Heropening KUNSTGEBIT A-J. RUITER 50 gld ■IJ Plaatselijk Nieuws. van de ,,Oude Zaak'' van VROOM DRËESMANN te 's-B o s c h. Door de openstelling van het nieuwe winkelpaleis kreeg de firma Vroom Dreesmann het pand waarin de voorma lige „Zon" was gevestigd, vrij. De voor uitstrevende directie was vanzelfsprekend niet voornemens dit pand ongebruikt te laten staan, doch wist aan de verkregen ruimte 'n uitstekende bestemming te geven. Door het dichtmaken van de lichthal, het aanbrengen van een nieuw trappenhuis en inwendige verbouwing, werd de ver koopruimte opgevoerd tot 2100 M2.. waarin een complete woning-inrichting werd ondergebracht. De verkoopruimte is verdeeld over 3 verdiepingen, n.l. parterre le en 2e etage, terwijl op de 4e verdieping een modern ingerichte behangerij, bedden- en ma- trassenmakerij, stoffeerderij en eigen meubelmakerij zijn ondergebracht, waarin een groot aantal vakmenschen zijn te werk gesteld. Met verschillende collega's waren wij in de gelegenheid het nieuwe meubelhuis te bezichtigen, waarbij wij werden rond geleid door den heer Benninga en den heer Rietveld, resp. reclamechef en chef van de speciale meubelzaak. Het eerst werden wij rondgeleid door de parterre, met zijn ruime overzichte lijke afdeelingen. Er liggen stapels kar petten, van de goedkoopste tot de duurste en hoewel wij een belangrijke verlaging in de prijzen der karpetten konden con stateeren voor ettelijke guldens kan men al een aardig karpet koopen zagen wij er ook een van f 1200. Vooral de Perzische tapijten zijn tenge volge van de lage pondenkoers belangrijk in prijs gedaald. Er is een afzonderlijk hoekje ingericht, waar een oude Armenier op zijn weefstoel U laat zien, hoe de Oostersche tapijten worden gemaakt. Men vindt er een prachtsorteering loopers, die door eigen personeel worden ver vaardigd. Linoleum, de prachtigste vloer bedekking, met minimum slijtage en gemakkelijk in onderhoud, reeds vanaf 98 ets. per meter. Men heeft er keuze uit 50 verschillende soorten. Ook de afdeeling Cocos is de moeite van bezichtigen waard. Men kan daar bemerken welk groot artikel cocos tegen woordig is. De afdeeling in Chinamatten trok onze bijzondere aandacht er werd ons verze kerd dat deze matten in China geheel met de hand worden vervaardigd. Als men er dan bij hoort vertellen, dat men reeds voor 39 ets. een chinamat kan koopen, dan kan men wel nagaan, dat er op het gebied der loonen in China nog wel wat valt te verbeteren. Bij den ingang treft men de afdeeling vitrage aan, ook daar staat men verwon dert over de groote keuze en verder de afdeeling gereedschappen voor den vakman en den knutselaar. Op de eerste etage kan men een keuze doen uit 60 verschillende kinderwagens, 40 slaapkamerameublementen. Opklap- hedden reeds vanaf f 16,50. Verder een speciale afdeeling voor kinderledikantjes en bedden. Op de 2e etage vindt men een bijzonder groote sorteering fauteuils, waarin de bekende Artifort-fauteuils een bijzondere plaats innemen, op welke fauteuils V. D. tien jaar garantie ver- leenen. Dan vindt men op deze etage 13 modelkamers, die van de eenvoudigste tot de duurste, zoowel huiskamer als slaapkamer, eetkamer als salons, kinder kamer als heerenzitkamer. De bedoeling van deze tentoonstelling is te laten zien op welke wijze men zijn verschillende kamers op smaakvolle wijze kan meubi leeren en inrichten. Vroeger werd aan deze inrichting al heel weinig weik be steed, doch nu roept men daarvoor de hulp van vakmenschen in, waardoor met hetzelfde materiaal een veel beter resul taat wordt verkregen. Deze vakmenschen verstrekken gaarne gratis advies en be grooting. Voor het publiek bestaat de gelegen heid zijn stem uit te brengen op de ge zelligste kamer. Als gezelligste kamer wordt beschouwd, die kamer, die de meeste stemmen op zich vereenigt Onder de inzenders die op deze kamer stemden, wordt een Artifort-fauteuil ter waarde van f 100 verloot. Op de bovenste verdieping bevindt zich de eigen stoffeerderij, meubelmakerij enz., waar verschillende vakmenschen aan den arbeid waren. Alles bijeen vormt een waar meubel huis, zooals men in het Zuiden geen tweede vindt, waarmede wij de vooruit strevende Directie veel succes wenschen. Vergadering van den raad der gemeente HEDIKHUIZEN op Vrijdag 4 Maart, n m 7 uur. VoorzitterEdelAchtb. Heer J. J. Heereveld Secetaris: de heer Couwenberg. Aanwezig alle leden. Na opening door den Voorzitter leest de Secretaris de Notulen der vorige ver gadering, die onveranderd worden goed gekeurd De heer Winkel merkt op, dat het dispuut, zooals het in de notulen is ver meld, en waarbij de heer Winkel minder betamelijke woorden zou hebben gebezigd, heeft plaats gehad na de sluiting der vergadering. De heer Dobbelsteen bestrijdt dit. De Voorzitter doet dit eveneens, er werden woorden gebruikt die minder passelijk waren en daarom sloot spr ook de vergadering. De heer v d. Brand merkt op, dat de vergadering er wel te eerder om ge sloten is. Ingekomen stukken Nota van aanmerkingen op de ge meenterekening 1930 en gemeentebe- grooting 1932. Door B. en W. is een ontwerp voor beantwoording der gemaakte opmerkin gen, die gedeeltelijk worden toegegeven en gedeeltelijk weerlegt, opgesteld, waar aan de raad zijn goedkeuring hecht Bericht van Ged Staten, dat het zijn beslissing inzake de door den raad vast gestelde regeling ten behoeve van de rechtspositie der ambtenaren verdaagd Van den heer van Oort, een begroo- ing der herstellingskosten van den toren te Hedikhuizen. De Voorzitter zegt dat B en W. van oordeel zijn dat de toren niet uit eigen middelen is te herstellen en dat het moeilijk en bezwaarlijk is er geld voor te leenen. De gemeente dient de uiterste soberheid te trachten, trots alle pogingen is het B. en W niet mogen gelukken de leening geplaatst te krijgen. Vandaar hun voorstel op de agenda van verkoop van obligatie's. Hoewel de kosten van herstelling ge regeld lager worden, volgens de eerste raming zou het een bedrag van f 3975 hebben gevorderd, terwijl de nieuwe raming komt op een bedrag van f 368U meenen B en W toch verplicht te zijn den raad te moeten voorstellen, voor de aangegeven herstelling een beteren tijd af te wachten De heer v. Hemert is het er mede eens dat het thans moeilijk is, om er aan te beginnen, hij blijft het echter jamm«r vinden dat men den toren zoo heeft laten vervallen. De Voorzitter meent dat daaraan niets is te veranderen, B en W zullen even wel zoodra er een betere tijd aanbreekt en de gemeente de uitgaaf kan dragen, met een voorstel komen. De heer Winkel vreest, dat als er een betere tijd is gekomen en de gemeente gaat een dergelijk werk beginnen, dat voor haar dan weer den slechten tijd zal aanbreken De raad gaat hierop accoord met het voorstel van B. en W, Schrijven van den Minister van Land bouw dat, om de vorstperiode het ge wone regenverlet mag worden uitbetaald. B en W. meenen hiertoe thans te moeten overgaan, het vordert een bedrag uit de gemeentekas van f 50. De heer van Hemert vraagt of er nog geen personen zijn, die ander werk kun nen krijgen De Voorzitter zegt, dat binnenkort het werk afloopt en B. en W dan de be doeling hebben, de werkverschaffing ge durende 14 dagen stil te leggen. De heer Dobbelsteen meent, dat er altijd een prikkel moet blijven om ander werk te zoeken De heer Winkel betreurt het, dat nu bij deze lagen waterstand niets is gedaan aan de „Zooislagen" en er wel wordt gewerkt aan het minderwaardige land in de Bernsche Hoeve. De heer v. d Water merkt op, dat de heer Winkel ook heel goed weet, dat men in de wintermaanden niet aan de Zooislagen kan beginnen. Vandaag kan men er werken, doch morgen moet men tengevolge van het water gaan vluchten De Voorzitter merkt op, dat men er al meermalen moeilijkheden mede heeft gehad. Besloten wordt het terrein in de Bern sche Hoeve groot 6 are, beschikbaar te stellen als bouwterrein voor f 250,per perceeltje Hiervan zal publicatie geschie den mocht voor 1 April zich gegadig den hebben aangemeld, dan zal het ge- heele terrein worden verhuurd. Missive van den Minister van Land bouw, waarin wordt aangedrongen om hem onmiddellijk in kennis te stellen, als tewerkgestelden bij de werkverschaf fing zich schuldig maken aan wangedrag of om de een of andere reden het werk neerleggen. Deze personen behooren on middellijk te worden uitgesloten. B en W. stellen voor bij voorkomende geval len m dezen zin te handelen De raad hecht hieraan zijn goedkeu ring. Circulaire van het Nationaal Crisis- comité, waarin wordt bericht, dat dit comité 5 ets en 10 ets in een eventu- eele steunregeling wil bijdragen als de gemeente eenzelfde bedrag wil bijpassen. Besloten wordt hierop voorloopig niet in te gaan. De heer Winkel vindt het jammer, dat Hedikbuiz-n niet en de Haarsteeg wel profileert van de kunstmest De Voorzitter betreurt dit ook, doch deze achterstelling van de bewoners van Hedikhuizen vindt hierin zijn oorzaak omdat men daar te laat heeft aange vraagd er is nu evenwel een comité van gemaakt, zoodat in het vervolg ook Hedikhuizen van de voordeelen zal pro- fiteeren. Bericht van den AN WB., dat er 2 naamborden in de Haarsteeg en 2 in Luttelberpt zullen worden geplaatst Schrijven van Ged. Staten waarin wordt aangedrongen, dat het gemeente bestuur de uiterste soberheid zal betrach ten bij het doen van uitgaven. Bericht van hetzelfde college, dat Woensdag 9 Maart de ontslag-kwestie van den heer Couwenberg zal dienen. De burgemeester zal daarbij ambtshalve tegenwoordig zijn, terwijl de heer v. Hemert en wethouder v d. Water wor den aangewezen om bij de behandeling denjaad te vertegenwoordigen. Wethou der Dobbelsteen wordt aangewezen als plaatsvervanger. Schrijven van den heer Couwenberg om zijn pensioensgrondslag op f 3460 vast te stellen, waarvan f3000 ten laste van de gemeente komen, zoodat het de ge meente een paar honderd gulden zal kosten. Besloten wordt het verzoek toe te staaD. Ontwerp-besluit ex art. 9 lid 3 van de Winkelsluitingswet. De Voorzitter zegt, dat hij eenigen tijd geleden hierover een bespreking heeft gehad met de neringdoenden uit deze gemeente en nadien is overleg gepleegd met Vlijmen om een uniforme regeling te verkrijgen. Behalve de in de wet ge noemde dagen, kan de raad nog 20 da gen vaststellen, waarop de winkels langer geopend mogen blijven. Voor de navol gende dagen wordt het sluitingsuur be paald op 10 uurMaandag en Dinsdag onmiddellijk voor Asch-Woensdag den dag onmiddellijk voorafgaande aan O H. Hemelvaart en O. L. V Hemelvaart (voor zoover deze geen Zondag is); den eersten Vrijdag na 18 Augustus (daags voor de kermis) den eersten Maandag en Dinsdag na 19 Augustus (twee ker misdagen) 30 Augustus voorzoover geen Zondag den eersten Woensdag in Juni en de 10 daarop volgende Woensdagen (oogsttijd). Deze verordening wordt vastgesteld. Alle winkeliers zullen een afschrift ervan ontvangen. Zij treedt in werking tegelijk met de Winkelsluitingswet op 1 Mei 1932. Benoeming eener Commissie van onder zoek der nieuwe politieverordening. De Voorzitter acht het gewenscht, waar de verordening wat grootscheeps is in gericht, dat een commissie B W aspec- teert, om de nieuwe politieverordening samen te stellen. Aangewezen worden de heeren v. d. Brand en v. Hemert. Voorstel van B. en W. tot verkoop obligatie's, met plaatsing der vfij komen de gelden bij de gemeente. De Voorzitter deelt mede dat B W. het niet is mogen gelukken, de geld- leening van f 5000,geplaatst te krijgen. Bovendien maken Ged Staten bedenkin gen. B. W. hebben getracht de leening bij particulieren geplaatst te krijgen, doch deze wilden alleen leenen onder voor waarden dat zij het bedrag op korteren termijn kunnen terugkrijgen, wat voor de gemeente een bezwaar is De Am- sterdamsche Bank heeft bericht dat per 1 April een gedeelte der bij haar gedepo neerde obligatie afgelost worden Daar door komt f3100voor de gemeente vrij, welk bedrag B. en W. voorstellen bij de gemeente te leggen, tegen een rente van 5 pCt. De raad gaat hiermede accoord. B. en W. worden gemachtigd het teen hout in de „Zooislagen" in de laatste dagen dezer maand te verpachten. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, zoodat de Voorzitter de open bare vergadering sluit, waarop de raad over gaat in geheime zitting. 3e groep.'9' J. Deurloo 10 pnt. alle uit. Fitters 8 6 partijen. Timmermans 6 Schijf II 0 De stand der borden is dus 4 A. de Graag. 2 Pellekaan. 3 de Joode. 4 C. Bax. 5 A. Deurloo. 6 Ger. Jonker. 7 J. Swagemakers. 8 J. Deurloo. 9 A. Fitters. 10 J. Timmermans. Re serves A. Vos en v. d. Pol. Alhier bestaat het voornemen om bij genoegzame deelname een Chr. Gem. Zangvereeniging op te richten Te Breda is op 76 jarigen leeftijd overleden de heer A. M. Borren, oud- hoofd der Nutsschool en oud-schoolopziener in het arrondissement Heusden. De heer Borren had vooral groote verdienste voor het Mulo onderwijs, dat door zijn onver moeid ijveren in andere banen werd ge leid en waarvoor een door de wet erkend einddiploma in het leven werd geroepen dat gelijk staat met het eind-examen H.B.S. 3 jarigen cursus. De herdenking van het 25 jarig bestaan der Chr. Jongel. Vereen. „Eben- Haëzer" werd Vrijdagavond voortgezet, met het houden van een reciteerwedstrijd. Voor dezen wedstrijd bestond nog al eenige belangstelling. Nadat de Voorzitter der vereeniging, de WelEd. Heer J. Zon neveld, deze vergadering had geopend, werd terstond een aanvang gemaakt met den wedstrijd. Verschillende goede en mooie voordrachten werden ten beste ge geven en de jury, bestaande uit de heeren H. Schouten, D. Kamerman en D. Hus, hadden dan ook wel een zeer moeilijke taak. Door iedere deelnemer werden 2 voordrachten geleverd, n.l. één in ernst en één in luim. De prijzen werden behaald als volgt le prijs met 169 punten Ant. Sluijmers. 2e 154 Arie Bouman. 3e 152y2 Jo Deurloo. 4e 151 5e 6e 146 A. de Graag. Abr. Sluijmers. ,124 G. v. Herwijnen, Baardwijk. 7e 112 J. Baks, Woudrichem. Nadat de prijzen, bestaande uit boeken, luxe- en nuttige voorwerpen, waren uit gereikt, werd deze goed geslaagde avond door den Voorzitter der Vereeniging ge sloten. De Zaterdagavond werd besloten met het houden van het jaarfeest in de Be waarschool. waarvoor buitengewone be langstelling bestond. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. Velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen en velen konden niet meer toegelaten worden wegens plaats gebrek. Deze vergadering werd geopend met het zingen van Ps 89:1, waarna de Eere-Voorzitter, de WelEerw. Heer Ds. Joh. Kloots, de openingsrede hield, die ook verder voor dezen avond de leiding op zich had genomen. MARKT 44, hoek Pensmarkt 5 jaar garantie Vanaf ZEEP LACE PR'JZEH Om een goed Kunstgebit onder ieders bereik te stellen is de prijs tot nevenstaand bedrag verlaagd. HEUSDEN. Op de gehouden algemeene leden vergadering der v.v. „Juliana" van Zater dag j.l. werd besloten, dat „Juliana" thans met 2 elftallen uitkomt. Dit is voorwaar een mooie vooruitgang der vereeniging. Tevens werd besloten, dat „Juliana" deel zal nemen aan de seriewedstrijden Zondag a.s. te Haarsteeg, uitgeschreven door de v.v. „Hollandia" en Tweede Paaschdag te Aalburg, uitgeschreven door de v.v. Wilhelmina". Tot 2e Voorzitter werd gekozen in de vacature A. Toethuijs, de heer J. Verheij en tot lid der elftal-commissie in de vacature A. Toethuijs de heer L. Verheij. De Zondag j 1. gehouden voetbal wedstrijd „Juliana I en II" comb. „D.V.O. I" werd door „D.V.O." gewon nen met 2—1. Ruststand was 11. Scheidsrechter G. Verheij leidde correct. Competitie Damclub „V.D." De uitslag van Woensdag is De Graag Pellikaan 11 De stand is thans le groep. De Graag 8 pnt. Pellekaan 8 de Joode 7 Bax 1 a alle uit. 6 partijen. De Voorzitter, de WelEd. Heer J. Zon neveld hield hierna een bijbel-inleiding over Matth. 28 5 en 6, welke met aan dacht werd gevolgd. Hierna kwam de zang, gevormd door de leden der Jongelingsvereeniging op de planken, die onder leiding van den WelEd. Heer E. Erraatinger uit Nederhemert achtereenvolgens ten gehoore brachten Het „Bondslied" en „Jezus onze troost en ons leven". Beide zangstukjes werden met een dankbaar applaus beloond. De Secretaris, de Heer K. Deurloo, hield hierna zijn Historisch Overzicht over de afgeloopen 25 jaar, waarin hy naging de verschillende leiders, die de vereeni ging al die jaren hebben bestuurd. Afgevaardigden waren aanwezig uit Baardwijk, Waspik, Woudrichem, Drunen, 's Bosch en Tilburg, die allen hun geluk- wenschen uitspraken voor de jubileerende vereening. Ds. Kloots dankte hun allen hartelijk en verzocht wederkeerig de beste wen schen voor hunne vereeniging over te brengen. Nu volgde de hoogst bekroonde voor dracht van den vorigen avond, dus van den eerste prijs winnaar, dit was Ant. Sluimers. Deze droeg achtereenvolgens voor„De Currasiers van Canrobert" en „De groote hond en de kleine kat". Beide voor drachten werden prachtig weergegeven. Na dit stuk volgde de pauze. Na de pauze werd opgevoerd hettooneel- stuk „De Zoon van den Strooper" in 3 bedrijven van J. J. Japin. Dit stuk nam een groot gedeelte van den avond in be slag. Het werd met aandacht gevolgd. En na afloop ging er dan ook maar één roep „Het was een prachtstuk voor zoo'n herdenkingsavond. De zang der C. J. V. bracht vervolgens ten gehoore „O, Jezus mijn troost". Na dit gezongen te hebben nam de WelEd. Heer J. Zonneveld het woord en dankte den heer Ermatinger voor de zanglessen die hij enkele maanden lang gratis en geheel belangloos aan de leden der ver eeniging had gegeven. De leden, aldus spr., gevoelden zich verplicht als blijk van waardeering daarvoor een klein ge schenk aan te bieden. De WelEd. Heer Ermatinger werd hierna een ets aange boden Jo Deurloo droeg hierna nog enkele gedichten voor o.a. ook nog het prachtige „Klokke Roeland". Ds. Kloots sprak toen een sluitings woord, er werd nog gezongen Gezang 50:1, waarna de Eere-Voorzitter deze goed geslaagde jaarvergadering met dank zegging sloot. De Jongelingsvereeniging mag met blijd schap op deze dagen terugzien en ze heeft op waardige wijze de herdenking van haar 25-jarig bestaan gevierd. HERPT. De boter- en melkprijzen aan de stoomzuivelfabriek alhier, zijn als volgt verlaagd Boter van 65 op 60 per pond, zoete melk van 10 op 8 ct. per liter en karnemelksche pap van 12 op 10 ct. per liter. WIJK. De heer M. de Graafï mocht op 1 Maart jl. het feit herdenken, dat hy voor 121/2 jaar als bode in dienst dexer gemeente trad. Ofschoon het den wensch van den jubilaris was, deze omstandig heid onopgemerkt te laten voorbijgaan, heeft het hem dien dag toch niet aan belangstelling ontbroken. Gaarne voegen wij onze gelukwenschen voor dezen hu- manen bode alsnog hieraan toe WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 27 Febr. t.mj. 4 Maart j.l., werden aan de visch- markt alhier geen zalmen aangevoerd. Besteed werd voor snoek 30 tot 35 ct.; brasem 16 tot 18 ct.; voorn 6 tot 8 ctc. en alver 6 ct. per pond. Wegens zijn benoeming tot on derwijzer aan een Openb. school te Dordrecht, heeft de heer I. J. Baart alhier ontslag aangevraagd als onder wijzer aan de le Openbare school al hier. De leden van het comité voor het verstrekken van steun aan werk- loozen en behoeftigen hebben gezamen lijk ontslag genomen. In verband daar mede heeft het Burgerlijk Armbestuur Zaterdag j.l. zitting gehouden voor het verstrekken van steun aan behoeftigen. De in den toren dezer gemeente aangebrachte installatie voor het elec- trisch luiden van de torenklok is thans geheel in orde en kon Zaterdag j.l. reeds worden gebruikt, hetgeen een groot gemak beteekent. In verband met de ziekte van het hoofd der 2e Openb. school, is als tijdelijk hoofd dier school aangesteld, mevr. Bronkhorst geb. Merkens te Go- rinchem. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden voet balwedstrijd door W.V.V. gecombineerd, tegen Sleeuwijk I, eindigde met 80 voor W.V.V. Heden Woensdagavond: te 7 uur, zal er bidstond' voor 't gewas worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk door Ds. Lazonder, in de Geref. Kerk door Ds. Jonker en in de Chr. Geref. Kerk door Ds. Baas. Zondag j.l. werden de periodiek- aftredende bestuursleden der Chr. Jon gel. en Jongem. vereen. „Maranatha" bij acclamatie herkozen. Voor de vleeschkeuring werden in de maand Februari ter gemeente secretarie aangegeven, 5 koeien, 9 kal veren, 2 nuchtere kalveren en 27 var kens. Donderdag j.l. hield de Chr. Jon gel. en Jongem. vereen. „Maranatha" onder leiding van hare Eere-voorzitter Ds. Lazonder, in het verenigingsge bouw haar jaarfeest. Te ruim' 7 uur opende de leider voor een tamelijk bezette zaal, door te Ia- ten zingen Ps. 146 1 en 3, voorging in gebed en voorlas Matth. 19:16 26. In zijm kort openingswoord, wer den de leden der vereen, ernstig aan gesproken, hen vermanende God lief te hebben boven alles en onze naaste als ons zelve. Tenslotte werd gevraagd of zij gelijken op den rijken jongeling uit bovengenoemd Schriftgedeelte, hen opwekkende den Heere te volgen en al het aardsche te verlaten. „Vormt tot Uw dienst ons hart, o God!" Het jaarverslag van den secretaris gaf" een beknopt doch duidelijk over zicht. De vereen, telt thans 37 leden en 1 adsp. lid. Uit het verslag van den penningmeester, opgenomen in het ver slag van den secretaris, bemerkten we, dat er thans? een saldo in kas is van 11 1) TANDHEELKUNDIGE INRICHTING. DEN BOSCH. Pynioos trekken inbegrepen VULLINGEN, KBOON*BRUOWEAK Spreekureu dagelijks vuu O4. Behalve Vrijdags.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2