Dr. D, J. van Bruggen HEBVMT KIER IIIAG KEER BUMI «HER. m A wonende alhier. Aangezien de heer R met vacantie afwezig is, kon nog niet worden nagegaan wat er is gestolen. Woensdagavond trad voor het departement Heusden der .Maatschap pij Tot Nut van 't Algemeen op, de heer A. Alt toonkunstenaar te Bols- ward met het onderwerp: „De ring des Nibelungen". Nadat de Voorzitter den spreker en de aanwezigen met een kort woord had welkom geheeten ving de heer Alt zijn lezing aan, met het geven van een inleiding. Spreker ver telde, dat de goden en godinnen der oude germanen, en de sagen en le genden, die zich om deze goden weef den en welke sagen in de 6de eeuw onzer jaartelling door dichters en schrijvers werden te boek gesteld, de stof aan Richard Wagner hebben verstrekt voor het schrijven van zijn tooneelstuk en zijn opera „De ring des nibelungen". Richard Wagner was zoowel schrijver van tooneelstuk- ken als componist van opera's. Over zijn opera „De ring des Nibelungen" heeft de groote componist, door om standigheden van persoonlijken aard, 26 jaar gearbeid. Door de kostbare décors, die er bii noodig waren, mocht ze alleen in de opera te Bay- reuth worden opgevoerd, omdat er naar het oordeel van Wagner geen 2de plaats ter wereld was, waar men een bedrag van een ton beschikbaar zou willen stellen, om de machine en décors aan te schaffen die voor deze opera noodig waren. Na zijn in leiding kwam de spreker tot de ope ra Walkyre, die het eerste gedeelte vormt van de geheele opera „De ring des Nibelungen", die uit drie gedeel ten bestaat n.l. Walkyre, Rheingold en Siegfried. Op zijn bekende onder houdende manier schetste de spreker ons de verschillende tafereelen, hoe de t Nibelungen, het mythisch dwer gen geslacht, in het bezit kwamen van den Rijnschat en uit dit goud den ring en helm smeedden, die den be zitter groote macht verschaften. De strijd van Wodan, de God van het recht, de opperste God, die deze door zijn misslag had te voeren. Alles werd met een 100-tal keurige lichtbeelden 'toegelicht, terwijl verschillende mo tieven op de piano werden voorge speeld en de mooiste gedeelten op de gramophone ten gehoore werden gebracht. Het was een schitterende lezing en onbegrijpelijk, dat niet meerderen voor 'n dergelijken avond gevoelen. Het bezoek was èn voor den spreker èn voor het bestuur van het „nut" werkelijk teleurstellend. AALBURG. Woensdag, 6 April, hoopt Ds. van Dijke uit Nieuw-Beijerland. des, avonds om half zeven voor de Geref. Gemeente alhier op te treden. Biduur voor 't gewas. hier. Talrijke familieleden, vrienden en bekenden volgden de lijkbaar. Ook van de Philipsfabrieken was een deputatie aanwezig. Verschillende kransen dekten de kist. Iedereen is begaan met den harden sla£ die de familie Priem heeft ge troffen, inzonderheid met de nog ion- ge weduwe en haar jeugdig kind. De heer Priem bereikte den leeftijd van 33 iaar. Bii de N.V. Philipsfa brieken was hii een zeer goede cracht. Door zijn beschaafde om gangsvormen en groote welwillend heid had hij zich vele vrienden ver worven. Hij ruste in vrede! ANDEL. De heer C. J. Benkhuizen al hier behaalde aan de Ambachtschool te Gorinchem in de Afd. machine- bankwerken het diploma 3-iarigen -cursus. De voetbalvereeniging „Spar ta II" speelde Paaschmaandag een wedstrijd legen „Voorwaarts II" uit Aalst en won met 21. Sparta I" speelde een buitengewoon goede wed strijd tegen „Stormvogels" uit Vuren en won met 3 1. Sparta II" won daardoor een zilveren medaille en „Sparta I" een zilveren lauwertak. Aan gebroeders Tankers al hier, is opgedragen het bouwen van een woonhuis voor H. Nieuwenhui- zen te Waardhuizen. ALMKERK. Tot bestuursleden der A.R. Kies-' vereeniging zijn op de j.l. gehouden ledenvergadering gekozen, de heeren J. Roubos en A. de Graaf. CAPELLE. Bij de op 2en Paaschdag gehou den voetbalmatch alhier had de voet baller H. S. het ongeluk zoodanigen trap te ontvangen, dat zijn been op verschillende plaatsen gebroken werd en direct geneeskundige hulp moest worden ontboden. Dezer dagen reed de heer C. R. alhier met zijn auto tegen een boom, met het gevolg, dat hij door de voor ruit vloog. Hij verwondde zich daarbij dermate, dat onmiddellijk geneeskundi ge hulp moest worden ontboden. De materieele schade is aanzienlijk. EETHEN. Bij W. v. d. Pol, Gem.-Veldw. alhier, is een donkerbruine hond komen aanloopen, voorzien van halsband en ketting. Aldaar terug te bekomen. Gevonden voorwerpen. Een Rijwielbelastingplaatje. Terug te bekomen bij Wed. J. Combee, alhier. OUDHEUSDEN. Woensdagmorgen had alhier de uitvaart plaats van den heer H. Priem, die bii het motorongeluk van verleden Zondag zoo tragisch om het leven kwam. De plechtige H. Mis van requiem werd opgedragen door den zeereerw. heer pastoor Willems. geassisteerd door kapelaan Gründeman en pater De Jong uit het Broedersklooster al MEUWENDIJK. Het Bestuur van de Karne melkspolder alhier, heeft Zaterdag j.l. in café van M. v. d. Heuvel al hier, aanbesteed het doen graven van slooten in 6 perceelen. Er bestond voor deze aanbesteding veel animo. Het een en ander ging er bijzonder laag uit. De perceelen gingen ver beneden de begrooting. Dezer dagen kwam de arbei der A. v. A. op de werkverschaffing te Sleeuwijk met het zandspooren met zijn been onder een kipkar terecht, met het gevolg, dat hij twee beentjes in zijn voet brak en een bloedstorting kreeg. Dr. Van Leeuwen verleende de eerste hulp. De eieren werden deze week verhandeld .tegen prijzen van 2 tot 3 cent per stuk. Zaterdag j.l. gaf het Mannen koor „Onderling Genoegen" haar aangekondigde uitvoering in het In stituut. Deze uitvoering mag als uit nemend geslaagd beschouwd worden. Jammer, dat er zoo weinig belang stelling was. Degenen die er geweest zijn zullen er geen berouw van gehad hebben, want ze hebben zich dezen avond bijzonder kunnen amuseeren. Degenen die er niet geweest zijn heb ben dezen kostelijken genotvollen a- vond laten verloopen. De zang als mede de samenspraken en voordrach ten vielen bijzonder in den maak van het publiek, wat op te merken was aan het luide en langdurige applaus dat de betrokkenen ten deel viel Alle spelers geen een uitgezonderd hebben zich uitermate best van hun taak gekweten. Het is te hopen dat wanneer „Onderling Genoegen" weel een uitvoering geeft, de zaal tot in de uiterste hoeken bezet zal zijn daar we dit gewend zijn van deze vereeniging. SPRANG. Bij den landbouwer W. v. C. alhier, wierp een schaap 4 lammeren. Zeker een zeldzaam voorkomend ge val. Het 8-jarig dochtertje van D. v. D. alhier kreeg een wiel van een wagen over haar voet, waardoor zij zulke ernstige kneuzingen opliep, dat de geneeskundige hulp van Dr. W. moest worden ingeroepen. Maandagavond kwam, onder lei ding van haar voorzitter, de heer G. J. van Willigenburg, de A.R. Kiesver- een N. en O. alhier in jaarvergadering bijeen. Na gebruikelijke opening en het uit brengen der verschillende verslagen, waaruit bleek, dat de vereen, zich in gestadigen bloei mag verheugen, werd door stemming de heer v. Willigenburg met algemeene stemmen tot voorzitter herkozen. Tot bestuurslid werd her kozen G. Janson Fzn. en in de vaca ture J. Ruiter werd A. Braspenning Gz. benoemd. Na bespreking en enkele kleine wijzi gingen werd het huishoudelijk regle ment wat herziening en aanvulling eischte, vastgesteld. Na een woord van opwekking door den Voorzitter, ein digde den 2de voorzitter met dank zegging. VEEN. Paaschmaandag gaf de mu- ziekvereeniging alhier, voor een tal rijk publiek haar iste buiten-concert. Door eenige dames werden bloem pjes verkocht tot stijving der kas hetwelk f 47 opbracht. Woensdagavond werd alhier een voetbalvereeniging opgericht met aanvankelijk 32 leden. Zii ont ving den naam van „Achil'les". Het bestuur wordt gevormd door J. v. Tilburg Voorzitter, A. v. d. Velden Penningmeester en G. Vos Secretaris. De verhuring van de zitplaat sen in de Ned. Hervormde Kerk zal plaats hebben morgen (Zaterdag) namiddags 4 uur in de consistorie kamer. WASPIK. De tooneelvereeniging „Con cordia", gevestigd in het hotel van den heer Chr. Montens, geeft a.s. Zondag haar eerste uitvoering. Zondag en Maandag werd in de concertzaal van den heer H. van Iersel de tweede winteruitvoering ge geven van de harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak". Door de tooneel vereeniging „Entre Nous" werd op gevoerd het transformatiespel in 5 bedrijven „De Toog van Mijnheer Pastoor", door Pater Servatius. De zaal was telkens druk bezet. Zooals gewoonlijk leverde „Entre Nous" ook ditmaal schitterend spel. WOUDRICHEM. Vanwege de B. V. L. afdee- ling Woudrichem zal Maandagavond in de zaal van den heer Spronk om half acht een filmavond worden ge geven. Tevens zal dan het plaatse lijk comité worden geinstalleerd door den HoogEd. Gestr. Heer Van der Linden Res. Maj. Comm. van het Gewestelijk Landstormcorps. Op Vrijdagavond 7.30 uur a.s. zal de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen komen. WAALWIJK. De Provinciale Premiekeuring van Springsiieren wordt alhier gehouden op Dinsdag 5 April, voormiddag 10,30 uur. WIJK. Op 26 Maart j.l. heeft de Edel Achtb. Beer C. B. J. Landweer, benoemd Burgemeester der gemeenten Wijk c a. en Veen, de voorgeschreven eeden afgelegd in handen van den Commissaris der Ko ningin in Noord-Brabant. Naar wij vernemen, zal zijn E Achtb. Donderdag 7 April, 's morgens elf uur, in een openbare vergadering worden ge - installeerd, terwijl hij van half twaalf tot twaalf uur receptie zal houden. De nieuwe Burgemeester heeft te kennen gegeven, dat hij geen prijs stelt op feestelijkheden bij deze gelegenheid. B. en W verzoeken de ingezetenen evenwel op dien dag door het uitsteken der vaderlandsche driekleur, van hun ingenomenheid te doen blijken. De voetbalvereeniging „N.O A.D." heeft Tweeden Paaschdag seriewedstrijden gehouden. Het eerst kwamen in het veld „Voor- waarst" uit Aalst en „N.O.A.D. I" alhier de wedstrijd eindigde in een gelijk spel. Door penalty's werd beslist in het voor deel van „Voorwaarts". In den volgenden wedstrijd bekampten „Longa" uit Heusden en „Merwede8 uit Gorinchem elkaar. Deze zeer spannende ontmoeting werd door de Gorcumsche club gewonnen. Daarna speelde „Juliana II" uit Heusden een vriendschappelijken wedstryd tegen „Noad JI". Inmiddels was de muziekvereeniging „Onderling Genoegen" op het terrein verschenen. Daar „Longa8 reeds twee wedstrijden gespeeld had, n.l. een te Aalburg tegen „Wilhelmina8, werd tegen „Noad" beslist door penalty's. Eerstgenoemde vertrok aldus met den derden prijs naar Heusden. De laatste wedstrijd „De Merwede" „Voorwaarts" eindigde met 00. Door penalty's wist „Voorwaarts8 beslag te leggen op den eersten prijs. Het was al bij half zeven geworden toen de secretaris-penningmeester, de heer L. van Kuijk de beide prijzen uitreikte. Als van ouds heeft het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" voor een flink bezette zaal, onder leiding van den heer B. Roza, een goed geslaagde uitvoering gegeven. Alle muzieknummers werden keurig uitgevoerd, in het bijzonder Marche Gala, van G. Alier, die steeds door zijn mooie muziek de aandacht blijft trekken. Ook de tooneelstukjes „Zijn Spaansche8 en het „Consigne is snorken8 werden beide keurig gespeeld en bracht bij het talrijke publiek de lachspieren danig in beweging. Zonder uitzondering waren alle spelers goed en gaven keurig spel te zien en droegen allen bij om de stukken te doen slagen. Wij hopen dat „Oefening en Uitspan ning" ons nog zeer vele malen op een dergelijken avond zal vergasten. Te ruim elf uur keerde iedereen hoogst voldaan huiswaarts. In zijn openingswoord deelde de Voor zitter der Vereeniging mede, dat voor het met Pinksteren te houden Concours 23 vereenigingen hadden ingeschreven, n.l. 44 Muziek- en 9 Zangvereenigingen en dat reeds verschillende prijzen voor dit Concours beschikbaar waren gesteld. Hij deelde verder mede dat de Zangvereeni- giDg „Con Amore8 hare medewerking had toegezegd voor het openingsconcert, waarvoor hij deze vereeniging dank bracht. In zyn slotwoord bracht hij dank aan allen, die tot het welslagen dezer uitvoe ring hadden medegewerkt. In het bijzon der aan de dames en heeren tooneelisten en den heer B. A. v. d. Pol, die zijn electrische gramaphooninstallatie geheel belangloos had beschikbaar gesteld ter afwisseling. Maandagmiddag omstreeks 12 uur vingen de wedstrijden op het Wilhelmina- terrein te Aalburg aan, welke weer vele personen naar onze gemeente deed stroo men. Naar ons werd medegedeeld, woon den c.a. 1200 personen deze wedstrijden bij, waaruit blijkt dat deze nog steeds in de belangstelling van het publiek staan. Nadat eerst een 2-tal vereenigingen tegen elkander hadden gespeeld werd door de Korfbalclub „Excelsior" alhier tegen „A. .K.C.8 uit Almkerk, een wedstrijd gespeeld welke wedstrijd in het voordeel van Almkerk eindigde met een stand van 60. Daarna werd voortgegaan met de afwerking van het programma, waarna de Edelachtb. Heer W. Beukenkamp, deze door het spel van „Hollandia" en Burgemeester alhier, met het onderwerp „D.V.O uit Haarsteeg werd besloten. „Het Fascisme", Breedvoerig werd door Het slot van deze wedstrijden zal w^r inleider dit onderwerp behandeld. De den gespeeld op a. s. Hemelvaartsdag treurige toestanden vooir het optre- waarna de prijsuitreiking zal plaats hebben, den van Mussolinie in Italië, werden Deze wedstrijden werden opgeluisterd door uitvoerig besproken. Alles zag uit naar het geven van een concert door het een zeer krachtig man, welke het Fas- Fanfarecorps „Ooefening en Uitspanning", cisme schonk in Mussolini, waardoor de gezelligheid op het terrein Vervolgens stond spreker stil bij de belangrijk werd verhoogd. Omstreeks houding van het Calvinisme tegenover half zeven sloot de Voorzitter, de heer het fascisme. De Calvinist erkent de K. v. d. Velden. Een en ander bracht een soevereiniteit Gods o\ex eiken levens- gezellige drukte in onze gemeente. Wij kring; het Fasccisme, zegt inleider, on- hopen dat deze wedstrijden door meerdere derdrukt de persoonlijkheid en maakt gevolgd zullen worden. van de staat e€n Godheid. Men wil de opvoeding der jeugd doen geschie- WERKENDAM. den door de Staat, terwijl de Kerk al- leen wordt geduld, meer ook niet. - laandag j.l. werden de aange- Qp jjj. met groote belangstelling aan- kondigde serie-voetbalwedstrijden ge- chl)0rde ondervverp, volgde een leer- houden, uitgeschreven door de v.v. ^iik hesnrekinp- „W.V.V." alhier. J bespreking. Uitslag als volgt: le pr. Zwaluwen ZU1LICHEM. van Rotterdam, verz. beker; 2e pr. Vrijdagmiddag ,had de land- W.V.V. I alhier, verz. lauwertak; 3e bouwer J. Maas het ongeluk tusschen pr. W.V.V. II alhier, verz. medaille en de kar en een heining bekneld te 4e pr. A.M.V. I van Rotterdam, bron- geraken, de hulp van Dr. van Stee zen medaille. nis werd ingeroepen, welke inwen- Tusschenwedstrijd van W.V.V. II eikdige kneuzingen constateerde. Sperwers 1 van Rotterdam, eindigde met 41 voor W.V.V. II. Hiervoor was uitgeloofd een verz. lauwertak. A.s. Zaterdag nam. 3 uur wedstrijd door „A.D.O." van Gorinchem en W. V.V. I alhier, op het terrein aan den Bandijk. De A.R. Kiesvereen. „Nederland vanaf DINSLM en Oranje" kwam in een openbare Dinsdagmorgen vergadering bijeen in het gebouw v. foet spreekuur in Ch,r: Belanpn- te G 0 R I N C H E M. Als spreker trad dezen avond op, Ihiidarts te Dordrecht, 5 APRIL, eiken Ziekenhuis ij Overal in onze magazijnen zijn markt kramen opgesteld volbeladen met koopjes - met massa's artikelen die juist voor de schoonmaak zoo bijzonder van pas komen, Deze kans om voordeelig te koopen moogt U niet onbenut voorbij laten gaan! Een attractie, deze kleurige marktkramen in ons waren huis! Maar de GROOTSTE ATTRACTIE van deze marktreelame zijn de on gelooflijk lage prijzen! Ziet hiervoor de speciale Marktcourant die U lieden ontvangen liebtE11 ziet de speciale etalages. 'DEN B05CH w EINDHOVEN t Hij bracht daarbij dank voor de mede werking der muziekvereen aan B. en W. en aan de vereenigiDg. 1011 uur, mmm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2