BEZOEKT BEZOEKT HEUSDENSCHE MAANDMARKT Donderdag 21 April HEUSDENSCHE MAANDMARKT Donderdag 21 April Varkens, Biggen-, Hippen en Honijnenraarkt Binnenland. Varkens-, Biggen-, Kippen en Konijnentnarkt Plaatselijk Nieuws. DE MET OP zooals' het is, vleesch, onder de zon de verkocht. ,,Te midden Uws troons o I^eere gedenk des ontfermers". Burgemeester, moge het U dan gegeven zijn vele tientallen van ja ren in uwen werkkring met lust en ijver te arbeiden en alzoo de ach ting en genegenheid der gemeente naren te verwerven. En de ingeze tenen houde in gedachten de verma ning van den Apostel: „Alle ziel zij de machten over haar gesteld on derworpen want er is geene macht dan van God, en de machten die er zijn, die zijn van God verordend. Alzoo dat die zich tegen de macht stelt, de verordening van God We derstaat; en die ze wederstaan, zul len over zichzelven een oordeel ha len". Moge U die genade geschonken zijn om uwe wijsheid en kennis alleen van Hem te begeeren, die mildelijk geeft en niet verwijt, in Wien en uit Wien alleen onze bekwaamheid is. Dat gij dan den ambtsketting of penning moogt dragen tot in lengte van dagen, ter eere Gods, tot heil der gemeente om het wettig gezag te handhaven, in aankleving van het drievoudig snoer dat niet haast .ver broken wordt: Kerk, Oranje en Va derland! Daar geen der andere heeren het woord verlangde, slootde Voorzitter de vergadering. Alsnu werd de gelegen heid opengesteld voor de aanwezigen om Burgemeester Landweer toe te spre ken en geluk te wenschen. Dr. Tjalma verkreeg hiervoor de gelegenheid, die begon met Burgemeester Landweer, diens verloofde, familie, vrienden en bekenden, geluk te wenschen met diens benoeming. Spr. merkt op, dat zoo even is aangehaald Romeinen 13, waar in wordt gezegd, dat de overheid van God is ingesteld en daarin ligt voor de overheid de bescherming. Voor ons, nidus spr., ligt daarin de verplichting, U eerbied toe te dragen en U onder danig te zijn, voor U de hoogste ver plichting, om uw ingezetenen recht en gerechtigheid te doen. Moge dit van weerszijden worden betracht, op de wij ze, zooals God dat heeft bedoeld, mo ge daarvoor de wijsheid en kracht van God worden geschonken en moge dit geschieden niet in de strakke verhou ding van macht alleen. Als men Ro meinen 13 aanhaalt, moet men er bij bedenken, dat dit hoofdstuk ook zegt, dat men eere behoort te doen toeko men, aan hem wien eere toekomt, zon der evenwel aan valsche vereering te doen. ZijnEerw. besloot zijn rede met: „Laat ons vriendschappelijk, ieder op zijn plaats het daar zoeken, waar het te vinden is, n.l. bij Hem bij wie alle dingen zijn." Hierop verkreeg de heer ValkBou- man, burgemeester van Linschoten, het woord, die als zijn leermeester, den nieuwen Burgemeester wilde toespreken, om hem, zijn verloofde en zijn familie geluk te wenschen, met zijn benoeming. De heer Landweer is een 4-tal jarein bij spr. op zijn secretarie geweest, heeft zich doen kennen als een goed ambte naar, die met grooten lusten ambitie zijn taak tot volle tevredenheid heeft ver vuld. De heer Landweer laat in Lin schoten vele vrienden achter, men zag hem daar noode vertrekken. Spr. heeft niet geaarzeld, de benoeming van den heer Landweer te bevorderen, omdat hij naar zijn overtuiging voldoet aan de eischen, om een flink burgemeester te zijn. Spr. hoopt, dat men onder Gods onmisbaren zegen eendrachtig zal kun nen samenwerken, tot heil der ge meente. Na deze rede werd het publiek in de gelegenheid gesteld, zijn opwachting bij en kennis met den nieuwen burge meester te maken, waarvan ook hier een druk gebruik werd gemaakt. Tijdens de receptie bracht de fanfare Wilhelmina een serenade, waarbij zijn EdelAchtbare door den Voorzitter der vereeniging, den heer J. v. Andel, werd toegesproken en gelukgewenscht. Met het spelen van het „Wilhelmus" en „Lang zal hij leven" een 'n pittigen marsch, werd de installa tie van den heer Landweer tot burge meester der gemeente Veen, besloten. O— PROEFTUIN GORINCHEM. Het voorbeeldbedrijf heeft steeds in toenemende mate de belangstelling van de tuinders en hen, die zich in het tuinbouw bedrijf willen oefenen. De vorige week werd de proeftuin bezocht door 14 leer lingen en een onderwijzer van de land en tuinbouwschool te Andel en 12 leer lingen van den tuinbouwcursus te Brakel. Voorts maken eenige hoofden van scho len gebruik van deze inrichting om zich te bekwamen voor het examen ter ver krijging van de tuinbouw-acte. In een vroeger artikel hebben we reeds medegedeeld, dat een proef om bak-aard- beien te kweeken in een der druivenkas- sen, zoo goed geslaagd was, dat besloten werd om haar in '32 op groote schaal door te zetten. Daartoe werd verleden herfst een vrij groote partij in een drui- venkas geplaatst. De jonge planten heb ben zich uitstekend ontwikkeld en het laat zich aanzien, dat ook deze proef aan de beste verwachtingen zal voldoen. De eerste aardbeien werden reeds 25 Maart aan den heer Van Kersen te Gorin- chem afgeleverd. Met de glas aardbeien, zoowel als met die, welke in den vorige herfst uitgeplant zijn, laat het zich heel wat minder aanzien, een omstandigheid, welke men thans in zeer vele tuinderijen aantreft. Vermoedelijk moet de oorzaak daarvan toegeschreven worden aan de ongemeene sterke wisseling van het weer in den afgeloopen winter. De jonge har ten, welke zich tijdens het zachte weer gevormd hadden, bevroren door de her haaldelijke optredende vorsten. De éénjaarsche planten hebben zich goed gehouden. Bij normale weersgesteldheid kan van deze planten een goed beschot verwacht worden. De doperwten en peulen staan er uitstekend voor, de tomaten groeien flink, terwijl de druiven Alicant reeds mooi in blad staan. Van de slaplanten, waarvan 20.000 stuks zijn afgeleverd, is voor de tuinders en particulieren geen voorraad meer aan wezig. Zij, die nog diverse koolplanten van den tuin willen betrekken, moeten er spoedig bij zijn, omdat de vraag daarnaar vrij groot is. De sla is ook nu weer van uitstekende kwaliteit. "Werden de eerste kleine bloem- kooltjes, z.g. bonders, reeds verkocht, over een paar weken kunnen de volle bloemkolen aangeboden worden. VERDRONKEN. Te Erika geraakten, tengevolge van een windvlaag, twee 10-jarige meisjes in het kanaal. Beide kinderen werden levenloos opgehaald. O— VERMIST. Verleden week Woensdag is te Nij megen door twee personen een kanovaart gemaakt op de Waal met onbekende be stemming. Aangezien men na dien niets meer van hen heeft vernomen, wordt ver moedt, dat beiden zijn verdronken. OM GEVALLEN. In een dropfabriek aan de Lindengracht te Amsterdam is de 32-jarige dropstoker van een ijzeren ladder gevallen, waardoor hij zich zoodanig bezeerde, dat hij eenige uren later overleed. O— OVERREDEN. Op het stationsemplacement te Eind hoven is de 56-jarige mijnarbeider P. Bosman door den trein overreden en gedood. Het noodlottig ongeval is aan onvoorzichtigheid te wijten. O— Dr. C. W. LELY. f Dr. C. W. Lely, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, wonende te Nijmegen, die bij zijn broer te Liverpool logeerde, is het slachtoffer geworden van een ernstig ongeluk, toen hij op het Aintree-station aldaar het verkeer gadesloeg. Hij lette niet op een binnenrydenden trein, werd in den rug gegrepen en op slag gedood. O— TWEE PERSONEN GEDOOD. Maandagmiddag is op de spoorlijn GoudaDen Haag een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Op den onbewaakten overweg naar Gouda is een vrachtauto door den sneltrein gegrepen, waarbij 2 inzittenden, een man en zijn dochtertje, werden gedood. De auto werd geheel vermorzeld. O— VEE VERBRAND. Doordat kinderen met lucifers speelden is de landbouwschuur en hofstede van den heer A. Koene onder Grijpskerke (Z.) afgebrand. 30 stuks hoornvee en 1 paard kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. O— BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Zwijndrecht is in de kapitale boer derij van den heer C. C. Timmer brand uitgebroken. Hoewel de brandweer het vuur met zeven stralen bestreed, brandde de boerderij tot den grond af. Een paard en een kalf kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. LIJK OPGEHAALD. Zaterdag is uit het Wilhelminakanaal te Tilburg het lijk opgehaald van den 45 jarigen caféhouder C. de W., die sedert enkele dagen werd vermist. O— RATTENPLAAG. Op de boerderij van den veehouder T. H. te Nieuwer Amstel werden in één week tijds 85 ratten gevangen. In het bed van een knecht, die eenige dagen afwezig was geweest, werd een nest met 6 jonge ratten gevonden. Gngeveer 18 kippen werden door de ratten doodge beten. O— VERDRONKEN. Toen de 68-jarige arbeider G. de L. te Bleskensgraaf wat lang op zich liet wachten om te eten, ging men op onder zoek uit. Men vond den man in een sloot. Hij was reeds overleden. Ver moedelijk is hij uit een schouw gevallen. O— SURSEANCE VAN BETALING AAN- GEVRAAGD. De bankiersfirma Scheurleer en Z. te 's Hage deelt mede genoodzaakt te zijn haar kantoren te 's Hage en Scheveningen te sluiten. Zij zal surseance van betaling bij de Rechtbank aanvragen. Medege deeld wordt, dat de aan deze bank toe vertrouwde effecten volledig aanwezig zijn. O— SMOKKELEN VAN OPIUM. Het was de politie te Enschedé reeds geruimen tijd bekend, dat daar ter stede een levendige handel in verdoovende mid delen werd gedreven. Het gelukte even wel niet, de herkomst op te sporen. Zaterdag heeft de politie echter bij het station een man aangehouden, die in het bezit was van 50 flescbjes opium. Blij kens de étiquetten waren de flescbjes afkomstig van een Russische fabriek te Moskou. O— ONDER MACHINE GERAAKT. In de Nederlandsche schroefbouten- fabriek te Helmond moest een zware machine verplaatst worden, waarbij ook de 40-jarige boutenmaker A. van Mierlo, behulpzaam was. De machine kantelde en Van Mierlo geraakte tusschen een muur en de machine bekneld. Hij was er zeer ernstig aan toe, daar zijn borstkas werd ingedrukt. Onmiddellijk werd hij naar bet gasthuis vervoerd, waar hij denzelfden dag is overleden. o— GEVOLGEN VAN EEN POLITIEK RELLETJE. De 45-jarige M. Deursen, uit Venlo, kwam verleden week Zondag bij een politiek relletje te Viersen (Duitschland) in conflict met eenige Duitschers. De twist liep zoo hoog, dat den Nederlander met een boks- sleutel een vrij ernstige hoofdwond werd toegebracht. Hij liet zich verbinden en bekommerde er zich verder niet om. De geheele week deed hij gewoon zijn werk. Zaterdag echter is hij dood op zijn bed gevonden. Een geneeskundig onderzoek wees uit, dat de wonde was geïnfecteerd en dat dientengevolge de hersenen aange tast waren. DE MET OP f HEUSDEN. 13 April. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) f 0.621 per pond. Zoete melk f 0.08 per liter. Eieren f 0.03 per stuk. Op 15 Maart j.l. was het 50 jaren geleden, dat Dr. A. H. L. Otto alhier tot arts werd bevorderd. Aan niemand buiten den huize Otto was dit bekend en het heeft dan ook vele^n teleurgesteld, toen ze eenige dagen na den jubileum-datum in de Bossche Cou rant een bericht betreffende het reeds voorbije jubileum lazen, want was het vóór 15 Maart bekend geweest, dan zou Dr. Otto ongetwijfeld een grootsch huldebetoon van de zijde zijner vele vrienden zijn te beurt gevallen, ook al zou hij, die door zijn eenvoud en bescheidenheid wars is van alle hul debetoon, dit voor zich zelf niet ge wild hebben. J.l. Zaterdag vierde Dr. Otto zijn 76en verjaardag en toen werd door enkele zijner vele vrienden alsnog de gelegenheid aangegrepen om hem een bloemenhulde te brengen en wel om daarmede als het ware te zeggen, hoe hij én als hoogst bekwaam medicus én als mensch met vele uitnemende karaktereigenschappen door zijne vrien den wordt geëerd en geliefd. Zondag speelde Juliana I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Har- dinxveldsche Boys II op haar sport terrein nabij de brug en wist Juliana dezen wedstrijd te winnen met 101. Ruststand was 40. Juliana II speelde dezelfden dag een tournooi wedstrijd te Haarsteeg tegen D.V.O. II aldaar en verloor met 4—1. Rust 2—0. Vrijdagmiddag ontstond ten huize van de Gr. aan de Ridderstraat een hevige schoorsteenbrand. Door den sterken wind werden de vlammen, begeleid met een zware rookdamp en vonkenregen, met kracht uit den schoorsteen gedreven, het geen ver in den omtrek zichtbaar was. Al spoedig kwamen menschen opdagen en door flink optreden werd gevaar voor belendende perceelen, o.m. een musterd- schuur en klompen-opslagplaats, voorkomen. Bij het probeeren van een motor van een zijner familieleden, kwam C. v. K. nabij het peilhuisje a d. brug te vallen waarbij hij ernstige kwetsuren bekwam aan hoofd, linkerarm en been, waardoor hij zich onder geneeskundige behandeling van dokter v. G. moest stellen. Rectificatie. Het onderzoek der verlofgangers van de lichtingen 1920 en 1923 voor de gemeenten Waalwijk, Heus- den, Herpt, Drunen, Wijk c. a., Eethen, Oudheusden, Hedikhuizen, Nieuwkuijk en Veen zal plaats hebben te DRUNEN op 27 JUNI en niet te Veghel op 25 Juni zooals abusievelijk in het tweede blad is vermeld. ANDEL'. Bij gehouden keuring voor den dienstplicht werd goedgekeurd de dienst plichtige van de lichting 1933 Chr. van Houwelingen en afgekeurd J. Visser. Mej. Mans alhier is met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Bijz. school alhier. Zaterdagavond gaf het muziekge zelschap „Andels Fanfarecorps" in het gebouw der v.m. openbare school alhier een uitvoering. De zaal was zeer goed bezet, toen de heer Roza, directeur der vereeniging, de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Hij sprak den wensch uit, dat de vereeniging in staat zou zijn de aanwezigen enkele genoeglijke uren te verschaffen en riep de clementie der toe hoorders in, ten aanzien der uit te voeren nummers, aangezien hij nog slechts kort dirigent der ver, is en de vereeniging binnenkort uit hoopt te komen in de 3e Afdeeling. Een 7 tal muzieknummers werden dezen avond ten gehoore gebracht, onder auspi ciën van den heer Roza uit Wijk. Tot ons groot genoegen hebben we mogen constateeren, dat het dezen alleszins be kwamen directeur is weten te gelukken „Andels Fanfarecorps" nieuw leven in te blazen en de verschillende muzieknummers waren over het geheel dan ook goed ver zorgd. Verschillende oud-leden hebben zich wederom bij de vereeniging aange sloten, zoodat het ledental is toegenomen en voor de toekomst van „Andels Fanfare corps" weer veel mag worden verwacht. De vereeniging verkeert thans weer in het stadium van „opgaan" en we twijfelen er niet aan of de vereen, zal bij ernstige studie onder de leiding van den heer Roza voorzeker stijgen op de muzikale ladder en zijn ouden roem wederom heroveren. Wat de tooneelstukjes en voordrachten betreft van dezen avond, daarvoor onze hulde. Vooral het tooneelstuk in vier bedrijven getiteld „Onteerd" was mooi. 't Was een dramatitsch stuk vol tragiek en degenen, die het goed hebben gevolgd ook de leerzame strekking daarvan hebben begrepen. „In dit tooneelstuk traden op den voorgrond S. de Cloe, als de „ver oordeelde wegens diefstal. Om zijn zieke moeder het noodige te kunnen verschaffen eigende hij zich gelden toe, welke hij voor zijn patroon had geïnd. Zijn ver blijf in de gevangenis tusschen allerlei gespuiszijn diep berouw de strijd in de maatschappij, waarin hij na verkregen gratie terugkeerd, om zich wederom een positie te veroveren zijn verval ten slotte wederom tot den bedelstaf en eindelijk de hulp, welke hem werd geboden om hem wederom een eerlijk en goed leven te doen beginnen, werden in dit stuk achtereenvolgens geschetst. De Cloe ver tolkte zijn rol op werkelijk schitterende wijze en menigmaal was zijn spel ont roerend. T. Naaijen speelde zijn rol als „gevangenisboef", die telkens den „ont- eerde" trachtte over te halen tot diefstal en tenslotte zelf in de val liep, op zeer verdienstelijke wijze. Ook Ant. Pellikaan, als directeur der gevangenis en Jan Naaijen, als patroon, die den veroordeelde eerst na gehoord te hebben, dat hij in de gevan genis had gezeten, ontsloeg en naderhand toch weder in dienst nam en hem optrok uit de armoede, waarin hij reeds dieper begon te geraken, speelde hun rollen uitstekend. Dit tooneelstuk mag alleszins geslaagd heeten en we hebben zelden Andels Fanfarecorps" mooier, leerzamer en degelijker stukken op zien voeren. Het applaus dat den spelers ten deel viel, was in alle opzichten verdient voor hun uitnemend werk. De klucht voor 3 heeren getiteld „On nozele Klaas" bracht de lachspieren her haaldelijk in beweging en werd eveneens goed gespeeld door G. Naaijen en van Hemert. De voordracht „Oppasser Jan" door H. Verschoor en de voordracht door G. Naaijen welke in den loop van den avond nog ten gehoore werden gebracht deden het publiek soms onbedaarlijk lachen. Deze uitvoering mag alleszins geslaagd heeten en we sluiten ons aan, bij de woorden van dank, welke de heer Roza aan het einde der uitvoering tot de ver eeniging richtte uit naam der aanwezigen. ALMKERK. Op de alhier gehouden algemeene keuring van trekhonden werden 41 stuks ter keuriDg gebracht waarvan er twee werden afgekeurd. J.l. Zondagmorgen werd alhier in de Geref. Kerk, ten bate voor de Kerk een bankbiljet van f 25.gecollecteerd. Bij Kon. besluit van 8^April is aan Penning, onderwijzer bij de Zondags- schoolvereeniging „Samuel" alhier, de eere medaille der Orde van Oranje-Nassau, in zilver, toegekend. DRUNEN. Veiling van 11 April. Witlof 1219 cent. Witlof II 79 cent. Spinazie 1519 cent. Juin 1015 cent. Slavellen 9n cent. Kroten 1 2 cent. Knolraap i1/?2 cent. Alles per K.G. 'Sla 57V4 cent. Sla II 34V? cent. Sla III 12 cent. Roodekool 57 cent. Savoijekool 47 cent. Boerenkool 1/P2 cent. Alles per stuk. Radijs 121/? cent. Keelen 12 cent. Rabarber 6—8 cent. Prei 412 cent. Alles per bos. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Woensdag 13 April 1932, des namiddags te 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Vaststelling 3-jaarlijksche afreke ning ex art 101 der L.O.wet 1920. 3. Tegemoetkoming ex art. 13 der L.O.wet 1920. 4. Crediet woningbouw. 5. Steunregeling werkloozen. 6. Wijziging plaatselijke politiever ordening. GAMEREN. Door tot nog toe onbekende oor zaak is in den nacht van Vrijdag tot den grond toe afgebrand, de bloemenkast van den tuinder S. aan den Hoogen Weg alhier. Doordat de vlam in een pan met vleeschinhoud sloeg, ontstond er bij den fietsenhandelaar J. v. W. begin van brand, welke zich na flink optreden spoedig liet overmeesteren met enkele emmers water, zoodat erger werd voorkomen. 's GRAVENMOER. Woensdagavond half acht a.s. zal in een lokaal der O.L. school alhier, de heer Sluis voor de pluimveeteelt een filmvoorstelling geven. HEDIKHUIZEN. Maandagavond omstreeks 9.30 uur ontdekten buren, dat brand wa3 uitge broken in de onbewoonde woning van K. v. d. Griendt alhier. Door het optreden met brandbluschapparaten, werd het vuur eenigszins afgeweerd van het belendende perceel van T. v. Leeuwen. De brand spuit arriveerde spoedig en het mocht een geluk genoemd worden dat voornoemd perceel werd bewaard. Verzekering dekt, naar we vernemen, de schade. Oorzaak onbekend. NIEUWENDIJK. Heden heeft alhier een ongeluk plaats gehad. Bet kind van C. v. B. stond te spelen achter de stilstaande auto van den heer A. V. Plotseling kwam het hier achter van daan, met het gevolg dat het juist onder de flets van mej. E. H. terecht kwam, waardoor het een been brak. De hulp van Dr. de Vries werd ingeroepen. Tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier, is benoemd mej. J. Kuperus van Leiden. Tot bestuurslid van de Chr. U.L.O. Schoolvereeniging is gekozen de heer Adr. van Belzen alhier. SPRANG. De bij den uitgang van het Ned. Herv. Kerkgebouw gehouden collecte voor het Gereformeerd Studie Fonds heeft c.a. f 70.opgebracht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2