fe Gurgentemn Anilel, 847 bok STIKSANOEN, C. B0ÜMAN HEUSDEN WEILAND WEILAND Bouwland. DE RECLAME WEILAND WEILAND. te WIJK (bij Heusden) Tentoonstelling 1-3 Hectaren [oederbietenzaad. WEILAND, ftotaris paap WEILAND ierop lellen E HUUR, 20 H. A. TE HUUR ld 1.50.00 H. A. div. perc Weiland Notaris PAAP \Notaris PAAP op 13,14 en 16 MEI (2e Pinksterdag), Consumptie-, Dans-, Sigarentent, IJscowagen enz. Ularktberioliteu. Rivierberichteii. Advertentie*!. per L, blik 40 cent. 3 blikken f 1.00. Ongeveer 4.34.00 H,A. WINSTGEVEND Peter Bouman - Aalburg WIJK. Maandag is de oudste ingezetene dezer gemeente, de heer Mathijs van Rijswijk, in den ouderdom van bijna 92 jaren overleden. Men vond den ouden man 's mor gens dood te bed liggen. WERKENDAM. Woensdag 20 en Donderdag 21 April a.s. zal de algemeene vergadering van de Schippersvereen. „Schuttervaer" alhier plaats hebben, en zulks beloofd voor de gemeente een gezellige drukte te geven. Uit alle deelen des lands zullen de afgevaardigden komen, zoowel uit de Noordelijken, als uit de Zuidelijke pro vincies, terwijl verschillende regeerings- personen, door hunne aanwezigheid blijk zullen geven van hunne belangstelling, voor het werk door „Schuttevaer" ver richt. Ook vele leden der Kamers der Staten Generaal en Provinciale Staten van Noordbrabant, zullen de vergadering bezoeken, terwijl de Burgemeesters uit de omliggende gemeenten zijn uitgenoodigd ter vergadering te komen, teneinde ken nis te nemen van hetgeen in het belang van de scheepvaart nog gedaan kan worden. Daar dus de gemeente een groot bezoek te wachten staat, zou Schuttevaer" het bijzonder op prijs stellen, indien de bur gerij door het uitsteken van de driekleur het dorp een feestelijk aanzien gaf, opdat de vreemdelingen een goede en prettige indruk van onze gemeente krijgen. In alle gemeenten, waar „Schuttevaer" vergaderde, toonden de burgers door het uitsteken van de vlag, dat het werd gewaardeerd, de vele afgevaardigden een paar dagen te mogen ontvangen, laat dat zoo ook in onze gemeente zijn. Laat de driekleur van ieder particulier en openbaar gebouw wapperen, zoodat de straten een fleurig en vroolijk aanzien krijgen, de burgerij moet die twee dagen geheel medeleven met onze groote schippersbe- volking, hetgeen zeker op hoogen prijs zal worden gesteld door „Schuttevaer". Woensdagmiddag zal de vergadering, die in het Nutsgebouw plaats heeft, on geveer half twee aanvangen, de geheele middag wordt besteed aan de behandeling der voorstellen, 's Avonds om half acht worden de genoodigden en afgevaardigden op het gemeentehuis door Burgemeester en Wethouders officieel ontvangen en zullen waardeerende woorden gesproken worden. Om 8 uur heeft een gezellig samenzijn plaats in het Nutsgebouw en zullen door eenige leden van de Zangv. „U. D. I." een tooneelspel in 3 bedrijven opvoeren, getiteld „Hoe lieg ik me daaruit", terwijl een strijkkwartet voor het muzi kale gedeelte zorgt. Daarna worden de personen, die hier geen logies bekomen kunnen, door het beperkt aantal bedden, per autobussen vervoerd naar Gorcum, waar voor logies is gezorgd. Donderdags om half tien wordt de vergadering weder voortgezet, terwijl om half drie de rondvaart door den Bies- bosch zal aanvangen. Er wordt gevaren met twee groote motorbooten, welwillend door de schippers daarvoor gegeven. Het gezelschap vertrekt vanaf de haven, ver volgens de Merwede op, punt van de Jacominaplaat om, de Amer op, tot Spijkerboor, daar volgt men het Steurgat en hoopt men aan de Uitbreiding weer te landen. Alle afgevaardigden en genoodigden, die aan dezen tocht deelnemen, ontvangen een speciaal voor deze tocht ontworpen kaartje, dat duidelijk de route aangeeft, en waardoor meerdere personen eens kennis zullen maken met den Biesbosch. Bij aankomst alhier vereenigen de deel nemers zich aan den gemeenschappelyken maaltijd, terwijl na afloop de Zangvereen. „Halleluja" eenige liederen ten gehoore zal brengen, eveneens zorgt een strijkje voor de muziek. De leiding der vergadering berust in handen van den Voorzitter van „Schut tevaer", Mr. H. Smeenge. Dus nogmaals, allen de vlaggen uit. Donderdag 21 April zal vanwege het „Groene Kruis" alhier worden ver kocht, het bekende Emma-bloempje, waar van de netto opbrengst wordt gestort in de kas der plaatselijke vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Ondanks de slechte tijd, zal toch nie mand nalaten een bloempje te koopen, want hij steunt daarmede het mooie werk der tuberculosebestrijding. Het aantal sterfgevallen door tuberculose, moet in ons land nog kleiner worden en gij kunt daaraan medewerken door een klein offer te brengen en een bloempje te koopen. Stel dus de Dames-collectanten niet te leur. Alhier is opgericht een Esperanto- vereeniging genaamd „P.E.R.H.V.", onder presidium van Mej. Bep Bresier. Het bestuur is vervolgens als volgt samengesteldMej. A. Hakkers, vice- presidente Mej. A. van Oord, secretaresse dhr. F. Stoop, penningmeester en dhr. W. Mosselman, algem. adjunct. De vereeniging telt reeds 20 leden. De vergaderingen worden gehouden des Vrijdagsavonds om de 2 weken in het Gebouw van Chr. Belangen. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 31 Maart tot en met 7 April jj. werden in deze gemeente aan de vischmarkt geen zalmen aangevoerd, doch slechts 4 schotzalmpjes, waarvoor f0 80 tot fl.25 per stuk werd betaald. Besteed werd voor brasem 10 tot 11 centvoorn 7 tot 8 centdikke aal 60 centdunne aal 34 tot 45 cent. Alles per pond. Tot tijdelijk onderwijzer aan de le Openb. School alhier is benoemd de heer A. van Oostrum te Asperen. Voor de betrekking van tijdelijk Hoofd aan de 2e Openb. School alhier hebben zich 6 sollicitanten aangemeld. WELL. Donderdag 14 April, des avonds half acht, hoopt Dr. E. L. Smit van Zaltbommel in de Ned. Herv. Kerk alhier een biduur voor het gewas te houden. ROTTERDAM, 12 April. Op de veemarkt waren heden aange voerd 200 paarden, 4 veulens, 1850 ma gere en 875 vette runderen, 450 vette kalveren en graskalv., 1911 nuchtere kalveren, 49 schapen of lammeren, 5 overloopers of varkens, 77 biggen, 8 bokken of geiten. Per K.G. Koeien van f 0.36 tot f 0.56f 0.69 Ossen 0.36 0.530.64 Stieren 0.33 0.430.53 Kalveren,, 0.58 0.791.00 Melkkoeien f150 A f270 Kalfkoeien f140 a f235 Stieren f 90 f325 Pinken f 50 f110 Graskalveren f af Vaarzen f120 k f170 "Werkpaarden f150 f270 Slachtpaarden f100 f170 Veulens f 00 f 000 Hitten f 60 a f120 Biggen f2 50 a f 5.00 Nuchtere fokkalv. f9 k f 14 id. slachtkalv. f 2.50 a f 4.50 Biggen per week f 0.40 k f 0.80 Op 12 April. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2 86 was 4 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 2.70 was 6 Grèvecoeur (Maas) 2.74 was 7 St. Andries (Maas) 4.58 was 6 Venlo 13.71 was 18 Maastricht 44.20 was 12 Keulen 3.98 val 22 Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. Vergadering van den Raad der ge meente SLEEUWIJK, op Vrijdag 8 April, des n.m. half drie. Voorzitter: EdelAchtbaren Heer W. Beukenkamp. Secretaris: WelEd. Heer A. Knoot. Aanwezig alle leden, met uitzondering van den heer Gulden. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. De notulen worden onveranderd vast gesteld. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot wijziging der gemeen- tebegrooting 1931, id. van het raads besluit tot aankoop huis door het Arm bestuur. Proces-verbaal van kasopneming, waaruit blijkt, dat in kas was f4130. en alles in orde is bevonden. Een schrijven van Ged. St., bevat tende eenige opmerkingen over het door den raad vastgestelde reglement van orde. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten, aan de gemaakte opmerkingen, die van weinig belang zijn, te voldoen. Schrijven van het gemeentebestuur van Ooststellingwerf met verzoek, om adhaesie te willen betuigen aan zijn adres, gericht tot de regeering, om maatregelen in het leven te roepen tot steun van land- en tuinbouw. B. en W. stellen voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, om dat allerwege reeds bij den Minister op maatregelen wordt aangedrongen en de regeering reeds in dezen zin werk zaam is. B. en W. achten het ongepast, nu de regeering naar alle mogelijke midelen zoekt, bij haar op maatregelen en spoed aan te dringen. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Schrijven van de zusters C. Lodi en W. M. Lan, waarin deze mededeelen, dat zij voornemens zijn, zich als ver pleegsters in Werkendam te vestigqn en den geheelen dijk in deze gemeente er bij willen nemen. Om deze vestiging mogelijk te maken, zullen zij minstens voor een jaar een subsidie behoevejn van f 1000.die zij voornemens zijn aan de gemeente Werkendam, de Ver eeniging het Groene Kruis, Ziekenzorg en deze gemeente aan te vragen. De gemeente Sleeuwijk wordt een subsidie gevraagd van f 200. B. en W. stellen voor, om voor één jaar een subsidie van f100.toe te staan. De heer Kramer voelt er niet veel voor, de gemeente was er veel beter mee, als er een goede baker was, die neemt tevens het huishouden waar en bij een zuster moet toch nog andere hulp worden genomen. De Voorzitter antwoordt, dat het zelfde bezwaar in de vergadering van B. en W. is geopperd. Er is werkelijk een tijd geweest, dat er behoefte was aan een baker, nu is dit wel verbeterd. De heer Sigmond vraagt of het niet beter is, wat meer te geven en de verplichting te maken, dat de armen voor niets moeten worden geholpen. De heer v. Driel is het eens met wat de heer Kramer zégt, in de meeste ge zinnen zal naast de zuster, toch nog hulp moeten genomen worden. Spr. zou er meer voor voelen, dat de dames het eerst zelf eens een jaar probeerden. Men komt tegenwoordig allemaal maar bij de gemeente aankloppen. Het voorstel van B. en W. wordt hierop in stemming gebracht. Tegen dit voorstel stemmen de heeren Dek ker, v. d. Stelt, de Boon, Kramer, v. Driel en v. Arkel, voor de heeren v. 't Sant, v. Rosmalen, Sigmond en v. Straten, zoodat het is verworpen. De heer Gulden komt ter vergadering. Verzoek van A. Kant, namens de voetbalvereeniging, om de beschikking te mogen hebben over een voetbalter rein aan de uitbreiding. B. en W. stellen voor, goedgunstig op dit verzoek te beschikken onder nader te bepalen voorwaarden, die den raad later zullen worden voorgelegd. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Voorstel van B. en W., om het voor ste gedeelte der uitbreiding, grenzende aan den straatweg, den naam te geven van „Vijverplein", welk voorstel zonder discussie wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. tot definitieve benoeming van een gemeente-arts. De Voorzitter geeft een breedvoerige toelichting over dit punt en zegt, dat hierover bij de stukken verschillende bijlagen zijn gevoegd. De heeren zul len zich herinneren, dat dokter Mijnlieff met 1 Febr. 1927 eervol ontslag is ver leend, het was de kwestie van forejn- senaanslag en vooraf een verschil over de vastgestelde instructie, die hiertoe aanleiding gaf. Het betrof n.l. de be paling, dat de gemeentegeneesheer in Sleeuwijk moest wonen. (Wordt vervolgd). HEUSDEN. Het water is tengevolge van den regenval, maar vooral door den "Westen wind, der laatste dagen zoo hoog gewassen, dat hier en daar de uiterwaard reeds onderloopt en het vee verschaard moest worden. Gelukkig is het thans tot staan gekomen en te hopen is, dat het spoedig begint te vallen, daar men het niet kan gebruiken. Onze vroegere stadgenoot de heer M. Vos, rijks-klerk te 's-Bosch is tot adjunct commies bij de directe belastingen benoemd, met ingang van 1 Mei a.s. Als standplaats is hem aangewezen 's-Bosch In den nationalen wedstrijd om het kampioenschap dammen te Amsterdam speelde onze stadgenoot A. de Graag tegen den heer Dukel uit IJmuiden remise, ter wij hij won van Rustenburg (Amsterdam). Aangezien het plaatselijk crisis comité niet meer over voldoende middelen beschikt, om zijn taak naar behooren te kunnen voortzetten, zal dezer dagen een collecte bij de ingezetenen worden ge houden. Het comité vertrouwt, dat ieder een naar vermogen zal bijdrageu om het lot te helpen verzachten van hen, die ten gevolge van de heerschende crisis broodeloos geworden zijn. In de Chr. Bewaarschool werd de feestvergadering gehouden van de Jonge lingsclub en de Knapenvereeniging „De Jonge Garde". De jeugdige leden ver tolkten een serie voordrachten en samen spraken en bovendien de pantomine „De electrische slaapstoel" op een wijze, dat zulks niet beter kon worden verlangd. De lof den dilettanten toegezwaaid, was dan ook dubbel en dwars verdiend. De tentoonstelling' der Nuts- teekenschool zal plaats hebben Za terdag a.s. van 5 tot 7 uur nm„ waar na de bekroningen en getuigschriften worden uitgereikt. Voor de 2de voordracht over de ancycliek „Quadragesimo Anno" van den Eerw. heer kapelaan was de belangstelling nog grooter dan voor de eerste. De cursus zal worden voortgezet op 21 April e.k. Alsdan zal meer speciaal behandeld worden „Kapitaal en Arbeid". De jaarlijksche schuttersdag v. d. Kon. erk. scherpschuttersvereeni- ging „St. Blasius" wordt dit jaar ge houden 7 Mei. Alsdan zal ook het 2-jaarlijksche koningschieten plaats hebben opgevroolijkt door de fan fare der H. Familie. te Heusde n de Putterstraat bevragen bij A. v. RIJS- l, Waterpoort, Heusden. Avondteekenscböol te HEUSD] van het TEEKENWERK der Leerlingen v/n den cursus 1931—1932, op Zaterdag 16 April as, des nam/ van 5 tot 7 uur. Prijs-/en getuigschrift-uit reiking/na afloop. Toegang vrij. HET BESTUUR. zal bij INSCHRIJVING voor die gemeente, om contant geld, ERKOOPEN staande op scnfeht in den polder Andelerbroek. Inschrijvingsbiljétten worden ingewacht aan het ach^s van den Burgemeester uiterlijk opVrijdag 22 April 1932, laatstk post. Aanwijzing en inlichtingen a^or den opzichter M. "VERSTE Minzaam aanbevelend Drietrompetterstraat. van de NOORDERDIJK der Bergsche Maas van dijkpaal 439 tot 141 onder Dussen voor de jaren 1932 en 1933. Inschrijyingsbiljetten tot Donderdag 21 April 1932, 's middags 3 .nar, ten kantore van den Ontvanger der Registratie en Domeinen èe Werkendam, Hoogstraat 24, die inlichtingen verstrekt. voor Seizoen 1932, m f polder ,,'t L a n d e k e" Gemti, De Werken, in meer dere kavels van en grooter combinatie naar keuze, j Inlichtingen en inschrij vingsbiljetten verkrijgbaar bij G. BRAS Gzn, De Werken, Tol 342 en H. SCHUT, Dordrecht,' Stooplaan 24. Aanwijzing 16 en 18 April van 1218\uur. Inschrijvingsbiljetten in zenden vóór\ DINSDAG 19 AFRIL 12 nar, aan voor noemd adres Dordrecht. IN DIT BLAD IS voorraad leverbaar ONTSMET ROZE JAAPJES GROENKRAAG. S t a »\s I a b o o n e n, dubbele zonaar draad, iets extra. te Werkendam, zal VRIJDAG 15 APRIL 1932, v.m, half elf, in café DEKKER te Alm kerk, PUBLIEK. VERHUREN voor het seizoen 1932 voor Mej. Wed. A. Snoek. Div. perc. in Hons- en Zand wijk onder Almkerk. Voor de Dames Van Eeten. de Westelijke en Oostelijke Driemorgen in den polder Uitwijk. Voor den Heer Ds. M. A. van Pernis. 4.47.40 H.A. in den Dnil aan den Lagen Olderdijb onder Emmikhoven. Breeder bij biljet. Notaris PAAP te WERKENDAM, zal Donderdag 14 April 1932, nam. 2 uur, in café de Waal te de Werken, publiek verharen voor het seizoen 1932, op Keizersguldenwaard, Buiten noord, Vervoornepolder, de Wer- kensche polder en in de Weeren over de Bakkerskilen voor den Heer J. v. Herwijnen voor 3 jaar 0.90.50 H. A. in Vervoorne polder, laatst in huur bij J. Visser. Breeder bij biljet. te WERKENDAM, zal Donderdag 14 April 1932, nam. 6 uur, in café Overeem te Woudrichem, publiek verhuren voor het seizoen 1932 div. perc. onder Woudrichem en Rijswijk. Breeder bij biljet. De Curator brengt ter kennis, dat bij beschikking van den EdelAchtbaren Heer Rechter commissaris de verificatie-verga dering in het faillissement van B. VISSER te Sleeuwijk, is vastgesteld op 13 MEI 1932, namiddags ten 2x/g ure, in het Paleis van Justitie te 's Hertogen bosch, ter wijlde schuldvorderingen uiterlijk 27 APRIL 1932 ten kantore van ondqrgeteekende moe ten ingediend zij De Curator Mr. J. RÜIJGROK. te WERKENDAM, zal Vrijdag 15 April 1932, nam. 7 uur, in café Sprenger te S 1 e e u w ij k, publiek verhuren voor het seizoen 1932. Voor Mej. de Kreyvan Andel 0.89.10 H.A. in den de Wer- kenschen polder. In den Sleeuw, polder Voor Mevr. v. LeentMeylink. 0.90.16 H.A. „de Lage Morgen" Voor 3 jaar Voor de Polder van Sleeuwijk. de Kooi en de Noord- en Znidgriend. Voor 1 of 6 jaar. Voor den Heer P. J. v. Os 1.57.60 H.A. „de 10 hont" aan het Kerkeinde. Breeder bij biljet. UITGESCHREVEN DOOR DE FANFARE „OEFENING EN UITSPANNING" Voor dit concours, waarvoor 23 vereenigingen hebben ingeschreven, en dat den 14en Mei zal worden aangevuld met een FESTIVAL, is de inschrijving opengesteld voor Inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd vóór of op 16 April v.m. 12 uur, bij den heer J. VERBEEK, Secretaris van bovengenoemde vereen. Opening der biljetten des avonds half zeven, in het repetitielokaal te WIJK. HET BESTUUR. - Ml I III CONCOURS-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 3