Ongelooflijk Ongelooflijk met een inhoud van 218 bladzijden voor slechts 15 cents l „Roman voor Allen". Verkrijgbaar ia den Boekhandel van de Firma L. J VEERMAN, Heusden. voordeelen van de Sanguinose. L. J. VEERMAN GEBROEDERS WN IMCKELENBER6H Iedere 14 dagen een nieuw boek in de Serie Permanent Duplexhaarden Franco per post 22 '|2 cent I Als nummer 22 verscheen „De Blanke Inlander" door Willy Wood. hertcgenbosoh. Ruiterlijken Stand, Rechtzaken. Rlvieiberkhteii. Vergadering van den raad der gemeente NEDERHEMERT, op Maandag 4 April, des nam. half drie. Voorzitter: EdelAchtb. Heer C. W. v. Ommeren, Aanwezig alle leden. De Voorzitter leest het formuliergebed, daarna de notulen der vorige vergadering, die worden goedgekeurd. De heer v. d. Werken merkt op dat er in de gelezen notulen vermeld is, naar aanleiding van het schrijven van Ged. Staten, waarin verzocht wordt het raadsbesluit om het vervoer der kin deren van de Noordzijde naar de open bare lagere school aan de Zuidzijde, per autobus stop te zetten in te trekken, dat dit geen raadsbesluit was. Spr meent dat dit wel zoo is, dit besluit was met 4 tegen 3 stemmen genomen. De Voorzitter zegt dat dit geen besluit tot opheffing was, het ging er alleen over het gevoelen van Ged, Staten te ver nemen. De heer v. d. Werken meent, dat Ged. Staten dan niet hadden behoeven te schrijven, het raadsbesluit in te trekken. De Voorzitter stemt toe. dit was niet noodig geweest, doch ten slotte doet het niets ter zake, het blijft hetzelfde. Ingekomen stukken Een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat in verband met het verzoek van verschillende gemeente besturen, om de jaarwedden der Burge meesters, Secretarissen en Gemeente ontvangers te verlagen, bij hen geen bezwaar bestaat tegen de eventueele ver laging van genoemde salarissen, mits deze verlaging binnen de redelijke gren zen blijft. Een verlaging van 21/i pCt. voor de salarissen van gehuwde ambte naren tot f 2000,en 5 pCt. voor het meerdere en 5 pCt voor die van onge- huwden voor salarissen beneden f 1000, en 5 pCt. voor het meerdere zal bij ge noemd College geen bezwaar ondervinden. Deze verlaging zou het best kunnen in gaan 1 Mei a. s. en zou slechts tijdelijk mogen zijn. In verband met dit schrijven is ook een afschrift van een schrijven van den Bond van Gemeente-Ambtenaren aan Ged. Staten gericht, ontvangen. Het bestuur van dezen bond geeft in zijn schrijven te kennen dat hij pijnlijk is getroffen, over het vorengenoemd schrij ven van Ged. Staten, waardoor een toe stand wordt geschapen die voorafgaand overleg met het bestuur van den Bond overbodig maakt en wat blijft er over, van de rechtzekerheid der gemeente ambtenaren en daarbij is het schrij ven in strijd met het besluit 1930, Bovendien zijn de salarissen van Gelder land niet hoog en lager dan in andere provincies. Een door Ged. Staten zelf voorgestelde verbetering moest in 1930 achterwege blijven omdat de huidige crisis toen reeds zijn schaduwen vooruit wierp. De Voorzitter zal als belanghebbende niets over deze adressen zeggen. De heer Peereboom merkt op, dat de raad eertijds tegen heeft gestemd, hij zou dat ook nu maar doen. De heer de Gaaij vindt de voorgestelde verlaging gering. De heer v. d. Werken zou daarom maar tegen stemmen. De heer de Gaaij meent dat de raad ook een hoogere verlaging kan voor stellen. De heer v. d. Werken acht de ver laging, die slechts f 140,beteekent gering, ze treft alleen den Burgemeester. De heer de Gaaij acht verlaging dezer salarissen, gezien de tijdsomstandigheden wel noodig. Spr. wil geen voorstel doen om verdere verlaging toe te passen, doch hij zou wel met de voorgestelde accoord willen gaan. De Voorzitter zal dit voorstel in om vraag brengen. Voor stemden de heer en v. Ooijen, Wolfers en de Gaaij Tegen de heeren v. d. Werken, v. d Kolk, Peereboom en v d. Vliet. Schrijven van den Burgemeester van Zaltbommel, waarin deze bericht dat hij reeds lang bezig is om een cursus voor speurdienst ten behoeve der politie te organiseeren. Naast de moeilijkheid om een geschikt leeraar te vinden, zullen de kosten niet onbelangrijk zijnom na te gaan in hoe verre een cursus kans van slagen heeft, zou spr. gaarne vernemen welk bedrag de gemeente Nederhemert daarvoor beschikbaar zou willen stellen en in de 2de plaats of er ook gerekend mag worden dat de politie van Neder hemert aan den cursus zal deelnemen De Voorzitter zou over dit verzoek gaarne het gevoelen van de heeren ver nemen Hij acht een dergelijken cursus voor de politie wel nuttig De heer v. d. Werken vraagt of de veldwachter, die cursus ook zou willen volgen, hij wordt ook ouder. De Voorzitter antwoordt dat de veld wachter daartoe wel genegen is. De heer v. d. Werken meent, dat het toch niet zoo'n groot bedrag behoeft te zijn. De heer Pecreboom zou f 10,be schikbaar stellen. De Voorzitter meent dat men dan eveDgoed niets kan geven. De heer v. d. Werken is het daarmede eens, het zal wel minstens f 25,moe ten zijn De heer Peereboom merkt op, dat hij ook wel gelooft, dat men er met die flü niet vanaf zal zijn. Het is zijn be doeling door het verleenen van deze kleine subsidie blijk te geven, dat de gemeente niet afkeerig tegenover het denkbeeld staat. Waar men heelemaal niet weet wat de totale kosten van den cursus zijn, is het moeilijk nu reeds een vast bedrag te stellen. Voor uw gezondheid is het beste niet te goed. D* SANGUINOSE bleek voor vele zwakken, overwerkte*, oververmoeiden, liet beste. Waarom De SAN GUINOSE wekt uw eetlust, zij bevordert een goed* spijsvertering en herstelt die, waar zij verstoord werd. De SANGUINOSE zuivert, verrijkt en versterkt het blo*d. De SANGUINOSE versterkt uw maag. jé De SANGUINOSE versterkt uw zenuwen. Zij voedt de hersenen, zij overwint de hardnekkigst* hoofdpijngeneest de slapeloosheidzy geeft nieuw* kracht en energie. Honderden bij honderden hebben dit ondervond**. Neemt er de proet van 1 SANGUINOSE kost per flacon f 2. 6 fl. f 11.—, 12 fl. f 21.—. Bij Apothekers en Drogisten. M VAN DAM Co. Riemerstraat 2c/4 Den Haag Verkrijgbaar in den Boekhandel van de Firma te Heusden. (dubbele circulatie) met onafbrandbare lak „SUPROFIXUM" Gering Kolenverbruik Veel Warmte (120 Ms) Gemakkelijke behandeling. Prijzen vanaf 65 gulden. Bekroond op de Wereldtentoonstelling te Antwerpen 1930. Brengt een bezoek san onze toonkamers. Laat U ons haardensysteem door vakkundig personeel verklaren. Gratis en franco onze Haardenalbum op aanvraag. Alleen-vertegenwoordigers voor 'sHertogenbosch en Omstreken HINTHAMERSTRAAT 129, voorbij de St. Janskerk De heer v. d. Vliet acht het voorstel van den heer Peereboom het geschiktst. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen Verzoek van het gemeentebestuur van Ooststellingwerf, om adhaesie te willen betuigen aan zijn adres gericht tot de de regeering, om met spoed maatregelen te willen nemen tot steun van land- en tuinbouw. Met algemeene stemmen wordt beslo ten adhaesie te betuigen. Aankoop bouwgrond. De Voorzitter moet tot zijn spijt me- dedeelen, dat de grootste afnemer, nl. K. de Weerd, zich heeft teruggetrokken, zoodat alleen de aanvragen van een stukje bouwgrond ter waarde van f 200 en f'250 overblijven. Spr. is ook bij H. v. d, Vliet geweest en deze vraagt f2000 voor het perceeltje, dat 25 are en 30 c a. groot is. De heer de Gaaij vraagt op welken grond de heer de Weerd zich heeft terug getrokken. waarop de Voorzitter zegt dit niet te weten. De heer v. d. Werken zegt, dat de Weerd zijn aanvraag heeft ingetrokken omdat het zoo lang duurde eer hij er iets van hoorde. Spr. begrijpt niet, waar om dit zoo lang aan den haak heeft moeten hangen Met Januari is de aan vraag gedaan en nu is het April. Han nes v. d. Vliet had er vorige week ook nog niets van gehoord. De heer Peereboom zou maar heele maal van deze zaak afzien, er vloeit voor de gemeente niets uit voort dan een bron van narigheid en last terwijl het de gemeente niet anders dan geld kan kosten. De heer v. d. Werken is ook over tuigd, dat de gemeente er voor die 2 aanvragers Diet aan kan beginnen Met algemeene stemmen wordt beslo ten van aankoop af te zien. Voor de begrooting 1931 en die voor 1932 heeft af- en overschrijving plaats als door B en W. voorgesteld. Bij de rondvraag betoogt de heer v. d. Werken de wenschelijkheid om in de Steeg een brandput aan te leggeD, als daar in de buurt brand komt, heeft men niets aan de spuit. De heer v. Ooijen stemt toe, dat er weinig water is en dat een brandput daar wel noodig is Spr. had verwacht, dat de bewoners er den burgemeester reeds over gesproken hadden. De Voorzitter zegt dat dit niet is ge beurd. Gaat men echter brandputten aan leggen, dan kan men niet met een vol staan en zullen het er wel minstens 3 moeten zijn, nl. een bij het kerkhof, een aan de Nieuwe Steeg en een bij wed. v. d. Vliet. De kosten van zoo'n put zijn hoog, deze bedragen tusschen 3 en 4 honderd gulden. De heer Wolfers verwacht reeds veel heil als de slooten een half el worden uitgediept. De heer v. Ooijen heeft vernomen, dat Well waarschijnlijk genegen is om daar voor gezamenlijke rekening een brandput aan te leggen. De Voorzitter zal naar een en ander eens informeeren en vragen wat deze putten in Ammerzoden hebben gekost. De heer Wolfers zegt, dat des zomers als de noenschen des Zondags naar de kerk gaan en deze verlaten, het hier bij v d. Werken een kermis is j de grama- phoon draait er lustig. Spr. k^urt dit sterk af en vraagt of de Voorzitter dit niet kan beletten, het liefst voor den geheeien Zondag. De Voorzitter antwoordt, dat v. d. Werken vergunning is verleend, onder voorwaarde, dat er onder kerktijd geen muziek wordt gemaakt. De heer v. d. Werken zegt dat er di rect voor en na en onder kerktijd nooit muziek wordt gemaakt De Voorzitter zal de voorwaarde uit breiden en aangeven dat een half uur voor en een half uur na kerktijd geen muziek mag worden gemaakt De heer de Gaaij informeert of mej. Rooker nog geen verslag heeft uitge- i bracht over hare verrichtingen, dit had toch reeds in de maand Januari moeten geschieden. De Voorzitter antwoordt ontkennend, hij zal er evenwel op aandringen en sluit de vergadering. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Nicolaas Dirk z. v. T. Baggerman en W. J. van Gelderen. Mar- tinus z. v. B. M. Ippel en M. vos. Getrouwd: Jozienus Cornelis Spronk 29 j. met Adriana Colijn 26 j. Overleden: Cornelis Koppelaar 4 j. ANDEL. Geboren: Cornelis Johannes z. v. A. Klop en H. J. Kalis. Maaike Geertruida d. v. G. van der Vliet en C. van Helden. Antonie z. v. M. Naaijen en J Kramer. Maria d. v. C. W. Verhoeven en H. den Dekker. Getrouwd: B. Verschoor 28 j met J. van Rijswijk 29 j. EETHEN. Over de maand Januari. Geboren: Antonius Wilhelmus Johannes, z. van A. W. Akkerman en C. G. Peters. Cornelis Bastiaan, z. van A. van der Kolk en N. J. van Wijk. Adriaan, z. van J. Straver en N. Ver hoeven. Maria Geertruida d. van J. Vos en A. Treffers. Pauletta Marte, d. van D. J. Brouwers en G. Plaquet. Peter, z. van P. J. Treffers en A. Treffers. Getrouwd: J. A. van Wijk, 29 j., en M. J. Versteeg, 27 j. T J. P. Leenheer, 53 j.. en E. M. Uijthoven, 52 jaar. Overleden: Johannes Lankhaar, 66 j. Hendrika van Hemert, 5 mnd. Dirk van Breemen, oud 70 jaar wedn. van J. Hendriks. Bart Combee, echtg. van J. Heijkop oud 80 jaar. Levenloos aangegeven kinderen 3. Over de maand Februari. Geboren: Hendrikus z. v. A. G. Burghout en A. van der Kolk. Maartje d. v. C. Lankhaar en G. Kant. Sijgje d. v. G. Branderhorst en S. van Wijlen. Hendrika d. v. C. Vos en M. van der Ven. Willem z. v. W. van der Kolk en H. van de Nieuwegiessen. Hendrika d. v. H. van Hemert en E. de Ruiter Jenneke Hendrika d. v. J. van der Mooren en A. de Waal Adriaan Pieter Jacobus z. v. A. de Graaf en A. de Raad. Overleden: Pieter de Jong echtg. van A. Treffers, oud 47. Over de maand Maart. Geboren: Jacobus, z. van L. in 't Veld en W. Duijzer. Cornelis, z. van G. de Graaff en M. A. van der Beek. Antonia Justina, d. van W. M. Vos en E. G. van Heemskerk. Gerrit Teunis, z. van B. Struijk en J. de Later. Gijs- bertus, z. van J. de Fijter en H. A. Colijn. Elisabeth Lena, d. van W. A. Prinse en B. A. B. Brouwer. Adriana Johanna, d. van H. A. Lankhaar en A. Wagemakers. Aartje Dirkje, d. van C. J. Gouda en J. Krop. Antonia, d. van J. van der Kolk en A. van Daalen. Getrouwd: Jan Antonie Verdoorn, 36 j., en Hendrika Branderhorst, 35 j. Paulus Storchart, 29 j., en Pietje van den Heuvel, oud 24 j. Overleden: Maaike Mans, 77 j,. wed. van J. H. Schoondermark. Jobanna van Sinttruijen, 72 j., echtg. van M. van Dijk Hendrik Baaijens, 70 j. Gijsbertus de Fijter, 3 dagen. BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraken. J. O. te Almkerk. art. 300, 1 mad. gev.strafM. E. te Dussen, art. 300, f5 sub. 5 d. h. F. W E. te Dussen, art. 300, f 20 subs 20 d. h. A. v d. W. te Heusden, art. 261f 20 subs. 20 d h. Op 7 April. in Meters in e.M. 's-Hertogenbosch 2.52 was 22 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 2.50 was 26 Grèvecoeur (Maas) 2.52 was 26 St. Andries (Maas) 4.00 was 12 Venlo 12.95 val 23 Maastricht 44.01 val 11 Keulen 2.50 was 10 EEN ROMAN !V

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4