de civiele quaestie te laten be slissen. F. L. d. H., schippersknecht te de Werken, had te Werkendam op de stoep gestaan voor het huis van Nagelkerke. Verdachte was gewaarschuwd door den gemeente-veldwachter Bolhuis. Hij wei gerde zijn naam op te geven, zeggende: „Ik sta te Sleeuwijk te boek, ga hem daar maar halen." Verdachte is toen geleid voor den loco-burgemeester van Werkendam, aan wien hij toen zijn naam op gaf. Verdachte is niet ver schenen. Kantonrechter: We zullen nu zorgen dat verdachte te boek staat ten Kan tongerechte te Heusden en wel voor f 10.00 of 5 dagen. J. O., arbeider te Almkerk had ge weigerd zich o|p vordering van den Uitvoerder bij de werkverschaffing en daarna van den veldwachter van Elze- iingen zich te verwijderen van een ter rein te Sleeuwijk, waarop een bordje met art. 461 Wetboek van Strafrecht was geplaatst. Ook weigerde hij zijn naam aan den veldwachter op te geven. Onder hevig verzet is hij toen voor den Burgemeester geleid. Kantonrechter: Onwil is soms duur en ook in dit geval. Ik geef verdachte f20.00 of 10 dagen. A. A. P., landarbeider te Almkerk, had met een luxe auto gereden zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hij had op den Kornschen Dijk een vrachtauto van C. de Graaf te Eethen aangereden en daardoor nogal schade veroorzaakt. Inmiddels is de schade ge regeld. Kantonrechter: Dat rijden zonder rij bewijs is een euvel, dat er uit moet. Niet dat ik zooveel waarde hecht aan dat zoogenaamde examen, maar iemand, die in het geheel niet kan rijden en toch achter het stuur plaats neemt, is een buitengewoon groot gevaar voor den weg. Ik geef verdachte f5.00 of 3 dagen. Ik zou hem veel meer geven, maar hij heeft ook al f25.00 voor de schade, welke hij aan de auto van de Graaf gereden heeft. F. v. R., chauffeur te Gorinchem, had in de Zandsteeg te Woudrichem zijne lichten niet gedimd bij het tegen komen van een andere auto, bestuurd door A. Vos, autobuschauffeur te Wijk. Uit het proces-verbaal blijkt, dat Vos aan de marechaussée heeft verklaard, dat zijn lampen zeer hoog stonden, dat die vermindering bijna niet te zien was en meermalen andere chauffeurs er last vanj ondervonden, doch dat hij het niet verhelpen kon. Verdachte v. R. is niet verschenen. Kantonrechter: Tegen Vos is ook pro proces-verbaal opgemaakt, dus dat krij gen we straks nog. De marechaussée verklaart, dat beiden gevaarlijk hebben gereden, daar de weg ter plaatse zeer smal is. Ik geef verdachte f 10.00 of 5 dagen. A. V., autobuschauffeur te Wijk (zie vorige zaak) zegt, dat zijn lampen wel wat achterover stonden. Kantonrechter: Verdachte staat gun stig bekend en toont belangstelling door zelf te verschijnen. Hij krijgt f5.of 3 dagen van mij, maar met de bood schap er bij, dat, wanneer hij weer met verblindende verlichting rijdt, ik het opleggen van principale hechtenis in overweging neem. Die verblindende ver lichting is hoogst gevaarlijk en veroor zaakt vaak de ergste ongelukken. We zullen er fel tegen vechten. J. G., schippersknecht te Werkendam, had tegen de deur van het huis va slager Sas geschopt en daardoor eene ruit vernield. Kantonrechter: De laffe vent durT zeker weer niet te verschijnen voor mij. Ik moest feitelijk eens voorgelei ding gelasten, maar ik wil hem ook maar liever niet zien. De beide gehoorde getuigen C. Sas en D. de Waal verklaren gezien te heb ben, dat verdachte tegen de deur schop te en de ruit vernielde. Verdachte hee t zich bij zijne arrestatie als een wild di r aangesteld en den veldwachter Bolhui» tweemaal geschopt. Eene straf van f 13 of 10 dagen is zeker wel verdiend. O— STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van 19 Febr. 1932. Vleeschkeuringswet: H. v. A. te An- del, f 10 of 5 d. h.; R. v. A., Sleeuwijk, f3 of 2 d. h. Arbeidswet: P. v. d. S., W'dam, f2 of 1 d. h. Stierenreglement: J. D., W'chem, fl jof 1 d. h. Gemeente-verord.: I. J. d. H. e.a. Sleeuwijk, ieder f3 of 1 week T. S.; J. V. Sleeuwijk c.a., f2 of 1 d. h.; T. L. d. H., Sleeuwijk c.a., f10 of 5 d. h.; B. B., W'chem!, 'f2 of 1 d. h. Mollenwet: A. v. B., Wijk c.a., f3 jOf 2 d. h., v. v.; H. B., Wijk c.a., f3 of 2 d. h., v.v.; G. v. G., W'chem, f3 of 2 d. h., v.v. Art, 461 h: J. O., Almkerk, f20 of 10 d. h. M.- en R.-wet: P. J. N., Heusden, fl of 1 d. h.; J. B., Almkerk, f 10 ut 5 d. h.; G. L., Rijswijk, f5 of 3 d. h.; H. v. D., Wijk, f 1 oif 1 (dl h|.J. v. d. S., Oudheusden, f0.50 oljf 1 idi. h.; M. M. 2, De Werken c.a. f5 of 2 w. T.S.; A. v. T., Wijk, f3 of 1 w. T.S. Art. 424h: K. V., De Werken c.a., f5 of 2 w. T.S.; J. G., W.'dam, f 15 of 10 d. h. M.-Regl.: C. D., Dongen, f2 of 1 d. h.; J. v. B., De Werken c.a., f 2 of 1 d. h.; F. v. R., Gorinchem, f10 of 5 d. h. Voertuig, z. licht: J. V., Genderen, f 3 of 1 d. h. Rijw. z. licht: M. H., Genderen, e.a. ieder f3 of 2 d. h. ZIJN MEISJE GEDOOD.™** Voor het assisenhof te Luik heeft terechtgestaan de 20-jarige Nederland- sche mijnwerker P. J. B., geboren te Kerkrade, wegens moord' met voorbe- ddachte rade op zijn meisje, de 16-jar ge M. H. uit Cheratte bij Luik. Hij ver klaarde, dat zij besloten hadden samen te sterven, doch toen hij het meisje had doodgeschoten, ontzonk hem den mo d zichzelven te dooden. Het Hof achtte voorbedacphten raad niet bewezen en veroordeelde B. tot 10 jaar gevangenis straf. 61. OndertusBchen klauterde Hassein langs het houten kozijn van een raam. Hij opende een van de raampjes en kroop zoo het huis binnen. Rob zag dit en volgde hem oogenblikkelijk zonder acht te slaan op het gevaar dat hij liep, om te vallen. Hij kwam nog juist op tijd, om te voorkomen, dat de Arabier het raam sloot. 62. „Nu heb ik je," schreeuwde Rob, terwijl hij de kamer binnenklauterde. Maar de slimme Arabier wist, dat hij Rob in een val gelokt had. Hij holde de kamer uit en gooide de deur achter zich dicht, net voor Robs neus. Onze avonturier zette z'n volle gewicht tegen de deur, maar ze bleef gesloten. 63. „Doe open die deur," hijgde hij ademlon* „Doe open, zeg ik." Van de andere kant klonk slechts een hoonend gelach en het gekletter van wapens als antwoord. pitwsfe

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 5