PUROL rijk aan geneeskracht LETTERS ARTIKELEN fiiaiitongerecht Heusden RAVENSWAAYs Binnenland. FAMILIE DOOR BANDIETEN UITGEMOORD. In de nabijheid van Chamberino in den staat van New Mexico (Noord-Amerikaansch gebied) hebben bandieten een afgelegen huis van een farmer overvallen en daar de 6 leden van het gezin om het leven gebracht. Een kind werd zwaar gewond. Den farmer zelf gelukte het te ont vluchten. De bandieten ontkwamen. Als motief voor hun daad neemt men aan, dat de schurken hadden vernomen, dat de farmer voor verkocht vee 5000 dol lar had ontvangen, welk geld zij opeischten. De weigering van den boer het geld te geven, zou hen dan tot hun daad heb ben gebracht O— TRAGISCH VLIEGONGEVAL. Uit München wordt gemeldHet B.F.W. sportvliegtuig D 1668, bestuurd door den kunst vlieger Huber met als passagier ir. Oswald is Vrijdagmiddag bij Rosenheim verongelukt. Huber draaide een bocht boven het huis van zijn vader op 200 M. Door de een of ander oorzaak zakte het vliegtuig door juist op het oogenblik dat Huber zijn vader toewuifde. Het vlieg tuig raakte een boom, maakte een slag in de rondte en werd tegen den muur van Huber's woning verpletterd De beide inzittenden waren onmiddel lijk dood. O— UIT DEN GREEP VAN EEN OCTOPUS GERED. In Le Lavandou een plaatsje aan de kust bij Toulon, had een visscher, een reusachtigen octopus gevangen, dien hij voor het publiek ten toon stelde. Plot seling begon een 5 jarig knaapje, dat zich te dicht bij het monster had gewaagd en dat een handje had uitgestoken, te schreenwen. Het bleek, dat de octopus zich met een zijner grijparmen had vast gezogen aan den pols van het knaapje en nu langzaam maar zeker het kind het bassin in trok. Een wanhopige strijd tusschen het dier en den visscher, die het knaapje wilde redden, volgde. Reeds was alle hoop opgegeven, toen de visscher er eindelijk in slaagde met zijn mes den vangarm af te snijden en het knaapje zoodoende te bevrijden. Het kind had geen letsel bekomen, maar had van angst het bewustzijn zijn verloren. O— DE NOODLOTTIGE BRAND TE AGRAM. Het aantal dooden tengevolge van de ontploffing in een film-atelier te Agram is tot 9 gestegen, daar onder de puin hopen nog 4 verkoolde lijken zijn ge vonden. O— DUBBELE MOORD EN BRAND STICHTING. In een dorp bij München brak brand uit in het huis van een wever3gezin. Bij de blussching vond men in de huiskamer de lijken van den man en de vrouw, die doodgeschoten bleken te zijn.- O VIJF BOERDERIJEN AFGEBRAND. Te Kövening a. d. Moesel zijn 5 boer derijen met alle nevengebouwen volkomen afgebrand. Verscheiden bewoners moesten door de brandweer met ladders uit de brandende huizen worden gered. Hierbij werd een brandweerman ernstig gewond. O SPRINKHANENPLAAG. Tengevolge van de verwoestingen, die de sprinkhanen in verschillende streken van Katanga in den Belgischen Congo hebben aangericht, verkeeren verscheiden dorpen in nood. Van regeeringswege zal aan de bevolking voedsel worden verstrekt. PREMIEKEURING VAN SPRING- STIEREN TE WAALWIJK. Dinsdagvoormiddag 5 April had alhier de jaarlijksche Premiekeuring plaats. Aangeboden werden 9 eenjarige stieren, waarvan 7 van het zwartbont en 2 van het roodbont type. Hiervan werden drie premiewaardig gekeurd, alle drie zwart bont. De eenige uitgeloofde prijs a f 10 ontving Ricardo 11349 aan W. G. J. Branderhorst te Eethen, met 79.9 punten voor exterieur, 1.75 voor afstamming en 0.9 voor productie totaal 82.55, om schrijving, „goed gelijnde stier met goed achterstel". Een onderhoudsbijdrage als vereenigings- stier kreeg Luctor 11097, van de Fok- vereeniging te Elshout. Deze stier behaalde 77.3 punten voor exterieur, 2 voor af stamming en 0.9 voor productie, totaal 80.2, zijn omschrijving luidde„Iets groote doch vrij goed gelijnde stier". Utipetus 11350 van J. C. Werther te Sprang, behaalde 77,2 voor enterieur, 2 voor afstamming en 0,9 voor productie, totaal 80.1 punten, omschrijving „Voldoende tvpische goed gelijnde stier met matige ledematen". Ricardo is aangekocht te Groningen, Luctor en Utipetis in de Wijk (Drente). Van de negen eenjarige stieren waren drie reeds te voren in het stamboek in geschreven, van de overige 6 werden ingeschreven Ricardo en Utipeius, voor voor noemd. en de Roodbonte Frans van noemde juffrouw verzoekt tijdelijk M. Mommersteeg te Vlijmen. bult en de Gemeente te mogen wo- 2 jarige stieren werden aangeboden 3 9^5- zwart en 1 roodbont. £e Voorzitter deelt mede, dat me- Hiervan verkreeg de eer prijs a f 5 en een onderhoudsbijdrage a f 15. de rood- heeft genomen bij v. d Maaden te bonte Seth o4, 31o7 S van de vereem- Wijk;. ging te Hedikhuizen, met 78.6 punten De heer 't Lam heeft er geen be- voor exterieur, 2 voor afstamming en 1.1 voor productie, totaal 81.7, omschrijving „gezonken diepe stier met voldoende type". Mede werd premiewaardig gekeurd, Hennij's Frans 11096 S, van J. C. Wink te Wijk. Hij behaalde 78 punten voor exterieur, 0.75 voor afstamming en 0.70 voor pro ductie. Omschrijving „geblokte stier met wat weeke middenhand". In de afdeeling 3 4-jarige stieren werd slechts één stier (roodbont) aangeboden die niet premie- waardig geacht werd. Als 5 jarige en oudere stieren werd alleen aangeboden de 6 jarige Wodan Jan. A, van de Fokvereeniging het Land van Heusden en Altena, te Eethen, behaalde 82.7 punten voor exterieur, 2 voor af stamming en 0.9 voor productie. Omschrij ving „typische stier niet beste voorhand". Hem werd toegewezen een premie d f 70 en een onderhoudspremie a f 30. Vergadering van den Raad der Ge meente VEEN op Dinsdag n.m. 3 uur. VoorzitterWethouder Schreuder. SecretarisWelEd. Heer J. Tim mermans. Afwezig het lid Timmermans. Tengevolge van het uitbreken van brand wordt de vergadering tot half vier verdaagd. Te ruim half vier opent de Voor zitter de vergadering met het formu liergebed. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die worden goed gekeurd. Ingekomen stukken Brief v. d. Commissaris der Konin gin in deze provincie van 19 Maart, waarin wordt bericht, dat bij Kon. Besluit van 11 Maart tot burgemees ter dezer Gemeente is benoemd de heer C. B. J. Landweer. Brief van 26 Maart van den Grif fier der Staten, dat de heer C. B. J. Landweer in handen van den Com missaris der Koningin de vereisch- te eeden heeft afgelegd. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Verzoek van de Wed. G. v. Rijs wijk, om een verhooging van 50 cent per week te mogen ontvangen voor het schoonhouden van het Gemeen tehuis, met het oog op de meerdere werkzaamheden. De heer 't Lam acht inwilliging van het verzoek billijk ten minste voor zoolang, als er op de secretarie door de werkeloozen gestempeld wordt. De heer v. d. Pol vraagt hoeveel het loon thans bedraagt, waarop de Secretaris antwoordt van f 80 per jaar. De Voorzitter stelt voor, om voor het tijdvak 1 Januari1 Mei. het tijdvak dat werd en wordt gestempeld een toeslag van 50 cent per week te verleen en. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Verzoek van J. C. van Tilburg, om de medewerking van het Gemeentebe stuur, voor het verkrijgen van een rijkssubsidie voor de oprichting van een slachtplaats en waar het uitpon- den ter einde loopt en wordt ver boden, van Gemeentewege zijn slacht plaats aan te wijzen, voor particulie ren, die in het vervolg willen uit- ponden. De heer 't Lam acht het wel billijk het verzoek toe te staan. De heer v. Wijk acht het bezwaar lijk, wie moet er dan slachten, de ingezetenen worden dan verplicht ook door van Tilburg te doen slach ten, wat spreker onbillijk vindt te genover de andere slagers. De heer v. d. Pol is het hier mede eens, de slagers Koolhaas en v. d. Boogerd hebben belangrijke kosten gemaakt, om de slachtplaatsen aan de eischen van de wet te laten voldoen, het zou niet billijk zijn als de Gemeente nu alleen, de slacht plaats van Van Tilburg, als slacht plaats voor het uitponden zou aanwij zen. Besloten wordt te vragen of het mogelijk is, dat Van Tilburg een rijkssubsidie kan krijgen voor zijn op te richten slachtplaats. De Voorzitter acht het bezwaarlijk, dat deze plaats door de Gemeente uitsluitend voor uitponden wordt aan gewezen. De heer J. Schreuders acht het ook overbodig, dat de Gemeente dit doet, de ingezetenen behooren vrij te blijven waar zij dit willen laten doen. Alle leden zijn van hetzelfde ge voelen. Adres van Mej. Dieleman, naar aanleiding van een door haar van het Gemeentebestuur ontvangen schrijven, waarin haar op de verplich ting werd gewezen, om als onder wijzeres der O. L. school, in de Ge meente te wonen, in welk adres ge- zwaar tegen vergunning te verleenen voor enkele weken evenwel niet om voorgoed buiten de Gemeente te wo nen. Zij verdient hier haar loon en hij acht het niet billijk, dat het in Wijk wordt verteerd. De Voorzitter licht toe, dat Mej. Dieleman heeft gevraagd tot de va- cantie buiten de Gemeente te mogen wonen. Dan vertrekt Mej. Dixon en zou zij in het kosthuis van Mej. Dixon komen. De heer v. d. Pol zou dit verzoek toe staan. De heer 't Lam zou niet langer vergunning verleenen dan tot 1 Juni er is hier best een kosthuis te krij gen. De heer J. Schreuders zou aan de bepaling vasthouden en zeker niet langer dan tot 1 Mei vergunning verleenen. De Voorzitter stelt voor Mej. Die leman te vergunnen tot 1 Juni bui ten de Gemeente te wonen, welk voorstel met op een na algemeene stemmen wordt aangenomen. De heer J. Schreuders stemde te gen en zou 1 Mei aanhouden. Schrijven van het Gemeentebestuur van Ooststellingwerf, waarin wordt verzocht adhaesie te betuigen, aan zijn bekend adres tot de regeering inzake steunverleening aan land- en tuinbouw. Met algemeene stemmen wordt be sloten adhaesie te betuigen. In verband met een verzoek van Ged. Staten, wordt tengevolge van een wijziging der woningwet, de be treffende verordening gewijzigd. De wijziging geldt voor het instellen van beroep bij den raad op een beslissing van .B en W., genomen op een aan vraag tot bouwen. De Voorzitter deelt mede, dat in verband met een verzoek van den heer J. Schreuders aan het Gemeen tebestuur van Heusden een afschrift is verzocht van de door deze Ge meente in haar politieverordening op genomen bepaling, met het oog op het in voorraad houden van benzine. De secretaris leest de betreffende be paling voor, die niet geldt voor plaat sen waarvoor vergunning is verleend. De heer J. Schreuders acht de be paling niet voldoende, hij heeft het meest het oog op de vaten benzine, die dikwijls open en bloot op iemands erf, vlak bij gebouwen, of openbaren weg liggen. In den zomer ontwikke len zich bii zoo'n vat als 't niet goed gesloten is, door de warmte gassen, waarvoor heel weinig noodig is om ze te doen ontploffen. Hiertegen zag spreker gaarne maatregelen genomen, b.v. dat bepaald wordt, dat deze va ten op een bepaalden afstand van gebouwen moeten liggen. Besloten wordt deze kwestie nog- eens aan te houden om 13. en W. de gelegenheid te geven een goede redactie te ontwerpen. De Voorzitter sluit hierop de open bare vergadering, waarop de raad overgaat in geheime zitting. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 1 April 1932. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, van het Openb. Ministerie: (waarnemend): Mr. J. Dony. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. 't Is eene zeer kleine zitting, want slechts 'n ruim 20-tal zaken moeten wor den behandeld. Onder deze is slechts één kinderzaak. T. A. K. slager te Almkerk, had het Consumptieijsbesluit niet nageleefd door niet in zijn bezit te zijn van eene door of namens Burgemeester en Wethou ders van Almkerk afgegeven geldige verklaring. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: Dat consumptieijsbe sluit is toch wel een nuttig ding, omdat nu bij de bereiding de noodige zinde lijkheid moet worden betracht en ook zooveel mogelijk voorkomen wordt, dat voor de gezondheid schadelijke bestand- deelen in het ijs worden opgenomen. De overtreding van verdachte heeft plaats gehad op 28 Juli 1931 en is dus wel erg lang geleden. Hij krijgt f5.00 of 3 dagen. M. A. H., fabrieksarbeider te Dussen, had op 3 Februari j.l. op den openba ren weg een gummistok bij zich gehad. Kantonrechter: Die wapens in handen van kwajongens op den openbaren weg vind ik uit den booze. Verdachte: Ik had den gummistok bij mij voor zelfverdediging, want ik wist dat Frans Eijkhout op mij loerde. Op 3 Februari j.l. des avonds te ruim vijf uur heeft hij mij dan ook onverhoeds aangevallen en zijn we aan het vechten geraakt, waarbij ik den gummistok heb gebruikt. BRENGEN U GELUK. Nog een beperkt aantal kinderen kunnen aan onze groote kleur- wedstrijd meedoen. Wij" hebben hiervoor meer dan honderd fraaie prijzen beschikbaar gesteld, waaronder twee prachtige rijwielen. Vraagt voor Uw kinderen nog zoo spoedig mogelijk een volledige serie kleurplaten, met biibèhoorende verf en penseelen aan, als ge woon cadeau op een inzenaing Letterszakken of tegen inlevering van een spaarbon. Het zabwoor Uw kinderen een aangename verras sing zijn, terwijl het tevens buitengewoon leerzaam voor hen is. PEILNUMMER SERIE C. No. 2792 (A. PRUISSEN, Straatweg, Hank). N V. v.h. M RAVENSWAAY ZONEN, GORINCHEM. Kantonrechter: Waar is die gummi stok ny? Verdachte: Mijn meisje heeft hem weggenomen en ze zegt, dat ze niet meer weet waar hij is. Kantonrechter: Als je meisje er dan maar niet mee gaat vechten. Maar die stok zou ik wel hier willen hebben. Verdachte: Ik zou U eerlijk niet kun nen zeggen waar hij is. Kantonrechter: Gelukkig sta je gun stig bekend en ik wil aannemen, dat je uit zelfverdediging hebt gehandeld. Maar dit neemt toch niet weg, dat je een verboden wapen op den openba ren weg bij je hebt gehad. Ik zal nu maar volstaan met f3 of 2 dagen. Als je bang bent, dat iemand je zal aan vallen, moet je de politie waarschuwen. J. d. H. schippersknecht te de Wer ken c.a., was weer voor de zooveelste maal aan het razen, tieren en vloeken geweest. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: Verdachte is toch een meer dan laffe vent. Te Werkendam doet hij alsof hij geheel Werkendam naar zijn hand kan zetten en als hij dan te Heusden moet komen, schittert hij steeds door afwezigheid, natuurlijk wel wetende, dat ze hem daar aan kunnen en aan durven. Als ik mij niet vergis, heeft de naam van verdachte nu reeds in drie of vier achtereenvolgende zit-1 tingen op de rol gestaan, maar nimmer heeft hij het durven besteken om ter terechtzitting te verschijnen. Ik ben in twijfel of ik hem al dan niet principale hechtenis zal geven. Ambftenaar van het Openbaar Mini sterie: Ik geloof dat U hem veel meer straft met 'een flinke geldboete. Kantonrechter: 't Kan waar zijn en, als hij zijn boete niet betaalt moet hij maar een aantal dagen gaan zitten. Voor het schreeuwen op straat geef ik hem f 15.00 of 10 dagen en voor het tieren en vloeken f25.00 of 10 dagen. Mij dunkt, dat verdachte nu langzamerhand toch wel zal gaan begrijpen, dat het voor hem voordeeliger en beter is op zijn schip te blijven dan aan wal te ver toeven. D. v. R., koopman te Almkerk, was bij het tegenkomen van >e^en voertuig met paard bespannen, bij het rijden niet vóór of naast zijn hondenkar ge- j gaan, maar er rustig op blijven zitten.i Verdachte: Ik heb een mankement aan mijn knie, waardoor het mij moei lijk is om van de kar te gaan. Kantonrechter: Neen, geachte vriend, nu geloof ik dat je me wat op den mouw wilt spelden, omdat het 1 April is. Je bent twee achter elkaar rijden de karren tegen gekomen en toen je de eerste kar gepasseerd was, hadt je de marechaussée in de gaten en bent toen gauw van je kar gesprongen, zoo dat je d'e tweede kar gepasseerd bent, terwijl je naast de hondenkar liep. Wat een wonder toch, dat we hier alles zoo precies weten, vindt je niet? Verdachte: Ik had de marechaussée toch niet gezien. Kantonrechter: Ik heb hier eene ver klaring van Dr. de Vries, waarin staat, dat je soms last hebt van je been, maar als je niet steeds van je hondenkar kunt komen, dan moet je er niet mee rijden. Maar nu heb ik nog wat en dat wil ik je nu ook eens zeggen. Je staat be-1 kend als niet te best te zijn voor je honden. Je slaat ze maar om ze steeds maar harder te laten loopen en dat juist verkies ik niet. Ik wil je nu nog eens waarschuwen, wat ik al meer gedaan heb zooals je zelf ook wel weet, want anders zal ik de noodige maatregelen tegen je laten treffen. Aan het rijden j op hondenkarren heb ik al het land, om- dat een hond nu eenmaal geen trek- j dier is en als de honden dan nog afge beuld worden is het byj mij heelemaal mis. Je weet het dus. Dank zij die verklaring van Dr. de Vries, al is die ook heel slap gesteld, geef ik je f2.00 of 1 dag, maar wees erg op je hoede voor het vervolg. F. H. M., bootwerker te 's Bosch, had als verdacht van overtreding der Rijwielbelastingwet aan den marechaus sée Gravendeel te Woudrichem een valschen naam opgegeven door te zeg gen, dat hij heette Franciscus Hubertus Damen. Verdachte: Ik heb het gedaan in mijn zenuwachtigheid. 1 Kantonrechter: Je ziet er anders niet erg zenuwachtig uit, maar 'tis waar, het opgeven van een valschen naam gebeurt nu eenmaal immer en altijd uit loutere, pure zenuwachtigheid. En toch begrijp ik niet hoe iemand, die zoo fel door de zenuwen is aan gegrepen, zoo gauw een valschen naam kan bedenken. Verdachte: Ja maar, ik dacht er ook door vrij te komen. Kantonrechter: Dus zenuwen en daar naast de verwachting van vrjj te ko men. Gedeeltelijk ben je ten minste nog eerlijk en daarom krijg je f 15.00 of 10 dagen, maar een valsche naam is en blijft een dure naam. P. V., koopman te Andel, had als eigenaar, althans houder van eene vrachtauto, daarmede J. Pouli laten rij den over den openbaren weg, zonder dat hij in het bezit was van een num- merbewijs. Verdachte: Mijn zoon was eigenaar van de auto. Kantonrechter: En heb jij er heele maal geen aandeel in? Verdachte: Ze is van mijn zoon, dat staat op alle stukken. Kantonrechter: En aan de manschap pen der Marechaussée, die je bekeurd hebben, heb je blijkens het proces-ver baal gezegd, dat je eigenaar en houder van de vrachtauto waart. Verdachte: Dat heb ik zoo niet ge zegd. Kantonrechter: Wat heb je dan wel gezegd? Verdachte: Dat er nog geen num- merbewijs was, omdat de auto pas was gekocht. Kantonrechter: Je draait er om heen. Ben je nu eigenaar of mede-eigenaar van de auto, ja oï neen? Verdachte: Nou ja, ik zit er ook mee in. Mijn zoon is bij mij thuis erf dan gaat het zoo. Kantonrechter: Zie je nu wel, dat je er omheen gedraaid hebt. Dat draaien kost je nu weer een paar gulden. Ik geef je f5.00 of 3 dagen. DOODELIJKE VAL. De iDgenieur C. J. Bonten is, toen hij op een ladder stond om werkzaamheden in de Nitraatfabriek van het mijnbedrijf te Lutterade te controleeren, door het uitglijden van de ladder ongeveer 3 M. omlaag gestort. Ir. Bonten bekwam een schedelbasisbreuk en is in den afgeloopen nacht in het St. Jozef Ziekenhuis te Heer len overleden. Ir. Bonten was 47 jaar en gehuwd. Hij kwam 28 Juni 1920 als adjunct bij de Staatsmijn in dienst. Op 4 Juni 1931 volgde zijn benoeming tot ingenieur. O— UIT EEN RAAM GEVALLEN. In de Poelestraat te Groningen is de echtgenoote van den heer J. L bij het schoonmaken van de ramen harer woning van de bovenverdieping op de straat ge vallen. Ernstig gewond werd de vrouw in het R.K. Ziekenhuis te Groningen op genomen waar zij aan de bekomen ver wondingen is overleden. KLEURWEDSTRIJD.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2